Page 1

Пирлик, О. Як вирішити «кадрові питання» у збірній з баскетболу? : [коментар Станіслава Медведенка] // Вечірній Київ. – 2017. – 21 вересня (№37). – С.21.

Як вирішити «кадрові питання» у збірній з баскетболу? Олександр ПИРЛИК Цьогорічне літо і вересень виявились дуже спекотними для гравців усіх збірних України. Утім, найбільшу увагу було прикуто до чоловічої дружини. Останній Євробаскет-2015 дав привід добре подумати над розвитком баскетболу в Україні. Тоді ми посіли останнє місце з «0» перемог. Тож цієї осені ми сподівалися на своєрідну реабілітацію. В якійсь мірі це дійсно вдалося: у груповому раунді фінальної частини чемпіонату Європи команда здобула дві перемоги – над Грузієюта Ізраїлем, поступившись Німеччині, Італії та Литві. Підопічним Євгена Мурзіна вистачило цього результату для виходу в плей-оф, де в 1/8 фіналу українська національна команда програла досить сильній збірній Словенії. Відзначимо, що вихід в плей- оф Євробаскету став для нашої збірної другим за всю історію вітчизняного баскетболу. Та чи можна вважати цей результат задовільним? Варто нагадати, що перед від’їздом на Євробаскет уболівальників відразу попередили, що склад національної дружини далекий від оптимального. Євген Вікторович не зміг вирішити одну дуже важливу проблему – запросити під прапори збірної всіх найкращих виконавців. З різних причин поза «бортом» опинилися Олексій Лень, Сергій Гладир, Святослав Михайлюк, Кирило Фесенко, Джоель Коломбо… Кожен із них – лідер на своїх позиціях. Власне, кадрові «пробіли» наставник збірної спробував вирішити за рахунок самовіддачі гравців. – Найбільшою проблемою є патріотизм, бажання викладатися на повну у кожному матчі. Не секрет, що у збірній гравці не заробляють, у збірній вони представляють свою країну, відстоюють її честь. Що стосується моїх підопічних, вони показали наш потенціал, показали, що баскетбол є в Україні. У кожного тренера свій стиль, він його дотримується, під нього підбирає склад. У збірних, як правило, наставник віддає перевагу тим гравцям, які готові битися у кожній грі. Якщо хтось не викладається на 100% на майданчику, то віддають перевагу іншому, – говорить Євген Мурзін.


Разом з тим, попри величезний брак виконавців головний тренер чомусь не залучив жодного гравця із молодіжки. Середній вік нашої команди був 27 років, тоді як у одного з фаворитів турніру збірної Іспанії цей показник сягнув відмітки 24 років. Тобто провідні команди не бояться залучати недосвідчених, але дуже амбітних виконавців. На цьому наголосив у коментарі «Вечірці» колишній гравець київського «Будівельника» і заокеанських ЛосАнджелес «Лейкерс» та Атланта «Хоукс» Станіслав Медведенко. – Мені не зрозуміло, чому у нас бояться запрошувати юнаків? Щоб не заглиблюватися удискусію, наведу найяскравіший приклад: чомуне було Михайлика (Святослав Михайлик, гравець студентської команди Канзаського університету)? Чому у збірній Туреччини таСловенії грають 20річні? І отримують ігровий досвід. АМихайлюк н еграє за збірну, тим більше, що його позиція, а це 1 – 2 номери, є проблемною. Тут є ще такий прихований чинник: ми говоримо, чомуЛень не приїздить, чому ще хтось не приїздить? Якщо не приїздить Михайлюк з університету, то Лень з НБАточно не приїде. Це я вам гарантую. То ж у цьому плані також неправильний підхід у збірній. Ось чому кадрова політика мені не зрозуміла, – наголошує Станіслав Медведенко. Як бачимо, питань до нашої збірної набагато більше, аніж відповідей. І відкладати рішення просто ніколи, адже вже за два місяці стартує новий відбірковий цикл до Чемпіонату світу 2019 року у Китаї.

Пирлик, О. Як вирішити «кадрові питання» у збірній з баскетболу?  

Пирлик, О. Як вирішити «кадрові питання» у збірній з баскетболу? : [коментар Станіслава Медведенка] // Вечірній Київ. – 2017. – 21 вересня...

Пирлик, О. Як вирішити «кадрові питання» у збірній з баскетболу?  

Пирлик, О. Як вирішити «кадрові питання» у збірній з баскетболу? : [коментар Станіслава Медведенка] // Вечірній Київ. – 2017. – 21 вересня...

Advertisement