Skip to main content

stark catalog demo purposes only

Page 1

TERASSIKAUSI STARTTAA STARKILTA

! A A T N I H H U H

STARK-SUOMI.FI

69

1

19

€

ast.+säv.

AKRYLIN TALOMAALI 9 L

Vesiohenteinen puolihimmeä akrylaattimaali uusille ja aiemmin maalatuille saha- ja höyläpinnoille (7,67 €/l), FM65, FÅ90

m

LEHTIKUUSI 29x95 mm, sileä, 69MN

3

39 m

KESTOPUU RUSKEA VIISTE Kyllästysluokka AB, 28x95 mm, 10FR


PAIKKAKUNNAN VAHVOJA AMMATTILAISIA

KAIPAAKO REMONTTISI TEKIJÄÄ? Poimi ammattilainen suoraan Pakista, Starkin uudesta rakentajaverkostosta. Pakkiin on koottu tiedot paikkakunnan ammattitekijöistä remontointiin ja rakentamiseen liittyen. Valitse sähkömies, kirvesmies, LVI- asentaja, maalari tai vaikka talonrakentaja valmiista listasta ja säästä aikaa oleelliseen. Starkista löydät totutusti kaikki tarvikkeet ja välineet rakentamiseen, Rakentajaverkosto Pakki on reittisi tekijän luo.

Kysy suoraan myyjältäsi tai katso lisää: www.stark-suomi.fi/fi/palvelut/pakki


LASKE MENEKKI TERASSILASKURILLA STARK-SUOMI.FI

MAAN LAAJIN TERASSILAUTAVALIKOIMA

KOMPOSIITTILAUTA UPM PROFI PIAZZA Ensiluokkaisen laadukas ja erittäin helppohoitoinen komposiittiterassilauta, jonka värinkesto on omaa luokkaansa. Puujäljitelmäpinta kestää kulutusta ja hylkii tahroja erinomaisesti.

Starkin noutopiha on rakentajien ja muiden ammattilaisten keskuudessa jo käsite. Noutopihalta löytyy maan laajin valikoima terassilautoja eri leveyksissä ja pituuksissa, eri väreinä mm. ruskeana ja harmaana, sileänä ja uritettuna. Materiaaleina kestopuu, komposiitti, lehtikuusi ja lämpöpuu. Kerta kaikkiaan kattava valikoima.

! A A T N HUH HI

1

19 m

KESTOPUU RUSKEA VIISTE Kyllästysluokka AB, 28x95 mm, 10FR

TERASSIREMONTILLE 12 KK KULUTON & KOROTON MAKSUAIKA Hyödynnä STARKin projektirahoitusta ja avaa Piikki suoraan STARK-myymälässä tai lähetä viesti STARK numeroon 18 311. Viestin hinta 0 €. Saat paluuviestinä linkin luottohakemukseen ja päätöksen heti puhelimeesi. STARK Kesäkuvasto – 3


LASKE MENEKKI TERASSILASKURILLA STARK-SUOMI.FI

MAAN LAAJIN TERASSILAUTAVALIKOIMA

229 m

KESTOPUU VIHREÄ

LEHTIKUUSI

28x120 mm, painekyllästetty. Kyllästysluokka AB.

Kauniisti harmaantuva, terassien ja laitureiden kestävä pintamateriaali.

RUUVAUSKÄRKI DECK PRO

TERASSIRUUVI DECK PRO A4

350

3990

38SM

kpl

RUUVAUSOHJAIN 85-150 DECK PRO NKT, 38SL

69

90 kpl

MONIPUOLISET TOIMITUSTAVAT STARK toimittaa rakentamisen ja remontoinnin tuotteet sinulle joustavasti aina projektiisi sopivimmalla toimitustavalla.

4 – STARK Kesäkuvasto

4,5x60 mm, RST A4 TX20 250 kpl/ras, 38SN

ras

DECK PRO OUT 4,5x60 mm, 38SO

19,90 €

PERÄKÄRRYNLAINAUS Jos ostoksesi eivät mahdu autoosi, saat peräkärryn veloituksetta kahdeksi tunniksi lainaan. Peräkärryn varaus kannattaa varmistaa myymälästä etukäteen niin saat peräkärryn sinulle sopivimpaan aikaan.


LASKE MENEKKI TERASSILASKURILLA STARK-SUOMI.FI

SUOSITTU HARMAA TERASSILAUTA

KESTOPUU HARMAA

Kyllästetty, karhennettu ja teollisesti neljältä sivulta harmaalla puuöljyllä pintakäsitelty terassilauta. Leveä ja paksu lauta on vakaa jalan alla ja näyttää hyvältä suuressakin terassissa.

VAIN STARKILTA!

670 m

33x145 mm, höylätty, 25PI

ALKAEN

TERASSIRUUVI

4,5x55 mm RST A2 T20 250 kpl/ras, 13PB

1590 ras

1790

TERASSIRUUVI 410

ras

TERASSIRUUVI 410

RST, T20 250 kpl

• vihreä 4,2x45 mm,

35PC .........................15,90

• vihreä 4,2x55 mm,

35PD ........................ 16,90

SAHAUS- JA KATKAISUPALVELU Palvelevalla noutopihalla puutavara sekä teräkset katkaistaan helposti kuljetettavaan mittaan.

€ €

RST, T20 250 kpl • ruskea 4,2x45 mm,

35PA .........................15,90

• ruskea 4,2x55 mm,

35PB ........................ 16,90

€ €

RENT KONEVUOKRAAMO

Turun Skanssin, Helsinki Suutarilan, Helsinki Herttoniemen ja Tampereen Nekalan Starkeista voit vuokrata rakennuskoneita isompiin ja pienempiin tarpeisiin.

STARK Kesäkuvasto– 5


TEPE-TERASSIPERUSTUS TEPE-pilarikiven yläosan muotoilun ansiosta ei tarvita erillisiä pilaritai palkkikenkiä, vaan kannakelankut ja pystytolppa sopivat suoraan TEPE-pilarikiveen. Kotimainen patentoitu laatutuote.

PILARIKIVI

240x240x175 mm, hyötykorkeus 100x100 mm tolpalle, 22YC

KOROKEKIVI

240x240x100 mm, rakennetta voi jäykistää betoni-juotoksella, 22YB

ANTURAKIVI

400x400x50 mm, lukkiutuu pontilla, sivusuunassa, 22YA

ALKAEN

5

30 kpl

1720 kpl

770 kpl

990 kpl

TEE PERUSTUS HUOLELLISESTI Jos suunnitelmissa on kokonaan uusi terassi ja lähdetään liikkeelle perustuksista, on lopputulos takuulla mieleinen. Oikein tehty perustus kestää maan routimista ja erilaisia sääolosuhteita. Valitse aina maa-alustaan sopiva perustus.

TERASSIJALKA

Sopii erinomaisesti komposiitille sekä kestopuulle. Maksimikuorma 830 kg (S koko) – 1195 kg (L koko). 35-68 mm, S, 62RZ 65-155 mm, M, 40VX 145-225 mm, L, 12MI

ALKAEN

2990 kpl

PORTAAN REISIPUU

Vihreää painekyllästettyä mäntyä, askelman syvyys 300 mm, korkeus 170 mm • 3 askelmaa, 47WS • 5 askelmaa, 26GX • 7 askelmaa, NÄ10

6 – STARK Kesäkuvasto

KATTAVA VALIKOIMA ERI LEVEYKSIÄ JA PITUUKSIA

KESTOPUU MITALLISTETTU A

Terassin runkopuu, painekyllästettyä mäntyä.

VIHREÄ / RUSKEA • • • •

48x98 mm 48x123 mm 48x148 mm 48x198 mm

KESTOPUU VIHREÄ

Alkaen

289

48x98 mm, painekyllästetty. Hinta pituuksille 3,6-5,4 m Saatavuus vaihtelee myymälöittäin.

m


TUTUSTU TERASSILAUTAVALIKOIMAAN STARK-SUOMI.FI

UUSI LAITURI

UUTUUS

RAW kotimaiset laatikkoponttonilaiturit. Painekyllästettyä mäntyä, saatavana vihreänä ja ruskeana. Kansikorkeus vedestä noin 400 mm. Sopii kaikkiin käyttötarkoituksiin, myös mataliin rantoihin. Laiturin voi jättää talveksi veteen. Toimitukseen sisältyy: kävelysilta laiturin värisenä. EPS täytteisiä muoviponttooneja, joiden sileään pintaan ei tartu lika eikä levä. Ne kestävät hyvin suolavettä ja ovat iskunkestäviä kylmissäkin lämpötiloissa. Toimitusmyyntinä + rahtikulut kuva: Primatimber

KORTE

999€

Mitat: laituri 1250x2350 mm, kävelysilta 2750x1200 mm. Laiturin kantavuus 410 kg ja paino 220 kg. 2 kpl muoviponttooneja, 40XE

kpl

PIIKKIIN ESIM. 83,25 €/KK VITA

Mitat: laituri 3000x2350 mm, kävelysilta 3200x1200 mm. Laiturin kantavuus 1000 kg ja paino 310 kg. 4 kpl muoviponttooneja, 40XG

1857€* kpl

PIIKKIIN ESIM. 154,75 €/KK

ULPU

Laiturin reunoille sijoitetut putkiponttonit (katamaraanirakenne) tekevät laiturista vakaan ja parantavat reunakantavuutta. Mitat: kansi 3946x2350 mm, kävelysilta 3850x1200 mm. Laiturin kantavuus 900 kg ja paino 520 kg. Putkiponttoonit: 2 kpl 400x3900 mm ja 1 kpl 400x1200 mm, 40XI

2740€* kpl

PIIKKIIN ESIM. 228,34 €/KK

*Esimerkkilaskelma: 2500 euron luotto-ostos 12 kuukauden maksuvaihtoehdolla. Luotto-ostos: 2500 €. Vuosikorko: 0 %. Käsittelymaksu/kk: 0 €. Todellinen vuosikorko: 0 %. Maksettava kokonaismäärä: 2500 €. Osamaksuerä/kk: 208,34 €, 12 erää.Luoton muusta käytöstä voi seurata korkeampi tai alempi todellinenvuosikorko. Luoton tarjoaja: Resurs Bank AB.

LAITURIPONTTONI JYRY UV-suojattu polyeteeni. Mitat 25x50x120 cm, kantavuus 145 kg, DX08

69€

kpl

LAITURIPONTTONI JYSKY UV-suojattu polyeteeni. Mitat 35x50x120 cm, kantavuus 200 kg, VG88

89€

kpl

LAITURITIKAS 4-askelmaa, askelmat karhennettua alumiinia. Leveys 510 mm, syvyys 40 mm ja askelmaväli 300 mm, PC35

89€

kpl

STARK Kesäkuvasto– 7


ALKAEN

599€

kpl

TERASSIKATOS SIERRA

Harmaa alumiinirunko, kattolevy polykarbonaattia, joustavasti sijoitettavat pylväät mahdollistavat asennuksen erilaisille terasseille ja erikorkuisille sisäänkäynneille, asennusvalmis, toimitusmyyntinä + rahtikulut • 2,3x2,3 m, 39SM ........... 599 € • 3,0x3,05 m, 39SN ........ 899 € • 3,0x4,25 m, 39SO ...... 1190 € • 3,0x5,45 m, 39SP ....... 1599 € • liitospala, 39SQ .............. 119 €

RAJOITETTU ERÄ

RAJOITETTU ERÄ

MARKIISI

tummanharmaa, seinäkiinnitys, 3,95x2,50 m, 25VS

209€

kpl

TERASSILÄMMITIN

1000/2000 W, seinämalli, kaukosäädin, koko 68x11x7 cm, IP65, 40TM

TERASSILÄMMITIN

69€

kpl

229

€ kpl

norm. 279 €

800 W, lattiamalli, koko ø 20x62 cm, IP44, 40TL

69€

kpl

8 – STARK Kesäkuvasto

ULKOSUIHKU SUNNY 40 L KÄSISUIHKULLA Suihkun käyttöveden lämmittää aurinko ja vettä riittää jopa 20 min suihkuun. Sisältää suihkurungon, sekoittajan, suihkun, jalkasuihkun, tulevan veden letkuliitännän ja asennustarvikkeet. Helppo asentaa, 39XP


STARK-SUOMI.FI

MAALAAMINEN ON MUKAVAA

PIIKILLÄ MAALAUSPROJEKTILLE 12 KK KULUTON & KOROTON MAKSUAIKA

43

90

ast.+säv.

ULTRA CLASSIC TALOMAALI 3,6 L

56

90

ast.+säv.

Moderni, pitkään uudenveroisena pintansa säilyttävä puolihimmeä talomaali ulkoverhouksien uudis- ja huoltomaalaukseen, (15,81 €/l), 38VE, 38VG

7,2 L....... 89,90 € /ast. + säv. (12,48 €/l), 38VF, 38VH

HOMEENPOISTO 1 L

PIKA-TEHO TALOMAALI 7,2 L

1060

7190

Poistaa homeen ja levän puu-, rappaus- ja kiviainespinnoilta ennen maalausta (10,60 €/l), BU33

VINHA PEITTOSUOJA 3,6 L

Puolihimmeä, vesiohenteinen peittävä suoja puupinnoille ulkona. Kevyt ja nopea sivellä, jättää puunsyyt kauniisti näkyviin. Erinomainen huoltomaali, (12,19 €/l), 93DZ, 36ZF

kpl

Vesiohenteinen öljyä sisältävä talomaali puujulkisivuihin sekä vuori- ja räystäslautoihin. Hillityn himmeä pinta, (9,99 €/l), 32SD

ast. + säv.

STARK Kesäkuvasto– 9


TARVIKKEET KESÄN TOIMINTAPÄIVÄÄN UPEAT VÄRIT KELONHARMAA, MUSTA JA RUSKEA

4190 ast.

VALTTI® PLUS TERRACE OIL 2,7 L

UV-suojattu, erikoispigmentoitu vesiohenteinen puuöljy ulkokäyttöön, syvänkuultava väri, hyvä säänkestävyys ja värinpysyvyys • ruskea, 25NI • kelonharmaa, 89FZ • musta, 43ZS (15,52 €/l)

VALTTI® PLUS TERRACE OIL 0,9 L • ruskea, 15AM • kelonharmaa, 15AO • musta, 15AP (18,83 €/l)

1695 ast.

4190 ast.

TERASSI- JA KALUSTEPESU 0,5 L

Ulkokäyttöön, poistaa tehokkaasti pinttymät ja kirkastaa tummuneen puun väriä, (21,80 €/l), 21BT

1090 ast.

AITAMAALI 2,7 L

TERASSIÖLJYLASTA

9 L, 25UP, (10,31 €/l) 92,90 € /ast. + säv.

790

Akrylaattimaali, joka hylkii tehokkaasti likaa ja pintahometta. Maalipinta on helppo tarvittaessa pestä puhtaaksi. Erinomaisesti säärasitusta kestävä koostumus antaa pitkäaikaisen huoltomaalausvälin, (15,52 €/l), 25UN

Sieni ja kahva Leveys 24 cm, ergonominen ja nopea työkalu terassipintojen öljykäsittelyyn, 16DB kpl

VAIHTOSIENI, 16DC 5,90 € 10 – STARK Kesäkuvasto


STARK-SUOMI.FI

ÖLJYPOHJAINEN PUNAMAALI 10L

UNICA IKKUNAKITTI VALKOINEN 300 ML

32€

940

Pellavaöljypohjainen, vesiohenteinen punamaali. Väripigmentteinä on mm. säänkestäviä rautaoksideja. Punamaali muodostaa hengittävän pinnan, joka kuluu vähitellen vuosien myötä, (3,20€/l), SM45

ast.

Vesiohenteinen, päällemaalattava ja nopeasti kuivuva erikoiskitti ikkunoiden ja ovien lasituskittaukseen ulko- ja sisätiloissa, KL72

kpl

YKI ROUHEPINNOITEMAALI 9 L

Hyvin peittävä, vesiohenteinen rouhepinnoite, joka on tarkoitettu erityisesti ylitasoitetuille harkko- ja betonipinnoille, (8,89 €/l), ZN04, ÖX52

79

90

ast. +säv.

UNICA AKVA OVI- JA IKKUNAMAALI 2,7 L

53€

ast. +säv.

Puolikiiltävä akrylaattimaali uusien ja aikaisemmin maalattujen tai lakattujen puupintojen ja pohjamaalattujen metallipintojen maalaukseen ulkona ja sisällä, (19,62 €/l), WO95

YKI SOKKELIMAALI 9 L Vesiohenteinen akrylaattimaali betonisokkeleiden ja sementtivahvoilla laasteilla ylitasoitettujen betoni- ja harkkosokkeleiden maalaamiseen, (11 €/l), WÅ82

ULKOMAALISIVELLIN ELITE 100 MM

Taivutettu. Ulkoseinien, aitojen ja kattojen maalaamiseen, 20VR

990 kpl

JATKOVARSI 115-197 CM

Säädettävä jatkovarsi teloihin ja siveltimiin, 20YT

99€

ast. +säv.

22€ kpl

STARK Kesäkuvasto– 11


AKRYLIN TALOMAALI 9 L

Vesiohenteinen puolihimmeä akrylaattimaali uusille ja aiemmin maalatuille saha- ja höyläpinnoille käyttökohteina ulkoseinät, vuorilaudat ja muut puurakenteet, (7,67 €/l), FM65, FÅ90

NORDICA EKO TALOMAALI 9 L

PM1, Vesiohenteinen talomaali maali uusille tai aiemmin maalatuille puupinnoille ulkona. Pitkä huoltoväli, entistä kovempi pinta hylkii likaa ja säilyy muuttumattomana vuodesta toiseen, (12 €/l), ÅH72, AÖ62

108

€

ast. + säv.

79

90

VISA PEITTOSUOJA 9 L

PM1. Kaikille puutaloille. Puolihimmeä. Jättää puun syykuvioinnin kauniisti näkyviin. Kuivuu nopeasti päällemaalattavissa jo 2 tunnin kuluttua, (8,88 €/l), 51OE, 21AV

ast. +säv.

69

€

ast.+säv.

KIRJO AQUA PELTIKATTOMAALI 9 L

PM1, Himmeä, vesiohenteinen korroosionestopigmentoitu peltikattomaali. Uusien maalaamattomien sinkittyjen/ galvanoitujen pelti- ja teräspintojen maalaukseen sekä aiemmin alkyditai akrylaattimaaleilla maalattujen peltikattojen huoltomaalaukseen, (13,22 €/l), DT13

119€

ast. +säv.

JULKISIVU- JA HOMEPESU RENSA FACADE 1 L

FERREX AQUA RUOSTEENESTOMAALI 3 L

21AL

Puolihimmeä, vesiohenteinen ruosteenesto- ja tartuntapohjamaali rauta- ja teräspinnoille sekä alumiinille sisällä ja ulkona, (26,96 €/l)

Tehokas pesuaine kaikkien ulkopintojen pesuun ja maalauksen esikäsittelyyn,

• HARMAA, 21AI • VALKOINEN, 92YQ

1270 kpl

12 – STARK Kesäkuvasto

8090 ast.


STARK-SUOMI.FI

MONTA SYYTÄ OLLA PIHALLA

FUTURA AQUA 20 0,9 L KALUSTEMAALI

PM1. Puolihimmeä, vesiohenteinen kalustemaali sisä- ja ulkokäyttöön, (33,22 €/l), PC40

2990

ast. +säv.

ALKAEN

5

90 ast.

PUUÖLJY KESÄ AQUA

Vesiohenteinen puuöljy terassien ja puisten ulkokalusteiden käsittelyyn. Suojaa puupinnat lialta, kosteudelta sekä halkeilulta.

0,9 L (6,56 €/l), 67AY........... 5,90 € 2,7 L (5,52 €/l), 70UX......... 14,90 €

ALKAEN

1490 ast.

WOODEX AQUA WOOD OIL RUSKEA PUUÖLJY Vesiohenteinen. Terassien, puutarhakalusteiden, laiturien, aitojen suojaamiseen

0,9 L (16,56 €/l), 25UI....... 14,90 € 2,7 L (11,81 €/l), 25UJ ........31,90 € 9 L (8,54 €/l), 25UK .......... 76,90 €

WOODEX AQUA CLASSIC 9 L KUULLOTE

Vesiohenteinen, öljypohjainen, kalvoa muodostamatonkuullote ulkokäyttöön. Soveltuu uusille ja aikaisemmin kalvoamuodostamattomilla puunsuojaaineilla tai kuullotteilla käsitellyille puupinnoille, PM3, (10,32 €/l), 25UB

9290

ast. +säv.

Stark Kesäkuvasto – 13


ULKONÄKÖÄ JA ENERGIATEHOKKUUTTA JULKISIVUREMONTILLA TUULENSUOJALEVY 12x1200x2700 mm, 3,24 m2/levy, YX27

315 m2

TUULENSUOJALEVY

Käytetään ulkoisena tuulensuojana sekä uudis- että korjausrakentamisessa, jossa se suojaa taloa tuulelta ja pakkaselta. PEFC™-sertifikaatti. • 12x1200x2700 mm, GE36

• 25x1200x2700 mm, GD79

PIIKILLÄ ULKOVERHOUKSELLE 12 KK KULUTON & KOROTON MAKSUAIKA

550 1220 m2

m2

ERISTE FLEXIBATTS

Kivivillaeriste eristää hyvin lämpöä ja ääntä. Kestävä ja paloturvallinen.

TUULENSUOJALEVY

50 mm, 1,2x1,8M WPI+ 4,32 m2, Palamaton ja kosteutta hylkivä, kivivillainen tuulensuojalevy, tuulettuvien julkisivujen lämmöneristykseen, 27VP

17

90 m2

14 – STARK Kesäkuvasto

• 100x565x1170 mm, 3,97 m²/pkt, 27TU • 125x565x1170 mm, 3,97 m²/pkt, 27TV • 150x565x1170 mm, 3,97 m²/pkt, 27TW

640 850 990 m2

m2

m2


STARK-SUOMI.FI

VINORIMA KESTOPUU RUSKEA Välimaalattu on alalla vakiintunut nimi, jota käytetään ulkoverhouslaudoista ja -paneeleista, jotka ovat pohjamaalattuja sekä kertaalleen pintamaalattuja. Pohjamaalaus antaa puutavaralle suojaa hometta ja sinistymistä vastaan, lisäksi pintamaalaus auttaa kestämään UV-valoa sekä kosteusrasitusta. Talon voit maalata lopulliseen sävyyn asennuksen jälkeen.

42x42x28 mm, ÄC22

231 m

LIIMAPUUTOLPPA KESTOPUU 90x90x6000 mm, AB vihreä, 13PG ruskea, 13PF

VÄLIMAALATUT ULKOVERHOUSPANEELIT

Starkin varastovalikoimassa olevien paneelien sävy on vaaleanharmaa 603x, joka taittuu hyvin värikarttojen sävyyn ja useimmiten lopulliseen sävyyn riittää yksi maalauskerta. UTV • 20x120 mm

ALKAEN

2

75

Alkaen

330

LIIMAPUUTOLPPA LÄMPÖKÄSITELTY

HÖYLÄTTY AB KESTOPUU

18€

Alkaen

kpl

86x86x3000 mm, mäntyä, 09VW

m

Starkin varastovalikoimassa olevien lautojen sävy on valkoinen, hienosahattu • 20x95 mm • 20x120 mm • 20x145 mm

m

21x45 mm • vihreä, YN55 • ruskea, GX13

139 m

KAIDEPUU KESTOPUU RUSKEA

ALKAEN

2

42x42/28 mm, höylätty, 10ZT

68€

m

VÄLIMAALATUT ULKOVERHOUSLAUDAT

VINORIMA LÄMPÖKÄSITELTY

09

45x120 mm, 23DX

590

m

m

ALKAEN

AITAVERKKO

Silmäkoko 50x100 mm, 25 m/rll KORKEUS 80 CM ............. 49,00 €/rll • musta, 38FO • vihreä, 38FK

49

€ rll

KORKEUS 100 CM ........... 59,00 €/rll • musta, 38FP • vihreä, 38FL

VÄLIMAALATTU VINORIMA Hienosahattu, valkoiseksi välimaalattu 42x42/32x4200 mm, 89NP

440 m

KORKEUS 120 CM ........... 69,00 €/rll • musta, 38FQ • vihreä, 38FM KORKEUS 150 CM ........... 89,00 €/rll • musta, 38FR • vihreä, 38FN

STARK Kesäkuvasto– 15


TERASSILAATTA UNIT THREE

990

30x30 cm, pakkasenkestävä, R10, Tilaustuote. 1 m2/pkt • • • •

mondariz mat, 40DR grigio sardo, 40DS graphite mat, 40DU malaga mat, 40DT

29

90 m2

m2

TERASSILAATTA SALT&PEPPER

1

10 kpl

BETONILAATTA

30x30x5,5 cm, harmaa, reuna viistetty 2-puoleinen, toinen puoli sileä, toisella puolella urakuvio, NH96

30x30 cm, grafiitinharmaa, pakkasenkestävä ulko- ja sisäkäyttöön, R9, 1,19 m2/pkt, 38VW

SAUMAUSHIEKKA FESCOLOCK S 25 kg, pihalaattojen alle 10 mm saumoihin. Ehkäisee rikkakasvien kasvua, 47YE

3490 sk

VALLIKIVI

630x215x100 mm • harmaa, ZP63

TASAUSHIEKKA TH 25 kg, pihakiville ja -laatoille, AC09

780 sk

430 pari

• musta, ÄN07

470

VALLIKIVI KANSI

pari

• 630x215x100 mm, harmaa, MV30 4,90 € /kpl • 630x215x100 mm, musta, NU21 6,20 € /kpl

VALLIKIVIVALAISIN RST, 4,5W, LED, IP44, 17LN

6990 kpl

SAUMAUS- JA PUHALLUSHIEKKA SPH 25 kg, karkeus 0,1-0,6 mm, OC94

6 10 sk

UUTUUS

ALKAEN

620 kpl

MUURIKIVI PIHABETONI

Sileä, harmaa, kiviä 12,8 kpl/m2

20 kg, 41BA

• 280x250x280 mm,

770

40RL .................................... 6,20 € • pääty 390x250x280 mm, 40RN ................................... 8,50 € • kansi 300x420x70 mm, 40RP ...................................13,70 €

sk

16 – STARK Kesäkuvasto


STARK-SUOMI.FI

69

90 kpl

VALOKATE JÄRBOPRO PC Polykarbonaattilevy on UV-suojattu kate terasseihin ja muihin kevyempää kattoratkaisua vaativiin kohteisiin. Helppo asentaa ja erittäin kestävä! Takuu 15 vuotta. 1040x3000 mm, UK72

3490 kpl

KENNOLEVY NORTHLITE

Kirkas, 10x980x2500 mm. Terassin valokatteeksi tai valoseinäksi, helppo asentaa, 51NC

VALOKATE ECOLITE KIRKAS PVC Pihakatoksien, kuistien yms. katteeksi 1090x3000 mm, ZÄ44

4390 kpl

KATTOHUOPA LIIMAULTRA

Perinteinen tiivissaumakate kattojen vedeneristykseen, kovalle ja tasaiselle alustalle, harja- ja pulpettikatoille. 1x8 m/rulla • • • • •

hiilenharmaa, HÅ03 metsänvihreä, HÄ98 tiilenpunainen, KU98 antrasiitti, 15SA grafiitinmusta, 31JE

6490 rll

ALKAEN

275 m

MITALLISTETTU KUUSI Lujuusleimattu sahatavara runkorakentamiseen, C24 • 48x98x3000 mm, 14LZ • 48x123x3600 mm, 39EM • 48x148x3600 mm, 36BL

KESTO SAHATTU A VIHREÄ 100x100 mm, täysisärmäinen, 54PT

815 m

STARK Kesäkuvasto– 17


LEHTIPUHALLIN

DUB184Z 18 V, hiiliharjaton moottori. Portaaton puhallusvoimakkuuden säätö, 39ZR Akku ja latauslaite myydään erikseen.

KUNNON VÄLINEET, SUJUVAT PIHATYÖT

199€

299

kpl

PENSASLEIKKURI

DUH523Z RUNKO 18 V, terä 520 mm, turvakytkimet. Tärinävaimennettu runkorakenne, 40SJ Akku ja latauslaite myydään erikseen.

99

Moottori 230V / 2,2KW. Puristusvoima 7 tonnia. Rajoitin portaattomalla säädöllä nopeuttaa työskentelyä. Suurin pituus halkaistavalla puulla 52 cm, 40SM

kpl

AKKUKETJUSAHA

DUC303Z RUNKO 2x18 V, hiiliharjaton ulkonapamoottori. Korkea 36 V jännite saadaan aikaan kahdella 18V LXT akulla. 12" laippa, teräketjun ja laipan pikakiristys. Runkoversio ilman akkua ja latauslaitetta, 39ZY

JALUSTA 18 V

Sopii HL760L malliin, 40SN

399€

4490 kpl

kpl

DUR190UZX3 RUNKO 18 V, hiiliharjaton moottori. Automaattinen nopeudensäätö. Leikkaa siimalla, metalliterällä tai komposiittiterällä, kolme pyörimisnopeutta,

39ZV

Akku ja latauslaite myydään erikseen.

239€

kpl

18 – STARK Kesäkuvasto

kpl

KLAPIKONE HL760L

90

AKKUTRIMMERI

€

AKKUTRIMMERI DUR181Z RUNKO 18 V, leikkuuleveys 260 mm. Säädettävä teleskooppivarsi, 39ZT Akku ja latauslaite myydään erikseen.

99€ kpl

AKKUTRIMMERI

DUR181SF 18 V, 3,0 Ah akku ja laturi. Leikkuuleveys 260 mm Säädettävä teleskooppivarsi, 39ZU

179€

kpl


STARK-SUOMI.FI

KERRALLA KUNNON PIHATYÖKONEET

99€

kpl

RUOHONLEIKKURI MULTICLIP 47S

Moottori STIGA ST 120 Autochoke 123 cm3 OHV, silppuava, itsevetävä, leikkuuleveys 45 cm, 32JI

289

LEHTIPUHALLIN/-IMURI UNIVERSALGARDENTIDY 2300 Hiljainen, ergonominen, verkkovirtakäyttöinen, silppuava, 45 l keruupussi,

€

93IF

RUOHONLEIKKURI LS 50 SXE

kpl

Moottori STIGA ST 170 LS Autochoke Sähköstartti. Itsevetävä, leikkuuleveys 48 cm. Leikkuukorkeuden keskussäätö Sivusuunnassa taittuva Pro-aisa, 39WV

579€ kpl

AKKURUOHONLEIKKURI COLLECTOR 132 AE K 20V Litiumioniakku 20 V / 4 Ah Sis. akku ja laturi. Harjaton 0,35 kW moottori. Leikkuuleveys 30 cm. Työnnettävä. Keruusäiliö 30 l, 39WH

169

€

kpl

AKKURUOHONLEIKKURI COLLECTOR SLM 544 AE

AKKURUOHONLEIKKURI COLLECTOR 548 AE K

Litiumioniakku 48 V / 5 Ah. Laturi. Harjaton 1,3 kW moottori. Työnnettävä. Leikkuuleveys 42 cm. Keruusäiliö 50 l, 39WM

395

Litiumioniakku 48 V / 5 Ah. Laturi. Harjaton 1,3 kW moottori. Työnnettävä. Leikkuuleveys 46 cm. Keruusäiliö 60 l, 39WN

€

kpl

495€

kpl

Stark Kesäkuvasto– 19


5990 kpl

AKKUKONE

DCD777M2T-QW 18V hiiliharjaton moottori, 2x4,0 Ah akkua, laturi, TSTAK-säilytyslaatikko, 35QE

179€

kpl

KAAPELIKELA

Maadoitetut pistorasiat 2 kpl sekä USB rasia esim. akkujen latauksia varten. Johdon pituus 25 m, ylikuumenemissuojalla, 35LI

KAAPELIKELA VALOLLA

15 m kaapeli, ylikuumenemispainike, maadoitettu, pistorasioita 4 kpl. Kotelointiluokka IP44. Työvalo 18W LED 1600 lm, 35LJ

4490 kpl

RUNKOIMPULSSINAULAIN IM90XI

RUUVINAULA

749€

119€

39TK

kpl

11

40 kpl

20 – STARK Kesäkuvasto

ras

398

€

JATKOJOHTO 10 M

Yksiosainen ulkokäyttöön soveltuva jatkojohto, jonka maadoitettu pistorasia on varustettu läppäkannella, 35BI

A2, 1250 kpl/ras, 63 mm, ÅÖ31 75 mm, JE80

KATKAISU- JA JIIRISAHA GCM 80 SJ + SAHAPÖYTÄ GTA2500

Katkaisu- ja jiirisaha, 51VS 249,00 €/kpl Sahapöytä, ÄK07 149,00 € /kpl

pkt


STARK-SUOMI.FI

VAIN STARKISTA

AKKUKONESARJA

DLX3138TJ Sisältää porakoneen, monitoimikoneen, pyörösahan, 2x5 Ah akut ja pikalaturin, 2 eri kokoista Makpac-laukkua, 40QE

TYÖMAARADIO DMR114B RUNKO Bluetooth + subwoofer. IP65-suojaluokitus, 33LP

199€

kpl

599

€

srj.

AKKUISKURUUVINVÄÄNNIN

VAIN STARKISTA

DTD154 18 V, iskevä, hiiliharjaton, 175 Nm, runko, 26WG

199€

kpl

BLACK LABEL NAULAINSARJA

PORAVASARA

299€

199€

Kolmen naulaimen paketti urakoitsijatai omakotirakentajakäyttöön. 1,2 mm viimeistelynaulain, 18 mm viimeistelynaulain ja 6,4 mm L-hakasnaulain kaikkiin sisä- ja ulkoviimistelytöihin, 41EN kpl

AKKUISKUPORAKONE

HR2630TJ 800 W, Macpac-salkussa, 26XQ

DCD796P2 Hiiliharjaton moottori. XR-Lion-teknologian kone, 2x5,0 Ah akut + latauslaite, 33RM

239€

kpl

kpl

UUTUUS

UUTUUS

JATKOTIKAS 3,9 M 41JJ

119€

kpl

FUSIONNAULAIN SENCO FUSION F35XP

2x3,0 A, akkukäyttöinen, 34-asteinen runkonaulain, jossa yhdistyvät paineilmanaulaimen suorituskyky letkuttomuuden tuomaan käyttömukavuuteen, ilman vaihdettavia kaasupatruunoita, 89UE

JATKOTIKAS 8,1 M

749€

kpl

41JK

249€

kpl

STARK Kesäkuvasto– 21


AURINKOPANEELIT TUOTA SÄHKÖÄ OMILLA AURINKOSÄHKÖPANEELEILLA! Voit lämmittää sillä käyttöveden ja asuintilat miellyttäväksi, valaista kodin tai ladata sähköautosi. Vähennä omaa hiilijalanjälkeä ja säästä samalla sähköä! Aurinkosähköpaneeleilla on 25 vuoden lineaarinen tuottotakuu ja arvoitu takaisinmaksuaika 15 vuotta.

AURINKOPANEELIPAKETTI S10 - 3,4 KWP Sisältää: 10 kpl CanadianSolar CS3K-P paneelia. Paneelin mitat noin 1,7x1 m 1 kpl Sofar Solar aurinkosähköinvertteri 3.3KTL-X, WiFi Tämän lisäksi asennukseen sopivia Easy Rail asennuskiskoja, kiinnikkeitä, aurinkosähkökaapelia ja liittimiä. Pinta-ala: noin 19 m^2

Asennustyön osuus tarjouksessa 2225 €

PIIKKIIN ESIM. 457,50 €/KK

HINTA ALKAEN ASENNETTUNA*

5490

€ pkt

HINTA ALKAEN ASENNETTUNA*

AURINKOPANEELIPAKETTI S14 – 4,76 KWP

Sisältää: 14 kpl CanadianSolar CS3K-P paneelia. Paneelin mitat noin 1,7x1 m 1 kpl Sofar Solar aurinkosähköinvertteri 4.4KTL-X, WiFi Tämän lisäksi asennukseen sopivia Easy Rail asennuskiskoja, kiinnikkeitä, aurinkosähkökaapelia ja liittimiä. Pinta-ala: noin 26,6 m^2

Asennustyön osuus tarjouksessa 3155 €

7990€

pkt

AURINKOPANEELIPAKETTI S18 – 6,12 KWP

Sisältää: 18 kpl CanadianSolar CS3K-P paneelia. Paneelin mitat noin 1,7x1 m 1 kpl Sofar Solar aurinkosähköinvertteri 6.6KTL-X, WiFi Tämän lisäksi asennukseen sopivia Easy Rail asennuskiskoja, kiinnikkeitä, aurinkosähkökaapelia ja liittimiä. Pinta-ala: noin 34,2 m^2

Asennustyön osuus tarjouksessa 3210 €

HINTA ALKAEN ASENNETTUNA*

8990€ pkt

VUOTUINEN SÄÄTÖ JOPA 700 € JA HIILIJALANJÄLJEN VÄHENNYS 20-60% !

*HINNAT ALKAEN ASENNETTUNA Tarjoukset on laskettu alle 4 m räystäskorkeudella, loivalla alle 30° katolla sekä 100 km sääteellä lähimmästä Stark-myymälästä! Talon korkeus ja katon kaltevuus vaikuttaa asennuksen hintaan.

*Esimerkkilaskelma: 5490 euron luotto-ostos 12 kuukauden maksuvaihtoehdolla. Luotto-ostos: 5490 euroa. Vuosikorko: 0 %. Käsittelymaksu/kk: 0 euroa. Todellinen vuosikorko: 0 %. Maksettava kokonaismäärä: 5490 euroa. Osamaksuerä/kk: 457,50 euroa, 12 erää. Luoton muusta käytöstä voi seurata korkeampi tai alempi todellinen vuosikorko. Luoton tarjoaja: Resurs Bank AB.

22 – 22 STARK – STARK Kuvaston Kesäkuvasto teema

PIIKILLÄ AURINKOPANEELEILLE 12 KK KULUTON & KOROTON MAKSUAIKA


STARK-SUOMI.FI

UUTUUS

VAIN STARKISTA

ULKO-OVI OFELIA THERMO

Valkoinen 10x21 oikea, 17QN 10x21 vasen, 17QO

599€ kpl

429

ULKO-OVI ECO MARMARA

€ kpl

Valkoinen 10x21 oikea, 35MB 10x21 vasen, 35MC

AUTOTALLINOVI T200P

2500x2100 mm, valkoinen, sileä puunsyykuviopintainen nosto-ovi 40 mm polyuretaanieristeellä. Oviaukon enimmäismitat: leveys 2500 mm, korkeus 2100 m, 67IE Sopiva avaaja 500R, 25TX. Toimitusmyynti keskusvarastolta!

615€

kpl

IKKUNA MS92

Tyylikäs mäntykarminen kirkaalla lasiovella.

1543€

AUTOTALLIN OVI 25X21

Valkoinen, 2490x2090 mm Alumiinivahvisteinen Hdf-levypinta, 67IG

• • • • •

06x12, SU52 ........ 120 € 09X12, SU48 ....... 143 € 12X12, SU47......... 162 € 09X06, SU54 ...... 104 € 09X09, VR84 ...... 123 €

kpl

MÖKKIOVI ML4A ULKO-OVI VO2 Sivuovi autotallille. Valkoinen. 9x21 • vasen, 17QW • oikea, 17QV

365€

kpl

6R, mäntypuinen, puuvalmis, K94MM • 8x19 oikea, LZ64 • 8x19 vasen, MN79 • 9x19 oikea, MN83 • 9x19 vasen, MN85 • 9x20 oikea, MN86 • 9x20 vasen, MN87 • 9x21 oikea, MN91 • 9x21 vasen, MN95

229€ kpl

Ulko-oviin painike ja pintahelat myydään erikseen. Osa tuotteista toimitusmyyntinä. STARK Kesäkuvasto– 23


LAITA LATTIAT KUOSIIN!

2990

17

90

m2

PARKETTI TAMMI

VINYYLILANKKU

Tammi Rustic, 35EO Tammi Natur Pro, 35EP

Yukon vaaleanharmaa, 39CZ Whinfell ruskeanharmaa, 39DA

14 mm, valkomattalakattu, 3-sauvainen. 2423x200x14mm. (2,91 m2/pkt)

m2

1210x177x3,5 mm, käyttöluokka 32, kaunis puukuosi, 3 m²/pkt

PARKETTI TAMMI TAMMI NATURE 15 mm, mattalakka, 1-sauvainen, mikroviisteet neljällä sivulla, 2000x187x15 mm, (2,24 m2/pkt), 35EQ

49

90 m2

890 m2

LAMINAATTI TAMMI PARKETTI TAMMI NATURE WHITE

15 mm, valkomattalakattu, 1-sauvainen, mikroviisteet neljällä sivulla, 2000x187x15 mm, (2,24 m2/pkt), 35ER Toimitusmyyntinä.

4990

7 mm, käyttöluokka 31, Deep Skin -puusyykuviointia jäljittelevä pinta, M1, EU Eco label, 2,49 m2/pkt Zermatt, 39FP Forest, 39FN Kurimo, 39FO

m2

24 – STARK Kesäkuvasto

Tuotteet myydään täysin paketein.


STARK-SUOMI.FI

NYT PINNALLA

0

99 m

SISÄPANEELI KUUSI 14x120 mm, STP puuvalmis, talouslaatu, OE17

HÖYLÄHIRSIPANEELI 20x170 mm, oksamänty, ympäripontattu sisäpaneeli puuvalmis, OU24

388 m

MÖKKILATTIALAUTA MÄNTY 28x95 mm, puuvalmis, oksainen, ympäripontattu, ZQ58

VALKOLAKATTU HÖYLÄHIRSIPANEELI

SISÄPANEELI PUHTAANVALKOINEN MÄNTY

473

8120

20x170 mm, oksamänty, ympäripontattu sisäpaneeli, 09XF

m

SISÄPANEELI VALKOLAKATTU KUUSI 14x120x2520 mm, STP, terveoksainen, ympäripontattu, kuiviin sisätiloihin, 6 kpl/pkt (15,12 m), ÅM76

15x140x2370 mm, STS kosteudenkestävä 5 kpl/pkt, 1,55 m2/pkt, 24ZL

pkt

PANEELI VIRE

Kolmiulotteinen sisustuspaneeli, 15x90x3600 mm, 5 kpl/pkt/21,6 m • musta (soveltuu myös saunaan), 35AO • valkoinen, 35CK

129€

pkt

169 m

LATTIALAUTA MÄNTY

28x140 mm, puuvalmis, ympäripontattu puusepänkuiva talouslaatu, 10HJ

250 m

Tuotteet myydään täysin paketein.

49

50 pkt

LATTIALAUTA MÄNTY

28x140x2050 mm, pintakäsitelty kelonharmaa, harjattu pinta ympäripontattu, 5 kpl/pkt, 1,06 m2/pkt, 66SD

6950 pkt

JALKALISTA MÄNTY 12x42x3600 mm, valkoiseksi maalattu, sileä, BB08

650 kpl

KATTOLISTA MDF

12x40x3300 mm, puhtaanvalkoinen, melamiinipinnoitettu, HH33

690 kpl

STARK Kesäkuvasto– 25


TÄNÄÄN ON HYVÄ MAALAUSPÄIVÄ

5390 ast.

MUURI TAKKA- JA PALOMUURIMAALI 2,7 L

Lämmönkestävä, vesiohenteinen, täyshimmeä sisämaali takoille ja muille lämmönkestoa vaativille pinnoille. Valkoinen ja 8 kaunista vaaleaa sävyä. M1. (19,96 €/l), 70LD

PONTTI PUULATTIAMAALI 2,7 L Puolihimmeä, vesiohenteinen täyttävä ja peittävä akrylaattimaali puulattioille ja -portaille. Myös aiemmin maalatuille ja lakatuille puupinnoille, (24,04 €/l), 24PJ

64

90

ast. + säv.

LUJA 20 PINTAMAALI 2,7 L

Paras valinta tilaan, joka on alttiina lialle ja kovalle rasitukselle. Myös kosteisiin tiloihin. Vähäpäästöinen ja erittäin kestävä, M1. (19,59 €/l), OU45

5290

ast. + säv.

PANEELISEINÄMAALI 2,7 L PM1, valkoinen. Vesiohenteinen, himmeä erittäin hyvin peittävä sisämaali paneeli- ja hirsiseinille, (17,48 €/l), 55JR

4720

ast. + säv.

PANEELIKATTOMAALI 2,7 L VALKOINEN

Peittävä, himmeä ja vesiohenteinen akrylaattidispersiomaali sisäkattojen maalaukseen (15,52 €/l), 11XB

4190 ast.

HIRSIVAHA 2,7 L VÄRITÖN Vesiohenteinen luonnonvahaa sisältävä suoja-aine puupinnoille. Syventää puupinnan luonnollista värisävyä. Sävytettävissä kuultaviin sävyihin, (16,63 €/l), 59FD

4490

ast. + säv.

26 – STARK Kesäkuvasto


STARK-SUOMI.FI

REMONTOI, SISUSTA KOTIASI UUDISTA

9L

2,7 L

12

3990

90

ast.+säv.

ast.+säv.

SISÄMAALI REDO 20 KELLARIMAALI 10 L

Vesiohenteinen, täyshimmeä, silikaattimaali kellareiden, kylmien varastojen tai autotallien sisäseinien ja -kattojen maalaukseen. Päästää erinomaisesti vesihöyryä läpi. Sävy taitettu valkoinen, (9,59 €/l), 24PC

9590 ast.

Puolihimmeä, vesiohenteinen dispersiomaali sisämaalaukseen. Seinä- ja kattopinnoille kuivissa tiloissa. Vaaleat sävyt.

2,7 L, (4,78 €/l), 71CF 9 L, (4,43 €/l), 74US

3050

ast.+säv.

FUTURA AQUA 40 KALUSTEMAALI 0,9 L

Vesiohenteinen puolikiiltävä uretanialkydipohjainen pintamaali sisä- ja ulkokäyttöön, PM1, (33,88 €/l), KX85

STARK Kesäkuvasto– 27


UUSI KEITTIÖ KESÄMÖKILLE Toimivassa keittiössä on lupa päästä helpommalla myös kesämökillä. Domestic-keittiö on kotimainen, laadukas keittiö, jonka tärkeimmät edut ovat asentamisen helppous ja nopeus, tuotteiden modulaarisuus sekä hyvä hinta-laatu -suhde. Kosteudenkestävästä levystä valmistetut kasausvalmiit runkomoduulit on helppo koota, asentaa ja viimeistellä. Perspektiivipiirustus - Projekti 77/1/1 - Keittiö 2m, 2m mökkikeittiö

03.03.2021

Perspektiivipiirustus - Projekti 77/2/1 - mökkikeittiö 2,5m, 2,5m mökkikeittiö

Valitse vaihtoehdoista kesämökillesi sopiva valmiiksi suunniteltu toimiva ratkaisu. Asennusvalmiin keittiön voit noutaa kaikista Starkmyymälöistämme jopa seuraavana päivänä.

MÖKKIKEITTIÖ 1

MÖKKIKEITTIÖ 2

Leveys 2 m, 48CP

Leveys 2,5 m, 97DV

1897€*

2266€*

HUOM: Piirustus ja värit ovat ainoastaan suuntaa-antavia.

Perspektiivipiirustus - Projekti 79/1/1 - mökkikeittiö 3m, 3m keittiö

HUOM: Piirustus ja värit ovat ainoastaan suuntaa-antavia.

Perspektiivipiirustus - Projekti 80/1/1 - mökki 2x3, 2x3 m mökki 03.03.2021

PIIKKIIN ESIM. 158,09 €/KK

PIIKKIIN ESIM. 188,84 €/KK

Hinnat sisältävät

keittiökaapistot, mattavalkoiset ovet, vetimet, helat, kiinnityskiskot sekä tyylikkään mustan Damixa Silhouet -keittiöhanan, mustan Stala-komposiittialtaan ja tumman IKI-pöytätason ja IKI-välitilalevyn.

MÖKKIKEITTIÖ 3

MÖKKIKEITTIÖ 4

Leveys 3 m, 40UJ

L-mallinen, noin 2x3 m, 93IG

2784

HUOM: Piirustus ja värit ovat ainoastaan suuntaa-antavia.

Kodinkoneet ei sisälly hintaan, tilattava erikseen.

€*

PIIKKIIN ESIM. 232,00 €/KK

3396€*

HUOM: Piirustus ja värit ovat ainoastaan suuntaa-antavia.

PIIKKIIN ESIM. 283,00 €/KK

*Esimerkkilaskelma: 2500 euron luotto-ostos 12 kuukauden maksuvaihtoehdolla. Luotto-ostos: 2500 €. Vuosikorko: 0 %. Käsittelymaksu/kk: 0 €. Todellinen vuosikorko: 0 %. Maksettava kokonaismäärä: 2500 €. Osamaksuerä/kk: 208,34 €, 12 erää. Luoton muusta käytöstä voi seurata korkeampi tai alempi todellinenvuosikorko. Luoton tarjoaja: Resurs Bank AB.

28 – STARK Kesäkuvasto


STARK-SUOMI.FI

239

KEITTIÖHANA GROHE EUROSMART

€

Korkealla C-juoksuputkella, pesukoneventtiilillä,

kpl

71AX

169€

kpl

KEITTIÖHANA SILHOUET

Mattamusta, astianpesukoneventtiilillä, 34OD

Ilman pesukoneventtiiliä, 93DP

119 €

MÖKKIHANA + VEDENLÄMMITIN ORAS SAFIRA 1023F

Helppo asennus: tarvitaan kylmävesiliitäntä ja sähkö. Paineeton vedenlämmitin, jonka tilavuus on 5 litraa, 78CD

269€ kpl

Toimitus keskusvarastosta 1-3 päivän toimitusajalla.

KOMPOSIITTIALLAS COMBO

Kvartsikomposiitti kestää hyvin kulutusta ja kuumuutta. Mitat 510x365x180 mm • CEG51-57G, harmaa, 70XC • Toimitus keskusvarastosta 1-3 päivän toimitusajalla.

369€ kpl

SISUSTUSLEVY ALUCO

500x3650 mm, komposiittilevystä valmistettu, helppo asentaa, • toinen puoli levystä harmaa satiini, toinen tummempi antrasiitti satiini, 74TD • toinen puoli levystä satiinivalkoinen, toinen metallimusta, 74TF

ALKAEN

93€

kpl

Osa tuotteista 1-3 päivän toimitusajalla.

STARK Kesäkuvasto – 29


KUSTANNUSTEHOKAS JÄÄHDYTYS & LÄMMITYS ELECTROLUX FLOW H3 ILMALÄMPÖPUMPPU

Sopii parhaiten niille, jotka ensisijaisesti hakevat jäähdytystä kotiin tai mökille. Toimii tehokkaasti ja luotettavasti jopa -25°C. Kaukosäädin & etäohjaus mobiilisovelluksen avulla. Lämmitysteho 4,6 kW. Jäähdytysteho 3,4 kW, 38KE

690

€

SÄÄSTÄ 200 €

kpl

norm. 890 €

PIIKKIIN ESIM. 57,50 €/KK* *Esimerkkilaskelma: 690 € luotto-ostos 12 kuukauden maksuvaihtoehdolla. Luotto-ostos: 690 €. Vuosikorko: 0 %. Käsittelymaksu/kk: 0 €. Todellinen vuosikorko: 0 %. Maksettava kokonaismäärä: 690 €. Osamaksuerä/kk: 57,50 €, 12 erää. Luoton muusta käytöstä voi seurata korkeampi tai alempi todellinen vuosikorko. Luoton tarjoaja: Resurs Bank AB.

SÄÄSTÄ 200 €

SÄÄSTÄ 200 €

990€

1490€

kpl € 90 11 . rm no

PIIKKIIN ESIM. 82,50 €/KK*

kpl

norm. 1690 €

PIIKKIIN ESIM. 124,17 €/KK*

ELECTROLUX WELL H5 ILMALÄMPÖPUMPPU

ELECTROLUX ASIR H7 ILMALÄMPÖPUMPPU

Esimerkkilaskelma: 990 € luotto-ostos 12 kuukauden maksuvaihtoehdolla. Luotto-ostos: 990 €. Vuosikorko: 0 %. Käsittelymaksu/kk: 0 €. Todellinen vuosikorko: 0 %. Maksettava kokonaismäärä: 990 €. Osamaksuerä/kk: 82,50 €, 12 erää. Luoton muusta käytöstä voi seurata korkeampi tai alempi todellinen vuosikorko. Luoton tarjoaja: Resurs Bank AB.

Esimerkkilaskelma: 1490 € luotto-ostos 12 kuukauden maksuvaihtoehdolla. Luotto-ostos: 1490 €. Vuosikorko: 0 %. Käsittelymaksu/kk: 0 €. Todellinen vuosikorko: 0 %. Maksettava kokonaismäärä: 1490 €. Osamaksuerä/kk: 124,17 €, 12 erää. Luoton muusta käytöstä voi seurata korkeampi tai alempi todellinen vuosikorko. Luoton tarjoaja: Resurs Bank AB.

Ratkaisu lämmitys- ja jäähdytystarpisiin. Toimii tehokkaasti jopa -30°C. Kaukosäädin & etäohjaus mobiilisovelluksen avulla. Lämmitysteho 6,0 kW. Jäähdytysteho 3,9 kW, 38KH

KYSY ILMALÄMPÖPUMPUN ASENNUSTARJOUS MYYMÄLÄSTÄ! 30 – STARK Kesäkuvasto

Kohteisiin missä halutaan alentaa talven lämmityskustannuksia. Toimii tehokkaasti jopa -30°C. Kaukosäädin & etäohjaus mobiilisovelluksen avulla. Lämmitysteho 7,0 kW. Jäähdytysteho 4,14 kW, 38KJ

Ilmalämpöpumppu pitää kodin sopivan lämpöisenä, energiakulutuksen kurissa ja maksaa itsensä takaisin muutamassa vuodessa energiakulujen säästöinä. Myyjiemme kautta saat asennustarjouksen meiltä ostamallesi ilmalämpöpumpulle.


STARK-SUOMI.FI

SINULLA PROJEKTI, MEILTÄ TARVIKKEET PIENEEN TILAAN

KYLPYHUONEKALUSTE CLARA JA ALLAS

199€

kpl

KYLPYHUONEKALUSTE CITY 40 CM ALLAS+KAAPPI 40 CM

Kiiltävän valkoinen. Vaimennetut Soft close-saranat. Allaskaapissa on vakiona kromattu vedin. Mitat: (LxSxK) 38x21x50 cm, 36HK

kpl

PEILIKAAPPI CITY 46 CM

KALUSTEET VALMIIKSI KASATTUJA

kpl

60x45x71 cm Posliiniallas, 34QI Allaskaappi, kaksi laatikkoa push-open -mekanismilla, 74SU

XÄ77, 22NS

386€ kpl

KORKEA KAAPPI CLARA

Kiiltävä valkoinen runko, peili molemmilla puolilla ovea, lasihyllyt, soft-close BLUM-saranat, mitat: 46x13x70 cm, 36GY

299€ ALLASKAAPPI MODUO 60 CM + ALLAS

149

€

Allaskaapissa musta struktuuripinta ja musta integroitu vedin, valumarmoriallas 60x39x69 cm,

30x30x173 cm, musta struktuuripinta, oven kätisyys vaihdettavissa, 23BE

219€

kpl

Hanat myydään erikseen.

169€

kpl

KAKSIOVINEN PEILIKAAPPI

60x13,5x62 cm, peilit molemmin puolin, kaksi lasihyllyä, IÅ96

PEILI 50X60 CM

35€

Kiiltoreunahiottu, peilin paksuus 4 mm, pakkaus sis. alumiiniset kiinnityslistat ja ruuvit, 62UL

kpl

Stark Kesäkuvasto – 31


KATSO TUOTETIETOJA STARK-SUOMI.FI

169€ kpl

KATTOSUIHKUSETTI KUDOS COMPLETE Kattosuihkupaketti vaihtimella ja käsisuihkulla. 200 mm kattosuihkulautanen. 1500 mm suihkuletku. Ei sisällä termostaattia, 39EK

KATTOSUIHKUPAKETTI SILHOUET Mattamusta, kattosuihkulautanen ø 250 mm, suihkuletkun pituus 1750 mm, 3-toiminen käsisuihku. Termostaatissa kuumaveden suojaus, 34OF

795€

kpl

1990 kpl

SUIHKUSETTI FAIR JET

SUIHKUSETTI SILHOUET

Kromi suihkuletkun pituus 1.5 m, 35KQ

SUIHKUTERMOSTAATTI SILHOUET

Musta, kolme suihkutoimintoa 1,5 m suihkuletku, 37RG

Musta, Eco-Click vedensäästötoiminto, 37RF

139€

229€ kpl

kpl

119

€

179€ kpl

BIDEHANA SILHOUET

Musta/kromi, mattamusta anti fingerprint -pinnoite Rub Clean kalkinpoisto Eco-Save vedensäästöominaisuus, 37RE

32 – STARK Kesäkuvasto

kpl

SUIHKUSEINÄ KÄÄNTYVÄ

60x202 cm, Vakiovarusteena 50 mm laahustiiviste ja vedin. kiiltävä/kromi, 39WG kirkas/musta, 51VV


STARK-SUOMI.FI

TEE REMONTISTA SISUSTAMISTA

WC-ISTUIN NAUTIC 1591 HF DUO AVO-S Saneerausmalli, kaksoishuuhtelu ja kondensoimaton sisäsäiliö, 36FE Istuinkansi myydään erikseen.

289€

kpl

WC-ISTUIN SCANDI 2 KOMPAKT

99

€

ISTUINKANSI NAUTIC

Pehmeä vakiokansi, 36FG 24,90 Kova kansi, RST-saranat, 36FH 49,90

kpl

BASE KYLPYHUONETARVIKESARJA

Piiloviemäröinti S-lukolla Kaksoishuuhtelu 3/6 litraa, VK56 Kansi myydään erikseen.

PYYHEKOUKKU 200-1 Liimataustakiinnitys. • musta, 39SR • harjattu rosteri, 12VA

590 kpl

WC-ISTUINKANSI SCANDINAVIAN

PYYHEKOUKKUPARI 200-2 Liimataustakiinnitys. • musta, 39SS • harjattu rosteri, 14EJ

• vakiokansi, YI27 ............. 26,40 € • valkoinen, kova, ÖR04 ... 41,40 €

1190 kpl

PYYHENAULAKKO 200-4

SEINÄLAATTA DAYTONA

1990 m2

30x60 cm, matta, vaaleanharmaa, 1,62 m2/pkt, 38VS

16

90 m2

Liimataustakiinnitys. • musta, 39ST • harjattu rosteri, 14EL

1890 kpl

WC-PAPERITELINE 200 LATTIALAATTA RAW TECH 10X10

Karheapintainen, liimanapit, R10, pakkasenkestävä, 1,44 m2/pkt, • antrasiitti, 29XU • grey, 29XV

Liimataustakiinnitys. • musta, 39SU • harjattu rosteri, 17YB

1990 kpl

STARK Kesäkuvasto – 33


PUUKIUAS KOTA LUOSTO INARI PLUS

8-18 m3 saunoihin Kiuas koostuu 3 osasta, 96TC + 15MR + 35CI

TULIKUUMAT KIUASTARJOUKSET

855€

kpl

VESIPATA KOTA

PUUKIUAS KOTA KURU 20

80 l, pyöreä, pataosa RST, YU29

459€ kpl

10-20 m3 saunoihin, musta/RST, puiset kahvat, 40MA

349€ kpl

UUTUUS

PUUKIUAS NARVI KOTA PALLAS

8-20 m saunoihin, 3

33HD

479€

kpl

PUUKIUAS + VS NARVI NC20

10-20 m3 saunoihin, musta, • vesisäiliö oikea, 39ER • vesisäiliö vasen, 39ES

699€

kpl

Osa tuotteista 1-3 päivän toimitusajalla. 34 – STARK Kesäkuvasto

Kiukaisiin myydään kiuaskivet erikseen.


KATSO LISÄÄ KIASVALIKOIMAA STARK-SUOMI.FI

PUUKIUAS HARVIA LEGEND 240 GREEN FLAME

UUTUUS

10-24 m3 Iso lasiluukku, vähäpäästöinen, kestävä ja helppokäyttöinen. 39XL

823

€ kpl

Kiuaskivet ja lisätarvikkeet myydään erikseen.

SÄHKÖKIUAS HARVIA VEGA BC60 RST, 5-8 m3 saunoihin, YG22

209€

kpl

369 PUUKIUAS HARVIA 20 PRO

8-20 m3 saunoihin, teräksinen yläsäleikkö ja valurautainen lasiluukku, 33GY

€ kpl

Kiukaan lisätarvikkeet myydään erikseen: • Piippumallin vedenlämmitin, AB81... 179 € • Teräspiippupaketti, PO93 .................. 299 € • Savupelti, musta, 85ZA........................ 149 € • Suojaseinä WL550, YI99.............204,90 € • Suoja-alusta, DP64................................. 174 €

KIUASKIVI

10-15 cm, 20 kg, sopii mainiosti puukiukaille, ZT65

690 pkt

STARK Kesäkuvasto – 35


KATSO SAUNAOVIVALIKOIMAA STARK-SUOMI.FI

AVAA OVI SAUNAREMONTTIIN SAUNANOVI

Puuvalmis mäntykarmi, nuppivedin KIRKAS KOKOLASI 7x19, 37EL .........89 € 8x19, 38OR ....... 99 € 9x19, 37EM .... 109 € ALKAEN

HARMAA KOKOLASI 7x19, 37EN.........89 € 8x19, 38OS ....... 99 € 9x19, 37EP ..... 109 €

89

€

kpl

KATSO VALMISLAUDEELEMENTTEJÄ STARK-SUOMI.FI

VALMISLAUTEET EROS kirkas leppä etulauta 108 mm

YLÄLAUDE 108x600x2050 mm, MT98 ............................ 144 € SELKÄNOJA 28x310x2050 mm,

WX16 ........................... 58 €

VÄLIRITILÄ 28x320x2050 mm,

VO44 ........................... 58 €

ALALAUDE 108x400x2050 mm, WX13 ............................ 124 € KULMALAUDE 108x600x600 mm, WJ26 ........................... 114 € SAUNAISTUIN 640x380x375 mm,

XW23 .............................. 86 €

NOUSUJAKKARA 600x700x640 mm, OI49 ........................... 127 €

SAUNAPROJEKTILLE 12 KK KULUTON & KOROTON MAKSUAIKA Hyödynnä STARKin projektirahoitusta ja avaa Piikki suoraan STARK-myymälässä tai lähetä viesti STARK numeroon 18 311. Viestin hinta 0 €. Saat paluuviestinä linkin luottohakemukseen ja päätöksen heti puhelimeesi. Koskee uusia luottoja ja jotka maksetaan kokonaisuudessaan 12 kuukauden kuluessa. 36 – STARK Kesäkuvasto


KATTAVA VALIKOIMA SAUNAPUUTAVARAA ERI PITUUKSISSA JA LEVEYKSISSÄ STARK-SUOMI.FI

42

20

HYVÄLTÄ NÄYTTÄÄ LOPPUTULOS

pkt

SAUNAPANEELI MÄNTY

15x95x2370 mm, kosteudenkestävä, ympäripontattu, sävyvahattu • valkovahattu, 40UZ • harmaa, 40VA • ruskea, 40VB • musta, 40VC 5 kpl/pkt Toimitusmyyntinä.

SAUNASUOJATTU

SUOJAA PANEELI SUPI SAUNASUOJALLA

239

SUPI SAUNAVAHA 1 L Vesiohenteinen, luonnonvahaa sisältävä suoja-aine imeytyy hyvin puuhun

2190

m

ast.

SAUNAPANEELI KUUSI Saunasuojattu kuusipaneeli, 14x120x2100 mm, STS • harmaa, 27MN • musta, 78HP (1,34 m2/pkt)

• valkoinen, VV88 • musta, ÄQ00 • harmaa, EE16

SISÄPANEELI MÄNTYSORMIPANEELI

4460

15x95 mm, 5-sorminen, käsittelemätön, OL32

pkt

ALKAEN

350 m

LAUDELAUTA KUUSI

Höylätty laudesuojalla käsitelty laudelauta, 28x140x2400 mm, SHP • valkoinen, 96WT • musta, 22XG • harmaa, 22XH pkt (4 kpl/pkt)

5950

Tuotteet myydään täysin paketein.

LAUDELAUTA LÄMPÖKÄSITELTY HAAPA SHP. A-laatu • 28x120 mm, AY23 • 28x140 mm, CÅ03

Alkaen

745 m

SAUNAPANEELI LEPPÄ

STP, A-laatu • 15x90x1800 mm, RP96 • 15x90X2100 mm, PX48 • 15x90X2400 mm, OÄ91 • 15x90X3000 mm, DF44 • 15x125 mm, AY20

STARK Kesäkuvasto – 37


LAITA VESIASIAT KUNTOON! UMPISÄILIÖ ROTOMON RM 5500 L

MÖKKIKAIVO 300 L

Saostussäiliö asennettavaksi saunakaivon eteen kun kohteessa käsitellään tiskivesi. Saostuskaivo erottelee rasvan ja kiintoaineen. Selkeytynyt jätevesi johdetaan saunakaivoon, 31BR

199

€ kpl

Vahvarakenteinen 5,5 m³ säiliö jätevesien kokoamiseen. Soveltuu pohjavesialueille, vesistöjen välittömään läheisyyteen tai pienelle tontille. Kotimainen tuote. materiaalitakuu 10 vuotta, 31BU

1490€

kpl

SAUNAKAIVO 300 L

Vesijohdottomille saunan pesuvesille, 300 l tilavuus riittää vastaanottamaan useamman henkilön pesuvedet. Kevyt ja helppo asentaa, 31BO

SALAOJAPUTKI TUPLA 110/95 6M SN8

1390 kpl

Tuplasalaojaputki 110 mm 6 m lujuusluokassa SN8. Varustettu jatkoholkilla, ympärirei´itetty, materiaali polyeteeni, 31AC

SADEVESISUPPILO EPÄKESKO 315/110MM

990 kpl

Asennetaan talon syöksytorven alle johdattamaan vedet sadevesijärjestelmään, 31AH

PERÄKÄRRYNLAINAUS HARMAAVESISUODATIN BIOLAN LIGHT Pesuvesien käsittelyyn tarkoitettu lämpöeristämätön suodatinmoduuli. Sopii ulosasennettuna kesäkäytössä olevaan kohteeseen, 34QS 38 – STARK Kesäkuvasto

499€

kpl

Jos ostoksesi eivät mahdu autoosi, saat peräkärryn veloituksetta kahdeksi tunniksi lainaan. Peräkärryn varaus kannattaa varmistaa myymälästä etukäteen niin saat peräkärryn sinulle sopivimpaan aikaan.


STARK-SUOMI.FI

529

€

319

€ kpl

kpl

TEHOKÄYMÄLÄ KEKKILÄ

230 l, kotimainen, lämpöeristetty ja kompostoiva kuivakäymälä sopii muotoilunsa asioista mihin tahansa käymälärakennukseen, VG47 Ilmastointiputkipaketti myydään erikseen.

LÄMPÖKOMPOSTORI

250 l, harmaa, ympärivuotiseen käyttöön, kompostoi talousjätteet tehokkaasti, 78JR

590

KUIVIKEKÄYMÄLÄ

sk

2

50 sk

PUUNKUORIKATE 50 L

PUUTARHAMULTA 40 L

NURMIKON KEVÄT&KESÄ PLUS 10 L

OLONURMIKKO 10 KG

Puhdasta, murskattua männynkuorta puutarhan istutusten viimeistelyyn ja maisemointiin, CÖ26

Luonnonmukainen koostumus hoitaa sekä nurmikkoa että kasvualustaa, sisältää kaikki nurmikon kasvukauden aikana tarvitsemat ravinteet, 30IC

2590 sk

50 l, helppohoitoinen, tehokas ja tyylikäs kuivakäymälä. Asennus ulkohuussiin tai lämpimään sisätilaan. Komposiittia, 66PK Ilmastointiputkipaketti myydään erikseen.

199€ kpl

Korkealaatuinen, lannoitettu ja kalkittu yleismulta kaikille puutarhan kasveille, 31EK

Koko pihalle sopiva. Riittoisuus 1 kg / 33 m². Käyttöluokka 1. IK30

PUUCEE- JA KOMPOSTIKUIVIKE

5990 ps

50 l, kuivike lisää tehokkaasti käymälän ja kompostin ilmavuutta, jolloin kompostoituminen tapahtuu nopeasti, siististi ja hajuttomasti, FY46

690 sk

STARK Kesäkuvasto– 39


VAHVAN TERASSIPÄIVÄN RAKENTAMISEEN ! A A T N I H H HU KESTOPUU RUSKEA VIISTE Kyllästysluokka AB, 28x95 mm, 10FR

1

19 m

KUVASTON TARJOUKSET OVAT VOIMASSA VERKKOKAUPASSA SEKÄ MYYMÄLÖISSÄMME YMPÄRI SUOMEN Espoo Kivenlahti ja Olari Helsinki Herttoniemi ja Suutarila Hämeenlinna Joensuu Jyväskylä Kajaani Kotka

Kuopio Lahti Laune ja Mukkula Lappeenranta Lohja Mikkeli Oulu 24/7

Pori Seinäjoki Tampere Lielahti, Nekala 24/7 ja Hankkio Turku Artukainen ja Skanssi Vaasa Vantaa Martinlaakso ja Petikko 24/7

Tarjoustuotteita rajoitetusti. Valikoima vaihtelee myymälöittäin. Osa tuotteista toimitusmyyntinä, jolloin hintoihin lisätään mahdolliset toimituskulut/rahti. Tuotteet myydään täysin paketein. Emme vastaa mahdollisesti tarjouksissa esiintyvistä painovirheistä. Pidätämme oikeudet muutoksiin.

KATSO TARKEMMAT YHTEYSTIEDOT JA AUKIOLOAJAT

STARK-SUOMI.FI


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
stark catalog demo purposes only by Alma Media - Issuu