__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

№31, грудень 2020

ДУМКИ ВГОЛОС знаних львів’ян

9 НАДИХАЮЧИХ історій успіху

АСТРОПРОГНОЗ - 2021

Богдана МОСКВА:

«Сім’я - найбільша цінність!» МІЦНА СІМ’Я – СИЛЬНА УКРАЇНА!


2

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

3


ВІТАННЯ

CITY OF DREAMS ВІТАЄ ТА НАГАДУЄ ПРО РІЗДВЯНІ ДИВА, КОЛИ МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ!

4

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ВІТАННЯ

Галина ГРЕНДИШ

ТА КОЛЕКТИВ БУДІВЕЛЬНОЇ КОМПАНІЇ CITY OF DREAMS вітає усіх львів'ян з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Незважаючи на те, що 2020-й виявився не простим роком, сповненим викликів та випробувань для кожного з нас, ми бажаємо не переставати вірити у дива і пам'ятати, що мрії здійснюються! У новий рік ми входимо із новими сподіваннями на добрі зміни, на краще життя для себе та своєї родини, для своєї рідної землі. Чи

КОМПАНІЯ CITY OF DREAMS:

справдяться наші сподівання – залежить, передусім, від кожного з нас та від нашої відповідальності, життєвої позиції, розуму та щоденної кропіткої праці. Нехай 2021-й рік принесе різноманіття можливостей для реалізації усіх ваших задумів та ідей! Бажаємо вам зустріти ці свята у гарному настрої, зі світлими думками та добрими намірами у колі найрідніших людей!

Центр продажу: м. Львів, вул. Юрія Липи, 20 ЖК «Сьоме Небо» +38 067 71 71 092 +38 093 71 71 092

ЖК «Соната» +38 073 100 16 03 +38 067 100 16 03

ЖК «Родинна казка» +38 068 150 70 14 +38 073 150 70 14

ЖК «Гармонія» +38 063 07 09 091, +38 097 07 09 091

Центр продажу: м. Львів, вул. Шевченка, 307 а

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

5


ВІТАННЯ

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Зоряна Бурик – доктор наук з державного управління, економічний експерт, професор кафедри управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Автор понад 100 наукових публікацій в галузі державного управління. Голова редколегії «Збірника наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України».

Зоряна БУРИК: Час завершення старого року – це час переосмислення того, що відбулося з нами за цей рік, підбиття підсумків та час подяки.

Новий рік – це нова сторінка життя, нові мрії, надії та сподівання, а також нові виклики…

Бажаю, щоб наші мрії були максимально сміливими та 2020-й рік був нетиповим глобальними, щоб наші результати та особливим, подекуди складним, перевершували усі сподівання, а адже приніс нам багато нових викликів, що пов’язані із поширенням нові виклики створювали багато можливостей, які ми би успішно пандемії СOVID-19. зреалізували! Втім, маємо усвідомлювати, Здоров’я нам і нашим родинам, що нові виклики, це завжди і нові можливості, яких ми не помічали до теплих і радісних нам усім новорічних та різдвяних свят! цього, або які були нам недоступні. Варто лише роздивитись навколо, З Новим роком! побачити та відкрити їх для себе… З Різдвом Христовим!

6

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ВІТАННЯ

Ірина ЮСЬКЕВИЧ,

ВЛАСНИЦЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ «ЗАХІДНИЙ РАВЛИК»: «Дорогі друзі! Хочу привітати усіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим, а також побажати, аби преображаючий дух Народження Христового запанував в усіх серцях, даруючи міцне здоров’я, мир, радість, добро та процвітання!» Життя фермера - це постійна кропітка та нелегка праця, яка спрямована на те, аби виростити та переробити власну продукцію, популяризувати її як на вітчизняному, так і на іноземному споживчому ринку, перетворивши у неперевершено смачні та корисні страви. Незважаючи на ситуацію, що склалася у період пандемії коронавірусу, ми продовжуємо працювати. Сьогодні наша ферма «Західний Равлик» функціонує у закритому циклі, продукцію реалізуємо на виніс. Адже туристичний сезон, який триває з середини березня по середину листопада, підійшов до сезонного завершення. Втім, у зимовий період ми також щодня працюємо над вдосконаленням власної продукції, напрацьовуємо нові форми співпраці з нашими клієнтами, творимо нові та втілюємо у життя уже напрацьовані нами ланцюги реалізації продукції, «чаруємо» над ексклюзивними фермерськими смаколиками для нового туристичного сезону. Окрім вирощування равликів, виробництва качиного м’яса та напівфабрикатів із них, ми вирішили запустити на нашій фермі ще й процес вирощування та переробки спеціального виду індиків, схрещених з страусами, а також фермерських м’ясних кролів-велетнів, яких зможемо пре-

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

зентувати нашим поціновувачам уже навесні. Саме ці види тваринництва поряд з уже існуючими у нас видами дозволять нам виробляти різноманітне, дуже цінне та екологічно чисте, дієтичне м'ясо, сповнене вітамінами, білками та цілим рядом корисних амінокислот. Завітавши до нас у гості на туристичну локацію ферми, ви переконаєтеся, що ми можемо вдовольнити смаки найвибагливішого гурмана. Запрошуємо вас поласувати смачною фермерською продукцією! Зокрема, це мариновані каченята, вирощені на равликах, а також вареники з качиним м’ясом та равликовим фаршем, філе равликів, равлики в олії та пате з равликового м’яса, а також 14 різновидів равликів, фаршированих у мушлях, та ексклюзивна ікра равликів, яка є найдорожчою у світі ікрою. З ціновими пропозиціями та повним переліком нашої продукції ви можете ознайомитися на нашому сайті.

Туристична локація ферми «Західний Равлик»: село Солонка, вул. Івана Сірка, 4 Тел. +38 067 256 94 77 www.zakhidnyy-ravlyk.com

7


8

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


СЛОВО РЕДАКТОРА

«Все завжди закінчується добре. Якщо все закінчилося погано, значить, це ще не кінець…» (Пауло Коельо)

Добігає кінця 2020-й рік – рік несподіваних викликів та нелегких випробувань. Рік, який перевіряв не лише наш імунітет як фізичний, так і розумовий – 2020-й сповна перевірив нас на міцність. Попереду 2021й – хочеться сподіватися, це буде рік позитивних змін! Тому напередодні Нового року та Різдвяних свят пропонуємо поговорити про хороше, світле, позитивне та найбільш цінне для кожного з нас – про сім’ю. Адже, як з великої кількості крапельок чистої води складається велика, чиста водойма, так і міцна сім’я є частинкою сильної держави. Створюймо міцні сім’ї! n Обличчям новорічного випуску «АКЦЕНТІВ плюс» стала

n У постійній нашій рубриці «Бізнесові новини» - розповідь одразу про два освітні семінари від Forum West: про нерухомість та стратегічну сесію.

n Ще однією життєвою цінністю кожного з нас є здоров’я – у цьому ми сповна переконалися цьогоріч. Саме тому чільне місце у журналі «АКЦЕНТИ плюс» завжди займає тема здоров’я – цього разу ми розповімо вам про те, як уникнути ревматизму та як його діагностувати у мережі «МеДІС», а ще можна скористатися новорічною акцією клініки «Мати та дитина», пройти комплексну комп’ютерну діагностику у Центрі медичних інновацій NOVO та інноваційним лазерним методом вилікувати ноги від варикозу у Медичному центрі «Життя».

n До свят на шпальтах «АКЦЕНТІВ плюс у рубриці «Культура» - розповідь про неймовірний новорічний концерт «Гала-Штраус» у Львівській національній філармонії.

бізнес-леді, правник Богдана Москва, для якої головна цінність – її сім’я.

n Також у цьому випуску глянцю «АКЦЕНТИ плюс» уже традиційно ви почуєте думки вголос знаних львів’ян про цей рік, що минає, а також їх побажання читачам на прийдешній 2021-й рік. n А ще читачі «АКЦЕНТІВ плюс» почують окреме вітання від будівельної компанії City of Dreams. n У нашій постійній рубриці «Історія успіху» в «АКЦЕНТАХ плюс» ми розповімо про подружжя львівських художників Ігоря та Наталі Кухарських та їхню творчість. А у розділі «Світові акценти» ми наведемо вам 9 надихаючих історій успіху світових знаменитостей. n Розповімо ми також читачам про можливості ферми «Західний Равлик». n У рубриці «Стиль, мода» на шпальтах «АКЦЕНТІВ плюс» пропонуємо поглянути на чоловічий костюм бренду Rose Tailor, як відображення внутрішнього стану чоловіка. n Сучасні комфортні автомобілі – про це також уже традиційно щомісяця на шпальтах глянцю «АКЦЕНТИ плюс». Цього разу - про діамант мрій - новий MercedesBenz S-Class та комфортний красень Mitsubishi Qutlander. n Мабуть, багатьом на шпальтах «АКЦЕНТІВ плюс» буде також цікаво дізнатися про те, що українські бренди усе частіше отримують визнання в Європі як офіційно затверджені географічні зазначення в Україні – наведемо їх перелік. АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

n Під час свят також пропонуємо нашим читачам у рубриці «Кіноперегляд» 8 нових, цікавих світових фільмів про Різдво. n Уже традиційно в «АКЦЕНТАХ плюс» - розповіді устами психологів у нашій постійній рубриці «Психологічні поради». Пропонуємо розповідь про 22 ключі до успіху та 7 правил щасливого життя. n А ще ми нагадаємо читачам «АКЦЕНТІВ плюс», що хорошим подарунком до Нового року чи Різдва може стати один із виробів у ювелірному салоні «Сюрприз». n Сповістимо про можливість провести новорічну ніч у стилі Сальвадора Далі в Edem Resort Medical & Spa. n Окрім важливих новин українських та світових, на шпальтах «АКЦЕНТІВ плюс» ви знайдете також астропрогноз від відомого астролога на прийдешній 2021-й рік та гороскоп на знаковий грудень 2020-го року. Також пропонуємо традиційний огляд світових подіумів та на його основі прогноз щодо модних тенденцій та трендів у 2021-му році.

ЛЮБІМО ЖИТТЯ, МІРКУЙМО ТА РОЗСТАВЛЯЙМО ПРАВИЛЬНІ АКЦЕНТИ У СВОЄМУ ЖИТТІ! РАЗОМ БУДУЙМО УКРАЇНУ та ЗМІНЮЙМО ЦЕЙ СВІТ НА КРАЩЕ! РАЗОМ ФОРМУЙМО СПІЛЬНОТУ ЩАСЛИВИХ, РОЗУМНИХ ТА УСПІШНИХ!

З любов’ю та повагою до Вас, головний редактор журналу «АКЦЕНТИ плюс» Ірина Запотічна-Ванчосович

9


МІЦНА СІМ’Я – СИЛЬНА УКРАЇНА! n Для українців сім’я та родина завжди мали надважливе, сакральне значення - це найбільший скарб і найвища цінність у житті кожного з нас, джерело життєдайної енергії, любові та взаємодопомоги. n Саме у родині формуються головні людські цінності та любов до рідного краю. Як могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша Україна збагачується маленькими родинами. Якщо складемо всі родини – це і є весь український народ, уся Україна! n Останні роки, а особливо 2020-ий рік, стали непростим випробуванням для кожної української родини. Та ми не зневірились й не опустили руки. Наша згуртованість – це наша сила! Міцна сім’я та родина є запорукою міцності України!

Нехай кожна сім’я та родина у 2021-му році буде міцною, красивою, щасливою і здоровою! Журнал «АКЦЕНТИ плюс» №31, грудень 2020 р. Свідоцтво про державну реєстрацію журналу «АКЦЕНТИ плюс» ЛВ 1252/506-р Свідоцтво про державну реєстрацію спеціалізованого видання ЛВ 1253/507-р

Замовлення реклами:

10 (067) 425-05-56, accents2017@gmail.com тел.

accentsplus.com.ua issuu.com/accentsplus Головний редактор: Ірина Запотічна-Ванчосович Над номером працювали: Ірина Запотічна-Ванчосович, Дарина Мудра, Ірина Стефанів, Сергій Клібанський; дизайн та верстка: Ірина Гібей На обкладинці: бізнес-леді, правник Богдана Москва зі своєю родиною. АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31 Фото з особистого архіву.


2021-й рік

«Ким би не була людина, їй потрібна сім’я. Сім’ю не заміниш грошима, кар’єрою чи друзями» (Народна мудрість).

Видавець: ФОП Запотічна Ірина Стефанівна, платник податків на загальній системі.

УВАГА! Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій. За зміст реклами несе відповідальність рекламодавець.

Код ЄДРПОУ 2379106044 р/р UA50 305299 00000 26008031001396 в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 305299 Друк: ТОВ “АРТ СТУДІЯ ДРУКУ” м. Київ, вул. Бориспільська, 15 www.artprintstudio.com.ua +38 (067) 460-07-25 АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31 Наклад: 5000 примірників

Журнал "АКЦЕНТИ плюс" поширюється щомісяця на 5-и платформах: - продаж у кіосках "ІНТЕРПРЕС"; - безкоштовно по елітних закладах; - кожен наш журнал можна гортати на нашому сайті accentsplus.com.ua - кожен наш журнал можна гортати на сайті преси issuu.com/accentsplus - кожен наш журнал поширюється на трьох наших акаунтах у Facebook У випадку передруку матеріалів журналу «АКЦЕНТИ плюс» чи 11 їх цитування посилання на журнал «АКЦЕНТИ плюс» є обов’язковим.


ВАРТО ЗНАТИ: НОВОРІЧНА АКЦІЯ КЛІНІКИ «МАТИ ТА ДИТИНА»...........С.13

ГІСТЬ ЖУРНАЛУ: БІЗНЕС-ЛЕДІ БОГДАНА МОСКВА ПРО СІМ’Ю – СВОЮ ГОЛОВНУ ЦІННІСТЬ....................................................................... С.14

ДУМКИ ВГОЛОС: УСТАМИ ЗНАНИХ ЛЬВІВ’ЯН..................................................................... С.18

ІСТОРІЯ УСПІХУ: ХУДОЖНИКИ ІГОР ТА НАТАЛЯ КУХАРСЬКІ ПРО СВОЮ ТВОРЧІСТЬ................................................................................ С.24

МОДА, СТИЛЬ: ЧОЛОВІЧИЙ КОСТЮМ ВІД ROSE TAILOR ВІДОБРАЖЕННЯ ВНУТРІШНЬОГО СТАНУ ЧОЛОВІКА.......С.26

12

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

13


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

Про бізнес-леді, для якої найбільша цінність – сім’я

Богдана МОСКВА: «СІМ’Я – МОЯ НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ!» Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Богдана Москва – знаний правник, адвокат, бізнес-леді. Має дві вищі освіти. Її юридична допомога багатьом львів’янам стала в нагоді. А вдома Богдана Москва – кохана дружина, любляча мама двох дорослих дочок та зятя, якого називає сином. А ще Богдана Москва - молода бабуся, яка безмежно любить двох своїх онуків. Життєве кредо: «Людям потрібно допомагати, тоді і Бог нам допоможе!»

Пандемія коронавірусу COVID-19 та карантин змусили, мабуть, кожного з нас задуматися про справжні життєві цінності. Ми вкотре переконалися, що саме сім’я, родина – це той надійний тил, де панує тепло, турбота та де можна знайти захист; це та фортеця, де ми можемо почуватися у безпеці, де нас люблять і чекають; це те місце сили, яке дарує нам спокій та впевненість. Саме тому сьогодні журнал «АКЦЕНТИ плюс» вкотре фокусує увагу читачів на важливості міцної та дружної родини. Співрозмовницею на цю тему ми обрали відому львів’янку Богдану Москву, яку знають не лише як бізнес-леді та правника, але й як безмежно люблячу маму, вірну дру-

14

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

жину та молоду бабусю, яка завжди ревно опікує своїх дітей: Роксолану, Христину та Богуслава (зятя, якого з перших днів називає сином) і двох внуків: Ігорчика та Маркусика, яких просто обожнює. Богдана Москва є справжньою берегинею сімейного вогнища. Завжди усміхнена та позитивно налаштована, з життєрадісною іскринкою в очах, красива та доглянута, енергійна та відповідальна – ця жінка мимоволі привертає до себе увагу. При знайомстві з нею одразу спадає на думку: «Саме так має виглядати щаслива, сучасна, успішна жінка». А ще Богдана Москва вміє не лише щедро дарувати свою любов рідним та близьким, але й уміє згуртувати свою родину, наполегливо плекаючи родинні традиції. - Пані Богдано, Вашу сім’ю сприймають як зразкову. Чим для Вас є Ваша родина? - Сім’я – моя найбільша цінність! Бо якою важливою не була би для нас наша робота, сім’я та родина завжди посідає перше місце. Для мене моя сім’я - це те, заради чого я живу. Це моя гордість та моя надія! І так має бути у всіх. Адже міцна родина – одна із запорук сильної держави. - Що, на Вашу думку, є головним у сім’ї? Яким є Ваш власний рецепт щасливої родини? - Звісно, що фундаментом для щасливої сім’ї є любов та злагода, щирі стосунки та взаємоповага, взаєморозуміння та взаємна підтримка, турбота про кожного члена родини. А ще ми – дорослі – маємо подавати своїм дітям хороший приклад своїх власних стосунків, бо діти, як та губка, вбирають наш приклад і переймають наш досвід. Маю двох донечок, яких маю навчити бути берегинею родини та передати їм усе те цінне та добре, що є в нашій сім’ї.

Бо коли приходять важкі часи, то ми всі шукаємо розради та допомоги саме у колі близьких та рідних… Нещодавно у нашій родині трапилася трагедія – померла від важкої хвороби моя племінниця Наталя, яка була люблячою мамою, неймовірно уважною дочкою, компанійською товаришкою, веселою та енергійною, позитивною та повною ідей, чудовою людиною, яку любили і вдома, і на роботі. Я, як могла, допомагала їй з лікуванням, але хвороба виявилася, на жаль, сильнішою. Досі не можу прийняти цю непоправну втрату – відчуваю сильний біль та відчай, сльози душать при кожній згадці... Це горе ще більше згуртувало нашу родину. Бережіть одне одного!

- На Вашу думку, якою є роль жінки у родині? - Насправді роль жінки у родині є неоціненною та дуже важливою – жінка покликана бути берегинею! Адже саме від жінки залежить «клімат» у сім’ї. Саме жінка покликана згладжувати конфліктні ситуації та приймати мудрі, подекуди «соломонові» рішення, бути люблячою дружиною та надійним соратником як для чоловіка, так і терплячою та турботливою мамою для дітей, уважною та лагідною бабусею для внуків. Жінка також має весь час гуртувати родину, а також змалку прививати своїм дітям сімейні, наші українські традиції у сім’ї. Також у нашій сім’ї є хороша сімейна традиція – щонеділі, після церкви ми збираємося на обід

• Маємо виховувати наших дітей власним прикладом щирих та ніжних сімейних стосунків, якщо хочемо, щоб вони також були щасливими та мали міцні свої власні сім’ї.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

15


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

усі разом за одним столом у родинному колі: ми, моя мама, наші діти, внуки. Часто до нас приєднується ще й моя рідна сестра з родиною. А на кожні свята ми збираємося всі разом ще й більшою родиною – це єднає всю нашу родину! - Які три речі є головними для Вас у Вашому житті, без яких Ви не можете уявити своє життя? - Я дуже всіма опікуюся – деколи аж занадто, розумію це, але інакше я не вмію. Також я є дуже наполеглива та вперта – у моїй роботі правника часто це дуже мені допомагає. А ще я є любляча – люблю своїх рідних і близьких, своїх друзів та свою роботу, люблю життя та навколишній світ. - Які три речі є неприйнятними для Вас? - Неприйнятними для мене є брехня, лінивство та зрада. Зраду, мабуть, не могла би пробачити. - Ви знана бізнес-леді, правник. У Вас дві вищі освіти, але чому Ви своїм фахом обрали саме юриспруденцію? Чим для Вас є Ваша справа? - Мені моя робота дуже подобається, бо вона приносить людям ті результати, на які вони сподіваються. До мене звертаються люди, які ма-

ють юридичні проблеми та хочуть їх вирішити. Звичайно, щоб досягти бажаного результату, потрібно багато працювати, але все це також з Божою допомогою! - Яким є Ваше життєве гасло? - Допомагати! Переконана, що люди, навіть чужі, мають допомагати одне одному – це має бути законом для усіх людей на землі! - Зараз у суспільстві точиться чимало розмов про необхідність більшої кількості жінок у політиці. На Вашу думку, яким є призначення жінки і що може жінка насправді? - Насправді сучасна жінка – зазвичай, це освічена та розумна жінка може творити багато добрих справ. А українки ще й дуже працьовиті. Тому чимало жінок зараз йде у політику, займають високі пости. Думаю, жіночої енергетики та відповідальності таки трохи бракує у нинішніх, владних структурах. - Перед багатьма жінками в наш час часто постає дилема: робота чи сім’я. Особисто для Вас що є головним у житті - робота чи сім’я? - Звичайно, робота та професійна самореалізація є важливою для кожного, особливо в наш час. Але для жінки сім’я та діти – це головне! Тому сучасна жінка має вміти мудро поєднувати і роботу, і турботу про свою сім’ю та родину. - Ви – завжди позитивна, усміхнена та привітна, справляєте враження щасливої жінки. Що для Вас є щастям? - Щастя – коли всі живі і здорові. Звичайно, люди прагнуть заробити певні статки, але щастя – не в грошах. Потрібно мати у всьому міру! Для мене щастя в тому, коли бачиш щасливими своїх дітей та внуків, коли здорова та усміхнена моя мама. Коли поруч є мій коханий чоловік Ігор. Коли про нас пам’ятають наші чудові друзі, дружба з якими перевірена роками.

• Головне – бути щирим та гармонійним у своїх прагненнях. І тоді з Божою допомогою буде вам і щастя, і успіх!

16

- Вас вважають успішною жінкою. На Вашу думку, чи існує зв’язок між успіхом та щастям? - Ці поняття є дуже індивідуальними. Для когось головне – сім’я та її добробут, а хтось прагне кар’єри та суспільного визнання. Звичайно, коли людина щаслива та відчуває підтримку в сім’ї, то й успіху їй досягти легше. Бо тоді неначе крила виростають. - Підсумуємо, що насправді потрібно жінці, щоб бути щасливою, успішною? Ваш особистий секрет успіху. - Жінка успішна тоді, коли вона щаслива у сім’ї, у своїй родині. Жінці, щоб почуватися щасливою, потрібно почуватися передусім коханою та знати, що всі в її родині є здорові, ситі та щасливі. У мене прекрасний, люблячий та турботливий чоловік Ігор, наші діти Роксолана, Христина та Богуслав - добрі і розумні, а ще я маю двох неймовірних внуків: Ігорчика та маленького Маркусика, яких дуже люблю. Наша сім’я два роки тому поповнилася маленьким козаком Маркусиком, якого ми усі дуже любимо. Я обожнюю свою сім’ю! Тому і почуваюся щасливою, успішною та дякую Богу за те, що маю! - На Вашу думку, що потрібно зробити, щоб Україна нарешті стала успішною та процвітаючою державою? - Україна – це передусім ми, її громадяни. Тому великою мірою саме від нас залежить те, якою буде наша

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ГІСТЬ ЖУРНАЛУ

країна, від наших зусиль, наших думок і дій. Щоб змінити світ навколо себе, потрібно почати змінювати самих себе! Також маємо бути мудрими та обирати до влади тих, хто своїми діями та добрими справами уже довів свою спроможність служити громаді. Бо деколи бачимо, що людина не здатна навести лад навіть на своєму власному подвір’ї, але пнеться до державної влади – який з тієї людини буде державний господарник?

• Щоб навести лад в країні, маємо спершу навести лад у своїх душах та своїх домівках, потім на своєму подвір’ї та своїй вулиці, у своєму місті. Якщо кожен так вчинить – поступово матимемо лад і в Україні! - Ми усі майже рік живемо в умовах пандемії коронавірусу. Як вплинув карантин на Вас особисто? Чи змінилося Ваше та життя Вашої родини за цей час?

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

- Звичайно, карантин усіх нас дещо «вибив» зі звичного ритму життя. Люди стали боязкими та сумними. Зменшилося живе спілкування. Також раніше ми любили подорожувати усією нашою родиною – тепер, на жаль, карантин створив перепони. Втім, навіть за цих умов ми отримали певний позитив – тепер ми маємо змогу щодня, а не лише традиційно в неділю як колись, збиратися за одним столом. Ми почали більше часу проводити з родиною – і це насправді прекрасно! Спільно проведені дні ще більш згуртували нашу родину! - Про що мріє Богдана Москва? - Мрію, щоб нарешті настав мир в Україні та не гинули українці! Мрію, щоб всі ми, наші діти і внуки були здоровими. Щоб була здорова і ще довше жила моя мама, якій вже 83 роки, але вона в нас – молодець, позитивна і бадьора! Хочу, щоб у сім’ї моєї сестри також всі були здорові та щасливі. До слова, цього місяця моїй сестричці Оксані виповнюється 45 років – чудовий для жінки вік. Ми усі її вітаємо та бажаємо їй здоров’я і щастя!

- І наостанок. Що б Ви хотіли побажати читачам «АКЦЕНТІВ плюс» напередодні Нового року та Різдва Христового? - Рада вітати усіх читачів Вашого неймовірного журналу «АКЦЕНТИ плюс». Цей рік, що минає, був важким для нас усіх – життя під час пандемії враз змінилося, все ніби перевернулося з ніг на голову. Але цього, мабуть, було варто чекати… Адже до цього люди у всьому світі занадто догоджати собі, дбали більше про своє тіло та свої бажання, забуваючи про справжні життєві цінності. А дбати нам потрібно передусім про свою душу, треба виявляти свою любов до ближніх та милосердя до навколишнього світу, плекати та цінувати родинні стосунки, бо немає нічого ціннішого за це! Саме тому, мабуть, Бозя і помахала нам грізно пальчиком з небес. Тепер справді маємо більше часу, щоб проводити з родиною. А ще нам усім варто задуматися про власні життєві пріоритети та навчитися цінувати те, що маємо, дякуючи Богу за кожен прожитий день! Бажаю усім міцного здоров’я та благополуччя, любові та спокою в душі, Божої опіки та ангельського покрову! Люблю Вас! Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович Фото з особистого архіву надала Богдана Москва

17


ДУМКИ ВГОЛОС

З НОВИМ РОКОМ! З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ! Друзі! Журнал «АКЦЕНТИ плюс» вітає усіх з прийдешнім Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай 2021-й рік принесе нам усім здоров’я та міцний імунітет, як фізичний, так і розумовий. Нехай у наших оселях завжди буде тепло та затишно, у наших душах живе любов та злагода, а в Україні нехай запанує нарешті мир та єдність. Бажаємо, щоб прийдешній рік став для України та усіх нас роком розумних рішень та позитивних змін, економічного прориву та загального добробуту, здійснення мрій та успішного втілення задумів! Нехай Різдво Христове вкотре зміцнить нашу віру, подарує нам сили та бадьорість духу! Народний депутат України 9-го скликання Олег СИНЮТКА та Наталія СИНЮТКА, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів НУ «Львівська політехніка»:

Ярослав ГАРЦУЛА, Почесний Консул Його Величності Короля Бельгії у Львові та Ольга МЕЛЬНИК, професор та завідувач кафедри зовнішньоекономічної 2020-й рік був надзвичайно складним та неочікуваним. Він безжально зруйнував існуючі стандарти суспільно- та митної діяльності го життя, занурив соціум у сірі он-лайн будні, позбавив НУ «Львівська політехніка»: радості людського спілкування та запровадив термін соціальної дистанції…

Нехай прийдешній 2021-й рік поверне нам життя без масок та постійного вимірювання температури! Нехай він стане роком перемог, щасливих мрій та позитивних суспільних зрушень. Сподіваємося, що у наступному році ми знову відвідуватимемо театри та кіно, ходитимемо у гості до друзів без страху захворіти, а студенти та викладачі повернуться до університетських корпусів та аудиторій.

Минулий 2020-й рік навчив усіх нас цінувати наших рідних та близьких, сприяв переоцінці цінностей та розумінню пріоритетів, змусив зупинитись, щоб більш обдумано рухатись далі. Бажаємо, щоб прийдешній 2021-й рік приніс у кожну родину щастя, гармонію, любов, непереборний оптимізм та позитив, наповнив життя енергією та сенсом, подарував нові можливості. Цінуйте кожну хвилину, любіть та радійте життю, будьте вдячними та бережіть один одного!

Зичимо усім міцного здоров’я та злагоди у сім’ях! Щирі вітання усім читачам журналу у Новому 2021-му році!

18

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ДУМКИ ВГОЛОС

Вже незабаром матимемо Новий рік, а за ним над Віфлеємом запалає зоря, символізуючи Різдво нашого Спасителя. Нехай у 2021-му році вдасться все задумане і хороше як для кожного з нас, так і для міста Лева. Адже всі ми разом - це і є Львів! Наше місто – це не лише стіни, Львів - це передусім люди!

Володимир ГЛАЩЕНКОВ, голова Наглядової ради компанії «Молокія»:

Оксана ЮРИНЕЦЬ, професор кафедри ЗЕМД НУ «Львівська політехніка», народний депутат України 8-го скликання: Хай у році Новім та й при Святому Різдві усі мрії здійснять - і давні, і нові! І дні без ковіду нехай настануть, аби були усі здорові, усміхнені й живі. Дуже хочу також, щоб в Україні настала перемога, мир і спокій. Передусім, що хочу побажати я усім, це любові і сили, щоб все здолати, та щоб віру і надію завжди мати, а не чекати. Маємо жити і творити! Бути й мати, щоб наступного року щасливо усім нам дочекати!

Ігор КУЗЬМАК, архітектор, художник, громадський діяч: Товариство, вітаю всіх з прийдешніми новорічними та різдвяними святами! 2020-й був складним роком, не схожим на жоден інший. Та, попри будь-які негаразди, ми таки намагалися знаходити і позитивні моменти. 2020-й рік - це не лише про пандемію, але також і про підприємців, які кинулися рятувати лікарні в умовах відсутності державної допомоги. Про медиків, які з гідністю виконують свій обов’язок. Це і про всіх нас також. Адже кожна людина, яка на своєму місці відповідально працює на результат, - гідна вшанування.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

У доволі непростий, але надзвичайно цікавий час ми живемо. Різка зміна звичного способу життя спричинила необхідність швидко перелаштуватися - ми стикнулися з значними обмеженнями та заборонами. Криза кардинально змінила роками напрацьовані звички та моделі поведінки, способи комунікації - ми ніби з розгону врізались у стіну, отримали синці, але за інерцією далі намагаємося рухатись у відпрацьованому до автоматизму алгоритмі. Спочатку було «очікування швидкого завершення карантину» та повернення до «звичного життя». Згодом, дуже поступово, прийшло розуміння, що ми усі перейшли в якусь іншу фазу – період, коли потрібно швидко перелаштуватися, знайти внутрішню мотивацію та спробувати бути ефективним і щасливим у цих нових реаліях світу! Адже раніше ми звикли до більшої кількості соціальних контактів - як правило, вони були «вживу» - і ми надихалися думками та ідеями співрозмовників, друзів, цікавих спікерів, а тепер опинились ніби в пустелі. Зрозуміло, що під дією зовнішніх факторів ми усі змінюємося, стаємо іншими – однак, при цьому варто зберігати внутрішній спокій та ще й дарувати позитив оточуючим! Втім, хтозна – можливо, на цьому історичному етапі нашим завданням є стати іншими, більш гармонійними, навчитися генерувати ідеї, вчинки та позитивну енергетику завдяки лише нашим внутрішнім навикам. Тому побажаю усім нам у прийдешньому 2021-му році внутрішньої позитивної стійкості, міцного здоров’я та сил, щоб і далі творити і дарувати добро цьому чудовому, але вже дещо іншому світу!

19


ДУМКИ ВГОЛОС

Галина та Орест ШИМЕЧКИ, засновники Медичного центру «Життя»: Сердечно вітаємо усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Щиро бажаємо найголовнішого для життя – щастя, яке не купиш за гроші. Удачі, яку важко піймати. І найважливіше – усім міцного здоров’я, без якого ніяк не можна!

ностями, схожих у своєму бажанні розвивати себе та середовище навколо. За два роки роботи Жіночою Діловою палатою України втілено чимало амбітних планів, здійснено багато добрих справ, проведено чимало корисних заходів - жіноча синергія справді здатна творити дива!

Бажаємо щиро кохати і купатися в любові, радіти життю і наповнювати кожен день яскравими фарбами! Нехай мрії збуваються, очі світяться щастям, а на обличчях сяють усмішки! Нехай у нашому домі буде добробут, а у наших серцях поселиться більше любові та злагоди, взаєморозуміння та радості. Нехай свято Різдва Христового наповнює серце вірою в дива, дарує матеріальне і душевне благополуччя. Бажаємо любові від близьких і добра від оточуючих людей, щасливого усім життя! Пам’ятаймо також і про всіх полеглих на полі бою… Низько вклонімося їхньому подвигу. Подякуймо тим, хто сьогодні героїчно боронить нашу Батьківщину від ворога! Будьмо єдині для України! Нехай прийдешній 2021-й рік буде щасливим!

Наталія КАРПЕНЧУККОНОПАЦЬКА, президент Жіночої Ділової палати України:

Оксана БОБОШКО, бізнес-леді, мистецтвознавець: Минає рік, складний і несподіваний. Ми не можемо обирати часи, в які нам доводиться жити, але можемо вирішувати, як жити в часи, які обрали нас! 2020-й рік навчив нас боротися, шукати нові шляхи та однодумців, особливо у середовищі жінок-берегинь, що творять нову історію України! Жінок чарівних і емоційних, повних ентузіазму і жвавості, які не бояться говорити правду та відстоювати те, у що вони вірять! Жінок, що бажають гідного життя і любові! Всі хочуть бути щасливими і будувати плани на майбутнє – тому дійте! «Хочу хотіти!» - це мій девіз також і на 2021-й рік! Давайте дарувати радість одне одному та ділитись хорошими новинами або створювати їх самі! Давайте дарувати емоційні подарунки – і почніть це робити вже сьогодні!

Від імені жінок Жіночої Ділової палати України щиро вітаю вас усіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю блискавичних перемог, яскравих звершень, масштабних проєктів та сонячних горизонтів! Створена у Львові Жіноча Ділова палата України зуміла об'єднати не лише декілька жіночих організацій, а й прогресивних жінок-лідерок, близьких за своїми цін-

20

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ДУМКИ ВГОЛОС

Незабаром 2021-й рік вступить у свої права, а згодом на увесь світ пролунає: «Христос Рождається!». Нехай Різдвяна зірка засяє у ваших серцях, святкова любов запанує між усіма, принесе мир у наші домівки і рідну Україну. Маю надію, що в новому році ми знову зможемо разом творити нашу історію, незважаючи на жодні перешкоди. Бажаю усім вам та вашим рідним міцного здоров’я, сили, мужності та добра. Завжди пам’ятаймо про головні людські та громадянські цінності. З Новим роком та Різдвом Христовим! Слава Україні!

Галина ГРЕНДИШ, директор компанії «Будинки Мрій», яка є нагороджена «Орденом України» як лідер ХХІ століття за рішенням Всеукраїнського Ольга ШЕРЕДЬКО, науково-дослідного центру директор ювелірного салону ефективного управління, «Сюрприз»: представник будівельної компанії У ці святкові дні усі ми - від малого до великого - чекаємо City of Dreams у місті Львів, чудес, як у казці... членкиня Міжнародного Я зрозуміла дуже важливу річ у житті: коли робиш лю- Клубу Успішних Жінок: дям добро та даруєш радість, то неодмінно і тебе очікуватиме сюрприз. Я свій сюрприз отримала! А ви отримали свій новорічний сюрприз? Вітаю усіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю усім позитивних емоцій, чудового настрою, міцного здоров'я! І ніколи не припиняйте любити, усміхатися та мріяти!

Ірина ПЕТЕЛИЦЬКА, засновник ТМ цукерок Chocoboom: Дорогі читачі журналу «АКЦЕНТИ плюс», друзі та партнери! Кожен з нас цими днями перегорне чергову сторінку своєї книги життя. Минає непростий рік, який випробовував нас на стійкість фізичну, моральну та психологічну. А також це був рік, який, попри все, подарував нам можливість зупинитися та оцінити наші пріоритети, зрозуміти справжні цінності та мати можливість більше перебувати у родинному колі.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

Вітаю усіх українців з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю вам і вашим родинам Божої благодаті, міцного здоров’я, щастя, миру та злагоди. Нехай у 2021-му році розквітає наша рідна Україна, а у кожному домі відбуваються лише світлі та радісні події, здійснюються найзаповітніші мрії та бажання!

21


ДУМКИ ВГОЛОС

Леся ПАДУЧАК, директор автомобільної групи «НІКО» у Львові: Дорогі друзі! Щиро вітаю усіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Цей рік був непростим та повним випробувань для кожного з нас. Але віримо в те, що попереду нас чекає більше позитивних емоцій та радісних подій! Бажаю, щоб у новому 2021-му році кожен з нас був здоровим та повним енергії. Нехай сила духу та відвага допоможуть вам здолати усі виклики та труднощі. Нехай у ваших домівках та родинах панує мир, любов та взаєморозуміння. Нехай підтримка друзів та близьких дає вам сили та мотивацію рухатись лише уперед. Шукайте нові шляхи для розвитку своєї особистості, мрійте та будуйте плани, реалізувавши які, ви пишатиметесь собою ще більше! Тримайте серця та душі чистими та відкритими для радості! Бажаю зростання, достатку та благополуччя! Драйвуйте впевнено та безпечно у новому 2021-му році разом з автомобільною групою «НІКО»!

Лідія ЛУКОВИЧ, власниця ресторану та кав’ярні «Фраєрка»: Дорогі друзі! Вітаю вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

внутрішню гармонію, а й досягаємо успіху у всіх його проявах! Тож нехай добрі люди будуть довкола вас, і ви будьте до них добрими; нехай світло розуміння буде з нами завжди; нехай буде мир і нехай за родинним столом нікого не буде бракувати!

Надія ЗІНКЕВИЧ, генеральний директор ПрАТ «Галичина-Авто»: Дорогі львів'яни! Прийміть сердечні вітання з Новим Роком та Різдвом Христовим! Для кожної родини новорічні свята - це особливий період, сповнений теплом, сімейним затишком та казковим настроєм. Озирнувшись назад, можна сказати, що 2020-й рік був нелегким для кожного з нас: насичений подіями, напруженою працею та глибоким змістом і, водночас, він подарував нам цінність родинних зустрічей, радість перемог та нових досягнень! Щиро бажаю вам, нехай прийдешній 2021-й рік примножить силу та здоров'я, наповнить серце щастям, радістю та яскравими емоціями. Нових успіхів у діяльності, нових сподівань і нових перемог! Нехай Різдвяна зірка стане оберегом кожної оселі, засіє миром, милосердям і багатством нашу душу й наш мальовничий край. Щасливого Нового року і Різдва Христового!

Від щирого серця бажаю, щоб 2021-й рік став для усіх нас роком руху вперед, роком сміливих планів та високих результатів, роком успіху та радості! Важливо, щоб у 2021-му році усі ми берегли наші цінності, бо саме вони - це наш свідомий прояв у відносинах, у родині, у праці, у суспільстві. Зберігаючи їх, ми отримуємо не лише

22

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ДУМКИ ВГОЛОС

Андрій Петрух, кандидат медичних наук, лікар-імунолог, засновник та генеральний директор Діагностичного центру «МеДІС»: Шановні львів'яни, наші колеги та пацієнти! Від імені колективу ДЦ «МеДіС», одного з лідерів лабораторної медицини регіону, вітаю Вас з прийдешнім Новим роком!

Але водночас і рік нових сподівань та надії. Якщо вдуматися, то більшість проблем та негараздів українців якимось чином пов’язані з діями деяких політиків, депутатів, міністрів та чиновників. А успіхи, удачі та позитив - з простими, звичайними, щирими громадянами нашої країни. У цьому і наша біда, і наша надія. Втім, таки є надія, що прийде час, коли визначатимуть майбутнє України саме прості, звичайні і прекрасні українці – ті люди, які згідно Конституції України і повинні вирішувати самостійно свою долю та долю нашої країни! Ми маємо дуже непросту історію і далеко не прямий шлях з минулого у майбутнє. Але все одно - рано чи пізно, сьогодні чи завтра - все у нас, вірю, буде добре! Вітаю усіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

Дмитро Климович, керівник відділу маркетингу Медичного центру NOVO, організатор проекту Novo Study Club:

Впевнений, що у 2021-му році людство здолає глобальну інфекційну проблему. Бажаю у Новому році дуже уважного ставлення до свого здоров'я і вчасної вакцинації!

Сердечно вітаю всіх з нагоди новорічних та різдвяних свят! Нехай 2021-й рік буде повен оптимізму та позитивних змін! Бажаю кожному стати ще сильнішим, а також впевнено рухатись до своїх цілей та залишити все зайве у минулому році. Від усього колективу Медичного центру NOVO зичимо усім найціннішого, що у нас є, - здоров’я! Дбайте про себе та своїх близьких!

Богдан РАБЕШКО, підприємець, правозахисник: Дорогі друзі! Закінчується 2020-й рік. Ще один дуже непростий, болісний і тривожний рік для України. Були в цьому році і виклики, пов’язані з коронавірусною пандемією, і корупція та лицемірство політиків, і очікування на те, що, врешті-решт, держава буде захищати права простих громадян. Це був рік несправедливості і відчаю.

З НОВИМ РОКОМ! З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

23


ІСТОРІЯ УСПІХУ

Про талановите подружжя львівських художників

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Ігор та Наталя Кухарські - знане не лише у Львові, але й далеко за його межами, подружжя талановитих художників, які працюють у різних жанрах. Ігор Кухарський вчився у Львівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва імені І. Труша, в 2002 році закінчив Львівську Академію мистецтв. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Приймав участь в регіональних та міжнародних колективних виставках - міжнародний «Осінній салон» (Львів, 2018 р.), у Швейцарії, в галереї Heritage (Женева, 2015 р.) та інших. В 2012-му році прийняв участь у колективній виставці на борту найбільшого в світі літака «Мрія», який піднявся на рекордну висоту 11 тисяч метрів, - ця подія була зафіксована в книзі Рекордів Гіннеса під назвою «Живописна виставка в небі». Наталя Кухарська – знана художниця і мисткиня, закінчила Львівський коледж прикладного та декоративного мистецтва імені І. Труша, є бакалавром з реставрації станкового живопису. Приймала участь у регіональних та міжнародних виставках та проєктах. Зокрема, це міжнародний «Осінній салон» (Львів - Палац Мистецтв, 2018 р.), колективна виставка в Швейцарії (галерея Heritage, Женева, 2015 р.), партнерська участь та виставка в рамках всеукраїнського форуму SuperWoman (Львів, 2020 р.). Учасниця колективних масштабних розписів у храмах України. Пише на замовлення портрети, жанрові багатофігурні композиції, працює в галузі сакрального мистецтва і настінного монументального розпису. Розвиває власний напрямок в живописі - абстрактний символізм.

24

Ігор та Наталя КУХАРСЬКІ:

«НАШІ КАРТИНИ САМІ ГОВОРЯТЬ ПРО СЕБЕ!» Картини художників Ігоря та Наталі Кухарських вражають як своєю майстерністю, так і неймовірним внутрішнім теплом та світлом, яке вони випромінюють. Створені з любов’ю, їхні картини завжди дарують хороший настрій. Саме тому журнал «АКЦЕНТИ плюс» запросив Ігоря та Наталю Кухарських до розмови про їхні чудові роботи та мистецтво загалом. - Пане Ігорю, Ваші знамениті міські пейзажі, на яких Ви зображаєте Львів у XVIII-XIX століттях, стали настільки популярні серед покупців, що Ваш стиль почали наслідувати навіть інші художники. Як Ви до цього ставитеся? - І.К.: На початку становлення всі художники переймають один в одного певний досвід. І це добре, якщо хтось може почерпнути щось з моєї творчості. Деякі блогери навіть використовували мої картини як взірець. Втім, я володію власною експресивною технікою виконання, яку повторити досить складно. - Картини Ігоря Кухарського унікальні ще й тим, що вони створені не пензлем, а мастихіном (шпателем для фарб) – для цього потрібна неабияка віртуозність. А в якому стилі працює Наталя Кухарська? - Н.К.: Здебільшого мої картини в традиційній манері - написані пензлем. У такий спосіб мої роботи завжди виглядали гіперреалістично - це моя «фішка». Паралельно розвиваю свій новий напрямок - абстрактний символізм, тут поєднання нових інших технік з моїм традиційним стилем письма. Наповнюю картини глибинним змістом, щоб викликати у глядача роздуми і діалог. - Окрім міських пейзажів, Ігор Кухарський пише морські пейзажі, натюрморти, анімалістику, абстрактні композиції. Займається сакральними розписами та створює комплексні дизайни приміщень. Який жанр для Вас є найбільш улюбленим?

- І.К.: Вважаю, що художнику потрібно періодично змінювати напрямок своєї творчості – деколи хочеться просто змінити колористику чи звернутися до інших, нових для мене тем, або ж навіть опанувати нові напрямки. Мені все це цікаво та збагачує мій художній доробок. - Створені художницею Наталею Кухарською художні образи віють неземною добротою та теплом, славляться своєю неймовірною аурою, несуть у собі позитивну енергетику. У чому криється секрет? - Н.К.: Кожна моя робота над картиною розпочинається з медитації – це занурення вглиб себе для розмови з Творцем. І вже після цього, наповнена, я приступаю до процесу створення картини. - Як працюється Вам – обом художникам – в одній сімейній майстерні? - І.К.: Ми завжди працювали разом. Ми - різні, але своїми відмінностями ми доповнюємо та підсилюємо один одного. Професійна порада зі сторони кожного з нас є дуже цінною. Наталя полюбляє наповнювати картини деталями та приділяє їм більшу увагу, а в мене - більш імпресіоністичний підхід, що створює загальне враження, атмосферу. - Знаю, що Ви обоє також є знаними художниками з монументального розпису культових споруд та ексклюзивного розпису інтер’єрів у різних палацах та приватних маєтках. Замовники відгукуються про Вас з великою пошаною та вдячністю. Які з цих робіт запам’яталися Вам найбільше? АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ІСТОРІЯ УСПІХУ - Н.К.: Свого часу я брала участь у масштабних сакральних розписах площею 7 000 кв. метрів у місті Червоноград, у соборі Св. Йосафата – враховуючи об'єми робіт, розписи в цьому храмі велися 5 років, вони набрали резонансу серед суспільства і медіа. - І.К.: Коли берешся за подібні монументальні проекти - окрім цікавого художнього процесу, а інколи ще й реставраційного, доводиться включати інші компетенції. Кілька місяців йде лише на підготовку та узгодження ескізів. Для таких об'ємів робіт потрібна колективна праця. Наше «Об’єднання іконописців імені святителя Кипріяна» недавно завершили розпис храму у Польщі, в Годишево, неподалік від Варшави. Також цікавий проєкт мали у Червонограді, під час створення розписів барокового ансамблю у монастирі Чину Отців Василіян. Під час таких замовлень доводиться розвивати нові навики: як керівника-менеджера, так і освоювати необхідні комп'ютерні редактори для комплексних дизайнів. Нам також довіряють створювати дизайн та внутрішні розписи своїх будинків приватні особи. Нещодавно завершили оформлення палацу - такого собі «Версалю» в околицях Києва. - Як відомо, життя – коротке, мистецтво – вічне. Втім, Україна зараз переживає нелегкі часи. Чи змінилося ставлення людей до образотворчого мистецтва? - Н.К.: Загалом не змінилось. Був один випадок, що оформлення ресторану картинами перенеслось на пізніший термін. А щодо приватних помешкань - як були замовлення, так і є. Але тепер більше спілкуємося з нашими замовниками і поціновувачами онлайн, через інтернет-галереї і соцмережі. - І наостанок. Що Ви побажали б читачам журналу «АКЦЕНТИ плюс» напередодні Нового року та Різдва Христового? - Н.К.: Бажаємо усім миру та гармонії, щастя та здоров’я, Божого благословіння та невичерпного натхнення у всіх справах! Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович Фото з особистого архіву родини Кухарських

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

25


МОДА, СТИЛЬ

Про важливість правильно підібраного образу Як зауважив колись Ів Сен-Лоран, «найважливіше в одязі - людина, яка його носить». І дійсно, дивлячись на костюм, можна багато чого сказати про його власника. Адже одяг і внутрішній світ людини є дуже пов’язані. Психологи переконують, що між одягом та впевненістю його володаря існує прямий зв’язок.

ЧОЛОВІЧИЙ КОСТЮМ:

ВІДОБРАЖЕННЯ ВНУТРІШНЬОГО СТАНУ ЧОЛОВІКА ВПЛИВ ОДЯГУ Кожен наш одяг впливає на нас, на нашу внутрішню культуру та емоційне здоров'я. Гарний костюм здатен покращити настрій навіть швидше, ніж келих червоного вина чи антидепресант. Також обраний нами одяг може навіть змінювати наші пріоритети і смаки. Саме одяг допоможе іншим сприймати нас тим, ким ми хотіли б себе бачити: привабливими, переконливими, спокусливими…

• І модельєри, і психологи впевнені: саме одяг змінює людину, диктує манеру її поведінки.

26

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


МОДА, СТИЛЬ

СТИЛЬ ОДЯГУ – ВАША ВІЗИТІВКА Ваш стиль - це те, що ви проголошуєте суспільству, виходячи вранці зі свого будинку. Втім, обраний одяг - це спершу послання собі, а потім вже – ще й усім оточуючим. Деколи одяг здатен навіть змінити наше уявлення про себе, відкрити нові риси в характері, грамотно висловити індивідуальний посил суспільству. Адже стиль - це не що інше, як один із шляхів спілкування з оточенням. Це продовження нашого внутрішнього світу, нашого погляду на самого себе. Якщо хочете, це публічна демонстрація нашої самооцінки. Наприклад, солідний діловий костюм асоціюється зі стриманістю, престижем і владою. Він безпосередньо пов'язаний з успіхом, кар'єрним ростом, впливом і репутацією. Спробуйте поекспериментувати зі стилем, фасоном, забарвленнями – самі переконаєтеся, як відповідний одяг здатен змінити ваш світ!

ВАЖЛИВІСТЬ КОЖНОЇ ДЕТАЛІ Стильний чоловік - це не просто одягнена зі смаком людина. Це людина, яка продумала всі деталі свого гардеробу від ґудзиків до носової хустинки. Це також взаємозв'язок зовнішнього і внутрішнього, відповідність іміджу і стилю. Такий гармонійний образ формується не лише завдяки смаку і почуттю прекрасного, а також завдяки знанням основ стилістики та законів гармонії. Коли людині дійсно підходить те, що вона носить.

ГАРМОНІЙНИЙ ОБРАЗ Оскар Уайльд якось сказав: «Кожен повинен бути твором мистецтва або носити на собі витвір мистецтва». І тут безпрограшним варіантом стане індивідуальне пошиття. Адже гармонійно людина відчуває себе лише у «своєму» одязі - тому, який відповідає її іміджу та енергетиці, її внутрішньому світу. Такий одяг вигідно підкресАКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

лює природні особливості людини, її індивідуальність. Саме в такому одязі легко бути самим собою.

ПЕРЕВАГИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПОШИТТЯ Послуга індивідуального пошиття від Авторської майстерні одягу преміумкласу для чоловіків Rose Тailor - це значно більше, ніж просто оновлення гардеробу. Це враження, які починаються із зустрічі між вами і вашим кравцем. Коли узгоджується все: від петлі для гудзика до коміра, а у створеному образі враховуються як ваші побажання, так і особливості фігури та стилю. Потім йде тривалий робочий процес - еталон ручної роботи, професіоналізму та відданості своїй справі. Він триває від зняття мірок до отримання уже готового предмету елегантного чоловічого гардеробу. Саме елітна фурнітура здатна підкреслити естетику будь-якого наряду, зробити його не тільки зручним, але і максимально ефектним, по-справжньому красивим і неодмінно стильним. Тому при створенні чоловічого гардероба в Авторської майстерні Rose Тailor використовують фурнітуру тільки преміум-класу від провідних англійських і італійських брендів. Наприклад, продукцію компанії Holland & Sherry, яка використовується для створення одягу королівської родини.

ДОВЕРШЕНІСТЬ ОБРАЗУ Синергія всіх складових дарує власникові костюма, пошитого на замовлення в Авторській майстерні Rose Тailor, максимальну впевненість в собі, багате відчуття ідеальності, неперевершеності та привабливості. Саме такий одяг здатен створити переконання, що він є гармонійним продовженням вашого внутрішнього стану. Зрештою, зустрічають нас як і раніше - по одягу. Тож в ваших силах зробити так, щоб ваш зовнішній вигляд відображав усе багатство вашої душі.

• Авторська майстерня Rose Тailor це неперевершена якість брендової тканини, з якої шиємо костюм, його абсолютно точний крій та кожна бездоганно пряма строчка, елітна фурнітура.

ЗАПРОШУЄМО: Львів, вул. Демнянська, 26. Авторська майстерня з пошиття елітного одягу ROSE TAILOR: +38 (068) 900 45 20 rosetailor.info FACEBOOK: Rose.Roman.Danyliv INSTAGRAM: rose_tailor_roman_danyliv

27


ПРО ГОЛОВНЕ: ВАЖЛИВІ УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ...........................................................С.29

ПРОГНОЗИ НА ПРИЙДЕШНІЙ 2021-Й РІК................................................................ С.30

УКРАЇНСЬКІ БРЕНДИ: НОВІ ГЕОГРАФІЧНІ ЗАЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ.............................С.32

БІЗНЕСОВІ НОВИНИ: ДВА СЕМІНАРИ ВІД FORUM WEST: ПРО НЕРУХОМІСТЬ ТА СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ........................... С.34

КУЛЬТУРА: НОВОРІЧНИЙ КОНЦЕРТ «ГАЛА-ШТРАУС» У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ФІЛАРМОНІЇ......................... С.36

28

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ПРО ГОЛОВНЕ

ВАЖЛИВІ УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ n Україна, згідно офіційної ста-

тистики доходів громадян, є однією з найбідніших країн Європи. За даними Євростату, в країнах ЄС середня заробітна плата за одну годину становить €27,7, або $32,7 (тобто 919,6 грн за курсом НБУ), пише finance.ua. Якщо брати з розрахунку 160 робочих годин на місяць, то середня зарплата в ЄС - $5231 (147 тис. грн). Однак за середнім значенням приховано великий розрив між країнами-членами ЄС. Середня місячна зарплата у Польщі - $2020, Росії - $677, Білорусі - $502, Молдові - $450. За останніми даними Держстату України, в Україні офіційна середня щомісячна зарплата становить $428. n Україна посідає І-ше місце в Єв-

ропі по кількості наших громадян, які мають посвідки для проживання в інших країнах. Зокрема, це пояснюється браком робочих місць в Україні та загалом низькою заробітною платою в нашій державі. n З 1-го січня в Україні збільшить-

ся мінімальна зарплата - вона становитиме 6 тисяч гривень, зараз це всього лише 5 тисяч. Тож, з урахуванням окладу і надбавок розмір заробітної плати українця, який працює повний день із мінімальним заробітком, збільшиться на тисячу гривень. Тож, згідно із законом «Про оплату праці», не можна встановлювати першу тарифну ставку нижчу за прожитковий мінімум. Зараз вона становить 2225 грн. А із січня 2021го буде не менш ніж 2270 грн. Відзначимо, що йдеться саме про оклади. Крім окладу, українці також можуть отримувати надбавки за стаж, інтенсивність праці тощо.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

n Уряд України визначив 103 прі-

оритетних інвестиційних проєкти до 2023-го року. Серед них – виробництво ШВЛ та ракетно-космічного комплексу. Зі 103 інвестпроєктів 4 передбачають фінансування виключно державним коштом, 43 – коштом державного та/або місцевого бюджету, пише finance.ua. n В Україні протягом січня-червня

2020-го року було відкрито понад 300 нових продуктових супермаркетів. Це є рекордним показником за останні 10 років. Про це пише «Інтерфакс-Україна». Фахівці ринку відзначають, що відкриття нових магазинів обумовлено динамічним зростанням рітейлу після карантинних обмежень. Крім того, мешканці України у цьому році значно рідше відвідували закордонні країни. Через це за оцінками експертів близько $ 3,8 млрд залишилося в Україні, що відкрило ще більші можливості для внутрішнього ринку. n Зростанню споживчої інфляції,

яка в жовтні прискорилася до 2,6% в річному вираженні проти 2,3% у вересні, сприяли ослаблення гривні, подорожчання енергоносіїв і низькі показники врожаю окремих культур. Про це повідомила пресслужба НБУ, пише finance.ua. У повідомленні також наголошується, що збільшилися темпи зростання цін на продовольчі товари (до 3,4% ).

n За десять місяців 2020-го року

населення України за комунальні послуги без урахування газопостачання та електроенергії сплатили 28,6 млрд грн, що становить 101,6%. Найбільше сплачено за опалення - 27 млрд гривень. Звичайно, це

не означає, що всі українці справно сплачують за спожиті послуги. Але це свідчить про те, що частина споживачів розраховується з боргами за попередні періоди. Приміром, за опалення за цей період було нараховано 24 млрд грн, а сплачено 27 млрд, що на рівні 112, 2%. До суми сплати 28,6 млрд гривень входять послуги теплопостачання, холодна та гаряча вода та водовідведення, вивезення побутових відходів, утримання будинків та прибудинкових територій. На початок січня 2020-го року заборгованість населення за ці послуги становила майже 30,5 млрд грн. n Уряд України планує за бюджет-

ні кошти вакцинувати від Covid-19 половину населення до кінця 2021го року. Україна отримає вакцину від коронавірусу, ймовірно, на початку другого кварталу наступного року – це пообіцяв Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, а також розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За планами міністерства охорони здоров'я, у 2021-му планують зробити щеплення вакциною від Covid-19 20,9 млн людей, які входять у різні групи ризику по професійним ознакам, у зв'язку з різними захворюваннями та віком, зокрема, це медпрацівники, військовослужбовці, вчителі, люди у віці 60 років і старші. n Україна приєдналася до санкцій

Євросоюзу проти Білорусі. Нагадаємо, Україна була у числі перших, хто не визнав оголошені цьогоріч результати президентських виборів у Білорусі. n США започатковують в Україні

дворічну програму підтримки внутрішньо переселених осіб на суму 2 мільйони доларів. Про це оголосило посольство США в Україні, повідомляє «Європейська правда». «Сполучені Штати раді розпочати разом з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів дворічну програму на суму 2 мільйони доларів, яка має на меті згуртувати внутрішньо переміщених осіб України та зміцнити їх соціальну стійкість перед російською агресією», – заявили американські дипломати.

29


РІЧНИЙ ГОРОСКОП

Устами астролога

2021-Й РІК: НАШ ЗОЛОТИЙ КЛЮЧ – У ПРАЦІ ТА ЄДНОСТІ!

У прийдешньому 2021-му році кармічне тріо планет Плутон-Сатурн-Юпітер, яке склалося на небі у 2020-му році, нарешті розпадеться, і з цього моменту головною рушійною силою для нас стане сила єдності справжній золотий ключик до головних викликів і досягнень нового року! Також астрологи стверджують, що найбільш доленосні зрушення у прийдешньому році можливі у сфері особистого життя. А ще 2021-й стане роком глобальних протистоянь та часом боротьби протилежностей: минулого і нового, стабільності і руху, напрацьованого і незвіданого... Що ж стосується ускладнень, то астрологи прогнозують у 2021-му два найбільш небезпечних періоди на кордоні травня з червнем і листопада з груднем...

ВАРТО ЗНАТИ ПРО 2021-Й РІК: n Майбутні зміни на 2021-й та на

наступні роки були запущені саме 21 грудня 2020-го року, у день зимового сонцестояння, коли відбулося епохальне з'єднання Юпітера і Сатурна на початку ери Водолія. «Це доленосний поворот. Останній раз такі серйозні з'єднання відбувалися близько 800 років тому. Зараз відкривається ціла нова епоха на наступні 200 років», - зазначає астролог Олег Лушніков. n Найважливіше: новий 2021-й рік повинен виявитися краще свого по-

30

передника - абсолютно в усьому. З розпадом важкого, кармічного тріо планет Плутон-Сатурн-Юпітер, яке склалося у 2020-му році, багато що зміниться дуже радикально - відкриється маса нових можливостей, а на перше місце висуватиметься сила єдності. Тобто краще, що буде в новому році, навряд чи вдасться здобути поодинці. А ще зірки дуже серйозно вплинуть на сферу особистого життя. n Втім, прийдешній 2021-й рік буде

доволі непростим у фінансовому плані - доведеться багато працювати (орати, як віл), але також і розумно

витрачати. Фінансових проблем у 2021-му не уникнути. Вони будуть не тільки у нас, але і в США. n У грудні 2020-го року та січні

2021-го року можуть початися фінансові проблеми. З їх наслідками доведеться розбиратися увесь наступний рік. Упродовж 2021-го року кризові моменти можуть відбутися також ще на початку липня і наприкінці року (особливо 19 листопада і 4 грудня - дні місячного і сонячного затемнень). Затемнення у 2021-му році також будуть 26 травня і 10 червня, проте останні матимуть набагато менший вплив.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


РІЧНИЙ ГОРОСКОП

n Окрім того, Юпітер і Сатурн зна-

ходяться зараз у знаку Водолія - це передрікає перебудову життя. Головне, щоб все проходило не хаотично! «Ми запустили нові цикли. Але щоб це не було хаотичним, потрібно приймати відповідальні рішення», - радить астролог.

• За китайським календарем 12 лютого 2021-го року настає Рік Білого Металевого Бика, а за найдавнішим сонячним, персидським календарем 20 березня 2021-го року розпочнеться Рік Коня. «В обох випадках орати нам доведеться досить багато, - підкреслює астролог і додає. - Хто буде більше орати, то більше заробить. Хто не боїться ризикнути, прораховуючи ризики, придбає набагато більше. Кажуть: хто смів - той і на коня сів. Якщо ви зібралися поміняти своє життя, то зараз для цього самий час!» У найближче двадцятиріччя будуть змінюватися джерела доходу, відбудеться системна трансформація в економіці, політиці. Найімовірніше, відбудуться подальші ротації в держуправлінні багатьох країн. «І якщо ми 21 грудня закладемо позитивні тенденції, то це буде добре, - передрікає астролог. - Той, хто очолить цю ситуацію, зможе не тільки збе-

регти, але розвинути і примножити, виявиться на коні». Більше шансів буде у тих, хто вміє працювати в команді, адже кінь передбачає командну роботу. Але при цьому буде актуальна також і фраза: «Найбільше працював кінь, але головою він так і не став». Всі, хто будуть розраховувати на старі методи управління і старі методи роботи, у 2021-му році приречені на провал. Хто зараз візьме ситуацію під контроль, той і очолить цю епоху. Хто буде триматися за старе, той програє. Це стосується і методів управління, і способів заробляння грошей. Хто буде володіти інформацією, той і буде володіти світом. 21 грудня 2020-го року було закладено нові тенденції. Такий прогноз дав Олег Лушніков директор Євразійського астрологічного інституту, учень Павла Глоби. За його прогнозами наступний рік буде сприятливим для тих, хто прагне до стабільності, наведення порядку у відносинах, до вирішення ситуації з роботою, а також для тих, хто вирішив заводити сім'ю, народжувати дітей, розширюватися. Він буде сприяти і тим, хто вирішив змінити своє життя. Зірки у 2021-му дають можливість багато чого домогтися, тому треба зробити серйозний заділ на майбутнє, прийняти стратегічні програми розвитку і почати реалізовувати задумане.

Упродовж 2021-го року • будуть міняти старі методи роботи, старі системи управління, можуть змінюватися навіть старі кордони.

Також астролог впевнений, що усім країнам доведеться нелегко. Зокрема, Росію чекають важкі реформи і у фінансовому, і в політичному житті: «Володимир Путін не вічний. Росія зараз знаходиться під знаком реформ, і їх кількість буде тільки наростати. Фінансових та інших проблем Росії не уникнути».

• Ми зараз живемо на зламі двох епох - епоха Риб поступово переходить в епоху Водолія. Цей перехід триватиме ще кілька десятиліть. Основний принцип знаку Водолія – подолати всі перешкоди і додати у навколишній світ щось нове, інноваційне. Але здолати всі перешкоди можна, лише об’єднавшись! «Майбутній рік не буде простим. Адже зараз це час переходу. В цілому внесок у майбутнє очікується оптимістичний. Але є нюанси в деталях, дрібницях, а живемо ми саме в них, - резюмував астролог. – Матимуть місце кризи, труднощі, моменти перебудови на новий лад. Це займе якийсь час. Але в результаті буде краще, ніж було раніше.

Не треба намагатися повернутися в минуле, потрібно будувати майбутнє!».

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Прогноз астролога на 2021-й рік ще раз підтверджує відому істину: не треба намагатися повернутися в минуле, потрібно будувати майбутнє та краще робити це усім разом! Щодо астрологів - кажуть, що навіть Альберт Ейнштейн одного разу сказав: «Астрологія - це наука, що несе осяяння. Я багато дізнався завдяки їй і багато в чому їй зобов'язаний». Мабуть, таки недаремно кажуть: хто поінформований про ті чи інші, вдалі чи невдалі обставини, той озброєний! Втім, не варто також забувати, що зірки лише припускають та створюють на певний час ті чи інші впливи, але рішення приймає та діє лише сама людина...

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

31


УКРАЇНСЬКІ БРЕНДИ

Світ поступово визнає українські бренди

• 2020-го були запатентовані географічні бренди «Гуцульська коров'яча бринза» та «Мелітопольська черешня». Перед тим була запатентована «Гуцульська овеча бриндзя».

ЄВРОПА ВИЗНАЛА УКРАЇНСЬКІ ГЕОГРАФІЧНІ БРЕНДИ ДЕЩО З ІСТОРІЇ Проблема географічного ребрендінгу виникла ще у 2005 році, коли в Європейському Союзі стартувала кампанія затвердженням брендів за географічним походженням. У той час більше 35 європейських міст і провінцій вважали, що виробники з інших країн незаконно використовують їх законні географічні назви: Бордо, Бургунь, Шампань, Коньяк, Граппа, Шеррі, Горгонзола, Моца-

релла, Нефшатель, Рокфор та інші. Найбільш спірним стало використання назв: Шампань і Коньяк. Міжнародні суперечки та навіть подекуди тиха «війна» між виробниками за право власності на певну торгову марку – таке часто трапляється у сучасному світі. Наприклад, чимало відомих радянських брендів Росія об’явила своїми. Навіть марки плавлених сирків «Янтар» і «Дружба» російське патентне відомство оголосило

• Європейці вважають, що історично продукти, які походять з певних географічних регіонів, мають особливі якісні риси, які не можуть повторюватися при виробництві в інших країнах.

32

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: В Україні вже три роки (2017-2020 рр.) діє проєкт ЄС «Географічні зазначення в Україні», мета якого - допомогти нашій країні створити систему зазначень товарів із властивостями та репутацією, зумовленими переважно географічним місцем походження. Проєкт співпрацює з державними установами, виробниками, бізнес-асоціаціями, об’єднаннями споживачів, туроператорами та всіма іншими зацікавленими сторонами, які прагнуть удосконалити систему географічних зазначень в Україні.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


УКРАЇНСЬКІ БРЕНДИ

власністю Російської Федерації. Втім, такі явища притаманні подекуди і для більш розвинутих країн. Свого часу Швейцарія звернулася до Євросоюзу з проханням захистити найвідоміший сорт швейцарського сиру без дірок Gruyere від конкуренції з боку французьких виробників. Багато європейських держав пішли іншим шляхом: вони патентують продукти з прив'язкою не до географічної назви, а до історичного початку виробництва. Так, поляки добилися права власності на назви «водка», «мисливські ковбаски», «шинка». Італійці - на «латте», «піца», «пармезан», «салямі», «спаґетті». Сирий фета, згідно патентам, може вироблятися тільки в Греції, сирий чеддер - лише у Великій Британії, портвейн - у Португалії, йогурт - у Болгарії.

СВІТОВА ПРАКТИКА • Українським виробникам доведеться змінювати близько 2 тисяч назв продуктів, права на які належать європейцям. Це товари, які виробляються в Україні, але їх назви запатентовані іншими європейськими країнами. Заборона ви­користання тих або інших назв з боку ЄС - це дуже складне питання. Зокрема, сири фета, чеддер і пармезан є брендами європейських країн і не можуть використовуватися в назвах української продукції. Назви: «мисливські ковбаски», «піца», «коньяк» і давно звичний українському споживачу «йогурт» також можуть незабаром зникнути з полиць українських крамниць. На їх місце претендують назви: «підкопчені ковбаски», «італійський пиріг», «бренді» та «кисломолочний продукт». І це не жарт. Проте зараз українці, за прикладом ЄС, патентують також свої історичні продукти.

ГЕОГРАФІЧНІ ЗАЗНАЧЕННЯ Згідно міжнародним законам, «право володіння патентом видається тільки строком на 20 років і за умови реєстрації абсолютно нової технології виробництва продукту. Але якщо технологія існує вже більше 20 років, то термін дії монополії на патент закінчується». Якщо є відомий на весь світ французький бренд – коньяк, який прив’язаний передусім до місцевості, де його виробляють, то чому не може бути закарпатського вина? Українські виробники вже не пишуть на етикетках «коньяк», а вказують, що виробляють бренді, бо таку вимогу містить угода про асоціацію з ЄС. Назви «шампанське», «фета», «горгонзола» та інші відомі бренди також є захищеними географічними зазначеннями. Йдеться про назву, яку використовують для захисту товару, до того ж якість, репутація, традиції або інші властивості продукту зумовлені географічним місцем його походження. При цьому слід також дотримуватися умови, що хоча б один з етапів виробництва має здійснюватися на цій території.

• Україна має відмовитися від використання захищених географічних зазначень для продуктів вітчизняного виробництва до 2026 року, а також унормувати свої і розвивати національні та регіональні бренди.

ПЕРШІ ЗАПАТЕНТОВАНІ УКРАЇНСЬКІ ЗАЗНАЧЕННЯ Варто знати, які географічні зазначення уже погодили - які українські продукти першими отримали гео-

• 2021-го року Міністерство розвитку економіки має намір зареєструвати ще 10 нових географічних брендів, серед яких буде карпатський мед та херсонські кавуни. графічне зазначення із захищеними назвами. Першим запатентованим українським географічним зазначенням, що відповідає європейським вимогам до реєстрації і має право на визнання в ЄС, стала «Гуцульська овеча бриндзя». Виробники проходили три рівні перевірки, зокрема, зовнішнім органом контролю «Органік стандарт». Заявку на реєстрацію торік подала «Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів». Сир під назвою «Гуцульська овеча бриндзя» виготовляється на літніх високогірних полонинах з овечого молока відповідно до традицій, що беруть свій початок в Карпатах ще з XV століття. Зона її виробництво охоплює Закарпаття, Івано-Франківську та частину Чернівецької області. Також планується незабаром зареєструвати географічне зазначення «Карпатський мед». Тоді назву бренду матимуть змогу використовувати тільки пасічники, які збирають цей продукт в українських Карпатах. Серед винних географічних брендів планується зареєструвати бренди: «Шабський», «Ялпуг», «Шабаг» з Одеської області, а також вина «Закарпаття» (весь регіон) та вино «Білгород-Дністровський» з Бессарабії. Варто сказати, що незабаром стануть географічним брендом навіть славетні херсонські кавуни.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Україна – країна, багата природними ресурсами та географічними традиціями. Чимало географічних зазначень є притаманними лише Україні і тому вони давно заслуговують на офіційне європейське та світове визнання. Проєкт ЄС «Географічні зазначення в Україні» є ще одним кроком до визнання України на світовому ринку.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

33


БІЗНЕСОВІ НОВИНИ

Для підприємців освітній семінар

FORUM WEST: ПРО НЕРУХОМІСТЬ

Добігає кінця 2020-й рік, який випробовував підприємців не лише на наявність імунітету до ілюзій, а також добряче, не раз перевірив на міцність, витривалість та стресостійкість усіх нас... Традиційно, уже багато років поспіль Володимир Глащенков разом з партнерами організовує для підприємців щорічний семінар Forum West: нерухомість. Щорічний семінар Forum West: нерухомість знову зібрав успішних підприємців, зокрема, забудовників та фахівців у сфері нерухомості, знаних експертів зі Львова та Києва. У рамках семінару Forum West: нерухомість виступили: Анастасія Качан із компанії CBRE Ukraine, Олена Унаньян із компанії ЛУН, Regional Sales Manager у Інтергал-Буд Катерина Джичка, виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк, інші спікери. Цього разу говорили про кризу, можливий локдаун та необхідне об’єднання забудовників, яке може врятувати ринок нерухомості. Було, як завжди, цікаво та атмосферно. Кожен із спікерів уміло розкривав різні аспекти розвитку житлового будівництва, офісного та складського, а також питання будівництва торгових центрів. Були наведені свіжі статистичні дані по Львову, Києву та всій Україні, говорили про тенденції та перспективи розвитку даної галузі загалом та окремо про кожен її аспект розвитку.

• Висновки експертів з нерухомості були переважно оптимістичні: покупці у торговорозважальні комплекси повернуться, бо є звичка купувати у великих мережах та є прагнення до соціалізації. У сфері житлового будівництва покупець нині обирає якісне житло з розвинутою інфраструктурою, тому житла бізнес-класу у Львові будується найбільше. Просторі площі бізнес-центрів будуть також з часом заповнені, адже тепер ще й діятимуть нові вимоги щодо збільшення соціальної дистанції. Нові складські приміщення також є доволі необхідні.

34

Володимир Глащенков, організатор семінарів Forum West про мету семінарів Forum West: • «Я думаю, що в період таких великих нинішніх викликів, як емоційних, так і бізнесових, усім нам не вистачає якихось таких орієнтирів. Після сьогоднішнього заходу буде більше уявлень про те, що з ринком, куди він рухається і як розвивається, та яким чином варто собі будувати бізнесові стратегії». • «Усі семінари Forum West доносять до підприємців необхідну, актуальну інформацію та дарують необхідні ділові комунікації і спілкування у бізнесовому середовищі. А ще це - завжди гарний привід саме зараз почати формувати амбітні плани, а також намагатися сьогоднішній та завтрашній свій день робити наповненим ідеями та спілкуванням».

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


FORUM WEST: СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ

Не зважаючи на усі виклики, життєві випробування, кризи та революцію, уже 12-й рік поспіль у Львові Володимир Глащенков разом з партнерами проводить щороку серію освітніх семінарів для підприємців ForumWest. Завершує річну серію семінарів ForumWest, як завжди, стратегічна сесія. Як і у попередні роки, підсумкова стратегічна сесія відбулася у приміщенні готелю «Цитадель» та зібрала багатьох підприємців, власників різних відомих компаній, топ-менеджерів, а також фінансових та банківських аналітиків. Залучені у якості спікерів відомі експерти-аналітики з Києва та Львова аргументовано, мовою цифр розповіли присутнім про підсумки 2020-го року та можливі перспективи розвитку на прийдешній 2021-й рік. Були запрошені та виступили кращі експерти ринку. Цього року це були Тетяна Ситник, Андрій Букін, Сергій Ануфрієнко, Олексій Аніпер, Сергій Гончаревич, Ерік Найтман. Усі спікери мали цікаві доповіді – усі намагалися дати українському регіональному бізнесу якісні, такі необхідні орієнтири при формуванні річних планів, для наступного росту і розвитку. На жаль, цього року не усі експерти мали можливість бути особисто присутніми у Львові. Втім, на допомогу присутнім прийшли новітні технології комунікації – деякі спікери у прямому ефірі поспілкувалися з присутніми. Благо, за цей рік, що минає, ми усі чудово навчились використовувати сучасні технології зв’язку. Єдине,

БІЗНЕСОВІ НОВИНИ

чого не замінять електронні девайси - так це можливість щирої зустрічі в чудовій локації - присутні у цьому вкотре переконалися. Було, як завжди, цікаво та інформативно. Присутні дякували організаторам за хорошу організацію та приємну, гостинну атмосферу. Володимир Глащенков, організатор семінарів Forum West: • «Намагаємося разом відчути та зрозуміти, які тенденції відбуваються в економіці, які моменти мають врахувати підприємці, складаючи свої плани на наступний рік. Попри нелегкий час, український бізнес мусить вистояти – бізнес має і надалі створювати додану вартість та платити податки!»

• Наприкінці Володимир Глащенков подякував усім партнерам Forum West, яких об'єднує спільна ідеологія: «Розвиваючи особистість – разом змінюємо середовище!»

ЖУРНАЛ ОФІЦІЙНИЙ МЕДІА-ПАРТНЕР ДІЛОВОГО ФОРУМУ АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

35


НОВИНИ ФІЛАРМОНІЇ

Про новорічний концерт Коли на вулиці літають перші сніжинки, з вітрин магазинів визирають неймовірно красиві ялинки, а повсюди усіма кольорами веселки виблискують гірлянди – саме це свідчить про наближення найбільш очікуваного, новорічноріздвяного періоду!

Новорічний Гала-Штраус У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ФІЛАРМОНІЇ!

27 грудня о 18:00 Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика запрошує на справжнє віденське новорічне свято разом із Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії!

36

Різдвяно-новорічні свята ми також не можемо собі уявити без чудової музики: мелодій колядок з усього світу, без нашого «Щедрика», без улюблених пісень, «Лускунчика» та ще багатьох відомих композицій! Серед них особливе місце займають новорічні концерти «Гала-Штраус», які у цей період збирають у концертних залах мільйони слухачів! На цих подіях звучать улюблені вальси, польки та уривки з оперет Йоганнів Штраусів – батька і сина – завдяки яким Відень вважають столицею вальсу. Ці чудові оркестрові композиції знають майже всі, адже наповнені вони чудовими мелодіями та неперевершеними інструментальними поєднаннями! Концерт відбудеться в рамках нового проєкту «Дириґенти. Українською», у якому молоді, харизматичні дириґенти та дириґентки

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


НОВИНИ ФІЛАРМОНІЇ

виступатимуть із одним із найбільших та найстаріших оркестрів України – Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії. • Перший концерт із серії «Дириґенти. Українською», відбувся у жовтні, під батутою одеської дириґентки Маргарити Гринивецької. Солістами виступили львівська скрипалька Марія Ткачик та київський скрипаль Андрій Павлов. Концерт отримав схвальні відгуки. • Другий концерт із цього циклу пройшов під батутою молодого львівського дириґента – Ігоря Муравйова. Сольну партію на фортепіано виконав Андрій Макаревич. • «Новорічний Гала-Штраус» ста­ не третім за порядком концертом циклу, а Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступить під орудою Тараса Ленька! Дириґент Тарас Ленько розповів, чому він обрав саме цю програму: «Грудень завжди наповнений передріздвяним, передноворічним настроєм, надіями, що в Новому році подолаємо нарешті пандемію, збудуться усі мрії, і саме ця програма найкраще підкреслює, доповнює і асоціюється з цими мріями. А ще мені пощастило музикувати з багатьма відомими австрійськими диригентами, такими як Герберт Прікопа, Маттіас Кендлінгер, Георг Кугі, Мартін Кершбаум, Саша Гетцель, в яких я дуже багато навчився власне віденського стилю, манери виконання музики Штрауса».

• «Новорічний ГалаШтраус» у Львівській національній філармонії буде чудовою нагодою забути про буденні проблеми і клопоти, та поринути в чарівний світ музики в останні дні року, що минає!

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

37


СВІТОВІ АКЦЕНТИ 38

ПРО ГОЛОВНЕ: ВАЖЛИВІ СВІТОВІ НОВИНИ.................................................................... С.39

МОДНИЙ ПРОГНОЗ: ТРЕНДИ ТА МОДНІ ТЕНДЕНЦІЇ У 2021-МУ РОЦІ.................С.40

ПЕРЕМОЖЦІ РОКУ: ПРО ЛАУРЕАТІВ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ 2020...................... С.42

ІСТОРІЇ УСПІХУ: 9 НАДИХАЮЧИХ ІСТОРІЙ ЗНАМЕНИТОСТЕЙ.......................С.44

КІНОПЕРЕГЛЯД: 8 ЦІКАВИХ ФІЛЬМІВ ПРО РІЗДВО...................................................С.46

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ПРО ГОЛОВНЕ

ВАЖЛИВІ СВІТОВІ НОВИНИ n Упродовж 2021-го року людству загрожує найважча з часів завершення Другої світової війни гуманітарна криза. Про це повідомив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, який заявив, що через пандемію кількість людей, які можуть померти від голоду, зросла з раніше прогнозованих 135 млн до 270 млн. Він попередив, що зважаючи на ситуацію, яка є зараз, 2021-й рік може стати катастрофою, а гуманітарна криза може сягнути найбільших масштабів із часу заснування ООН, а це 75 років тому. В ООН зазначили, що уникнути кризи заважає відсутність ресурсів, оскільки їх витратили на боротьбу з пандемією. n У найближчі 5 років з ринку праці можуть зникнути 85 млн робочих місць, однак розвиток технологій створить 97 млн нових. Про це йдеться в доповіді The Future of Jobs Всесвітнього економічного форуму 2020-го року. Так, згідно з дослідженням, деякі професії стануть абсолютно непотрібними, в той час як попит на інші зростатиме. Роботодавці відзначають, що через 5 років вони планують приблизно порівну ділити роботу між людьми і машинами. Разом з ростом економіки з'являться і нові ролі в IT-сфері - такі, як штучний інтелект (ШІ), управління мережами і написання контенту. Нових вакансій буде більше в галузях економіки даних і ШІ, проектуванні, хмарних розрахунках і розробці продуктів. Що стосується необхідних навичок, то до 2025-го року найважливішими стануть аналітичне мислення, креативність і гнучкість, вміння самоврядування. n На розгляді в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) станом

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

на листопад цього року перебувало понад 10 тис. скарг, відповідачем у яких зазначена Україна. Про це по­-відомила «Європейська правда». Українські скарги становлять 16,5% всієї завантаженості ЄСПЛ і таким чином Україна посідає третє місце за кількістю скарг проти неї. На першому місці незмінний лідер - Росія із 14050 скаргами, це трохи більше ніж п’ята частина від загальної кількості скарг (22,9%). На другому місці Туреччина з 10150 скаргами або 16,6%. 2018-го року перебувало понад 7200 скарг проти України (або 12,9% всієї завантаженості ЄСПЛ). 2019-го року кількість скарг зросла до 8850, через що відсоток українських справ зріс до 14,8%. n Перенесення Олімпійських ігор на 2021 рік обійдеться Японії в у майже 2 мільярди доларів. Японія повинна витратити додаткові 1,9 млрд доларів на перенесення Олімпійських ігор на 2021-й рік. Про це повідомляє Kyodo news з посиланням на власні джерела. Відзначається, що влада Токіо і уряд Японії планує прийняти рішення про те, яку частину витрат візьме не себе кожна сторона після обговорення додаткових витрат на здійснення заходів по боротьбі з розповсюдженням коронавірусу на Олімпіаді наступного літа. За попередніми даними, додаткові витрати будуть включати витрати, пов'язані з охороною ігрових майданчиків, плату за оренду і зберігання обладнання, а також витрати на робочу силу. У той же час журналісти повідомляють, що у березні витрати очікувалися приблизно у розмірі 29 млн доларів. n У Білорусі після оголошення у серпні цього року Лукашенка знову президентом Білорусі досі продовжуються численні марші народного протесту, під час яких було

затримало загалом більше 30 тисяч чоловік, з них 145 вважаються політичними в’язнями. n Рада ЄС ухвалила у грудні третій пакет санкцій у зв’язку із ситуацією в Білорусі та жорстокими репресіями режиму Лукашенка проти власного народу – про це повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у четвер на сайті Європейської Ради. Євросоюз наголосив, що готовий ухвалити нові санкції, включно проти економічних гравців на ринку, якщо ситуація в Білорусі не покращиться. n ЄС не виключає можливості міжнародного трибуналу щодо ситуації Білорусі. Спеціальний представник Європейського союзу з прав людини Еймон Ґілмор припускає можливість міжнародного трибуналу щодо ситуації в Білорусі. Про це йдеться в його інтерв'ю виданню Deutsche Welle. Як пояснив Ґілмор, міжнародні трибунали, як правило, працюють як додатковий механізм. «Іншими словами, їх створюють тільки в ситуаціях, коли держава або не хоче, або не може притягнути до відповідальності винних», – зазначив він. Якщо буде трибунал, під нього потраплять всі причетні до насильства проти учасників акцій протесту. n У NASA заявили, що знайшли у нашій галактиці Чумацький шлях близько 300 мільйонів потенційно придатних для життя планет. Ці дослідження не є остаточними і потребують подальшого вивчення Інститутом пошуку позаземного розуму SETI та іншими науковими організаціями. У NASA також вперше підтвердили наявність води на освітленій стороні Місяця. Про це з посиланням на публікацію в The Astronomical Journal пише CNN.

39


МОДНИЙ ПРОГНОЗ

Огляд світових подіумів

МОДНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ТРЕНДИ-2021

2020-й рік пройшов під знаком домашнього одягу, але у прийдешньому 2021-му ми точно хочемо більше часу проводити за межами дому - нам буде потрібен відповідний гардероб. Модні аналітики вже прогнозують, що на модну арену повернуться волелюбні і ненудні 1970-ті, коли святковий одяг носили без приводу. Втім, астрологи радять також залишатися вірними мінімалізму, особливо холодної пори.

ГОЛОВНІ КОЛЬОРИ 2021-ГО ЗА ВЕРСІЄЮ PANTONE Представники Інституту кольору Pantone оголосили головні кольори 2021-го року - сірий відтінок під назвою Ultimate Grey і радісний жовтий колір Illuminating. На зміну Classic Blue, який було названо кольором 2020-го року, прийде прогнозоване поєднання сірого й жовтого відтінків, яке траплялося в колекціях багатьох брендів весна/літо-2021, серед яких Prada, Jacquemus, Gucci, Balmain і Givenchy. Команда Pantone впевнена,

40

що ці відтінки гарантовано матимуть позитивний вплив на наше життя.

БІЛЬШЕ СВІТЛОГО, БІЛЬШЕ МЕТАЛЕВИХ ПРИКРАС 2021-й - рік Білого Металевого Бика, тому популярними будуть світлі відтінки бежевого, молочного та білого, колір «металік» та усі відтінки коричневого. У колекціях багатьох світових кутюр’є бачимо відтінки коричневого - від шоколадного до кавового і карамельного, як у Jil Sander, Etro, Mugler і Max Mara. Втім, небесно-блакитний також надійно закріпився в топі тен-

денцій у сезоні 2020/2021. Додати фарб дизайнери радять саме за допомогою небесно-блакитного відтінку легкого, повітряного і необхідного, як ковток свіжого повітря.

РІЗНОМАНІТНІ ПАЛЬТА Під час Міланського тижня моди осінь/зима 2020/2021, згідно опитувань італійських байєрів, перше місце у категорії «Найбільш продаваний предмет одягу» посіло пальто. Навіть якщо у вас вже є одне гарне пальто, немає нічого кращого для зими, весни та осені, ніж нове стильне і модне пальто! Італійки про це добре знають.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


МОДНИЙ ПРОГНОЗ

В’ЯЗАНІ СВЕТРИ ТА СВЕТРИ-СУКНІ У цьому сезоні в'язані теплі речі вільного крою - незаперечні лідери у дизайнерів. Модні светри з імітацією жилетки, у клітинку «аргайл», з ретро-візерунками, з коротким рукавом або ж з об'ємними рукавами, з високим коміром. Светри тепер можна носити з шовковою спідницею, з джинсами, з брюками та шортами, поверх сорочки, зі спідницею-олівець. У Sportmax з'явилися базові сірі варіанти светрів, у Michael Kors Collection закутали моделей в об’ємні моделі грубої в'язки, а Dolce & Gabanna запропонували нюдові светри-сукні.

КОСТЮМИ, ОСОБЛИВО БРЮЧНІ ЖІНОЧІ КОСТЮМИ Жіночі брючні костюми давно традиційно займають почесне місце у списку сезонних трендів. «Двійки», «трійки», оверсайз, приталені - у нових колекціях практично у всіх дизайнерів є різні моделі жіночих костюмів на всі випадки життя.

БЕЗ РУКАВІВ Практичний осінньо-зимовий тренд - светри без рукавів. Лише з одним таким светром можна скласти не менше п'яти цікавих образів: надіти на тіло або ж доповнити чоловічою сорочкою, елегантною блузою, базовим гольфом або накинути на плечі улю-

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

блений жакет. У колекції Jil Sander можна знайти лаконічний светр без рукавів, проте з накидкою, Chloe пропонують в'язану жилетку з відкладним коміром, а Tom Ford - светр з необробленими краями, який можна обіграти за допомогою ошатної спідниці.

СУКНІ ЗІ СКЛАДКАМИ, БАХРОМОЮ, ПІР’ЯМ Осінньо-зимові колекції наповнені також незвичайними сукнями зі складками та бахромою – довжини міні, міді і максі, з твіду, атласу або шкіри. У поточному сезоні свої варіанти сукні представили бренди: Giambattista Valli, Erdem, Ermanno Scervino, Givenchy, Oscar de la Renta, інші. Ще один цікавий трюк - стилізація суконь з пір'ям. Незвичайні комбінації з твідом - у Giambattista Valli, з оксамитом - у Rochas і Oscar de la Renta, з паєтками - у Ermanno Scervino, з тонким мереживом - у Elie Saab і Givenchy.

КЛІТИНКА, ОСОБЛИВО КЛІТИНКА «АРГАЙЛ» Традиційна клітинка далі залишається у тренді. Але до неї додається ще й клітинка «аргайл» - родич шотландської клітинки. Саме в Британії популяризували цей принт члени королівської сім'ї, після чого він став затребуваним у всьому світі, особливо

серед студентів вищих навчальних закладів. Цей року принт з ромбів, розта• 2021-го шованих у шаховому порядку і, як Міністерство розвитку правило, контрастних кольорів бачиекономіки має намір мо зареєструвати цьогоріч на гольфі щеChloe, 10 светрах Christian Dior, укорочених нових географічних кардиганах Miuбрендів, Miu. серед яких буде

карпатський мед БРЮКИ КЛЬОШ та херсонські кавуни.

Брюки-кльош тріумфально повернулися на подіуми в сезоні показів весна/літо-2021. Нове покоління дизайнерів, які знають усе про соціальне дистанціювання і функціональність, з великим піднесенням переосмислили вільний дух 1970-х. Знайти ідеальні брюки можна в колекціях Proenza Schouler, Charlotte Knowles, Nensi Dojaka і Versace.

ОБ’ЄМНІ РУКАВИ Повернувся в моду головний тренд 1980-х років на маскулінну лінію плечей. Але відбулися деякі зміни - тепер светри мають також об'ємні рукави. Так, бренд Isabel Marant показав молочну версію з рукавами-буфами, Fendi змістили вектор уваги з плечей на гіперболізовані рукава, а Versace показали укорочену версію шкільного светра зі спущеними плечима в парі з сорочкою і міні-спідницею в складку. Акцент на лінії плечей - ще одне стильне продовження тренду power-dressing та реверанс у сторону фемінізму.

41


ПЕРЕМОЖЦІ РОКУ

Про лауреатів Нобелівської премії 2020го року

Щорічно Нобелівський комітет Шведської академії визначає лауреатів Нобелівської премії у п’яти напрямках: література, економіка, фізика, хімія, фізіологія або медицина. Додатково вручається ще одна нагорода - Нобелівська премія миру.

НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ-2020

Для розпорядження грошима і адміністрування Нобелівських премій у 1990-му році був заснований Фонд Нобеля. Щороку розмір грошової премії змінюється в залежності від доходу, отриманого від Нобелівського фонду. Сума премії не є фіксованою, вона змінювалася з роками. Спочатку вона становила 150 тис. шведських крон, у 1981-му році зросла до 1 млн крон, у 2000му році вона збільшилася до 9 млн, а в 2001-му - до 10 млн. Через глобальну світову кризу (2008-2009 рр.) призові виплати були скорочені до 8 млн крон у 2012-му році, а в 2017-му знову збільшилися до 9 млн крон. Голова Фонду Нобеля Ларс Хейкенстен повідомив, що Фонд і надалі має намір збільшувати призову суму. Традиційно церемонію нагородження Нобелівською премією проводять 10 грудня у столицях Швеції та Норвегії, хоч лауреатів премії було оголошено цьогоріч ще під час 119-ого Нобелівського тижня, який пройшов у жовтні. Лауреати отримали грошову премію та медаль із зображенням Нобеля і диплом. Нагороди в області фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури і економіки вручаються у грудні королем Швеції у Стокгольмі. В Осло вручають Нобелівську нагороду в області захисту миру – лауреата нагороджує голова Норвезького нобелівського комітету у присутності короля Норвегії і членів королівської сім'ї. Нобелівську премію миру в Осло цьогоріч вирішили вручити

42

лауреату очно, але захід був менш масштабним, ніж зазвичай. Звичної церемонії не було - у цьому році, як і всі гучні події в світі, вручення Нобеля було видозмінено через пандемію коронавірусу.

• 2020-го року традиційна церемонія вручення Нобелівських премій у Стокгольмі була скасована через пандемію коронавірусу - вона пройшла в онлайнформаті, без особистої присутності гостей – це вперше з 1944 року.

ЛАУРЕАТИ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ-2020: ФІЗІОЛОГІЯ / МЕДИЦИНА Цього року Нобелівський тиждень почався 5 жовтня з оголошення імен лауреатів премії з медицини. Ними стали американські вчені Чарльз Райс і Харві Альтер, а також британець Майкл Хоутон. Вчені отримали нагороду за відкриття вірусу гепатиту C, яке допомогло створити методи лікування хвороби і запобігти її поширенню під час переливання крові. «Нобелівська премія цього року при-

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Нобелівська премія - одна з найбільш престижних міжнародних премій - щорічно присуджується за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або великий внесок у культуру, розвиток суспільства. Її засновник Альфред Нобель - народився 1833-го року в Стокгольмі в родині інженерів - був хіміком, інженером і винахідником. У 60-річному віці придбав металургійний концерн «Бофорс», який став найбільшим виробником зброї і зробив Нобеля багатим. Також Нобель отримував гроші і за свої 355 винаходів, найвідоміший з яких – винахід динаміту. Перед смертю Альфред Нобель вирішив віддати свої статки на добродійність у вигляді щорічної премії видатним винахідникам. У заповіті він написав, що вважає за краще, щоб його доходи (їх 94%) щорічно розподілялися у вигляді премій для тих, хто упродовж попереднього року приніс найбільшу користь людству. Окрім цих п'яти номінацій, з 1969-го року з ініціативи Банку Швеції у знак пам'яті Альфреда Нобеля присуджується ще й премія з економічних наук.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ПЕРЕМОЖЦІ РОКУ

суджена трьом ученим, які зробили вирішальний внесок у боротьбу з гепатитом, який передається через кров, - серйозної глобальної проблеми охорони здоров'я, що викликає цироз і рак печінки у людей в усьому світі. Харві Альтер, Майкл Хоутон і Чарльз Райс зробили основоположні відкриття, які привели до ідентифікації нового вірусу - вірусу гепатиту С. Відкриття вірусу гепатиту С виявило причину інших випадків хронічного гепатиту і зробило можливими аналізи крові і нові ліки, які врятували мільйони життів», - йдеться у повідомленні на офіційному сайті Нобелівського комітету.

Дудна і француженка Емманюель Шарпантьє. Вони отримали премію за розробку методу редагування геномів, так званих генетичних або молекулярних ножиць CRISPR / Cas9. Це по-справжньому передовій інструмент генної інженерії. Завдяки технології ембріонального геномного редагування CRISPR / Cas9 можна знайти в ДНК живого організму потрібний ген і видалити його або підправити. Ця технологія може дозволити у майбутньому лікувати спадкові хвороби, які зараз вважаються невиліковними.

ФІЗИКА

8 жовтня Нобелівську премію з літератури-2020 присудили американській поетесі Луїзі Глюк з таким формулюванням: «за безпомилковий поетичний голос, який своєю суворою красою робить індивідуальне існування універсальним». 77-річна Луїза Глюк народилася в Нью-Йорку, а нині живе в Кембриджі (штат Массачусетс) і займається викладанням англійської мови в Єльському універ-

6 жовтня стало відомо, що в номінації з фізики перемогла робота по вивченню чорних дір в космосі. Британець Роджер Пенроуз отримав премію з таким формулюванням: «Формування чорних дір служить надійним підтвердженням загальної теорії відносності». Частину цієї премії отримали також американські вчені Райнхард Генцель і Андреа Гез - за «відкриття супермасивного компактного об'єкта в центрі галактики». До речі, Андреа Гез стала четвертою жінкою-лауреатом за час присудження Нобелівської премії.

ЛІТЕРАТУРА

ситеті. Першу свою поетичну збірку «Первісток» (Firstborn) вона випустила у 1968-му році, а вже зовсім скоро її визнали одним з найбільших поетів сучасної американської літератури. Свого часу Луїза Глюк отримала кілька престижних нагород, серед яких Пулітцерівську премію (1993 р.) і Національну книжкову премію (2014 р.). Поетеса опублікувала дванадцять збірок віршів і кілька томів поетичних есе, де головна тема - це дитинство, сім'я і близькі стосунки з батьками.

ПРЕМІЯ МИРУ 9 жовтня лауреатом Нобелівської премії миру стала Світова продовольча програма (United Nations World Food Programme). Це підрозділ Організації Об'єднаних Націй з питань надання харчової допомоги. Нагороду присудили з формулюванням: «За зусилля в боротьбі з голодом, за внесок у покращення умов для світу в зонах військових конфліктів і за те, що організація є тією силою, що стоїть на шляху використання голоду як зброї».

ЕКОНОМІКА 12 жовтня в Осло були названі лауреати Нобелівської премії з економіки. Нобелівську премію з економіки цьогоріч розділять американці Пол Мілгром і Роберт Вілсон. Премія їм дісталася за «удосконалення теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів».

ХІМІЯ 7 жовтня оголосили переможців з хімії - це американка Дженніфер

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Цьогоріч вчені світу були нагороджені Нобелівською премією за значні відкриття: від чорних дір до «генетичних ножиць», які стали справжнім проривом у світовій науці. Оскільки витрати і сума капіталу Фонду Нобеля знаходяться у стабільному співвідношенні, було прийнято рішення збільшити нинішній призовий фонд Нобелівської премії у порівнянні з минулорічним на 1 мільйон шведських крон (110 тис. доларів), тому загальна сума Нобелівської премії цьогоріч складе 10 мільйонів крон (1 мільйон доларів).

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

43


ІСТОРІЇ УСПІХУ

Про сучасних знаменитостей, які перебороли складнощі

«Коли людина дійсно хоче чогось, весь Всесвіт вступає в змову, щоб допомогти цій людині здійснити свою мрію» (Пауло Коельо)

ДИВА МОЖЛИВІ: 9 НАДИХАЮЧИХ ІСТОРІЙ

Геніями не народжуються, але доклавши зусиль, геніями стають. Варто згадати історію Альберта Ейнштейна, який не вмів говорити до чотирьох років та до семи років не вмів читати. Його батьки і вчителі у школі навіть думали, що він є розумово відсталим. Кажуть, що Ейнштейн був виключений зі школи, також йому було відмовлено в допуску до Цюріхського політехнікуму. Попри це, доклавши зусиль, згодом Альберт Ейнштейн винайшов славнозвісну теорію ймовірності, на якій нині базується чимало інших наукових теорій. Відтоді прізвище Ейнштейна стало синонімом слова «геній». Багатьом нашим сучасним знаменитостям також довелося докласти подекуди титанічних зусиль, щоб подолати чимало життєвих перешкод, а згодом ще й досягти приголомшливого успіху. Ось деякі надихаючі історії людей, які пережили важкі часи, досягли успіху, стали відомими.

ДОНАЛЬД ТРАМП 45-ий Президент США, а перед тим успішний бізнесмен Дональд Трамп свого часу мав борг розміром… 1 млрд. доларів. Це було на початку 1990-х років. Тоді навіть журналісти твердили, що про ці гроші можна забути, їх неможливо виплатити. Одного разу він сказав своїй дочці, проходячи повз бездомного: «Як ти вважаєш, це бомж? Так, але він має на один мільярд доларів більше, ніж я». Тоді, як каже Трамп, він був на найнижчому дні у своєму житті. Але після цього він здійснив

44

найбільший фінансовий оборот в історії, після чого його занесли до Книги рекордів Гіннесса. Зараз статки Дональда Трампа оцінюються у 4,5 млрд. доларів.

УОЛТ ДІСНЕЙ Надихаюча історія успіху Уолта Діснея почалася з ряду невдач - він був звільнений з роботи в газеті «Канзас Сіті Стар», тому що «йому не вистачало уяви і не було хороших ідей»; його мультфільми про Міккі Мауса були відхилені за те, що вони «занадто страшні для жінок»; його «Троє поросят» також відхилили, тому що в ньому було тільки чотири персонажі; його перша анімаційна студія «Laugh-O-Gram» зупинила свою діяльність через банкрутство. Втім, поміркувавши та переступивши через невдачі, згодом він побудував компанію «Уолт Дісней Компані», яка зараз має мільярди

прибутків. Втім, кажуть, що Діснею відмовили 302 рази, перш ніж він отримав фінансування для «Уолт Дісней Компані».

СИЛЬВЕСТР СТАЛЛОНЕ Зірка Голлівуду Сильвестр Сталлоне також надихає нас своєю унікальною історією. У 20 років він був звичайним продавцем у гастрономічному магазині. Але потім закінчив акторський факультет університету і грав у театрі. Свого часу, щоб хоч якось прогодувати свою сім'ю, йому довелося продати коштовності своєї дружини. Іншого разу він був у такому відчаї, що був змушений продати навіть свою собаку за 25 доларів незнайомцеві в магазині спиртних напоїв. Він каже, що найбільше падіння в його житті було, коли він почав плакати. Але потім він написав сценарій до фільму «Роккі» і зіграв там головну роль, за що отримав дві номінації преАКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ВАРТО ЗНАТИ

мії «Оскар» та «Золотий глобус». Відтоді його життя змінилося. Вгадайте, що він зробив зі своєю першою зарплатою? Він знайшов і викупив свою собаку, але уже за 15 000 доларів.

МАЙКЛ ДЖОРДАН Майкл Джордан - найвідоміший баскетболіст у світі. У дитинстві він розумів, що любить баскетбол і хоче зробити на цьому кар'єру, але тренери не брали його у команду, тому що він мав тоді низький зріст. Легенду сучасного баскетболу свого часу не взяли у баскетбольну команду ані його середньої школи, ані згодом в університетську. Втім, Джордан наполегливо тренувався та крок за кроком просувався вперед через всі ці невдачі, які і визначали його наступний успіх, і які по-справжньому надихають зараз інших спортсменів.

ДЖИМ КЕРРІ Свого часу цей успішний нині комік мав дуже важке дитинство. Його родина була настільки бідна, що йому довелося покинути середню школу та знайти собі роботу. Щоб підтримувати свою сім'ю фінансово, він влаштувався на роботу прибиральником. Тривалий час Джим Керрі був змушений жити зі своєю сім'єю у старенькому автобусі «Фольксваген», яким у пошуках роботи мандрував по всій Канаді. Історія Керрі надихає ще й тому, що саме в ці фінансово важкі часи він розвинув своє почуття гумору, на якому згодом заробив мільйони доларів.

СТІВЕН КІНГ

СТІВЕН СПІЛБЕРГ

Історія успіху цього письменника, відомого майстра жахів, надихає багатьох нових письменників. Стівен Кінг походить з бідної сім'ї. Після університету працював скромним викладачем англійської мови та продавав короткі розповіді для журналів, щоб збільшити свій дохід. А його перший бестселер «Керрі» отримав відмову видавництв аж 30 разів, перш ніж книга була опублікована. На сьогоднішній день у Стівена Кінга налічується більше 200 творів, з них 50 романів-бестселерів, які були продані у кількості більш, аніж 350 мільйонів примірників. Втім, слава та гроші спричинили проблеми - Кінг безпробудно почав пиячити і вживати наркотики, хоч і продовжував писати книги. Але на початку 1990-х завдяки дружині, друзям та терапії Стівену Кінґу вдалося подолати тягу до алкоголю та наркотиків.

Стівен Спілберг вважається одним з найбільших кінематографістів нашого часу, який створив такі відомі фільми, як «Щелепи», «Парк Юрського періоду», «Врятувати рядового Райана» і деякі інші. Це здається неймовірним, але свого часу він був відрахований з Університету Південної Каліфорнії кінематографічних мистецтв – і навіть не один, а два рази. Історія Спілберга надихає тому, що не дивлячись на це, він не дозволив собі відступити від своєї мрії створювати фільми. Тепер він досить успішний, щоб пожертвувати свої гроші на будівництво того Університету, звідки він був колись відрахований.

ДЖОАН РОУЛІНГ На даний час ця жінка є знаменитою письменницею та однією з найбагатших жінок у світі. Але її надихаюча історія почалася з повної убогості. Джоан Роулінг у своєму житті пройшла через серію падінь. Після розлучення вона одна виховувала свою дитину та була настільки бідною, що навіть не мала грошей, щоб надрукувати рукопис своєї першої книги про Гаррі Поттера. Тому вона сама друкувала усі сторінки рукопису на старій друкарській машинці вручну, щоб надати їх до видавництва.

ОПРА ВІНФРІ Ця зірка амер и ка н с ь ко го телебачення народилася у бідній родині, до 6 років її виховувала бабуся. У 9-річному віці Опра зазнала сексуальних домагань, а у 14 років народила дитину, яку згодом втратила. Втім, обравши своїм пріоритетом освіту, Опра почала навчатися в університеті та працювати репортером у місцевих ЗМІ. Працюючи на телебаченні, створила власне ток-шоу, заснувала успішну медіа-компанію. У 2005 році Опру Вінфрі назвали найбільшим афро-американським філантропом в історії. У 2009 році Опра Вінфрі була визнана найвпливовішою людиною шоу-бізнесу за версією журналу Forbes. Зараз вона володіє статками розміром 2,9 млрд. доларів, завдяки чому вважається найбагатшою жінкою у світовому шоу-бізнесі.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Успіх вимагає багато напруженої роботи, терпіння і мужності, щоб протистояти численним викликам. Чимало відомих нині людей були змушені здолати численні перешкоди на своєму шляху, щоб стати успішними. Але їхні історії стали натхненням для нас. Важливо розуміти, що шлях до успіху пройдений уже багатьма – значить, він може бути пройдений і нами!

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

45


КІНОПЕРЕГЛЯД

Про 7 новинок кінематографу до Різдва

Стрімінговий сервіс Netflix вирішив заповнити екрани художніми фільмами на різдвяну тематику, зокрема, різдвяними комедіями та різдвяними романтичними історіями…

БАЖАЄМО УСІМ

ЦІКАВОГО КІНОПЕРЕГЛЯДУ • «СВЯТКОВИЙ КАЛЕНДАР» (США, 2020 р.) – комедійна мелодрама Режисер: Бредлі Уолш У головних ролях: Кет Грехем, Квінсі Браун, Ітан Пек, Рон Сепас Джонс, Дженелл Вільямс Стрічка розповідає про молоду дівчину-фотографа Еббі, у якої перед святами завжди чимало роботи. І хоч вона обожнює зйомку, але працювати на дуже суворого власника фотоательє їй не до душі. До того ж, її родичі працюють в юридичній компанії та не надто серйозно сприймають її заняття. Врешті, навіть різдвяні посиденьки за сімейним столом не завжди завершуються приємними розмовами. Приїзд кращого друга Джоша порадував Еббі. Він теж фотограф і довгий час мандрував по світу як фотограф-мандрівник. Але повністю

життя Еббі змінилася після того, як вона отримала в подарунок від свого улюбленого дідуся старовинний різдвяний календар у вигляді будиночку, який виявився чарівним.

• «РІЗДВЯНІ ХРОНІКИ-2» (США-Канада, 2020р.) – комедійні пригоди у стилі фентезі Режиссер: Кріс Коламбус У головних ролях: Курт Рассел, Джуда Льюїс, Дербі Кемп, Олівер

Хадсон, Кімберлі Вільямс «Різдвяні хроніки 2» - американська різдвяна комедія 2020-го року режисера Кріса Коламбуса є продовженням фільму 2018-го року «Різдвяні хроніки-1», в якому Курт Рассел повернувся до ролі Санта-Клауса. Кейт виросла і стала цинічним підлітком, але тим не менше їй доведеться об'єднатися з Сантою, щоб зупинити таємничого чарівника на ім'я Белснікель, який задумав відібрати у людства Різдво. Тедді та Кейт Пірс вирішують довести, що Санта-Клаус все ж існує, тому таємно пробираються до Санти

46

у сані, щоб зняти його на камеру. Але чарівний дідусь злякався раптових гостей та потрапив у ДТП, залишившись без транспорту. Тепер потрібно вигадати, як вчасно доставити подарунки дітям у різдвяну ніч.

• «ПАРА НА СВЯТА» (США, 2020 р.) – романтична кінокомедія Режисер: Джон Уайтселл У головних ролях: Емма Робертс, Люк Брейсі, Крістін Ченоует. Дівчина на ім'я Слоан (Робертс) і Джексон (Брейсі) - два одинаки, які завжди під час сімейних свят стають мішенню для підступних запитань про особисте життя. Вони не знайомі, але вони втомилися проводити свята на самоті. Якось зустрівшись, вони вирішують супроводжувати одне одного на всіх цих заходах та підтримувати платонічні стосунки круглий рік. Тільки серцю не накажеш. Те, що спочатку здавалося дурною грою, зрештою призведе до несподіваної історії кохання.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ВАРТО ЗНАТИ

• «ОПЕРАЦІЯ «РІЗДВЯНА КРАПЛЯ» (США, 2020 р.) – сімейна мелодрама, романтична комедія Режисер: Мартін Вуд У головних ролях: Олександр Людвіг, Вірджинія Медсен, Кет Грехем, Аарон Дуглас, Треццо Махоро, Ксав'єр де Гузман, Алізе Веллані, Роен Кемпбелл Фільм «Операція «Різдвяна крапля» є історією кохання, яке народжується під час щорічної однойменної військової традиції на базі ВПС Андерсен на Гуамі. Фільм оригінально оповідає про те, як депутатка Конгресу США закохується в одного з офіцерів, коли вирушає на військову базу з наміром її закрити. Але під час візиту її ставлення і наміри змінюються, коли

принца Річарда, який успадкував престол невеликого королівства Алдовія після смерті свого батька, Ембер відправляється у свою майбутню країну і готується до королівського весілля. Втім, приємні клопоти не обмежується вибором сукні чи святкових страв - під час підготовки вона дізнається, що їй потрібно буде відмовитися від багатьох звичних та улюблених речей, щоб стати королевою. Але такі зміни змушують дівчину замислитись, чи справді кохання вимагає таких жертв. Чи зможуть Ембер і Річард подолати королівські умовності та стати щасливим подружжям і правителями Алдовії?

Кобблтон, де жив добродушний дідок, що майстрував чарівні іграшкові механізми на радість місцевим дітлахам. Багатий господар міста зажадав, щоб винахідник спорудив щось сенсаційне і вразив усіх в окрузі. Майстер сумлінно трудився і створив, дійсно, унікальну штуковину. Але його підступний учень зрадив свого вчителя і вкрав нову іграшку. Нещасний Джеронікус так засмутився, що втратив магічний дар. Він би міг померти від туги і бідності, якби не його винахідлива і кмітлива внучка. Чи вдасться відчайдушній дівчині допомогти дідусеві знову знайти сили, натхнення і талант, щоб подарувати людям щасливе Різдво і довгоочікуване диво?

• «ПЕРЕМИКАЧ ПРИНЦЕСИ: ПЕРЕКЛЮЧИЛАСЯ ЗНОВУ» (США, 2020 р.) – різдвяна кінокомедія Режиссер: Майкл Рол У головних ролях: Ванесса Хадженс, Сем Палладіо, Рікі Норвуд, Лаклан Нібур.

• «МІСТЕР ДЖАНГЛ І РІЗДВЯНА ПОДОРОЖ» (США, 2020 р.) – сімейний мюзикл у стилі фентезі вона дізнається про те, що щороку військові роздають іграшки дітям у найвіддаленіших куточках планети. Вона навіть пропускає сімейне Різдво, щоб поспостерігати за традиційною операцією ВПС у грудні, під час якої військові здійснюють благодійні поставки на віддалені острови в Мікронезії. Відтоді нова місія героїні - знайти причини виправдати дану військову базу.

• «ПРИНЦ НА РІЗДВО: КОРОЛІВСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ» (США, 2018 р.) - мелодрама Режисер: Джон Шульц У головних ролях: Роуз Маківер, Бен Лемб, Еліс Крайдж, Річард Ештон Через рік після заручин американської журналістки Ембер Мур та

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

Режисер: Девід Е. Талберт У головних ролях: Форест Вітакер, Кіген-Майкл Кі, Х'ю Бонневілль, Аніка Ноні Роуз, Madalen Mills В основі сюжету цього американського фантастичного музичного кінофільму - дивовижна історія, яка сталася в маленькому містечку

Оригінальна назва цього фільму звучить так: The Princess Switch: Switched Again. Ця романтична американська кінокомедія нікого не залишить байдужим. Після успіху Ванесси Хадженс в її подвійній ролі у попередньому фільмі «На місці принцеси», двома роками пізніше нарешті виходить довгоочікуване продовження цієї кінострічки. Коли герцогиня Маргарет несподівано успадкує трон і зіткнеться з труднощами з Кевіном, її двійник Стейсі має врятувати ситуацію, перш ніж ще один двійник, тусовщиця Фіона, зруйнує їхні плани.

47


ОСОБИСТІ АКЦЕНТИ

ЦІКАВО ЗНАТИ: 7 ПРАВИЛ ЩАСТЯ...........................................................................................С.48

ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ: 22 КЛЮЧІ ДО УСПІХУ МУДРИХ ЛЮДЕЙ...................................С.50

ЗДОРОВ’Я: ЯК УНИКНУТИ РЕВМАТИЗМУ, ДІАГНОСТИКА В МЕРЕЖІ «МЕДІС».........................................................................................С.52

АСТРОПРОГНОЗ: ГОРОСКОП НА ГРУДЕНЬ -2020: КОЖЕН ОТРИМАЄ ТЕ, ЩО ЗАСЛУГОВУЄ.................................. С.54

ВІДПОЧИНОК: НОВОРІЧНА НІЧ В EDEM REZORT MEDICAL & SPA У СТИЛІ SALVADOR DALI.......................................................................... С.56

ПОДАРУНКИ ДО РІЗДВА У ЮВЕЛІРНОМУ САЛОНІ «СЮРПРИЗ............................................С.58

КОМПЛЕКСНА МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА У КЛІНІЦІ NOVO................................................................................................С. 59

48

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ЦІКАВО ЗНАТИ

Про важливі речі

7 ПРАВИЛ ЩАСТЯ: НА ЧОМУ АКЦЕНТУВАТИМЕШ УВАГУ, ТЕ І МАТИМЕШ! Психологи, які багато вивчають психіку і підсвідомість людини, є знайомі з мудрістю наших предків і різних культур світу, наполегливо рекомендують: 1. ХОЧЕТЕ ЖИТИ НА ВИСОКИХ ВІБРАЦІЯХ? ВІДМОВТЕСЯ ВІД ОСYДУ. Якщo ви стaли свiдкoм «кричyщoї» ситyaцiї, нe вaртo прo цe y фaрбaх рoзпoвiдaти iншим. Сyсiди всю ніч сварилися? Чoлoвiк нa вyлицi кинyв кaмeнeм y бeздoмнy сoбaкy? В мaршрyтцi вам нaстyпили нa нoгy, штoвхнyли тa щe й нaхaмили? Нe пeрeдaвaйтe чyжi вaди i слoвa з yст в yстa. Рoзпoвiдaючи прo чyжi нeдoлiки, ви непомітно підсилюєте їх вплив. 2. НЕ НАВ’ЯЗУЙТЕ НІКОМУ СВІЙ ВЛАСНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Якщo ви вeгeтaрiaнeць, нe вaртo щоразу пoвiдoмляти прo цe i дoкoряти іншим у м’ясoїдствi. Якщo ви - тeтa-хiлeр, нe вaртo yсiм пiдряд нaв’язyвaти вaшy фiлoсoфiю i зaкликaти жити у бeзyмoвнiй любoвi. Якщo ви дiйснo є глибoкo прoсвiтлeним i yсвiдoмлeним, тo тoчнo нe бyдeтe зaвзятo вiдстoювaти свoї пeрeкoнaння в сoцмeрeжaх, y кoмeнтaрях нa фoрyмaх i в рeaльнoмy життi. 3. БЛАГОДІЙНІСТЬ ЦЕ ВАЖЛИВА ЧАСТИНА ЖИТТЯ І ОЗНАКА МИЛОСЕРДЯ І ЛЮБОВІ ДО ВСЬОГО СУЩОГО. АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

Aлe тiльки дo тих пiр, пoки ви прo цe мoвчитe. Якщo ви пoстiйнo цe висвiтлюєтe в сoцмeрeжaх i рoзпoвiдaєтe знaйoмим прo грoшoвi пeрeкaзи в блaгoдiйнi фoнди, тo цe вжe сaмoзaмилyвaння i eгoїзм. A милoсeрдя i eгoїзм, любoв дo всьoгo сyщoгo i сaмoзaмилyвaння - нe є сyмiснi. Toмy рeкoмeндyю вaшi крoки у блaгoдiйнoстi зaлишити при сoбi. 4. ТАКОЖ НЕ ВАРТО З УСІМА ДІЛИТИСЯ СВОЇМИ ПЛАНАМИ Коли ви про щось мрієте, ви наділяєте це енергією. Коли ви всім підряд про це розповідаєте, то розриваєте цю енергію на частини. Ваша мрія може втратити силу, зруйнуватися. Плани збуваються, цілі досягаються, мрії втілюються, поки про них знає не так багато людей. Своїми планами можете ділитися лише з дуже близькими людьми, які підсилять вашу енергію та впевненість, або ж з тими, у кого просите допомоги в реалізації. 5. НЕ РОЗПОВІДАЙТЕ, СКІЛЬКИ ВИ ЗАРОБЛЯЄТЕ, НЕ ХВАЛІТЬСЯ ЦИМ Грoшi, так само як щастя, нeoбхiднo приймaти зi спoкoєм i вдячнiстю. Koли ви хвaлитeсь прeмiєю i сaмi дивyєтeсь: «Oт пoщaстилo!», цe oзнaчaє, щo ви нe гoтoвi приймaти нагороди. В цьoмy i є сyть грoшoвoгo мислeння. Бaгaтi люди «нe кричaть» прo нoвeнький «Фeррaрi» aбo кyплeнy вiллy зa 12 млн. дoлaрiв. Вoни сприймaють цe як дaнiсть.

6. ЯКЩО ВИ ЗДІЙСНИЛИ ГЕРОЇЧНИЙ ВЧИНОК, ТРИМАЙТЕ ЦЕ ПРИ СОБІ Дoпoмoгли бaбyсi пeрeйти дoрoгy? Зaбрaли з мoрoзy пoкинyтe кoшeня i знaйшли йoмy нoвих гoспoдaрiв? Зaгaсили пoжeжy тa вивeли iз зaдимлeних кiмнaт мaлeньких дiтeй? Нe вaртo прo цe щоразу рoзпoвiдaти, вiшaючи сoбi нa грyди нeвидимy мeдaль зa хoрoбрiсть. Ви вчинили смiливo, милoсeрднo i вiдвaжнo, aлe рoзпoвiдaючи всiм прo цe, насправді ви зaмiнюєтe чeснoти нa гoрдиню i сaмoлюбyвaння. 7. ТЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В СІМ’Ї, ЗАЛИШАЙТЕ У СТІНАХ БУДИНКУ Нe рoзпoвiдaйтe прo нeпристoйнi вчинки своїх близьких: бaтькiв, чoлoвiкa, дiтeй, oнyкiв. «Винoсячи смiття з хaти», ви вiддaєтe бaгaтo eнeргiї в нeгaтив, тим сaмим пoсилюючи та притягуючи йoгo. Якщо ви акцентуєте свою увагу лише на негативі, цe гoвoрить дo вашу нeгoтoвнiсть приймaти щастя. І НАОСТАНОК…

• Оточуйте себе лише щирими, добрими та розумними, оптимістично налаштованими людьми, лише їх впускайте у своє життя – тоді точно буде вам щастя та спокій!

49


ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ

Як досягти успіху Багатьох рис, якими володіють успішні люди, можна навчитися. Згідно досліджень психологів, є 22 важливі риси, які необхідні людям, якщо вони хочуть домогтися успіху.

22 КЛЮЧІ

ДО УСПІХУ 1. ЗДАТНІСТЬ ВІДКЛАСТИ ЗАДОВОЛЕННЯ Дослідження, опубліковане в 1972 році професором Стенфорда Уолтером Мішелем, показало, як сильніший контроль у дітей призводить до більшого життєвого успіху в міру їх дорослішання. Відклавши певну винагороду, ви зможете переслідувати довгострокові цілі, які зроблять вас успішним.

2. ДОБРОСОВІСНІСТЬ Сумлінність означає бути старанним, ретельним і прагнути робити те, що правильно. Сумлінні люди дуже організовані і відповідальні в особистому та професійному житті, мають більш високий рівень задоволеності роботою, отримують більш високу заробітну плату, їм простіше знайти хорошу роботу до душі і зберегти її.

50

• Успішні люди бачать своє життя наперед і планують його. • Успішні люди знайшли правильний баланс харизми, мотивації та самооцінки, обрали правильний час. • Щоб домогтися загального успіху в своєму житті, варто розглядати своє життя цілісно, щоб жодне прагнення до успіху не мало негативного впливу на інші частини вашого життя.

3. СПІЛКУВАННЯ З РІЗНИМИ ТИПАМИ ЛЮДЕЙ Відкрите спілкування з людьми, які відрізняються від вас, і у яких різні ідеї і точки зору, дозволяє вам отримувати інформацію від різних груп людей. Це дозволяє вам першим володіти новою інформацією.

4. ЕНЕРГІЯ І ВИТРИВАЛІСТЬ Хороші працівники повинні мати енергію і вміти її відновлювати. Багато керівників працюють до 65 годин на тиждень (це більше 6 десятигодинних днів). Бажання працювати більше часу дає багато переваг: ваша енергія надихне оточуючих працювати ще більше та дозволить вам обігнати своїх конкурентів.

5. ЧУТЛИВІСТЬ ДО ІНШИХ ЛЮДЕЙ Уміння зрозуміти, чого хочуть інші люди і як з ними спілкуватися, є

важливим ключем до успіху. Для того, щоб бути чуйним до інших, ви не обов'язково повинні діяти в їхніх інтересах, але ви матимете загальне уявлення про те, хто вони, що вони думають і як на них впливати.

6. РІШУЧІСТЬ ТА НАПОЛЕГЛИВІСТЬ Необхідно вміти відстоювати свою позицію, щоб інші люди розуміли, що ви готові постояти за себе. Такі завзяття і рішучість з часом можуть окупитися, навіть якщо сам конфлікт вам неприємний.

7. СТІЙКІСТЬ Навчіться швидше приходити в себе від стресових ситуацій і нагадувати собі, що невдачі носять тимчасовий характер. Ключ до успіху - це розуміння основних плюсів, які ви можете отримати від цих проблем і використання їх для позитивних змін у майбутньому.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ

8. ГНУЧКІСТЬ Поворот від одного курсу дій до іншого може допомогти вам бути спритним, коли з'являються можливості або невдачі. Гнучкість дає вам можливість змінити свій курс і вчасно придумати нові підходи.

9. РІСТ МИСЛЕННЯ Зберігайте мислення, що ви завжди можете продовжити вивчати і набувати нових навичок. Наявність зростання мислення допоможе вам подолати самозаспокоєність або нудьгу в роботі.

10. СПИСОК ЦІЛЕЙ Обов'язково створіть список своїх цілей. Згідно дослідження журналу Forbes: «Яскравий опис ваших цілей в письмовій формі тісно пов'язаний з досягненням мети, і люди, які дуже яскраво описують свої цілі, в 1,4 рази мають більше шансів на успішне досягнення своїх цілей, ніж люди, які цього не роблять».

11. ІНВЕСТУВАННЯ В САМОГО СЕБЕ Витратьте необхідні час і гроші, щоб зробити себе кращим: відвідуйте тренажерну залу, харчуйтеся здоровою їжею, слухайте тренінги, читайте книги, продовжуйте вивчати нові речі, робити нотатки, вчитися і застосовувати те, що ви вивчаєте, до своїх цілей.

12. ХОРОШІ ЗВИЧКИ Варто виявляти та усувати шкідливі звички і виробляти звички, які поліпшать усі аспекти вашого життя. Як тільки у вас з'являться позитивні звички, всі вони складуться і суттєво вплинуть на ваш рівень успіху.

13. ВДЯЧНІСТЬ Будьте вдячні, що у вас є можливість здійснити свої мрії і ніколи не при-

пиняйте спроб, незалежно від того, з якими перешкодами ви стикаєтесь.

14. САМОВРЯДУВАННЯ

ти в себе, навіть коли вони терплять поразки. Вони вважають свої цілі цінними і значущими.

Ви не можете ефективно надихати і мотивувати інших людей, якщо не можете управляти собою. Ви повинні знати, як регулювати свій час і увагу, пам'ятати про свої сильні і слабкі сторони, справлятися зі стресом, зберігати баланс між особистим і професійним, володіти достатнім самоконтролем.

19. ЦІЛЕСПРЯМОВАНІСТЬ

15. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

20. СТАВЛЕННЯ ДО САМОГО СЕБЕ

Успішні люди за своєю суттю мотивовані на дотримання термінів, завершення проектів і виконання своїх цілей. Вони вважають себе відповідальними та здатні прийняти відповідальність за свої помилки, а також віддати належне іншим.

16. ЧЕСНІСТЬ Успішні люди працюють в рамках правил, встановлених їх організацією, сім'єю тощо. Для них ключем до успіху є повага індивідуальності кожної людини, вони цінують і розуміють необхідність грати за однаковими правилами.

17. УМІННЯ СПІЛКУВАТИСЯ Професійний і особистий успіх вимагає розуміння, коли варто говорити, а коли варто просто слухати. Розумні, успішні люди ефективно спілкуються і можуть чітко та ефективно пояснити свої цілі на всіх рівнях: особисто, у великій групі, по телефону, електронній пошті, через соціальні мережі.

18. СИЛЬНА СИСТЕМА ПЕРЕКОНАНЬ Ключ до успіху - віра в себе і в те, що ви робите. Успішні люди пишаються своїми цілями та продовжують віри-

Важливо думати заздалегідь і приймати рішення, що відповідають вашим цілям, не відволікаючись, а фокусуючись на досягненні мети. Концентрація на вузькому діапазоні зусиль веде до успіху, тому що це дозволяє стати експертом.

Те, як ви ставитеся до себе, є прямим відображенням того, як ви хочете, щоб інші люди ставилися до вас. Здатність ставитися до себе з співчуттям і відновлюватися після своїх помилок допоможе вам краще контролювати своє життя і свій добробут.

21. СТРАТЕГІЧНЕ МИСЛЕННЯ Успішні люди уважні та піклуються про все, що потрібно зробити саме зараз. Також лідери завжди повинні бути готові змінити свої стратегії, щоб скористатися новими виникаючими можливостями або впоратися з несподіваними проблемами. Стратегічне мислення є необхідним!

22. ГОТОВНІСТЬ ЙТИ НА КОМПРОМІС Успішні люди знають, що їм вигідніше мати союзників, ніж ворогів, і що йти на поступки і домовлятися про безпрограшні для всіх ситуації просто необхідно. Варто шукати результат, який не примушує інших відчувати себе невдахою. Пошук взаємовигідних рішень - кращий спосіб забезпечити успіх в майбутньому.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: Якщо дотримуватися і розвивати в собі ці 22 ключі до успіху, ви зможете збалансувати своє життя, досягаючи успіху в кожній сфері свого життя.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

51


ЗДОРОВ’Я

Як уникнути ревматизму та як його діагностувати

РЕВМАТИЗМ «ЛИЖЕ СУГЛОБИ ТА КУСАЄ СЕРЦЕ»

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: Ревматизм (ревматична гарячка) - системне запальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією процесу в серцево-судинній системі та частим ураженням інших органів і систем, зокрема, суглобів. Розвивається у зв'язку з гострим інфекційним ураженням тканин бета-гемолітичним стрептококом групи А. На сьогоднішній день медиками прийнято діагностувати гостру ревматичну гарячку (ГРГ) та хронічну ревматичну хворобу серця (ХРХС).

n Ревматична хвороба найчастіше проявляється ураженням суглобів (артрит), ураженням серця (кардит), ураженням нервової системи (хорея), а також, хоча і рідко, ураженням шкіри (кільцеподібна еритема, ревматичні вузлики). Причиною ревматизму у більшості випадків є перенесена гостра стрептококова інфекція у схильних до захворювань осіб, головним чином у молодому віці.

СИМПТОМИ РЕВМАТИЗМУ

Хворі ревматизмом скаржитися на періодичне підвищення температури та лихоманку, біль у суглобах та загальну слабкість, а також характерними є прояви серцевої недостатності: задишка, підвищене потовиділення, набряки та біль суглобів. n Класичним початком ревматичного захворювання є розвиток симптомів артриту через 1-2 тижні після перенесеної гострої або після загострення хронічної стрептококової інфекції (ангіна, фарингіт, ГРІ), або ж поява симптомів кардиту через 3-6 тижнів. Гостра ревматична гарячка може тривати близько 6-12 тижнів. Якщо швидко розпочати лікування, є ймовірність того, що лікарям вдасться швидко досягти значного покращення та запобігти формуванню у пацієнта вади

52

серця. На жаль, через приховану вираженість симптомів кардиту хворий не відразу звертається до лікарів, відкладаючи візит до «кращих часів», але втрачений час пізніше може проявитися у формуванні вад серця, які вже, на жаль, не мають зворотнього розвитку. Спершу симптомами ревмокардиту найчастіше є малоінтенсивний біль або неприємні відчуття у ділянці серця, підвищена пітливість, лихоманка, швидка втома, задишка, серцебиття, перебої в роботі серця. Пізніше можуть з’являтися набряки ніг, відчуття важкості в правому підребер’ї. Симптомами ревматичного артриту є поява в суглобі набряку, місцевого почервоніння, місцевого підвищення температури, болю та обмеження рухливості через больовий синдром. Особливостями ревматичного артриту є ураження великих суглобів (найчастіше це колінні, гомілково-ступневі суглоби). Для цього виду артриту притаманна так звана летючість (мігруючий характер), тобто вчора, наприклад, спостерігалося ураження правого колінного суглобу, а сьогодні спостерігаються симптоми лівого. Ревматичний артрит – це переважно симетричний артрит, з доброякісним перебігом, тобто при лікуванні спостерігається швидка позитивна динаміка, особливо при застосуванні відповідного лікування, і в майбутньому практично ніколи не відбувається формування деформацій суглобів. Симптоми малої хореї при ревматичній лихоманці спостерігаються відносно рідко в дитячому віці. Батьки таких діток можуть звернутися до лікарів з приводу того, що дитина почала безпричинно тягнути ніжку, кривлятися, неадекватно реагувати на оточення, стає плаксивою, роздратованою, в’ялою, якщо це дитина шкільного віку – може спостерігатися зміна почерку. У таких дітей спостерігаються гіперкінези, м’язова дистонія, порушення статики та координації при рухах, психопатологічні прояви. У медичній практиці описано ряд симптомів, які можуть допомогти лікареві верифікувати (підтвердити) ураження саме цієї системи.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


Шкірні прояви, про які ми говорили раніше (кільцеподібна еритема та ревматичні вузлики) неприємних суб’єктивних відчуттів для пацієнтів не створюють. Найчастіше ревматичне захворювання починається у дітей у віці 7-15 років. Жінки страждають на ревматичну хворобу серця утричі частіше, ніж чоловіки, проте у зрілій віковій категорії ця відмінність зникає. За останні 10-15 років клінічна картина ревматизму помітно змінилася: частіше спостерігаються первинно-хронічні форми захворювання з латентним (скритим) або безперервно-рецидивуючим перебігом.

СТАТИСТИКА ПО УКРАЇНІ.

n В Україні нараховують приблизно 230 тисяч хво-

рих на ревматичне захворювання. Щорічно реєструється приблизно 6 тисяч хворих, з яких третина - люди молодого та працездатного віку. На сьогоднішній день, на жаль, немає тенденції до зниження захворюваності на ревматизм. При невчасному зверненні пацієнта до лікаря, або невчасно розпочатому лікуванні ревматична лихоманка переходить у хронічну форму, коли поступово починають формуватися вади серця, які у свою чергу з часом можуть призвести до розвитку серцевої недостатності (набряків ніг, задухи, серцебиттю, аритміям). Здебільшого провокуючими моментами є переохолодження, хронічні інфекції, особливо ураження мигдаликів. Від вчасного та адекватного лікування залежить швидкість прогресування хвороби. І тут велику роль відіграють вчасні звернення до отоларингологів (ЛОР-лікарів), педіатрів, дільничних терапевтів, сімейних лікарів. Якщо діагноз ревматичної хвороби вже підтверджений, то такі пацієнти повинні знаходитися на диспансерному обліку за місцем проживання. А коли виникає питання оперативного втручання з приводу вади серця – на допомогу приходять кардіохірурги. Враховуючи небезпеку появи ускладнень після захворювання ревматизмом, краще ревматичне захворювання попередити, ніж лікувати.

ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБИ

Оптимальними профілактичними шляхами подолання ревматизму є лікування хронічних тонзилітів, фарингітів, ангін. Небезпечним є ураження організму бета-гемолітичним стрептококом. За необхідності, якщо є покази, то слід проводити тонзилектомію (видалення хронічно вражених інфекцією мигдаликів), але це питання вирішує отоларинголог, після обстеження ЛОР-статусу. Другий момент – це підвищення імунітету у таких пацієнтів. n Первинна профілактика ревматичної хвороби – це боротьба з джерелом інфекції та вчасне лікування. Також завжди слід одягатися відповідно до сезону, уникати переохолоджень, вести здоровий спосіб життя, загартовувати організм (зокрема, ранковими зарядками, прогулянками на свіжому повітрі, водними процедурами), повноцінно харчуватися, зокрема, вживати багато фруктів та овочів. При ревматизмі відбувається формування мітральної недостатності через 4-6 місяців від початку виникнення гострої ревматичної лихоманки, а через 2,5-3 роки формується аортальний стеноз (звуження аорти серця). Тому вторинна профілактика є більш довготривалою.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

53


АСТРОПРОГНОЗ

Що зорі нам віщують

ГРУДЕНЬ-2020:

КОЖЕН ОТРИМАЄ ТЕ, ЩО ЗАСЛУГОВУЄ Грудень цього року розпочинається з так званого коридору затемнень: 30 листопада – 14 грудня. Тому все, що трапляється в цей період, кармічно зумовлено - кожен отримує те, що заслуговує: хтось підкорить висоти, а комусь дістануться випробування. Окрім того, події, які відбуваються в так званому коридорі затемнень, здійснюють доленосний вплив на наступні пів року, аж до наступного сезону затемнень. Затемнення завжди несуть людям якесь певне завдання, яке необхідно вирішити, для того, щоб рухатися у напрямку світлого майбутнього.

n 1 грудня Меркурій – планета комунікацій – перейде у знак Стрільця, що допоможе у пошуку життєвої місії, направить людей до горизонтів нового досвіду. n з 30 листопада по 14 грудня планети активно взаємодіють з «віссю катастроф» (уявною лінією між двома зірками Альдебаран і Антарес). У цей час ймовірні політичні хвилювання та зіткнення інтересів різних верств населення. n 14 грудня відбудеться чергове повне затемнення Сонця - прийшла пора переглянути, переробити те, що робити по-старому вже неможливо. n в ніч з 14 на 15 грудня очікується максимум метеорного потоку Гемініди, який є одним з найпотужніших щорічних метеорних потоків. n 21 грудня настає астрономічна зима - о 12:02 за київським часом Сонце перетне небесний екватор і почне свій шлях у напрямку до весни. Це найкоротший світловий день року, день зимового сонцестояння.

54

n 21 грудня 2020 року у 1-му градусі Водолія відбудеться дуже рідкісна, раз на століття, зустріч двох найпотужніших планет Сонячної системи Сатурна з Юпітером, що ознаменує початок нового життєвого циклу на наступні 20 років. n в ніч з 21 на 22 грудня, у найдовшу ніч року, очікується зорепад із сузір'я Мала Ведмедиця – пік метеорного потоку Урсиди. Знову можна загадувати бажання. Оскільки цьогоріч у грудні дві великі планети - Сатурн і Юпітер - входить у знак Водолія, саме цьому знаку зодіаку буде невимовно фартити у грудні. Астрологи склали гороскоп на грудень 2020-го року та дали кожному з 12-ти представників зодіакального кола важливу пораду, як домогтися успіху і правильно завершити такий складний і повний подій 2020-ий рік.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


АСТРОПРОГНОЗ

ОВЕН (21.03 – 20.04) Вам доведеться непросто в останній місяць року. Буде змінюватися настрій, з'явиться дратівливість через дрібниці, ви будете відчувати сонливість і небажання братися за справи. Щоб виправити становище, налаштуйтеся на святкування Нового року. Згадайте, як добре можна проводити час у колі близьких людей під час зимових свят, і тоді все піде на лад. ТЕЛЕЦЬ(21.04 – 20.05) Тельцям підготуватися до зими допоможуть позитивні установки, які не дозволять їм оступитися і зупинитися за крок до досягнення мети. Перехід від осені до зими пройде благополучно, якщо припинити або звести до мінімуму спілкування з токсичними людьми. Виключення їх зі свого кола спілкування приведе лише до позитивних змін. БЛИЗНЯТА (21.05 – 21.06) Близнюкам допоможе відпочинок і перезавантаження, щоб налаштуватися на зимовий час. Тільки за такої умови ви зможете успішно завершити 2020-ий рік і відправитися назустріч новим звершенням. Імпровізований відпочинок можна влаштувати, не виходячи з дому. Наприклад, візьміть пару відгулів і займіться улюбленим хобі, побайдикуйте з книгою на дивані або за переглядом серіалу. РАК (22.06 – 22.07) Насолоджуйтеся зігріваючими напоями довгими зимовими вечорами, наповніть приємне проведення часу сенсом у наступному місяці, і жодна хандра холодного часу року вас не візьме. Астрологи кажуть, що ідеально до посиденьок додати компанію добрих друзів. А напої можна «заговорити» на успіх і процвітання.

ТЕРЕЗИ (24.09 – 23.10) Терезам перейти від осені до зими без втрат допоможе тренування самовладання. На межі сезонів підвищується імпульсивність, яка буде заважати втіленню в життя сміливих планів. Вміння швидко приводити почуття до гармонії стане для Терезів супутником успіху та допоможе уникнути непотрібних конфліктів. СКОРПІОН (24.10 – 22.11) Скорпіони ризикують впасти в ностальгію через спогади про теплі літні дні. Астрологи радять не захоплюватися, інакше контраст думок і картинки за вікном можуть навіяти на вас нудьгу. Створіть навколо себе літній настрій. Як варіант, можна завести кімнатну рослину, яке буде радувати зеленим листям, а ще краще - квітами. СТРІЛЕЦЬ (23.11 - 21.12) Стрільцям підготуватися до зими допоможуть позитивні установки. Завдяки гарному настрою з'явиться стимул активно домагатися добробуту і з легкістю долати перешкоди на шляху до щастя. Гарний настрій буде найбільш важливим супутником успіху - Стрільцям не можна піддаватися ні нудьзі, ні негативним емоціям. КОЗЕРІГ (22.12 – 20.01) Ви ризикуєте цієї зими розгубити весь запал, що загрожує втратою сил і працездатності. Заздалегідь подумайте про джерела щастя і натхнення, щоб не зациклюватися у важкі хвилини на невдачах, а думати про позитив. Щоб уберегтися від занепаду сил, займіться спортом з помірними навантаженнями - це допоможе тримати тіло і дух в тонусі.

ЛЕВ (23.07 – 23.08) Левам підготуватися до зими допоможе зміна гардеробу. Нові красиві речі будуть не тільки зігрівати, але й дарувати гарний настрій. Крім того, представникам цього Знаку варто поміняти імідж. Завдяки цьому вийде повірити в себе і з легкістю долати дрібні негаразди.

ВОДОЛІЙ (21.01 – 19.02) Оптимістичним Водоліям не складе труднощів перейти у зимовий період. Проте для того, щоб взимку удача не відвернулася, їм варто зайнятися відновленням внутрішньої гармонії. Завершення року завжди загрожує зривами через накопичену негативну енергетику - від неї потрібно позбавлятися.

ДІВА (24.08 – 23.09) Для трудоголіків Дів зміна сезону може пройти непомітно. Можливо, ви не встигнете озирнутися, як і свято на носі. Астрологи рекомендують відволіктися від роботи і присвятити себе вибору подарунків, прикрас, складанню святкового меню. Ця пауза у трудових буднях допоможе відпочити і набратися сил перед новим ривком.

РИБИ (20.02 – 20.03) Ви ризикуєте захандрити, але для вас рішення дуже просте: займіться ділом, а краще кількома, щоб не залишалося часу на страждання і «самокопання». Захопленим роботою Рибам будуть нестрашні проблеми, адже палаючі очі і бажання досягти мети здолають будь-які негативні емоції.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»: У прогнози астрологів можна вірити чи не вірити… Зрозуміло, що більш точним є лише персональний астропрогноз. Втім, життя таки дає нам певні підказки, хоч ми не завжди прагнемо їх бачити. Життя – це постійний рух. Планети також весь час у русі та щоразу створюють різні конфігурації взаємного розташування – своєрідні нам підказки.

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

55


56

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

57


Добігає кінця 2020-ий рік…

Завітайте у салон «Сюрприз» та завчасно придбайте для своїх коханих і рідних подарунок до Різдва! «Сюрприз» – найдавніший ювелірний салон Львова, який підтверджує своє реноме широким асортиментом прикрас, ексклюзивних сувенірів та приємним обслуговуванням клієнтів. Ювелірний салон «Сюрприз» завжди допоможе Вам, щоб Ваші щасливі миті у житті супроводжували неповторні блиск та сяйво наших коштовностей.

Львів, пр. Свободи, 29, тел. +38 066 531 97 93 Instagram: surpriz_lviv Facebook: Ювелірний Салон «Сюрприз» Львів

58

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31


МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА ТА КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ

+38032 259 0 999 +38097 359 4 595

АКЦЕНТИ плюс / грудень 2020 / № 31

59


Profile for Accents plus

АКЦЕНТИ плюс №31 (грудень 2020)  

АКЦЕНТИ плюс №31 (грудень 2020)  

Advertisement