АКЦЕНТИ плюс №16 (квітень 2019)

Page 1

№16, квітень 2019

ДУМКИ ВГОЛОС

політологів про вибори

8

ПРИЧИН

для подорожей та щастя

ТОП-100

СВЯТКОВІ РОЗДУМИ

успішних жінок Львівщини

знаних львів’ян

Назар Грицевич:

«Я

- лікар, який допоможе

по-новому подивитися на своє тіло» ДБАЙМО ПРО КРАСУ ДУШІ, ТІЛА, ДУМОК 1

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


2

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

3


Шановні львів’яни!

У квітні усі християни світу святкують Воскресіння Христове! Тож нехай це величне свято наповнить серця кожного з Вас світлими почуттями віри, надії та любові, дарує кожному з Вас щастя та радість, здоров'я і благополуччя! Також хочу побажати усім нам миру, злагоди та взаєморозуміння, тепла та спокою у серцях, добробуту і затишку в оселях, впевненості у завтрашньому дні! Нехай цей Великдень ще більше утвердить нашу віру у перемогу добра над злом, примножить наші сили і надії на світле прийдешнє!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Анатолій ЗАБАРИЛО, секретар Львівської міської ради

4

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


Дорогі українці!

Весна приносить нам не лише надію, оновлення природи і сил, а й дарує світле свято Воскресіння Христового. Ми згадуємо, через які великі страждання пройшов Ісус Христос, і молимося за мир, спокій та спасіння наших душ. Воскреслий Господь промовляє до нас із небес і запевняє в любові, благодаті та справедливості, яка є результатом великої жертовності. Україна, на жаль, принесла і продовжує приносити численні жертви в ім’я миру та спокою у всьому світі. Сотні хлопців та дівчат поклали свої життя за наше майбутнє і тепер янголами оберігають нас із небес. Тож не забудьмо у світлий Великдень помолитися за душу кожного з них, а також попросити у Бога справедливості за принесені ними жертви. Ця весна є особливою для нас. Ми обираємо наше політичне майбутнє на найближчі п’ять років. Головне - не схибити і не зійти зі шляху євроатлантичної інтеграції України, який ми останніми роками щоденно торуємо і задля якого зробили вже так багато. У світлий час Великодня бажаю нам мудрості, єдності, миру, здійснення глобальних і локальних мрій та задумів! А також добробуту і перемоги!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Оксана ЮРИНЕЦЬ, народний депутат Верховної Ради України, голова української делегації у Парламентській асамблеї НАТО

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

5


Шановні українці!

Щиро вітаю Вас із прекрасним святом Христового Воскресіння! У ці весняні дні премудрості та ласки Божої ми відчуваємо свою причетність до великої таємниці вічного життя, що ми - не самотні на цьому світі, бо з нами Господь. Хочеться, щоб усе людство цінувало той величний подвиг Спасителя, який Він здійснив для перемоги життя над смертю, тріумфу добра над злом, світла над пітьмою, віри над безнадією. Сьогодні Україна переживає нелегкі часи. Кожен з нас стоїть перед вибором. І для того, щоб обрати правильний шлях, необхідно слухати своє серце. Великодні дні – час для переосмислення, прощення та єднання. Це саме той час, коли треба забути про образи та негаразди. І лише коли наші думки будуть очищені від негативу, а серце наповниться любов’ю і добротою, ми знайдемо правильний шлях до побудови вільної та суверенної держави. Я глибоко переконаний, що випробування, які сьогодні випали на долю всього українського народу, об’єднають нас, зроблять сильнішими, мудрішими, людянішими. У найскладніші часи ми непохитно вірили – Господь не залишить нас, відчували Його захист і підтримку. Великдень - це символ торжества добра над злом і початку нового життя. Це свято дає нам упевненість у тому, що будь-які труднощі ми здолаємо, а також нагадує нам про духовне відродження, яке потрібне усім нам, всій українській нації. Нехай Великдень принесе у Ваші домівки радість та благополуччя, щастя та міцне здоров’я, наповнить серце добром та милосердям! Я бажаю кожному Божого благословення – запоруки миру в нашій країні. І нехай злагода, мир та спокій панують у людських серцях, домівках, в Україні! А чудо Воскресіння Христового надихає на добрі та праведні справи.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Андрій БОЛЮБАШ, голова Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації

6

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


Дорогі львів’яни!

Вітаю Вас з прийдешнім світлим святом Воскресіння Христового! Нехай передзвін великодніх дзвонів принесе Вам лише благі вісті! Щоб серця наповнилися радістю, а віра допомагала Вам долати труднощі. Нехай разом з Воскресінням Христовим оновиться і наше життя. Вірю, що, доклавши спільних зусиль, зможемо досягти чимало доброго. А допоможуть нам у цьому єдність, громадська свідомість та суспільна відповідальність! У світлий і урочистий день Великодня бажаю усім нам миру, любові та злагоди, міцного здоров’я та сімейного благополуччя, вагомих здобутків та надійних партнерів!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Ігор КОЦЬ, голова Громадської ради ДФС у Львівській області, голова правління ГО «Твій дім – Україна»

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

7


Дорогі християни! Вітаю вас з прийдешнім Світлим Великоднем - головним святом усього християнства! Бажаю усім нам повністю усвідомити велику жертву, принесену Христом на хресті! Глибокої нам віри в Бога, багато мудрості, смирення і чистоти, співчуття і великої, всеохоплюючої любові до Господа та ближніх! Різнокольорові писанки, великодні паски, барвисті листівки та святкові Богослужіння традиційно знаменують прихід до нас цього Великого дня. То нехай же фраза «Христос Воскрес!» буде не тільки святковим привітанням, а й знайде гідне місце в нашому серці та отримає відображення у добрих справах! Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро, радість та здоров'я, добробут і благополуччя!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З повагою, Роман ГРИЦЕВИЧ, заслужений лікар України, голова Клубу українсько-греко католицької інтелігенції, депутат ЛМР

8

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


Любі друзі! Дорогі львів’яни та гості міста Лева! Дозвольте привітати Вас з прийдешнім світлим святом Воскресіння Христового! Нехай ця радісна звістка та світлий Великдень разом з вірою та надією принесуть у Ваші родини добро та достаток! Бажаємо Вам міцного здоров’я, благополуччя, світлих думок та виваженості! Нехай у Ваших серцях завжди живе любов, в оселях панує лад та пахне смаколиками, а життя буде таким же солодким, як кондитерська продукція мережі Veronika Family!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! З любов’ю до Вас, Андрій та Леся ІОНОВИ

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

9


10

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


СЛОВО РЕДАКТОРА

«Все, що вам потрібно, – вже є в середині вас. Я вірю, що люди самі створюють свій рай і своє пекло. Це особистий вибір» (Карл Логан).

Любі друзі! Квітневий випуск глянцю «АКЦЕНТИ плюс» - особливий. Адже цього місяця весь християнський світ святкує світле Воскресіння Христове, яке дарує нам шанс вкотре звірити свої думки та помисли. Важливим цей квітень стане і для України – 21 квітня відбудеться ІІ тур виборів президента України. Також не менш важливі події відбуваються зараз і у світі. Про усе це - на шпальтах квітневого випуску «АКЦЕНТІВ плюс». Журнал «АКЦЕНТИ плюс» вкотре спробував акцентувати увагу читачів на найбільш важливих темах сьогодення. 1. Цей випуск глянцю «АКЦЕНТИ плюс» - красивий, святковий. Тому на сторінках квітневого журналу «АКЦЕНТИ плюс» Ви знайдете численні вітання з Великоднем знаних львів’ян: депутатів, громадських діячів, відомих бізнесменів. Деякі з цих вітань варто сприймати як роздуми на дуже важливі теми. 2. Оскільки ми говоримо про красу, тому гостем цього випуску журналу «АКЦЕНТИ плюс» став молодий талановитий пластичний хірург Назар Грицевич. Читайте цікаве інтерв’ю з цим лікарем, який допоможе по-новому подивитися на своє тіло. 3. Говорячи про красу, варто згадати також про нещодавно проведене у Львові, у BankHotel, грандіозне нагородження ТОП-100 успішних жінок Львівщини, який організував Всеукраїнський Клуб Успішних Жінок та його львівський осередок. Про це наш розлогий фоторепортаж. 4. Про необхідність гармонії думок, планів та рішень нагадає і розповість знаний коуч та психолог Галина Бордун. 5. Своїми цікавими думками вголос щодо ІІ туру президентських виборів поділяться знані політологи, а також наведемо думки зарубіжних оглядачів. 6. Журнал «АКЦЕНТИ плюс» - глянцевий медіа­партнер Львівської філармонії - уже традиційно знайомить читачів із філармонійною афішою місяця. 7. У рубриці «Український шоу-біз» читачів чекає розповідь про переможців щорічного конкурсу YUNA-2019. 8. Львівська торгово-промислова палата та ГО «Спілка жінок Львівщини» на шпальтах журналу запросять небайдужих на форум «Жінка нової генерації», медіа-партнером якого є журнал «АКЦЕНТИ плюс». 9. У рубриці «Краса та здоров’я» читачі знайдуть корисні поради професора Мермерскі, автора численних книжок зі здорового харчування. АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

10. Також ми пропонуємо читачам пригадати влучні та актуальні цитати мудрої та сильної жінки Ліни Костенко, яка наприкінці березня відзначила своє 89-річчя. 11. Напередодні виборів, мабуть, цікаво буде дізнатися про світову статистику щодо президентів різних країн та про очільників деяких держав, які керують уже понад 30 років. 12. Також цікаво буде дізнатися про країни, які обрали щастя як основу національної політики, та про популярні національні концепції щастя, які існують нині у світі. 13. Вчені вкотре довели, що щасливими нас роблять не речі, а враження, які ми отримуємо, зокрема під час подорожей. З цього приводу наводимо 8 причин для того, щоб почати подорожувати. 14. Не менш цікаво також буде дізнатися думку вчених-фізиків, які офіційно довели, що саме наші думки формують нашу долю. 15. У нашій традиційній щомісячній рубриці «Мода, стиль» ви знайдете корисні поради, як виглядати стильно, вишукано та доречно. 16. І наостанок, пропонуємо читачам унікальний порадник-гороскоп схуднення від знаного астролога та традиційний наш астропрогноз на квітень для кожного знака зодіаку. Журнал «АКЦЕНТИ плюс» напередодні світлого Великодня закликає очистити не лише свої оселі, а й свої думки та помисли. Ми вітаємо усіх з прийдешнім світлим Воскресінням Христовим! Нехай цей Великдень зміцнить нашу віру, принесе усім нам мир, мудрість та виваженість!

З повагою та любов’ю до Вас, головний редактор

Ірина ЗАПОТІЧНА-ВАНЧОСОВИЧ

11


ТЕМА ЖУРНАЛУ

ДБАЙМО про КРАСУ душі, тіла і думок Ми живемо з Вами у нелегкі часи. Життя дуже стрімко розвивається, щоразу з’являються нові, подекуди цілком несподівані виклики. Дуже важко за таких умов зберегти рівновагу та досягти гармонії. Втім, одвічні життєві цінності - мир та злагода, любов та взаєморозуміння, мудрість та виваженість, доброта та щедрість, краса душі і тіла - стають ще більш актуальними і для світу, і для кожного з нас! Наша планета, людство досягли того рівня розвитку, коли потрібно добре зважити та не раз задуматися, куди ми прямуємо і що далі... Не менш актуальними залишаються ці питання і для України… Щоб задуматися і знайти правильне рішення, перед цим варто очистити свої думки та помисли. Бо у світі дуже багато бруду і зла. Але той, хто хоче, залишається чистим, мудрим, виваженим… Тож будьмо передусім чесними перед собою та іншими! Дбаймо завжди про красу душі, тіла та думок! Бо саме з них усе і розпочинається… ЧИТАЙМО, МІРКУЙМО ТА РОЗСТАВЛЯЙМО ПРАВИЛЬНІ АКЦЕНТИ У СВОЄМУ ЖИТТІ! РАЗОМ ФОРМУЙМО СПІЛЬНОТУ ПОЗИТИВНИХ, РОЗУМНИХ ТА УСПІШНИХ!

Журнал «АКЦЕНТИ плюс» №16, квітень 2019 р. Свідоцтво про державну реєстрацію журналу «АКЦЕНТИ плюс» ЛВ 1252/506-р Свідоцтво про державну реєстрацію спеціалізованого видання ЛВ 1253/507-р Головний редактор: 12 Ірина Запотічна-Ванчосович

Дизайн та верстка: Роман Завалій Над номером працювали: Ірина ЗапотічнаВанчосович, Дарина Мудра, Олена Зарума, Ірина Стефанів. Замовлення реклами: тел. (067) 425-05-56, accents2017@gmail.com На обкладинці: Назар Грицевич, пластичний та естетичний хірург АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

Фото: Василь та Зоряна Владики


ТЕМА ЖУРНАЛУ

«У людині все має бути прекрасним : і тіло, і душа, і одяг, і думки!» (А. П. ЧЕХОВ).

Видавець: ФОП Запотічна Ірина Стефанівна, платник податків на загальній системі.

УВАГА! Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій.

Код ЄДРПОУ 2379106044 р/р 26004053725537 в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 325321

За зміст реклами несе відповідальність рекламодавець.

Друк: ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» Наклад: 5000 примірників АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

Вартість 1 кв.см політичної реклами: на внутрішній сторінці – 10 грн., на обкладинці – 30 грн. У випадку передруку матеріалів журналу «АКЦЕНТИ плюс» чи їх цитування посилання на журнал «АКЦЕНТИ плюс» є обов’язковим.

13


ЛЬВІВСЬКІ АКЦЕНТИ 14

ПОДІЯ: НАГОРОДЖЕННЯ ТОП-100 УСПІШНИХ ЖІНОК ЛЬВІВЩИНИ..............................................................................................................С.13

ГІСТЬ ЖУРНАЛУ: ПРО КРАСУ ТА ГАРМОНІЮ ТІЛА – ПЛАСТИЧНИЙ ХІРУРГ НАЗАР ГРИЦЕВИЧ............................................................................................... С.18

ПОГЛЯД ФАХІВЦЯ: ПРО УСПІХ ТА ГАРМОНІЮ ДУМОК – КОУЧ ГАЛИНА БОРДУН...................................................................................... С.22

ДУМКИ ВГОЛОС: ПОЛІТОЛОГИ ПРО ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ В УКРАЇНІ…...................................................................................................................… С.24

НОВИНИ ФІЛАРМОНІЇ: АФІША КОНЦЕРТІВ НА КВІТЕНЬ............................................................С.26

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


успішних жінок Львівщини

ПОДІЯ

Нагородження ТОП-100 успішних жінок Львівщини.

18 березня у Львові відбулася неординарна подія - нагородження дипломами ТОП-100 успішних жінок Львівщини Національного рейтингу-2019. Ця дивовижна подія цього вечора зібрала у ресторані Bankhotel багатьох знаних успішних львів'янок: відомих підприємниць, благодійниць, знаних науковців, держслужбовців, лікарів, дизайнерів, депутатів, представників культури та масмедіа. Варто сказати, що кількість успішних у своїх галузях львів’янок уже давно побила всі рекорди! Усі вони – знані, працьовиті, талановиті, а ще енергійні, добрі та красиві. Тож коли працюєш віддано, щодня докладаєш зусиль та вкладаєш любов у свою справу, це так приємно опинитися у списку успішних, серед таких фантастичних жінок…

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

15


ПОДІЯ

Того вечора відбувся справжній тріумф жіночої успішності та гідності, благородства та благодійності! Весь вечір панувала неймовірно тепла, дружня атмосфера, жінки випромінювали щастя та радість, а сам зал майорів червоними відтінками. Такий дрес-код було обрано недаремно. Адже червоний колір – колір енергії та любові, а без них, як відомо, неможливо творити добрі справи та досягати високих результатів. Символічно, що нагороди 100 успішним жінкам Львівщини вручали успішні чоловіки Львівщини, зокрема прези-

дент Львівської обласної федерації карате Костянтин Мандюк, громадський діяч Микола Іщук, президент Львівської торгово-промислової палати Дмитро Афтанас та її віце-президент Володимир Коруд, начальник управління інвестицій ЛОДА Роман Матис, голова благодійного фонду «Із янголом на плечі» Юрій Федечко, інші. Привітати успішних жінок прийшли знані артисти: октет «Орфей», гурт «Ягоди», скрипаль-віртуоз Олександр Божик, співаки Павло Ільницький та Ірина Доля, інші.

Це було свято достойних жінок - гостинне та неймовірно чудове за рівнем організації, благородне щодо присутніх та благодійне за своєю суттю. Під час свята було зібрано майже 100 тисяч гривень для маленького Луки, який від народження бореться за своє життя, а його лікування потребує значних коштів. Він народився передчасно та

з дуже малою вагою, лише 690 грамів, – таких діток називають «поспішайками». Зараз за його життя борються медики неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарні – відео про його перші місяці життя було продемонстровано присутнім у залі. Усі ці кошти, які зібрали того вечора гості з небайдужими, добрими та чуй-

16

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


ПОДІЯ

ними серцями, під оплески одразу було вручено матусі Луки – волонтерці Броніславі Ляльковській-Винярській. А подарував Львову це неймовірне свято Всеукраїнський Клуб Успішних Жінок «Жінки України», зокрема його львівський осередок, який задля проведення нагородження зумів задіяти до співпраці численних партнерів, а також згуртувати жінок багатьох жіночих організацій. «Ми приємно вражені такою несподіваною нагородою. Це дуже мотивує та дає наснагу для наступ-

них добрих справ» – такою була реакція усіх жінок-лауреаток. Тож велике спасибі за визнання успішних жінок організаторам свята - голові Вищої ради КУЖ «Жінки України» Надії Гаталяк та регіональному директору у Львові КУЖ «Жінки України» Ірині Плахтій – цим неймовірним жінкам за їхні благородні справи! Нехай усе те добро, яке вони творять, повертається їм сторицею!

Надія Гаталяк, обрана головою Вищої ради КУЖ «Жінки України»: «Нагородження ТОП-100 успішних жінок започатковано і проводиться Всеукраїнським Клубом Успішних Жінок уже 12 років поспіль. У Львові клуб з’явився нещодавно, працює трохи більше року. Цей захід у Львові ми провели вперше. За нової ініціативи КУЖу цього року створюється літопис уже ТОП-1000 жінок України. Для цього в кожній області ми обирали ТОП-100 жінок, які своєю працею здійснили значний вклад у розвиток України». плюс / квітень 2019 / №16 АКЦЕНТИ

Ірина Плахтій, обрана регіональним директором у Львові КУЖ «Жінки України»: «Наше число 100 успішних жінок Львівщини – символічне. Насправді це тисячі жінок, які достойні відзнаки «Жінка з великої літери!». Своєю працею, знаннями, добротою, материнством та любов’ю такі жінки творять історію України!». Наталія Карпенчук-Конопацька, голова комітету з розвитку жіночого підприємництва Львівської торгово-промислової палати: «Щоб бути успішнішими, жінки повинні об’єднуватися. Бо чим більше жінок – тим більше миру та добра у всьому світі!». 17


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

Молодий та талановитий пластичний хірург.

Назар Грицевич: «Я допоможу

по-новому подивитися на своє тіло» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Назар Грицевич - пластичний хірург, кандидат медичних наук, член Всеукраїнської асоціації пластичних реконструктивних естетичних хірургів (ВАПРЕХ). У 2010 році закінчив з червоним дипломом Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького. Згодом захистив кандидатську дисертацію. Викладає хірургію у Львівському інституті медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського. Також є заступником голови правління ГО «Незабутня Квітка», - окрім збереження пам’яті про незабутню Квітку Цісик, організація займається збиранням коштів для придбання пересувного мамографа, що дозволить проводити ранню діагностику раку молочної залози у жінок.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАВДАТИ


КІНОПРЕМІЇ ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

- Пане Назаре, чому справою свого життя Ви обрали саме професію лікаря? - Змалку я пройнявся любов’ю до лікарської справи, адже походжу з лікарської династії. Моя мама – лікарУЗД-діагност, батько, Роман Євгенович Грицевич, – заслужений лікар України, завідує відділенням сімейної медицини І міської клінічної лікарні Львова імені Князя Лева та є депутатом ЛМР. Змалку любив спостерігати, як мама та батько опікуються своїми пацієнтами. Тому після закінчення школи одразу вступив у Львівський мед­університет імені Данила Галицького, який закінчив з червоним дипломом. Батьки завжди були для мене взірцем і стали першими моїми провідниками у світ медицини, згодом допомогли у професійному становленні, за що я їм безмежно вдячний. - Що спонукало Вас обрати хоч і цікавий, та водночас непростий фах пластичного хірурга?

- Переконаний, що гармонія між зовнішнім і внутрішнім – надзвичайно важлива, без неї неможливо почуватися цілісною особистістю.

ла допомогу понад 250 000 пацієнтам із 27 країн. Разом із Ростиславом Валіхновським та його братом Тарасом і зараз проводжу операції в Інституті хірургії Доктора Валіхновського. Особливими вважаю операції, які ми проводимо для наших захисників України. Також своїм досвідом щедро ділилися зі мною Денищук Павло Андрійович, Патлажан Геннадій Ігорович, Храпач Василь Васильович. Усі знання, які я отримав, - безцінні. - Які існують ризики у пластичній хірургії? - Багато людей переживають про наркоз. Але переживати не варто, адже у своїй лікарській практиці використовую найбільш безпечний севоранівський наркоз. Втім, варто пам’ятати, що пластична хірургія, як і будьяка інша, може мати післяопераційні ускладнення. Тому кожна моя консультація має на меті донести до пацієнта, що пластична хірургія – це, передусім, хірургічне втручання, а значить – цілком можливі ускладнення. Якщо пацієнт розуміє, на які ми разом з ним йдемо ризики, лише тоді ми можемо говорити про операцію. - Яким є Ваше життєве кредо?

- На мою думку, пластична і реконструктивна хірургія - один із найбільш сучасних та ефективних способів допомоги людям, який дає змогу розв’язати цілу низку проблем. А пластичну хірургію обрав ще й тому, що люблю творити. Якщо ми з пацієнтом доходимо консенсусу, тоді ми з ним стаємо однією командою на одній хвилі, – обоє хочемо отримати найкращий з усіх можливих результат. Пластична хірургія дає можливість творити та дарує пацієнтам сповнення їхніх бажань. - Як давно Ви займаєтеся пластичною хірургією? - Почав серйозно практикувати ще з 2010 року, коли проходив інтернатуру. Тобто вже 9 років я займаюся пластичною хірургією. Хочу відзначити, що мені таланило на добрих вчителів. - Що потрібно, щоб стати успішним пластичним хірургом? Кого вважаєте своїм учителем? - Окрім ґрунтовних теоретичних знань, потрібно мати практичні знання та досвід. Мені пощастило практикуватися у багатьох знаних професіоналів, черпати вміння від таких знаменитих хірургів, як професор Сергій Петрович Галич, завідувач відділу мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургії, доктор медичних наук, лауреат Державної премії України, та професор Василь Дмитрович Пінчук, президент Всеукраїнської асоцiацiї пластичних та реконструктивних хірургів (ВАПРЕХ). Також вдячний Ростиславу Любомировичу Валіхновському - одному з найвідоміших хірургів в Україні, заслуженому лікарю України, директору і засновнику Інституту хірургії Доктора Валіхновського. У клініці цього лікаря зі світовим, без перебільшення, ім’ям я пройшов стажування упродовж 2016-2018 років. Ця клініка зі світовими стандартами якості та професіоналізму уже нада-

ШКОДИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ - Про що мріє Назар Грицевич? - Мрію стати одним із найкращих пластичних хірургів України. Це - моя мета! - Ваш особистий рецепт досягнення успіху? - Мій рецепт успіху: якомога більше вчитися і використовувати у своїй роботі лише перевірені методики. Окрім того, задля досягнення успіху потрібно стати з пацієнтом однією командою. Лише тоді і приходить успіх! - Що би Ви порадили тим, хто хоче зробити пластичну операцію? - Передусім пацієнтам не варто захоплюватися різними відгуками в Інтернеті та подекуди відверто фейковими фото. Лише особистий візит до лікаря, його професійна консультація та особисте ознайомлення з його роботами допоможуть пацієнтові прийняти правильне рішення. Адже у більшості випадків прооперовані не дають згоди на поширення своїх фото «до» і «після». І лише у лікаря є зібрана база реальних прикладів та лише лікар здатен фахово проконсультувати.

- Моє життєве кредо як лікаря робити пластичні операції тільки тим пацієнтам, які цього потребують! - Не секрет, що часто люди безпідставно звертаються до пластичних хірургів. Втім, я завжди об’єктивний з пацієнтом, і, якщо не бачу потреби у хірургічному втручанні, відверто про це кажу. - Судячи з Вашої біографії, Ви – цілеспрямована особистість. Яку мету собі зараз ставите? - Для мене зараз головне – удосконалення своїх практичних навичок та здобуття нового цікавого досвіду. Адже досвіду не буває забагато – так само, як не буває двох однакових операцій. Кожен випадок індивідуальний, кожна людина індивідуальна, а значить, потребує індивідуального підходу!

- З якими видами хірургічної пластики Вам доводиться працювати? - Найчастіше звертаються з питаннями щодо ринопластики (пластична операція на носі) та мамопластики (пластичні операції на грудях). Приходять також люди з зайвою вагою, які хотіли б покращити естетичні дані свого тіла. Також пацієнти звертаються для проведення ліпофілінгу, тобто введення власних жирових клітин для усунення носогубних зморщок, корекції форми підборіддя і виличних ділянок, моделювання контуру тіла, виправлення кривизни ніг, омолодження рук, корекції форми сідниць. Проводимо збільшення об’єму молочних залоз, а також покращуємо форми молочних залоз, створюємо новий сосково-ареолярний комплекс. Користується популярністю також корекція контурів тіла за допомогою ліпосакції, ліпоаспірації, ліпоскульптури. Серед найсучасніших операцій - нехірургічна підтяжка нитками APTOS, яка передбачає відсутність будь-яких розрізів. - Хто є Вашими пацієнтами? - Звертаються різні люди. До окремої групи відношу жінок, які втратили одну чи обидві молочні залози внаслідок новоутворень, онко; люди, які хочуть повернути втрачене волосся голови, а також ті, хто хоче усунути естетично неприємні їм вікові зміни тіла (зморшки, обвислість тощо), ті, хто відчуває психологічний дискомфорт у зв'язку з зовнішнім виглядом окремих частин чи тіла в цілому. Часто звертаються актори, спортсмени - люди, які стежать за своїм тілом та удосконалюють його у зв’язку з професійними вимогами. Також разом зі своїми колегами проводжу омолоджувальні операції обличчя та шиї: пластику верхньої, середньої, нижньої частини об-

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАВДАТИ


КІНОПРЕМІЇ ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

личчя, кругову пластику (facelift), SMAS-пластику, пластику чола і шиї. Останнім часом набула популярності пластика верхніх повік (верхня блефаропластика), пластика нижніх повік (нижня блефаропластика), кантопексія, усунення птозу повік. До речі, жінки звертаються не лише з тим, щоб збільшити груди, є й ті, які хочуть зменшити груди, оскільки надмірно великі груди завдають їм болю у хребті. Цікаво, що в Америці пластична операція зі зменшення грудей входить до переліку небагатьох операцій зі страхової медицини. - Як Ви оцінюєте нинішній рівень пластичної хірургії в Україні? - В Україну часто на різні симпозіуми приїжджають також і спеціалісти з-за закордону. Я та мої колеги завжди відвідуємо такі заходи, щоб обмінятися досвідом та бути в курсі передових технологій. Про це свідчать мої численні дипломи. Маю сказати, що рівень пластичної хірургії в Україні є нічим не гіршим від інших країн. Ми оперуємо на такому ж сучасному обладнанні, використовуємо ті самі сучасні методики та техніки, які використовують закордонні спеціалісти. - Знаю, вас запрошують оперувати не лише у Львові, а й в Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ. Наскільки доступною для пацієнта є вартість пластичних операцій? - Вартість пластичної операцій – різна. Вона залежить від складності самої операції та наявності (чи відсутності) потреби у залученні суміжних спеціалістів. Йдеться переважно про спеціалістів щелепно-лицевої хірургії чи хірургів кисті та стосується переважно операцій після травм, аварій, коли ми оперуємо разом з іншими хірургами в один наркоз. Якщо є надскладні випадки пластичної та реконструктивної хірургії, тоді ми звертаємося по допомогу до професора Галича Сергія Петровича чи професора Пінчука Василя Дмитровича.

затися зі мною можна безпосередньо по телефону, який є у всіх соціальних мережах та на сайті. А після дзвінка я вже зможу сказати, де і коли зможу проконсультувати пацієнта, який зацікавлений у моїх послугах. - Робота хірурга, а особливо пластичного хірурга, є дуже відповідальною, адже пацієнт часто очікує неймовірного результату. Ваша робота потребує знань, зусиль та напруження. Яким чином Ви відновлюєте свої сили? - Практикую прогулянки парком. Відвідую театральні вистави. Люблю також читати книжки. Але зараз більше читаю медичну літературу. Оскільки у мене доволі насичений робочий графік, на жаль, на тривалий відпочинок зараз часу бракує. Відверто кажучи, я вже три роки, як не був у тривалій відпустці. Але кожного разу мені додає сил успішно здійснена операція та щасливі, вдячні очі пацієнтів. Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович Фото: Василь та Зоряна Владики, а також з особистого архіву Якщо хочете позбутися комплексів та мати тіло, яке вам подобається, зробіть перший крок до мрії – запишіться на консультацію через сайт або одразу телефонуйте (Viber, WhatsApp): +38 (067) 713-19-40.

- Я завжди раджу пацієнтові найбільш оптимальний для нього варіант та обов’язково беру на себе його післяопераційний супровід. - Якщо наші читачі захочуть проконсультуватися у Вас, де Вас можна знайти? - Я часто у роз’їздах, тому зв’я-

ШКОДИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю 21


ПОГЛЯД ФАХІВЦЯ

Про важливі істини словами коуча та психолога.

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Галина Бордун – коуч, практичний психолог, HR-консультант. Практичний досвід - понад 20 років. Освіта: менеджмент управління, практичний психолог. Інші програми практики і розвитку: 5-річна школа психоаналізу, міжнародна школа коучингу (сертифікований коуч), програми тренерства.

Галина Бордун:

Гармонія можливостей, ріш Ти розпочинаєш багато справ, але не завершуєш їх, відкладаєш на місяці, а часом на роки? Виснажуєш себе, але не бачиш результату… Запам’ятай: твій успіх залежить лише від тебе! Але ти маєш знайти час для себе і визначити, чого хочеш ти? Які маєш можливості для цього сьогодні і що потрібно робити завтра? Кожен день дає шанс тобі бути успішним для себе. Ти можеш обирати своїх партнерів, формувати коло спілкування, складати плани. Навколо тебе завжди багато різних викликів та завдань, якими ти можеш управляти. Знайди час для себе і спробуй навчитися визначати своє. Чому одні люди говорять мовою результату, в той час як інші мовою втоми? Задумувалися над цим? Тоді чому так багато часу потребуємо на те, що є таким простим та очевидним? Давайте спробуємо це проговорити сьогодні, зараз!

Усі ми родом з дитинства

Ми народжуємося і одразу потрапляємо під любов, увагу, опіку наших найближчих. Тільки вони знають, які

22

мотиви вони вкладали в наше народження і у своє очікування щодо нас. Нам раді, нас чекали, навколо нас уже є різноманітні можливості та чиїсь мрії. Ми пізнаємо світ через хапання, рачкування, свої перші кроки… І в цей момент тільки від найближчих залежить, які можливості ми отримуємо: n Чи ми вибираємо іграшку самі, якою хочемо бавитися? Чи можемо експериментувати з іграшками, розбираючи їх? Чиї очікування задовольняємо? Які можливості отримуємо? n Чи ми можемо зосереджено робити те, що хочемо? Скажімо, чи можемо носитися вихором по хаті, чи нам інші визначають, що нам краще і безпечніше? Усі ці «чи», і не тільки вони, - все це впливає на те, якими ми стаємо в майбутньому: впевненими, відвертими чи підозрілими до всього; чи ми самі приймаємо рішення, чи нам потрібні узгодження; любимо великі компанії друзів чи нам комфортно самому… Коли ми виростаємо, то в нас з’являється вибір. Але робимо ми його, все одно відштовхуючись від тих установок, які отримали раніше в дитинстві. Результату досягають ті, які знають, чого хочуть, і щодня йдуть до цього! Чи можемо ми змінювати свої метапрограми (особистісні поведінкові звички і переконання)? Можемо! Адже

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


КІНОПРЕМІЇ ПОГЛЯД ФАХІВЦЯ

поки ми живемо, ми здатні впливати на наші поведінкові програми!

Ключові питання:

Для чого я роблю цю дію? Чому формую цю звичку? Що для мене є мотивом і стимулом? Що є в моїх планах сьогодні, завтра і який це дає мені результат? Немає єдиного рецепта успіху для всіх, бо успіх - це те, від чого особисто ти кайфуєш, що тебе розвиває, формує, що дає тобі силу і упевненість… …Моїм мотивом до особистих змін було бажання робити те, що гармонійним є для мене і результативним для інших. Це не завжди відповідало установленим стандартам оточення, але я знаю, що лише так формується успіх. Я розпочинала як вчитель, далі працювала практичним психологом, потім мій досвід збагатився управлінськими навиками і формуванням команд як HR-фахівець у Львівській міській раді. Я постійно вчилася, вивчала, пізнавала, розвивала і спонукала спочатку себе, а потім інших. Відомо, що таланти закладені у нас від народження. Ми всі талановиті, але не всі готові робити те, що нас на-

час твого пошуку і роботи над собою за допомогою коучингових інструментів!

Кожен із нас сам формує свою гармонію! Успішні люди – успішні міста, успішна країна! Це моя місія! Я сьогодні є ще й депутатом ЛОР від «Об’єднання «САМОПОМІЧ» і маю на меті власним прикладом показати, що депутатсво - це цінність філософії поглядів, знань, досвіду, бачення! Я вдячна всім людям, які трапляються на моєму шляху. Випадковостей у житті не буває! Все, що нам дається, це все можливості для роздумів, змін! Дбайте про себе через власні плани, програму здорового харчування, йогу, спорт і власні життєві принципи! Адже кожен з нас біля себе хоче бачити здорових дітей, батьків, друзів! Працюйте над собою та не майте фантазій змінювати інших!

ень та планів дихає, бо вирватися зі щоденної рутини, страхів і упереджень непросто. Для цього потрібні сила волі, власна мета, дія і вчасна інформація! Тому сьогодні я активно проводжу відкриті двогодинні лекції «Твій успіх». Я хочу, щоб кожен повірив спочатку в себе, зміг навчитися аналізувати свої можливості і приймати власні рішення. Не зазубрював чужі кроки, а творив свою історію! Твій успіх - це те, що ти робиш у задоволення і перетворюєш це у власну справу. Звичайно, часто це потребує довшої праці, ніж разова зустріч. Завдяки школі психоаналізу, коучингу, досвіду HR-консультанта я створила власну авторську коучингову програму. «Гармонія власних можливостей, рішень та планів» - це чотириденна програма, де ти за допомогою групи вчишся розуміти себе та оточення. Що отримаєш ти? Як працюю я? Я працюю над тим, що є цінним для кожного учасника! Тому за підсумками всіх зустрічей ти вийдеш зі своїми напрацьованими планами, відповідями та підбіркою матеріалів, які ти далі зможеш використовувати для себе. Я не впливаю на твої можливості, рішення чи плани! Я можу тільки супроводжувати тебе під

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

Галина БОРДУН, коуч, практичний психолог, HR-консультант (067) 370-24-78 galyna.bordun@gmail.com https://www.facebook.com/ galyna.bordun, а також шукайте мене у Messenger, Viber, WhatsApp, Telegram

23


ДУМКИ ВГОЛОС

Зарубіжні спостерігачі та українські політологи про президентські вибори в Україні.

ПІСЛЯ ПЕРШОГО ТУРУ ВИБОРІВ

Скільки людей – стільки думок… Українське суспільство неоднозначно сприйняло результати першого туру президентських виборів. Хтось був розчарований, а хтось тріумфував. Одні вважають, що на цих виборах молодь стала активнішою, інші вважають усе це наслідком колишнього «совка» та безвідповідального патерналізму, коли люди звикли, що держава за нас все вирішить… Хтось каже, що тепер буде взято курс на Росію, а хтось переконаний, що курс на Європу та НАТО залишається незмінним. Що ж, маємо надію, що Євроатлантичну інтеграцію ніхто не відмінить. Також будемо сподіватися, що разом із переведенням годинників в Україні на 1 годину вперед наша країна також продовжить рух вперед…

На думку світу n Країни G7 схвалили позитивні висновки ОБСЄ про вибори президента України. Країни G7 закликали кандидатів у президенти дотримуватися норм закону при проведенні другого туру виборів та відзначили, що «перший тур президентських виборів в Україні мав конкурентний характер і проводився загалом у мирній та безпечній атмосфері. Отримавши в цілому позитивну оцінку, день голосування відкриває шлях до другого туру», - йдеться в офіційному повідомленні. n В Європейській мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) заявили, що «вибори президента України у першому турі проведені прозоро і, переважно, відповідно до українського законодавства і міжнародних стандартів». Міжнародні спостерігачі вважають, що незначні загальні порушення та порушення у день виборів не вплинули на результати виборів. Але в ENEMO відзначають недостатню визначеність у законодавстві щодо фінансування виборчих кампаній, що надає кандидатам змогу використовувати можливості для їх незаконного фінансування.

24

n Американське видання The New York Times: «Той факт, що Україна працює як справжня демократія, хоча й неспокійна, часто згадується як, мабуть, найважливіший аспект виборів. На відміну від «потьомкінських виборів» у сусідній Росії і Білорусі, змагання в Україні дало виборцям реальний вибір із невідомими результатами». n Аналітик американського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Ослунд. «Як і очікувалось, Україна, схоже, провела чергові вільні, чесні і конкурентні вибори», – прокоментував він у своєму дописі у Твіттері. n Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму відео заявив, що перший тур виборів президента України був епізодом «демократії в дії», і запевнив, що Київ не буде відновлювати тісних зв'язків з Москвою; незалежно від результатів другого туру, Україна продовжить рух на Захід з будь-яким президентом; а також підкреслив, що в українській зовнішній політиці давно відбулися незворотні зміни.

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


КІНОПРЕМІЇ ДУМКИ ВГОЛОС

На думку українських політологів Олексій Роговик, голова аналітичного центру «Вільний голос», політичний експерт: «Підсумки першого туру виборів стали цілком очікуваними і сенсаційними лише для тих, хто мало цікавився політикою, або жив у паралельній реальності. Зеленський отримав більше очікуваного. Єдиною ж інтригою було, хто стане суперником Зеленського у другому турі, і ним став Порошенко. Вважаю, що шанси на перемогу Порошенка над Зеленським є низькими, з огляду на антирейтинг чинного президента у 50%, а також є очікуване перетікання голосів конкурентів Порошенка до Зеленського. Щоб змінити це, у Порошенка є дуже обмежений спектр дій і, якщо це не спроба силової чи фальсифікаційної перемоги, то мова може йти лише про екстраординарні заходи у вигляді, до прикладу, «посадок» корупційного оточення чи союзу з власними ж конкурентами. Втім, Зеленський є малопрогнозованою фігурою, а тому важко сказати, чи буде він втілювати власну ж програму та свої заяви. Поряд з тим, потрібно занадто не вірити в українську державу, армію, громаду, щоб прогнозувати апокаліпсис у випадку його обрання. Думаю, катастрофи не станеться за перемоги будь-якого з кандидатів».

Юрій Ситник, політичний оглядач, письменник: «Перший тур виборів став несподіванкою, тріумфом для одних та водночас розчаруванням для інших. Ніхто, навіть сам фаворит перегонів, не очікував такого результату. Порошенко хоча й помітно тішився виходу у «фінал», але так нервово відреагував на результат Зеленського, що не стримався й обізвав свого конкурента «маріонеткою Коломойського». Відтак істерію підхопили фанати обидвох кандидатів. Особливо агресивно поводилися так звані «порохоботи», які, захопившись паплюженням Тимошенко, запізно спохватилися й проґавили справжню загрозу своєму кумирові. Тепер пристрасті наростатимуть і шоу триватиме до самого кінця. Сподіваюся, лише до кінця виборів, а не самого процесу, який можуть зупинити лише якісь екстраординарні події. Шансів у чинного Президента насправді мало, проте вони ще є. Найгірший сценарій, незалежно хто переможе, - це розвал України, спричинений політичним протистоянням. У будь-якому варіанті - для збереження державності всьому українському політикуму доведеться докласти значних зусиль. Проте спокійно це не буде…».

Володимир Подгорнов, соціолог, політолог: «Основна цінність цих виборів у тому, що вони - демократичні. Це визнали навіть за кордоном. Тобто у нас зараз відбувається ІІ тур демократичних виборів, у яких Зеленський – ліберал, а Порошенко зайняв нішу націонал-консерватора. Але водночас ці вибори принесли багатьом велике розчарування. І влада має зрозуміти, що таке голосування – це наслідок, а не причина! Обраний політикум не виконав своїх обіцянок. Зараз іде шалена боротьба за електорат. Бо, як відомо, повною явка на вибори ніколи не буває. А ще, як показав перший тур, було багато зіпсованих бюлетенів, як своєрідний протест. Тому маємо визнати, що навіть якщо кожній команді вдасться у другому турі мобілізувати значно більшу частину своїх виборців, все одно частина виборців не прийде голосувати – у багатьох, і про це уже лунають заяви, залишилися образи та розчарування. Тому основна небезпека не в тому, хто прийде до влади, а в тому, що вибори пересварили все суспільство. Вибори минуть, а образи залишаться. Тому сьогодні потрібен суспільний діалог та суспільний консенсус щодо основних, важливих речей – лише такий підхід допоможе примирити суспільство та здійснити реформи. Бо реформи розпочаті, але плану їх завершення поки що так і немає. Тому потрібно не шукати ворогів, а об’єднуватися і працювати. Об’єднуватися на платформі громадянського націоналізму, а також вчитися поваги та виваженості. За цих умов, що маємо, більшої ваги набирають тепер парламентські вибори».

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

25


НОВИНИ ФІЛАРМОНІЇ

Про афішу філармонійних концертів.

26

Музика у квітні

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


НОВИНИ ФІЛАРМОНІЇ

У квітні Львівська національна філармонія підготувала ченого педагога Марка Комонька на для шанувальників якісної музики цікаву й різнопланову концерті «Віртуози скрипки». Також наприкінці місяця на сцену вийдуть програму. n Відтак, коли християнський світ очікує Свята свят – Великодня, у затишному просторі філармонії звучатиме духовна музика, що налаштує слухача на роздуми, молитву, подарує емоційне піднесення. У концертах How Beautiful, «Золоті сторінки української духовної музики», «Скорботна Мати» виконуватимуть філософські перлини різних епох та музичних стилів. n Для наших слухачів, які люблять якісний інструментальний джаз, дарунком стануть концерти «Смичком по клавішах» та Impression&Jazz.

Журнал

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

n Сенсаційною подією львівського мистецького простору буде Фестиваль ім. Альберта Лисого – аргентинського скрипаля та диригента українського походження, який зробив величезний внесок у розвиток української академічної музики. На слухачів чекають грандіозні концерти, віртуозні виконавці, атмосфера свята. А для молодих музикантів – майстер-класи від зірок світової сцени. Уже доброю традицією стали наші спільні проекти з юними талантами. У квітні вітатимемо учнів прекрасного скрипаля і досвід-

лауреати Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Музичний листопад-2018». n Крім того, для наших вишуканих слухачів лунатиме вічна й актуальна класика у цікавих інтерпретаціях та новому осмисленні - «Музика Франції ХХ століття», Czech This Out, Grand Viola, Love Cello - та багато інших проектів задовольнять вибагливий смак львів’ян і гостей культурної столиці. n А у травні Львівська обласна філармонія запрошує усіх на традиційний знаменитий фестиваль «Віртуози»!

– глянцевий медіа партнер Львівської філармонії

27


СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ АКЦЕНТИ 28

ПІДСУМКИ: ПРО ВАЖЛИВІ УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ.........................................С.29

ПРО ГОЛОВНЕ: ПІДСУМКИ 1-ГО ТУРУ ВИБОРІВ-2019.........................................С.30

ГЕНІЙ СУЧАСНОСТІ: ЛІНА КОСТЕНКО, ЇЇ ТВОРЧИЙ ШЛЯХ ТА ГЕНІАЛЬНІ ЦИТАТИ........................................................................................С.32

АНОНС ПОДІЇ: ПРО ЛЬВІВСЬКИЙ ФОРУМ «ЖІНКА НОВОЇ ГЕНЕРАЦІЇ».................................................................С.35

УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗ: ЦЕРЕМОНІЯ НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ YUNA-2019.........................................................................................................С.36

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


Україна у квітні-2019

ПІДСУМКИ

Про важливі українські новини.

Квітень 2019 року в Україні багатий на важливі події. Зокрема, відбувся І тур президентських виборів. А також… n  1 квітня розпочався весняний призов в українську армію, який триватиме до 30 червня. На строкову службу планують призвати майже 19 тисяч юнаків, яким виповнилося від 20 до 27 років. З них до Збройних сил направлять 9 тисяч осіб, у Нацгвардію - 5 тисяч, а в Держприкордонслужбу - 4 тисячі призовників. n  З квітня має подешевшати газ – відповідні платіжки отримаємо у травні. На 20% має подешевшати газ для промислових користувачів. А ось для домогосподарств знижка буде лише 2%. Замість 8 гривень 55 копійок за кубометр ми платитимемо 8 гривень 38 копійок. n  З 1 квітня збільшилася державна допомога багатодітним родинам. На кожну третю і наступну дитину, віком до 6 років, батьки отримуватимуть 1700 гривень. Ті, хто до цього отримував менше, можуть офіційно звернутись по доплату. n  З квітня українців чекає ще одна новація – введення електронних рецептів, покликаних полегшити життя українцям. У квітні усі рекомендації свого терапевта тепер можна буде отримати через SMS-повідомлення. Але це лише для тих, хто має підписану декларацію зі своїм сімейним лікарем. n  З квітня українці можуть їздити у Таїланд без віз. Уже від 14 квітня українці зможуть вільно АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16мандрувати

у цю країну. Під час однієї поїздки там можна буде гостювати до 30 днів. n 2 квітня у смт Поліське, що у Чорнобильській зоні, виникла масштабна пожежа – у повітря піднявся радіоактивний пил. До вечора рятувальникам таки вдалося локалізувати пожежу у 30 відселених напівзруйнованих будівлях, а також спинити горіння трав’яного настилу на площі 20 га у зоні відчуження. До гасіння було залучено 98 фахівців особового складу та 23 одиниці техніки, з них 73 фахівці особового складу ДСНС та 14 одиниць їхньої техніки.

n  У квітні було оголошено дату першого бою чемпіона-українця Олександра Усика у суперважкій вазі. Поєдинок Олександр Усик – Карлос Такам відбудеться 25 травня у США, в Оксон-Гілл (штат Меріленд, США). Бій українця Олександра Усика проти камерунського боксера Карлоса Такама має бути цікавим. Це буде дебют Олександра Усика у суперважкій вазі - боксер оголосив про набір своєї ваги: 98 кг. У прямому ефірі поєдинок між Усиком і Такамом транслюватиме у США стрімінговий сервіс DAZN, а у Британії - канал Sky Sports. 29


ПРО ГОЛОВНЕ

Про перші підсумки президентських виборів в Україні.

В Україні завершилося голосування у першому турі виборів президента України. За даними Центрвиборчкому, жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів. Тому 21 квітня українців чекає другий тур виборів, куди увійдуть два кандидати, які набрали найбільше голосів. Остаточні результати першого туру повинні оголосити до 10 квітня, а другого - до 1 травня. Втім, про приблизні результати голосування можна вже судити – згідно з даними численних екзит-полів.

РЕКОРДНІ ВИБОРИ-2019 Цьогорічні президентські вибори в Україні: найбільша в історії українських президентських виборів кількість кандидатів (39 осіб), найдорожчі за всі роки передвиборчі кампанії в умовах війни та багаторічної відсутності перепису населення в країні, застосування брудних технологій, а також під час самих виборів зафіксовано більше тисячі порушень, офіційно до Центрвиборчкому надійшло 11 скарг, на виборчих дільницях порушено 31 кримінальну справу – саме такими запам’ятаються перші в умовах війни президентські вибори в Україні. Остаточна явка на виборах президента України-2019 склала 63,48% - повідомили у Центрвиборчкомі. За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, у голосуванні на виборах президента взяли участь 17 000 599 виборців із 26 770 419 осіб. Найбільше виборців проголосувало у Львівській області (68,88%), на Волині (68,33%) і Києві (67,99%). Найнижча явка традиційно зафіксована на Закарпатті (46,99%), далі йдуть Чернівецька (56,07%) і Луганська області (56,77%). Втім, цей показник загалом вищий за рівень 2014 року, коли на дільниці прийшли 60,29% виборців. За підсумковими підрахунками ЦВК, до другого туру

30

виборів президента пройшли Володимир Зеленський (30,24%) та Петро Порошенко (15,95%). Також виборці суттєво підтримали інших: Юлія Тимошенко (13,4%), Юрій Бойко (11,66%), Анатолій Гриценко (6,92%), Ігор Смешко (6,03%), Олег Ляшко (5,47%), Олександр Вілкул (4,16%), Руслан Кошулинський (1,62%). За даними Національного екзит-полу-2019, у першому турі виборів президента України переміг шоумен Володимир Зеленський із результатом 30,6%. Другу сходинку посів Петро Порошенко з показником 17,8%, а Юлія Тимошенко стала третьою - 14,2%. Найбільше Володимира Зеленського підтримують на півдні (42%)

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»:

ПІДСУМКИ

Екзит-поли – це метод анонімного, вибіркового опитування виборців після голосування. Його вигадав один журналіст ще у 1967 році відтоді цей метод використовують у багатьох демократичних державах. Екзит-поли допомагають зрозуміти, чи були якісь махінації з боку ЦВК, чи ні. Як правило, проводиться кілька різних екзит-полів різними організаціями, у різних містах, на багатьох дільницях. Допустима похибка екзит-полів у межах 0,3% -0,7%.

та сході (30,7%). Найактивніше Петра Порошенка підтримують на заході ( 26%) та у центрі України (19,5%). Юлію Тимошенко, яка наразі посідає третє місце, найбільше підтримують на заході (17,8%) та в центральних областях (17,5%). Про це свідчать результати проекту «Національний екзит-пол-2019», проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, повідомляє УНІАН. Найбільший ажіотаж під час цих виборів спостерігався на багатьох виборчих дільницях в Європі. Там українці, щоб проголосувати, подекуди стояли у довжелезних чергах до

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

трьох годин. Численні фото про це публікували в соцмережах. Особливо багато виборців-українців виявили бажання голосувати у Празі, Варшаві, Берліні, Таллінні, Римі. І це зрозуміло, адже чимало наших заробітчан перебувають зараз у Польщі, Італії, Німеччині, Естонії, інших країнах Європи. В Росії виборчих дільниць для українців не було організовано.

Згідно з даними Національного банку України, найбільшими інвесторами в економіку України є саме українські заробітчани, які у 2018 році переказали в Україну близько 11 млрд. доларів.

31


ГЕНІЇ СУЧАСНОСТІ

Про творчий шлях та пронизливі цитати славетної Ліни Костенко. Ця сильна жінка - Ліна Костенко - не лише знана українська письменниця, поетеса-шістдесятниця, а й людина, яка стала символом епохи, сумлінням української нації. Ліна Василівна Костенко - справжня патріотка своєї країни - днями відсвяткувала 89-річчя. Нам пощастило жити в ті ж часи, що й Ліна Костенко, читати її поезії, як чарівні та мудрі ліричні, так і влучні громадянсько-свідомі. Читати і звіряти з нею свої думки…

Ліна КОСТЕНКО:

«Політичної біжутерії не ношу»

Цитати Ліни Костенко - невичерпне джерело мудрості для українців, вони завжди актуальні, наповнені мудрістю та силою цієї незламної жінки. Її вислови надихають на зміни та змушують замислитися над вічними темами. Вони проймають до мурашок, змушують думати, відчувати, розуміти. Надихайтеся пронизливими висловами геніальної українки, які точно не залишать вас байдужими!

АФОРИЗМИ ПРО ЖІНОК  «Жінка – як музика, її можна лю-

бити. навіть не дуже розуміючи»  «Жінки довше переживають обобразу, не залежно від того, вони но» разили, чи їх ображе

 «Там, де в жінок не розвинуте

цвіпочуття честі й гідності, про овічол о ств ігла тає моральне нев ка»  «Шкода, що в жінках так швидко вмирає Ассоль»

 «Важко любити розумну жінку.

х. Завжди боїшся впасти в її оча е лиш , кті еле інт Жінка втрачає на ста ано баж ож коли закохана. От цей ній в ти більно підтримува стан».

32

ЦИТАТИ ПРО КОХАННЯ

 «Віддай людині крихіт ку себе. За це душа на повнюється світлом»  «Любов - це, насампер ед, відповідальність, а потім уже насолода, радість»

 «Справжня любов наро джується тільки в се рці, що пережило турботи пр о долю іншої людини »  «Пристрасть - це натх нення тіла, а коханн я - це натхнення душі. Любов як функції геніталій зали шмо приматам. Мені потрібен космос її очей»  «Моя любов чолом сяга ла неба, а Гриць ходи в ногами по землі» (з роману у вір шах «Маруся Чурай» ).  «Несказане лишилось несказанним».  «Троянда - як кохання, може завдати болю, якщо не вмієш її взяти»  «Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе що дня».  «Любов шляхетна тіль ки тоді, коли вона со ром’язлива»  «Така любов буває ра з в ніколи».

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Ліна Василівна Костенко (народилася 19 березня 1930 р.) - українська письменниця, поетеса-шістдесятниця. Лауреат Шевченківської премії (у 1987 р. за історичний роман у віршах «Маруся Чурай», який 6 років чекав свого видання, та збірку «Неповторність»), Премії Антоновичів (1989 р.), Премії Петрарки (1994 р.), Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О. Теліги (2000 р.). У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Повернулася до громадського життя аж після Помаранчевої революції. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Свого часу була удостоєна звання Героя України, але відмовилася від нього. Так само Ліна Костенко відмовилася і від премії

«Золотий письменник України». Також її було нагороджено Почесною відзнакою Президента України (1992 р.) та Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року. Ліна Костенко має чимало регалій, але, за її словами, вони для неї нічого не значать. Незважаючи на свій поважний вік, 2010 року вийшов друком перший роман Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» (не рахуючи піратських передруків, офіційний тираж становив 80 000 екземплярів), 2011 року вийшла поетична збірка «Річка Геракліта», куди ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій, а через рік, а у 2012 році, у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» вийшла поетична збірка «Триста поезій. Вибране». За словами Ліни Костенко, вона зараз далі плідно працює над продовженням роману.

ПРО УКРАЇНУ І ПАТРІОТИЗМ

ПРО МОВУ

 «Бо хто за що, а ми за незалежність.

 «Ну, от і дожилася наша мова,

Отож нам так і важко через те» відмовля «Огидна річ - наша терплячість. Наша звичка нас» від ти собі у всьому. Так усе може відмовитися

 «Коли в людини є народ, тоді вона уже людина» ься щи «Чоловік формується не тоді, коли затуляєт том, а коли піднімає меч»

 «Я, швидше, дуба вріжу, ніж мене поставлять

на коліна»

тості  «Манія величі - це хвороба. Комплекс меншоварстанеш

ї величі теж хвороба. Тільки ще гірша. Бо від мані А від комплексу іспанським королем, як Поприщін у Гоголя. побіжиш по стіні, меншовартості відчуєш себе комахою і як Грегор у Кафки»

 «Кожному поколінню сняться свої кошмари». ь узяли, а

 «Ми - ушкоджене покоління. Ще від предків щос

була-була безсмертною в віка х, але прийшли бендюжники від сло ва і потопили мову в матюках».

 «Мені потрібне слово, а не сла-

ва»

 «Страшні слова, коли вони мовчать»  «У всіх народів мова - це засіб спілкування, у нас це - фактор відчуження».  «Мова солов’їна, а тьохкають чортзна-що».  «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову»

нащадкам вже не маємо що передати».

зробили. І  «Так, держава - це я, а не те, що вони з нею у нас вже досі кожен усвідомив, що держава - це він, то якби була б достойна держава».

шість?

 «Скільки нас, людства, вже є на планеті? Мільярдів тут з живе д них українці, дивна-предивна нація, яка

І сере оце аж тепер» правіку, а свою незалежну державу будує - це супер.  «А ви думали, що Україна так просто. Україна історії. На ки кат Україна - це ексклюзив. По ній пройшли всі загартована Вона ань. обув випр види всі вані ній відпрацьо у їй немає ціни». найвищим гартом. В умовах сучасного світ голодом.  «Ми - унікальна нація. У нас хліборобів морили ів закоПоет . Режисери ставили спектаклі у концтаборах саркофаг? мний ато є ще кого У у. лот мерз пували у вічну А у нас є».

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

33


ГЕНІЇ СУЧАСНОСТІ

ПРО ЖИТТЯ  «Нам треба жити кожним днем. Не ждать омріяної дати. Горіть сьогоднішнім вогнем, Бо потім може й не настати»

 «І все на світі треба пережити, бо кожен фініш - це, по суті, старт. І наперед не треба ворожити, і за минулим плакати не варт…»  «Людям не те що позакладало вуха - людям позакладало душі».  «Єдиний, хто не втомлюється, - час. А ми - живі, нам треба поспішати».

 «У кожного своя пустеля і свої міражі».  «Проблеми ж - як божевілля. Буйних ще

можна вилікувати, а тихопомішані - то вже навік».  «І що цікаво - серце у колібрі майже втричі більше, ніж шлунок. От якби так у людей»

 «Люди, як правило, бачать світ у діапазоні своїх проблем»  «Бог з вами, люди. Все, до чого ми байдужі,

байдуже до нас. Через те ми такі самотні».  «Чужа душа - то, кажуть, темний ліс. А я кажу: не кожна, ой не кожна! Чужа душа - то тихе море сліз. Плювати в неї - гріх тяжкий, не можна»

 «Я всіх люблю, аби не заважали»  «Людина така, яке її щастя»  «Людина лише тоді по-справжньому до-

рожить життям, коли в неї є щось несумірно дорожче за власне життя»

 «А секунди летять. Отак можна вмер-

ти й нічого не встигнути. Встигаєш тільки втомитися»  «Марудна справа - жити без баталій. Людина від спокійного життя жиріє серцем і втрачає талію»

 «І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!»

 «Так багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими!»

 «Краса - і тільки, трішечки краси, душі нічого більше не потрібно».  «Поразка - це наука. Ніяка перемога так не вчить»

 «І жах не в тому, що щось зміниться, -

жах у тому, що все може залишитися все так само»

34

Цитати з книги «ЗАПИСКИ УКРАЇНСЬКОГО САМАШЕДШОГО»  «Будні роблять людей буденними»  «Я ніколи не дозволяв собі думати, що в Україні є п’ята колона. Але ж вона вже йде потоптом по моїй душі! Раніше ж принаймні ненависть до українців хоч якось камуфлювалася, а тепер тебе просто готові знищити: «Хотєли свою нєзалєжность? Вот вам». Виїли Україну зсередини, як лисиця бік у спартанця, ще й дивуються - чого ж вона така скособочена? Чого кульгає в Європу, тримаючись за скривавлений бік? Всю обгризуть, як піраньї, і сипонуть врозтіч. Від України залишиться тільки скелет».  «Україна пручається, як Лаокоон, обплутаний зміями. Вона німо кричить, але світ не чує. Або не хоче почути».  «…чому канадський прем’єр-міністр може проїхати до парламенту на ковзанах по замерзлій річці через всю Оттаву, а у нас людей розкидають мало не в кювети, коли їде якесь цабе»  «Люди вимагають правди - їм сервірують брехню».  «Мені обридли конфесії з політичним підтекстом.

Московський патріархат, київський патріархат. Один всія України, і другий всія України. В очах двоїться - хто ж із них усіїший?»

 «Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші. І тоді настає лукава, найпідступніша форма несвободи, одягнута в національну символіку, зацитькала національним пафосом, вдекорована атрибутами демократії»  «…не в тому жах, що тепер жити важко, а в тому, що образливо»  «До всіх перинатальних хвороб державності ще й така халепа - виросли покоління, яким усе пофіґ»  «Я нічого не боюся. Я боюся тільки причетності до ідіотів»  «Відсталий ми народ, українці, зі своїми поняттями про кохання. Нам би все, як у пісні: «Я ж тебе, милая, аж до хатиноньки сам на руках однесу». Тепер би він її тричі трахнув по дорозі»  «Хто має право нам, людям, визначати мінімум?! Ті, що собі призначили максимум?!»  «Не з нашим розумом, осягнути, як виглядає Бог. Я тільки знаю, що Той, хто запустив моє серце, Той запустив і Всесвіт».  «…кажуть, кохання - хімічний коктейль у голові на пару років чи місяців. Втім, буває і хімічний коктейль. У мене в житті був. Вдаряло в голову і розламувало стегна. А кохання – це інше. Кохання вдаряє в душу». АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


АНОНС ПОДІЇ

Про львівський форум «Жінка нової генерації».

19 квітня у Львові, у приміщенні Львівської торгово-промислової палати відбудеться форум «Жінка нової генерації», покликаний стати платформою для суспільно-ділового спілкування. Мета та завдання: Цьогорічна концепція фо-

рум «Жінка нової генерації» передбачає об’єднання зусиль жінок та обмін практичними програмами, які реалізовуються упродовж останніх років в окремих регіонах Львівської області, згідно зі стратегією

Наталія Карпенчук-Конопацька, начальник Управління міжнародних економічних зв’ язків Львівської торгово-промислової палати, голова комітету з питань розвитку жіночого підприємництва: «Львівська торгово-промислова палата спільно з ГО «Спілка жінок Львівщини» запрошує Вас 19 квітня на форум «Жінка нової генерації», який відбудеться у Львівській торгово-промисловій палаті. Цей весняний захід об’єднає велику кількість жінок з різних галузей, які своєю щоденною працею роблять наше місто кращим. Окрім жінок-підприємниць, тут Ви зустрінете відомих мисткинь, лікарів, жінок, які працюють на державній службі. Усі вони здійснюють свій внесок у розвиток нашої країни. Лише власним прикладом та за допомогою однодумців ми зможемо зробити більше добрих справ! Адже чим більше жінок об’єднує свої зусилля, тим більше доброти та миру на землі!». Журнал АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

міжвідомчої взаємодії з питань сімейної політики, освіти, медицини, що формує цілісне представлення нашого регіону у межах держави, а також на тлі міжнародної зовнішньої політики та локальної співпраці.

Дана Мехедова, голова правління ГО «Спілка Жінок Львівщини»: «Цього року, уже традиційно, вдруге, у місті Львові проходитиме захід, який об’єднує суспільно активних жінок. Це жінки, які впроваджують свої ініціативи в окремих сферах життєдіяльності та працюють у різних інституціях: органах державної влади, приватних структурах, є представниками громадськості. Окремим акцентом цьогорічного заходу є соціальне підприємництво, соціальні послуги, а також спільні зусилля заради збереження миру, безпеки та налагодження правових відносин, незалежно від гендерної орієнтації, соціального чи фізичного статусу людини. Але пріоритетною складовою нашого форуму ми обрали збереження родинних цінностей!».

– медіа партнер форуму "Жінка нової генерації"

35


УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗ

Про нещодавнє нагородження українських співаків музичною премією YUNA.

22 березня у Національному палаці мистецтв «Україна» у Києві відбулася 8-а церемонія вручення нагород співакам-переможцям премії YUNA-2019 – її з нетерпінням чекали і співаки, і продюсери, і шанувальники українського шоу-бізу. Хоч саме оголошення номінантів 8-ї щорічної професійної музичної премії YUNA-2019 відбулося ще 18 грудня 2018 року.

НАГОРОДЖЕННЯ Того березневого вечора зал Національного палацу мистецтв «Україна» був переповнений. Серед гостей – чимало зірок українського шоу-бізу, який з року в рік успішно торує собі шлях до успіху, подекуди навіть світового. Як відомо, хіт «Плакала» у виконанні гурту KAZKA минулого року заполонив навіть світові чарти. Під час церемонії прозвучали відомі пісні у виконанні гуртів Mozgi, «Бумбокс», «Без обмежень», KAZKA, «Время и Стекло», The Hardkiss, а також виконали пісні Джамала, Monatik, Maruv, Камалія, Alyona Alyona, Мішель Андраде, Сергій Бабкін. Ведучим головної музичної церемонії країни цьогоріч став харизматичний Володимир Остапчук.

YUNA-2019 Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: YUNA - щорічна українська національн а професійна музична премія. Цьогорічна, проведена у бер езні, 8-а церемонія YUNA-2019 вшановувала найкращих в українській музиці – за творчі досягнення у період з 1 лис топада 2017-го по 31 жовтня 2018 року.

Це була особлива церемонія YUNA-2019, адже для 8-ї церемонії було внесено ряд змін у номінації: так, у номінації «Найкраща пісня» відтепер можуть бути представлені тільки пісні, текст яких щонайменше на 90% написано українською мовою. Внаслідок цього було скасовано категорію «Найкраща україномовна пісня», натомість з'явилися категорії «Найкраща пісня іншою мовою», «Найкращий естрадний хіт», «Найкращий електронний хіт» та «Найкращий хіп-хоп-хіт».

36

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


КІНОПРЕМІЇ УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗ

Переможцями року у конкурсі YUNA-2019 стали: Найкращий співак: Monatik Найкраща співачка: Джамала Найкращий поп-гурт: KAZKA Найкращий рок-гурт: The Hardkiss Найкраща пісня: пісня «Плакала» - гурт KAZKA Найкращий естрадний хіт: NK – «Тримай» Найкращий альбом, Найкраще концертне шоу: The Hardkiss – альбом «Залізна ластівка» Найкращий дует, Найкраща пісня іншою мовою, Найкращий електронний хіт: Maruv /Boosin – пісня Drunk Groove Відкриття року: співачка Maruv Найкращий відеокліп: MONATIK та Надя Дорофеєва – пісня «Глубоко» Найкращий хіп-хоп-хіт: Аліна Паш – пісня Bitanga Найкращий менеджмент: mamamusic, Nikitin Talent Group – гурт KAZKA За особливі досягнення у музиці: гурт «Бумбокс»

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

37


ПІДСУМКИ: СВІТОВІ НОВИНИ..........................................................................................С.39

С В І ТО В І А К Ц Е Н Т И

СВІТОВА СТАТИСТИКА:

38

ПРО ОЧІЛЬНИКІВ, ЯКІ НАЙДОВШЕ ПРАВЛЯТЬ ДЕРЖАВАМИ............................С.40

ВАРТО ЗНАТИ: КИМ РАНІШЕ БУЛИ ТІ, КОГО ОБИРАЛИ ПРЕЗИДЕНТАМИ РІЗНИХ КРАЇН.......................................................С.42

СВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ: КРАЇНИ ОБИРАЮТЬ ЩАСТЯ ЯК ОСНОВУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ.................................................................С.44

ПОДОРОЖІ, МАНДРІВКИ: ЩАСТЯ ЩЕ Й У ПОДОРОЖАХ - 8 ПРИЧИН, ЩОБ ПОДОРОЖУВАТИ..........................................................................С.46

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


СВІТ у квітні-2019

ПІДСУМКИ

Про світові новини.

62 людей. У Таїланді потужний шторм затопив дороги та повимивав здоровенні ями на пляжах.

n У США 20 штатів виступили проти оголошеного президентом Дональдом Трампом надзвичайного стану. Втім, саме цей наказ Дональда Трампа дозволить йому витрачати на будівництво стіни з Мексикою значні кошти, які Конгрес раніше призначив для інших цілей. n США заявили, що готові ввести війська до Венесуели, якщо президент країни Ніколас Мадуро вирішить заарештувати Хуана Гуайдо, якого в ЄС визнали тимчасовим президентом Венесуели. Хуан Гуайдо назвав дії нині правлячого диктатора Ніколаса Мадуро «тихим геноцидом». США мають намір також посилити економічний тиск проти Ніколаса Мадуро. n Німеччина виступає за збереження «нормандського формату» для вирішення конфлікту на Донбасі. Глава МЗС ФРН Гайко Маас переконаний, що переговори задля політичного врегулювання збройного конфлікту на Донбасі потрібно й надалі проводити у «нормандському форматі». n Країни «Бухарестської дев’ятки» (Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія) мають спільний погляд на безпекову ситуацію в Європі, визнавши агресивними дії Росії. Деякі міністри країн «дев’ятки» висловили думку, що дії Німеччини у контексті підтримки проекту «Північний потік-2» є шкідливими не лише для України, Словаччини чи Польщі, а й можуть призвести до послаблення єдності у рамках Альянсу чи європейської солідарності.

n Лісові пожежі охопили світ. Нещодавно жертвами лісових пожеж стали 30 осіб у Китаї. На північному заході півострова Пелопоннес (Греція) також зараз вирують лісові пожежі. Східне узбережжя Південної Кореї 4 квітня теж охопили лісові пожежі – у країні було оголошено надзвичайний стан. У результаті пожеж загинула одна людина, ще 35 отримали травми, знищено 525 га лісу та понад 200 будинків. На боротьбу з вогнем скеровано 16,5 тисячі осіб, військові вертольоти і пожежні машини. n ЄС застерігає правлячу партію Туреччини щодо невизнання результатів виборів 6 квітня 2019 року. На проведених нещодавно місцевих виборах кандидати від опозиційної Народно-республіканської партії випередили супротивників від правлячої ПСР у двох найбільших турецьких містах - Стамбулі та Анкарі. ПСР не визнала цих результатів. n Громадянам Великобританії уже почали видавати паспорти без емблеми Євросоюзу на обкладинці. Це попри те, що остаточно питання щодо Brexit ще не вирішено. n У паризькому Луврі зникла найдорожча картина світу – робота Леонардо да Вінчі «Спаситель світу». Працівники Лувру та його філії в Абу-Дабі заявили, що не володіють інформацією про її місцезнаходження. 1958 року цю картину продали на аукціоні в Лондоні лише за 60 доларів, а 2017 року у Нью-Йорку ця ж картина була оцінена вже у 450 мільйонів доларів. За деякими даними, полотно придбав саудівський принц Бадер бін Абдула бін Мухаммед бін Фархан аль-Сауд для наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Салмана.

n Польща закупить у Сполучених Штатів Америки 32 винищувачі п'ятого покоління F-35. У Конгресі США було заявлено, що Вашингтон має намір продати F-35 п’ятьом країнам-союзникам: Польщі, Румунії, Греції, Іспанії та Сінгапуру. Також НАТО побудує в Польщі склад для американської армії у селі Повідз (Великопольське воєводство) за 260 млн. доларів для зберігання броньованих машин, боєприпасів і зброї американської бригади. n Світ заполонили кліматичні казуси. Італію та Швейцарію цьогоріч у квітні раптово накрили снігопади. В Ірані квітневі масштабні повені уже забрали життя АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

39


СВІТОВА СТАТИСТИКА

Про очільників різних держав, які найдовше були при владі.

ТАКА СОЛОДКА

ВЛАДА…

Виборче право – це атрибут демократичних держав. Втім, світова історія подекуди дивує своїми фактами. Серед країн, де главу держави обирають на виборах, трапляється, що правителі залишаються беззмінними упродовж багатьох років. Ось цікаві розповіді про деякі з них.

Президент Російської Федерації Володимир Путін

20 рік при владі. Вперше був обраний президентом Російської Федерації 26 березня 2000 року. Але обов'язки президента почав виконувати ще з 31 грудня 1999 року, одразу після відставки першого президента Бориса Єльцина. До того був головою уряду Російської Федерації з серпня по 31 грудня 1999 року, а також з травня 2008 року по травень 2012 року. Згодом знову пере­обирався на пост глави держави у 2004, 2012 і 2018 роках. Перед виборами 2012 року його термін президентських повноважень був конституційно збільшено з 4 до 6 років.

Комуністичної партії Казахстану, фактично очоливши республіку. З 1990 року Назарбаєв займав пост президента Казахської РСР, а в 1991 році був обраний президентом Республіки Казахстан. Потім, у 1995 році, в країні відбувся референдум, на якому вирішили продовжити повноваження Назарбаєва до 2000 року. Відтоді його переобирали ще чотири рази. У березні цього року Нурсултан Назарбаєв (у віці 79 років) достроково склав повноваження президента, хоч його термін закінчується у 2020 році. Втім, Нурсултан Назарбаєв далі залишається на посту голови Ради безпеки Казахстану – цей орган з 2018 року має велику владу та керує усіма силовими структурами у Казахстані.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв

Президент Уганди Йовері Мусевені

30 років при владі. На пострадянському просторі найдовше при владі перебував Нурсултан Назарбаєв. У 1989 році він зайняв пост першого секретаря ЦК

33 роки при владі. Йовері Мусевені був проголоше-

40

ний президентом Уганди у 1986 році, після багаторічної громадянської війни. Перші вибори, в яких він брав

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


СВІТОВА СТАТИСТИКА участь, відбулися тільки через десять років, хоча він обіцяв, що його уряд перебуватиме при владі протягом чотирьох років, поки не буде розроблена нова Конституція. Відтоді Мусевені переобирався чотири рази. Провів економічні реформи, відновив торговельні відносини з багатьма країнами, у тому числі зі США. Прихильники вважають його африканським політиком нової хвилі, а противники - архітектором кривавої середньовічної імперії племені тутсі.

Президент Зімбабве Роберт Мугабе

37 років при владі. Ро-

берт Мугабе переобирався на пост президента країни багато разів. Вперше до влади він прийшов у 1980 році, зайнявши після виборів пост прем'єр-міністра країни. У 1987 році у Зімбабве було проведено конституційну реформу, яка скасувала цю посаду, а Мугабе став президентом. Відтоді його переобирали шість разів. У листопаді 2017 року військові заарештували Мугабе.

Президент Анголи Жозе Едуарду душ Сантуш 38 років був при владі.

Жозе Едуарду душ Сантуш став президентом країни після смерті свого попередника - першого президента Анголи Агостіньо Нето у 1979 році. При ньому в Анголі було введено багатопартійну систему, скасовано смертну кару, заборонено сповідування ісламу на території країни. У 2016 році він заявив, що не має наміру більше брати участі у виборах. Склав свої повноваження у вересні 2017 року.

Президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіанг Нгема Мбасого 40 років при владі. Мбасого прийшов до влади у

1979 році, поваливши диктаторський режим свого дядька. Також він відомий тим, що неодноразово призначав на державні посади членів своєї сім'ї. Так, у 2012 році віце-президентом став його син Теодоро Нгема Обіанг АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

Мангу. У 2016 році президента переобрали на новий семирічний термін, а його син Теодоро Нгема Обіанг Мангу отримав посаду першого віце-президента. Відповідно до законодавства цієї країни, у разі смерті батька саме син займе його посаду. За час правління Мбасого у країні встановився культ його особистості. У 2003 році державне радіо оголосило, що він «подібний богу на небесах» і перебуває «у постійному контакті зі Всемогутнім», володіючи «усією владою над людьми і речами». У 2013 році КНДР нагородила Мбасого премією імені Кім Чен Іра. А ще цього президента звинувачували у канібалізмі. У вересні 2016 року за публікацію статті про це було затримано головного редактора ліберійської газети New Democrat.

Президент Камеруну Поль Бійя

43 роки при владі. Поль Бійя був призначений

прем'єр-міністром у 1975 році, а у 1982-му, після відставки Ахмаду Ахиджо, зайняв пост президента. При цьому Ахиджо був засуджений до довічного ув'язнення за спробу державного перевороту. На виборах у 2011 році Бійя переобрали знову терміном на сім років. За цей час він придушив один переворот, а країна брала участь у двох озброєних конфліктах за вплив на півострові Бакассі, який багатий нафтою. У рейтингу видання Parade Бійя у 2009 році зайняв 19-е місце у списку найгірших світових диктаторів.

Цікаво знати:

n 67 років править королева Великої Британії Єлизавета II (з 1952 року) – це найдовше з нинішніх королівських династій. n 49 років правив Кубою Фідель Кастро, спочатку як прем'єр-міністр, а потім як президент (1959–2008). n 48 років є головою уряду чинний прем'єр-міністр Бахрейну Халіфа ібн Салман аль-Халіфа (з 1971). n 42 роки обіймав пост президента Габону Омар Бонго, який помер 2009 року. n 94 роки - на думку деяких дослідників, найдовше за всю історію - правив володар Стародавнього Єгипту Пепі II. Однак, згідно з задокументованою тривалістю правління, найдовше - 82 роки і 254 дні - правив король Свазіленду Собуза II (1899–1982 рр.) n У списку 50 найдовших правителів найбільше представників Африки (18 осіб), Азії (15), Європи (12), Америки (4), Австралії та Океанії (1).

41


ВАРТО ЗНАТИ

Цікаві дані про деяких президентів різних країн.

Напередодні президентських виборів, мабуть, усі ми замислюємося над тим, яким має бути президент, якими якостями має володіти та яким вимогам відповідати, адже для України це дуже важливо. З цього приводу журнал «АКЦЕНТИ плюс» свого часу навіть провів опитування (див. «АКЦЕНТИ плюс», № 12, 2018 р.). Але ось про що свідчить світова статистика – виявляється, деякі президенти різних країн до того, як стати главами держав, мали різні, подекуди навіть незвичні професії.

КИМ БУЛИ ДЕЯКІ ПРЕЗИДЕНТИ до того, як їх обрали Польща

Габріель Нарутович - гідроінженер, професор Технологічного університету в Цюріху. Мацей Ратай - філософ, викладач у львівських школах. Ігнацій Мосціцький - учений-хімік. Болеслав Беруть - сільський учитель. Лех Валенса - електрик Гданської судноверфі.

Румунія

Костянтин Пархон - учений, медик-ендокринолог. Еміль Константінеску - викладач геологічного факультету Бухарестського університету. Траян Бесеску - офіцер, капітан торгового флоту в державній торговій компанії «Навр», згодом - глава компанії «Навр».

Латвія

Карліс Улманіс – закінчив сільськогосподарський факультет у Цюріху, працював на молочних фермах у Латвії, Німеччині та США.

42

Анатолій Горбунов – сільськогосподарська освіта, працював у радгоспі «Нікраце», потім – у «Латгіпросельстрої». Вайра Віке-Фрейберга - клерк у банку, сортувальник листів. Потім здобула вищу освіту в галузі психології, стала професором психології у Монреальському університеті. Валдіс Затлерс - травматолог-ортопед.

Литва

Александрас Стульгінскіс – отримав диплом філософії і теології в Інсбруку, потім закінчив Інститут сільського господарства в Галле (Німеччина). Працював агрономом у Тракаї. Після Першої світової війни - викладач природних наук. Казіс Грінюс - медик за освітою. Працював у Мінську, у пункті боротьби з холерою, а згодом - лікарем на судні у Литві. Йонас Стаугайтіс - практикуючий лікар, редактор журналу Medicina. АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


ВАРТО ЗНАТИ

Чехословаччина, Чехія, Словаччина

Томаш Масарик - історик, філософ, професор Празького університету. Клемент Готвальд – столяр, потім – член Компартії, став журналістом і редактором партійної газети. Вацлав Гавел - письменник і драматург. Рудольф Шустер (Словаччина) - інженер-проектувальник.

Німеччина (рейхспрезиденти та федеральні президенти)

Фрідріх Еберт – син кравця, згодом - сідляр (майстер із виготовлення сідла). Теодор Хойс - доктор історії мистецтв, журналіст, редактор.

Ізраїль

Хаїм Вейцман - уродженець Білорусі, біохімік, викладач університету в Женеві і Манчестері. Залман Шазар - уродженець Білорусі, письменник і поет. Ефраїм Кацир - учений-біофізик. Моше Кацав - банківський працівник, службовець НДІ сільського господарства, журналіст, історик.

Греція

Михайло Стасінопулос - письменник і перекладач.

Італія

Джованні Гронке - учитель у середній школі, літературознавець і філософ. Джорджіо Наполітано - до війни журналіст, письменник, поет, театральний актор. У 30-річному віці отримав юридичну освіту і пішов у політику.

Аргентина

Ісабель Перон - танцівниця у нічному клубі в Панамі.

Бразилія

Фернанду Колор ді Мелу - президент футбольного клубу ССА протягом трьох років. Пішов у політику, був обраний президентом. Але главою держави був лише два роки, бо йому було оголошено імпічмент за звинуваченнями в корупції, які потім були визнані помилковими. Втім, заборону на займання президентської посади було залишено в силі. Фернанду Кардозу - доктор соціології, викладач у Парижі. Автор наукових праць і перекладач на португальську мову текстів та лекцій Жана-Поля Сартра. Перший в історії президент Бразилії, якого було переобрано на другий термін. Луїс да Сілва - сьома дитина з багатодітної сім'ї. До десяти років не вмів читати. Працював вуличним продавцем, чистильником взуття, оператором з обробки міді, оператором преса на заводі автозапчастин. На останній роботі втратив декілька пальців, а потім пішов у політику.

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

Мексика Пабло Хуарес - у ранньому дитинстві залишився сиротою. До навчання в семінарії та університеті (юриспруденція) працював пастухом. Вісенте Фокс - керував транспортними операціями «Кока-Коли», потім працював керуючим усієї мережі компанії в регіоні Латинської Америки - аж до обрання президентом.

США

Джордж Вашингтон - землемір, потім - землевласник і військовий. Формальної освіти не мав. Вільям Гаррісон - здобув освіту як доктор медицини. Найкоротше президентство – лише місяць (застудився під час інавгураційної промови). Закарі Тейлор - ніколи не був у політиці до виборчої кампанії. Обраний кандидатом жителями півдня як популярний генерал. Помер у другий рік свого президентства. Без формальної освіти. Міллард Філлмор - кравець, потім працював на полотняній фабриці. Без освіти. Віце-президент при Закарі Тейлор, після смерті якого став главою держави. Вважається одним із найгірших президентів в історії США. Авраам Лінкольн - з бідної сім'ї, без формальної освіти, склав іспити екстерном і отримав дозвіл на адвокатську практику. До того - підсобний робітник. Ендрю Джонсон - кравець, мав свою майстерню, читати навчила після шлюбу дружина. Як і Філлмор, главою держави став після смерті президента (до того був віце-президентом). Джеймс Гарфілд - самоучка. Працював боцманом, учителем у народній школі, потім був призначений директором школи і одночасно підпрацьовував адвокатом. Єдиний президент, обраний під час перебування депутатом палати представників конгресу. Ліндон Джонсон - педагог за освітою, викладав полеміку і риторику в Х'юстоні. Рональд Рейган - актор.

Франція

Саді Карно - інженер-шляховик. Поль Думер - математик, фінансист, до 28-річного віку -викладач математики, потім - журналіст у Парижі. Альбер Лебрен - гірський інженер. У політику пішов у 28 років. Леон Блюм - прем'єр Тимчасового уряду після Другої світової війни, що виконував обов'язки глави держави, філолог, літературознавець і поет. Жорж Помпіду - філолог, літературознавець, викладач словесності у «нормальній школі» (Ecole Normale).

Естонія

Леннарт Мері - в юності працював чистильником картоплі і лісосплавником. За освітою - філолог. Письменник і режисер. Арнольд Рюйтель - агроном. Тоомас Ільвес - психолог, навчався у США. Арпад Гьонц - літератор, драматург

43


СВІТОВІ ТРЕНДИ

Про щастя та його розуміння у різних країнах світу.

світові

РЕЦЕПТИ ЩАСТЯ Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Міжнародний день щастя - у день весняного рівнодення - був запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН 28 червня 2012 року. Вигадали це свято представники Бутану, невеликої держави в Південній Азії. Уряд Бутану створив міністерство щастя, а загальноприйняте поняття валового внутрішнього продукту (ВВП) замінив валовим національним щастям та виміром добробуту. В ОАЕ також було створено міністерство щастя, яке покликане встановити мир у суспільстві та релігійну терпимість. В Індії нещодавно у школах почали вивчати новий предмет – щастя. ООН офіційно визнала актуальність щастя та благополуччя загальнолюдськими цінностями. New Economics Foundation (NEF) у липні 2006 р. запропонувала ввести Міжнародний індекс щастя, що відображає добробут людей та стан навколишнього середовища в різних країнах світу. У деяких державах щастя поставлено в основу національної політики. І це зрозуміло, адже усі ми прагнемо щастя. Навіть попри те, що у кожної людини своє уявлення про щастя. При цьому далеко не всі люди знають, що у світі існують ще й національні концепції щастя, які пропонують готові рецепти того, як можна почати радіти життю і звільнитися від стресу. Пропонуємо ознайомитися з деякими з них.

44

Щороку 20 березня світ святкує Міжнародний день щастя, мета якого нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді життя підкидає не надто приємні сюрпризи. Українцям також слід навчитися бути більш толерантними одне до одного та вміти помічати щасливі моменти навіть серед негараздів. Бо лише оптимісти - сильні та щасливі! Щорічне християнське свято - Воскресіння Христове - ще одна нагода звірити свої думки.

Хюгге (Данія)

Популярне слово «хюгге» з данської перекладається як «щастя». Суть концепції зводиться до того, щоб досягти затишку, задоволення і щоденної радості від життя. Рецепт щастя за хюгге: почастуйте інших чимось смачним, скажіть близьким приємні слова, усміхніться незнайомцю. У глобальному сенсі – це змінити роботу, якщо нинішня не подобається, перестати купувати «статусні» речі тільки тому, що вони є у всіх. Тобто не варто захаращувати своє життя у всіх сенсах та обмежувати себе нав’язаними умовностями.

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


СВІТОВІ ТРЕНДИ

Лагом (Швеція) Дослівно слово «лагом» зі шведської – почуття міри, але це поняття значно ширше. Рецепт щастя за лагом: це відсутність потреби у зайвому, в надмірному публічному прояві химерної розкоші. Іноді це поняття трактують як оптимально потрібну кількість. Основи цієї традиції були заклали ще вікінги. Коли за святковим столом вони передавали по колу кубок з напоєм, - потрібно було ковтнути рівно стільки, щоб не образити інших і щоб самому вистачило.

Кюрі (Шотландія)

«Кюрі» означає «згорнутися клубочком», «притулитися». У країні зі суворим північним кліматом важливу роль відіграють тепло та затишок, а також єднання з природою, спілкування з тваринами і дотримання національних традицій. Рецепт щастя за кюрі: вийдіть на прогулянку разом зі собакою, знайдіть якесь гарне місце на природі. Не думайте про холод або надоїдливих комах - не концентруйтеся на неприємних дрібницях, прислухайтеся до звуків природи. Поділіться з близькими цікавими ідеями. Поважайте історію і не забувайте про зв’язок з предками.

Філотімо (Греція)

З грецької «філотімо» перекладається приблизно як «гідність, чесність, гордість». Однак еквівалент підібрати важко, адже навіть жителі Греції вкладають у це поняття щось своє. Основний сенс – повага до себе і своїх друзів, почуття спільності та спорідненості і, звісно, гордість за себе й інших. Рецепт щастя за філотімо: щодня формулюйте по 2-3 позитивні думки (можна записувати у щоденник), будьте послужливими і гостинними. А якщо ваш друг на запитання «Як справи?» відповість «Нормально», – обов’язково уточніть, чим ви можете допомогти, і пригостіть його чимось смачненьким.

Калсарікянні (Фінляндія)

У перекладі з фінської «калсарікянні» означає «розпивання спиртних напоїв у спідній білизні, без найменшого наміру виходити з дому». Рецепт щастя за калсарікянні: прийшовши увечері додому, переодягніться в улюблену піжаму і вовняні шкарпетки. Відкоркуйте пляшку вина, або іншого міцного напою, але тут важлива міра, щоб завтра вам не було погано. Візьміть чіпси, шоколадні батончики і цукерки - сьогодні можна. Увімкніть приємну музику або подивіться кумедне відео. Розслабтеся і відпустіть усі проблеми!

Сінрін-йоку (Південна Корея, Японія) «Сінрін-йоку» перекладається як «лісові ванни». Суть цієї терапії - насолода природою і єднання з нею; офіційно визнаний у цих країнах метод лікування депресії, стресу, агресії без таблеток і лікарів. Рецепт щастя за сінрін-йоку: знайдіть у лісі затишне місце, прислу-

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

хайтеся до природи, доторкніться до дерева, дихайте на повні груди, виконайте дихальну гімнастику. Заплющіть очі та відчуйте умиротворення і гармонію. Займайтеся тим, що вам найбільше подобається: гуляйте, малюйте, медитуйте серед дерев.

Ікігай (Японія)

«Ікігай» дослівно перекладається як «сенс життя». Однак набагато ближче інше значення – «те, заради чого хочеться прокидатися вранці». Коли людина знаходить свій ікігай, вона позбувається поганих звичок і депресії, не може дочекатися початку наступного дня, щоб зайнятися улюбленою справою. Рецепт щастя за ікігай: радійте дрібницям та щодня приділяйте годину своєму хобі. Завжди повністю віддавайтеся тому, чим зараз займаєтеся і що вам подобається. Розбудіть у собі дитину: станьте сміливим, цікавим, незалежним від чужої думки. Але щоб стати щасливим, не нашкодьте оточенню.

Палі-палі (Південна Корея)

Жителі великих міст Південної Кореї звикли поспішати. «Палі-палі» можна перекласти як «швидше-швидше». Корейці не люблять чекати. Звідси популярність бліц-побачень, швидких мовних курсів, негайної доставки піци та інтернет-замовлень. Рецепт щастя за палі-палі: основна заповідь - не втрачайте можливостей та використовуйте їх швидко. І щоб нормально жити на таких високих швидкостях, дотримуйтесь чітких правил: живіть за розкладом; добре харчуйтеся і не жертвуйте часом на їжу; частіше співайте (у душі, дорогою на роботу, в караоке). Не переставайте вчитися, але робіть це старанно!

Цікаво знати: Рецепти щастя від Далай-лами, відомого духовного лідера, до якого прислухаються багато людей, незалежно від культури і національності: n «Для чого сумувати, якщо все можна ще виправити? І для чого засмучуватися, якщо нічого вже виправити не можна?». n «Щодня всім випадає шанс почати все спочатку. Тому кожен день може стати днем відродження». n «Варто повністю віддаватися моменту, в якому ми зараз живемо. Треба вчитися концентруватися і уникати «блукання розуму». Допоможуть медитації». n «Треба вміти бути щедрим і допомагати іншим. Справді щасливою людиною можна стати тільки серед інших людей».

45


МАНДРІВКИ, ВІДПОЧИНОК

8 причин, які спонукають подорожувати.

Подорожі роблять нас щасливішими Інколи навіть один день подорожі дає людині більше, ніж роки звичайного життя, допомагає пізнати себе та побачити світ під іншим кутом. Подорожі - неймовірна нагода відновити емоційне самопочуття, знайти натхнення та наснагу для нових звершень і перемог, стати щасливішими. Усі люди хочуть бути щасливими, і більшість з нас вбачає своє щастя у матеріальних благах. Звичайно, ми отримуємо певний вид задоволення від нового автомобіля чи мобільного телефону, але це відчуття дуже швидко минає. Тому що по-справжньому щасливою людину роблять не речі, а відчуття. Ви лише пригадайте, як купували квиток на запланований відпочинок, як бронювали готель і відзначали у календарі наближення потрібної дати. Ось саме ці відчуття робили вас щасливими. А може, ви давно не були вдома, де на вас із нетерпінням чекали близькі люди? Пригадайте ваші почуття, коли побачили їхні радісні обличчя через вікно авто чи поїзда. Подорожі — один із варіантів побачити світ, насолодитись його красою і неповторністю та зарядитись енергією, щоб випромінювати внутрішнє тепло. Подорожі поліпшують наше психічне благополуччя. Ще якихось 100 років тому лікарі замість ліків від депресії рекомендували подорожі, скажімо, поїздку в Європу. Тож у чому саме позитивність подорожей? Пропонуємо вам кілька пунктів, прочитавши які, вам, мабуть, і самим захочеться все залишити та кудись відправитися, хоча б на вихідні.

1. Ви станете упевненішими

Ви можете довго планувати свою подорож, однак це не означає, що з вами не станеться чогось неочікуваного. Та

46

завдяки непередбачуваним ситуаціям ви наберетеся нового досвіду та на повну використаєте свій потенціал. Бо лише в неочікуваних, екстремальних умовах гартується дух людини, відкриваються усі її приховані таланти. А згодом це може відкрити перед вами не одні нові двері!

2. Ви навчитесь бачити позитив навіть серед негативу

Інколи, не отримуючи того, що хочемо, ми насправді отримуємо ще більше. Зрозумійте, не завжди наші бажання - це те, що ми хочемо. Саме у подорожах часто трапляються неочікувані ситуації, зокрема це відсутність комфорту, коли звичні речі стають недоступними. Усе пізнається у порівнянні та більше цінується, коли доступне раніше стало недосяжним. Прийняти ситуацію як є – саме так багато успішних людей вчились бути щасливими!

3. У вас з’являться нові друзі

Подорожуючи, на вашому шляху трапиться не один десяток людей, і дехто з них стане для вас справжнім другом. Коли ви перебуваєте далеко від дому, то вам легше контактувати з іншими людьми, оскільки прагнете спілкування. А ще кажуть, друг пізнається в біді. Саме у подорожах є можливість зрозуміти, хто твій друг. Буває, подорожі закінчуються, а деякі друзі залишаються з вами на довгі роки.

4. У вас з’явиться шанс відпочити від усього

Ми звикли завжди бути на зв’язку, відповідати на телефонні дзвінки, перевіряти пошту, переглядати соцмережі, АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


ня та досвід. І якщо під час однієї з подорожей з вами відбулось щось дуже неординарне, ви ніколи про це не забудете. Можливо, здобутий досвід знадобиться вам і у повсякденному житті. Спогади не закінчуються, не мають терміну давності…

8. Ви навчитеся сприймати інших такими, якими вони є

Подорожі розкриють вашого супутника з різних сторін. Оскільки ви весь час проводите разом, то можете побачити в компаньйоні ті якості, яких раніше не помічали. Для пар поїздки здатні зміцнити стосунки. Адже спільні моменти радості, щастя, нові відкриття, пережиті удвох, підживлюють вогонь почуттів і вчать цінувати товариство одне одного. А ще вчать мати спільний бюджет, економити, бути дипломатами та розуміти потреби інших. Спільні подорожі дозволяють перезавантажити стосунки, подивитись на свою половинку іншими очима…

На думку вчених

але, відправившись у подорож, така можливість може стати недоступною, і це насправді чудово. Адже завдяки цьому у вас з’явиться можливість відпочити від усіх, приділити час собі та живому спілкуванню з іншими, оцінити красу краєвидів, по-справжньому насолодитись їжею та відпочинком. Бо лише добре відпочивши, ми здатні гарно працювати та творити добро!

5. Ви дізнаєтесь багато нового

Щоразу, коли ви відправляєтесь у подорож, стикаєтесь з чимось новим. Це можуть бути етикет, мова, культура, традиції… У різних країнах — вони різні, і вам доведеться адаптовуватись, щоб почуватись комфортно. Таким чином, ви пізнаєте світ, і найголовніше те, що ви це робите не через чиїсь відео чи фото, а торкаючись своїми руками, куштуючи, споглядаючи на власні очі. Це всебічно вас збагачує!

6. З вами буде цікавіше проводити час

Завдяки подорожам у нас з’являються також безцінні спогади, здатні зігрівати душу навіть у найлютіші морози. І скільки б часу не минуло, ви повертатиметесь до них, щоб хоч на мить відчути той присмак щастя, який пощастило пізнати. А ще часто саме у подорожах трапляються різні курйозні ситуації. І про це ви завжди зможете розповісти іншим, адже хто відмовиться від потішної історії?

7. Ви отримаєте новий досвід

Подорожі — це не лише нові враження, а й нові знанАКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

 Учені з Університету Сан-Франциско дійшли висновку, що щастя засноване на тому, що людина переживає, а не на тому, чим вона володіє. Саме тому подорож - один із найголовніших шляхів до щастя, заявили вчені та поділився travelerr. У процесі дослідження співробітники університету довели, що покупка предметів (смартфон, планшет, одяг, коштовності) призводить до тимчасового стану щастя, яке швидко минає. Подорожі ж, навпаки, на думку вчених, - ідеальний вихід з рутини.  Учені з Університету прикладних наук у Нідерландах пояснили, що мандрівники щасливі не тільки тоді, коли кудись їдуть, а ще й до поїздки, оскільки вони планують її і вже відчувають позитивні емоції.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс» Тож насправді, щоб людина була щасливою, потрібно зовсім небагато. Можливо, хтось і любить стверджувати, що для щастя йому потрібні квартира, машина і мішок грошей, але десь у глибині душі така людина теж розуміє, що ці речі не зроблять її по-справжньому щасливою. Тому що щастя — це щось абстрактне; те, до чого ви не можете доторкнутись; те, від чого на обличчі з’являється усмішка, і ви відчуваєте, як невідома сила огортає тіло позитивом. Щасливою людину роблять точно не речі, а приємні відчуття та нові захоплюючі враження, які надовго залишаються у пам’яті. Тому більше подорожуйте, насолоджуйтесь кожним прожитим моментом та колекціонуйте спогади. Адже вони не закінчуються та не мають терміну придатності. Саме подорожі забезпечать вам відчуття щастя!

47


КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я:

О С О Б И СТ І А К Ц Е Н Т И

ПОРАДИ ПРОФЕСОРА МЕРМЕРСКІ............................................С.49

48

ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ: НАШІ ДУМКИ ФОРМУЮТЬ НАШУ ДОЛЮ........................... С.52

МОДА ТА СТИЛЬ: ЯК ВИГЛЯДАТИ СТИЛЬНО, ВИШУКАНО ТА ДОРЕЧНО....................................................................С.54

АСТРОПРОГНОЗ: ПСИХОЛОГІЧНО СКЛАДНИЙ КВІТЕНЬ......................................С.56

ПОРАДИ АСТРОЛОГА ДЛЯ РІЗНИХ ЗНАКІВ ЗОДІАКУ ЩОДО СХУДНЕННЯ...................................................................................С.58

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Христо Мермерскі – відомий болгарський професор-генетик, лікар, всесвітньо знаний фахівець з природного лікування та правильного харчування. Стажувався у Великобританії, Німеччині, Італії, Росії та США. Як викладач, лектор і дослідник відвідав понад 150 університетів у 63 країнах світу, де досліджував лікувальні рецепти з усього світу і їх ефективність. Незважаючи на свій майже 85-річний вік, Христо Мермерскі далі продовжує читати лекції по всьому світу, готує до друку свою наступну книгу. Він є автором 27 книг, деякі з них написані у співавторстві зі сином Йонка Мермерскі, який пішов стопами свого батька. Батько і син пишуть книги разом, і роблять це на відстані, оскільки доктор Йонка Мермерскі живе і працює у Вашингтоні.

КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я

Поради професора Мермерскі щодо здорового харчування.

Професор Мермерскі: «70% людей вмирають через своє злочинне ставлення до їжі» «Їжа повинна бути вашими ліками і ліками - ваша їжа» - ця філософія описана в книгах лікарів Мермерскі і є дуже популярною серед тих, хто цікавиться природним лікуванням і правильним харчуванням. Ось деякі цитати з книг докторів Мермерскі.

n Харчуйтесь правильно, насолоджуйтесь кожною миттю життя і будете здорові! n Їжа повинна бути нашими ліками, вона лікує 66% захворювань. n Їжа може бути як ліками, так і отрутою.

l «Старість не є природним станом. На думку багатьох, старість - це хвороба. Ми самі собі наближуємо старість своїм неправильним способом життя та неправильним харчуванням, беручи у заручники наше тіло. Подагра, цукровий діабет, виразкова хвороба, інфаркт, інсульт, різні види раку, атеросклероз – ці захворювання стали бичем цивілізації. Але щоб відтермінувати старість, достатньо більше рухатися та дотримуватися

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

простих правил щодо їжі. Базовий раціон - жодних надмірностей і усього потроху. А ось швидкі бутерброди є злочином проти тіла». l «У своїх енциклопедіях для антистаріння і протиракової корисної їжі я виділив 11 груп важливих продуктів. Основними є овочі, фрукти, але на чільному місці - виноград, натуральний йогурт, натуральне вино».

49


ПОРАДИ ФАХІВЦЯ

ють для виробництва йогурту в Японії, Китаї, Кореї. Ви будете здивовані, якщо дізнаєтеся, що 25 млн. осіб починають свій день зі сніданку з болгарськими цілющими бактеріями, благословенними нашою природою. Такий йогурт справді є охоронцем здоров’я та краси – це найбільш легко засвоювана їжа. Окрім цього, ця корисна бактерія запобігає раку шлунка і товстої кишки. Одна баночка на день такого цілющого йогурту захищає від остеопорозу. Також це найпростіший спосіб очистити організм і втратити зайву вагу!». l «Коли ви купуєте продукти, читайте етикетки і навіть написи дрібним шрифтом – саме там розміщена найбільш важлива інформація щодо наявності шкідливих речовин. Тож не дивно, що її буває важко прочитати. Синтетичні добавки нітрату натрію і нітрит натрію є одними з найбільших «катів» молодості і здоров'я». l «Шкідливі консерванти часто додають у торти, жувальну гумку, цукерки, солодощі для того, щоб продовжити термін придатності. Це продукти, які дуже люблять діти. Але наявні в них консерванти здатні викликати алергію, і навіть рак». l «У всьому світі існує понад 200 шкідливих хімічних речовин з приємним запахом та презентабельним виглядом. Саме вони стимулюють дітей до вживання красивих продуктів, але в концентрованій формі можуть призвести до судом і навіть смерті, а лікарі потім дивуються, чому дитина померла. Часто ніхто не задумується, що їсть дитина».

l «Натуральне вино у невеликих кількостях допомагає травленню. Лише натуральний йогурт є його суперником у цьому процесі. Але це не означає, що вином можна зловживати. У Франції здавна м'ясо поливають червоним вином. І це правильно!». l «Раніше у нас споживали справжній йогурт, створений на основі корисної бактерії – болгарської палички. На жаль, такого йогурту майже не залишилося на європейському ринку. Нові йогурти навіть у Болгарії часто виготовлені за французькими, німецькими, данськими, італійськими рецептами, в основі яких дріжджі та молоко. А це вже процес майже некерований. Найбільша дурість - скасування болгарського державного стандарту щодо використання цілющої бактерії - болгарської палички». l «Втім, цілющу болгарську паличку далі застосову-

50

l «Так само і цукор є шкідливим. Він призводить до розвитку багатьох захворювань, навіть до онкології сечового міхура. Ще більш небезпечним є рафінований цукор. На початку минулого століття люди їли у 5 разів менше цукру, ніж зараз! Тільки американці їдять більше цукру, ніж у нас, - 46 кг на рік на людину. Але цукор - це хворе серце, легені, нирки, шлунок. Недаремно його називають білим прокляттям. Щоб бути здоровим, краще пити гірку каву та чай без цукру». l «У дитячому харчуванні часто використовують модифікований крохмаль. Його хімічний склад також шкідливий для дітей. Не менш небезпечні й натуральні соки в пакетах, бо містять шкідливі добавки, які захищають напої від осаду та відділення води з концентрату. Тож, якщо хочете бути здорові, готуйте свій власний сік з м'якоттю!». l «30% болгар страждають від високого кров'яного тиску, але мало хто знає, що основна причина цього - дуже велике споживання солі. Особливо небезпечно їсти на порожній шлунок чіпси або солоні сухарики. Це справжнє самогубство! Класичним прикладом небезпечного сніданку є також пампушки і все смажене, а солоні і солодкі продукти - це «цвях у труну вашого здоров’я». Те ж саме стосується і попкорну з мікрохвильової печі. Забудьте також про газовані лимонади».

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я

Профілактичні поради професора Мермерскі l «Існує дуже цікавий китайський ритуал очищення організму, який роблять один раз на день на порожній шлунок. Цей маленький секрет допомагає зберегти клітини здоровими. Візьміть у рот 1 ст. ложку соняшникової олії, помістіть її в передній частині рота і почніть смоктати, як льодяник. Але не ковтайте ні краплі. Смоктати олію потрібно повільно, упродовж 10-15 хвилин. Коли вона загусне і стане білою, як молоко, ви повинні її виплюнути, бо вона увібрала токсини. Після цієї процедури потрібно ретельно прополоскати рот теплою водою».

l «Корисний натуральний йогурт доступний кожному. Його можна приготувати самому з натурального молока, додаючи у нього придбані бактерії болгарської палички. У вже готовий йогурт слід додати 1 столову ложку меду, 1 столову ложку яблучного пектину (100%-го), 1 чайну ложку кориці, а також 40 крапель настоянки прополісу (30%-ої). Ви можете з'їсти цей йогурт одразу або по 2 столові ложки через кожні 2 години. Також добре додати жменю чорниць та жменю подрібнених волоських горіхів. Чорниця є надзвичайно корисна – її називають їжею для космонавтів. Якщо дуже голодні, додайте банан. Усе це для тонкої талії, сяючої шкіри і чудового здоров'я!».

l «Секрет знаменитої болгарської краси - у... бобах. Це заміна червоного м'яса, тому що боби містять 31% білка і 11% жиру. Завдяки бобам Болгарія ніколи не страждала від нестачі білка». l «Рецепт для красивого волосся, нігтів, шкіри: змішати в рівних пропорціях мед, волоські горіхи, курагу, родзинки, лимон. Суміш покласти у скляну банку і приймати її 3 рази на день по 1 чайній ложці. А для хорошого сексу добре їсти селеру».

l «Салат з моркви і часнику є заміною вітамінів краси. Експеримент в Азербайджані довів магічні властивості часнику. У склянку з водою та з 80-ма хвороботворними мікробами помістили часник. Після декількох годин від мікробів – жодного сліду». l «Бджолиний прополіс має такий самий антимікробний ефект, якщо водним розчином прополісу полоскати щодня рот. Це чистить горло, язик, ясна, піднебіння. Прополіс знищує віруси грипу, бореться з гастритом, колітом. Це чудова профілактика багатьох захворювань». l «Мають противірусні властивості і дерева. Горіх, ясен, бук, дуб, сосна вбивають бактерії. Частіше гуляйте в лісі, парку».

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

l «Їжте щодня яблуко. Пийте талу воду (після її попереднього замороження), а також чай з цілющих трав. Працюйте активно. Щоденно приймайте водні процедури, хоча б душ. Спіть у провітреній, прохолодній кімнаті. Більше ходіть пішки або їздіть на велосипеді 10-15 км, хоча б у вихідні. Оточіть себе хорошими друзями. Смійтеся, бо сміх продовжує життя. Навчіться знаходити позитив навіть у дрібницях. Не відмовляйтеся від сексу».

51


ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ

Учені-фізики стверджують, що наше повсякдення формують наші думки. Цієї ж істини дотримується і християнська Церква.

«Я благаю вас: ніколи не втрачайте надії, не майте сумнівів, ніколи не втомлюйтеся! Ніколи не сумуйте! Не бійтеся!» (Папа Іван Павло ІІ).

Доведено фізикою: наші думки формують долю

Фізики давно довели, що усі частинки нашого життя є одночасно скрізь. Це називається квантова невизначеність. Поки немає спостерігача, – людини – світу не існує. Це парадокс. Але це науковий факт.

Учені, які вивчають квантовий світ, стверджують: весь світ – енергія. Вони довели, що усі елементарні частинки змінюють свій стан навіть від простого спостереження за ними. Тобто очікування людини, її думки завжди впливають на результат. Пригадайте, ви завжди спочатку вірите у щось, а потім знаходите підтвердження своїм переконанням. Наприклад, ви вірите і скаржитеся оточуючим, що грошей вам не вистачає. І це правда. Вам їх постійно не вистачає. Або ж ви вірите, що в цьому місті неможливо знайти хорошої роботи. І ви знову маєте рацію – ви отримуєте той

52

результат, у який вірите, в який вкладаєте енергію своїх думок. Але поряд з вами живуть люди, яким вистачає грошей на все, бо вони працюють на хорошій роботі. Чому? Їм пощастило? Ні, просто у них позитивні бачення та мислення (і щодо проблем у тому числі), тому енергія їхніх думок спрямована на вдалий результат. Усі, хто не згоден з цією точкою зору, теж має рацію на 100%, але лише у своїй, створеній ним реальності. Втім, варто замислитися, чи ця ваша точка зору приносить вам спокій та радість? Чи допомагає вона легко долати усі перепони? Багато людей кажуть, що це самообман, коли радіти за поразки і дякувати за негаразди. І вони мають рацію у створеній ними реальності. Але чи їхня правда приносить їм щастя?..

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ

Більшість людей на неприємності реагують стандартно: роздратуванням, агресією і негативом. І коли людина у такому стані починає боротися з ситуацією, вона при цьому мимоволі відчуває всередині спротив. Адже це помилка: вірити, що за допомогою роздратування можна поліпшити ситуацію. Бо роздратування й агресія створюють ще більший негатив навколо – свою негативну реальність.

Факти свідчать

Правильність цього твердження кожен з нас може віднайти, аналізуючи своє життя чи інших. Для прикладу, пригадаймо хоча б наших доблесних воїнів, понівечених війною. Той, хто впав у відчай, кого здолали зневіра та негатив, покинули цей світ. Але водночас є чимало прикладів багатьох людей, які знайшли у собі сили від-

Закон квантової фізики: ви завжди отримуєте той результат, який очікуєте! новитися після важких хвороб, здолати депресію. Вони повірили в успішний результат, змогли адаптуватися до нових умов, стали успішними. Лікарі про такі неодноразові випадки добре знають… А ще, на жаль, чимало людей вірить, що бідність – це вирок, бо багато працюють, і все даремно. Але водночас ті, хто повірив, що досягти фінансової свободи можливо, добиваються вражаючих результатів. Долю багатьох відомих світу багатіїв змінив саме випадок, а точніше, віра у свій власний успіх… Якщо вірити, що треба боротися з життям, - світ буде небезпечним, підступним і жорстоким. Якщо ж вірити, що мій світ піклується про мене, – так і буде, і Всесвіт щоразу посилатиме нам рятувальні човни.

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

Цікаво, що на цій істині - щиро повірити в успішний результат - побудовані практично усі такі модні нині та доволі вартісні тренінги і навчальні курси. Але ця істина відома світу уже понад 2000 років: «По вірі вашій буде вам дано. Просіть - і буде вам дано, шукайте - і знайдете, стукайте - і відчинять вам…» (Євангеліє від св. Матвія).

Замість епілогу Кожен з нас щомиті робить той чи інший вибір. Щосекунди ми створюємо свою реальність. Щоразу, коли з нами відбувається щось, навіть те, чого ми не хочемо, у нас є вибір. Бо ми потрапляємо на квантове перехрестя. І якщо ви розсердилися - уже звернули не туди. Ви звернули у злий світ, а зло, як відомо, породжує зло. Замкнуте коло… Якщо ж ми вміємо навіть у невдачах побачити позитив (а кожну невдачу варто сприймати передусім як цінний досвід на майбутнє, який гартує), то, як доводить життя, всі наші проблеми незабаром вирішуються. Бо, посилаючи у Всесвіт кванти позитиву, ви тим самим потрапляєте на позитивну хвилю; у відповідь на позитив Всесвіт відповість вам позитивом, а значить, вирішення проблеми не забариться. Просто потрібно жити з радістю у серці, щодня дарувати позитив і простіше сприймати негаразди…

«Вір у себе, все інше стане на свої місця. Вір у власні сили, наполегливо працюй, адже не існує нічого, чого ти не можеш досягнути» (Бред Генрі).

53


МОДА, СТИЛЬ

11 стильних правил, дотримуючись яких, виглядатимете стильно, вишукано, дорого.

о н ь л и т с Щоб виглядати … та

вишукано

Давно відомо, що спершу люди зазвичай оцінюють нас за одягом. До інтелекту справа доходить лише згодом. Тому вечірка, урочистий прийом, співбесіда або побачення – це той мінімум випадків, коли потрібно особливо подбати про свій зовнішній вигляд. Ось що з цього приводу радять дизайнери.

1

Добротна сумка

Про статус чоловіка зазвичай свідчать його взуття та годинник, добротний шкіряний ремінь. Про жінку багато чого можуть розповісти її сумка та взуття. Тому стилісти для демонстрації статусу радять обрати сумку твердої форми, з якісного матеріалу, з добротною фурнітурою. Якщо ви не fashion-блогер, то постійно змінювати сумки під різні образи не варто. Дві-три стильні сумки - «універсальні солдати» - можуть прослужити вам не один рік. І повірте, якщо у вас немає грошей на дорогу брендову модель, - знайдіть хорошу «безіменну» сумочку і будьте з нею щасливі.

2

Дорогий парфум

Чоловікам, а особливо дівчатам та жінкам варто знати, що дорогий парфум - це необхідна інвестиція. Можна бути вдягнутою у найпростішу сукню, але пахнути дорого, і це буде виглядати (а точніше, пахнути) краще, ніж гордо крокувати в лабутенах і «пахнути» жуйкою, полуничкою або компотиком». Знайдіть свій запах і не скупіться від-

54

дати за нього енну суму. Пам'ятайте, що якісних духів на себе не потрібно виливати багато. Вистачить декілька крапель за вушком та на зап’ясті.

3

Важливість аксесуарів, прикрас

4

Класичний верхній одяг

Вдень не слід одягати дорогі прикраси. Цілком підійде хороша якісна металева біжутерія, природні камені або ж навіть скляні кристали. Від дешевої дорогу біжутерію можна відрізнити навіть за вагою, бо пластик і недорогі сплави доволі легкі. Також не варто надмірно себе обвішувати прикрасами. Щоб доповнити та підкреслити образ, іноді цілком достатньо однієї прикраси – особливо якщо вона масивна. Щоб виглядати презентабельно, не варто захоплюватися новомодними експериментами, – краще віддати перевагу класичному стилю, перевіреним трендам. Шкіряна косуха, тренч або стильне пальто за останні 20-30 років своїх позицій не здали. Хоча «потіснити» їх намагалися не раз.

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


МОДА, СТИЛЬ

5

Охайність одягу та речей

6

Підганяйте одяг по фігурі

7

Відпарувач замість праски

8

Вибирайте чисті кольори

9

Природний макіяж, манікюр

Охайний зовнішній вигляд – це те, що не вимагає додаткових вкладень, але свідчить про вас більше, ніж бренд на ярлику. Одяг має бути завжди чистим, випрасуваним. Якщо відлетів ґудзик чи вішачок відірвався – треба одразу пришити. Одяг закошлатився – негайно почистити. Щоб виглядати, як кажуть, «з голочки», одяг має ідеально «сидіти» на фігурі. Він повинен відповідати розміру, не обтискати і не бути занадто мішкуватим. Оскільки кожна фігура індивідуальна, тому придбаний одяг варто занести до кравця і підігнати по фігурі. Ваш одяг має виглядати так, ніби його спеціально для вас пошили. За такого підходу навіть звичайні речі виглядатимуть статусно. Лише добре випрасуваний одяг має бездоганний вигляд. За допомогою праски не завжди вдається цього досягти. Той, хто хоч раз скористався відпарувачем, праски вже не торкається, адже відпарувач не залишає на одязі заломів і складок. Правильно підібрана кольорова гама надасть вишуканості одягу. Завжди виграшно виглядають класичні кольори: білий, чорний, сірий, бежевий, а також світлі пастельні відтінки, які вигідно відтіняють обличчя. Зауважте, що в одязі світової аристократії немає кислотних або надмірно яскравих кольорів! Ці два атрибути повинні бути присутніми в житті кожної жінки. Саме вони, а не «смокі айз», контурінг або манікюр «з вигадкою», роблять образ дорогим, гармонійним і доглянутим. Якщо вже дуже хочеться чогось яскравого, тоді це має бути лише один, в міру яскравий, але водночас стильний акцент.

10

Сумка - туфлі

11

Заправлений верх

Дизайнери досі сперечаються про колірне поєднання сумки та туфель. Хоча чимало з них вважають, що колір сумки має відповідати кольору взуття. Але при цьому варто пам’ятати насамперед про високу якість речей. Тому шкіряне взуття це вимога не моди, а бюджету і зовнішнього вигляду. І щоб взуття не втрачало свого зовнішнього вигляду і служило якомога довше, важливо постійно доглядати за ним. Якщо йдеться про блузи і сорочки, то заправлені вони виглядають акуратніше. Блузки навипуск іноді мають неакуратний вигляд, оскільки можуть мнутися. Заправивши верх, ви точно не прогадаєте!

Висновок:

Щоб виглядати стильно, вишукано та дорого, насправді необов’язково мати дорогі речі от кутюр, головне – правильно їх поєднати! І вдягатися відповідно до ситуації. АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

55


АСТРОПРОГНОЗ

Про певне скупчення планет та ретроградні планети у квітні. Астрологічна зіркова ситуація у квітні пояснюється скупченням кількох головних планет в одних і тих же знаках зодіаку та ретроградним рухом багатьох планет цього місяця. Тому квітень 2019 року буде дещо складним і некерованим у психологічному сенсі. Можливі серйозні сварки, прагнення до лідерства і навіть агресія. Багато людей поводитимуться необдумано, що призведе до глобальних помилок. Бажання керувати і командувати не мине безслідно. Втім, у роботі спостерігатимуться завзятість і відповідальність. Високі досягнення чекають комерсантів, військовослужбовців та спортсменів. Сонце перебуває у знаку Овна, але 20 квітня переходить у знак Тельця. Юпітер 10 квітня стає ретроградним у знаку Стрільця. Меркурій 17 квітня переходить у знак Овна. Венера 20 квітня також переходить у знак Овна. Плутон 25 квітня стає ретроградним у знаку Козерога. Сатурн 30 квітня стає ретроградним також у знаку Козерога. Марс – про що не варто забувати - з 31 березня перебуває у знаку Близнюків. Перша декада квітня буде пов’язана з певними змінами у різних галузях життєдіяльності. Можливі короткочасні проблеми з бюджетом.

56

КВІТЕНЬ-2019:

У період з 8 по 14 квітня фаза місяця, що зростає, сприятиме професійній активності, ідейності та отриманню вдалого результату в пріоритетних завданнях. У ці дні астрологи радять занурюватися у гущу подій і максимально викладатися. Середина квітня – час нових ідей і можливостей. Наприкінці квітня на чільне місце будуть поставлені міжособистісні стосунки та інформаційний обмін. Вплив спадного місяця 28 квітня може призвести до великих необдуманих витрат і непотрібних покупок.

Овен

Овнам слід акцентувати увагу на побутових і домашніх клопотах. Знайдіть захоплення до душі, поспілкуйтеся з родичами та дітьми, відпочиньте у сімейному колі, бажано у сільській місцевості. Правда, декому з часом набридне така ідилія, і їх знову потягне у мегаполіс. Також Овнам варто ґрунтовно зайнятися своїм здоров’ям, особливо психічним станом, оскільки перенапруження та переживання на роботі даються взнаки.

Телець У Тельця цього місяця у фінансовому плані усе стабільно. Вам віддадуть борги та можуть запропонувати перспективну роботу з хорошою зарплатою. Але вам доведеться неабияк потрудитися, щоб не втратити рівноваги між заробітком і витратами. Не скупіться на подарунки для близьких. Особисте життя також порадує. Ваша чарівна усмішка додасть вам шанувальників.

Близнюки

Близнюкам у квітні не слід будувати якихось планів. Не все так буде, як вам хочеться. Пильність потрібна у всьому. У вас, ймовірно, буде розмова з шефом з приводу зарплати і нової посади. Нагадайте йому про свої заслуги. Самотніх Близнюків можуть очікувати казусні ситуації в особистому житті. Втім, усе, що не робиться, – до кращого.

Рак

Рак займе роль лідера у колективі, що йому дуже імпонуватиме. Навіть у сімейному житті вам від-

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16


АСТРОПРОГНОЗ

магайте по господарству. Самотніх очікує чудовий роман.

Стрілець

психологічно складний та відповідальний

Для Стрільця - романтичний період, коли в кохання можна зануритися з головою. Насолоджуйтеся та даруйте коханим подарунки. Також слід серйозно поставитися до здоров’я. Більше відпочивайте і менше нервуйте. Оточіть себе душевними людьми, щоб відчути спокій та турботу. Неодружені Стрільці можуть зустріти другу половинку.

Козеріг

Професіоналізм, завзятість у Козерога на високому рівні, тому не озирайтеся я на минулі невдачі. В середині місяця Козерогу доручать завдання, з яким він швидко впорається та отримає похвалу від шефа. Самотніх чекає флірт. Сімейним вдасться уникнути сварок з обранцем. Але слід приділити увагу здоров’ю та зовнішності.

ведено роль лідера. Але не переборщіть, родичі можуть негативно сприйняти таку поведінку. Слід серйозно задуматися про поліпшення матеріального стану. Якщо грошей постійно не вистачає, то навіщо ви тримаєтеся за це місце роботи? Друзі запропонують вам щось набагато вигідніше, ніж те, що у вас є.

Лев

Для Лева це прекрасний весняний місяць, коли можна не хвилюватися через дрібниці. Ви станете успішним, впевненішим у собі. До речі, навіть оточення «заразиться» вашим позитивом. Леви готові круто змінити світ та стати царем ситуації. Буде невелика конкуренція і заздрісні розмови, але впоратися з усім цим можна. В середині квітня Лев підпише вигідну угоду, яка зміцнить фінансовий стан.

Діва

Хто добре попрацював, той може гарно відпочити! Саме такої схеми життя варто дотримуватися Діві. Можна у колі друзів влаштувати вечірку. Але не переборщіть з алкого-

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16

лем і жирною їжею, - можете потрапити в лікарню. Самотніх очікують нові знайомства. У сімейних пар повне взаєморозуміння. Фінансовий стан буде безхмарним, але віддайте борги, щоб життя стало спокійним.

Терези

У Терезів ідеї ​​втіляться в життя, друзі підтримають, а творчі задуми принесуть плоди. Колишньою безперспективною роботою варто пожертвувати. В особистій сфері у Терезів суцільні сюрпризи. Можлива звістка про майбутню дитину. У фінансовому плані – очікуються витрати. Щоб уникнути проблем, варто бути більш ощадливим.

Скорпіон

Якщо Скорпіони вирішать продемонструвати кращі риси характеру, то успіх їм забезпечений. Начальник упевниться у вашій відповідальності і працьовитості. У вас буде повне взаєморозуміння з колегами, що додасть оптимізму на всю весну. Оскільки у Скорпіона сенс життя у чудових стосунках з близькими, більше спілкуйтеся зі сім’єю, допо-

Водолій

Якщо Водолії припинять марно витрачати час і гроші, то обов’язково досягнуть намічених цілей. Прислухайтеся до порад партнерів у бізнесі і колег на роботі. Буде чимало заздрісників, з якими вам доведеться зіткнутися. Особисте життя порадує і одиноких, і сімейних Водоліїв. Приділіть увагу здоров’ю, більше відпочивайте.

Риби

Якщо Риби мріяли поїхати у відпустку на море, то цього місяця можете втілити це в життя. Але візьміть зі собою за компанію вірного друга. Можливі зміни в особистому житті. Самотні зустрінуть кохання, а в одружених, навпаки, стосунки можуть балансувати на межі розриву. Варто припинити критикувати інших. Також можливі загострення давніх хвороб.

57


ПОРАДИ АСТРОЛОГА

Про найбільш оптимальні способи схуднення для кожного знака зодіаку.

Усі ми прагнемо бути красивими, мати гарні фігури, адже літо не за горами. Втім, як відомо, люди по-різному ставляться до дієт. Відомий американський астролог Пітер Сміт створив унікальний гороскоп-порадник для кожного знака зодіаку. Він пропонує 12 оптимальних способів для того, щоб тримати себе у формі, виходячи з особливостей кожного знака зодіаку.

Щоб фігура була красивою Овен (21.03 - 20.04)

Імпульсивним і впертим Овнам складно довго всидіти на... одній дієті. Їм стає нудно, тому оптимальний варіант для них - короткострокова дієта з мінімальним набором дозволених продуктів (але з максимальним результатом). А з огляду на лідерські якості цього вогняного знака, допоможе Овну схуднути подруга, яка погодиться «худнути до літа» разом із ним.

Телець (21.04 – 21.05)

Почнемо з поганих новин для Тельця. Це найбільш «сидячий» з усіх знаків зодіаку, відповідно, він набирає кілограми швидше за інших. Хороші новини полягають у тому, що регулярна фізична активність здатна тримати все під контролем. При цьому неважливо, наскільки вона буде нудна і монотонна, - Тельців цим не налякати.

Близнюки (22.05 – 22.06)

У таланті спалювати калорії Близнюкам немає рівних - вони роблять це легко та із задоволенням, а оптимальна дієта для них - її відсутність. Маленькі порції і роздрібнене харчування допоможуть Близнюкам успішно справитися із завданням мати красиву фігуру.

Рак (23.06 – 23.07)

Емоційні Раки - любителі заїдати «горе і радість» смачною (читаємо: калорійною) їжею. І роблять вони це зазвичай там, де ніхто їх не зловить на гарячому, - вдома. Як у такому випадку убезпечити їх від переїдання? Запастися корисною їжею та більше часу проводити на свіжому повітрі, а не «в обнімку» з шоколадкою.

Терези (24.09 -23.10)

Зважувати всі «за» і «проти», сумніватися, знову зважувати... Настрій у Терезів може змінюватися, як погода у березні. І смакових переваг це також стосується. Щоб не збитися з правильного (здорового) курсу­­, Терезам важливо заручитися підтримкою партнера (друга або чоловіка), який буде їх контролювати, підбадьорювати і карати розвантажувальними днями, якщо буде потрібно.

Скорпіон (24.10 – 22.11)

Скорпіони - максималісти, які звикли отримувати все, або... ще більше. З усіх знаків зодіаку у них, мабуть, найбільш непохитна сила волі, тому екстримом їх не налякати. Бікрам-йога, голодування або детокс-дієта на одних соках, - якщо Скорпіони хочуть схуднути, то вони вибирають для цього найжорсткіші методи. І худнуть.

Стрілець (23.11 – 21.12)

Стрільці часто страждають від клаустрофобії, а також від зайвих кілограмів на стегнах. Щоб схуднення в цій ділянці проходило максимально ефективно, їм буде потрібно багато займатися на свіжому повітрі. Походи в гори, пляжний волейбол або віндсерфінг - вибирайте те, що ближче вашому вогненному темпераменту.

Козеріг (22.12 – 20.01)

Козероги не люблять різких рухів, тому з ними працюють «м'які» методи - йога, пілатес, а також компліменти в їхній бік, заради яких вони готові на багато що. Задля ефектного та помітного для всіх результату Козероги готові погодитися навіть на дієту.

Водолій (21.01 – 18.02)

Лев (24.07 - 23.08)

Головний мотиватор для Лева (у будь-якій справі) його власне марнославство, тому без глядачів і уваги з їхнього боку він швидко «здувається». Щоб протриматися на дистанції схуднення аж до помітної позначки, астролог Пітер Сміт радить Леву займатися спортом у популярному залі, а не наодинці з YouTube, а всі свої досягнення фіксувати в Instagram та Facebook – лайки будуть мотивувати та підбадьорювати його.

Діва (24.08 – 23.09)

Снобізм і скрупульозність Дів відіграють вирішальну роль у виборі оптимальної дієти з подальшим переходом її у постійний спосіб життя. Її дієта повинна бути розписаною по пунктах і грамах, з чіткими обмеженнями і детальними роз'ясненнями, лише в такому випадку дієта здатна зацікавити цей земний знак. Підійде Діві також і вегетаріанство.

58

Завзяті індивідуалісти - Водолії - звикли все робити по-своєму, навіть суперечити модним і спортивним віянням. Всі біжать марафон? Водолії танцюють. Всі різко стали вегетаріанцями? Водолії захопилися кето. Тож продовжуйте в тому ж дусі. Вашому точному відчуттю своїх потреб можна лише позаздрити.

Риби (19.02 – 20.03)

Мрійливим Рибам не можна пускати своє життя на самоплив, інакше вони ризикують опинитися в калюжі, а не в морі. Триразове харчування, регулярні заняття спортом і вечірня медитація – саме це здатне зробити з Риб якщо не супергероїв, то впевнених у собі та задоволених життям щасливчиків.

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №1660

АКЦЕНТИ плюс / квітень 2019 / №16