АКЦЕНТИ плюс №25 (березень 2020)

Page 1

«Нарешті вмію красиво розставляти АКЦЕНТИ у своєму житті»


2

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25Багато хто вважає весну найдивовижнішою порою року - навесні зміни у природі відбуваються дуже швидко. Мабуть, саме тому весна створює відчуття приходу чогось нового, дивного і радісного.

ВЕСНЯНА РЕАЛЬНІСТЬ ВІД КЛІНІКИ «АЛЬТЕРНАТИВА» Світ навесні починає вигравати яскравими барвами. Люди стають більш жвавішими та більше посміхаються. Навіть повітря починає пахнути по-іншому. Разом з теплом весни приходить неймовірне відчуття радості, почуття безтурботності та чогось абсолютно нового, що аж подих перехоплює від цієї свіжості та краси. Хочеться радіти і сміятися, гуляти та дихати на повні груди. Весняна пора вселяє у серця надію та очікування приємних змін… А нам – працівникам Клініки репродукції людини «Альтернатива» - немає найкращої для нас насолоди, як бачити своїх пацієнтів щасливими і усміхненими. Але для цього ми маємо пройти разом з ними шлях до такого омріяного батьківства. Втім, вважаю, що саме навесні гарантовано безліч чудових і позитив-

4

них емоцій для майбутніх батьків. Адже мої пацієнти та наша команда є також тим потужним мотиватором, що дарує енергію та натхнення розвиватися і набувати нового досвіду у нашій праці. Результатом нашої спільної роботи є те, що тепер парам, які потребують допоміжних репродуктивних технологій, не потрібно шукати допомоги за кордоном, адже «Альтернатива» - це медичний центр європейського рівня. В «Альтернативі» - максимальна ефективність лікування! Лікарі «Альтернативи» мають досвід більше 15-ти років! Вас чекають інновації та сучасне обладнання! Індивідуальні програми лікування! Результативність сягає 71%!

У клініці «Альтернатива» завжди є альтернативні рішення! Все те, що колись було лише мрією, зараз завдяки інноваціям у репродуктології стало реальністю! З повагою, Ігор Палига, директор та засновник медичного центру «Альтернатива».

Львів, вул. Героїв УПА, 73 +38 (032) 232-77-83, +38 (096) 682-73-52 alternatyva.clinic Ліцензія МОЗ України АЕ № 459323 від 7.08.2014 р. Акредитаційний сертифікат МОЗ України МЗ № 014511 від 06.2029 р.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


СЛОВО РЕДАКТОРА

Темою цього журналу «АКЦЕНТИ плюс» ми обрали тему гармонійного щастя, коли у людини ніби крила виростають. Оскільки сценарій сімейного щастя, зазвичай, пише жінка, тому цей випуск глянцю «АКЦЕНТИ плюс» ми присвятили жінкам! Адже щаслива жінка завжди випромінює щастя та здатна зробити щасливим своє оточення.

n А у рубриці «Мода, стиль» познайомимо з модними трендами весни-2020.

n Цей випуск журналу є особливим, адже у ньому ми зібрали більше 20 розповідей про красивих та успішних жінок – кожна з них захоплює – читайте наш ТОП-20 успішних жінок!

n На шпальтах цього випуску глянцю «АКЦЕНТИ плюс» - історія успіху ікони стилю, легендарної моделі Кармен Делль’Орефіче, яка у свої 88 років – далі на подіумі!

n На обкладинці гостем цього випуску журналу «АКЦЕНТИ плюс» стала неймовірна жінка Оксана Бобошко-Вандерховен – читайте цікаве інтерв’ю з нею про щастя, успіх, натхнення та інші важливі речі. n Яке ж щастя без здоров’я? Клініка «Життя» пропонує перевірити свої вени, а за потреби полікувати варикоз новітнім лазерним методом. n Щоб почуватися щасливим, автомобільна група «НІКО» пропонує придбати престижний автомобіль. n Сімейне щастя повноцінним робить народження дітей. З цього приводу свої послуги пропонує Клініка репродукції людини «Альтернатива». n Жінки покликані сіяти щастя та добро. А коли разом збирається багато харизматичних жінок, вони створюють неймовірну творчу синергію. Пропонуємо вам розповідь про засідання Жіночої Ділової палати України. Глянцевий журнал «АКЦЕНТИ плюс» - генеральний медіа партнер Жіночої Ділової палати України. n А побалувати себе SPA-процедурами запрошує престижний відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & Spa. n Також на шпальтах «АКЦЕНТІВ плюс» уже традиційно діляться своїми думками знані львів’яни – цього разу мова про натхнення дизайнера Романа Даниліва та його бренд ROSE TAILOR. n Уже традиційно журнал «АКЦЕНТИ плюс» розповідає про бізнесові форуми. Цього випуску на шпальтах журналу – розповідь про ІІІ Львівський експортний форум, генеральним медіа партнером якого став глянцевий журнал «АКЦЕНТИ плюс». n У рубриці «Мистецтво» ми розповімо вам про художника та скульптора Віктора Проданчука та про його цікаву авторську виставку «Вічні та геніальні».

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

n Уже традиційно ми щомісяця акцентуємо вашу увагу на найбільш важливих світових новинах – цього разу розповімо і про коронавірус, і про світову політику, економіку та нафту.

n Мабуть, усім буде цікаво також дізнатися про 10 рецептів молодості та щастя від королеви Єлизавети ІІ. n Також ми поділимося з вами приємними емоціями, які викликала у нас виставка художника Ігора Кузьмака «Дивоцвіти світу». n У нашій постійній рубриці «Здоров’я та краса» ми розповімо про корисні заняття спортом та акцію від діагностичної мережі «МеДІС». n Уже традиційними на шпальтах «АКЦЕНТІВ плюс» стали поради психологів. Цього разу - 5 порад для створення щасливих стосунків у сім’ї. n Також пропонуємо вашій увазі астрологічний гороскоп на березень. n Чудово відпочити та зіграти у гольф запрошує на шпальтах глянцю «АКЦЕНТИ плюс» престижний відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & Spa. n Як відомо, для щастя потрібно мати здоровий організм. Пройти швидко високоточну, комплексну діагностику усього свого організму запрошує Медичний центр інновацій NOVO. n І наостанок, щоб щастя було ще й солодким, посмакувати своїми смачними цукерками з натуральних інгредієнтів пропонує ТМ Chocoboom. ЛЮБІМО ЖИТТЯ, МІРКУЙМО ТА РОЗСТАВЛЯЙМО ПРАВИЛЬНІ АКЦЕНТИ У СВОЄМУ ЖИТТІ! РАЗОМ ФОРМУЙМО СПІЛЬНОТУ ЩАСЛИВИХ, РОЗУМНИХ ТА УСПІШНИХ! РАЗОМ ЗМІНЮЙМО ЦЕЙ СВІТ НА КРАЩЕ! З любов’ю та повагою до Вас, головний редактор журналу «АКЦЕНТИ плюс» Ірина Запотічна-Ванчосович

5


ТЕМА ЖУРНАЛУ

У ЩАСТЯ МАЄ БУТИ ДВА КРИЛА Людина за задумом Творця була створена для щастя… Інша справа, що шлях до щастя у кожного - свій: не завжди простий, деколи доволі тернистий та сповнений помилок… Адже, щоб бути щасливою, людині потрібно, попри всі негаразди, продовжувати любити себе та своїх ближніх, любити життя та вміти навіть у дрібницях віднаходити позитив, займатися своєю улюбленою справою та почуватися реалізованою, потрібною та коханою. Отже, щоб почуватися щасливою, людині потрібно мати таки два «крила»… Бо з одним крилом злітати, ох, як важко! Нам, жінкам, пощастило - світ так влаштований, що крила дарує передусім саме наша, ЖІНОЧА ЛЮБОВ… Любов жінки до життя, любов жінки до дитини, любов жінки до чоловіка – це і є головне покликання жінки! І якщо жінка вміє дарувати свою любов Всесвіту, якщо її любов до життя, до дітей, до чоловіка, до родини, до своєї справи має надихаючу енергію, тоді і все решта у її власному житті та житті її оточення складається добре! Жінку не потрібно розуміти... Деколи вона сама не завжди себе розуміє… Її потрібно прийняти та оточити ласкою, турботою і ніжністю... Потрібно дозволити їй бути Жінкою - слабкою, тендітною і вразливою... n Станьте для жінки частиною її світу, її своєрідним сонцем - і вона подарує вам вічну весну! n Додайте у світ жінки відсутніх яскравих фарб - і вона для вас обох створить щасливу картину життя! n Не скупіться на тепло і увагу щодо жінки та запасіться терпінням - і жінка зробить вас найщасливішою людиною! n Пам’ятайте, що жінці потрібно відчувати себе коханою – і тоді ви обоє отримаєте крила!

Журнал «АКЦЕНТИ плюс» №25, березень 2020 р. Свідоцтво про державну реєстрацію журналу «АКЦЕНТИ плюс» ЛВ 1252/506-р Свідоцтво про державну реєстрацію спеціалізованого видання ЛВ 1253/507-р accentsplus.com.ua issuu.com/accentsplus Головний редактор: 6 Ірина Запотічна-Ванчосович

Над номером працювали: Ірина Запотічна-Ванчосович, Дарина Мудра, Сергій Клібанський, Ірина Стефанів Дизайн та верстка: Ірина Гібей Замовлення реклами: тел. (067) 425-05-56, accents2017@gmail.com На обкладинці: Оксана Бобошко-Вандерховен, мистецтвознавиця та колекціонерка, на конкурсі краси удостоєна титулу Grandma International Фото Тетяни Ерхарт АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25 (з особистого архіву Оксани Бобошко-Вандерховен)


ТЕМА ЖУРНАЛУ

«У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне» (Максим Рильський)

Видавець: ФОП Запотічна Ірина Стефанівна, платник податків на загальній системі. Код ЄДРПОУ 2379106044 р/р UA71 325321 00000 26004053725537 в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 325321 Друк: ТОВ “АРТ СТУДІЯ ДРУКУ” м. Київ, вул. Бориспільська, 15 www.artprintstudio.com.ua АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25 +38 (067) 460-07-25

Наклад: 5000 примірників УВАГА! Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій. За зміст реклами несе відповідальність рекламодавець. У випадку передруку матеріалів журналу «АКЦЕНТИ плюс» чи їх цитування посилання на журнал «АКЦЕНТИ плюс» є обов’язковим.

7


ПОДІЯ: ЗАСІДАННЯ ЖІНОЧОЇ ДІЛОВОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ............ С.9

ЖІНКА З ОБКЛАДИНКИ: ІНТЕРВ’Ю З ОКСАНОЮ БОБОШКО-ВАНДЕРХОВЕН ПРО ЩАСТЯ, УСПІХ, НАТХНЕННЯ ТА ІНШІ ВАЖЛИВІ РЕЧІ............................................................................ С.10

ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК УСПІШНА ЖІНКА НАТАЛІЯ КАРПЕНЧУК-КОНОПАЦЬКА..........................................С.14 УСПІШНА ЖІНКА ХРИСТИНА КАЛІШ...........................................С.15 УСПІШНА ЖІНКА ГАЛИНА ШИМЕЧНО.......................................С.16 УСПІШНА ЖІНКА ЗОРЯНА БУРИК................................................... С.17 УСПІШНА ЖІНКА ЛЕСЯ ПАДУЧАК................................................ С.18 УСПІШНА ЖІНКА УЛЯНА ДОРОШ..................................................С.19 УСПІШНА ЖІНКА ЛІДІЯ ЛУКОВИЧ................................................С.20 УСПІШНА ЖІНКА ІРИНА ЮСЬКЕВИЧ............................................С.21 УСПІШНА ЖІНКА ІРИНА ПЕТЕЛИЦЬКА....................................С.22 УСПІШНА ЖІНКА БОГДАНА МОСКВА........................................С.23 УСПІШНА ЖІНКА ОКСАНА ІВАНЦІВ.............................................С.24 УСПІШНА ЖІНКА АНДРІАНА ФОМІНОВА................................С.25 УСПІШНА ЖІНКА МАР’ЯНА ПРИЙМАК.....................................С.26 УСПІШНА ЖІНКА ОКСАНА ГЕНДА................................................. С.27 УСПІШНА ЖІНКА НАТАЛЯ ЄВДОКИМЕНКО-ПРОДАНЧУК......................................С.28 УСПІШНА ЖІНКА ГАЛИНА ГРЕНДИШ.........................................С.29 УСПІШНА ЖІНКА ЛЮДМИЛА КАЛАБУХА..............................С.30 УСПІШНА ЖІНКА ОЛЕНА ОСТИМЧУК.........................................С.31 УСПІШНА ЖІНКА РОЗАЛІЯ КОБИЛЯНСЬКА...........................С.32 УСПІШНА ЖІНКА ОЛЬГА ЦАП..........................................................С.34

ДУМКИ ВГОЛОС НАТХНЕННЯ ВІД ДИЗАЙНЕРА РОМАНА ДАНИЛІВА ТА ROSE TAILOR ............................................................................................... С.36

8

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


За пів року роботи Жіночої Ділової палаті України:

ПОДІЯ

Про чергову зустріч членкинь Жіночої Ділової палати України

– більше 100 членкинь; – більше 50 проведених заходів;

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Жіноча Ділова палата України була створена у Львові, у вересні 2019 року. Поштовхом для її створення став активна та успішна діяльність Комітету з розвитку та підтримки жіночого підприємництва при Львівській торгово-промисловій палаті. Президенткою Жіночої Ділової палати України стала Наталія Карпенчук-Конопацька, яка до того очолювала Комітет з розвитку та підтримки жіночого підприємництва у Львівській торгово-промисловій палаті. Жіноча Ділова палата за короткий період часу встигла не лише згуртувати жінок, але й організувала чимало заходів, допомагає розвиватися активним жінкам-підприємцям та займається соціальними проектами, а також активно підтримує різні суспільно корисні ініціативи.

Наталія КАРПЕНЧУК-КОНОПАЦЬКА:

– підписано перший в Україні Меморандум про співпрацю з найпотужнішими жіночими організаціями; – проведено 3 великі Жіночі форуми; – проведено Міжнародну жіночу асамблею; – прийнято 5 благодійних ініціатив; – створено 3 комітети; – організовано для членкинь виїзди на гольф, відвідання дизайнерських показів, бізнесові сніданки з відомими людьми, ділові зустрічі та коуч сесії.

«Разом творити добро легше!» Жіноча енергія здатна надихати, запалювати та навіть творити дива. А коли водночас разом збирається чимало харизматичних жінок, тоді творча синергія просто вирує! 21 лютого президентка Жіночої Ділової палати України Наталія Карпенчук-Конопацька запросила членкинь палати та її гостей на зустріч у ресторан-кондитерську «Фраєрка». Присутні мали змогу також милуватися виставкою красивих картин художниці Наталії Проданчук-Євдокименко. У якості почесного гостя на зустрічі був присутній також Михайло Непран, перший віце-президент Торгово-промислової палати України. Того вечора успішні жінки говорили про важливі справи, свої досягнення та найближчі заплановані спільні події. Також жінки одноголосно підтримали проект колективного насадження дерев, який запропонував підприємець та голова громадської організації «Добро. Дій» Ігор Дулин та навіть додали до нього свої вагомі пропозиції. Цікавим був також виступ знаного архітектора та досвідченого управлінця Ігора Кузьмака – він говорив про майбутнє Львова. З великою цікавістю зустріли присутні також виступ Оксани Бобошко-Вандерховен, яка нещодавно повернулася з міжнародного конкурсу краси - її щира та весела розповідь надихнула та подарувала кожному з

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

присутніх хороший заряд енергії. Наостанок Президентка Жіночої Ділової палати Наталія Карпенчук-Конопацька нагадала присутнім про наступні заплановані важливі події та запросила приєднуватися до дружної спільноти Жіночої Ділової палати України інших жінок, які ще не є членкинями цієї спільноти. Адже разом легше творити добрі справи! Жіноча Ділова палата України уже запланувала чимало хороших справ та теплих зустрічей! Журнал «АКЦЕНТИ плюс» пишається тим, що є генеральним медіа партнером Жіночої Ділової палати України.

9


ЖІНКА З ОБКЛАДИНКИ

Про львів’янку, яка підкорила серця

Оксана БОБОШКОВАНДЕРХОВЕН:

«Навчіться насолоджуватися життям!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Оксана Бобошко-Вандерховен – знана львів’янка, енергійна бізнес-леді, мистецтвознавчиня, переконана мандрівниця, колекціонерка раритетних поштових листівок на тему: «Образ жінки на поштовій листівці». Палко закохана у життя та мистецтво, ця жінка у свої 57 років зуміла стати яскравим мотиватором для інших жінок цьогоріч на міжнародному конкурсі краси 50+ Grandma Universe Оксана Бобошко-Вандерховен виборола титул Grandma International (у конкурсі взяли участь представниці 40 країн, Україна була вперше представлена). Оксана Бобошко-Вандерховен має широке коло захоплень – мистецтво у всіх його проявах, мистецькі подорожі та аргентинське танго. Вона закінчила історичний факультет Львівського університету ім. Івана Франка та 15 років викладала у школі свій улюблений предмет. Згодом отримала ще й освіту мистецтвознавця у Львівській академії мистецтв. Одружена. Життєве кредо: «Життя – це мистецтво у всьому! А після 50 років життя лише розпочинається!»

10

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ЖІНКА З ОБКЛАДИНКИ

Розповідаючи про успішних жінок, журнал «АКЦЕНТИ плюс» у якості гостя запросив на обкладинку Оксану Бобошко-Вандерховен – неординарну жінку, яка з перших хвилин спілкування підкорює своєю потужною харизмою, незламним оптимізмом та спрагою до життя. Ця жінка завжди є у вирі мистецьких подій і при цьому незмінно випромінює позитив, яким щедро ділиться з оточуючими. А ще вона, як справжня леді, завжди стильно вдягнена, завжди усміхнена та привітна – її харизмою захоплюються як чоловіки, так і жінки. І це не дивно, адже Оксана Бобошко-Вандерховен – жінка, яка вміє розставляти правильні акценти у своєму житті, вміє насолоджуватися життям та дарувати навколишнім своє натхнення. - Пані Оксано, Ви завжди випромінюєте таку потужну позитивну енергетику, що поряд з Вами одразу всім стає тепліше. Звідки Ви черпаєте цей позитив? Що надихає Вас у житті? - У зрілості приходить розуміння необхідності простоти та позитиву в тому, що робиш, та з тими, з ким спілкуєшся… Зараз проживаю один з найкращих етапів свого життя та насолоджуюсь кожною його миттю… • Джерелом мого натхнення і водночас позитиву слугують люди, з якими ділю життєвий простір. А ще я колекціоную красиві моменти, що проживаю зараз, - це може бути фільм, книга, прогулянка, філіжанка кави у компанії неймовірної жінки, ...часом у компанії чоловіка – усе це також надихає! - Ви справляєте враження щасливої жінки. На Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? Ваш особистий рецепт щастя. - Я увійшла в ту фазу зрілості, коли у мене немає страху перед життям, і я не шукаю щастя. Окрім того, мене ще ніхто не переконав, що щастя - ціль життя. Мені більше подобається слово «гедонізм» - отримувати насолоду від того, що робиш та чим займаєшся у житті. Ось це робить мене щасливою! І я можу вже собі це дозволити.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

• Люблю після всього того, що роблю, отримувати приємний післясмак! Після спілкування, після кави, після погляду… І цей приємний післясмак часто є дуже визначальним для мого життєвого комфорту. Мабуть, це і є моє розуміння щастя! Рецепту щастя для інших жінок не маю - він тільки мій, адже кожна жінка міксує свої інгредієнти у своїй «пасочці щастя». - Вас вважають успішною жінкою. Що для Вас є успіхом? Як вважаєте, що потрібно сучасній жінці, щоб досягти успіху у житті? - Успіх - прерогатива активних і цільних людей. Для мене успіх має об’ємну форму, в основі якої лежать праця, інтелект і навіть наші помилки, а також сміливість вставати після падіння та йти далі... Я не приміряю до себе термін «успішна», бо живу уже за настроєм, але вмію радіти успіхам інших жінок! Втім, можливо, задаючи мені це питання, ви мали на увазі те, що навколо мене об’єднується велика кількість жінок? Секрет такої «успішності» - простий: я намагаюсь бути відвертою, справжньою, без маски! Жінки це дуже тонко відчувають і бачать у мені цю справжність і позитив. Це дуже притягує... Бо який би світ не був жорстокий, втім, людяність, вдячність, порядність і повагу ніхто не відміняв! - Знаю, Вас давно полонила тема

знаменитих жінок минулого – Ви не раз проводили цікаві лекції на цю тему. На Вашу думку, справжня жінка – яка вона? Що є головним у жінці? Та яким, на Вашу думку, має бути справжній чоловік? - Висловлю, мабуть, «крамольну» думку щодо жінок. Але я прийшла до думки, що жінка не повинна проявляти побутовий героїзм. Справжня жінка покликана заповнювати простір поруч з мужчиною любов’ю, ніжністю, теплом… Я довго йшла до цього, аж поки зрозуміла це… Втім, я нарешті навчилася розставляти правильні акценти у своєму житті. А ось справжній чоловік, у моєму розумінні, - це точно не красень! (сміється - від Авт.) Мені подобається у чоловіках внутрішній стержень (я вмію це визначати майже одразу), також завжди оцінюю наявність почуття гумору! І я вже точно знаю, що стосунки з чоловіком повинні приносити радість і задоволення, а не бажання «здохнути» від власних переживань. - У Вас, окрім відмінного почуття гумору, ще й присутнє відмінне почуття смаку – Ви завжди доречно та елегантно вбрана. Ваші авторські лекції про моду слухачі сприймають із захопленням. Звідки черпаєте творче натхнення? - Творче натхнення спалахує у моїй душі у момент виникнення цікавої ідеї та залежить від стану

11


ЖІНКА З ОБКЛАДИНКИ

тиці. Звичайно, мені подобається доглядати за собою, але без фанатизму. Також мені подобається витрачати гроші на себе, але під настрій. А ще мені подобається бути поміркованою егоїсткою - переосмислила для себе це слово, тому уже не соромлюсь його, а дію! - Знаю, Ви не раз наважувалися змінювати своє життя, свою роботу. Ось і зараз Ви розпочинаєте нову сторінку – знову погодилися на викладацьку роботу, тепер уже в елітній школі для жінок. Якими будуть теми Ваших нинішніх лекцій? - Кожна зміна вимагає внутрішньої відваги: у мисленні, у переживаннях, нарешті відваги у діях, бо виникає необхідність робити кроки назустріч новим емоціям. Я завжди була смілива та спрагла до всього нового: тому змінювала свої захоплення, свою роботу і навіть чоловіків... Щодо роботи – зараз у мене знову новий виклик – мене запросили бути викладачем у приватній школі розвитку жінки Woman Insight Lviv. Мої лекції матимуть свою тему: «Я не свята, я жива!» - мені це цікаво, то ж спробую! - Як Вам вдається бути одночасно задіяною і в бізнесі, і водночас у численних мистецьких та соціальних проектах? Розкажіть про цей аспект своєї роботи. • Хочу сказати, що відчуваю борг вдячності! До кого? Мабуть, до долі, що впевнено укладає мені життя навіть у важкі хвилини. Хотіла б його сплатити, можливо допомагаючи іншим. Тому соціальні проекти - це та частина мого життя, яка також надихає мене і дарує мені задоволення! закоханості у цю ідею, поки вона виношується, а потім - від отриманого результату та бажання щось знову творити. Маю свій авторський хештег #хочухотіти - це також про натхнення! Разом з нашою мистецькою спільнотою «Компаньйонки & Компанія» багато подорожуємо. Тому натхнення мені додають також мистецькі виставки, цікаві моменти та зустрічі

12

з надзвичайними творчими людьми, фешен покази, сучасне мистецтво у музеях і на вулицях - це все також невичерпне джерело мого творчого натхнення! - Ви у чудовій фізичній формі. Це тому, що Ви надзвичайно енергійна чи Ви регулярно займаєтеся спортом? - Впевнена, що тут справа передусім у хорошій успадкованій гене-

- Ми з моєю компаньйонкою Іриною Хмарською організовуємо у Львові ось уже два роки поспіль цікаві мистецькі мандрівки, виставки молодих митців, зустрічі та події з мистецькою складовою, у центрі яких - жінка та її роль в суспільстві. Вишукуємо забуті імена з попередніх епох, що вже канули в лету. Ця діяльність, якій віддаємо свій вільний час, - складова великого со-

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ЖІНКА З ОБКЛАДИНКИ

ціального проєкту, це вже як якась місія, що покликана об’єднати всіх активних жінок навколо єдиної ідеї - популяризації історії та культури нашого народу. Також ми організовуємо подорожі на всі відомі світові мистецькі виставки у такі міста, як Відень, Амстердам, Мюнхен, Париж і т. д. Скільки львів’янок побували разом з нами за ці лише два роки! • Усе в житті є мистецтвом! Те, що ти робиш; те, як ти одягаєшся; те, у що ти віриш і якими є твої мрії; як ти подорожуєш і у якому ти місті живеш! Життя - це мистецтво! - Знаю, окрім захоплення подорожами та аргентинським танго, Ви маєте ще одне давнє хобі – колекціонуєте раритетні поштові листівки періоду сецесії (їх кількість у Вас уже налічує понад 2000 штук), а їх виставку нещодавно було відкрито у Львові. Що стало поштовхом для цього хобі?

- Моєю пасією у житті є танго, яке стало філософією мого життя. Цей танець, музика і рух створюють зону мого комфорту! Я можу довго говорити про танго. Є у мене і мистецьке хобі - колекціоную раритетні поштові листівки. І тему я обрала надзвичайно цікаву: «Жінка на поштовій листівці»! Днями відкрилася виставка лише частини моєї колекції – вона експонується у Пороховій вежі, у межах виставки «Дивоцвіти світу» митця і архітектора Ігора Кузьмака. У цій експозиції представлені і мої поштівки на тему: «Жінка - квітка». - Цікаво, про що мріє Оксана Бобошко-Вандерховен? - Моя душа завжди чогось бажає, але мрії у мене завжди реальні, можливо тому вони завжди збуваються! Втім, у нас з Іриною Хмарською є одна глобальна мрія, пов’язана з нашими мистецькими проєктами. Ця мрія - красива, благородна і багатогранна - має на меті просвітницьку ідею в тому, що робимо і чим ми просто «горимо»! Ми мріємо і робимо маленькі кроки до її реалізації. Вірю - все у нас збудеться!

- І наостанок. Що Ви хотіли би побажати читачкам глянцю «АКЦЕНТИ плюс»? - Весна - чудова пора року, коли кожна жінка розквітає. Я хочу побажати Вам зробити кроки назустріч собі, красивій і звабливій. Світ потребує чарівних жінок, емоційних, повних ентузіазму і жвавості. Жінок, які не бояться говорити правду та відстоювати те, у що вони вірять. Жінок розумних і чуттєвих, що не змагаються з чоловіками, а бажають гідного життя і любові! Бо ми, українки, таки того варті! Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович Фото Тетяни Ерхарт та Олега Лядика (з особистого архіву Оксани Бобошко-Вандерховен)

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

13


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Наталія КАРПЕНЧУК-КОНОПАЦЬКА:

«Діловим жінкам потрібно об’єднатися та разом творити добро!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Наталія Карпенчук-Конопацька – президент Жіночоі Діловоі Палати України, керівник Управління міжнародних економічних зв'язків Львівськоі Торгово-промисловоі палати. Життєве кредо: «Можливо усе. Для неможливого потрібен час та червона сукня». Одружена. Удвох з чоловіком є щасливими батьками маленької донечки. Ця красива ділова жінка усіх співрозмовників зачаровує передусім своєю неймовірною посмішкою. А ще вона дуже енергійна, працьовита та відповідальна. У її голівоньці живе чимало різних корисних для жінок проєктів, які вона щоразу успішно реалізовує зі спільнотою ділових жінок. Вона вміє не лише згуртувати жіноцтво, але й очолити спільноту ділових жінок та взяти на себе відповідальність за активне функціонування цієї організації, на рахунку якої уже чимало добрих справ. – Пані Наталю, що на Вашу думку, потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Особисто я вважаю, що жінці для того, щоб відчувати себе щасливою, потрібно бути реалізованою у всіх сферах та вміти втримати баланс між ними. Я щаслива, адже є одружена за найкращим чоловіком Любомиром та є мамою чудової донечки Роксоланочки. Також я щаслива, бо із задоволенням щодня займаюся своєю роботою у Жіночій Діловій палаті України. Щаслива, що моя праця приносить користь та допомагає жінкам! – Ви - керівник Управління міжнародних еконо-

14

мічних зв'язків Львівськоі торгово-промисловоі палати та президент Жіночої Ділової палати України. Вас вважають успішною жінкою. Що для Вас є успіх? – Для мене успіх - це досягнення високих результатів завдяки великій праці. Своєму успіху я завдячую своїй сім'ї та професійній команді. Я щаслива у своїй діяльності, дуже надихаюся нашою Жіночою Діловою палатою, чудовими жінками, які у ній є. Вболіваю за кожну членкиню і дуже радію нашій згуртованості та дружбі! – Про що мріє Наталя Карпенчук-Конопацька? – Мрію про те, щоб кожна жінка пізнала таке відчуття жіночої єдності та радості, яке панує на усіх наших зустрічах! Усім поціновувачам журналу «АКЦЕНТИ плюс» бажаю успіху, як стану душі, при якому присутня внутрішня стабільність та непідвладність будь-якого роду зовнішнім впливам! Сійте та плекайте добро! А ділових жінок запрошую долучатися до нашої активної спільноти Жіночої Ділової палати України - разом ми зможемо зробити більше добрих справ!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Христина Каліш - державний службовець, начальник відділу розвитку торгівлі та підприємництва, керівник напрямку з питань експорту Львівської обласної державної адміністрації. Освіта – вища, навчалася у Львівському університеті ім. І. Франка на факультеті міжнародних відносин. Одружена, виховує разом з чоловіком сина. Своїм життєвим гаслом обрала слова Норман Вінсент Піла: «Вірте в себе! Вірте в свої здібності! Без скромної, але розумної впевненості у своїх силах ви не зможете бути успішним чи щасливим!».

Христина КАЛІШ: «Впевнено йдіть до своєї мети!»» Ще одне життєве гасло цієї красивої жінки: «Усе, що трапляється у житті, - до кращого». Христина Каліш вважає, що всі важливі події у житті трапляються не просто так - вони змінюють нас і тим самим змінюють наш життєвий шлях. – Пані Христино, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Хоч би якою сильною та незалежною була би жінка, вона таки прагне відчувати, що її люблять. Адже любов - одна з головних потреб людини. Втім, спершу необхідно полюбити себе, адже самоповага і любов - одні з головних складових успішного і щасливого життя. Саме вони допоможуть знайти будь-якій жінці психологічне благополуччя, впевненість у собі і своїх силах. Окрім того, жінка, яка вміє себе любити, зможе також і іншим дарувати свою любов. Почніть любити себе – і тоді вас полюбить весь світ! – Як вважаєте, що потрібно, щоб стати успішною? – Щоб стати успішною жінкою, спершу потрібно зрозуміти, що саме для тебе являється успіхом. Адже у кожного своє розуміння успіху. Насправді успіх - це не лише популярність та багато підписників у соціальних мережах. Успіх – це реалізація себе у житті. Потрібно знайти те, що приносить задоволення, та досягти балансу між мріями та результатами. Успіх - це вміння слухати себе, свої бажання і бути достатньо сміливою,

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

щоб йти та досягати своєї мети! Втім, першочерговим та дуже важливим елементом успіху є підтримка рідних. Навіть прості слова: «Ми в тебе віримо, ти все зможеш!» надають наснагу на нові звершення та вселяють віру. Це дуже важливо для усіх. Також не бійтеся підвищувати собі планку та пам’ятайте, що ви отримуєте від життя лише те, що наважуєтеся попросити. Маю синочка, який серйозно займається футболом, - і його я також завжди вчу, що для досягнення своєї мети, щоб стати відомим футболістом, потрібно багато працювати і ніколи не опускати руки. – Ви – державний службовець. У чому полягає Ваша робота? – Я є керівником напрямку з питань експорту Львівської обласної державної адміністрації. Наша ціль - це розширення експортних можливостей підприємств регіону. З цією метою було створено Службу експортера, одним із напрямків роботи якої є підтримка та допомога бізнесу львівського регіону: надання їм можливості заявити про себе на міжнародних ринках. Для цього ми організовуємо торгові місії у різні країни світу, залучаємо бізнес до участі у міжнародних виставках, робимо їм промоцію та організовуємо навчальні курси і семінари, спрямовані на вивчення основ експортної діяльності та набуття практичних навиків успішного продажу товарів за кордон.

15


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Галина ШИМЕЧКО: «Стався до людей так, як би ти хотіла, щоб ставилися до тебе» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Галина Шимечко – кандидат економічних наук, доцент - опублікувала понад 350 наукових статей, навчально-методичних праць, 5 монографій, підручник з грифом МОН України. Була учасником та доповідачем міжнародних та всеукраїнських конференцій, семінарів та симпозіумів. Будучи директором Медичного центру «ЖИТТЯ», увійшла в ТОП-100 «Гордість та краса України. Жінки» 2019 р., нагороджена Національним сертифікатом «Вибір України», «Професіонал року» 2017-2019 рр., Національним сертифікатом «Керівник року» 2017-2019 рр. та медаллю «За професійні заслуги», Національною експертною комісією вручена «Зірка Якості» та Національний сертифікат «Спеціаліст року 2016-2019 рр., також нагороджена Certificate 2nd Northern European Endovenous Forum, 2019 р. Ця красива, розумна та чуйна жінка є директором Медичного центру «Життя», у якому успішно лікують варикоз та геморой інноваційним лазерним методом. За 13 років успішної роботи центр «Життя» провів більше 12 000 успішних лазерних втручань та має багато вдячних пацієнтів. – Пані Галино, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Жінка отримує задоволення від життя тоді, коли знайшла своє призначення та своє кохання. Для мене щастя - це прокидатися вранці з посмішкою й натхненно братись за вирішення справ, це можливість жити, бачити, чути й відчувати, долати перешкоди та мати міцне здоров’я. Я почуваюся щасливою та дякую за все найдорожчій людині - своїй мамі! Щасливою жінку робить також улюблена справа, спілкування з однодумцями, чудова сім’я. Щастя для жінки – бути матір’ю та поруч з коханим. Ми з чоловіком виховали прекрасних синів, які є моєю гордістю та надією! – Що потрібно жінці, щоб досягти успіху в житті? – Успішна жінка завжди навчається, адже потрібно постійно бути в курсі інновацій. Слід ставити перед собою цілі та досягати їх. А щоб все встигати, важливо мати складений план роботи. Наявність чіткої організації завжди дозволить зайнятій жінці знайти час на сім’ю, друзів тощо. Жінці потрібні турбота, мотивація, допомога – тож моя сім’я завжди наповнює мене енергією. Разом з ними я сильна, впевнена у завтрашньому дні та своїх можливостях! – Чим для Вас є Ваша справа і чому Ви обрали саме цей фах?

16

– Будучи ще школяркою, своїм фахом я обрала економіку. В ній бачила перспективи і не помилилась. На третьому курсі навчання в ЛНУ імені І. Франка почала займатись науковою роботою. Згодом і сама стала викладати студентам. Пізніше мені присвоїли звання кандидата економічних наук, а потім і доцента. Кураторство, десятки років наполегливої праці та завжди заповнені аудиторії давали мені натхнення та стимул рости далі. Разом з тим розширювався наш з чоловіком медцентр «Життя», тому я повністю зосередилася на власній справі. І найбільша винагорода для мене зараз - сотні вдячних пацієнтів, яким наш центр допоміг відчути легкість ходи без варикозу. Вислів: «На роботу, як на свято» - це про мене! – Про що мріє Галина Шимечко? – Мрію про мирне небо над головою. Дуже хочу, щоб наша держава була незалежною, вільною, сучасною. Щоб наші діти розвивалися у тих напрямках, які їм цікаві. Хочу, аби люди отримували гідну зарплатню та проживали кожен день з усмішкою. Але основною мрією все ж залишається українська медицина з новітнім обладнанням, кваліфікованими спеціалістами, передовими технологіями. Мрію, щоб люди щороку проходили повне медичне обстеження. У наших медичних центрах «Життя» є така послуга і нас тішить те, що пацієнти цим користуються. До слова, учасникам АТО ми проводимо безоплатну діагностику. Світ починається з добра, і його треба творити разом! Мрію, щоб пацієнти не приховували недуги й вчасно звертались по допомогу, бо здоров’я – це найбільше щастя!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Зоряна Бурик – доктор наук з державного управління, професор кафедри управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, заступник голови громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. Є мамою двох талановитих донечок. Життєве кредо: «Все залежить від нас самих!».

Зоряна БУРИК:

«Все залежить від нас самих!» Ця красива та енергійна жінка успішно поєднує наукову діяльність, викладацьку роботу та активну громадську діяльність. А вдома Зоряна Бурик – турботлива мама двох донечок. – Пані Зоряно, на Вашу думку, що потрібно, жінці, щоб почуватися щасливою? – Щастя – це особисте відчуття, і воно має багато складників. Згідно «Колеса балансу життя» це – кар’єра, сім’я, відпочинок, здоров’я, друзі, саморозвиток, хобі та фінанси. Різні жінки по-різному розставляють пріоритети у власному житті, також у певні періоди життя жінки можуть приділяти більше часу та надавати перевагу якійсь певній його складовій: акцентувати увагу на сім’ї, здоров’ї, кар’єрі чи саморозвитку тощо. Втім, важливо, щоб передусім робити те, що тобі до душі. Лише тоді жінка почувається щасливою! – Ви – успішна жінка. Що потрібно жінці, щоб досягти успіху в житті? – У кожного свій рецепт успіху, і його складно проектувати на інших. Окрім того, успіх буває різним. Це залежить від того, що саме ми порівнюємо, на які стандарти успіху орієнтуємося і що для нас є мірилом

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

успіху. На моє глибоке переконання, досягнення успіху у будь-якій сфері розпочинається із внутрішнього світу жінки. Для успіху потрібно володіти внутрішнім відчуттям впевненості та сили. Це – вихідні, базові умови успіху. Далі це може бути поєднання різних складників: стратегічного мислення, наполегливої праці, високої ефективності та навіть частково удачі тощо. Для мене поступ вперед – важливий елемент щастя! – Чим для Вас є Ваша робота? Чому Ви обрали саме цей фах? – Я економіст за освітою і економіку дуже люблю. Також люблю займатись науковою діяльністю. Як економічний експерт, хочу, щоб наша Львівська область була успішною, а Україна стала економічно розвинутою державою, - щоб кожна людина могла реалізувати свій потенціал. Щоб у нас були економічні перспективи, до яких ми прагнемо! – Про що мріє Зоряна Бурик? – Мрій є дуже багато, але, насамперед хочу, щоб небо було мирним, та щоб щасливими були мої діти це природнє бажання для жінки!

17


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Леся ПАДУЧАК: «Не зупинятися на досягнутому!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Леся Падучак – генеральний директор автомобільної групи «НІКО» у Львові. Закінчила НУ «ЛП» з фаху «Економіка та управління у виробничій сфері». З 2003 року працює у групі компаній «НІКО» у Львові, спочатку на посаді фінансового директора, а з 2008 року очолює цю групу компаній. Заміжня, виховує сина. Цього року святкуватиме срібне весілля. Життєве кредо: «Думай як чоловік, поводься як леді, виглядай як дівчинка!»

Леся Падучак – досвідчений, мудрий керівник, якого поважають і партнери, і підлеглі. Вона цінує ініціативу, вміє дати добру пораду. А ще вона красива, розумна, відважна, дотепна. Ця жінка вміє ламати стереотипи, прагне не зупинятися на досягнутому та завжди ставить собі нові цілі. – Пані Лесю, на Вашу думку, що потрібно жінці для щастя? – Щоб почуватися щасливою, кожній людині необхідна реалізованість. Жінці потрібно реалізувати себе як матір, дружина, друг, фахівець, професіонал. Від цього залежить наш душевний спокій та рівновага, здоров’я та відчуття щастя. Від цього залежить навіть наша краса, в тому числі душевна, а також наше коло спілкування, гармонія та достаток. Тому відчуваю, що для мене реалізованість - це найважливіший критерій щастя. – Ви – успішний керівник успішної компанії. Що необхідно, щоб досягти успіху? – Тут, мабуть, засмучу багатьох - чарівної таблетки не існує. Задля успіху необхідно наполегливо і багато працювати. Ставити цілі і йти до них. Загадувати бажання і робити можливим їх здійснення. У кожного свій шлях, але головне, щоб ваша робота приносила вам задоволення і додавала життєвої енергії та сил. Ось тоді виникає можливість з’явитися у потрібному місці, у потрібний час. – Робота керівника групи автомобільних компаній, мабуть, не з легких. Що додає Вам сил?

18

– На роботі ми проводимо величезну частину свого життя. Тому дуже важливо отримувати позитивні емоції від реалізації планів та проектів. Важливо, щоб вас оточували позитивні, щирі та професійні колеги. Важливо любити те, чим займаєтеся! – Чому Ви обрали саме цю роботу? Чим для Вас є ця справа? – Я не планувала пов’язувати своє професійне життя з автомобілями, але автомобілі завжди були моєю пристрастю. Тому, коли мені надійшла пропозиція в автомобільній сфері, я не вагалася. Мені пощастило зібрати чудовий колектив, дозволивши людям рости та розвиватися, підштовхуючи їх до вдосконалення у професійному плані. І взагалі, я не розумію, чому професію управлінця в автобізнесі «приватизували» переважно чоловіки. Час це змінювати!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Уляна Дорош – лідер фракції «Громадської позиції» у Львівській обласній раді, управлінець, волонтер. Здобула дві вищі освіти, отримала кваліфікацію магістра за спеціальністю «Державні фінанси» та «Державне управління». З 2016 року - аспірантка Львівського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України. З 2016 року працює у департаменті соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації начальником управління з питань праці та сімейної політики. Життєве кредо: «Варто тільки повірити, що Ви можете, і Ви вже - на пів дорозі до мети»!

Уляна ДОРОШ: «Ніколи не здаватися!» Ця красива, молода жінка з мудрим та дещо сумним поглядом очей одразу привертає увагу. Енергійна, працьовита, відповідальна, цілеспрямована, справедлива… Уляна Дорош чимало уваги та зусиль приділяє справі служіння громаді як депутат, посадовець, волонтер. – Пані Уляно, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Колись, переглядаючи один фільм, почула дуже гарну фразу: «Життя вимірюється не кількістю зроблених вдихів, а кількістю тих моментів, коли від щастя захоплювало дух». Ця фраза навіяла мені певні думки: дуже часто люди вважають, що щастя – це коли все ідеально абсолютно в усьому. Втім, щастя насправді не буває абсолютним, але воно буває різним! Це передусім здорова і щаслива сім'я; а також професія, яка приносить не тільки заробіток, а й задоволення від результатів. Щастя, безумовно, це - духовна рівновага та гармонія. Щаслива жінка - це наповнена та реалізована жінка, в якої поряд є люди, з якими вона може це щастя розділити. – Що потрібно жінці, щоб досягнути успіху в житті? – Ніколи не здаватися! Життя - це вічна боротьба і найважчим є двобій із самим собою, зі своїми звичками, вподобаннями та межами комфорту… Але коли бажання перемоги бере гору над лінню та страхом, тоді ми отримуємо найкращу винагороду - впевненість у собі та й, зрештою, впевненість у подальших

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

справах. Звичайно, жінці потрібна підтримка та віра в себе близьких та рідних людей, розвиток та самовдосконалення, а також чимало терпіння... Неможливо досягнути успіху без величезних зусиль та поставленої перед собою мети. Втім, і цього є недостатньо. Важливо кожен день вчитися і пізнавати щось нове: тільки так можна зрозуміти, що є корисним, а що – ні! Папа Іван Павло ІІ колись сказав дуже прості і водночас такі глибокі слова, які у подальшому стали моїм життєвим кредо: «Всього лише не бійтеся! Не бійтеся любові, яка ставить вимоги, - вона дарує життя. Не бійтеся випробувань - з ними Ви станете сильнішими. Не бійтеся відповідальності - з нею прийде мудрість. Не бійтеся розлуки, бо за нею прийде тепло зустрічі». – Ви – управлінець, депутат ЛОР, волонтер. Чим для Вас є Ваша справа? – Я обрала соціальний напрямок роботи та політику тому, що ця робота приносить результат передусім для людей з числа соціально незахищених верств населення. Розумію, що таких людей потрібно соціалізувати у свої громади, адже успіх будь-якої держави залежить від забезпечення якісного та належного рівня життя для усіх її громадян. У сучасному світі люди особливо потребують захисту та підтримки, зокрема, і від політиків. Радію, коли бачу позитивні результати своєї роботи. Впевнена, що кожен на своєму місці повинен робити роботу на всі сто відсотків. Тому вправно веду свою управлінську, депутатську та волонтерську діяльність на благо громади, міста, країни.

19


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Лідія ЛУКОВИЧ: «Об’єднуючись, ми досягаємо більшого!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Лідія Лукович – власниця ресторану-кондитерської та кав’ярні-кондитерської «Фраєрка», членкиня та амбасадорка Жіночої Ділової палати України, в якій очолює Комітет з питань розвитку ресторанного бізнесу, амбасадорка at Women’s Entrepreneurship day Ukraine. Освіта - вища. Щаслива дружина та мама трьох дітей.

– Пані Лідіє, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Володимир Короленко говорив: «Людина народжена для щастя, як птаха для польоту». Кожен має свій рецепт щастя та вимірює його своїми критеріями. Нещодавно мала нагоду поспілкуватися з пані Романною, котрій 92 роки і котра закликала бути вдячними та бачити у людях лише позитивне, бо якби усі були однаковими, не було б так цікаво жити. Адже кожна людина має у собі добрі риси – хтось більше, а хтось менше. Я завжди захоплювалась своєю мамою, яка вміє радіти тому, що нас оточує: схід сонця, спів пташок, вдала страва, гарна пригода, приємне спілкування - саме такий підхід до життя мені імпонує. Більше позитиву, доброти та радості у серці робить нас щасливішими! – Що потрібно жінці, щоб досягнути успіху в житті? – Успіх у роботі я розглядаю, як певний алгоритм послідовних дій та щоденної праці - добре робити те, що мені подобається, та бути у цьому професійно реалізованою. І якщо все правильно працює, тоді досягається певний баланс між мріями і результатами та приходить успіх. Також потрібно визначити свої слабкі місця та працювати інтенсивніше у цьому напрямку, бути сміливішими, оптимістичнішими та впевненішими у своїх діях! – Чим для Вас є Ваша справа і чому Ви обрали саме цей фах? – Те, чим я займаюся, – це моя щоденна робота, котра приносить мені задоволення. Це можливість власноручно будувати своє майбутнє, адже саме ми є ковалями свого щастя. Створення та ведення ресторану – це мій вибір! Для цього я приклала чимало

20

зусиль та праці. Але для внутрішнього зростання та досягнення чогось більшого потрібно покидати зону свого комфорту та далі розвиватися! – З якою метою був створений очолюваний вами Комітет з розвитку ресторанного бізнесу при Жіночій Діловій палаті України? – «Фраєрка» - це заклад, який має свої ціннісні підходи в обслуговуванні, приготуванні страв, свою особливу автентику, свого поціновувача. Втім, на жаль, маємо і певні виклики - дуже спільні для багатьох власників ресторанного бізнесу. Об’єднавшись, ми можемо спільно шукати рішення та досягати більшого. Очолюваний мною комітет був створений для покращення сервісу та роботи закладів, а також для проведення різноманітних заходів та проектів. Розпочав свою діяльність наш комітет у вересні 2019 року - за цей час ми зробили вже чимало корисного. З початком Великоднього посту, щоб поширити українські традиції, ми розпочали проєкт «Пісне меню: підтримуємо християнські цінності». Адже піст - це особливий час у духовному житті кожної віруючої людини. Цю соціальну ініціативу уже підтримали ресторани: «Фраєрка», «Парк оф рест», «Грушевський», «Андерсен», «Гульвіса» «Термінал А», «Дефіляда кейтерінг», «Ахалі» на Дудаєва, «Картопляна хата» на Кропивницького, «Підпільний кіндрат», пекарня «Млин», готель «Статус» та ряд інших. Кожен з нас самостійно формує своє меню, але ми запрошуємо відвідувачів залишати свої рецепти страв у нас на сторінці комітету, які ми можемо внести у меню закладів, як іменні рецепти. Нехай у цей час кожен з нас зробить свій вклад у поширення та об’єднання навколо традицій!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Ірина Юськевич – бізнес-леді, народилася у Львові. Закінчила одразу два виші: ЛНУ ім. І. Франка (економічний факультет) та ЛДУ Внутрішніх справ (юриспруденція). Працювала на різних підприємствах, з них 12 років пропрацювала у сфері ландшафтного дизайну. З 2017 року володіє торговою маркою «Західний Равлик» - займається фермерською діяльністю з вирощування, переробки м’яса равликів та експорту продукції в країни ЄС. Активно розвиває на фермі туристичний осередок. Одружена. Життєве кредо: «Усі пороги - у наших головах, усе інше - у наших руках».

Ірина ЮСЬКЕВИЧ: «Шлях до зростання лежить на наших плечах!» Ця красива жінка – Ірина Юськевич - успішно займається равликовим бізнесом та сприяє розвитку Львівщини у сфері екотуризму. Ідея вирощувати равликів прийшла до неї несподівано, під час розпалу хвороби. А вилікувавшись, Ірина Юськевич не лише створила цей бізнес, але й працює у різних соціальних проектах з підтримки дітей-сиріт, багатодітних сімей та хворих, які потребують допомоги. Батьки навчили її традиційних моральних цінностей - любові, взаємоповаги, підтримки, працьовитості. – Пані Ірино, Ви справляєте враження щасливої жінки. Що для Вас є щастям? – У кожного - власне відчуття щастя. Для мене, аби бути щасливою, необхідно мати довіру, взаєморозуміння, відкритість та підтримку й любов від найближчих людей, мати можливість розвивати приємні відносини з оточуючими, реалізовуватися у соціумі, працювати та радіти власним здобуткам і за будь-якої можливості вдосконалюватись за допомогою книги, спілкування з людьми, переймання досвіду у професійній сфері. – Що, на Вашу думку, потрібно жінці, щоб досягти успіху? – Для того, аби досягти успіху, передусім потрібне бажання рухатись вперед, рости професійно та, розвиваючись, самореалізовуватися. Важливо мати ідею для розвитку та віру у неї, мати силу волі та витримку, ніколи не упускати руки та не втрачати віру у себе й майбутнє. Моє життя було б неповним без сім’ї, адже саме сім’я – це маленьке об’єднання, від якого залежить доля усієї держави та суспільства загалом. Ціную традиційні сімейні цінності, затишок та тепло у домівці.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

– Чим для Вас є Ваша справа? – Моя справа для мене є «другим дитям», якому я подарувала життя, яке я ростила, в яке вірила, яке розвиваю та намагаюсь постійно вдосконалювати. Я завше була неординарною особистістю і не бачила себе у будь-якій справі, яка б не дарувала внутрішній запал та бажання вкладати душу у свою справу… Коли цього немає, будь-яка справа стає для мене ремеслом, рутиною, буденністю, що автоматично унеможливлює хороші професійні результати. Сьогодні контактуючи з безліччю туристів щотижня, розумію, що найбільше подобається людям не товар та сервіс, найважливішими результатами нашого успіху є щирість, історія й емоція. А їх можливо подарувати лише тоді, коли ти справді любиш власну справу! – Про що мріє Ірина Юськевич? – Мрію, аби усі близькі мені люди були здоровими та щасливими, вірили в себе, підтримували один одного, рухались в одному напрямку та знаходили більше часу для спілкування та подорожей світом. Особисто я мрію відкривати для себе нові екзотичні країни - мені імпонує їхня культура та спосіб сприйняття власного буття. Вони не вважають основною цінністю матеріальні блага, є відкриті душею до навколишнього світу. Вони просто живуть, вони вільні … й щасливі. Також мрію про мир, взаємоповагу, моральність та духовність наших громадян. Мрію, аби ми, українці, були патріотами, любили власну мову, леліяли її, вірили в нашу державу, в її розвиток та майбутнє. Адже шлях до стабільного соціального та економічного зростання лежить на наших спільних, міцних й витривалих українських плечах!

21


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Ірина ПЕТЕЛИЦЬКА:

«Успіх потребує щоденної ретельної роботи!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Ірина Петелицька – бізнес-леді, директорка Торгово-виробничої компанії «Волді», засновниця виробництва цукерок ТМ CHOCOBOOM. Освіта - вища філологічна (спеціалізація: англійська мова). Виховує трьох синів. Життєве кредо: «У будь-якій життєвій ситуації потрібно залишатися людиною». Цю красиву, успішну жінку можна назвати ще й солодкою жінкою, адже вона є керівником та засновницею солодкого бренду смачних шоколадних та вафельних цукерок CHOCOBOOM, у виробництві яких використовуються лише корисні, натуральні складники. – Пані Ірино, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб вона почувалася щасливою? – Щоб почуватися щасливою, жінка передусім має почуватися здоровою. Якщо жінка добре себе почуває, вона гарно виглядає, випромінює позитив, а її очі мають особливий блиск, відповідно вона - щаслива. В її душі та серці панує спокій та любов. Коли мене нічого не тривожить психологічно, не гнітить, а мої рідні та близькі здорові та досягають своїх цілей та мрій, я - щаслива. – Що потрібно, щоб стати успішною жінкою? Ваш особистий секрет успіху. – Єдиного рецепту успіху не існує, адже кожен по-своєму трактує це слово та стан успішності. Як на мене, то для того, щоб досягти успіху у будь-якій справі, потрібно багато працювати: працювати над собою, працювати над своїми компетенціями, розвивати слабкі сторони, а також працювати над своїми цілями та ідеями. Важливим, на мою думку, у досягненні успіху є вміння як йти на компроміс, так і вміння вчасно сказати «НІ», також не варто зупинятися на досягнутому та боятися робити помилки, потрібно обов’язково багато подорожувати та вчитися. Мій особистий секрет успіху є нескладний: якщо говорити про бізнес, то тут секрет успіху - в нашій чудовій команді, без якої ні я, ні будь-хто інший наодинці ніякого успіху не досягне; якщо говорити про мене особисто, то моїм недавнім успіхом є те, що я навчилася сприймати людей такими, якими вони, навчилася не дивуватися діям інших, якщо вони роблять щось не так. У таких випадках моїм гаслом є розуміння: значить на таке мала бути своя причина.

22

– Що спонукало Вас створити свою справу? Чим для Вас є Ваша робота? – Мабуть, усі молоді люди мріють мати свою власну справу. Після навчання у своїх мріях і я не була винятком. Відверто кажучи, я мріяла про власний готель чи ресторан, але так склалося, що наша компанія і я стали власниками солодкого бізнесу, а точніше фабрики, яка виготовляє солодощі і дарує радість усім, хто любить цукерки. Виробництво - це дуже цікавий і непростий процес, який потребує щоденної ретельної роботи, починаючи від створення саме такого продукту, який сподобається споживачу, і закінчуючи відвантаженням готової продукції зі складу. А ще це - співпраця та спілкування з чудовими людьми, які працюють у нашій компанії та допомагають творити цікаві рецептури, поєднуючи, здавалося би, непоєднуване. Моя команда надихає йти вперед навіть тоді, коли виникають сумніви! – Чим вирізняються цукерки ТМ CHOCOBOOM? – Ми дбаємо про те, щоб наші цукерки ТМ CHOCOBOOM не шкодили здоров’ю. Наші 40 найменувань продукції CHOCOBOOM містять лише якісні, натуральні інгредієнти, не містять транс-жирів та пальмової олії, а штучні барвники та консерванти відсутні. Цукерки CHOCOBOOM проходять внутрішній контроль якості згідно українського стандарту якості ДСТУ 4135:2014 та міжнародних стандартів якості ISO 9001, ISO 22000. Також ми розробили багато різних унікальних цукерок, в яких органічно поєдналися смаки полуниці з апельсином, кавуна з чіа та м’ятою, коли з вибуховою карамеллю. З повним асортиментом можна ознайомитися на нашому сайті https://chocoboom.com.ua. Він працює як інтернет-магазин, в якому одразу можна придбати солодощі. Маємо багато планів щодо запуску новинок та відкриття нових магазинів!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Богдана Москва – знаний правник, адвокат, бізнес-леді. Має дві вищі освіти. Її юридична допомога багатьом стала у нагоді. А вдома Богдана Москва – кохана дружина, любляча мама двох дорослих дочок та молода бабуся, яка безмежно любить двох своїх онуків. Життєве кредо: «Людям потрібно допомагати, тоді і Бог нам допоможе!»

Богдана МОСКВА:

«Щастя та успіх – взаємопов’язані!» Ця усміхнена жінка, з життєрадісною іскринкою в очах, завжди красива та доглянута, енергійна та відповідальна, - мимоволі привертає до себе увагу. При знайомстві з нею одразу спадає на думку: «Саме так має виглядати щаслива, сучасна, успішна жінка». Окрім того, Богдану Москву знають ще й як бізнес-леді, юриста та адвоката. – Пані Богдано, Ви справляєте враження щасливої жінки. На Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Так, я щаслива. Щоб бути щасливою жінкою, потрібно мати поряд людину, яка робить тебе такою. Мені для щастя потрібно, щоб поряд були щасливі діти, розуміючий і люблячий чоловік, гарна сім’я і вірні друзі. І тоді жінка щаслива та успішна у всьому: і в сім’ї, і в роботі, і в побуті. Щасливу жінку видно здалеку! – Ви – успішна жінка. Що потрібно жінці, щоб досягти успіху? Яким є Ваш власний рецепт успіху? – У моїй роботі, як і у всіх, потрібно бути наполегливим, часом навіть впертим, цілеспрямованим, а також виваженим та уважним до кожної людини - лише тоді отримуєш хороший результат. Якщо я

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

взялася за якусь справу, то мушу її виконати до кінця, навіть якщо мені доведеться до цього докласти неймовірних зусиль та залучити чимало різних людей. – Чому Ви своїм фахом обрали саме юриспруденцію? Чим для Вас є Ваша справа? – Мені моя робота дуже подобається, бо вона приносить людям ті результати, на які вони сподіваються. До мене звертаються люди, які мають юридичні проблеми та хочуть їх вирішити. Тому, щоб досягти бажаного результату, потрібно багато працювати, але це все з Божою допомогою! – Про що мріє Богдана Москва? – Хочу, щоб нарешті припинилася війна та перестали гинути люди. Щоб у кожній сім’ї були і мама, і тато, щоб діти не росли сиротами. Мрію, щоб життя людей покращилося. Хочу, щоб усі мої рідні були живі, здорові та щасливі! – Що б Ви побажали читачкам журналу «АКЦЕНТИ плюс»? – У цей гарний весняний день я вітаю усіх жінок, дівчаток, мамусь, донечок, бабусь з весною! Хочу всім побажати здоров’я та посмішок, вічної весни в душі, бути коханими та світитися від щастя!

23


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Оксана ІВАНЦІВ:

«Я за постійний розвиток та вдосконалення!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Оксана Іванців – знана бізнес-леді. Освіта - вища медична та психологічна. Сімейний психолог, асистент кафедри ЛНМУ ім. Данила Галицького, співвласник мережі стоматологій «Акварель» та «Симетрика», щаслива дружина та мама чотирьох дітей. Життєве кредо: «Люби те, що робиш, і роби те, що любиш».

Оксану Іванців знають як відомого сімейного психолога та успішну бізнес-леді, співвласницю відомих стоматологічних клінік. А вдома пані Оксана – щаслива дружина та любляча мама аж чотирьох дітей. – Пані Оксано, на Вашу думку, що робить жінку щасливою? – Жінка - це результат щастя, або ж деколи навпаки (від Авт. – посміхається). Жінка має почуватися щасливою, адже саме від жінки залежить затишок у. домі. А щасливою вона може бути, коли вона любить і, в першу чергу, себе! Це я називаю «здоровий егоїзм». Бо якщо вона не буде вміти любити себе, то не зможе ділитись своєю любов'ю, а ділитись ми можемо тільки тим, що маємо у надлишку. – Як вважаєте, що потрібно жінці, щоб досягти успіху у бізнесі? – Передусім, потрібні упевненість у собі, цілеспрямованість і, звичайно, любов. Втім, жінки часто у бізнесі хочуть грати по чоловічих правилах, але це не правильно. Адже не просто ж ми народились жін-

24

ками! Ми є ті, хто генерує і створює усе з любов'ю! Успіху досягнути можливо лише тоді, коли є баланс усіх життєвих енергій – лише тоді одночасно та поступово зростають духовність та матеріальність. – Ви успішно реалізувати себе і в сім’ї, і в роботі. Яка життєва роль Вам найбільше до вподоби? – Усе наше життя складається з ролей! Мама, дружина, директор... Насамперед я є такою, як є. А фах - це те, через що я отримую новий досвід у різних галузях. Кожен день я чогось навчаюсь – деколи вчуся по-іншому жити, творити і відчувати... Життя - це постійний розвиток та вдосконалення! – Про що мріє Оксана Іванців? – Мрій багато. Для мене мрія - це бажання, яке потрібно реалізувати! Тому я мрію, але при цьому обов'язково дію! Мрію власним прикладом змінити на краще, хоча би на трішки, наше суспільство. Мрію навчити інших і зуміти показати їм, що щастя насправді є всередині нас самих! Хочу навчити інших його побачити…

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Андріана Фомінова – керівник відділу залучення інвестицій у Львівській облдержадміністрації, член Жіночої Ділової палати України, член Комітету з питань розвитку жіночого підприємництва у Львівській торгово-промисловій палаті. Доктор філософії у галузі права, юрист, філолог, міжнародник, магістр з державного управління. Сімейний стан – незаміжня. Життєве кредо: «Мрій. Твори. Досягай» (Dream. Create. Achieve.)

Андріана ФОМІНОВА: «Потрібно займатися тим, що тобі до серця і до снаги» Ця красива жінка багато років свого життя присвятила навчанню. Андріана Фомінова розуміє, що сучасна жінка має бути професіоналом в обраній справі. – Пані Андріано, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Щастя – це віднайти себе. Чітко визначити актуальні цілі й виклики (вони не обов'язково мають бути глобальними) і поступово їх долати. Ейфорія від того, що тобі вдалось пройти величезний шлях від задуму до реалізації, і є щастям. Втім, шлях до пізнання щастя для кожної жінки є індивідуальний. Для когось - це сім'я, дім, затишок. Для когось - це кар'єра і визнання. В ідеалі, ці речі потрібно поєднувати. Тоді ти відчуваєш себе самодостатньою (це приносить неабияке задоволення) і разом з тим розумієш, що поряд з тобою знаходяться люди, які підтримають навіть у критичній ситуації. Це своєрідна екосистема. Її важко створити, але якщо докласти максимально зусиль, тоді все обов'язково вдасться. – Що потрібно жінці, щоб досягти успіху в житті? – У суспільстві, яке все ще має маскулінні риси, успішність жінки залежить від її внутрішньої сили та титанічної праці. Історії про те, що ми, жінки, є слабкою статтю - це міф і не більше. І якщо усі ми це усвідомимо, тоді зможемо радикально змінити устрій, який зараз заганяє нас у певні рамки та диктує безглузді правила. Жінка - особистість. Це аксіома. Про це варто завжди пам'ятати.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

– Чим для Вас є Ваша робота і чому Ви обрали саме цей фах? – Знаєте, мене часто питають, що приносить мені найбільше задоволення у житті. Я завжди, не задумуючись, кажу, що моя робота. Звісно, багато хто дивується. Але я вважаю, що потрібно займатись тим, що тобі до серця і до снаги. Колись я працювала у ЛМР, мала досвід роботи у юридичній фірмі. Згодом для себе обрала напрям міжнародних відносин і тоді я дійсно зрозуміла, що знайшла своє. І зараз я реалізовую цей напрям на держаній службі. Я керую напрямком залучення інвестицій у Львівську область, займаюсь інвестиційним розвитком Львівської області та промоцією регіону, організацією промотурів, зустрічами з міжнародними делегаціями та потенційними інвесторами, організацією міжнародних заходів в Україні та за кордоном, які охоплюють від 150 до 3500 тисяч учасників. Окрім цього, започаткувала ще один напрям роботи – я є своєрідним ментором для студентів, які стажуються в управлінні інвестиційної політики, сьогодні у нас пройшло стажування вже близько 40 осіб. Вважаю, що мені пощастило не лише з напрямом роботи, а й з керівником та чудовою командою #invest in lviv region. Я впевнена, що кожен має знайти у житті своє покликання, знайти те, що приносить йому задоволення. – Про що мріє Андріана Фомінова? – Ще зі студентських років мрію організувати ще й соціальний проєкт навчання для діток з інтернатів.

25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Мар’яна ПРИЙМАК:

«Творю одяг для щасливих та успішних!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Мар’яна Приймак – львівська дизайнерка тканого одягу, авторка бренду TKANA.UA. Закінчила Львівську національну академію мистецтв (ЛНАМ), відділення художнього скла. Навчалася в аспірантурі ЛНАМ. У художньому ткацтві почала працювати з 1994 року, у майстерні своєї матері, художниці Дарії Приймак, де і отримала майстер-клас з технік ручного ткацтва та композиції. У 2015 році створила свій авторський бренд тканого одягу, де традиційні техніки ткацтва поєднала з сучасними ідеями. Життєве кредо: «Життя - це люди на твоєму шляху і те, що ти створюєш з ними»! Мар’яна Приймак є знаною львівською мисткинею. Неймовірної краси, тканий авторський одяг Мар'яни Приймак сьогодні носять дипломати, представники бізнесу, діячі культури, українська діаспора - усі ті, хто береже традиції, розвиває культуру, популяризує український мистецький продукт. – Пані Мар’яно, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Жінці, щоб почуватися щасливою, потрібно вміти чути себе і чути світ! Не боятися мріяти, займатися справою, яка до душі, створювати навколо себе простір цікавого та приємного спілкування, коло однодумців! Важливо також навчитися тримати фокус уваги на важливих, цінних в першу чергу для жінки справах, які розвивають її як особистість! Адже лише задоволена та радісна жінка, як мед, притягує до себе увагу! – Ви справляєте враження щасливої жінки та успішної жінки. Чим для Вас є успіх? – У кожної жінки - своє розуміння успіху. В чому жінка знаходить задоволення, в тому і є її успіх. На мою думку, головне мірило власного успіху - це внутрішнє відчуття наповненості, відчуття енергії, піднесення, радості, це поява нових ідей! Це солодкий стан щасливості!

26

– Чому Ви обрали авторське ткацтво своєю справою? – Чому я обрала авторське ткацтво і створила власний бренд TKANA.UA? Тому що одяг, різноманітні аксесуари з власноруч зроблених тканин є моєю тотальною комунікацією зі світом! Прадавню техніку ручного ткацтва, яку використовували наші предки, я сьогодні роблю актуальною! Її актуальність - у моєму власному задумі, ідеї поєднання кольорів, способі ниткоплетіння, які я спочатку внутрішньо відчуваю, а потім створюю руками стихійно, з великим натхненням! Енергія, яку вкладаю у свої, створені мною, а не куплені речі, додає моїм поціновувачам сили, впевненості, відчуття єднання з родинним древом, з традиціями роду! Це неймовірний стан задоволення, коли горять щасливі очі тих людей, котрі обирають мій авторський одяг - одяг щасливих і успішних! – Про що мріє Мар’яна Приймак? – Мрію, щоб у нашому світі розквітала жіночість і не зникала мужність! Не можу собі уявити більшої насолоди, як насолода життям! Запрошую всіх успішних і щасливих в арт-салон TKANA.UA: м. Львів, вул. Дж. Дудаєва 20

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Оксана Генда – молода та успішна бізнес-леді, власниця торгової марки «Традиції». Освіта вища - навчалась у Львівській комерційній академії за фахом «Експертиза товарів та послуг». Є членкинею Жіночої Ділової палати України. Виховує сина. Життєве кредо: «Ми знаходимо у житті те, що самі вкладаємо у нього».

Оксана ГЕНДА:

«Вірити у свої можливості!» Народившись у творчій родині, де народним мистецтвом займається мама та займався ще прадід, ця красива жінка зуміла поєднати народну творчість, свою освіту та підприємництво. Її вишиванки милують око та захоплюють своїм неповторним стилем. – Пані Оксано, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Насправді людині для щастя потрібно зовсім не багато: здорові рідні та близькі, їхня любов та підтримка. А далі - втілення власних мрій, реалізація ідей та планів. Звичайно, якщо тобі це все вдається, то почуваєшся ще більше щасливою та реалізованою особистістю. Що стосується жінок, то тут окремо варто відзначити дар материнства. Тільки з появою дитини у житті жінки з’являється усвідомлення повноти своєї реалізованості. – Що потрібно жінці, щоб досягти успіху в житті? – Жінка у XXI столітті активна у кар’єрі, у соціумі. Окрім того, жінка - це дружина, мама, донька, сестра, подруга і т. д. Кожна з цих ролей потребує певного енергетичного ресурсу. Тому жінці передусім важливо мати внутрішній баланс, жити у гармонії зі своїм внутрішнім світом. Лише тоді вона може дарувати свою увагу та любов оточуючим. Для мене дуже важ-

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

лива підтримка моїх близьких. Кожного разу, коли питаю поради, у відповідь завжди чую: «Звичайно, що тобі все вдасться!». Коли вірять у твої можливості, це допомагає досягти неймовірних результатів! – Чим для Вас є Ваша справа і чому Ви обрали саме цей фах? – Моя робота - це ідеальний для мене симбіоз процесів, поєднання творчості з підприємництвом. Це невід’ємна частина мого життя. Хоча, якщо зазирнути у минуле, інакше і не могло бути. Ще мій прадід у тридцятих роках минулого століття займався декоративною різьбою по дереву. Він зі своїм рідним братом заснував школу, де навчали цьому ремеслу талановиту молодь. Майже всі жінки у нашій родині вишивали. Моя мама займається вишивкою вже більше тридцяти років, вона є членом Спілки майстрів народного мистецтва, неодноразово приймала участь у виставках. – Про що мрієте? – Мрій багато! Для мене мрії – це чудова мотивація діяти тут і зараз. Також маю мрію: зібрати всі світлини, книжки та вироби, створені нашою родиною, і зробити родинну виставку. Але на сьогодні є у нас всіх одна велика і найголовніша мрія - це мир в нашій країні. Як мама сина, хочу щоб він виріс та жив у мирній, сильній, заможній та стабільній Україні!

27


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Наталія ЄВДОКИМЕНКО-ПРОДАНЧУК: «Життя прекрасне!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Наталія Євдокименко-Проданчук – талановита львівська художниця, яка творить свої твори у творчому та сімейному тандемі зі своїм чоловіком, відомим художником Віктором Проданчуком. Заміжня, разом з чоловіком виховує двох синів та доньку.

Художниця Наталя Євдокименко-Проданчук створює свої картини у різних стилях, але вони завжди приємно вражають як унікальною технікою виконання, так і глибоким філософським змістом та зашифрованими символами і знаками. Втім, є те, що поєднує усі ці різнопланові роботи Наталії Євдокименко- Проданчук, - кожна її робота наповнена надзвичайно великою любов’ю, світлом та теплотою. За словами художниці, вона працює лише з чистим серцем - це додає роботам дивної енергетики. - Пані Наталю, Ви справляєте враження щасливої жінки. Що для Вас є щастям? - На мій погляд, любов та самоповага - одні з головних потреб щасливої жінки. Жінка по своїй природі - багатогранна особистість. Тому щастя для жінки - це передусім гармонія та баланс в усіх аспектах її життя. Умовами щастя є також хороше власне здоров’я та щаслива сім’я, здорові діти та їх веселий сміх, радісне спілкування та позитивне сприйняття життя, а також ще й реалізація себе, як особистості. Звісно, що при цьому щаслива жінка має знаходити час і для себе - щоб відновлюватися та дарувати радість іншим️. - На Вашу думку, що потрібно жінці, щоб досягти успіху? - Для того, щоб досягти успіху, перш за все, потрібно знати, чого ти хочеш насправді… А досягти успіху можна тоді, коли присутня віра в себе та у свої можливості, коли є підтримка рідних та друзів сім’ї, коли є терпіння та наполегливість. Також потрібна постійність та, мабуть, ще й певна частка удачі... Втім, найго-

28

ловніше - любити те, що ти робиш! Лише тоді улюблена справа робить тебе дійсно щасливою та успішною! - Чим для Вас є Ваша справа? Звідки Ви черпаєте натхнення? - Я народжена бути митцем. Тому для мене моя улюблена справа - це творити красу навколо себе та нести її у світ, у різних сферах мого життя: у ландшафті, інтер'єрі, у моделюванні одягу, а також, звичайно, у художньому мистецтві. А надає мені сил та натхнення передусім наша матінка-природа – саме там я черпаю енергію та ділюся нею з іншими через призму моїх картин️. - Створені Вами картини - завжди дивовижні та дещо загадкові. Вони вражають і технікою виконання, і своїм задумом та змістом. Як Вам це вдається? - Для мене кожна моя картина - це не просто малюнок. Це цілий незвіданий світ, куди можна заглибитись і подорожувати. Це енергія символів і знаків, які переплітаються і створюють позитивний нейрологічний зв’язок, закодований моїми думками. Бо насправді життя – прекрасне! А завдання художника – показати іншим усю красу життя!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Галина Грендиш – директор компанії «Будинки Мрій». Освіта - вища, здобула диплом Національного Університету «Львівська Політехніка» (навчалася на хіміко-технологічному факультеті). Сімейний стан – заміжня. Життєве кредо: «Люби те, що робиш. Роби те, що любиш. І тоді успіх гарантований!»

Галина ГРЕНДИШ:

«Для досягнення успіху потрібен постійний розвиток!» Ця молода, красива жінка – Галина Грендиш - керівник компанії «Будинки мрій». Щодня вона приймає управлінські рішення, складає плани та керує колективом. А ввечері поспішає додому, адже вдома вона – любляча, турботлива дружина. – Пані Галино, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? – Поняття щастя у кожного своє: сім’я, діти, визнання, улюблена робота чи стосунки. На мою думку, жінка, яка живе в гармонії з собою та чітко розуміє, чого вона хоче від життя, сміливо може вважати себе щасливою! – Що потрібно жінці, щоб досягти успіху в житті? – Для мене успіх - це завжди позитивний результат наполегливої праці. Хоч не завжди цей результат залежить лише від сили волі, характеру та інтелектуальних здібностей людини. Кожному з нас потрібна ще й потужна мотивація. У більшості випадків нас на великі досягнення і перемоги мо-

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

тивує підтримка і віра в нас близьких людей. Для мене особисто саме сім’я є тією рушійною силою, що рухає вперед. – Чим для Вас є Ваша справа? – Будучи керівником компанії, з упевненістю можу сказати, що я не просто люблю те, чим займаюсь, а й живу своєю справою! Адже слово DEVELOPMENT означає розвиток. А це, однозначно, про мене. Я люблю здобувати нові знання, навчатися новому та удосконалюватися кожного дня. Завжди отримую великий заряд енергії від освітніх семінарів та різноманітних тренінгів, люблю читати розумні книги. Отримавши знання, завжди ділюся цими знаннями та досвідом зі своєю командою. Ми не стоїмо на місці – ми постійно розвиваємося! Адже для досягнення успіху потрібен постійний розвиток! – Про що мріє Галина Грендиш? – Мрію про мирну, успішну та багату Україну! Також мрію, аби нове житло для кожного українця стало доступним!

29


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Людмила КАЛАБУХА: «Проговорюйте список своїх перемог!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Людмила Калабуха – бізнес-тренерка, блогерка, письменниця, авторка бестселера «Почніть говорити НІ», що увійшов у ТОП-10 кращих книг України 2017 року, був номінований на Кращу книгу України 2018 року в категорії «Бестселер» та витримав вже 6 видань. Людмила Калабуха - експерт топових ЗМІ, бізнес-шкіл та проєктів з особистого брендингу, продажів та переговорів, є Кращим бізнес-блогером України 2019 року за версією Телеканалу «Україна» та інформаційного порталу «Сегодня», почесний амбасадор WED ООН в Україні з розвитку жіночого підприємництва, входить в ТОП-100 успішних жінок Львівщини та ТОП-1000 жінок, що змінюють історію України. Завжди усміхнена, позитивно налаштована та незмінно енергійна… Усе це про Людмилу Калабуху – знаного бізнес-тренера та авторку книги «Почніть говорити НІ», яка готує до друку свою другу книгу під назвою «Коли говорити «ТАК». Ця успішна бізнес-леді здатна ще й інших навчити, як досягати успіху. - Пані Людмило, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? - Справа, яка надихає. Коли є діяльність, від якої палають очі, яка годує, приносить радість, гроші та визнання, це автоматично підтягає всі інші сфери життя. Тоді і чоловіку цікаво з такою жінкою, і діти пишаються, що їх мама крута. - Ви провели чимало тренінгів. Так що саме потрібно жінці, щоб досягти успіху в житті? - Висока самооцінка. Якщо жінка не кайфує від себе, чому це мають робити інші? Щодня проговорюйте список своїх перемог, розказуйте про них, піарте їх. І виглядайте завжди так, ніби ви вже стали тією, ким мрієте бути, і вже живете так, як мрієте! - Чим для Вас є Ваша справа і чому Ви обрали саме цей фах?

30

- У Вікіпедії про мене пишуть, що я українська письменниця та бізнес-тренерка. А я так хочу, щоб більше людей змогли реалізуватися в Україні, повірили в себе, свою справу, вміли продавати і заробляти попри кризу, навіть в селах і маленьких містах. Це - моя місія! І саме про це я пишу книги, які стають бестселерами, створюю публікації в змі та роблю все, щоб наші розумні та талановиті люди могли грамотно заявити про себе та продавати свої товари, послуги та ідеї. У мене 26 років досвіду в бізнесі та продажах, тому я дуже хочу передати свої звання іншим. - Про що мріє Людмила Калабуха? - Щоб мої близькі були здорові, успішні та багаті. Мрію відсвяткувати із моїм чоловіком золоте весілля в оточенні родини, нашої дочки, її дітей і, можливо, внуків. Також мрію, щоб моя друга книга «Коли говорити «ТАК» так само стала бестселером, як і перша книга «Почніть говорити «НІ», щоб вона надихала людей і збирала нагороди. Мрію активніше мандрувати, побачити якомога більше різних країн та людей. А ще мрію найти час та натхнення регулярно займатися спортом і схуднути.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Олена Остимчук - співвласниця юридичної компанії LEGAL JET, адвокатка, членкиня Жіночої Ділової палати України, амбасадорка Міжнародної Амбасади жінок-підприємець. Освіта вища - закінчила юридичний факультет університету імені Івана Франка. Своїм життєвим кредо вважає слова Маргарет Тетчер: «Єдиний спосіб дістатися вершини драбини - долати сходинку за сходинкою, по одній за раз. У процесі цього підйому ви не очікувано побачите у себе всі необхідні якості, навички та вміння, необхідні для досягнення успіху, котрого ви, начебто ніколи не мали».

Олена ОСТИМЧУК: «Вірити в себе та йти до своєї мети!» Ця приваблива молода жінка з наполегливим характером – знаний адвокат. Бути юристом вирішила ще у школі. Відтоді крок за кроком наближалася до своєї мрії – навчаючись та одночасно здобуваючи практичний досвід. – Що, на Вашу думку, потрібно, жінці, щоб почуватися щасливою? – Як сказав Далай Лама: «Щастя – це не щось готове. Щастя залежить тільки від ваших дій». Кожна жінка сама для себе вирішує, що їй потрібно, щоб бути щасливою. На мою думку, жінці, щоб почуватися щасливою, потрібно любити і бути коханою та займатись улюбленою справою. Одним жінкам цілком достатньо знайти свою любов і реалізувати себе в сім’ї та дітях, інші реалізовують себе, будуючи успішну кар'єру. При цьому багато хто вважає, що жінка не може бути щасливою та успішною у сімейному житті і кар’єрі одночасно. Я вважаю, що цілком реально стати успішною у діловій сфері та щасливою в особистому житті. – Що потрібно жінці, щоб досягти успіху в житті? – Успішними стають, а не народжуються. Потрібно усвідомити, що тільки ми самі відповідальні за те, що відбувається у нашому житті. Щоб досягти успіху не достатньо просто мріяти, або постійно чекати ідеаль-

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

ного часу чи шансу, треба зробити над собою зусилля та почати діяти, щоб мрії стали реальністю. Потрібно постійно працювати над собою, розвиватись та вдосконалюватись. Не зупинятися, коли на шляху виникають перепони, та не боятися робити помилки, адже ми вчимося на своїх помилках, стаючи сильнішими та мудрішими. Потрібно вірити у себе та йти до своєї мети! – Чим для Вас є Ваша справа і чому Ви обрали саме цей фах? – Ще у школі, коли ми у 9-му класі вивчали правознавство, я вирішила, що хочу стати юристкою. Таке моє рішення стало несподіванкою для батьків, оскільки у нас в родині ні юристів, ні адвокатів не було, а мама дуже хотіла, щоб я стала лікаркою. Мені пощастило, що батьки прислухались до мого бажання щодо майбутньої професії. Вже після третього курсу навчання в університеті я почала працювати, що дуже допомогло мені у подальшому - після закінчення юридичного факультету я вже мала ще й досвід роботи. Після 14-ти років роботи за спеціальністю у різних компаніях, у 2017 році, отримавши свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю, розпочала власну справу, як адвокатка. Також разом із колегою ми заснували юридичну компанію LEGAL JET. Я отримую задоволення від улюбленої справи! Власна справа дає можливість для самореалізації.

31


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Розалія Кобилянська – президент і співзасновниця Української Академії Інтегративної Медицини, член Європейської Медичної Асоціації, лікар-невролог вищої категорії з 42-річним стажем, амбасадорка Жіночої Ділової палати України, амбасадорка Міжнародної Амбасади Жінок-підприємниць, амбасадорка Women's Entrepreneurship Day Ukraine. Щаслива дружина з 45-річним стажем. Життєве кредо - слова Пауло Коельо: «Якщо ти чогось хочеш, весь Всесвіт сприятиме тому, щоб бажання твоє збулося».

Розалія КОБИЛЯНСЬКА: «Головне - вірити в себе, в цінність своєї справи!» Ця красива, енергійна жінка виглядає значно молодшою свого віку – і це зрозуміло, адже вона вивела алгоритм зміцнення здоров’я та його збереження. Її унікальна авторська методика та лекції про методи збереження та зміцнення здоров'я збирають великі зали навіть за кордоном. - Пані Розаліє, на Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? - Приємно, що перше питання стосується саме щастя. Втім, у кожного - своє розуміння щастя. Для когось - це сім’я, діти, для іншого – робота, бізнес, а ще для когось - благодійність, соціальна активність. Головне, не гнатись за щастям, бо щастя всередині нас! Думаю, для щастя потрібні любов до себе, любов інших та улюблена справа. Жінка має знати, розуміти, любити себе. Любов і самоповага – це головні складові щасливого життя. Вони дають, впевненість в собі і своїх силах, забезпечують психологічне благополуччя і гармонію з навколишнім світом. Жінка має вміти виділяти час для себе - і ні робота, ні бізнес чи діти не мають бути на заваді. Почніть любити себе, і вас полюбить увесь світ! Також жінці просто необхідно почуватися коханою. Це те, що називається простим жіночим щастям, саме жінка пише сценарій стосунків та створює атмосферу щастя в домі. Тому, щоб почуватися щасливою, жінці потрібні приємні сюрпризи і море компліментів. Це робить її усміхненою, позитивною і щасливою. Усі ці емоції жінка потім дарує світу. А щоб почуватися повністю реалізованою, сучасна жінка має мати улюблену справу! Тому сьогодні жінки прагнуть реалізувати себе як особистість, як спеціаліст, стати матеріально незалежною, відкрити свою власну справу та досягти успіху. - Що потрібно жінці для досягнення успіху? - Головне - вірити в себе, свої сили і мати бачення цін-

32

ності своєї справи для людей. Якщо ви відчуваєте, що улюблена справа зробить вас щасливою, займайтеся нею, постійно навчаючись і вдосконалюючись. Бізнес, власна справа будуть вимагати дуже багато часу, сил, енергії, тому намагайтеся, щоб прагнення до успіху не відсунуло на «другий» план сім’ю. Радію, що багатьом сучасним жінкам вдається поєднувати щасливу сім’ю та успішну кар’єру. - Чим для Вас є Ваша справа? Чому Ви обрали саме цей фах? - За фахом я - лікар-невролог. Свою професію обрала ще в дитинстві, мріючи вилікувати свою маму. Закінчила школу з золотою медаллю, поступила в медінститут і стала неврологом. Моїй мамочці уже 89 років, вона - активна, енергійна. А я щаслива, що можу підтримувати її здоров’я у такому поважному віці. За плечима 42 роки лікарського стажу, багато вдячних пацієнтів, та я весь час в пошуках нових підходів щодо збереження здоров’я людини. Розуміла, що акцент треба робити на усвідомленні людиною цінності здоров’я та її власній відповідальності за нього! Тому уже 20 років працюємо у напрямку превентивності і антиейджингу, вивчаємо роль інформації у функціонуванні організму, розробили власну методику визначення якості здоров’я та індивідуальний алгоритм зміцнення здоров'я. - Про що мріє Розалія Кобилянська? - Коли ми тільки починали свої дослідження щодо інформаційного обміну в організмі, я мріяла про те, щоб до мене на прийом прийшла здорова людина, і я для неї створила індивідуальну програму збереження і зміцнення здоров’я. Тепер я мрію, щоб в Україні був культ здоров'я, щоб кожна людина мала свою персоніфіковану карту здоров'я та індивідуальну програму зміцнення свого здоров'я. Мрію, щоб на міжнародних конференціях я розпочинала свій виступ словами: «Я представляю країну культу здоров’я!»

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

33


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

Про роботу, виклики та успіхи

Ольга ЦАП:

«Не існує «жіночих» методів управління. Так само як і не існує «жіночого» щастя» Чи легко сьогодні робити телебачення і радіо? Як це – бути жінкою-управлінцем, поєднувати роботу, сім’ю і громадську діяльність? Про це в інтерв’ю з Ольгою Цап, директоркою ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ». – Ольго, з’явилася інформація, що ви цьогоріч стали амбасадоркою руху «Орфанний дзвін» у Львові. На жаль, мало хто взагалі знає про саму ініціативу. Розкажіть, будь ласка, про неї. – За цією ініціативою стоять сотні тисяч людей із невиліковними хворобами, але вони так само, як і ми, хочуть жити! У світі не існує лікування для понад 6000 рідкісних захворювань, 75% з яких вражають пацієнтів дитячого віку. Головне завдання руху «Орфанний дзвін» сьогодні - підвищити обізнаність про рідкісні захворювання, привернути увагу громадськості до проблем таких людей. Показати, що, незважаючи ні на що, такі пацієнти мають рівне право на медичну допомогу, навчання та доступ до суспільного життя. – Чому ви стали амбасадоркою цього руху? І як це може допомогти хворим? – Я відгукнулася на пропозицію стати амбасадоркою руху «Орфанний дзвін», адже сама свого часу пройшла складний шлях пошуку інформації, підтримки, допомоги і порятунку близької людини з важким захворюванням. Це – непросте випробування, але якщо до орфанних захворювань

34

привертати увагу, то ми спільно можемо допомагати великій кількості людей, які сьогодні почуваються покинутими сам-на-сам зі своєю бідою. Зараз я маю змогу надати більше можливостей саме для поширення інформації про тих, кому дуже потрібна допомога. Адже саме це – перший крок у їхньому порятунку. Долучившись до руху «Орфанний дзвін», я познайомилася з прекрасними людьми і цілими родинами, які щодня проходять через складнощі боротьби за здоров’я. Телеканал «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» вже не вперше бере участь у соціальних проєктах. Вже два роки поспіль ми підтримуємо інформаційно хворих із легеневою гіпертензією. Проте я вважаю, що наше завдання не лише інформувати, а й допомагати. Тому ми започаткували серію нарисів про людей із орфанними захворюваннями. Кожен сюжет – це окрема непроста історія щоденної боротьби за життя. І саме зараз час про це говорити. – Ваше життя багато років пов’язане з телебаченням. Це – улюблена справа чи, все-таки, більше робота? – Це – захоплення, яке стало справою мого життя. Звісно, це – і робота, АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ТОП-20 УСПІШНИХ ЖІНОК

адже вона приносить мені прибуток, але вже зараз я точно знаю, що віддаватися справі і отримувати від неї задоволення можна лише тоді, коли це йде від душі, коли гориш тим, що робиш, коли зранку встаєш і поспішаєш до справ. От саме телебачення – це на 100% моя справа! І я шалено тішуся, що мені це вдається. – А на скільки ви їй віддаєтеся? Як вдається поєднувати роботу і сім’ю? – Існує міф, що чомусь можна віддаватися на 100% і поєднувати це з ще чимось теж на 100%. Так не буває! Бо 100% - це вже абсолютна величина – у них ми вміщаємо роботу, захоплення, відпочинок, родину, хобі, громадську діяльність, хто що. Я стараюся балансувати, але не можу сказати, що знайшла ідеальний рецепт. Перший рік роботи на телеканалі «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» я майже тут жила – приходила першою і йшла останньою, дорогою на роботу і додому в голові теж були думки про телебачення. І лише з сім’єю я нарешті «перемикалася»: вже не треба було бути директоркою, тому я з полегшенням ставала жінкою і мамою, донькою і сестрою. Це – велике щастя: в одному житті поєднувати стільки потрібного. Я щодня дякую Богові за те, що маю стільки важливих ролей, що не обмежена якоюсь однією чи двома. – Ви керуєте великим колективом. Як це – бути жінкою-управлінцем? Чи є якісь спеціальні секрети? – У нас понад 100 працівників і більшість із них – носії творчих професій. Оце справді непросто – бути мудрою керівницею у середовищі, де багато емоцій, творчості та експресії. Я сама така, тому дискусії, обговорення і діалог – наші основні інструменти порозуміння, бо без них летіли би іскри! А от секретів немає, є лише правило: працювати на 110%. І от тут саме та ситуація, коли 100% - це не абсолют. Адже скільки б ми не говорили про гендерну рівність, втім, світом досі правлять переважно чоловіки - в Україні це гостро відчувається. У суспільстві до жінок подекуди зберігається поблажливе ставлення.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

Тому займаючи високі посади, ми часом змушені доводити, що гідні їх, - мусимо працювати більше, щоб не програти. Але хочу вас запевнити, що не існує «жіночих» методів управління. Так само, як і не існує «жіночого» щастя. Є професіоналізм, порядність, людяність, бажання створювати і допомагати. І вони доступні абсолютно усім жінкам та чоловікам на рівних. – Яким одним словом Ви можете охарактеризувати свою діяльність зараз?

– Експерименти! Це без жодних сумнівів! Бо відколи я прийшла на телеканал, ми щодня тільки цим і займаємося (сміється – від Авт.). Комунальний канал «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ», за яким не стоять великі гроші фінансових донорів, але який і не обслуговує нічиї особисті інтереси. Канал, який став майданчиком для дискусій, без обмежень політичної приналежності учасників. Канал, який реально є мовником громади і без хайпів нарощує кількість глядачів. І ми це зробили власними руками за три роки. А із осені у нас мовить і «Радіо ПЕРШЕ» 88,2 FM – це також великий виклик, у який не всі вірили. Але я знала, що з підтримкою ми це радіо запустимо і зробимо його таким, щоб воно вирізнялося на ринку радіомовлення. Ми шукаємо нові формати роботи і подачі інформації, запрошуємо у команду найкращих фахівців. Із цього народився ще один експериментальний проєкт – «Ранок на ПЕРШОМУ» – ранкове шоу із синхронним мовленням на радіо і телеканалі. Робити щось уперше – це круто, але робити щось першими – це взагалі неймовірно! – Про що ви думаєте зараз? Над чим працюєте і що хочете втілити?

– Зараз, як ніколи, для мене актуальною є відкритість до змін. І це не лише про роботу. Канал і радіо щодня «ловлять хвилю», бо світ змінюється. Отже, і ми маємо змінюватися і підлаштовуватися, щоб вистояти. Але це так само і про життя загалом. Я щоразу частіше зауважую, що все відбувається саме тоді, коли і має відбутися, що немає випадковостей і випадкових людей. І це заспокоює. А ще я зрозуміла, що зміни приходять до тих, хто до них готовий та живе з відкритим серцем і вдячністю. Тому я чекаю кожного нового дня, складаю плани, роблю десятки дзвінків, спілкуюся з людьми, мрію і готова до нових викликів!

35


ДУМКИ ВГОЛОС

Роздуми на тему культури одягу

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Роман Данилів – відомий підприємець, економіст за освітою, засновник Центру іноземних мов «Лідер» та бренду ROSE TAILOR із пошиття на замовлення елітного чоловічого одягу. Сергій Федоренко – директор Львівської обласної інфекційної лікарні, Заслужений лікар України. Міжнародне громадське об’єднання «Асоціація ділових кіл» за високе визнання суспільством особистих моральних чеснот і заслуг, здійснення благородних справ та звершень, спрямованих на благо народу та держави, нагородило Сергія Федоренка «Орденом честі» та удостоїло титулу «Великі українці».

Сьогодні своїми роздумами про культуру, зокрема, сучасного одягу на шпальтах журналу «АКЦЕНТИ плюс» ділиться Заслужений лікар України Сергій Федоренко: «Взятись за написання цих рядків мене спонукали два чинники: зовнішній вигляд сучасної молоді та відвідини студії індивідуального пошиття чоловічого одягу ROSE TAILOR. Скажіть відверто, гонорові галичани: високоінтелектуальні та прискіпливі, літні та молоді, невже Вас не шокує безликий вигляд багатьох із нас на вулиці, в офісі, театрі, церкві, на офіційних заходах? Втративши подекуди вимогливість до мови (зросійщення та на кожному кроці нецензурні слова), ми також послабили вимоги і щодо нашої зовнішності. Ще не так давно, будучи в інших містах, я з гордістю чув: «Ах,

36

НАТХНЕННЯ

від РОМАНА ДАНИЛІВА та ROSE TAILOR як у Львові красиво вдягаються! Слово «файно» тільки там і пасує». А сьогодні за вдаваною розкутістю та демократичністю у багатьох стає помітною елементарна невихованість, низький рівень культури, зокрема, в одязі. На жаль, зовнішня аморальність часто нині стає своєрідним етикетом поведінки. Для мене, людини із високоморальними цінностями та поглядами, м’яко кажучи, дуже комічно виглядають джинси із порізами-дірками та сукні, пошматовані розрізами абияк і будь-де. Також, на жаль, на наших архітектурно вишуканих вулицях тепер так часто можна побачити жінок чи чоловіків, убраних з ніг до голови за останнім писком моди, втім, більш схожих на манекенів, ніж на живих людей. Розумію, таким чином вони прагнуть самови-

раження, втім, забувають просту істину: завжди і всюди людину зустрічають передусім по одягу.

Культура носіння одягу є настільки ж важливою, як і сама культура людини. Наш вигляд – це перша ознака індивідуальності, своєрідна іміджева візитівка. Завітавши у Львові на вулицю Демнянську в Імперію (не бійтесь цього цілком доречного тут слова) з індивідуального пошиття елітного чоловічого одягу ROSE TAILOR, я був надзвичайно вражений. Господар Роман Данилів, хоч і молодий, але вже з першого знайомства видно, що це професійний менеджер, дуже АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ДУМКИ ВГОЛОС

захоплююче розповідав про світ кольору, текстури, дизайну та тканин для чоловічого одягу… Одразу був помітним його професійний підхід до справи – він завжди так переконливо запрошує у світ краси, самобутності та неймовірних відчуттів – ніби ти знаходишся не на околиці Львова, а десь у Мілані, Римі, Парижі… Оглядаючи колекцію цього бездоганного одягу, одразу подумки приміряю на себе цю красу. А підібравши собі декілька ексклюзивних маринарок, починаю глибше усвідомлювати, що саме вдало підібраний одяг створює перше стійке враження про мене, мої манери, звички, характер. У шоу румі ROSE TAILOR усе вишукане, доречне, приємне, стильне та відповідає високим стандартам тканин, прикладних матеріалів та технології пошиття. Так і хочеться у цих моделях покрасуватись на ділових зустрічах, офіційних прийомах, на романтичній чи дружній вечері. На прикладах багатьох своїх постійних поціновувачів Роман Данилів доводить, що навіть в умовах економічної нестабільності можна і треба вдягатися добротно, якісно і зі смаком. Стиль одягу, який пропонує ця авторська майстерня, відповідає світовим стандартам. Саме тому кожної пори року так багато чоловіків оновлюють саме тут свій гардероб

– замовляють пальта, куртки, костюми, піджаки, штани, а також сорочки, трикотажні вироби, взуття та різні аксесуари. Тут шиють на замовлення, або пропонують готові речі, корегуючи їх по фігурі. До того ж дотримуються трьох незмінних постулатів: пошиття чоловічого одягу на замовлення, професійна робота з так званими напівфабрикатами та надання готового дизайнерського продукту. Потрапляючи із світу вуличної буденності в атмосферу творчості та професіоналізму, розумієш, що незалежно від віку, соціального статусу, професії, особистих переваг, з власним іміджем людина може експериментувати до безконечності. Втім, це потрібно робити за участі фахівців. Таких, як Роман Данилів. До них тягнуться, закохуються в їхню одержимість та силу волі, в їхнє прагнення змінити і наше довкілля, і нашу культуру, щоб кожен виглядав неперевершено, або як мінімум – індивідуально. Бо лише тоді сірість зникне з нашого поля зору. Саме тоді з відчуттям міри ми гордовито вирізнятимемося у натовпі. Хіба цього мало? Розумію, що кожному часу притаманна своя мода. Так було, так є і так буде завжди… Втім, нехай новітнє завжди виглядає бездоганно та зі смаком, який ніколи не полишав українців та лише підсилював їх відчуття власного «я».

Директор Львівської обласної інфекційної лікарні, Заслужений лікар України СЕРГІЙ ФЕДОРЕНКО:

«В Україні сьогодні не так багато фірм, які працюють лише з брендами світового рівня. Я особисто переконався, що одяг преміум-класу Романа Даниліва – це елегантність, бездоганний крій, комфорт і розкіш одночасно. Все, що у світі моди називається італійським шиком, тепер можна знайти і у Львові, в «Імперії чоловічого одягу ROSE TAILOR».

Авторська майстерня ROSE TAILOR Романа Даниліва: Львів, вул. Демнянська, 26 попередній запис тел. (068) 900 45 20. Facebook: Rose Tailor Instagram: rose_tailor_roman_ danyliv rosetailor.info УВАГА! Кожен, хто надішле фото цієї розповіді на viber за номером (068) 900 45 20, отримає професійну консультацію дизайнера Романа Даниліва, а при замовленні костюму – подарунок.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

37


БІЗНЕСОВІ НОВИНИ: ПРО ІІІ ЛЬВІВСЬКИЙ ЕКСПОРТНИЙ ФОРУМ..........................С.39

МИСТЕЦТВО: РОЗПОВІДЬ ПРО ВИСТАВКУ ВІКТОРА ПРОДАНЧУКА «ВІЧНІ ТА ГЕНІАЛЬНІ»....................................................................................... С.40

МОДА, СТИЛЬ: МОДНІ ТРЕНДИ ВЕСНИ-2020.............................................................С.42

38

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


БІЗНЕСОВІ НОВИНИ

ІІІ ЛЬВІВСЬКИЙ ЕКСПОРТНИЙ ФОРУМ

Про міжнародний форум для підприємців

12 березня у Львові відбувся Третій Експортний Форум, організований Львівською торгово-промисловою палатою, за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. Учасників привітали президент ТПП України Геннадій Чижиков та президент Львівської ТПП Дмитро Афтанас, перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Як сказав Президент Львівської ТПП Дмитро Афтанас: «Сьогодні українські товари експортуються у велику кількість країн світу, і ми всіма силами намагаємося працювати, аби розширити ринок експорту України. Для цього є дуже важливою гармонійна співпраця органів державної влади та бізнесу. Успіх експорту напряму залежить від успішності та авторитету бізнесу, який підтримує держава».

• Львівщина є одним з лідерів у створенні сприятливого середовища для експорту українських товарів і продукції, а метою Експортного форуму є подальший розвиток експортної діяльності регіону та України, вироблення ефективних механізмів її підтримки, пошуку нових ринків для продукції наших підприємств. Детальніше про роботу Служби експортера присутнім розповіла начальник відділу розвитку торгівлі і підприємництва Львівської ОДА Христина Каліш. У межах форуму учасники обговорили можливості та перспективи підтримки експорту українських підприємств, а також зарубіжний досвід просування товарів на зовнішні ринки. Також відбулися виступи експертів, дискусії, презентації компаній. Львівська торгово-промислова палата щиро дякує усім партнерам, які підтримали цю ініціативу. Журнал «АКЦЕНТИ плюс» - генеральний медіа партнер Львівського Експортного форуму - завжди інформаційно підтримує заходи для розвитку бізнесу в регіоні.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

39


МИСТЕЦТВО

Про знаного львівського реставратора, скульптора, художника.

Віктор ПРОДАНЧУК:

«Головне – не згубити свою українську суть!» • Нещодавно у Палаці мистецтв відкрилася авторська виставка талановитого подружжя Віктора Проданчука та Наталії Євдокименко-Проданчук. Ця виставка стала ювілейною для Віктора Проданчука. На її відкриття завітало чимало знаних львів’ян та прозвучало багато теплих слів на адресу талановитих митців. Окрім робіт подружжя з проєкту «Вічні та геніальні», які подекуди ламають уявлення про традиційну скульптуру, глядачі мали змогу побачити ще й інші роботи талановитих митців, виконані у більш традиційному стилі. Зокрема, були представлені графічні роботи Віктора Проданчука, а також його інші скульптурні роботи, присвячені різним періодам історії України. Кожна з представлених робіт знаменує різні епохи розвитку України та має глибокий філософський зміст. Виступаючи на відкритті своєї виставки, Віктор Проданчук підкреслив, що всі його роботи присвячені саме Україні та її славній історії.

• «Ми з дружиною намагаємося донести нашу творчість до людей через призму своїх відчуттів. Для нас це найбільша нагорода!» • У центрі виставки – доповнений новими роботами, новаторський проєкт «Вічні та геніальні», перші роботи якого побачили світ наприкінці 2018 року. У

40

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Віктор Проданчук – відомий львівський реставратор та художник, який працює у сфері скульптури, графіки, етно-кераміки. Має вищу освіту: закінчив Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, Львівську національну академію мистецтв та Львівський університет бізнесу та права. Є бізнесменом та співвласником компанії «Оберіг-груп», а також громадським діячем. Свого часу, працюючи в «Укрреставрації», брав участь у реставрації Успенського собору Києво-Печерської лаври та Михайлівського Золотоверхого собору, де близько третини різьби в іконостасі було створено руками Віктора Проданчука. Його художні твори неодноразово виставлялися як в Україні, так і за кордоном. Лише минулого року у різних містах відбулося аж 17 виставок його творів, в тому числі виставка у Нью-Йорку, у George Billis Galery. 2018 року виставлялися у Gallery Bonzard, в Парижі, виставка "Арт-куб" в рамках фестивалю "Альфа джаз фест" у Львові та міжнародна виставка Roma la Pigna у Римі, в Італії. Також була персональна виставка у галереї «ABEK» культурного центру О. Фельдмана, що у Харкові, персональна виставка у Дніпропетровському художньому музеї, Одеському музеї західного та східного мистецтва, а у травні 2019 року – на виставці у стінах Верховної ради України, у рамках проекту «Україна-Ірак». Також його роботи - у приватних колекціях та закордонних музеях. Нещодавно ще одна його робота була продана на міжнародному аукціоні у Лондоні. Віктор Проданчук також активно займається благодійністю, є учасником благодійного аукціону «Із янголом на плечі». Увійшов у «ТОП-100 чоловіків. Гордість Львівщини». Нагороджений Орденом Святого Архистратига Михаїла та Орденами Святого Володимира 1,2,3 ступенів. Одружений. Разом з дружиною, художницею Наталією Євдокименко-Проданчук виховують двох синів та доньку. Життєве кредо: "Життя коротке. Мистецтво вічне".

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


МИСТЕЦТВО

ньому знамениті представники мистецтва ХХ-ХХІ століття постають у цікавих образах, що спонукає до роздумів. У цій колекції можна побачити у дещо незвичних образах знаних зарубіжних та українських митців, зокрема, Вінсент ван Гога, Пабло Пікассо, Сальвадора Далі, Енді Воргола, Джексона Поллока, Амадео Модільяні, Казимира Малевича, Олександра Архипенка, Іллю Рєпіна, інших знаменитих. За словами Віктора Проданчука, ним керувало бажання яскраво нагадати світу про знаменитих митців та їхнє подекуди нелегке життя. • Втім, Віктор Проданчук вирішив не зупинятися на досягнутому - щоразу доповнює колекцію «Вічних та геніальних» новими роботами та невтомно експериментує з різноманітними техніками та матеріалами (камінь, бронза, скло, шамот, дерево, гальванопластика). Майже кожен скульптурний портрет з алюмінію циклу «Вічні та геніальні» має свого матричного «двійника», виконаного в шамоті (випалена вогнетривка глина або каолін) та декорованого яскравими керамічними поливами. Втім, окрім скульптур геніальних та знаменитих, руками митця створені ще й дивовижні скульптури мавок та лісовиків, трипільські баби з каменю та бронзи, чудернацькі металеві будяки, зображення філософських дерев часу та річок життя. Усі його твори вражають своїм задумом, філософським підтекстом, унікальністю техніки виконання та новизною мистецького погляду.

• «У мистецтві завжди має бути ідея, загадка, особливий погляд, інше бачення реального предмету. Для мене мистецтво – це дискусія із глядачем». • Віктор Проданчук також є автором мистецьких книг, які виконані на високому рівні та задають тон усім, хто займається сучасним мистецтвом. Недавно світ побачила його нова книга «Вічні та геніальні», пре-

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

зентація якої відбулася у грудні минулого року у палаці Потоцьких. • Митець Віктор Проданчук переконаний, що мистецтво та бізнес разом творять добро. Тому його роботи не раз виставлялися на різних бізнесових форумах. Днями роботи проєкту «Вічні та геніальні» були представлені на ІІІ Львівському експортному форумі. Художник переконаний, що українці мають знати свою історію та пишатися своїми видатними українцями. • Віктор Проданчук також активно займається реставраційними роботами – його руками відреставровано чимало історичних пам’яток. Днями він взяв участь у виїзній науковій експедиції з працівниками музеїв, істориками, журналістами та архітекторами. Поїздка місцями культурно-етнографічного музейного простору вкотре довела, що чимало пам’яток національного значення перебуває у жахливому стані та потребують негайного збереження, відновлення та реставрації. • Будучи палким патріотом України, Віктор Проданчук, предки якого походять зі старого козацького роду, стверджує, що творити його надихає любов до України, до її історії, а також краса рідного краю. Віктор Продангчук мріє, щоб Україна перемогла та незабаром стала процвітаючою державою, а його твори були у кожній столиці світу та продавалися на акціоні Sotheby's (Сотбіс). Також він мріє ще багато років творити, бо має ще багато цікавих ідей! Нещодавно художник Віктор Проданчук вкотре долучився до благодійної ініціативи під назвою «Купи зустріч», кошти від якої підуть на благодійні цілі. Він переконаний, що світ врятує мистецтво та краса, а також зроблене добро, тому часто повторяє: «Люди, творіть добро!» • Віктор Проданчук запрошує на екскурсію у свою творчу майстерню. Додаткова інформація за тел. +38 (067) 934 66 53. art-prodanchuk.com Фото з особистого архіву Віктора Проданчука

41


МОДА, СТИЛЬ

Про модні тенденції весни

Весна прийшла – пора оновлювати свій гардероб. Втім, перед тим, як відправитися на шопінг, варто ознайомитися з головними трендами прийдешнього сезону.

МОДНІ ТРЕНДИ

ВЕСНИ-2020 КОЛЬОРИ-ФАВОРИТИ

ШОРТИ ТА КЮЛОТИ

Цієї весни актуальними будуть кольори у стилі сафарі: хакі, бежевий або світлий коричневий. Також популярними залишаються білий, рожевий і пудровий. Втім, не втрачають своїх позицій також червоний та чорний, яскраво синій та блакитний, а також різні пастельні кольори.

Окрім улюблених багатьма кюлотів, цього сезону дизайнери пропонують ще й шорти та навіть у поєднанні з піджаками. Молодих та струнких ця пропозиція, мабуть, точно зацікавить.

ТРЕНЧІ Є речі, які ніколи не виходять з моди, лише із сезону в сезон злегка змінюється їх фасон або колірна гама. Тренчі практично завжди у моді. Дизайнери радять, що краще віддати перевагу лаконічному крою без зайвого декору. Тоді одяг не втратить актуальності і в наступних сезонах.

ВІНТАЖНІ СУКНІ Навесні жінки з приємністю одягають сукні. Цієї весни вінтажний стиль – знову у моді! Обирайте сукні з легких, спадаючих тканин. Актуальними будуть фасони ретро з рукавами-крильцями. Також у цьому сезоні популярними будуть сукні з вшитими чокерами на шиї.

ШКІРЯНІ РЕЧІ Шкіряний одяг уже кілька сезонів поспіль залишається популярним. Шкіряні пальто, куртки, спідниці, шорти, а також шкіряні сукні – усе це знову є актуальним.

БРЮЧНІ КОСТЮМИ Якщо ви хочете виглядати елегантно, то брючний костюм - це найкращий варіант, адже брючний костюм на жінці виглядає дуже стильно. Шукайте костюми пастельного, або рожевого кольору та всіх його відтінків. Цей колір – одна з головних тенденцій сезону, тому у вашому гардеробі обов’язково повинна бути така річ.

42

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


МОДА, СТИЛЬ

ПИШНІ РУКАВИ Пишні деталі – це один з головних трендів 2020-го року, який перейшов ще з 2019-ого. Зокрема, пишні рукави особливо розкішно виглядають у вечірніх нарядах. Вони здатні додати будь-якому одягу елегантності, жіночності та вишуканого шарму.

РЮШІ І ВОЛАНИ Весна завжди асоціюється з красою, жіночністю, романтичністю, тому як можна відмовитися від воланів? Обирайте моделі, які близькі до вікторіанського стилю: пастельні тони, ажурний комір, рюші та волани – декор повинен підкреслити жіночність ваших форм, але не виглядати безглуздо.

ДЖИНС ТА САФАРІ-СТИЛЬ Джинсовий одяг не втрачає своїх позицій – денім далі в моді. Втім, цього сезону також буде актуальним сафарі-стиль: широкі штани з накладними кишенями, комбінезони із специфічним забарвленням, клапани та інші дрібні елементи будуть дуже доречними.

МОДНІ ПРИНТИ Дизайнери цього року пропонують поєднувати різні принти в одному ансамблі. Скажімо, можна поєднати гусячу лапку з клітинкою. Це безпрограшний варіант для ділової леді. Окрім інших яскравих принтів, не втрачає актуальності і принт в горох. Стилісти ж рекомендують вибирати великий принт з різними варіаціями і формами гороху. Якщо за довгу зиму ви скучили за яскравим барвами рослинності, то можете сміливо купувати речі з тропічними принтами. Крім листя, на малюнку можуть бути і квіти, і навіть тропічна фауна. Чим більшим буде малюнок, тим краще! АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

43


ПРО ГОЛОВНЕ: ВАЖЛИВІ СВІТОВІ НОВИНИ................................................................С.45

ІСТОРІЯ УСПІХУ ЛЕГЕНДАРНОЇ МОДЕЛІ КАРМЕН ДЕЛЛЬ’ОРЕФІЧЕ......................................................................С.46

СВІТОВІ АКЦЕНТИ

ЦІКАВО ЗНАТИ:

44

10 РЕЦЕПТІВ ДОВГОЛІТТЯ КОРОЛЕВИ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ ................................................................... С.48

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


СВІТОВІ НОВИНИ у березні 2020

ПРО ГОЛОВНЕ

Про найбільш важливі новини світу

n Всесвітня організація охорони здоров'я підняла рівень небезпеки епідемії коронавируса до «дуже високого» - це найвищий рівень ризику в градації ВООЗ. Занепокоєння викликають три нових вогнища зараження: Південна Корея, Іран і Італія (остання вже почала розносити вірус по Європі). В середині березня заступник глави Центрів по контролю і профілактиці захворювань США (CDC) Енн Шухат заявила про те, що пандемія стає неминучою. n Число випадків інфікування коронавірусів COVID-19 в усьому світі по станом на 16 березня перевищило 173 тис. осіб. На планеті більше 150 країн і територій, де виявили вірус - серед них і Україна. Епідемія в Іспанії обігнала спалах в Південній Кореї. n Навіть найавторитетніші організації - зокрема, Міжнародний валютний фонд (МВФ) - недооцінили руйнівний вплив пандемії на світову економіку. Значне погіршення прогнозів відбувається на наших очах. Ще недавно в МВФ очікували уповільнення зростання світової економіки лише на десяті частки відсотка. Але тепер експерти попереджають, що і Європа, і США виявилися на порозі економічного обвалу.

n У Китаї глибший, ніж очікувалося раніше, економічний провал це вже доконаний факт. Обсяг промислового виробництва в Китаї за підсумками січня-лютого скоротився найшвидшими за останні 30 років темпами - відразу на 13,5% в річному вираженні. Роздрібна торгівля просіла за той же період відразу на 20,5%, інвестиції в основний капітал скоротилися на 24,5%. Результати виявилися значно гіршими експертних прогнозів.

n Ціна нафти марки Brent у середині березня впала нижче $ 30 за барель. Цього року світ може зіткнутися з рекордним скороченням попиту на сировину. На початку березня Росія не стала продовжувати угоду з ОПЕК щодо обмеження видобутку нафти, після чого і Росія, і провідна країна ОПЕК Саудівська Аравія оголосила про намір наростити видобуток. n Ірак і Кувейт, які входять до складу ОПЕК, вирішили також знизити ціни на нафту та наслідувати приклад Саудівської Аравії у квітні, а ОАЕ - для лютневих продажів. n Вибори на посаду президента США пройдуть 3 листопада 2020 року. Представник від республіканців - діючий американський лідер Дональд Трамп - вже оголосив про намір брати в них участь. Новий раунд праймерізу визначив суперника Трампу – Байдена від демократів, який пообіцяв призначити жінку віце-президентом у разі перемоги на виборах. Представник Демократичної партії США Джо Байден лідирує на попередніх виборах партії в штатах Міссісіпі, Міссурі і Мічиган.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

45


ІСТОРІЯ УСПІХУ

Про жінку, яка вразила світ

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Кармен Делль'Орефіче (нар. 3 червня 1931 р. у Нью-Йорку) - американська модель; занесена у Книгу рекордів Гіннесса як подіумна модель з найдовшою кар'єрою, актриса, автор книги «Бути красивою: секрети і прийоми, яким я навчилася за 40 років роботи моделлю», доктор Університету мистецтв у Лондоні.

КАРМЕН ДЕЛЛЬ’ОРЕФІЧЕ – НА ПОДІУМІ У 88!

Легендарна подіумна модель Кармен Делль’Орефіче - муза Сальвадора Далі маючи воістину феноменальну зовнішність, заслуговує на велике захоплення. Вона така красива, що видається не жінкою, а іконою краси, аристократичності, витонченості. Коли вона у свої …88 років виходить на подіум, зал встає. Те, в якій формі вона себе тримає, гідно найвищих похвал!

Навіть пластичні хірурги, погоджуючись з тим, що її зовнішність є результатом багаторічної та систематичної роботи цілого ряду фахівців індустрії краси, обов’язково відмічають ще й велику заслугу самої Кармен – її щоденні зусилля вартують поваги. За свою довгу кар’єру моделі Кармен Делль`Орефіче знялася для обкладинок Vogue Paris, Vogue US, Marie Claire US, Harper's Bazaar US, Vanity FairItalia, Town & Country, Madame, V Magazine,

46

Amica, Elle Italia і інших. Брала участь у показах Джона Гальяно, Жан-Поля Готьє, Донни Каран, Ісаака Мізрахі, Гая Матіоли, Росселли Джардіні, Синтії Роулі, Тьєррі Мюглера та інших. Після свого 80-річчя Кармен Делл`Орефіче продовжує брати участь в показах та зніматися для рекламних кампаній. Коли Кармен Делль’Орефіче запитують, чи збирається вона на пенсію, вона відповідає: «Я подумаю про це, коли мені виповниться 100!»

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ІСТОРІЯ УСПІХУ

Сьогодні розповімо про те, як збулася мрія маленької дівчини, а також наведемо

цитати самої Кармен Делль'Орефіче про секрети своєї краси:

• «Мені потрібно багато сну і правильна їжа. Але важлива умова довгого і щасливого життя - це вміння думати. Те, що підходить мені, не підходить вам. Робити те, що робить інша людина, бездумно. Є багато підказок, хороших порад, але потрібно думати, чи підходить це саме вам... У житті важливо стати «поза часом» якомога раніше!». • «Я тренуюся щодня і більше не п'ю каву вранці. Я встаю і рухаюся, щоб запустити циркуляцію крові». • «Гроші, які я заробила, дозволяють мені тримати своє життя в руках. У мене було приголомшливе тіло і мені за це платили. У мене приголомшливе життя. Чи багато жінок у 76 років можуть сказати, що їх фото для пенсійного посвідчення робив Норман Паркінсон? Я демонструю приклад сильної особистості для сивочолого населення. Я даю їм дозвіл бути самими собою. У свої 80 років я вважаю себе дівчиною з обкладинки!» • «Якщо підвести підсумок моїй кар'єрі, то слід сказати, що найнесподіваніші і чудові події у житті відбувалися, коли я була відкрита всьому новому. Ніколи не втрачаю надії виявити в собі ще якісь здібності. Хоч я і не претендую на вічне життя, але своє життя хочу прожити у щасті, а смерть зустріти в туфлях на високих підборах!»

Історія життя та успіху Кармен Делль'Орефіче народилася у бідній родині італійського скрипаля та угорської балерини. Незабаром після її народження батьки розлучилися, і Кармен залишилася жити з матір'ю. Мати хотіла, щоб дочка також займалася балетом. Вимоглива і безжальна балерина-мама була незадоволена зовнішністю дочки: «Мама мимохідь могла сказати, що мої вуха схожі на сидіння седана, а ступні - на ласти». Про себе ж Кармен сказала так: «Я завжди була гидким каченям. Я була найвищою і самою худою, у мене були скоби на зубах. Хлопчаки знущалися з мене». Мати часто віддавала Кармен на кілька місяців в інтернат. Але ніхто не забороняв дівчинці мріяти; і вона мріяла. Кармен мріяла про краще майбутнє та кар'єру балерини. Однак, перехворівши у дитинстві ревматизмом, балериною Кармен не стала. Але у 14 років (це було у 1945 році) їй несподівано запропонували спробувати себе у якості фотомоделі. Її фотографували відомі фотографи. А у жовтні 1947 року її фотографія

з'явилася на обкладинці журналу Vogue. Ця подія зробило Кармен однієї з чотирьох наймолодших моделей за всю історію журналу. Втім, за словами Кармен, вона просто ненавиділа це фото, на якому вона була схожа на хлопчика. Після цього Кармен почали запрошувати на світові подіуми. Втім, заробітки моделі були невисокі. Вони з мамою були змушені жити без гарячої води і ліфта. Грошей не вистачало, не було чим заплатити за квартиру, тому Кармен підробляла, шиючи одяг. Але Кармен вдячна долі за пережите. Після всього перенесеного навіть невеличке відчуття голоду надовго змушує знову дбайливо ставитися до грошей і до життя в цілому. Кармен Делль’Орефіче працювала моделлю практично без перерви аж до третього шлюбу. У 1963 році Кармен прийняла рішення піти з модельного бізнесу, вважаючи, що 30 років - це поріг для моделі, а їй було вже 32. Наступні 15 років свого життя вона присвятила вихованню дочки і лише зрідка брала участь у зйомках і дефіле. А потім знову повернулася на подіум і уже надовго.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Приклад неймовірної Кармен Делль’Орефіче доводить, що для збереження краси головне - правильно ставитися до себе та свого тіла. Як знати, можливо, отримані знання та любов до себе дозволять і вам у 88 років виглядати так чудово, як Кармен Делль'Орефіче!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

47


ЦІКАВО ЗНАТИ

Поради про те, як жінці у солідному віці залишатися успішною

10 СЕКРЕТІВ

КОРОЛЕВИ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ Цього року королева Єлизавета ІІ святкуватиме свої 94 роки. Мудра та вольова, красива та доброзичлива, завжди елегантно вбрана та на підборах, своєю активністю у свої 94 роки вона викликає велику повагу та захоплення не лише у британців, але й у всього світу. За попередній рік королева провела 341 захід, завжди приголомшливо виглядає та зберігає активність. Як їй це вдається? Пропонуємо Вашій увазі 10 секретів енергійності від королеви Єлизавети ІІ.

1.Незламний оптимізм Піддані і наближені до двору представники британського суспільства стверджують, що Єлизавета ІІ практично завжди знаходиться у піднесеному настрої. Навіть розлютившись з будь-якого приводу, вона швидко остигає і не дозволяє собі сумувати або впадати в тугу.

2. Хороші успадковані гени Мама королеви Єлизавети ІІ прожила 101 рік, а бабуся і прабабуся - 85 і 89 років відповідно. Генетик Сара Харпер з Оксфордського інституту старіння вважає, що ймовірність довголіття різко зростає, якщо ваші предки-дідусі подолали рубіж у 70 років, а бабусі дожили до 80-ти.

3. Відмова від куріння Шансів вирости і не палити у майбутньої королеви Єлизавети ІІ було небагато: її батько і сестра курили, так й за часів її молодості це вважа-

48

лося модним і прогресивним, особливо для жінок. Однак Єлизавета була принциповою противницею нікотину. Більш того, вона наполягла на тому, що вийде заміж за принца Філіпа тільки за умови, якщо він кине палити. Принц прийняв умову і з тих пір не викурив жодної цигарки. До речі, принц Філіп також давно перетнув віковий рубіж 90 років.

4. Любов до вина Єлизавета II п'є тільки вино, але лише 1-2 келихи в день. Королева віддає перевагу білому сухому, що позитивним чином впливає на стан серцево-судинної системи та на кольорі її обличчя!

5. Дієта Колишній персональний шеф-кухар королеви Даррен Мак Грейд розповів, що королева вкрай аскетична у своїх смакових уподобаннях. Її улюблена страва - курка на грилі з овочевим салатом, але під суворою забо-

роною знаходяться всі продукти, які містять крохмаль. Королева не їсть борошняних виробів і вкрай рідко дозволяє собі десерти.

6. Щасливий шлюб Королева одружена з принцом Філіпом 73 роки! У численних інтерв'ю вона завжди підкреслює, що чоловік її підтримує у всіх починаннях, брав діяльну участь у вихованні 4-х дітей, і за все сімейне життя подружжя жодного разу не посварилися серйозно. У них є чому повчитися!

7. Фізична активність До сих пір королева обов'язково гуляє в парку щодня по 2 години, а також досі двічі на тиждень займається верховою їздою. Навіть частину робочого дня вона проводить стоячи, щоб тримати м'язи у тонусі.

8. Здоровий сон Королева Єлизавета II спить 7 годин на добу, а встає завжди в один і той же час: о 7:30 її зобов'язані розбуАКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ЦІКАВО ЗНАТИ

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Єлизавета ІІ (нар. 21 квітня 1926 року) - королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, а також вона є головою Співдружності націй (яка складається з 15-и країн: Канади, Австралії, Нової Зеландії, Ямайки, Барбадосу, Багамських Островів, Гренади, Папуа Нової Гвінеї, Соломонових Островів, Тувалу, Сент-Люсії, Сент-Вінсенту і Гренадин, Антигуа і Барбуди, Белізу, Сент-Кіттсу і Невісу. У всіх цих країнах, окрім Сполученого Королівства, інтереси королеви Єлизавети ІІ представляють генерал-губернатори, що призначаються нею. Також королева Єлизавета ІІ - Верховний головнокомандувач Збройних Сил, Лорд Острова Мен, Верховний управитель Церкви Англії, Захисниця віри, Герцог Нормандії. Цікаво, що у 1945 році Єлизавета змогла вмовити батька, щоб він дозволив їй відслужити у війську вона приєдналась до Жіночої Допоміжної Територіальної Служби, як № 230873 лейтенант Елізабет Віндзор, і вивчилась на водія. Це був перший випадок в історії королівської родини, коли жінка служила у військовому підрозділі. Формально Єлизавета ІІ - наймогутніший монарх світу – її правління триває вже більше 68 років!

дити, якщо вона не встала сама. Суворий режим дня королева вважає обов'язковим для підтримання хорошого здоров'я.

9. Розумова активність Королева щодня знаходить час для читання, вона стежить за обстановкою у світі, відповідає на урядові звернення та листи простих громадян, знайомиться з новинками літератури та навіть самостійно придумує плани проведення офіційних прийомів, їх тематику та передбачуваний сценарій.

10. Благодійність Королева виступає в якості патрона понад 600 благодійних організацій в усьому світі і ретельно стежить за їх діяльністю. Дослідження доводять, що люди, які безкорисливо допомагають іншим, живуть довше. Адже почуття власної корисності, радості від здійснення благої справи знижує загальний рівень стресу в організмі, що сприятливо позначається на здоров'ї.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Учені давно встановили, що люди з позитивним ставленням до життя живуть довше, ніж песимісти. Довгожителів вирізняє ще й відповідальне ставлення до свого організму, здоровий спосіб життя, а також розумова активність. Миролюбний характер, любов та щастя в особистому житті, уміння насолоджуватися життям – також не менш важливі чинники довгого та здорового життя.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

49


ВИСТАВКА ХУДОЖНИКА ІГОРА КУЗЬМАКА......................................................С.51

КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я: ПРО КОРИСНІ ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ ТА АКЦІЯ ВІД «МЕДІС» .........................................................................С.52

ОСОБИСТІ АКЦЕНТИ

ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

50

5 ПОРАД ДЛЯ ЩАСЛИВОЇ СІМ’Ї....................................................С.54

АСТРОПРОГНОЗ: ГОРОСКОП НА БЕРЕЗЕНЬ-2020.........................................................С.56

ВІДПОЧИНОК ГРА У ГОЛЬФ В EDEM RESORT MEDICAL & SPA................С.58

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ВИСТАВКА

Ігор КУЗЬМАК:

Про виставку «Дивоцвіти світу»

«Кожна квітка схожа на жінку!»

10 березня у Львівській спілці архітекторів, у приміщенні Порохової вежі відкрилася авторська виставка унікального живопису успішного та талановитого архітектора і художника, досвідченого управлінця та громадського діяча, палкого патріота України та мецената Ігора Кузьмака під назвою «Дивоцвіти світу». Ця подія зібрала цілий зал знаних людей - високоповажне духовенство, відомих художників та архітекторів, музикантів та співаків, викладачів Національного Університету «Львівська політехніка», представників ділових кіл, в т. ч. представників

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

Львівської торгово-промислової палати, жінок з Жіночої Ділової палати України, представників мас медіа та різних громадських організацій, родину та численних друзів Ігора Кузьмака. Картини Ігора Кузьмака усіх присутніх приємно вразили яскравістю фарб, унікальним баченням художником краси природи, його вмілим реалістичним відображенням світла та перспективи, а також досконалою технікою виконання. Квіти на його картинах - мальви, соняхи, братчики, маки, іриси, кали, лілеї, троянди та дивоцвіти - справді дивовижні. Потрібно мати неабиякий талант та надзвичайну любов до рідної землі, щоб так уміло відобразити красу квітів. Окрім того, усі квіти в уяві Ігора Кузьмака асоціюються з жіночою красою. Того вечора пролунало чимало щирих, теплих слів на адресу автора картин, лунав спів дівочого ансамблю та чарівна музика у виконанні талановитого оркестру INSOЛьвів. Інтригуючим було відкриття кожної з картин - кожній з них Ігор Кузьмак присвятив окремі слова та влучні цитати. Вечір вели чарівні ведучі: Ірина Плахтій та Оксана Бобошко-Вандерховен, яка також у цьому залі представила частину своєї колекції раритетних поштівок, присвячену темі краси жінки. Втім, того вечора Ігор Кузьмак, подарувавши приємні емоції, ще раз приємно вразив присутніх, представивши свій також талановитий, але уже музичний твір (дебют) - особисто написаний Ігорем Кузьмаком «Вальс дивоцвітів». Талановитий Ігор Кузьмак - талановитий у всьому! Тож любімо життя та помічаймо його красу, читаймо, міркуймо та розставляймо правильні акценти у своєму житті! Разом формуймо спільноту позитивних, здорових, щасливих, гармонійно розвинутих, розумних та успішних!

51


КРАСА ТА ЗДОРОВ’Я

Про заняття спортом

ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ: для життя та здоров’я «Рух – це життя!» - так звучить популярне твердження, котре прикрашає банери та рекламну продукцію різноманітних спортивних центрів та секцій. Здавалось би, це знає кожен з нас. Втім, мало хто поглиблюється в суть цього поняття. Тому варто з’ясувати, у чому саме перевага рухливості? Чому ж насправді так важливо рухатись, щоб добре почуватись? У чому користь занять спортом та рухливого способу життя? Яким саме чином це впливає на стан здоров’я? Якщо ж перед вами постало питання: розпочинати заняття спортом чи ні, адже на вулиці весна і організм сам прагне до руху, радимо вам ознайомитись з невеличким списком переваг, які забезпечують заняття спортом та фізичні навантаження для організму людини.

ПОКРАЩЕННЯ ОБМІННИХ ПРОЦЕСІВ Перш за все, регулярні заняття спортом сприяють покращенню обмінних процесів, що відповідають за хороше самопочуття та нормальний стан здоров’я. Окрім цього, тренування здійснюють хороший вплив на травну систему, допомагають швидше виводити з організму шкідливі речовини. Окрім цього, люди, які регулярно займаються спортом, рідше мають відчуття нудоти та дискомфорт у кишківнику. ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ Заняття спортом спонукають кров у нашому організмі краще циркулювати, тому завдяки спорту зміцнюється імунітет та гартується тіло. Це, в свою чергу, захищає організм від захворювань, які атакують нас зі зміною температур та сезонів. Таким чином, можна стверджувати, що спорт – це майже панацея від багатьох захворювань, яка не має побічних ефектів та здійснює загальний позитивний вплив на тіло. ПОКРАЩЕННЯ ГОРМОНАЛЬНОГО ФОНУ Перш за все, тренування допомагають м’язам розслабитися та зміцнити суглоби, а це може знімати спазми різного характеру. Також доведено, що спорт – ще й ефективне знеболююче. Адже фізичні навантаження сприяють виробленню природного гормону щастя, що ефективно бореться з болем різного характеру.

52

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ПОКРАЩЕННЯ СНУ Хороші тренування забезпечують здоровий сон. І це зовсім не дивно, адже після тривалих фізичних навантажень наше тіло, в особливості м’язи, потребують гарного відпочинку та відновлення. Доведено, що люди, які регулярно займаються спортом, краще сплять, менше піддаються стресу та не страждають безсонням. ПОКРАЩЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ Бажаєте покращити настрій? Просто підіть до спортзалу або ж проведіть активний день на свіжому повітрі. Фізична активність дозволяє ще й значно активувати мозок, а тому позбавляє депресії, допомагає вивільнити з голови погані думки та знайти ефективні рішення щоденних завдань, відшукати нові ідеї для роботи, навчання та бізнесу. КРАСИВЕ ТІЛО Не секрет, що зниження ваги та тренування м’язів – одна з найпопулярніших переваг спорту. Проте варто пам’ятати, що досягнення позитивного ефекту можливе лише за умови поєднання фізичних навантажень із здоровим сном та правильним харчуванням. ГАРТУВАННЯ ХАРАКТЕРУ Для регулярних занять спортом необхідні такі якості, як наполегливість, відповідальність, працьовитість, досягнення встановленої мети. Втім, усі ці якості дуже знадобляться і у повсякденному житті. Коли ці якості стають звичкою, характер людини гартується, вона стає більш успішною у своєму житті.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Як бачимо, спорт має неоціненні переваги для здоров’я та життя. Люди, що регулярно займаються у тренажерному залі, відвідують заняття з фітнесу чи аеробіки, професійно займаються спортом або ж полюбляють активне дозвілля на свіжому повітрі, позбавляють себе від таких актуальних сьогодні проблем, як різні захворювання, безсоння, високий рівень стресу та знижена мозкова активність. Тому, якщо ви прагнете бути у постійному тонусі, мати гарну фігуру та відмінне здоров’я, саме час додати фізичної активності у ваше життя!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

53


ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

Про жінку та сім’ю

Місія жінки – бути турботливою берегинею родини та натхненням для сім’ї. Саме від жінки залежить атмосфера в родині. Тому кожній жінці потрібно відчувати себе наповненою, енергійною та коханою! Адже ключову роль у тому, ким ми себе відчуваємо, відіграє саме наша сім'я та взаємини в ній. Головна функція сім'ї - зробити наше життя кращим. Також варто пам’ятати, що наш світ - це відображення нас самих. Якщо в родині нещасливий один – скоріш за все, усі в ній будуть нещасливі. Люди здатні ділитися лише тим, чого у них є в надлишку. Нещаслива людина може ділитися тільки своїм нещастям. І навпаки - щасливий заряджає щастям усіх навколо.

5 ПОРАД

ДЛЯ ЩАСТЯ У СІМ’Ї Для прикладу: людина, у якої є гроші, може ними поділитися, а вже якщо грошей немає, то і ділитися нічим. Те саме з почуттями: людина, яка здатна любити себе та позитивно сприймати інших, здатна любити також інших та ділитися своїм щастям. Також варто пам’ятати, що наша сім'я - наша фортеця, наш тил. Тому усім нам потрібно знати, як можна вибудувати здорові відносини у сім'ї. Ось 5 хороших порад.

54

1. Навчіт ься слухати .

Цікавий с піврозмов ник – це той, який не багато і к расиво го рить, а то вой, хто ува жно і з щи інтересом рим сл Поспостер ухає чужу історію . ігайте за собою. Як у розмові що ви просто чекаєте, п співрозмо оки вник шви дше дого рить, що воб почати розповіда своє, - ви ти не вмієте слухати. П ніть більш о ч е слухати і проявля свій інтер ти ес до іст орій спів мовників. розЗ часом побачите, вас стану як ть назива ти людин якій завж ою, ди можна довіритис відкритис я і я.

2. Не намагайтеся перемогти у суперечці

ікт, не вчиЯкщо вже виник конфл слово було няйте так, щоб «ваше піти переостаннім», і ви могли суперечці можцем. У будь-якій це почуття є той, хто програв. І о чи пізно залишиться з ним - ран дсвідомо). він вам помститься (пі образ», які Це ті самі «галочки хають у накопичуються і вибу аджувазгл конфліктах. Навчіться оміси. пр ти кути і знаходити ком еречсуп із Завжди пам'ятайте, що йти ви і нн ки обидві сторони пови переможцями!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

3. Щирі почутт

я та увага Це правило дуже важливе, особли во у стосунках ми. Краще ви 30 з дітьхвилин пограєте з дитиною в конс тор, віддаючи їй трукувесь цей час, бе з відволікань на комп'ютер і т. д., телефон, ніж 2 години буде те зайняті перепи телефоні та парале скою у льно піддакувати дитині, створююч зію спільної гри. и ілюЩире зацікавлен ня – завжди дуже його не можна вд важливе, авати! 4. Правильно сприймайте кризи

спільрмально. Перший рік Сімейні кризи - це но адна і т. д. - це завжди скл ного життя, перша дити идко зсваритися, ставши шв но. Ваша задача: не ро ої жити у новій моделі ваш ворогами, а навчитися більбуло комфортно. Тому родини так, щоб усім інеся та до слухайтеся до ше розмовляйте, цікавт ших!

5. Любіть себе та поважайте свої та інших б ажання Егоїзм – це не тоді ,

коли я живу, як я хо чу; а коли я хочу, щоб інші жили, як я хочу. Те, як ви ставитеся до себе - це своєрідний ін , дикатор для всіх ваших близьких, їм ставитися до ва як с. Наприклад, як що від вас звучат слова: «Мені нічо ь го не потрібно, на віщо це для мене і т. д., тоді не диву ?» йтеся, чому ваш чо ловік/дружина не даруватиме вам по дарунки. Вони пр осто бояться, що ви не оціните пода рунку та невдовол ено скажете: «Так навіщо ти витрат ив (а) гроші на це , невже нам більш немає на що витр е ачати?» Тому будь те вдячні, цінуйт свої бажання, а та е кож поважайте ба жання інших

ВАРТО ЗНАТИ: • Що потрібно жінці? Передусім жінці потрібен дбайливий чоловік. Його підтримка і міцне плече – це як механічному годиннику є необхідною пружина... • Що потрібно жінці? Деколи одне обнадійливе слово коханого чоловіка та обійми, які рятують від сірих повсякденних буднів... Адже, щоб там не говорили, але це передусім заради чоловіка жінка одягне сукню, щоб виглядати для нього красивою... • Що потрібно жінці? Чоловіча фраза про те, що саме вона (жінка) йому дуже потрібна. Адже жінці так важливо почуватися потрібною... • Що потрібно жінці? Сильні чоловічі руки, які її в образу не дадуть та за будь-яких обставин їй допоможуть. А ще ці сильні чоловічі руки мають ніжно обіймати свою кохану жінку... • Так що ж потрібно жінці? Потрібен чоловік, який їй подарує крила! Чоловік, який жінку полюбить і який буде поруч, якому вона подарує своє серце та турботу, з яким їй захочеться бути до самої сивини… • І тоді жінка розквітне та огорне ще більшою любов’ю і свого чоловіка, і весь оточуючий її світ!

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

55


АСТРОПРОГНОЗ

Гороскоп для всіх знаків зодіаку

БЕРЕЗЕНЬ-2020: ЧАС ЗМІН ТА ПОДАРУНКІВ Усі ми зачекалися весни, адже весна завжди асоціюється з періодом оновлення. Тому ми з нетерпінням бажаємо знати, як складуться обставини та що очікує нас. І в цьому нам дещо допомагають зірки та правильне астрологічне трактування конфігурацій взаємного розташування планет. Астрологи стверджують, що для багатьох березень 2020 року стане місяцем змін, радісних звісток та подарунків долі. На думку багатьох астрологів, 2020 рік буде не простим періодом: саме ці 12 місяців закладуть основу чогось нового, міцного. Цілеспрямованих і сміливих чекає успіх. Якщо не станете лінуватися і пускати справи на самоплив, а візьмете відповідальність на себе, зумієте приймати швидкі та мудрі рішення, то

можете розраховувати ще й на подарунки долі. Навіть якщо в цей період ви вирішите різко змінити напрямок діяльності: знайти нову роботу, відкрити бізнес, почати інвестувати, то везіння і фінансова удача ніби самі нестимуть вас до мети. Якщо ви шанувальник подорожей - гороскоп

ОВЕН (21.03-20.04) Нарешті у березні настане довгоочікувана стабільність у всіх сферах. Але Овну може стати нудно від розміреного життя й навіть є вірогідність виникнення апатії. Тому у березні вам потрібно добре відпочити і не приймати важливих рішень, які можуть призвести до змін у майбутньому. Також в березні у вас можуть з’явитися нові ідеї та плани, які потрібно ретельно підготувати та обдумати перед тим, як втілювати їх у життя.

56

на 2020 рік також дає вам зелене світло. Але не варто намагатися в наступному році щось приховувати або вести подвійну гру, Щур не любить такого. Зате він допоможе тим, хто готовий чесно і наполегливо трудитися заради мрії. І бережіть здоров'я! Для великих ривків воно знадобитися.

ТЕЛЕЦЬ (21.04-20.05) Для Тельця березень буде сприятливим місяцем для справжніх подарунків долі. Просто насолоджуйтеся своїми успіхами, адже ви будете опинятися у правильному місці, у правильний час. Прихильності зірок вам не позичати. Є імовірність також чудової туристичної подорожі у другій половині місяця. В любові у Тельців – період гармонії та взаємності, що позитивно позначиться на самопочутті та настрої.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


АСТРОПРОГНОЗ

БЛИЗНЮКИ (21.05-21.06) Вищі сили давно підготували для Близнюків особливі завдання, які чекають на них саме у березні 2020 року. У вас не буде часу на дурниці, але винагорода буде вражаючою. Не забудьте подякувати рідним за підтримку. В середині місяця можливе відрядження або важливе завдання на роботі, яке і призведе до підвищення зарплатні. РАК (22.06-22.07) Раку у березні потрібно запастися силами, адже вас чекає безліч завдань. Якщо добре постаратися, то вдасться виконати всі намічені плани. Але не забудьте про другу половинку, якій потрібна ваша увага і тепло. Окрім того, особисті відносини Раків у березні будуть під ударом, який витримають тільки міцні, перевірені часом пари. Однак далі буде лише світла смуга. ЛЕВ (23.07-23.08) Найбільше успіху вас чекає на роботі. Ви перевершите усіх у своїй професійній діяльності. Ви – чудовий керівник і виконавець, без вас робота просто стоїть на місці. Ці успіхи ще більше підвищать вашу самооцінку. Втім, через це можливе погіршення відносин з рідними та близькими. Не забувайте, що люди навколо також мають певні почуття. ДІВА (24.08-23.09) Захоплення творчістю, новим хобі або звичною справою допоможе Діві пережити емоційне напруження, що виникло в роботі. Ви досить напрацювалися для того, щоб дозволити собі розслабитися. Однак відпустки не передбачається, доведеться черпати сили з внутрішніх резервів – улюбленого заняття і сім’ї. Рідні люди нададуть усіляку підтримку і розуміння у сформованій ситуації. На самотніх Дів чекає доленосна зустріч, яка покладе кінець самотності і смутку. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10) Підбивання підсумків, оцінка ситуації та вчинків очікує на Терези у березні 2020 року. Астрологи стверджують, що цей березеь не внесе у життя Терезів різноманітність. Новизною для вас стане лише зміна погоди. Потепління зробить і без того мрійливих представників цього знаку більш романтичними, справжніми естетами.

СКОРПІОН (24.10-22.11) Скорпіонам доведеться проявити свою діловитість та вміння вести переговори, щоб досягти успіху в березні 2020 року. У роботі ви вступите у боротьбу, в якій здобудете перемогу. Особисте життя Скорпіона буде складним, незрозумілим йому і його партнеру. Всі серйозні розмови будуть туманними, психологічна дистанція стане відчутною як ніколи. СТРІЛЕЦЬ (23.11 - 21.12) Ви нарешті розпочнете планувати своє життя. Зверніть увагу на те, що в цей час вам бажано відвідувати державні інстанції. Зірки сприяють паперовим справам - використовуйте цей час ефективно - переоформлення документів буде швидким та вдалим. Одиноких Стрільців чекає багато нових зустрічей та знайомств. Не відмовляйтеся від запрошень - велика ймовірність зустрічі своєї долі. КОЗЕРІГ (22.12-20.01) Розширюйте коло спілкування! У вашому оточенні з’являться люди незвичайних поглядів на світ, носії оригінальних ідей. Не пропустіть унікальний шанс поспілкуватися з ними! А якщо вдасться подружитися, вважайте, що знайшли найцінніший скарб: з цієї дружби ви винесете масу корисного для себе. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02) Початок весни буде спокійним для Водолія. Всі сфери життя відкриті рівними дорогами, а почуття гумору допоможе ставитися до дрібниць з часткою іронії. Професійна діяльність вийде на перший план, відкривши нові горизонти у досягненні цілей. Вдалими будуть поїздки, подорожі, прогулянки вихідного дня. РИБИ (20.02-20.03) Сприймайте кожну людину у своєму житті як вчителя! Для зростання і внутрішніх трансформацій необхідна енергія. У березні ви її сповна отримаєте. Планети будуть підштовхувати до змін, причому значних, як зовнішніх, так і внутрішніх. Але будьте впевнені: ви встали на шлях процвітання!

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: У Всесвіті усе без винятку - взаємопов’язане та перебуває у постійній взаємодії. Планети також мають на нас свій вплив – незалежно від того, віримо ми в це чи ні. Вплив Сонця та Місяця є більш помітним на людський організм, втім, вплив інших планет також існує. Зірки, звичайно, не гарантують подій, які відбудуться з нами завтра, адже у підсумку наше майбутнє залежить лише від наших власних дій. Але, оскільки планети весь час обертаються та щоразу утворюють певні конфігурації взаємного розташування, це впливає на нас у вигляді створення сприятливих чи несприятливих обставин. Знаючи символіку планет, ми можемо вигідно використати сприятливі періоди та пригальмувати, коли наступають несприятливі періоди, - щоб досягти цілей та уникнути неприємностей.

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

57


58

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25


NOVO.LVIV.UA

АКЦЕНТИ плюс / березень 2020 / № 25

59Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.