Page 1

№13, грудень 2018

ДУМКИ ВГОЛОС знаних львів’ян

ПРОГНОЗИ – 2019 футурологів, дизайнерів, астролога

ПСИХОЛОГІЯ: 20 законів Грейс

СІНГАПУР: шлях до успіху

Леся Падучак:

«Не зупинятися та весь час ставити собі нові цілі»

БУДЬМО УСПІШНИМИ ТА ЩАСЛИВИМИ 1

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


2

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


и, к и од ser ка т и ме La ст я і а і d тн oo пл ац а з ар yw на лі ап oll тур іта • H н ев ко р • біо •

У новий 2019 рік разом з

я пі а ер інг т л но пі ія і л й п ту чни ра оз у е р б і • хім зот гід • ме ер • гіп я • ці

к

а ос

• • бе • ме зш • пе ди ов м ру ч н ан к ни а ік ар й FL ю с п U р, ьк ер п пе і п ма ер ди ос не ес кю лу нт ад р ги, ни ка й во м л ак о ія сс ж я

п лі ж а са йн ма ка і ац ий ти р с пе льн ла о з а ап бе ікув мн гія ія • л и ло г • інт до ло • по ихо • тр •

Мирослава НОВОСІЛЬСЬКА – власник та засновник клініки Aesthetic Medicine Clinic Myroslava Novosilska; кандидат медичних наук, лікар-дерматолог, онколог, трихолог, спеціаліст з контурної пластики; сертифікований тренер італійської компанії Phitogen; автор понад 16 наукових праць та патенту на винаходи у сфері лікування шкірних захворювань; пройшла стажування у провідних клініках Ізраїлю, Італіі, Польщі, Люксембургу, Туреччини.

м. Львів, площа Данила Галицького, 2/9, (097) 297 67 62 novosilskaclinic.com Instagram: @clinic_myroslava_novosilska

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

*БМВ Файненшиал Сервісиз

3


Дорогі українці! Щороку напередодні зимових свят ми підсумовуємо рік, що минає. Прощаючись із 2018-им, хотілося б пригадати кілька речей. Ми маємо сьогодні українську армію, яка захищає нас від загарбників. Стоїмо на порозі відновлення історичної справедливості – створення Єдиної української православної церкви. Утверджуємо українську мову, приймаючи відповідні законопроекти. Ми продовжуємо боротися за нашу самостійність і цілісність, даючи гідний опір окупанту. Так, це непросто, часто ворог переходить межі здорового глузду, і нам доводиться запроваджувати воєнний стан, але з нами справедливість і Бог. Ми виграємо на дипломатичному фронті посилення світовою спільнотою санкцій проти Росії доказ цього. Ми впевнено інтегруємося в європейську спільноту і в Північноатлантичний альянс. Рішення про проведення сесії Парламентської асамблеї НАТО у 2020 році в Києві стало справжньою перемогою нашої із колегами делегації. Як і приїзд президента ПА НАТО Раси Юкнявічене влітку 2018 року до Львова та домовленість про проведення у червні наступного року семінару Асамблеї саме у нашому місті. Ще одне досягнення року, який минає, є прийняття нового Закону мого авторства про транскордонне співробітництво, який надає прикордонній Львівщині більше можливостей для розвитку. Щомісяця, проводячи особисті прийоми громадян, разом із львів’янами і моєю командою ми напрацьовуємо ініціативи, які сприяють вирішенню тих чи інших проблем. Спільно нам вдалося відкрити оновлене приймальне відділення у Львівському ОХМАТДИТі, запустити роботу Перинатального центру,

4

провести реставраційні роботи у соборі Святого Юра, домогтися виділення коштів на гуртожитки Львівської політехніки та Франкового університету, відремонтувати пологове відділення в обласній клінічній лікарні, поліпшити умови перебування дітей у понад 30-ти садках і школах, провести кілька етапів проекту «Ангели надії» для допомоги українським військовим і багато іншого. Нехай наступний рік буде сповнений добрих справ, а спів колядок, звуки Різдвяних дзвонів та новонароджений Ісус принесуть здоров’я, добробут, любов, затишок і мир кожній оселі та всій Україні!

З найкращими побажаннями у новому році народний депутат України Оксана ЮРИНЕЦЬ

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Шановні львів’яни! Ось і промайнув 2018 рік, на порозі вже 2019-ий… Сердечно вітаю усіх з нагоди світлих і радісних свят Різдва Христового та Нового року! Хочу побажати усім Вам миру, злагоди та взаєморозуміння, здоров’я та благополуччя у Ваших родинах, любові та спокою у Ваших серцях, тепла і затишку у Ваших оселях! Саме з Різдвяних свят, із світлої надії кожної людини на світле прийдешнє розпочинається новий рік нашого життя, наші нові плани та майбутні звершення!

Анатолій ЗАБАРИЛО, секретар Львівської міської ради

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

5


Дорогі друзі! Щиро вітаю Вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! 2018-ий був ще одним важким випробуванням для нашого народу та, разом з тим, це був рік важливих здобутків та перемог. Ми - Громадська рада при Львівській облдерж­ адміністрації, об’єднавшись з чиновниками різних рівнів та громадою Львівщини, стали тією рушійною силою та механізмом для підвищення добробуту кожного і створення рівних можливостей для усіх. Вперше ми провели Всеукраїнський форум громадських рад України. Підписали меморандум про співпрацю між громадами Львівщини. Створили Координаційну раду з боротьби з несанкціонованими пунктами торгівлі пально-мастильними матеріалами та комісію з інформаційної безпеки у Львівській області. Долучились до розроблення Стратегії розвитку Львівщини на 2019-2020 рр. Я дуже хочу, щоб кожен з нас глибоко усвідомив: ми всі є частиною Батьківщини, а тому - відповідальні за неї. Ми в силах змінити все! Тож нехай прийдешній 2019 рік принесе ще більше перемог та здобутків кожному українцю, а Новорічно-Різдвяні свята подарують Вам та Вашим родинам спокій, мир, затишок та любов. Миру та процвітання всій Україні!

З повагою, Андрій БОЛЮБАШ, голова Громадської ради при Львівській облдержадміністрації

6

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Любі друзі! Дорогі львів’яни та гості міста Лева! Дозвольте привітати Вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Хочемо побажати усім у новому році, перш за все, мирного неба над Україною, любові та злагоди в серцях! Нехай ці світлі свята – вісники оновлення, мрій та сподівань – принесуть Вашим родинам добро та достаток! Міцного Вам здоров’я, благополуччя, світлих думок, мудрості та виваженості! І нехай з останніми хвилинами 2018 року Вас покинуть усі негаразди, а Новий 2019 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Тим, хто працює та розвивається, бажаємо успішного руху вперед, а тим, хто вагається чи ще не визначився, бажаємо нарешті віднайти свій правильний вектор у житті! А усіх, кому не байдуже збереження та відновлення історичної архітектурної спадщини Львова, пропонуємо долучитися до відновлення втраченої архітектурної перлини – славнозвісного Пасажу Міколяша – разом із громадською організацією «Вектор». Бажаємо, щоб у Ваших оселях завжди було тепло і радісно, панував лад та завжди пахло смаколиками! Нехай життя буде таким же солодким, як кондитерська продукція мережі Veronika Family!

З любов’ю до вас Андрій та Леся ІОНОВИ

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

7


Дорогі краяни! У кожен наш дім, у кожну родину упевнено поспішає рік новий - 2019-ий. Нехай у кожного з Вас він буде благословенний, мирний, щасливий, успішний! І сьогодні, на порозі майбутнього, ми подумки повертаємося у той рік, який відходить в історію. Рік позитивних змін і важких випробувань, радісних перемог і болючих втрат! Тож запалімо у наших серцях свічечки незгасної любові та вшануймо світлу пам’ять тисяч Героїв України, які вже ніколи не повернуться із бою! Шануймо і пам’ятаймо тих, хто сьогодні тримає мирне небо над Україною, боронить нашу Батьківщину, її незалежність та суверенітет! Завдяки відважним воїнам АТО, тим молодим, але сильним духом морякам, і сотні тисяч патріотів України ми маємо можливість жити й працювати, навчатись, розбудовувати державність України! З Новим 2019 роком Вас та Різдвом Христовим, дорогі краяни! Нехай цей рік щасливою різдвяною зіркою засяє у Ваших оселях миром, добром та достатком! Нехай для кожного із Вас та Ваших родин новий рік стане роком позитивних змін та добрих новин, а для України – роком миру, зміцнення незалежності та розвитку державності!

Зоряна БУРИК, кандидат наук з державного управління, голова комісії з економічної політики Громадської ради при ЛОДА

8

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Україна завершує 2018 рік та, попри певні існуючі досягнення, далі продовжує боротьбу за своє становлення. Підтвердженням цього слугують свіжі події та процеси, які відбуваються нині... За цих умов передусім маємо поставити собі запитання: яке єдине майбутнє для українського народу ми хочемо, яку країну ми будуємо і для чого? Яка стратегія розвитку нашої країни та яка мета зможе об’єднати всіх громадян України? Бо лише відповівши на ці питання, ми зможемо будувати майбутнє… Бажаю, щоб у Новому 2019 році українці нарешті визначилися у своїх пріоритетах. Щоб громадяни України нарешті об’єднали свої зусилля заради основоположних змін у країні та її економічної розбудови! Бажаю українцям бути рішучими і послідовними, менше дивитися телевізор, не проводити багато часу в соцмережах. Натомість кожному з нас варто почати змінювати свій світ, хоча б на відстані своєї руки. Адже всі перетворення починаються із кожного з нас. Слід розуміти, що ми є джерелом цих перетворень, і в цьому у нас немає жодних обмежень. Дуже сподіваюся, що 25 грудня не буде для нас усіх лише додатковим вихідним, а днем, коли ми святкуємо народження Ісуса Христа, який здійснив дуже великі перетворення в душах людей та вселив віру й надію у людські серця. Різдво Христове – це подія, яка сформувала систему

Дорогі українці!

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

цінностей, у якій ми зараз живемо. Саме тому Різдво – дуже важливий день, і справжній його сенс не в новорічно-різдвяній атмосфері, дотриманні традицій коляди, а у тому, щоб вкотре звірити своє життя. Спільна родинна вечеря – не лише нагода зустрітись разом за святковим столом, це символ внутрішньої духовної єдності людей, пов’язаних родинними зв’язками. Маємо розуміти, що персональна відповідальність кожного – це передусім усвідомлення того, ким є Христос у нашому житті. Варто усвідомити та переосмислити Його вчення, зробивши для себе певні висновки стосовно свого життя, щоб жити та діяти категоріями вчення цієї великої постаті.

Тому передусім бажаю миру в серцях! Також усім нам бажаю мирного неба над Україною та миру на всій землі! Бажаю, щоб вороги не зазіхали на нашу землю, щоб війна нарешті припинилася та живими повернулися наші захисники! А ще бажаю усім нам натхнення на шляху до своїх цілей, міцної віри та безмежної любові, світла та тепла в родинах!

Віталій КОВТУН, громадський діяч, Голова благодійного фонду Віталія Ковтуна

9


Шановні львів’яни, друзі, рідні, колеги, усі українці! Щиро вітаю усіх Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю кожному здоров’я, затишку, Божої опіки та миру на нашій землі! Кожна людина нехай буде щаслива! Нехай збільшуються з кожним роком Ваші родини (так, як це відбулося у мене у 2018 році)! А Ваші бажання, здобутки та задуми нехай успішно реалізуються! Щиро радію за кожного з Вас, коли у Ваших домівках панує щастя, є успіхи в роботі. Бо коли сильна та щаслива родина – лише тоді можлива сильна та успішна Україна! Нехай прийдешній 2019 рік обдаровує Вас своїми дарами - тими, які б Ви хотіли для себе та кожного зі своїх близьких! Молимося і просимо у Господа Бога за нашу рідну Україну, за спокій, любов та щастя на нашій землі! З Новим роком та Різдвом Христовим! З повагою до Вас, Богдана МОСКВА з родиною

10

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Любі друзі! Усі ми прагнемо щастя, успіху… Але чи замислювалися Ви про те, що все в житті починається саме з наших думок і нашого сприйняття світу. Можна щодня навколо помічати лайно, а можна знати про його існування, але свою увагу зосереджувати на позитиві, на навколишній красі, на захопленні внутрішнім світом людей та отримувати насолоду не лише від своїх успіхів, а й інших. Це важливо, бо подібне притягує подібне! Щоб жити краще, ставати заможнішими, кожен з нас має передусім робити свою справу з любов’ю та відповідальністю – лише так можна досягти успіху. Та й успішну державу насправді здатні створити лише успішні люди, з добрими помислами у душі. Бо зло рано чи пізно досягає свого апогею, і тоді воно само руйнує свого господаря. Маємо щодня виробляти у собі правильний настрій – знаючи про існування негативу, маємо акцентувати свою увагу на позитиві. Уся наша внутрішня конструкція має бути налаштована на позитив, щастя і любов - цим ми маємо ділитися з оточуючими. Бо злість лише руйнує. Лише з любов’ю в серці та милосердям у душі можемо здолати труднощі. Маємо нарешті зрозуміти, що доброта – це не вияв слабкості, а вияв сили, яка захована у нас в душі. Лише сильні люди здатні на вияв щирої доброти. Тому що доброта передбачає ще й відповідальність. А це вже в наш час не всім, на жаль, під силу… Маємо стати нарешті творцями! Передусім маємо стати творцями себе та обрати позицію побудови себе, а не руйнації. А також побудови позитивного середовища навколо. Бо навколишнє середовище має великий вплив на нас, на наше життя та наше майбутнє. Мене часто запитують, чому я назвала журнал «АКЦЕНТИ плюс». Та тому, що у часи нашого стрімкого сьогодення, щоб не потонути в океані інформації, потрібно вміти акцентувати свою увагу на основних речах. Навіть попри те, що нами, нашою свідомістю намагаються маніпулювати інші. Саме тому журнал «АКЦЕНТИ плюс», який уже рік як на медіа-ринку, увесь рік намагається фокусувати увагу на справді важливих речах сьогодення – свободі, мудрості, доброті, відповідальності, праві на вибір. Бо саме з цього все і починається… Тож нехай у новому 2019 році у Ваших серцях назавжди поселяться любов та злагода, у душі пануватимуть світло та радість, а у родинах буде завжди тепло і затишно! Нехай у Вашому житті завжди буде право на вибір! І цей вибір нехай буде позитивним, а значить, вдалим! Бо це справді дуже важливо. Тож побажаємо усім нам вдалого і щасливого Нового 2019 року, успішного його початку, бо за успішним початком, як правило, - щасливе продовження, якщо в душі помисли світлі і чисті! Бо все насправді лише починається…

З любов’ю та повагою до вас, головний редактор журналу «АКЦЕНТИ плюс» Ірина ЗАПОТІЧНА-ВАНЧОСОВИЧ

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

11


ТЕМА ЖУРНАЛУ

наважтеся НА ЩАСТЯ

Усі ми прагнемо щастя та намагаємося пізнати одвічну таємницю його отримання. Кожна людина створена для щастя. Безумовно, Україна з її багатовіковою страждальною історією також заслуговує бути щасливою, незалежною та успішною. Але для цього потрібні зміни – усі ми це розуміємо. Втім, занадто довго ми були у складі «совка», тому і мислення «совкове» у багатьох глибоко засіло… Але, як відомо, будь-які зміни розпочинаються передусім з нас самих, зі зміни нашого менталітету, наших думок та нашого ставлення до себе, до навколишніх, до подій навколо нас. У Європі це давно зрозуміли, тому і живуть по-іншому. То що ж бракує нам, щоб ці зміни втілити? Що саме має стати каталізатором тих змін? У всі часи саме позитивність була і є тим активним інградієнтом, каталізатором змін. Щоб стати творцем позитивних змін та збудувати позитивне, щасливе суспільство, потрібно передусім самим почати позитивно мислити. Так само, щоб стати щасливим, потрібно передусім сильно цього захотіти, і тоді вже докладати зусиль та долати перешкоди. Бо сум, зневіра, злість чи байдужість – це насправді втеча від реальності, яка ні до чого позитивного не призведе. Подібне притягує подібне. Позитивні люди тягнуться до позитивних. Людина, як відомо, стає тим, куди направлено її увагу. У звичайному стані ми, за звичкою, направляємо увагу до зовнішнього світу, а також на емоції і думки, які часто не контролюємо. І тоді ми втрачаємо себе у світі, причому часто в буквальному сенсі, - тоді ми відчуваємо, що у нас немає сил і вибору, що ми не керуємо своїм життям. Але насправді сила наша та наш розум ховаються в середині нас самих. І лише ми самі здатні мудро керувати своїм життям та стати творцями власного щастя, власної країни. Варто лише запитати себе – хто я і чого я насправді хочу? Тож бажаємо усім нам більше світла та тепла в душі, більше позитиву у житті, більше щирої радості та безумовної любові!

НАВАЖТЕСЯ НА ЩАСТЯ І БУДЬТЕ ЩАСЛИВІ! Журнал «АКЦЕНТИ плюс» №13, грудень 2018 р. Свідоцтво про державну реєстрацію журналу «АКЦЕНТИ плюс» ЛВ 1252/506-р Свідоцтво про державну реєстрацію спеціалізованого видання ЛВ 1253/507-р Головний редактор: Ірина Запотічна-Ванчосович

Дизайн та верстка: Роман Завалій Над номером працювали: Ірина Запотічна-Ванчосович, Остап Дроздов, Дарина Мудра, Олена Зарума, Ірина Стефанів, Ростислав Пелех. Замовлення реклами тел. (067) 425-05-56, accents2017@gmail.com На обкладинці: директор автомобільної групи «НІКО» у Львові Леся ПАДУЧАК. АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

Фотографи: Василь та Зоряна Владики


ТЕМА ЖУРНАЛУ

«Здатність до щастя - ознака гармонійної особистості, вільної від страху, суєти, заплутаності в турботах; особистості, здатної брати від життя те, що життя дає, і давати їй усе, що життя вимагає» (Григорій Померанц).

Видавець: ФОП Запотічна Ірина Стефанівна, платник податків на загальній системі.

УВАГА! Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій.

Код ЄДРПОУ 2379106044 р/р 26004053725537 в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 325321

За зміст реклами несе відповідальність

Друк: ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ»

«АКЦЕНТИ плюс» чи їх цитування посилання на журнал

Наклад: 5000 примірників АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

рекламодавець. У випадку передруку матеріалів журналу «АКЦЕНТИ плюс» є обов’язковим.

13


ЛЬВІВСЬКІ АКЦЕНТИ 14

ГІСТЬ ЖУРНАЛУ: ЛЕСЯ ПАДУЧАК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР АВТОМОБІЛЬНОЇ ГРУПИ «НІКО» У ЛЬВОВІ.................................С.16

ЦІКАВО ЗНАТИ: ІСТОРІЇ НОВОРІЧНИХ ЛЬВІВСЬКИХ ЯЛИНОК..............................С.21

ДУМКИ ВГОЛОС ЗНАНИХ ЛЬВІВ’ЯН ПРО ЩАСТЯ І УСПІХ........................................С.22

НОВИНИ ФІЛАРМОНІЇ НА РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІ СВЯТА...............................................................С.24

ВАРТО ЗНАТИ: АФІША «РІЗДВО У ЛЬВОВІ».....................................................................С.26

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

15


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

Керівник автомобільної групи «НІКО» у Львові – про успіх, лідерство та інші важливі речі.

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»:

Леся ПАДУЧАК:

Леся Олегівна Падучак – директор автомобільної групи «НІКО» у Львові – досвідчений, мудрий керівник, якого поважають і партнери, і підлеглі; цінує ініціативу, вміє дати добру пораду. Красива, розумна, відважна, дотепна, Леся Олегівна є взірцевим керівником успішної компанії. А вдома вона – дружина та матір, разом із чоловіком виховує сина.

«Не зупинятися та весь час ставити собі нові цілі» Сьогодні нашою гостею є красива, розумна та амбітна жінка, цікавий співрозмовник – генеральний директор автомобільної групи «НІКО» у Львові Леся Падучак. - Пані Лесю, Ви багато років успішно керуєте великою автомобільною структурою – тим самим відверто ламаєте всі стереотипи. Розкажіть, чи важко жінці працювати в автомобільному бізнесі? - Вважаю, що стереотип про жінку-керівника як одиничний випадок був зламаний значно раніше. Сьогодні це, швидше, вже атавізм. Бо у сучасному суспільстві жінок на керівних посадах, навітьу великих компаніях, можна зустріти у багатьох галузях. Скажімо, до прикладу, Тетяна Романовська – керівник величезної структури Львівського аеропорту. І таких прикладів в Україні є чимало. Настали часи, коли жінка може так само, як і чоловік, успішно себе реалізовувати у професійному плані, у

16

різних починаннях. Сьогодні це вже не є проявами крайнього фемінізму чи емансипації. Колись за кермом жінку можна було не часто побачити – тепер жінок за кермом, мабуть, не менше, аніж чоловіків. Колись вважали, що жінка гірше кермує, – тепер можна посперечатися, хто більш відповідальний за кермом: чоловік чи жінка… Тому вважаю, що гендерний стереотип у професії не є важливим. Важливо – чи це є вашим покликанням. Бо якщо свою роботу виконуєш з любов’ю, і ця робота вдається, – значить, людина на своєму місці. - Які у Вас особисті стосунки з автомобілями? Якій марці авто віддаєте перевагу?

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

- Вперше за кермо мене посадив батько, коли мені було 14 років. Звісно, тогочасний автомобіль не порівняти зі сучасними авто. Нинішні новітні бренди приваблюють не лише своєю потужністю, автоматикою чи красивими формами кузовів, а й високим рівнем безпеки та комфорту. Звичайно, що я віддаю перевагу тим маркам, які ми, автомобільна група «НІКО», представляємо на ринку. Це – Audi, Mazda, Mitsubishi, Subaru, Fiat. Втім, не можу сказати, що якась марка є моєю улюбленою – усі вони заслуговують на повагу. Тому не віддаю особливої переваги якомусь певному автомобільному бренду – кожна з представлених в автосалонах «НІКО» автомобільних марок має ті чи інші свої переваги. Окрім потужності, у сучасному світі в автомобілях цінуються комфорт, вишуканість, інноваційність. Найбільше привертають увагу саме інновації, які щоразу впроваджують ті чи інші виробники. Про це завжди хочеться дізнатися, спробувати самому, щоб імплементувати та розповісти про це іншим. - Ви – успішний керівник з великим досвідом. Що є головним у роботі керівника? - Керівнику важливо правильно налагодити усі робочі процеси: створити структуру та механізм управління, забезпечити дотримання стандартів, об’єднати колектив та ще багато чого іншого. Але найголовніше в цій роботі – це люди, які люблять свою справу, із захопленням виконують свою роботу, є професіоналами та працюють як одна команда. Як свідчить мій досвід та досвід інших компаній, скажімо, наших партнерів, якщо кадрове питання вирішено правильно, якщо людина віддається своїй роботі, вміє правильно вирішити робочі питання, знає, як спілкуватися, як посприяти у певних ситуаціях, – тоді все вдається, навіть якщо умови, буває, склалися не найкращі.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

- Що, на Вашу думку, є головним у бізнесі?

- Підтримую ту думку, що кадри вирішують все! Найбільший потенціал будь-якого бізнесу – це, передусім, люди – ініціативні, працьовиті та відповідальні! - Яка роль команди в бізнесі? Як правильно сформувати команду? - Роль команди у будь-якому бізнесі – колосальна. Для успішної роботи потрібно створити та згуртувати команду. Але, на мою думку, швидше, команду не цілковитих однодумців, а людей, об’єднаних однією метою. Бо якщо усі думатимуть однаково, дуже легко допустити помилку. У команді не потрібно боятися висловлювати власну думку, лише тоді синергія, докладена для вирішення цього питання, допоможе досягти мети. Саме за таких умов народжуються творчі ініціативи та правильне рішення, відбувається рух вперед. - Набираючи працівників у команду, кому Ви швидше віддасте перевагу: працівнику з ентузіазмом чи працівнику з досвідом? - Найважливіше у роботі – бажання зреалізувати себе у цій справі. Якщо людина зацікавлена працювати, має відповідні дані, може виконувати цю роботу, готова навчатися та має ентузіазм до роботи, то я віддам перевагу саме цій людині, аніж людині з досвідом, яка прийшла з іншого бізнесу, де напрацювала відповідні знання.

17


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

18

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

Так, досвід – це важливо, але ще більш важливо мати в команді людей, які прагнуть вчитися, удосконалюватися, яким цікаво те, чим займається компанія. Для яких робота – це не лише спосіб заробити гроші, а ще й свідома самореалізація, коли є натхнення та бажання протистояти викликам, коли у людини «горять очі». Саме таким людям завжди варто віддавати перевагу, оскільки у них високий рівень самомотивації. Бо, як би ми не мотивували людей, з часом настає момент, коли немає можливості мотивувати у подальшому кар’єрному рості чи матеріальній складовій, але якщо у людини є власна самомотивація досягти чогось більшого, тоді разом вдається добитися справді високих результатів. - Що потрібно, щоб створити успішний бізнес? - Підтримую думку автора книги «Від хорошого до величного» Джима Коллінза, що хороше – це ворог кращого. У бізнесі має бути постійний розвиток та рух вперед!

- Яким є Ваше життєве кредо? - Життя мінливе, і у житті, і в роботі трапляються різні ситуації, які потребують нових поглядів та мудрих рішень. Спершу сприймаєш певну ситуацію певним чином, а іншого разу вже дивишся на неї під іншим кутом. - Яке місце у Вашому житті посідає сім’я? Чим для Вас є сім’я? - Сім’я, родина для мене займає головне місце. Це база для усього, звідти уже можна стартувати у справах. Дуже важливо, щоб вдома було все добре. Бо лише коли у сім’ї всі здорові та щасливі, коли людина в гармонії сама зі собою, лише тоді людина працює ефективно, будує кар’єру та досягає успіху. - Ви – красива жінка, успішний керівник, щаслива мама та дружина. Що для Вас є щастям? Що Ви вкладаєте у це поняття?

Навіть будучи успішним, не можна довго залишатися у так званій зоні комфорту. В умовах сьогодення часто потрібно не просто рухатися, а бігти вперед, щоб бути актуальним для свого клієнта, для своїх підлеглих, щоб іти в ногу з часом. Тому успішний бізнес – це постійний рух вперед та навіть крок попереду!

- Наскільки виправданим є ризик у бізнесі? - Власник бізнесу покладає на керівника обов’язок забезпечити безризиковість бізнесу. Тому, якщо ризик у бізнесі і присутній, то він має бути зваженим, виправданим та розрахованим. Потрібно завжди тримати руку на пульсі, тоді фактор ризику зменшується. - Ви – лідер. Що вкладаєте у поняття лідерства? Якими рисами має володіти лідер? - Лідер має сповідувати цінності, які поділяють команда, колектив компанії. Керуючись спільними цінностями, лідер здатен побачити високу мету, яку можливо досягти спільними зусиллями, і тоді кожен почувається частиною великого успіху, до якого веде лідер. Важливо не тиснути на людей, а показувати їхні можливості, потенціал, який вони можуть реалізувати у командній роботі, – за таких умов керівник стає лідером для всієї команди. - Хто для Вас є прикладом у житті? - Для мене прикладом для наслідування є люди, які мають сильний внутрішній стержень, вже досягли успіху у житті, але не хизуються цим, водночас вміють чути думки інших, зберігаючи у собі стержень інтелігента та не припиняють йти до нових перемог.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

19


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

- Якщо всі вдома здорові, ти не живеш на вулиці і маєш що їсти та вдягнутися, займаєшся улюбленою справою – це і є щастя!

Щастя – це гармонія у всьому. Коли не відчуваєш у собі внутрішніх протиріч, коли віриш у те, що робиш, та бачиш, що цей шлях є правильним. - Ваш робочий графік – доволі насичений. Як Ви відновлюєте свої сили? Що для Вас є релаксом? - Робота керівника – доволі різнопланова, вона дає можливість весь час переключатися з одного питання на інше, тому ця робота цікава і не втомлює. Головне – любити те, що робиш. Відпочинок, звичайно, також потрібен. Люблю відпочивати зі сім’єю: взимку – в горах, а влітку – на морі. - Про що мріє Леся Падучак? - Мрію, щоб ми всі були здорові, успішно реалізовані, щасливі. Щоб була здоровою та щасливою моя сім’я, син, чоловік, мама. Щоб запанував мир і перестали гинути наші хлопці. - А які плани на майбутнє має автомобільна група «НІКО» у Львові? - У наших планах – успішно вивести на ринок нові моделі запропонованих нами марок, успішне їх просування та обслуговування. На сьогодні маємо чимало успішних напрацювань. У 2018 році наша компанія представила неймовірний за своїми можливостями кросовер Audi А8, який тепер можна укомплектувати згідно з побажаннями клієнта. Цьогоріч також презентували нову модель Mitsubishi Eclipse Cross. Відбулося також оновлення модельного ряду Mazda та Subaru. Усе це автомобілі з чудовими характеристиками! Ми любимо своїх клієнтів та дбаємо про них. Хочемо, щоб клієнтів ставало дедалі більше, тому впроваджуємо нові інструменти, такі, як СRM-системи, щоб бути з клієнтом весь час на прямому зв’язку. - Вас вважають успішним керівником. Яким є Ваш персональний секрет успіху? - Успіх – поняття суб’єктивне. Для одного це може бути успіхом, а хтось інший те саме може розцінювати як поразку. Успіх приходить тоді, коли працюєш і йдеш вперед, прагнеш вчитися і розвиватися, досягаєш

20

хороших результатів. Часто успіх здобувається тоді, коли робиш щось таке, що вирізняє тебе на тлі інших. Коли відчуваєш задоволення від досягнутого – ось тоді і приходить успіх, як додаток до досягнутого результату. - Як вважаєте, що потрібно Україні для того, щоб стати успішною країною? - Підтримую думку про те, що коли батьки працюють, а діти насолоджуються життям, – онуки проситимуть милостиню. Тому передусім маємо викоренити цей «совок», який застряг у головах багатьох українців, що нас усім має забезпечити хтось: держава, влада.., але не ми самі. Щоб відбулися зміни на краще, щоб збудувати успішну Україну, українцям потрібно передусім ментально змінитися: стати відповідальними, законослухняними, як це є в європейських країнах. Держава починається з кожного з нас, з нашого щоденного ставлення до своїх обов’язків. Щоб держава щось забезпечувала, потрібно, щоб державна казна наповнювалася податками, які мають сплачувати усі. Наше майбутнє залежить від нас самих, від нашого вкладу у це майбутнє! Для початку кожен має поставити собі питання: а що я зробив для того, щоб стало краще в Україні? - І наостанок. Що Ви побажаєте читачам журналу «АКЦЕНТИ плюс» у прийдешньому 2019 році? - Бажаю усім миру, здоров’я та достатку! А також щоб процес розвитку кожного з нас ніколи не припинявся. Бо лише мудрий, креативний підхід, згуртованість та відповідальність здатні забезпечити простір для вільного польоту крил, а значить, приведуть до успіху! Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович Фото Василя та Зоряни Владик, а також з особистого архіву

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


НОВОРІЧНА КРАСУНЯ

ЦІКАВО ЗНАТИ

Дещо з історії головної львівської новорічної ялинки.

Новорічна ялинка – щорічний символ зустрічі Нового року. Уже стало традицією, що кожного року, напередодні свята Миколая, у Львові перед Львівською оперою встановлюють головну міську новорічну ялинку, споглядати яку ми будемо усі свята. Тому львів’яни, а особливо діти, з цікавістю чекають цього дійства. Це завжди певна інтрига. Цього року новорічну ялинку Львову знову подарували. Благодійниками стала родина з Яворівського району Львівщини, на обійсті якої 35 років росла ця пишна красуня високою 20 метрів. Але згадаймо, якими були новорічні ялинки у Львові попередніх вісім років. Чимало львів’ян також ще пам’ятають ті часи, коли на міській ялинці красувалися справжні блискучі кулі різних кольорів…

2017 рік

Минулого року центральна міська ялинка була прикрашена у європейському стилі. Для ялинки закупили гірлянду жовтого кольору іноземного виробництва, довжина якої, як стверджують фахівці, більше кілометра. Під ялинкою було встановлено декоративні подарунки різної висоти – від 1 метра до півтора. А місто ще й зберегло кошти, оскільки ялинку висотою 18 метрів Львову подарувала мешканка Брюховичів, у якої на подвір’ї росла ця ялинка. Місто витратило кошти лише на зрізання ялинки, її транспортування та прикрашання.

2016 рік

Тоді площу перед Львівською оперою прикрашала ялинка, яку знайшли у лісництві біля села Опаки, неподалік селища Східниці. Прикрасили її іграшками з минулого 2015 року. Оновили лише ілюмінацію - зробили її подібною до вуличного освітлення.

2015 рік

Три роки тому головна новорічна ялинка Львова мала висоту майже 20 метрів та сяяла жовто-блакитними кольорами. До Львова її привезли з Дрогобицького лісництва. З міського бюджету тоді витратили 50 тис. грн.

2014 рік

Того року Львів прикрашала 17-метрова ялинка, привезена також з Дрогобицького лісгоспу. Львів’янам ялинка запам’яталася тим, що у Львові довго вагалися, чи варто взагалі відкривати урочисту ялинку, враховуючи сумні події в Україні. Зрештою, було прийнято рішення про встановлення ялинки та її відкриття мером разом з дітьми зі Львова, Криму і Донбасу.

2013 рік

Ця ялинка була особливою. Її прикрасили дерев’яними іграшками ручної роботи яворівських майстрів. Іграшки виготовили учні художньої школи ім. О. Новаківського. Окрім цього, ялинка була прикрашена українськими гербами-тризубами та символами Євросоюзу. Також були встановлені 40 нових синьо-жовтих світильників. АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

2012 рік Яворівською іграшкою була прикрашена міська ялинка і 2012 року. Народні майстри Остап Сойка та Оксана Когут виготовили для львівської ялинки 200 автентичних прикрас. На це, а також на охорону дерева з міського бюджету виділили 55,5 тисячі гривень.

2011 рік

Ця ялинка багатьом запам’яталася, оскільки була прикрашена спеціальними великими металевими конструкціями у вигляді янголів. Висота ялинки сягала 19,5 метра. А саму ялинку для Львова у 2011 році знайшли поблизу Львова, у Пустомитах.

2010 рік

Цю ялинку прозвали «солодкою». Оскільки головними іграшками на ялинці були великі бутафорні цукерки, які підсвітили червоно-синіми вогниками гірлянд. Новорічне дерево привезли із Рудно. Воно сягало 18 метрів і коштувало місту 3 тисячі гривень.

21


ЛЮДИНА-ЛЕГЕНДА ДУМКИ ВГОЛОС

Своїми роздумами про щастя та успіх діляться знані львів’яни.

ПРО ЩАСТЯ та УСПІХ

н я ’ в і в ь л устами

Упродовж року журнал «АКЦЕНТИ плюс» спілкувався з багатьма знаними львів’янами. Готуючи новорічний випуск журналу, ми вирішили згадати їхні думки про щастя та успіх.

Оксана Нор-Куманська, начальник Управління державної реєстрації ГТУЮ у Львівській області: «Повноцінне щастя щастя для длямене мене- це - це щаслива щаслива сім’я. сім’я. За таких За таких умовумов з радістю з радістю поєднується поєднується і улюблена і улюблена робота, що приносить робота, що приносить відчуття відчуття реалізації реалізації себе, яксебе профеяк сіонала, і задоволення професіонала, і задоволення від того, відщо того, знання що знання і досвіді приносять досвід приносять користь користь справі.справі. Загалом Загалом відчуваю почуваюсебе щасливою ся щасливою у убудь-якому будь-якомумісці, місці,якщо якщо поруч поруч мене мої друзі, дорогі та кохані мені люди. А посмішка і обійми сина сина -- це цеособливі особливівідчуття відчуттящастя, щастя,які якінініз зчим чим зрівнятись зрівнятись не не можуть. можуть. ДляДля мене мене успіх успіх - це- доце сягнення бажаного досягнення бажаного у будьу будьякійякій сфері, сфері, відмінний відмінний результат, отриманий результат, отриманий у результаті у результаті праці, праці, старань» старань».

22

Оксана Юринець, народний депутат України: «Для мене щастя, коли моя сім’я біля мене – усі живі, усі здорові. А ще для мене відчуття щастя – це коли ти знаєш, знаєш, що що все все зробив зробив правильно, правильно і що результат буде позитивним, що це все тепер може самостійно функціонувати і без тебе. Так само і для країни нашої – потрібно зробити усе залежне від тебе, щоб далі це все належним чином функціонувало. А А життєвий життєвий успіх усіх –– він неможливий без праці! Це має бути праця, перш за все, над собою, над якимось проектом, щоденна наполеглива праця… Тільки тоді буде відповідний результат». результат»

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Галина Шимечко,

Ірина Плахтій,

директор Медичного центру «ЖИТТЯ»:

коуч, засновник Благодійного фонду «З янголом на плечі»:

«Щоб досягти успіху, перш за все, потрібно дотримуватися певних правил: любити те, чим займаєшся; поважати тих, з ким працюєш... Велике значення мають людяність, відповідальність, наполегливість. Головне - потрібно багато працювати та вірити в успіх! А ще бути чесним, добрим, уважним, щирим. Не зайвим для досягнення успіху буде ще й певна сміливість у прийнятті рішень, креативність. Велику силу має те, коли є щаслива сім’я». сім’я»

Богдана Москва, правник, бізнес-леді: «Щастя для мене – це, передусім, коли всі здорові, у всіх все добре, тоді і я спокійна та можу займатися своїми робочими справами. А успіх – він приходить лише тоді, коли наполегливо та багато працюєш. Успіх – це результат праці. Оскільки я працюю з людьми, потрібно уважно вислухати кожного та зрозуміти його потреби, щоб зрозуміти, як краще допомогти цій людині. І коли ти знаєш, як допомогти, коли твоя праця чи просто порада допомогли людині вийти зі скрутного становища, становища ––ось осьце цеіієєуспіх!» успіх!».

Надія Гаталяк, голова «Клубу Успішних Жінок «Жінки України»: «Для мене успішна жінка – це та, яка справді хоче змінити світ на краще. Яка щодня працює над тим, щоб у неї були успішна сім’я, успішні діти, які би не лише добре вчилися, а й були всебічно розвинутими, як фізично, так і духовно. Це жінка – берегиня, яка дбає про сім’ю та чоловіка, підтримує свою половинку та все робить для того, щоб зберегти й об’єднати сім’ю. Для мене успішна жінка – та, яка створює певний продукт для блага суспільства та водночас є хорошою мамою. Вона виховує добрих дітей, а значить, уже дбає про майбутнє суспільства. Успішна жінка має мету у житті та наполегливо її втілює».

Лілія Мудрик, керівник корпоративного університету ELEKS: «У поняття успіху кожен вкладає щось своє. Успіхом прийнято вважати те, як соціум резонує на якісь певні вчинки та досягнуті людиною результати. Успіх насправді – це внутрішнє відчуття людиною задоволення від вдалої самореалізації. Для мене успіх – це, передусім, відчуття внутрішньої гармонії. Успішна людина – це гармонійна, цілісна особистість, яка вміє правильно збалансувати у собі всі енергії у всіх обраних нею сферах».

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

«Успіх приходить тоді, коли є відчуття задоволення та комфорту у справах, якими людина займається. Для мене успішна жінка – це та, яка успішно реалізувала себе, перш за все як жінка, як матір. Добре, якщо, попри це, жінка може знайти своє покликання, свою справу до душі та реалізувати себе у професії, кар’єрі і при цьому отримувати від своєї роботи задоволення».

Наталя Холодило, дизайнер одягу:

«У кожного, мабуть, своє трактування поняття успіху. Але успіх породжує задоволення. Хтось отримує задоволення від підкорення вершин, хтось - від роботи чи заробляння грошей… Для мене успіх – це коли отримуєш задоволення від свого життя, від того, що займаєшся улюбленою справою та перебуваєш у гармонії зі собою та своєю сім’єю, у гармонії з навколишнім світом».

Зоряна Бурик, економічний експерт, голова комісії при ГР ЛОДА: «Успішна людина – це та, яка працює над собою, розвивається інтелектуально та духовно, ніколи не зупиняється у своєму розвитку. Бо успіх – це здатність працювати, змінювати себе і досягати тих результатів та цілей, які ти ставиш собі. А щастя для мене – це, безумовно, здорова та щаслива сім’я!».

Яна Адамик, засновник студії проектного менеджменту «Автор»: «Для досягнення успіху потрібно багато працювати. Щоб бути щасливим, потрібно мати щасливу сім’ю (вона у мене є), а також займатися улюбленою справою, вміти досягати гармонії та творити добро. Поки Бог дає життя та сили, треба творити добрі справи. Головне на шляху до своєї мети - не втратити самого себе».

Володимир Гірняк, заступник Голови голови ЛОР: «Погоджуюся з популярним висловом, що щастя – це коли ти зранку йдеш із задоволенням на роботу, а ввечері із задоволенням повертаєшся додому». Підготувала Ірина Стефанів

23


БОЛЮЧА ТЕМА

Про безвідповідальне ставлення людства до навколишнього середовища та його сумні наслідки.

ГЛЯНЦЕВИЙ ПАРТНЕР 24

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Свято музики, в і в ь Л є у р а яке д

НОВИНИ ФІЛАРМОНІЇ

Про грудневу афішу Львівської філармонії, глянцевим партнером якої є журнал «АКЦЕНТИ плюс».

У нашому місті Львові – завжди особливі зимові свята. Казкова атмосфера, яскраві блискітки новорічних вогників, мрійливі усмішки і, звісно, подарунки, вітання, сюрпризи! Приготувала музичні дарунки своїм слухачам також і Львівська національна філармонія. Грудень відзначиться численними цікавими подіями, серед яких кожен знайде музику на свій смак і настрій.

n Улюбленці публіки – оркестр «Віртуози Львова» – уже четвертий рік поспіль дарує львів’янам святковий концерт – «Сильвестрові рефлексії». Унікальний проект, що міг народитися лише у Львові, – місті, де перетинаються різні культури, традиції, історії. Так і зі святами – Різдво ми святкуємо двічі: до Нового року, або Сильвестра, разом із християнами західного обряду і після Нового року – з християнами східного обряду. Мета цього проекту – об’єднати ці світлі події і відзначити народження Спасителя усім разом! Тому на концерті звучатиме дуже різна музика – класичні шедеври, колядки, сучасні хіти. n Наступного дня вітатимуть слухачів корифеї! «Різдвяний музичний дарунок» – це вже традиція, що має 24 роки! У центрі події завжди Львівський камерний оркестр «Академія», в якому мають честь грати найкращі студенти Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка. За роки існування проекту ціла плеяда відомих музикантів виконувала шедеври музичного мистецтва у «Дарунках». Спеціально для прем’єр у цих концертах

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

творили М. Скорик, В. Камінський. Цьогоріч вечір обіцяє бути цікавим і різноманітним, як годиться, з подарунками. Солістами будуть гості, серед яких Марсель Бергман  – віолончель, і наші  виконавці, співатиме хор Gloria,  звучатимуть прем’єри. n А за кілька днів до Нового року львів’ян чекає ще одна непересічна подія! 27 грудня з хвилюванням і нетерпінням ми очікуємо неймовірної музики від «Різдвяної зустрічі: Мирослав Скорик & «Київ-Тріо». Цього року славетному Маестро Мирославу Скорику минуло 80. Львівська філармонія вітала ювіляра численними заходами на його честь під назвою «Рік Музики Мирослава Скорика», а «Різдвяні зустрічі» будуть прекрасним завершенням річного проекту. Звучатиме неперевершена музика Маестро у виконанні музикантів світової слави. Музика єднає серця, гріє душу, творить чудеса! Тож коли ще повірити у диво, як не в час Різдвяних свят! Приходьте і насолоджуйтеся прекрасними музичними шедеврами від Львівської філармонії!

25


ВАРТО ЗНАТИ

Афіша святкових заходів у Львові

Програма святкових заходів

«Різдво у Львові» У Львові на свята для львів’ян та гостей міста традиційно запланована програма новорічних та різдвяних святкувань безліч цікавих та по-домашньому теплих атракцій.

7-25 грудня

18 грудня

12.00-20.00 - запрошують Різдвяний ярмарок та Хатинка Святого Миколая, просп. Свободи

16.30, 18.30 – «Пригоди Святого Миколая», хорова капела «Дударик», Культурно-освітній центр ім. О. Довженка, просп. Червоної Калини, 81 18.30 – відкриття ялинки, передача Вифлеємського Вогню Миру львів’янам, театралізовані забави на площі перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької 19.00 – святковий концерт «День Святого Миколая». Міський палац культури ім. Гната Хоткевича, вул. Кушевича, 1 20.00 – Льодове шоу на ковзанці, пл. Ринок, південна сторона

16 – 19 грудня 16.00-20.00 – запрошує Резиденція Святого Миколая перед Центром ім. Довженка, Сихів

17 грудня 16.00, 18.30 –«Пригоди Святого Миколая», хорова капела «Дударик», Львівська національна філармонія, вул. Чайковського, 7

26

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ВАРТО ЗНАТИ

19 грудня

30 грудня

16.00, 18.30 – «Пригоди Святого Миколая», хорова капела «Дударик», Львівська національна філармонія, вул. Чайковського, 7

15.00 - Новорічний ланч. Органні токати. Львівський будинок органної та камерної музики, вул. С. Бандери, 8

20 грудня 16.00, 18.30 – «Пригоди Святого Миколая», хорова капела «Дударик», Львівська національна філармонія, вул. Чайковського, 7 17.00 – «Свято Миколая» від вокального ансамблю «Намисто». Міський палац культури ім.  Гната Хоткевича, вул. Кушевича, 1

21 грудня 17.00 – Новорічні казки для дітей від аматорського театру «Домус». Міський палац культури ім. Гната Хоткевича, вул. Кушевича, 1

22 грудня 12.00, 14.00 – Вистава «Різдвяна зірка». Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І  люди, і ляльки», вул. Фредра, 6 17.00 – Вистава Гуцульського театру Гната Хоткевича «Гуцульський рік». Міський палац  культури ім. Гната Хоткевича, вул. Кушевича, 1 18.00 – Концерт «Різдвяний музичний дарунок». Львівська Національна філармонія, вул. Чайковського, 7

23 грудня 16.00 - Вистава «Різдвяна зірка». Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», вул. Фредра, 6

25 грудня 15.00 - Різдвяні мелодії на органі. Львівський будинок органної та камерної музики, вул. С. Бандери, 8 17.00 – Концерт «Світле Різдво» від тріо «Крайня хата». Львівська Національна філармонія, вул. Чайковського, 7 17.00, 19.00 –  Концерт «Курбаси. Christmas Edition». Львівський національний академічний  театр опери та балету імені Соломії Крушельницької 19.00 – Відкриття Шопки, коляда від хору «Гомін», пл. Ринок, 1, головний вхід 19.00 – Культурно-освітній центр ім. О. Довженка, просп. Червоної Калини, 81 20.00 – Теплий концерт у внутрішньому дворику Ратуші

26 грудня 19.00 - Концерт «Старий Різдвяний Джаз». Львівська Національна філармонія, вул. Чайковського, 7

27 грудня 19.00 – Різдвяна зустріч: Мирослав Скорик та «Київ-Тріо». Львівська Національна  філармонія, вул. Чайковського, 7

29 грудня 15.00 - Українські та польські колядки. Львівський будинок органної та камерної музики, вул. С. Бандери, 8

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

31 грудня 16.00 - Новий рік в Органному. Львівський будинок органної та камерної музики, вул. С. Бандери, 8 23.00 – Концерт гурту Lirwak та 3D мапінг-шоу. Площа перед Львівським національним  академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької

6 січня 12.00 – Винесення Різдвяного дідуха. Площа Яворського

7 січня 19.00 - Різдвяний концерт Руслани. Площа перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької

7 та 8 січня На встановленій сцені на пл. Ринок будуть відбуватися виступи вертепів та різдвяно-новорічні концерти 

7 -9 січня Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові представить свою програму святкувань «Різдво в Гаю», де можна буде побачити, як колись святкували Різдво в українському селі, а також разом поколядувати з вертепами та створити особливу родинну атмосферу.

8-9 січня 14.00-21.00 – IV Міжнародний pіздвяний фестиваль. Площа перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької

9 січня 17.30, 20.00 - Музично-театралізоване дійство «Різдвяні фантазії». Національний  академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, вул. Лесі Українки, 1)

12-13 січня Конкурс льодових скульптур на площі перед Львівською оперою, де будуть створюватися вже традиційні скульптури з льоду на тему «Львівське бароко». 23.00 - Мистецьке дійство «Зустріч нового року», Культурно-освітній центр ім. О. Довженка,  просп. Червоної Калини, 81

20-21 січня 16.30, 19.00 – «Різдвяний концерт» від Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», Львівська Національна філармонія, вул. Чайковського, 7

27


СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ АКЦЕНТИ 28

ПІДСУМКИ: УКРАЇНА ЗА 2018 РІК................................................................................С.29

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ: В ОЧІКУВАННІ ПЕРЕМОЖЦІВ ПРЕМІЇ «КНИГИ РОКУ BBC UKRAINIAN-2018»......................................С.30

УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗ: ПЕРЕМОЖЦІ ГОЛОВНОЇ МУЗИЧНОЇ ПРЕМІЇ КРАЇНИ M1 MUSIC AWARDS-2018.................................................................................С.32

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ПІДСУМКИ

Про те, з якими показниками Україна вступає у прийдешній 2019 рік

Україна на порозі 2019 року n Український парламент нещодавно проголосував за новий державний бюджет України на 2019 рік. Як повідомляє Укрінформ, мінімальна зарплата з

1 січня 2019 року зросте до 4172 грн, з 1 липня 2019 року прожитковий мінімум зросте до 1936 грн, а з 1 грудня – до 2027 грн. На скільки зростуть ціни – невідомо.

n У грудні ЄС надав Україні новий транш у сумі 500 млн євро з запланованих 1 мільярда євро.

Відсоткову ставку цієї позики наша країна повинна погасити у квітні 2033 року. Гроші обіцяють спрямувати на забезпечення впровадження структурних реформ. Йдеться про заходи в боротьбі з корупцією, поліпшення якості держуправління та податкової системи, реформи енергетичного сектору, соціальної політики та системи управління державними фінансами. Нагадаємо, Європарламент і Європейська Рада у липні цього року погодили 4-ту програму макрофінансової допомоги Україні обсягом до 1 мільярда євро. У вересні між Україною та Європейським Союзом відбулося підписання меморандуму про надання мільярдного кредиту, який Верховна Рада ратифікувала. Якщо порівнювати з іншими державами, за оцінками експертів, Україна отримала найбільше кредитів – українці будуть довго їх віддавати.

n Упродовж 2019-2020 років Україна має повернути МВФ близько 12 млрд доларів зовнішнього боргу. Про це повідомив голова Наці-

онального Банку України Яків Смолій. Він наголосив, що продовження співпраці України та МВФ є вкрай важливим, бо 2019 рік буде надважливим через вибори (як президентські, так і парламентські), а також через накладання графіку суттєвих платежів влади по зовнішньому боргу. Пан Смолій зробив висновок, що без програми МВФ Україна не має доступу до інших каналів фінансування: грошей Європейського Союзу та СвітоАКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

вого банку, тому пропозиція підписати нову програму з МВФ є економічно обґрунтованою.

n Російська агресія проти України не припиняється вже 5-ий рік. З початку російської агресії проти

України було вбито 11 тисяч українців, 25 тисяч поранено. Близько 1,5 млн людей були змушені тікати з власних домівок. Кремлем було ув’язнено 70 українців, серед них Олег Сенцов, якого, попри чисельні протести, московська влада досі не звільнила. Нагадаємо, режисеру Олегу Сенцову, якого незаконно засудили в Росії до 20 років тюрми, нещодавно було присуджено почесну премію міжнародного проекту «Платформи європейської пам'яті та сумління», премію Європарламенту імені Сахарова та ще одну, не менш високу нагороду від Польщі.

n В Україні зросла ціна газ. Платіжки з новими ціна-

ми українці незабаром отримають. Це підвищення ціни, а також інші підвищення цін суттєво вдарять по кишені рядового українця. В той же час, не зважаючи на воєнний стан, запроваджений у багатьох областях, доходи Ріната Ахметова, до прикладу, зросли на 68%, Вадима Новинського на 113%, а Костянтина Жеваго збільшилися на всі 209%. І це лише частина довгого списку. Для порівняння: у Німеччині перша десятка рейтингу товстосумів вважається успішною, якщо вони наростили доходи на 3%.

n В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун анонсувала появу загальнонаціональної Служби психологічної підтримки «Лінія життя». Окрім запровадження медичної реформи, ця

ідея - створити загальнонаціональну службу підтримки, куди кожен українець у момент особистої кризи, зможе звернутися за допомогою – видається цілком логічною та вчасною…

29


КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ

Оголошено Короткі списки претендентів на нагородження цьогорічною літературною премією «Книга року BBC- 2018».

«Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити» (Дені Дідро).

ІНТРИГА ЗРОСТАЄ: Короткі списки претендентів на звання «Книга року ВВС-2018» Як повідомив ВВС Ukrainian, нещодавно було оприлюднено Короткі списки літературної премії «Книга року ВВС-2018», «Книга року ВВС - Есеїстика-2018» та «Дитяча Книга року ВВС-2018». Перед тим, у жовтні, як завжди, спершу було традиційно оприлюднено Довгі списки претендентів на цю щорічну літературну премію. Читачі мали змогу надсилати журі свої відгуки на кожну із запропонованих книг. На початку грудня журі ВВС News Україна з оголошених Довгих списків претендентів, враховуючи відгуки, сформувало Короткі списки – з них і буде обрано переможців. Переможців оголосять на церемонії вручення літературної премії «Книга року BBC2018», що відбудеться 14 грудня 2018 року.

Приємно, що серед претендентів на переможців літературної премії «Книга року BBC-2018» – декілька книг «Видавництва Старого Лева», що у Львові. 30

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ

До Короткого списку у дорослій номінації «Книга року BBC-2018», що обирався з 11 видань, увійшли такі твори: n Ірина Агапєєва. «Троянди за колючкою. Сповідь про жіночу тюрму». - Київ: «Брайт Стар Паблішинг», 2018. n Юрій Андрухович. «Коханці Юстиції». - Чернівці: Meridian Czernowitz, 2018.

n Макс Кідрук. «Де немає бога». Харків: «Клуб сімейного дозвілля», 2018. n Олег Коцарев. «Люди в гніздах». Київ: Видавничий дім «Комора», 2017. n Андрій Курков. «Сірі бджоли». Харків: «Фоліо», 2018.

До Короткого списку у номінації «Дитяча Книга року BBC-2018», що відбирався з-поміж 16 видань, увійшли такі твори: n Андрій Бачинський. «Ватага веселих волоцюг». - Львів: «Видавництво Старого Лева», 2018. n Сашко Дерманський. «Мері». Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. n Сергій Куцан. «Зюзя». - Київ:

«Фонтан казок», 2018. n Таня Малярчук. «Мох Nox». - Львів: «Видавництво Старого Лева», 2018. n Анастасія Нікуліна. «Зграя». – Харків, «Віват», 2018.

До Короткого списку у номінації «Книга року ВВС — Есеїстика-2018» увійшли три видання: n Андрій Бондар. «Церебро». - Львів: «Видавництво Старого Лева», 2018 n Вано Крюґер. «Коли я чую сло-

во «культура»…» - Київ: Laurus, 2018 n Артем Чапай. The Ukraine. - Чернівці: «Книги – XXI», 2018

До журі конкурсу «Книга року ВВС-2018» входять: n Віра Агеєва, професор, Національний університет «Києво-Могилянська академія» n Ольга Герасим'юк, журналістка, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення n Віталій Жежера, письменник, журналіст (тільки у дорослій номінації) n Тарас Лютий, філософ, письменник n Світлана Пиркало, радник з питань культури ЄБРР (тільки у дитячій номінації)

n Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна. n Переможець у кожній номінації літературної премії «Книга року BBC-2018» отримає грошову премію у розмірі гривневого еквіваленту 1 000 фунтів стерлінгів. Видавці книг-переможців у трьох номінаціях отримають право використовувати логотип премії «Книга року ВВС» на наступних виданнях.

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: «Книга року ВВС» (Бі-Бі-Сі) - щорічна літературна нагорода україномовним літературним творам, що присуджується BBC Україна. Вперше премію «Книга року ВВС» було вручено 2005 року, і вона швидко стала однією з найбільш престижних літературних нагород в Україні. У 2012 році ВВС Ukrainian додала номінацію «Дитяча Книга року ВВС», а цьогоріч ще й номінацію «Книга року ВВС - Есеїстика». АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

31


УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗ

Про головну музичну премію країни – M1 Music Awards-2018 та її переможців.

1 грудня у столичному Палаці спорту відбулася церемонія нагородження головної музичної премії України – M1 Music Awards-2018, яку відвідали топові артисти української музичної сцени. Захід розпочався з червоної доріжки, де зірки могли похизуватися своїми яскравими та оригінальними вечірніми вбраннями.

M1 MUSIC AWARDS-2018: переможців названо!

Першопрохідцем на червоній доріжці став співак із Греції Андреас. За ним почали з'являтися «мастодонти» українського шоу-бізнесу: група «А. Р. М. І. Я», телеведучий Олександр Педан, солістка групи «Пара Нормальних» Анна Добриднєва, продюсер Ірина Горова, група «Время и Стекло», Mozgi, The Hardkiss, Melovin, «Антитіла», Kazka, NK, Maruv та багато інших.

32

Микола Баграєв, ініціатор створення премії: «Я пишаюся тим, що премія M1 Music Awards – не просто церемонія, на якій нагороджують кращих українських артистів за результатами телеперегляду на каналі М1, сьогодні це ще й головний майданчик, де демонструють досягнення вітчизняного шоу-бізнесу. На цій премії ми бачимо кращих виконавців, постановки провідних режисерів, свіжі технічні розробки світового рівня. І все це роблять українські фахівці!».

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


УКРАЇНСЬКИЙ ШОУ-БІЗ

Повний список переможців: n Премія «За внесок у розвиток національної музичної індустрії» – Тіна Кароль; n «Прорив року» – Kazka; n «Золотий Грамофон» – Мішель Андраде; n «Червона рута» – Олександр Пономарьов; n «Хіт року» – Kazka – «Плакала»; n «Проект року» – MONATIK & Надя Дорофєєва – «Глубоко...»; n «Dance parade» – MARUV & BOOSIN – Drunk Groove; n «Гурт року» – «Время и Стекло»; n «Співак року» – Олег Винник; n «Співачка року» – NK (Настя Каменських); n «Кліп року» – NK – «Это моя ночь».

Цікаво знати:

На церемонії M1 Music Awards.4 Seasons було вручено 13 статуеток. 17 топових артистів виступили з незабутніми концертними номерами. В організації премії було задіяно 2760 чоловік, а список акредитованих ЗМІ налічував 250 представників. Устаткування для сцени, декорацій і світла займало близько 130 фур. Для монтування сцени було залучено 700 чоловік. Спеціально для M1 Music Awards.4 Seasons було створено світлову кулю вагою 2 тонни! Організатори премії задіяли новітнє обладнання, унікальне для вітчизняного ринку: поєднання відео, світла і лазерів. Площа відеопроекції на шоу – понад 250 квадратних метрів з яскравістю більше 280 000 ілюмінаторів. Це безпрецедентно для України і вперше використовується саме на церемонії!

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Окрім вищевказаних нагород, гурт KAZKA нещодавно отримав визнання ще й на міжнародному рівні. У жовтні 2018 року, вперше в історії української музики, україномовна композиція гурту KAZKA під назвою «Плакала» увійшла в ТОП-10 популярних пісень міжнародного чарту Shazam. Це перший випадок в історії української музики (і не тільки української), коли пісня українською мовою викликає такий резонанс у світі. Цікаво також, що відео на композицію «Плакала» зібрало рекордну для України кількість переглядів – понад 57 мільйонів. Оглядач: Ростислав Пелех Матеріал: прес-служба М1. Фото: Jet Setter АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

Сергій Перцев, генеральний директор каналів М1 та М2:

«Ми поставили собі за мету вивести вітчизняне шоу на світовий рівень. Кожен наступний рік ми намагаємося перевершити результат минулого. І завдяки спільному прагненню, концентрації зусиль та праці сотень людей нашої команди, завдяки їхнім сміливим ідеям та відсутності страху перед новим і тим, чого не робив до нас ніхто, нам це вдається. Ми вдячні всім нашим артистам, партнерам, глядачам. Разом із компанією «Таврійські Ігри» нам вдалося ще раз вразити Україну!».

33


ПРОГНОЗИ ВІДОМІ ФУТУРОЛОГИ ПРО МАЙБУТНЄ.................................С.35

ПРОГНОЗИ ФУТУРОЛОГІВ:

С В І ТО В І А К Ц Е Н Т И

НА НАСТУПНІ 5-10 РОКІВ......................................................................С.36

34

УСПІШНИЙ ДОСВІД: ШЛЯХ ДО УСПІХУ СІНГАПУРУ........................................................С.38

КІНОПЕРЕГЛЯД: ТОП-7 ФІЛЬМІВ НА РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНУ ТЕМАТИКУ.........................................................................................................С.40

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ЩО ОЧІКУЄ

НАШ СВІТ НЕЗАБАРОМ

ПРОГНОЗИ ФУТУРОЛОГІВ

Про стрімкий розвиток науки і технологій, який, за твердженням футурологів, уже незабаром призведе до вражаючих змін на планеті Земля.

Життя більшості землян за останні роки дуже змінилося. Чи очікували ми, що настане той день, коли новітні технології, смартфони, мобільний зв’язок, Інтернет, скайп та соціальні мережі стануть такими звичними для нас? Чи очікували ми, що 140-символьна система повідомлень зможе не лише полегшити нам спілкування, а й породжувати по всьому світу революції проти диктаторських режимів? Чи очікували ми, що на зміну хірургічному скальпелю прийде лазер, а на зміну ядерним боєголовкам – лазерна зброя? Втім, попри певні досягнення, людство безжально знищує свою планету.

На думку двох відомих британських експертів-футурологів Патріка Такера і Єна Пірсона, якщо люди не змінять своє безвідповідальне ставлення до природи, то ще у цьому столітті нас чекає: • ЕКОЛОГІЧНА КАТАСТРОФА. Людство планомірно знищить практично все природне середовище свого існування та забруднить довкілля продуктами своєї життєдіяльності. На землі залишаться одиниці незайманих заповідних місць. Прогрес і невгамовна жага діяльності штовхатиме людей на штучне створення оазисів, перетворюючи пустелі в зелені ліси. • ГЛОБАЛЬНЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ ЛЮДСТВА. Навіть крижана Антарктида стане місцем проживання людей. Звичайно, щільність її населення не зрівняється з європейською, Антарктида залишиться світовим заповідником, але частково її території використовуватимуть люди. • ПОШУК НОВИХ ЇСТІВНИХ РЕСУРСІВ. Оскільки більшу частину Землі (70%) займає Світовий океан, тому люди активно займуться його вивченням. Збільшуючи видобуток риби, люди просунуться в пошуках альтернативних можливостей океану. Деякі види водоростей та інші дари моря замінять їжу. • РОЗВИТОК ГЕННОЇ ІНЖЕНЕРІЇ. Відомо, що сьогодні кожні 6 хвилин у світі помирає людина від голоду. У майбутньому людство, перебуваючи на межі масового голоду, особливо в економічно слабких регіонах, в пошуках поживних речовин навчиться з допомогою генної інженерії ще більше модифікувати рослини та отримувати корисні елементи з морської води. • ЗВ’ЯЗОК «ЛЮДИНА-КОМП’ЮТЕР» СТАНЕ ПРАКТИЧНО НЕРОЗРИВНИМ. Машини і роботи володітимуть високими можливостями, але не стануть самостійними і незалежними від людини. До повстання машин справа, швидше за все, не дійде, хоча фантастика рясніє такими історіями. АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

• У МАЙБУТНЬОМУ ЛЮДИНА СТАНЕ МАЙЖЕ БЕЗСМЕРТНОЮ. Так вважають футурологи. Вчені-генетики зможуть створювати «запчастини» для людини, реанімувати мертві органи, зробивши людей практично безсмертними. • ТЕЛЕПАТИЧНЕ СПІЛКУВАННЯ. Люди майбутнього зможуть читати думки одне одного – незабаром телепатія замінить розмовне спілкування. Справжніх телепатів, мабуть, більше не стане, але буде винайдено апарат для читання думок, який вловлюватиме сигнали мозку однієї людини і передаватиме їх у мозок іншої. • ТЕХНОЛОГІЇ СТАНУТЬ ДУЖЕ ДОСКОНАЛИМИ. Космічні ракети замінять космічними ліфтами — пасажирськими і вантажними. Ліфти доставлятимуть людей і вантаж не тільки на земну орбіту, а й на Місяць. А всі локальні конфлікти та війни вирішуватимуть роботи під управлінням людини.

35


ЦІКАВО ЗНАТИ

Прогнози устами світових футурологів.

На думку багатьох футурологів, навіть упродовж наступних 5-10 років життя землян ще більше зміниться та настане цілком нова ера на планеті Земля – новітні технології ще більше змінять наше життя.

ПРОГНОЗИ на НАЙБЛИЖЧІ

5-10 років

• КОСМІЧНИЙ ТУРИЗМ. Ще зовсім недавно цей вислів здавався фантастичним. Втім, Ілон Маск, а також Річард Бренсон стверджують, що незабаром космічний туризм стане реальністю. Підтвердження цього – нещодавно літальний апарат з метою дослідження позаземних просторів успішно приземлився на Марсі. • АВТОНОМНІ ПЛАВУЧІ МІСТА-ДЕРЖАВИ без політики і політиків. Попри те, що політика давно увійшла в наше життя, футурологи стверджують, що вже незабаром на нашій планеті з’явиться нова модель країн – автономні плавучі міста-держави без політики і політиків – так звані морські цивілізації. Попри те, що вартість однієї такої плавучої платформи становить близько 15 млн. доларів, перше таке плавуче місто може з’явитися уже 2022 року у французькій Полінезії. • БЕЗКОШТОВНА ЕНЕРГІЯ. Деякі народи, люди (хоч далеко і не всі) зрозуміли, що не варто забруднювати навколишнє середовище, видобуваючи енергію з надр, знищуючи довкілля. Значно дешевшою та доступнішою є сонячна енергія, енергія вітру. Сонячні батареї та акумулятори уже прийшли у наше життя – незабаром вони стануть звичними чи не для кожного. • БЕЗПІЛОТНІ ЛІТАЛЬНІ АПАРАТИ. Такі літальні апарати уже проходять апробацію у деяких країнах світу. • НАДШВИДКІСНІ ТА БЕЗПІЛОТНІ ПОТЯГИ. Ще недавно такі потяги вважалися видумкою письменників. На сьогодні такі потяги курсують в Америці, Азії. Потреба в них щоразу зростає. • БЕЗАВАРІЙНІ АВТОМОБІЛІ. Як стверджують учені, вже

36

незабаром безаварійні автомобілі прийдуть у наше життя. В них буде застосовано комбінації радара, сонара і системи оповіщення водія для запобігання автоаварій. Враховуючи той факт, що автомобільні катастрофи щорічно вбивають мільйони людей, ця технологія, безумовно, дуже затребувана. • БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ. За словами Ілона Маска, це цілком можливо, якщо розмістити на навколоземній орбіті достатню кількість супутників, дозвіл на розміщення яких Ілон Маск нещодавно вже отримав. • ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ТА РОБОТИЗАЦІЯ. За прогнозами футурологів, незабаром штучний інтелект та роботи замінять людей у багатьох галузях – понад 80% професій вза-

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ПРОГНОЗИ ФУТУРОЛОГІВ

галі зникне. У світі вже створено роботи, які наділені штучним інтелектом та навіть здатні імітувати емоції. Чого лише вартує робот Софія? Втім, Ілон Маск стверджує, що штучний інтелект може бути небезпечним для людства. • НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЛАЗЕРА. Лазер уже «служить» людині у багатьох галузях. Вчені кажуть, що незабаром портативні лазерні ручки будуть чи не в кожного з нас – з їх допомогою кожен зможе миттєво «заварити» як собі, так і іншим завдану рану та вберегтися від крововтрати. • МЕДИЧНІ НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ СЯГНУТЬ ВЕРШИН. Цьогоріч серед лауреатів Нобелівської премії – вчені, які практично винайшли механізм лікування онкології. Футурологи стверджують, що зовсім скоро настане той час, коли можна буде вилікувати чи не усі захворювання, які раніше вважалися невиліковними. Також вчені стверджують, що незабаром тривалість людського життя значно збільшиться, а старість відступить.

• ПРОНИКНЕННЯ В DNK ЛЮДИНИ. Цьогоріч, як і пророкували футурологи, американські вчені здійснили прорив у вивченні DNK. Перегорнуто ще одну сторінку розвитку людства, яка відкриває чимало можливостей для людського організму. • 3D-ПРИНТЕРИ. Ще зовсім недавно це сприймалося як казка. Тепер вчені не лише створили 3D-принтери, а й навчили друкувати потрібні речі. Учені стверджують, що недалеко той час, коли за допомогою 3D-принтерів будуть створювати живі клітини та навіть цілі органи для заміни хворих органів людини. • ЗАПЛІДНЕННЯ IN VITRO. Колись безплідні пари не мали шансу завести потомство. Тепер науковий прогрес сягнув таких висот, що процедура запліднення in vitro (запліднення у пробірці) стала цілком доступною та щоразу вдосконалюється. • КЛОНУВАННЯ. Колись цей термін вживався лише у

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

фантастичній літературі. Але вчені навчилися клонувати не лише овечок, а й людські клітини. Попри міжнародні домовленості щодо заборони клонування людських клітин, у пресу просочилася інформація, що китайський учений таки клонував людські клітини і навіть досяг у цьому успіху. • 7D-ефекти. Нещодавно світ облетіла новина – японські вчені винайшли метод створення ефекту віртуальної реальності. Вчені стверджують, що ефекти 7D незабаром замінять усі розваги, навіть реальні зоопарки. • РОБОТИ-ШПИГУНИ розміром з муху - не так вже й далекі від того, щоб стати реальністю, оскільки військові ретельно працюють над розробкою шпигунської електроніки. Окрім того, такі «комахи» будуть невразливі для засобів від комах. • ВІЙНИ ДРОНІВ. Світ стрімко розвивається. Ще зовсім недавно дрони здавалися нам чимось неймовірним, а тепер вчені замислюються над тим, що всі види військ незабаром стануть неактуальними – їх замінять полчища потужних і розумних дронів.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Усе це ще далеко не повний перелік галузей, яких уже найближчим часом торкнуться інновації. Наше сьогодення стрімко змінюється, тому маємо постійно бути в курсі цих тенденцій. Щоб не опинитися на задвірках життя, усі ми та кожен з нас зокрема маємо бути готовими до цих змін, розвиватися та здобувати потрібні знання. 37


УСПІШНИЙ ДОСВІД

Про те, як Сінгапур подолав корупцію і перетворився з країни «третього світу» в одну з найпередовіших держав.

СІНГАПУР: від убогості – до успішного процвітання Дещо з історії Сінгапуру Сінгапур – маленька острівна держава-місто з населенням 5,2 млн. чоловік, затиснута між двома гігантами Азії: Малайзією та Індонезією. Сінгапур не має природних ресурсів, сільське господарство тут не розвинене, великої промисловості раніше тут не було, навіть питну воду експортували. Свого часу Сінгапур був дуже бідною державою, яка погрузла в корупції, але за 30 років Лі Куан Ю перетворив Сінгапур з країни «третього світу» в одну з найпередовіших держав на планеті.

Національна ідея, яка об’єднує

Відтоді як Сінгапур здобув незалежність, Лі Куан Ю заявив, що нова країна будуватиметься на основі ідей мультикультуралізму – тут будуть поважати усі релігії, а всі національності отримають рівні права. У Сінгапурі живуть 76,8% китайців, 13,9% малайців, 7,9% індійців, також є англійці, араби, євреї та багато інших. 40% населення сповідують буддизм, також є християни, мусульмани, представники інших релігій.

38

Національна ідея нового Сінгапуру – не красиві патріотичні гасла, а раціональний прагматизм, заснований на загальному бажанні жити у достатку, за законом і справедливістю.

Боротьба з корупцією Одна з найвідоміших фраз глави Сінгапуру Лі Куан Ю «Якщо ви хочете перемогти корупцію, ви повинні бути готові відправити до в'язниці своїх друзів і родичів». Заради благополуччя держави Лі не шкодував нікого. За хабарництво суд відправив за ґрати кількох міністрів, один із них був близьким другом прем'єра. Щоб спокус було менше, чиновникам у Сінгапурі підвищили зарплати, але в розумних межах та за умови строгого контролю за їх діяльністю.

Незалежні засоби масової інформації

У Сінгапурі були організовані незалежні засоби масової інформації, які справді стали четвертою владою. Вони уважно стежили за діями чиновників, їх та їхніх рідних і близьких фінансами. АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Лі Куан Ю - один із найуспішніших політиків ХХ століття. За час його правління бідна держава Сінгапур перетворилася в одну з найбільш високорозвинених країн Азії та всього світу. ВВП на душу населення зросло у 100 разів і склало $55 182 – один із найвищих показників у світі (в Україні ВВП – $2979). Найголовніші успіхи Лі Куан Ю на посаді прем'єр-міністра Сінгапуру - викорінення корупції, судова реформа, залучення інвестицій, ліквідація безробіття, реформа освіти, а також створення державних компаній.

Жорстка пенітенціарна система

Правління Лі Куан Ю мало жорсткий характер. Рівень страти тут досі вищий, ніж у решти світу. Наркоторговців та вбивць відправляють на шибеницю. Втім, у Сінгапурі навіть за порівняно легкі злочини діє система великих штрафів і великі тюремні терміни. Тут досі залишився такий вид покарання, як побиття палицями. Більшість сінгапурців це схвалюють. Сінгапурці впевнені, що для забезпечення порядку необхідні жорсткі заходи.

Залучення іноземних інвестицій

Щоб залучити зарубіжні інвестиції, уряд Сінгапуру усіляко намагався привернути увагу західних компаній. Закордонним компаніям вигідно вкладати сюди гроші: для інвесторів - дешева робоча сила, для держави - нові робочі місця та гроші. Також саме у 1960-х роках дуже доречно закрився для іноземного капіталу Китай - завдяки цьому Гонконг, Корея і Сінгапур отримали додаткові можливості для розвитку.

Освітня політика

Для Лі Куан Ю стало важливим завданням виховати нове покоління сінгапурців, які самостійно прийматимуть рішення. Він говорив: «Дуже важливо було навчити наших дітей думати». Пріоритетом стало навчання фахівців у галузі сучасних технологій. Перейнявши досвід в іноземних роботодавців, сінгапурці почали конкурувати на світовому ринку, як один із головних центрів з виробництва електроніки.

Створення ефективних державних підприємств

«Сінгапурські авіалінії» - одне з перших державних підприємств, яке створили у Сінгапурі. Зараз ця авіакомпанія вважається однією з найкращих у світі. Основним завданням цієї компанії було зробити перебування в літаку максимально комфортним, тому тут усе продумано до дрібниць.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

У Сінгапурі, якщо з’ясовувалося, що хтось із чиновників, їхніх рідних та близьких витрачає більше, ніж заробляє, то така людина одразу втрачала все. Також корупціонер був зобов'язаний заплатити колосальний штраф - близько ста тисяч доларів.

Збройні сили Незважаючи на те, що Сінгапур – невелика держава, її збройні сили найбільш модернізовані у Південно-Східній Азії. Сухопутні війська - 72 000 військових, ВПС 3000 осіб, ВМС - підводні човни, корвети, фрегати, катери берегової охорони, дві військові бази.

Цифри та факти

Сінгапур: №1 - найбільший у світі центр логістики; №4 - світовий фінансовий центр; №2 - ринок казино; один із трьох найбільших центрів переробки нафти; №1 - виробник нафтобурового обладнання, основний судноремонтник у світі, а порт Сінгапуру - один із п'яти найбільш завантажених портів у світі. n 1 місце у рейтингу найсприятливіших міст для бізнесу. n 1 місце у світі за якістю шкільної освіти. n 2 місце у світі серед найбільш безпечних країн. n 5 місце в рейтингу податкових систем світу (сумарно податки 27,1%). n 6 місце у світі щодо охорони здоров'я.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Влітку 2018 року на форумі «Україна-2030» вчені дійшли висновку, що Україна, доклавши зусиль, може увійти до 30-ти успішних країн світу. Адже світ знає чимало історій успіху країн, які успішно подолали корупцію, мудро залучили інвестиції та за певний період часу перетворилися на успішні країни, а імена їхніх лідерів були вписані золотими літерами у світову історію. Це, передусім, азійські перлини – Сінгапур, Гонконг, Тайвань. Світу відомі також Китайське та Норвезьке економічне диво, Чилійське та Бразильське, Грузинське та Сербське, інші. Усіх їх об’єднує одне – спільне бажання народу, консолідація сил під керівництвом мудрого політика, контроль і суворі закони та неухильне їх дотримання. Проводячи паралелі з Україною, можна зробити висновки, що Україна має значно кращі можливості - родючі землі, питну воду, запаси корисних копалин, а на додачу, як показало електронне декларування, ще й величезні запаси коштів, які також можна було б мудрим чином залучити в економіку.

39


КІНОПЕРЕГЛЯД

7 фільмів, які ми вибрали, чудово доповнять новорічно-різдвяну атмосферу.

У зимовий вечір, з горнятком чаю… Новорічні свята – це особливі дні, які приносять у наше життя атмосферу дива. Цю атмосферу чудово доповнить перегляд веселих і добрих кінофільмів новорічно-різдвяної тематики, які ми пропонуємо Вам для перегляду усією сім’єю.

«12 різдвяних побачень»

Комедійна мелодрама, режисер Джеймс Хейман (США), 2011 р. Напередодні світлого свята Різдва вся сім'я та близькі люди збираються разом. Але головна героїня комедійної мелодрами - молода симпатична дівчина Кейт Стентон - проведе це свято без свого коханого хлопця Джека, з яким вона недавно розлучилася. Правда, Кейт все одно купила подарунок, сподіваючись, що Джек повернеться. Втім, хлопець уже почав зустрічатися з іншою дівчиною. У розпачі Кейт погоджується на побачення наосліп з якимось Майлзом, але в останню хвилину передумує, тим самим втративши шанс на нові стосунки з милим хлопцем. Однак Кейт отримує від долі другий шанс, і цього разу побачення зі симпатичним Майлзом відбудеться, до того ж цілих дванадцять разів!

«Шалене Різдво Гарольда і Кумара»

Комедія, режисер Тодд Штраус-Шульсона (США), 2011 р. Фільм змушує нас повірити у магію Різдва. Головні герої кінокартини найкращі друзі Гарольд Лі та Кумар Пател - все ті ж невгамовні хлопці, що шість років тому зробили багато дурних та необдуманих вчинків, після чого змушені були тікати з Гуантанамо. А тепер Різдво, і як на таке свято не наколобродити? Цього разу хлопці примудрилися спалити різдвяну ялинку, підстрелити Санта Клауса... Але вони все ж намагаються все виправити — і найперше йдуть по нову ялинку. Але що б вони не робили, ситуація стає все гіршою. Адже вони знову і знову потрапляють у всілякі халепи і смішні ситуації.

40

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


КІНОПЕРЕГЛЯД

«Ангел Різдва»

Комедійна мелодрама, режисер Браян Бру (США), 2009 р. Самотня молода дівчина Ешлі ненавидить Різдво! Окрім того, переддень Різдва не задався зі самого ранку: коли намагалася змити шампунь з голови, вода з крана не пішла; згодом машина не завелася, внаслідок чого дівчина втратила шанс влаштуватися на хорошу роботу. Втім, люди, які її оточують, також викликають у неї лише невдоволення і роздратування. Ешлі усвідомлює, що навіть Різдво їй доведеться провести лише зі собакою на кличку Деш. І тут трапляється одне диво, яке перевернуло все подальше життя головної героїні з ніг на голову. А почалося все з того, що літній сусід запропонував дівчині специфічну роботу, на яку дівчина таки погоджується.

«Ідеальне Різдво»

Комедійна мелодрама, режисер Браян К. Робертс (США), 2016 р.

Ненсі, розлучена три роки тому багатодітна мати, переживає складний період життя турбуючись про своїх дітей, вона зовсім перестала стежити за собою. Напередодні Різдва вона вирішує з дітьми зустріти Санта Клауса, не здогадуючись, що її молодша дочка Емілія вирішила попросити у Санти зробити її маму щасливою. Емілія кілька днів тому дізналася, що її мама хоче на Різдво почути комплімент від чоловіка. І це прохання вона передає Санті, який виявляється продавцем канцелярських товарів на ім’я Майкл. Він виконує прохання дитини, а побачивши Ненсі, закохується в неї.

«Мільйон на Різдво»

Сімейна кінокомедія, режисер Джеймс Орр (Канада, США), 2007 р. Ця історія розпочинається дуже сумно. Потрапивши під скорочення, тато не зможе утримувати сім’ю в мегаполісі, тому їх чекає переліт у нове незнайоме місце. Родина прилітає у затишне канадське містечко напередодні Святвечора. Але мама «застрягла» в аеропорту, бо у зв’язку з негодою змінено розклад усіх рейсів. Тато разом із двома дітьми Браяном і Мері змушений сам займатися святковими закупами. Здавалося, на щось хороше годі й чекати. Але диво стається – шестирічна Мері і її брат Браян знаходять величезну сумку, набиту мільйоном доларів. Втім, бандити вже розшукують награбоване і збираються повернути його собі за будь-яку ціну.

«Різдвяна історія»

Анімаційне фентезі, режисер Роберт Земекіс (США), 2009 р. Чарівний анімаційний фільм «Різдвяна історія» в українському перекладі є, мабуть, найкращою екранізацією всесвітньо відомої різдвяної новели Чарльза Діккенса. У центрі сюжету – стариган на ім'я Ебенезер Скрудж, заможний, але дуже жадібний. Скрудж байдужий до простих людських радощів, не хоче заводити друзів і не опікується навіть родичами. Він терпіти не може різних свят, хоче, щоб вони якомога швидше минули. Але одного разу Ебенезера відвідують три привиди, які уособлюють Різдвяні дні минулого, теперішнього і майбутнього, – вони відкривають Скруджу відразливу історію його духовної деградації та показують, як закінчиться його земний шлях. Ця історія змінює старого скнару назавжди…

«Пригоди S Миколая»

Комедійний трейлер, режисер Семен Горов (Україна), 2018 р.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

Ця комедійна пригодницька стрічка розповідає про веселе протистояння дітей злодієві, який переодягнувся у костюм Святого Миколая. У фільмі зіграли Василь Вірастюк та Марія Єфросиніна. У центрі подій хлопець Артем, який разом із батьками приїздить із міста до Карпат. Але напередодні Новорічних свят батьки змушені залишити сина разом із друзями самих вдома. Та хіба такий факт може засмутити дітей, що залишилися без нагляду старших? Веселощам головних героїв настає кінець, коли до хати завітав злодій, 41 що переодягнувся у Святого Миколая…


СВІТ НАПОЇВ

Про шампанське та як вибрати добре шампанське.

Варто знати про

ШАМПАНСЬКЕ

Шампанське – символ свята, перемог і досягнень – стало традиційним напоєм під час зустрічі Нового року та у святкові моменти нашого життя. Уже давно більшість людей в Україні звикли називати шампанським будь-яке ігристе вино. Втім, не варто забувати, що, згідно з міжнародними законами, шампанським має право називатися лише те ігристе вино, яке виробляють у французькій провінції Шампань.

Французьке шампанське

Це завжди дорого, бо це преміальний продукт. Щоб не помилитися при його виборі, варто розібратися в його видах і зрозуміти, чому одна пляшка може значно відрізнятися за ціною від іншої. Шампанські вина відрізняються одне від одного кольором (біле або рожеве); кількістю залиш кового цукру; сортом винограду, а також тим, чи це виноград одного року врожаю (вінтажне), чи суміш різних років; місцем вирощування самого винограду (субр егіони Grand Cru, Premier Cru) та впізнаваністю бренду шампанського дому.

ЗЛОВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ МОЖЕ ЗАВДАТИ ШКОДИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю 42

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


КІНОПРЕМІЇ СВІТ НАПОЇВ

ку Читаємо етикетеного виключно

з білих сортів, о, виготовл білого». Якщо На етикетці ігристог з іле nc de blancs, тобто «б ви побачите напис bla nc де bla de noirs, що в винограду, то напис бу шампанське з темного аді Champagne Blanc — «біле з чорного». У скл перекладі з французької білі сорти винограду, ського) можуть бути як (укр. - білого шампан sé виходить унаслідок Рожеве Champagne Ro так і червоні (темні). метод виготовлення у вина з білим. Такий змішування червоного місцевостях рожевий в цьому регіоні. В інших Франції дозволено тільки — завдяки ферментації традиційним способом колір напою отримують д. Шампанські вина, контакту зі шкіркою ягі червоного винограду від ь солодкості. жуть мати різну ступін як білі, так і рожеві, мо

Сорти шампанського за кількістю цукру: Brut Nature / Zéro Dosage (брют натюр / зеро дозаж) 0—3 г/л Extra Brut (екстра-брют) 0—6 г/л Brut (брют) 0—12 г/л Extra-Sec (екстра-сухе) 12—20 г/л Sec (сухе) 17—35 г/л Demi-sec (напівсолодке) 33—50 г/л Doux (солодке) 50 г/л (практично не трапляється)

Цікаві факти про шампанське:

n Ігристі вина зі Шампані набули популярності завдяки легендарній французькій вдові мадам Кліко , яка, овдовівши у 28 років, отримала у спадок знамениті виноградники. Саме майстри з виноградників Кліко винайшли ремюаж, завдяки якому шампанське набуло прозорості. n Якщо витримка ігристих вин зі Шампані становить менш ніж 1,5 року, їх не можна поставляти на ринок . Це закон, і його у Франції дотримуються. n Шампанське розливають у два види пляшок: стандартні (об’ємом 750 мл) і «магнуми» (об’ємом 1,5 л). Шампанське у «магнумах» прийнято вважати якіснішим, оскільки у пляшці міститься менше кисню , а площа поверхні сприяє утворенню «правильних» бульбашок. Саме тому один «магнум» коштує дорожче, ніж дві стандартні пляшки по 750 мл. n Корки для справжнього шампанського виготовляють з кори дуба, вік якого не менше 15 років. Корок з

дерева отримують один раз на 10 років, поки дубу не виповниться 200 років. Кора двохсотлітнього дуба вже не годиться. n Дріт, який утримує корок, називається «мюзле». Його довжина завжди однакова — 52 см. Мюзле витягають зі сталі з низьким вмістом вуглецю на особливому верстаті. До 70-х років XIX століття мюзле являло собою дві пов’язані навхрест мотузочки. Зараз правдиве мюзле — це показник елітних шампанських вин. Цікаво, що в комплекті до пляшки елітного шампанського в такому випадку йдуть невеликі ножиці, призначені спеціально для розрізання мюзле. Оптимальна температура ігристого напою перед вживанням має становити 7-9 градусів Цельсія. Шампанське прийнято подавати у гладких келихах з прозорого скла. Вважається, що кольорове скло спотворює колір напою.

ЗЛОВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ МОЖЕ ЗАВДАТИ ШКОДИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

43


ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ.................................................................С.45

О С О Б И СТ І А К Ц Е Н Т И

ВАРТО ЗНАТИ:

44

20 ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗАКОНІВ ГРЕЙС...................................С.46

НОВОРІЧНІ ВІТАННЯ ЗНАНИХ ЛЬВІВ’ЯН....................................................................................С.48

ВІТАННЯ ШОУ-БІЗУ ДЛЯ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ «АКЦЕНТИ ПЛЮС»................. С.50

МОДА ТА СТИЛЬ: ПРОГНОЗИ СВІТОВИХ КУТЮР’Є НА 2019 РІК...................С.52

АСТРОПРОГНОЗ НА 2019 ВІД АСТРОЛОГА ЛІЇ АДАМЧУК.................................................. С.54

ПРЕЗЕНТАЦІЯ АБСОЛЮТНО НОВОГО BMW X5................................................С.58

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ЦІКАВІ ФАКТИ

ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

Факти, які допоможуть краще зрозуміти самих себе і тих, хто поруч.

Усім нам подобається дізнаватися щось нове і цікаве про себе та інших людей. Але ще цікавіше зрозуміти психологічні особливості, які пояснюють те, чому саме так ми поводимося, ставимося до оточуючих і висловлюємо свої почуття. Чим більше ми знаємо про себе та інших, тим більше розуміємо навколишню дійсність… 1. Якщо ви подружилися з кимось, коли вам було від 16 до 28 років, швидше за все, ця дружба буде міцною і довгою. 2. Найчастіше жінки віддають перевагу чоловікам з глибокими, низькими голосами. Дослідники вважають, що це відбувається тому, що чоловіки з низьким голосом здаються більш серйозними і менш конфліктними. 3. Якщо серед вашого оточення є людина, чиї поради найчастіше виявляються корисними, швидше за все, у її житті було куди більше проблем, ніж у інших. 4. Нерозбірливий почерк часто є ознакою високого інтелекту. Руки таких людей просто не встигають за швидкістю їх думок. 5. Наші емоції не впливають на інтонацію голосу або те, що ми говоримо. Скоріше вже навпаки: те, що і як ми говоримо, впливає на те, які емоції ми відчуваємо. 6. По тому, як людина ставиться до офіціантів в ресторані, можна багато чого сказати про її характер. 7. Люди, чиї почуття жалю і провини сильніші, ніж у інших, краще розуміють почуття і думки оточуючих. 8. Не можна вважати, що чоловіки веселіші за жінок, або що їх почуття гумору краще - вони просто частіше жартують та їх менше хвилює, чи подобаються їхні жарти оточуючим. 9. Скромні люди менше розповідають про себе; зате те, що вони розповідають, залишає враження, ніби співрозмовник добре їх знає.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

10. У тілі жінки вдвічі більше больових рецепторів, ніж в тілі чоловіка, тому їх больовий поріг набагато вищий. 11. Чим вище частота музики, яку ви слухаєте, тим більш спокійніше і щасливіше ви себе відчуваєте. 12. Якщо вночі ви не можете заснути через те, що ваш розум переповнений думками, спробуйте взяти аркуш паперу і записати їх. Це впорядкує думки, допоможе вам заспокоїтися і заснути. 13. СМС з побажаннями доброго ранку і на добраніч активують центри задоволення в мозку. 14. Коли ви успішно робите те, чого раніше боялися, це робить вас щасливішими. 15. Вчені дослідили, що в середньому жінки можуть зберігати таємницю близько 47 годин і 15 хвилин. 16. Люди, які намагаються догодити всім навколо, часто відчувають себе дуже самотніми. 17. Чим щасливішими ви себе відчуваєте, тим менше ви потребуєте сну. 18. Коли ви тримаєте когось за руку, це послаблює неспокій і больові відчуття. 19. Розумні люди, як правило, заводять менше друзів. Чим розумніша людина, тим ретельніше вона відбирає людей, з якими готова дружити. 20. Укладаючи шлюб з найкращим другом / подругою, ви зменшуєте ризик розлучення на 70% та збільшуєте ймовірність того, що шлюб триватиме «поки смерть не розлучить вас». За матеріалами mysticalraven.com

45


У своїй книзі «Закони Грейс» Наталія Грейс сформулювала ряд закономірностей, які допоможуть усім нам стати мудрішими, успішнішими та щасливішими.

ВАРТО ЗНАТИ

Про неймовірно життєві та точні психологічні закони Наталії Грейс, які полегшують життя.

20

ЗАКОНІВ ГРЕЙС

МУДРИХ 1. Закон обнулення

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Наталія Грейс – талановитий психолог і бізнес-тренер, лектор, засновник «Тренінгової компанії Наталії Грейс». За 8 років діяльності вона випустила 32 навчальні аудіозаписи і 17 навчальних фільмів. Вона є автором 15 книг, серед яких «Закони Грейс», «Записки мільйонера», «Мізки напрокат», «Риторика, пам’ять, інтелект», «Робота, гроші та любов», «Речовина «Ікс», або зцілення», «Як допомогти собі самому». Деякі з них декілька разів перевидавалися, оскільки для багатьох стали путівником у житті.

Кожному з нас, а особливо нашому мозку, для нормального функціонування необхідне періодичне обнулення. Мозок не може безперебійно виконувати наші розпорядження. Навіть грунт перестає бути родючим, якщо сьомий рік поспіль йому не дають відпочити. Коли мозок «очищається», будь-яка інформація ззовні має бути у цей час відсутня.

2. Закон помилкової доброти

Коли ми вирішуємо чужі проблеми, то нам здається, що ми допомагаємо. Але так ми лише посилюємо їх. Коли силоміць тягнемо алкоголіка лікуватися, то продовжуємо його агонію і витрачаємо власний час. Людина повинна мати бажання для того, щоб позбутися своїх проблем.

3. Закон показовості дрібниць

Як стверджує у своїх книгах Наталія Грейс, наше життя, успіхи, достаток та навіть довголіття найбільше залежать від нашого мислення, позитивного або негативного. 46

Як людина проявляє себе в дрібницях - такою вона і є! Раз на рік вона може проявити надзвичайну щедрість, але дріб'язкова натура виявляється у дрібницях щодня, тому саме дрібниці є показовішими.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


ВАРТО ЗНАТИ

4. Закон зародків

У всьому, що оточує нас, існують зародки. Це ж правило стосується навіть явищ і подій, хоч ці зародки й не живі, але мають здатність до розмноження. Одна брудна чашка спричинить гору немитого посуду. Один напис на свіжопофарбованій огорожі призведе до того, що весь паркан буде списаний. Тому усе погане потрібно знищувати ще у зародку.

5. Краще недо-, ніж пере-

Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо маєте промову, то її варто закінчити ще до того, як люди втомляться. Як казав Гете, «таємниця нудного полягає в тому, щоб сказати все». Пам'ятайте: краще недо-, ніж пере- ...

6. Закон загальної упряжки

Чи знаєте ви про той феномен, що двоє коней в одній упряжці можуть зрушити з місця 15 тонн. А ось поодинці - лише 3 тонни. Тому «впрягайтесь» у справи хоча б по двоє, - буде більший ефект. А народна мудрість ще й стверджує, що «потрійна нитка не скоро порветься».

7. Закон чарівного слова

нутою (нехай навіть відносно), а в іншому – можливо, навіть примітивною. Ми перетворюємося на тих, хто поруч з нами, і набагато рідше перетворюємо оточуючих на себе, бо для цього уже потрібна харизма.

13. Закон хреста

Життя не буває без випробувань. Кожен несе свій хрест. Але усі випробування треба долати з вірою в успіх.

14. Закон полярної реакції на талант

Талановиті люди завжди викликають полярні реакції: або захоплення, або ненависть. Тому, якщо ви талановиті, то не сподівайтеся на загальне схвалення. Вороги з’являться хоча б тому, що не всі таланти дісталися їм.

15. Закон «не твої люди»

На життєвому шляху нам трапляються різні люди. Але життя само розставить все на свої місця – настане час, і не твої люди все одно від тебе підуть.

16. Закон загальної пам'яті

Виявляється, чарівне слово - зовсім не «будь ласка», а швидше, слово «ні», вчасно сказане. Багатьох проблем можна уникнути, якщо навчитися аргументовано від чогось непотрібного відмовлятися. Коли людина відмовляє аргументовано, то повага до неї збільшується.

Найбільше людей пов'язує спільна пам'ять на події та «пуди солі, які довелося з’їсти разом». На загальній пам'яті базується прихильність, і це неабиякою мірою сприяє любові. Хочете прихильності – робіть добрі вчинки, щоб вас за це запам’ятали.

8. Закон хибності ідеальних умов

17. Закон прив'язки думок до ближнього

Варто знати, що ніколи не буде ідеальних умов для початку будь-якої справи. Звичайно ж, бувають більш чи менш сприятливі обставини. Але щоб без жодних проблем – так не буває! Успіх ховається під личиною проблем, які потрібно вирішувати.

9. Закон пропозиції

У кожного з нас є щасливий шанс – головне, вчасно це зауважити та не пройти мимо. Усі пропозиції надходять нам не просто так. Це так доля піклується про нас, проявляє турботу.

10. Закон один раз налагодженого

Одного разу добре налагоджена справа, як правило, прекрасно працює. Тому для досягнення успіху спершу варто наполегливо попрацювати та все налагодити.

11. Закон компенсації

Не буває всього й відразу! Якщо в чомусь одному людина досягла суттєвих успіхів, то в іншому у неї, зазвичай, буває недобір. Але людину цінують не за відсутність вад, а за наявність достоїнств.

12. Закон впливу оточення

Оточення дуже впливає на наше життя, на те, якою стане людина. В одному оточенні вона стане більш розвиАКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

Людина, яка перебуває біля нас, змушує думати про себе, навіть якщо вона нам не цікава. У цьому небезпека близькості нікчемних людей.

18. Закон неминучості втрат

Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії - теж. У всьому, що людина робить, трапляються втрати, бо людині властиво допускати певні промахи. Знаючи це, не слід надто засмучуватися. Не на все ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Неминучість втрат приймайте зі смиренням.

19. Закон притягання половинок

Будь-яку справу можна символічно розділити на дві половинки – початкову та кінцеву, які взаємно доповнюють одна одну. Задати тон можна лише початковій половинці, а коли вона матеріалізувалася, то кінцева половинка починає «домальовуватися»... У цьому і суть управління ситуацією: ви можете правильно задавати собі потрібну початкову половинку, і успіх вам гарантований!

20. Закон правильних вчинків

Якщо людина робить усе правильно, то її справи з кожним днем ідуть усе краще і краще.

47


Щороку із завмиранням серця ми очікуємо прихід Нового року, пов’язуючи з ним нові плани, мрії та сподівання. Журнал «АКЦЕНТИ Про легендарного Ніка плюс» бажає усім, щоб незгоди, помилки та невдачі назавжди залиВідверто про Вуйчича його ви- шилися у минулому, а все позитивне примножилося та перенеслося те, чого та очікусловлювання ють львів’яни уз книги у прийдешній 2019 рік. І нехай світле Різдво Христове та Новий рік «Життя без обмежень». принесуть усім нам щастя та радість, успіхи та процвітання! Будьмо прийдешньому мудрими та сильними, плекаймо позитив, бо лише позитивно налаш2019 році. товані здатні створити позитивне, успішне суспільство!

ЛЮДИНА-ЛЕГЕНДА ДУМКИ ВГОЛОС

Що 2019 рік нам принесе Галина Шимечко, директор Медичного центру «ЖИТТЯ», та Орест Шимечко, головний лікар, флеболог року: Прийміть наші найщиріші вітання з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Сердечно бажаємо усім, а також нашим пацієнтам міцного здоров’я, вірних та надійних друзів, ентузіазму, яскравих вражень, тепла та затишку в оселі. Нехай Новий рік буде сповненим добром і любов’ю, вірою і милосердям, перемогами та реалізацією усіх мрій! Дякуємо Вам за довіру! Щоденною плідною працею та добрими справами ми надалі будемо надавати високопрофесійну допомогу, адже найбільше задоволення для нас – Ваші вдячні очі та здорові ноги. Міцного здоров’я Вам і Вашим сім’ям, родинного щастя, достатку й благополуччя! Нехай доля усміхається Вам, а успіх поспішає назустріч! Веселого Нового року та Різдва Христового!

Наталія Лукашева, директор ресторану Party Fon:

Вітаю львів’ян та гостей нашого чарівного міста Лева з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю, щоб у наступному році з нами сталося те чудо, про яке ми всі мріємо. І хоч у кожного воно своє, однак воно нам дуже необхідне… Бажаю, щоб усі ми були живі та здорові, щоб займалися тим, що приносить нам задоволення! Нехай все, що хотіли почати, – почнеться; що хотіли закінчити – закінчиться; а все погане залишиться у минулому. Бажаю досягати нових вершин та успішно самореалізуватися! Нехай у наступному році ми всі станемо щасливішими, добрішими та уважнішими до оточуючих нас людей, а світ відкриє нам нові можливості! А ще хочу побажати побільше приємних зустрічей та радісних моментів, які перейдуть у приємні спогади! 48

Марія Поліщук, програмний директор радіо «Вголос»: Можливо, це прозвучить пафосно, але для мене, як і для більшості українців, сподіваюся, очікування від прийдешнього 2019 року будуть пов'язані не з реалізацією особистих планів і мрій, а, в першу чергу, стосуватимуться нашої країни, її процвітання, незалежності, цілісності, стабільності, припинення війни, грамотного і чесного управління нею та можливістю її розбудови і зростання у всіх сферах. Здобувши усе це, нам не потрібно буде турбуватися про власний бізнес та стабільну роботу, ми не будемо з пересторогою чекати наступного випуску новин, ми не шукатимемо можливості змінити громадянство… Тож я бажаю усім змінити, збудувати, здобути країну нашої мрії – міцну, стабільну, красиву Україну!

Надія Зінкевич, генеральний директор ПрАТ «Галичина-Авто»: Шановні львів'яни! Від щирого серця вітаю Вас з прийдешнім 2019 роком та Різдвом Христовим! Нехай новий рік принесе Вам благополуччя, мир, достаток та яскраві незабутні враження. Нехай серця будуть зігріті любов’ю і теплом, а домівки - щирим сміхом та добром! Новий рік  - це крок у майбутнє до нових досягнень та знань. Тож нехай він стане для всіх нас роком добрих змін, здійснення задумів та нових можливостей! Бажаю, щоб Новий 2019 рік був щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги! 

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Анна Мармуляк, депутат Львівської міської ради:

Нинішнє сьогодення є непростим як для нас, так і для України. Перед Україною та українським народом щоразу постають нові виклики. Втім, впевнена, що настане час і війна закінчиться перемогою, а Україна таки буде єдиною та незалежною. Тож нехай прийдешній 2019 рік принесе мир у наші домівки та ми дочекаємося своїх захисників живими та здоровими! Нехай світле Різдво Христове принесе нам мудрість, подарує любов та злагоду, вселить віру та надію! Бажаю в новому році сили та наполегливості всім, хто живе і працює на благо нашої землі!

Наталія Вальчук, директор ПФ «Христина», офіційний дилер BMW у Львівській області: Прийміть мої найщиріші вітання з Новим 2019 роком! Бажаю, щоб наступний рік приніс всім нам якомога більше світлих і позитивних моментів, нових звершень і неймовірних висот! У новому році бажаю виконання задуманих планів, вдалого вирішення складних ситуацій та щоб ми могли розділити ці радісні моменти з близькими людьми. Нехай новий рік подарує не лише щастя, а й впевненість у завтрашньому дні. Нехай новий рік стане для нас успішним і багатим на гарні події та можливості. Бажаю здоров’я, миру, успіхів і благополуччя! Нехай новий рік принесе радість, щастя і зміни на краще! Вдалого початку та успішного продовження Вам у 2019 році!

Ігор Саврій, генеральний директор будівельної компанії «МС»:

Передусім бажаю усім, щоб 2019 рік був роком без втрат. Щоб сім’ї дочекалися живими своїх захисників. Щоб над Україною нарешті було мирне небо. Вірю, що наша армія переможе! Україна має бути завжди суверенною та неподільною! Україна повинна стати успішною державою! Тому бажаю, щоб 2019-ий став роком позитивних змін! Також бажаю усім нам мудрості! Хай у новому році Вас у всьому супроводжує успіх та здійсняться усі мрії. Нехай у Ваших домівках буде затишно, а у серцях запанують любов та злагода! АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

Ігор Васюник, народний депутат України: Друзі! Щиро вітаю кожного українця з прийдешніми Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай новий рік перед кожним з нас відкриє нові горизонти і дасть поштовх для досягнення нових вершин, які ми ставимо перед собою. Вірю, що рік прийдешній буде переповнений позитивних новин та якісних змін. Нехай магія Різдва принесе добро та злагоду великій українській родині, а також мир нашій державі! З Різдвом Христовим, з Новим роком!

Мирослава Новосільська, засновник Aesthetic Medicine Clinic Myroslava Novosilska: З Новим роком, мої любі львів’яни! Хай 2019 рік буде сповнений для кожного з нас гармонією та красою: у домівках, у душах, у серцях! Творіть добро, бо творити добро легко! Здійснюйте мрії свої та допомагайте здійснювати мрії інших! Посміхайтеся та робіть світ навколо себе кращим і світлішим!

Остап Дроздов, тележурналіст, письменник:

Дорогі українці! У новому 2019 році зичу Вам великого громадянського гонору. Зичу внутрішньої сили, щоб не вестися на чергові ілюзії. Бажаю чесного погляду в дзеркало. Бажаю в самого себе запитати, чи готовий я викорінювати власну лінь. Бажаю просто жити, і жити просто. Ловити кожен світлий момент. І працювати на свій ріст і саморозвиток!

Наталія Струк, головний редактор телеканалу НТА: Попереду непростий рік, як і, зрештою, останні п’ять у нашій державі. Рік, коли, попри навалу обіцянок довкола, гарантій ніхто не дає. Живемо, як на пороховій бочці, – у постійній тривозі та мобілізації. Але з вірою та надією, що все обов’язково зміниться на краще. У таких умовах надзвичайно цінні щирі емоції та міцні почуття. Не скупімося на них! Цінуймо тих, хто поруч, даруймо їм свою любов, тепло, робімо хороші вчинки, будьмо добрішими. Бо лише добро множить добро. І ця формула дивовижна! Світлого Нового року і щасливого Різдва Вам і Вашим родинам! 49


ЛЮДИНА-ЛЕГЕНДА ВІТАННЯ ЗІРОК ШОУ-БІЗУ

Українські зірки шоу-бізу вітають львів’ян та читачів журналу «АКЦЕНТИ плюс» з Новорічно-Різдвяними святами.

Ірина Білик (народна артистка України):

«Дорогі мої львів’яни, шановні прихильники! З великою приємністю хочу передати Вам всім привіт, побажати у новому році лише гарної та позитивної енергії від світу, світла та людей! Щоб здійснювались усі мрії, аби дітки мали можливість отримувати гарні подарунки на свята! Також хочу подякувати моїм багаторічним шанувальникам, нехай найближчі люди не забувають про Вас, щоб завжди мали підтримку та допомогу від близьких. Сподіваюся на нові зустрічі у новому році, готую для Вас нові пісні, новий концерт! Також знаю, що Львів та Західна Україна мене люблять, – тому від щирого серця ці мої побажання та моя любов саме для Вас!».

Julik

(співак, DJ та саунд-продюсер) «Вітаю читачів журналу «АКЦЕНТИ плюс» з Новим 2019 роком та Різдвом Христовим! Для мене період Новорічно-Різдвяних свят – це завжди усмішки, щирі емоції та оточення найближчих людей! Обожнюю у цей період просто прогулюватися старовинним вуличками Львова, який вабить надзвичайною атмосферністю! Хочу побажати Вам сімейного затишку та благополуччя! Нехай позитив та хороший настрій супроводжують Вас цілий рік! Побільше щасливих моментів, здійснення усіх мрій і, звісно ж, якомога більше якісної української музики!».

Ольга Сумська

(народна артистка України)

«Я – романтик, люблю помріяти. Свої мрії зазвичай записую у нотатник. Спочатку вдячність за найголовніше, що відбулося за цей рік, потім те, що хотілося б втілити. Намагаюсь запланувати на новий рік щось зовсім несподіване і приємне, те, що здається нездійсненним… Пишу свої мрії у подробицях: в кольорах, іменах, емоціях… Скажімо, Ви мрієте про власний будиночок. Обов’язково пишіть кількість кімнат, метраж, ціну, за якою хотіли б купити або побудувати… Або хочете зустріти свого коханого. Тоді пишіть ім’я, колір очей, зріст, тембр голосу, яка професія у нього може бути… Але головне – сім’я та здоров’я і ваш особистий простір!.. Все це можливо! Всесвіт чує кожного! Мрійте і здійснюйте свої бажання! Миру і злагоди нам усім!».

50

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Маріанна Ільків (співачка)

«Для мене різдвяний настрій завжди особливий, наче в передчутті чогось прекрасного. Час підбивати підсумки: минув ще один рік, у якому було багато всього: і доброго, і не дуже. Упродовж останнього часу все більше хочеться вірити в те, що нарешті настане найбільше диво, про яке так багато людей мріють, – мир! Мир на всій землі – щастя, яке шукають у різних проявах...  Тому я хочу побажати, щоб у 2019 році ми всі віднайшли те, що шукаємо! Успіху та досягнення щоразу вищих цілей. І, звичайно, міцного здоров’я, мудрості та любові в родинах. Нехай Господь благословить всіх нас щедрими дарами!».

DZIDZIO

(Михайло Хома) «Вітаю усіх з Новорічними святами! У новому році будьте успішними, попри те, не забувайте бути щасливими! І вчіть англійську мову! Happy New Year!!!».

Орест Галицький

(гітарист, учасник гурту «Dzidzio») «Для мене Львів – це рідне місто з фантастичною та казковою енергетикою, особливо у період Новорічних та Різдвяних свят! Головне – аби у новому році ми забули про сірі будні, щоб кожен новий день був насичений яскравими фарбами та щасливими моментами! Всім гарного святкування, теплих сімейних вечорів та гучних, а головне, дружніх гулянок. Будьте здоровими, щасливими і багатими! Нехай 2019 рік для всіх нас буде мирним, стабільним та вдалим!».

Rumbero's

(шоу-балет, керівник Амадор Лопес) «Вітаємо редакцію журналу «АКЦЕНТИ плюс», читачів цього журналу та всю Україну з Новим роком! Нехай у цьому році здійсняться всі бажання і всі цілі будуть досягнуті. Щодня живіть на повну і заряджайтеся гарними емоціями, слухаючи наші пісні! І не забувайте, друзі, що все в житті – наче той карнавал!». Записав Ростислав Пелех

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

51


з о н г о р п й и одн

СТИЛЬ ТА МОДА

Про модні тенденції від світових кутюр’є на 2019 рік.

М

к і р 9 1 0 на 2

Напередодні 2019 року, мабуть, усіх цікавить, яка ж буде мода, які тренди будуть актуальними, які тенденції і віяння пануватимуть, які фасони та кольори будуть популярними. Проаналізувавши світові покази модних колекцій на 2019 рік, можемо визначити гасло нового модного року - «Оригінальність та різноманітність!». Головне – мода цього сезону поважає свободу вибору, а також пропонує небанальні поєднання та штучно змінені пропорції тіла.

Сміливі експерименти

У прийдешньому році в моду увійдуть гіпертрофовані форми: дуже великий рукав-ліхтарик, об'ємні сукні фасону «бочівка», пишні спідниці з фатину, футуристичні кросівки. Дизайнери радять нам бути яскравішими, індивідуальнішими, сміливіше експериментувати зі своїм іміджем та пропорціями костюма, поєднувати речі на перший погляд непоєднувані. Багато уваги у 2019-му приділено оригінальним крою, фактурам, орнаментам, узорам.

52

Кольори

За східним календарем, 2019-ий – Рік Жовтої Земляної Свині. Тому фаворитами стануть такі кольори, як жовтий, чорний, усі відтінки коричневого. Модні відтінки сезону - іржа, колір дозрілого каштана, горіховий, охристий і гірчичний - особливо будуть доречними в образах саме з осінніх колекцій.

Шкіряне вбрання

Повертається у моду різноманітне шкіряне вбрання, у т. ч. куртки-косухи та шкіряні сукні: довгі або мінімально короткі, похмуро чорні або життєрадісно помаранчеві – без них модний пазл не складеться.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


СТИЛЬ ТА МОДА

Анімалістичні принти та логотипи

Окрім різноманітних квіткових принтів, традиційних смужки та клітинки, подіуми чотирьох головних модних столиць світу густо вкрили також мальовничі плями шкур леопарда, оцелота, зебри і тигра. Особливо ефектний вигляд матимуть нетрадиційні колірні поєднання «хижих» забарвлень з рожевим, малиновим або червоним. Отримала продовження у 2019-му і лихоманка під назвою «логоманія». Не залишилися до неї байдужі навіть такі стійкі до масових тенденцій бренди, як Max Mara і Prada.

Ба гато­ шаровість

У прохолодні дні усе частіше стає модним формувати своє вбрання у формі багатошарового «пирога». У 2019-му «найсмачнішими» є поєднання різних фактур: нейлон з хутром або вовною, оксамитом чи шкірою.

Кейпи

Бренди Loewe, Saint Laurent, Isabel Marant і Missoni на весну-осінь пропонують, окрім піджаків, немов знятих з чоловічого плеча, ще й просторі і розкішні кейпи. Знову одяг супергероїв, оперних співаків і ченців-капуцинів справно слугуватиме модникам.

Жіночі брюки та костюми-двійки

Плісирування

Плісирування – найлегший і найбільш витончений тренд нового сезону. Доречним буде дрібне і ніжне плісирування на сукнях і спідницях. Носити їх дизайнери радять з брюками, як у Valentino, двоколірними гетрами Sacai або пухнастими мохеровими светрами як у Balenciaga.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

Светр, джем­ пер, пуловер

Цей вид одягу стає базовим. Окрім різних фантазійних фасонів, багато дизайнерів (наприклад, Bottega Veneta, Fausto Puglisi і Salvatore Ferragamо) представили і більш традиційні светри облягаючого фасону, витримані в ахроматичній гамі. Вони чудово підійдуть для створення ділових луків.

У 2019-му повернуться в моду широкі брюки і навіть завжди модні джинси стануть ширшими. Також все ще є інтерес до брючних костюмів. Тут форми і розміри вже не мають значення, головне, мати у своєму арсеналі парочку варіантів - для офісу і в стилі кежуал.

Аксесуари

Чимало брендів (особливо Delpozo, Issey miyake, Calvin klein, Stella mccartney) подбали про те, щоб, купуючи їхній одяг для базового гардероба в 2019 році, жінки змогли передбачити і аксесуари: сумочки, капелюшки, хустини, окуляри.

53


АСТРОПРОГНОЗ

Про що нам віщують зорі на 2019 рік.

Лія АДАМЧУК:

«Головне, щоб 2019 рік не підклав нам погану свиню» Астрологам можна вірити, або не вірити. Втім, історія свідчить, що їхніми послугами у всі часи користувалися і Папи Римські, і президенти, і політики. Про те, якою буде зіркова ситуація на небі упродовж року, розповідає астролог Лія Адамчук. Згідно зі східною астрологією, 2019 рік – Рік Жовтої Земляної Свині (Кабана) - розпочнеться 5 лютого. А до того світом правитиме Жовтий Собака. Астрологи прийдешній рік Жовтої Свині називають роком обіймів та рукостискань. Варто готуватися до радикальних змін, передусім в особистому житті. Той, хто ще не знайшов собі пару, має хороший шанс зробити це у 2019 році. А ще Свинка не терпить агресії та обману і любить рити землю - вмить знайде заховане та розжене всіх злих. Свинку (а особливо Кабана) не варто злити! Втім, вона дружелюбна для працьовитих та ініціативних - для них вона приберегла скарб – має зариті чарівні жолуді.

- Ліє, кому пощастить у 2019 році, а кому потрібно готуватися до випробовувань? - У 2019 р. Юпітер – планета щастя – проходитиме знак Стрільця. Тому, зрозуміло, що цей рік найбільш вдалий для Стрільців, які народилися з 3 по 21 грудня. Представники цього знака матимуть можливість щось змінити, удосконалити… Судячи із зіркової ситуації, у людей, які народилися під знаком Діви (з 4 по 22 вересня), Риби (з 1 по 20 берез-

54

ня) і Близнюків (з 1 по 20 червня), стабільність у житті трохи похитнеться. Для таких знаків, як Водолій (з 31 січня по 19 лютого), Овен (з 1 квітня по 19 квітня), Лев (з 3 по 22 серпня) і Терези (з 4 по 22 жовтня), – у матеріальному плані цей рік більш вдалий. Тих, хто народився з 26 по 30 серпня і з 24 по 28 грудня, чекають приємні несподівані зміни. - Що очікує Україну у 2019 році?

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


АСТРОПРОГНОЗ

- Почнемо зі Сатурна, оскільки ця планета має сильний вплив на розвиток нашої країни.

Весь 2019 рік Сатурн буде рухатися у знаку Козерога. Це свідчить про те, що весь рік в Україні на першому місці – проблема нації як цілого, єдиного політичного організму.

лення покарань за правопорушення, а також на можливість антиурядових виступів, заворушень. Виникатимуть скандали, пов’язані з високопоставленими людьми, звучатимуть звинувачення в корупції, державній зраді.

Оскільки Козеріг – знак виконавчої влади, то, перш за все, цей транзит стосується людей, які займають керівні посади. Йдеться і про зміцнення позицій, і про новий ща-

- З якими ще проблемами та в яких галузях доведеться зіткнутися українцям наступного року? - Проблеми будуть у кількох напрямах. Передусім – це управління, адміністративні чиновники та їхні обов’язки. Також проблемною буде медицина – особливо відчують це лікарні та благодійні установи. Додадуть проблем суспільству змови, скандали, плутанина і безлад, злочинний світ дещо активізується. Відчують певні зміни пивоварні та торговці алкоголем. Торкнуться зміни і сфер театру, кіно, музики та мистецтва.

бель службової драбини, або ж про підбиття підсумків, інколи навіть плачевних. Зазвичай у такий період з різних причин можливі зміни керівництва, уряду, розпуск парламентів, ротація міністрів і т. д. Взагалі, при Сатурні в Козерозі може відбуватися як об’єднання держав і відомств, так і їх дроблення. У цей час часто ухвалюють нові правила, закони, норми, інструкції, створюють нові контролюючі органи, розробляють плани розвитку тієї чи іншої галузі промисловості. Негармонійні аспекти зірок, які складуться у 2019 році, вказують на жорсткі заходи управління, диктатуру, спроби вирішення проблем силовими методами, поси-

- Яким буде початок 2019 року? - Січень і середина лютого будуть нелегкими – зросте активність людей. Вони стануть енергійнішими, рішучішими і діяльнішими. У них прокинеться дух боротьби і суперництва, на першому плані будуть справжні чоловічі цінності. За великим рахунком, люди в такий час більше керуються інстинктами – скажімо, такими, як інстинкт виживання і продовження роду. Але для того, щоб вижити, треба завоювати своє місце під сонцем і довести своє право на нього, добути собі на прожиття, вийти переможцем з будь-якої сутички з противником, який підстерігає буквально на кожному кроці, і захистити завойоване.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

55


АСТРОПРОГНОЗ

В цей час по-справжньому цінується те, що завойовано, що дісталося шляхом боротьби. Подвиг – ключове слово цього періоду. Але подвиг може бути як трудовим, так і військовим. Люди в цей час у будь-яку справу вкладають усі свої фізичні і душевні сили, ратують за справедливість, поняття про яку у кожного своє. - А що очікувати українцям від влади? - Зірки розташувалися так, що соціальна активність нашої влади, де вона зможе успішно проявити ініціативу у 2019 році, прославитися і зміцнити свій авторитет, – це, передусім, таємні організації. Також сюди входить сфера релігії – монастирі та інші релігійні установи. За рахунок цього у 2019 році влада прославиться, але релігійні установи «без бою» не здадуться. Особливо напружена ситуація буде в квітні та жовтні 2019 року. Зіркова картина така, що влада і народ в цей час перебуватимуть на максимальній відстані одне від одного. «Верхи» займатимуться прославлянням себе та словоблуддям, «низи» бунтуватимуть, влаштовуватимуть страйки, намагатимуться залучити міжнародні організації до проблем своєї країни. Можливі великі міжнародні скандали, судові процеси, які отримають світовий розголос. Це тому, що планета бунтарів Уран перебуватиме у Тельці: востаннє так було з 1935-го по 1942 рік, знову подібна ситуація повториться у 2019 році. Це будуть нові реформи в економіці, нові ідеї щодо використання грошей і матеріальних засобів, впровадження нових економічних методів. Виникає нове оригінальне бачення

56

матеріального світу та здатність відмовлятися від традиційних застарілих форм. Також людей приваблюватимуть нові естетичні цінності. - Що очікує Україну у 2019 році на міжнародній арені? Як розвиватимуться події на сході України? - Продовжуємо прогнозувати по Сатурну. У карті України планета Сатурн представляє українську державу і народ як одне ціле, чия слабкість може проявлятися в залежності, неможливості / небажанні проводити власну економічну і політичну лінію. У 2019-му Сатурн, перебуваючи у Козерозі, націлений на творення і досягнення, тому він не агресивний. Міжнародні війни в цей час не розв’язуються, хоча місцеві конфлікти на основі боротьби за владу, поділу сфер впливу цілком можливі. Також Сатурн у Козерозі у разі непокори сприяє застосуванню жорстких заходів, тому будь-який протест зазвичай швидко сходить нанівець. Коли Сатурн у Козерозі, якщо в якихось державах відбувається державний переворот, то до влади, як правило, приходять військові. Або ж держави отримують незалежність «за домовленістю», у зв’язку із зовнішніми обставинами, тобто вони отримують її «малою кров’ю».

Транзит Сатурна у Козерозі – це час роззброєння, скорочення витрат на озброєння, оголошення мораторію, виведення військ з чужих територій.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


АСТРОПРОГНОЗ

Також цей транзит сприяє зміцненню кордонів, їх визначенню та затвердженню. З цього можна зробити висновок, що бойові дії на Донбасі трохи згаснуть. Але сам конфлікт не вирішиться ще довго, його просто можуть заморозити. - Чи очікують українців кризи? - Найважчий і напружений час для нашої країни – це середина січня і лютий 2019 року. Тут можна чекати всього – від зіткнення народних мас, преси з урядом, мітингів, страйків до збройного перевороту. Врятувати ситуацію може лише людський розум. - Чого варто очікувати від виборів президента України?

- Вибори президента України, відповідно до Конституції України та Закону України «Про вибори президента України», мають відбутися 31 березня 2019 року. Зірки пророкують, що у цей день, або, скажімо так, у період проведення виборів, станеться щось несподіване. - Як розвиватиметься економіка України? - Економіка, швидше за все, буде потихеньку підніматися, зростати. Основне багатство України – земля. І

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

завдяки цьому Україна сама себе може забезпечити. Але кармічна ситуація така, що Україні в 2019 році потрібно шукати сильних партнерів, бо сама країна не просуне­ ться. І особливо важкі роки, саме в економіці, чекають нас ще попереду – це з 2020-го по 2023 рік. Це час переворотів та іншої влади. Оскільки життя розвивається по спіралі, то періодично настають такі періоди. Згадайте, що було 29,5 років тому (період обертання Сатурна навколо Сонця) – це 1990 і 1991 р. Тоді почав розпадатися і розпався СРСР. Сатурн пройде свій цикл і повернеться знову в 20202021 рр. Виходячи з цього, Україну чекає час успішних перетворень і кардинальних змін лише у 2020-2021 роках. - Чи можливі у 2019 році природні катаклізми в Україні, світі? - У 2019 році у світі знову активізуються сили природи, а також ймовірні збої в електриці. З природних катаклізмів доволі вірогідні – неврожай, загибель посівів через холод або інші негармонійні фактори. Відбуватимуться стихійні лиха, ймовірні навіть землетруси, обвали, сходження лавин… Наприклад, якщо дивитися по Сатурну (а ця планета керує всією Землею), то 29 років тому, коли Сатурн проходив ті ж градуси зодіаку, – у Таджикистані відбувся сильний землетрус та 7 грудня 1988 року у Вірменії стався катастрофічний землетрус. У ті ж роки сталося кілька великих авіакатастроф. У світі зараз назбиралося дуже багато негативної енергії – ось вона і дається взнаки… Розмовляла Дарина Мудра.

57


ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ПФ «Христина» – офіційний дилер BMW у Львівській області – презентувала абсолютно новий BMW X5 G05.

АБСОЛЮТНО НОВИЙ BMW X5 вже у Львові! –

Наприкінці листопада ПФ «Христина» стильно, яскраво та феєрично презентувала у Львові абсолютно новий BMW X5. Презентація відбулася у клубі !FESTrepublic та зібрала багатьох поціновувачів бренду BMW. Як і годиться лідеру, фавориту львівської публіки, появу цього авто очікували з цікавістю та нетерпінням. Це той хвилюючий момент, коли під супровід запального танцювального, барабанного та захоплюючого фаєр-шоу, з’явившись у світлі яскравих софітів, красень-автомобіль BMW X5 уже з першого погляду закохав у себе присутніх. Втім, того вечора гості мали унікальну можливість познайомитися одразу з двома модифікаціями цього автомобіля – BMW X5 30d xDrive та X5 М50d xDrive.

58

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13


Індивідуальність, респектабельність та шик

BMW X5 четвертого покоління отримав нові пропорції, які наділяють його респектабельним зовнішнім виглядом і вражаючим простором в салоні. Він вигідно вирізняється у потоці автомобілів – його неможливо не помітити, його не сплутати з іншими. Головним візуальним елементом передньої частини BMW X5 є характерні масивні решітки радіатора з єдиним обрамленням. Новий BMW X5 яскраво демонструє новий рівень, його прагматичний дизайн – чисті поверхні і точні лінії лише підкреслюють надійність, досконалість і статус автомобіля. Новий BMW X5 створює виклик для всіх інших. Це автомобіль для тих, хто вимагає більшого.

Переваги BMW X5

Окрім свого респектабельного вигляду та вдало спроектованих форм, новинка отримала восьмициліндровий двигун V8 у версії BMW X5 xDrive50i, котрий видає 462 к. с. і має максимальний обертовий момент 650 Нм. Вперше для моделей лінійки X автомобіль отримав пневмопідвіску передньої та задньої осі, інтегральне активне рульове управління та спеціальне позашляхове оснащення. Приємно вражає запропонований набір опцій, серед яких декілька систем допомоги водію.

Тест-драйв Цей мускулистий красень BMW X5 знає, на що він здатен, і готовий це демонструвати. Він упевнено почувається як на міській трасі, так і в умовах бездоріжжя. Це підтвердилося під час тест-драйву, який ми здійснили разом з ведучим та радіоведучим, великим поціновувачем і знавцем бренду BMW Романом Трачуком. Потужний атлет з інтелектуальним мисленням BMW X5 легко здолав усі позаміські бездоріжжя, огорнувши нас комфортом під час поїздки. Адже з аеродинамічним пакетом M Sport цей автомобіль не відчуває опору повітря. А завдяки адаптивній підвісці M Professional із заднім блокуванням диференціалу та інтегральному активному рульовому управлінню автомобіль BMW X5 став ультрадинамічним та показав значну динаміку на автомагістралях. Ідеальній стійкості на дорозі сприяли також його 21-дюймові легкосплавні диски Y-Spoke.

Ще більше інновацій, які наближають епоху автономного кермування

Для нового BMW X5 доступні найсучасніші системи допомоги водію. Це – активний круїз-контроль з функцією Stop & Go, асистент кермування, система попередження про небезпеку при перестроюванні, асистент перестроювання та утримання автомобіля у смузі з активним захистом від бічних ударів. Асистент паркування контролює не тільки кермування, а й швидкість парковки і гальмування. Ще одне нововведення – асистент екстреної зупинки, здатний сповільнювати автомобіль до повної зупинки, якщо водієві стало погано. Асистент руху заднім ходом – ще одне, вагоме підтвердження переваги BMW Group в ділянці автономного кермування. Ця функція дозволяє автомобілю рухатися назад по раніше пройденому шляху. Цей асистент забезпечує автоматичне рулювання при русі заднім ходом на дистанції до 80 метрів.

Для найкращих ідей лімітів не існує Пасажири на передніх та задніх сидіннях неодмінно оцінять простір та ексклюзивну атмосферу. В оформленні інтер'єру використовуються матеріали найвищої якості, включаючи новий варіант обробки шкірою Vernasca вже у стандартному виконанні. Неповторний затишок і комфорт у поїздці створюють панорамний скляний дах Sky Lounge, багатофункціональні сидіння, охолодження і підігрів підстаканників, а також особливе освітлення у салоні, аудіосистема Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound* і розважальна система для задніх пасажирів Professional з сенсорними екранами 10,2'*. Стильним доповненням стане скляне виконання окремих елементів управління.

Коментар Романа Трачука, знавця бренду BMW: «Попри зимову негоду та ділянки різнопланового дорожнього покриття, ця мандрівка ще раз переконала нас у надійності потужних характеристик BMW Х5, а також у високому рівні комфорту та безпеки цього авто. Для нового BMW X5 ця мандрівка виявилася легким екзаменом, який він успішно здав. Бренд BMW вкотре підтвердив, що здатен дарувати задоволення за кермом!». ПФ «Христина» з радістю познайомить Вас з новим BMW X5 та продемонструє переваги цього автомобіля. Чекаємо Вас у нашому автосалоні за адресою: м. Львів, вул. П’ясецького, 1. Тел.: +38 (032) 244 19 00.


60

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2018 / №13

Profile for Accents plus

АКЦЕНТИ плюс №13 (грудень 2018)  

АКЦЕНТИ плюс №13 (грудень 2018)  

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded