Описовий і фінансовий звіт ГО АЖР «Четверта влада» за 2019-й рік

Page 1

ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада»

Описовий і фінансовий звіт за 2019 рік


Загальна інформація • Організація зареєстрована 07 липня 2006 року Рівненським обласним управлінням юстиції. Засновники: Володимир Торбіч, Антоніна Торбіч, Анна Ільюк. • Перша назва – Рівненська обласна правозахисна громадська організація «Агентство журналістських розслідувань». Скорочена назва – Рівненське агентство журналістських розслідувань. • 30 червня 2017 року організація змінила назву – Громадська організація «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада». Скорочена назва – ГО «АЖР «Четверта влада». • Правління організації: Катерина Іванова (голова), Анна Остапчук, Святослав Клічук. • Наглядова рада – Тетяна Юзвяк, Андрій Токарський. Директор – Володимир Торбіч. • Для роботи над інформаційно-аналітичним порталом 4vlada.com та загалом у сфері медіа організація заснувала інформаційне агентство. • ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» зареєстроване 28 квітня 2007 року Міністерством юстиції України. Головний редактор – Володимир Торбіч. • Контакти: м. Рівне, 33010, а/с 14. Тел. 094 966 8203, (0362) 43-82-03 E-mail головного редактора: 4vlada.com@gmail.com, E-mail для інформації: rivne4vlada@gmail.com Сторінка у фейсбук facebook.com/4vlada • Із березня 2015 року «Четверта влада» - член Глобальної мережі журналістів-розслідувачів.


Місія та цінності організації МІСІЯ: Розвивати справедливе суспільство без корупції, через поширення суспільно-важливої інформації та активізацію громадськості ЦІННОСТІ: Справедливість: Ми за справедливі закони, справедливі правила, справедливі дії. Проти свавілля і за повагу до прав та обов'язків кожного. Відповідальність: Ми підзвітні та відповідальні перед своєю аудиторією та партнерами. Їх довіра до нас – джерело нашої сили. Ми працюємо за професійними стандартами та дотримуємось етики. Якщо ми помиляємося, то готові визнавати ці помилки і робити з них урок. Чесність: Ми не продаємось. Наші читачі можуть бути впевнені, що ми незалежні від інтересів, влади, партій, бізнесу чи інших меркантильних інтересів. Суспільна важливість: Ми працюємо з інформацією, яка важлива для суспільства і корисна нашій аудиторії. Яка допомагає приймати важливі для життя рішення та спонукає до змін на краще.


Сміливість: Ми готові до рішучості у вчинках, здатні долати почуття страху і розгубленості. Прагнемо бути стійкими перед загрозами і йти на виправданий ризик, заради дотримання власних принципів. Саморозвиток: Ми постійно навчаємося нового і вдосконалюємося у знаннях, уміннях та навичках.

Креативність: Ми творчо підходимо до вирішення проблем та роботи з інформацією. Проактивність: Наша хата не скраю. Ми не чекаємо поки хтось до нас звернеться – спостерігаємо, моніторимо, вивчаємо і діємо, коли бачимо, що це потрібно і можливо, згідно з нашими цінностями. Результативність: Для нас важливо не лише щось робити, але й чогось досягати. Ми докладаємо зусиль для сприяння вирішенню суспільних проблем і підвищення результативності наших дій для суспільства.


Редакція «Четвертої влади» в 2019-му У 2019-му редакція зміцніла і частково оновилася. В першій половині 2019-го нас залишили журналістки Катерина Романік і Вікторія Максимчук, а також оператор-монтажер, фотограф Дмитро Сердюк. Ми перемогли у чотирьох грантових конкурсах, що дозволило залучити більше журналістів. До нас прийшли журналістки Алла Максимчук, Анна Хіночик, Оксана Гавриш, редакторка Людмила Смоляр, оператор-монтажер, фотокореспондент Владислав Мартинчук. Почали співпрацювати, після стажування в нашій редакції, із харківською журналісткою Ольгою Ульяновою. Також співпрацювали із журналістами, які дописували для редакції, або брали участь в підготовці сюжетів: Анною Дікун, Ольгою Кириленко, Вікторією Журавель, Валентиною Романюк, Максимом Коломисом, Денисом Грищуком, Мартою Дмитришин.


Редакція «Четвертої влади» в 2019-му На кінець 2019-го в редакції працювали: 1) Головний редактор Володимир Торбіч 2) Заступниця головного редактора Антоніна Торбіч 3) Редакторка Людмила Смоляр 4) Журналістка Анна Калаур. 5) Журналістка Алла Максимчук. 6) Журналістка Анна Хіночик. 7) Журналістка Оксана Гавриш. 8) Оператор-монтажер, фотокореспондент Владислав Мартинчук.


Цифри 2019-го року 300 суспільно-важливих публікацій на 4vlada.com 28 оприлюднених журналістських розслідувань (7 з них телевізійні) 560 тисяч переглядів розслідувань на онлайн-ресурсах (з тих, які Понад

можливо порахувати)

1

Відкрите кримінальне провадження та складений матеріалами журналістських розслідувань

1 адмінпротокол за

1 недобросовісний посадовець звільнився з посади керівника відділення онкодиспансеру (обласного протипухлинного центру) Викрили і прикрили схему здирництва на понад рік

10 мільйонів гривень на

1 відзнака на всеукраїнських професійних журналістських конкурсах


Проекти та їх основні досягнення Проект «Підтримка регіональної розслідувальної журналістики» за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED) В розслідуванні «Чорна каса Рівненського онкодиспансеру» викрили схему здирництва з пацієнтів на понад 10 мільйонів гривень на рік.


Після цього розслідування: • Організатор схеми, тодішній керівник відділення променевої діагностики протипухлинного центру Яків Пархоменко звільнився з посади керівника відділення. • Поліція відкрила кримінальне провадження з приводу ймовірного зловживання службовим становищем у протипухлинному центрі (частина 1 статті 364 Кримінального кодексу України). За кілька місяців провадження закрили, тому що під час досудового розслідування не встановили заподіяння значної шкоди. • Пізніше відкрили провадження за статтею шахрайство. • Схема здирництва суттєво обміліла (давала можливість заробітку близько півтора мільйони на рік)


Викрили системне порушення етики і законодавства місцевими ЗМІ. За результатами серії наших розслідувань про приховану рекламу в рівненських медіа («джинсі») тільки два ЗМІ відмовилися публікувати «джинсу» ( «Четверта влада» і рівненська філія Суспільного мовника).


На редакторку рівненського медіа склали адмінпротокол через поширення фейкового соціологічного дослідження під час виборів. Однак суддя вирішила що протокол не містить інформації про те, які норми закону порушено, тож провадження закрила.


Проект «Результати національних реформ та державної політики на Рівненщині», за підтримки МГО «Інтерньюс Нетворк» Показуємо що відбувається з реформами системи охорони здоров’я, децентралізації, органів правопорядку, судової реформи та інших. Зокрема, перевірили як реформа «первинки» вплинула на пацієнтів, для яких тепер низка медичних обстежень гарантовано безкоштовтна/ І як ця ж реформа вплинула на лікарів «первинки». З’ясували що у них суттєво зросла заробітна плата


Проект «Покращення професійних стандартів серед журналістів через стажування та створення якісного контенту», за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США

• Викрили що нардеп з Рівненщини Роман Іванісов не вчився в університетах, які вказав у біографіях


Проект «Журналістські розслідування на Рівненщині», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

(основна діяльність за проектом почалася у 2020-му році). Розповіли про звільнення, люксові машини і дружину-мільйонерку ексголови Держгеокадастру Рівненщини.


Професійні нагороди та визнання у 2019-му • Журналістка «Четвертої влади» Катерина Романік отримала відзнаку в номінації «Найкраще розслідування про медичну реформу» у всеукраїнському конкурсі журналістських матеріалів «Медична та освітня реформи: міфи, правда, виклики» (2019). • «Четверта влада» – у довгому списку премії «Високі стандарти журналістики-2019». Історію професійних нагород і відзнак журналістів «Четвертої влади» можна побачити в звітах за 2015-й, 2016-й і 2017-й і 2018 роки, а також тут.


Фінансовий звіт 2019Як можна підтримати нашу діяльність Якщо наша діяльність вам подобається, ви можете підтримати її кількома способами: 1) зробити внесок за допомогою швидкої нопки. Або за реквізитами: ГО «АЖР «Четверта влада» ЄДРПОУ 34580596 IBAN UA603333910000026005054712935. Призначення платежу: «Безповоротна фінансова допомога для виконання статутних завдань». 2) переглядом реклами на інтернет-порталі 4vlada.com (ми фільтруємо рекламу, не рекламуємо всіх підряд, і її небагато. Кого ми не рекламуємо - тут) 3) Волонтерством і негрошовою допомогою 4) Ну й просто добрим словом, порадою, коментарями чи поширенням інформації, підписавшись на наші акаунти у соцмережах: сторінка у фейсбуці, канал в інстаграм, youtube, телеграм, твітер.


Контакти Звіти Редакційні правила Підтримати Партнери ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада» Рівне – 2019


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.