Page 1

Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Центральна районна бібліотека ім П.Тичини

ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ Інформаційний порадник

Київ—2017


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Як отримати «Картку киянина», що потрібно для оформлення картки та як її переоформити, які функції картки та як перевірити баланс коштів на банківському рахунку "Картки киянина". Хто має право отримати таку картку і за якими адресами та телефонами "гарячих" ліній підрозділів Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) можна оформити "Картку киянина". Про все це та ще більше інформації в даному бібліографічному пораднику ―Звичайна картка з незвичайними можливостями‖. Цікавою буде і інформація про терміни дії старого зразка картки.

© ЦРБ ім. П.Тичини, 2017


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

На перший погляд, це звичайна пластикова банківська картка міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard. У неї є свій банківський рахунок, який діє на всій території України та за кордоном. Тому її також можна використовувати як зарплатну або пенсійну картку. Ваш «електронний паспорт» «Картка киянина» є іменною, з фотографією власника. Тому в разі передачі карти третім особам, може бути заблокована. На картці встановлено ідентифікаційний додаток, який підтримує функціонал, пов’язаний із наданням адміні- стративних послуг онлайн, знижок в мережі партнерів, соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг. Як отримати «Картку киянина»? Отримати картку може: будь- яка особа, яка зареєстрована в столиці або постійно працює чи навчається в Києві; особи, які є зареєстрованими у столиці переселенцями з окупованих територій України, а також учасники АТО; особи, які є батьками (опікунами) тих, хто навчається у навчальних закладах міста Києва. Громадяни, які не належать до пільгової категорії, можуть звернутися в одне з відділень «Ощадбанку» з паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного коду для зареєстрованих жителів міста, та довідкою з місця роботи або навчального закладу, якщо ви постійно працюєте у Києві або навчаєтесь. Якщо ви живете неподалік Київського міського дитячого діагностичного центру, то там теж можна подати заяву на отримання «Картки киянина».


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Що потрібно для оформлення картки? Для оформлення картки громадяни, які мають право на пільги, повинні звернутися до управління праці та соціального захисту населення або до Департаменту соціальної політики КМДА. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення, що дає право на пільгу. У випадку, коли ви не маєте змоги самостійно оформити картку, потрібно подати заявку на оформлення через сайт, контакт- центр «Ощадбанку» та Центр комунальних послуг. На жаль, відповідно до нормативних документів Національного банку України, «Ощадбанк» не має право видавати платіжний засіб (яким є і «Картка киянина») довіреним особам (за довіреністю). Перелік документів, які необхідні для оформлення “Картки киянина”:

свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

x4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно). во окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності). - довідка з роботи або навчального закладу.


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Як переоформити «Картку киянина»? Для тих, хто вже користувався «Карткою киянина» і хоче її переоформити, є кілька способів: -центр «Ощадбанку»: вам необхідно буде зателефонувати до «Ощадбанку», вказати свої дані та залишити заявку на переоформлення. При цьому консультант контакт-центру надасть інформацію про точну дату готовності картки. «Ощадбанку»: у відповідному розділі потрібно буде заповнити форму, вказавши ПІБ, номер паспорта, дату народження, контактний телефон. татньо буде пред’явити паспорт та код (додаткові документи надавати не потрібно).

КОРИСНІ КОНТАКТИ:

(044) 408-74-54, (044) 408-39-74. -центр «Ощадбанк»: (800) 210 800. Центр комунального сервісу: (044) 247-40-40.


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Як працює «Картка киянина»?

Медицина Власники картки можуть отримати знижку у аптеках КП «Фармація». На сьогодні кількість ліків в дисконтному переліку перевищує 200 найменувань Зараз карта дає дисконт на ліки від 7% до 10%. Також вам буде у нагоді новий сервіс «Запис до лікаря онлайн». Це пілотний проект для Київського міського дитячого діагностичного центру разом із проектом «Поліклініка без черг». Функція надає можливість користувачу, не виходячи з дому, за допомогою персонального кабінету на сайті kyivcard.com.ua або (найближчим часом) і за допомогою мобільного додатку, який також розробляє інвестор проекту, вибрати медичний заклад і записатися на прийом до лікаря онлайн. Також планується запуск ще двох важливих соціальних ініціатив: електронної медичної карти та електронного рецепту.

Сплата рахунків Відтепер на сайті КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» можна оплатити комунальні послуги всіма банківськими картками. А власники «Картки киянина», які є клієнтами «Ощадбанку», будуть оплачувати послуги без комісії. Тобто реалізований модуль, завдяки якому кияни і жителі столиці отримають можливість без додаткових витрат і черг оплачувати комуналку, не виходячи з власного будинку Транспорт «Картка киянина» є, по суті, проїзним квитком для платного про- їзду в метро в разі, якщо особа не є пільговиком. Її так само можна по- повнювати для подальших поїздок, при купівлі більшої кількості поїздок надається знижка. Наприклад, при одночасній купівлі 50 поїздок кожна з них буде коштувати 3,50, а не 4 гривні. Карткою можна здійснювати безоплатний проїзд пільгових категорій громадян. Кількість поїздок як у метрополітені, так і у наземному транспорті необмежена протягом дня.


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Увага, наразі для проїзду в громадському транспорті пасажири можуть використовувати як «Картку киянина», так і пільгове посвідчення. А з 1 квітня 2017 року можливість проїзду в метрополітені буде надано виключно на підставі «Картки киянина».

ВАРТО ЗНАТИ Для безоплатного проїзду обов’язково потрібно активувати відповідну послугу для «Картки киянина»! Активувати картку можна на таких станціях Київського метрополітену: «Політехнічний інститут», «Дорогожичі», «Майдан Незалежності» «Дарниця» (новий вестибюль).

Магазини Торгові мережі надають різноманітні знижки власникам такої картки. Всього їх кілька: «Фуршет», «Білла», «Novus», «Там-Там», «Вест- Лайн». Але будьте уважні. Кожна із мереж має кілька правил обслуговування власників «Картки киянина». Наприклад, в супермаркеті «Білла» вам буде надана знижка до 7% від вартості товару, крім акційних. Варто відзначити, що такі знижки діють від моменту відкриття супермаркету до 12.00 щодня, крім вихідних. А ось у «Novus» програма діє з 08.00 до 12.00.


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Відпочинок і розваги У картці передбачений спеціальний модуль «Культура», який пропонує продаж та облік електронних квитків і абонементів, карт вболівальника тощо. Власник картки може отримати додаткову знижку в залежності від пільгової категорії. Вже сьогодні по «Картці киянина» можна отримати 2-5% знижки на різноманітні квитки. Для зручності у особистому електронному кабінеті можна буде відстежувати історію придбаних квитків і відвідувань театрально-видовищних, культурно-мистецьких заходів. До речі, з початку березня до програми долучилася Національна оперета. Знижки за «Карткою киянина» доступні при наявності вільних місць на театральний захід, який проходитиме у великій залі. Театр може надати 20 місць зі знижкою 15% від вартості квитка глядачам, які мають картку. Інформація щодо вистав, за якими будуть діяти дисконти за цим проектом, буде публікуватися щомісяця на офіційному сайті театру в розділі «Новини». Також можуть бути надані адресні квитки соціального призначення для незахищених верств населення, а в перспективі мова йде про єдиний квиток на культурні заходи. Адмінпослуги Модуль адмінпослуг надає можливість замовити адмінпослуги он-лайн у персональному кабінеті та отримати їх у ЦНАПі. "Картка киянина" забезпечує ідентифікацію громадянина за його соціальним ID. Користувачам доступний он-лайн запис та відстеження через персональний кабінет своєї електронної черги. Передбачена можливість завантаження та прикріплення електронних документів. Як перевірити баланс коштів на банківському рахунку "Картки киянина" З усіх питань, що стосуються банківського рахунку "Картки киянина" та операцій по ньому, необхідно звертатись до відділень банкупартнеру проекту АТ "Ощадбанк". Дана інформація не виводиться у Персональний кабінет утримувача "Картки киянина".


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Як оформити нову "Картку киянина", якщо вона була загублена Насамперед необхідно звернутись до установи, де була оформлена "Картка киянина", та заблокувати її. Після цього можна оформити нову "Картку киянина" звернувшись до відділень банку-партнеру проекту АТ "Ощадбанк". Громадянин може мати лише одну "Картку киянина" з активним ідентифікаційним додатком. Чи потрібно платити кошти за оформлення та отримання пластикової "Картки киянина" "Картку киянина" громадяни-мешканці м. Києва, що отримують пільги з

міського бюджету, отримують безкоштовно!

При втраті/пошкодженні отриманої картки, протягом періоду її дії, утримувач картки сплачує комісію за виготовлення нової картки згідно тарифів банку-емітенту. Тарифи розміщені на сайті банку-партнеру проекту АТ "Ощадбанк" Адреси та телефони "гарячих" ліній підрозділів Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), де можна оформити "Картку киянина" Департамент соціальної політики пр-т Комарова, 7 Голосіївське РУПСЗН вул. Бубнова, 5 Дарницьке РУПСЗН вул. Харківське шосе, 176Г Деснянське РУПСЗН пр-т Маяковського, 15 Дніпровське РУПСЗН вул. Курнатовського, 7А Оболонське РУПСЗН Печерське РУПСЗН Подільське РУПСЗН

вул. Озерна, 18А вул. Цитадельна, 4/7 вул. Оболонська, 38

Святошинське РУПСЗН Солом’янське РУПСЗН Шевченківське РУПСЗН

вул. Гната Юри,14Б пр-т Повітрофлотський, 40 пр-т Перемоги, 15

404-46-43 257-23-87 563-96-42 545-14-14 512-08-07 542-66-09 467-98-58 280-28-32 425-31-19 223-37-06 405-73-13 207-39-12 238-00-51


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Проект «Картка учня» В рамках соціального проекту столиці «Картка киянина» запущено пілотний модуль – «Картка учня». Проект реалізується спільними зусиллями КМДА, IT-компанії «Універсальні інформаційні технології», АТ «Ощадбанк» та MasterCard Україна. З 1 вересня 2016 р. переваги інновації оцінять учні ліцею інформаційних технологій №79 м. Києва. «Картка учня» передбачає широкий функціонал – являється платіжною банківською картою і соціальним документом школяра одночасно. Наразі вона діє як перепустка у навчальний заклад і проїзний в метрополітені, а в майбутньому зможе виконувати функцію єдиного електронного квитка в наземному транспорті. Нова технологія дозволяє передавати в персональний кабінет учня дані про його проходи через турнікет школи та проїзд в метро. Батьки в онлайн режимі в будь-який момент зможуть ознайомитися з цією інформацією. Модуль дасть можливість адміністрації школи більш ретельно контролювати відвідуваність учня і формувати відповідні звіти. Розробники завершують інтеграцію карти з касовим обладнанням шкільних столових. Діти зможуть оплачувати обіди своєю карткою, що суттєво зменшить обіг готівки в навчальних закладах, а їх батьки – проглядати в персональному кабінеті інформацію про покупки їх дітей. Також, «Картка учня» буде забезпечувати пільгове харчування в столовій, згідно з соціальною категорією дитини. Запровадження даного проекту ознайомить дітей з основами фінансової грамотності – навчить їх користуватися банківськими послугами і самостійно планувати свої видатки.


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Також в персональному кабінеті учня заплановане доопрацювання інтернет-сервісу – «Сторінка учня». Це своєрідна освітня соціальна мережа, де учні зможуть спілкуватися між собою та з вчителями, отримувати доступ до конспектів, методичок, додатковим матеріалам для виконання домашнього завдання (електронні підручники, інтерактивні посібники), розміщувати та ознайомлюватися з відео- та аудіо файлами, переглядати сторінку школи в Інтернеті та здійснювати електронну освіту. Випуск та видачу «Картки учня» здійснює банк-партнер проекту АТ «Ощадбанк». Розробка та інтеграція програмного забезпечення «Картки учня» здійснюється силами української IT-компанії «Універсальні інформаційні технології», яка виступає інвестором проекту.

Авага! ДІЮ СТАРОЇ «КАРТКИ КИЯНИНА» ПОДОВЖЕНО! Київська міська рада внесла зміни до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам», згідно з якими термін користування «Карткою киянина»подовжено до 1 грудня 2017 року. Власники картки, які не встигли її замінити, мають додатково вісім місяців для переоформлення, при цьому , як і раніше, за ними зберігається пільги на проїзд у громадському транспорті. На період переоформлення картки представники пільгових категорій можуть користуватися оригіналами посвідчень для безоплатного проїзду у міському транспорті.


ЗВИЧАЙНА КАРТКА З НЕЗВИЧАЙНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Джерела інформації Картка Киянина – повноцінна банківська картка з палітрою різних потрібних громадянам послуг і функцій, яка має фактично необмежений потенціал [Електрон.ресурс] // Картка киянина [сайт].—Текст. та граф. дані.—К.: 2017.— Режим доступу: https://www.kyivcard.com.ua/main/ (28.03.2017). —Назва з екрану. Картка киянина [Електрон.ресурс] // База знань [сайт].—Текст. та граф. дані.—К.: 2017.—Режим доступу: http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action? pageId=8946382 (28.03.2017). —Назва з екрану. Дію старої ―Картки киянина‖подовжено // Вечірній Київ.—2017.—30 березня (№12).—С.3. Переоформити ―Картку киянина‖ можна до 1 грудня // Хрещатик.—2017. —31 січня (№36).

Пирлик,О. Ваш електронний паспорт: [―Картка киянина‖] // Вечірній Київ.—2017.—16 березня (№10).—С.4.

Інформаційний порадник підготувала зав. відділу інформаційно-бібліографічної та організаційно-методичної роботи ЦРБ ім. П.Тичини В.Осипенко

Наша адреса: Центральна районна бібліотека ім..П.Г.Тичини вул.. А.Шептицького, 24 м. Київ – 02 02002 Е-mail: dniprlib@gmail.com http://dniprоlib.com.ua Тел. (044) 517-42-38

Звичайна картка з незвичайними можливостями : інформаційний порадник  
Звичайна картка з незвичайними можливостями : інформаційний порадник  

Звичайна картка з незвичайними можливостями : інформаційний порадник // Центральна районна бібліотека ім.П.Тичини. - К.: 2017

Advertisement