Page 1

Рикова, Т. На Березняках відкрили сквер імені Івана Миколайчука / Тетяна Рикова, Євгенія Мельник // Вечірній Київ. – 2016. – 10 вересня. На Березняках відкрили сквер імені Івана Миколайчука Тетяна РИКОВА, Євгенія МЕЛЬНИК

Дніпровський район Києва прикрасив сквер імені українського актора, режисера й композитора Івана Миколайчука. Урочисте відкриття відбулося 9 вересня з нагоди 75-ї річниці з дня його народження. На проспекті Возз’єднання, навпроти вулиці І.Миколайчука зібралося багато людей у вишиванках, серед яких українські музиканти й актори, діячі культури й мистецтва, і прості кияни. Вшанувати пам'ять актора прийшли навіть маленькі школярики з квітами. Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» майстерно й з любов‘ю виконує українські пісні… Під національний гімн України відкрили пам‘ятний знак заклали камінь із меморіальною табличкою, який має надпис-обіцянку. Згодом тут з‘явиться пам‘ятник Івану Миколайчуку. — Ми переконані, що у столиці має бути більше зелених публічних просторів. Крім того, топоніміка столиці має відображати діяльність митців, які зробили вагомий внесок в українську культуру. Іван Миколайчук — обличчя і душа українського поетичного кіно. У його особі українська нація отримала невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух українців, — саме так коментує цю подію директор Департаменту культури КМДА Попова Діана Олегівна. Створення парку на масиві Березняки погодили ще минулого року. Спочатку сквер мали назвати на честь російського співака і композитора Віктора Цоя, але все ж вирішили присвоїти йому ім‘я нашого талановитого співвітчизника, який жив і творив до самої смерті на Березняках, неподалік він парку. Сам сквер нам здається дуже затишним та спокійним. Навколо - клумби з квітами, чудернацькі алеї та лавки. На захід завітали міністр культури України Євгеній Нищук, вдова Івана Миколайчука Марія Миколайчук, голова держагентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, очільник Дніпровського району Петро Онофрійчук, депутати Київської міської ради Андрій Странніков і Віталій Росляков, начальники райуправлінь культури Оксана Шуригайло та освіти Наталія Іваніна, керівники КО «Київзеленбуд» та КП УЗН Дніпровського району, численні представники громадськості.


Усі гості казали теплі слова, що йшли від серця, адже Іван Миколайчук – це величезна постать в історії українського кіномистецтва. У відповідь його вдова подякувала всім присутнім за теплі слова та пам’ять про свого відомого чоловіка. — Звичайно, вражень дуже багато, і я тішуся тим, що відкриють пам‘ятник, — зізнається вона. Також Марія Євгенівна сподівається на те, що він буде достойним Іван Васильович Миколайчук народився 15 червня 1941 року, в селі Чортория, Кіцманського району, Чернівецької області. А пішов з життя 3 серпня 1987 року в Києві. Український кіноактор, кінорежисер, сценарист. Лауреат Шевченківської премії 1988 (посмертно). Зіграв 34 ролі в кіно, серед яких «Тіні забутих предків» (1964); «Камінний хрест» (1968); «Білий птах з чорною ознакою» (1970); «Пропала грамота» (1972), «Вавілон ХХ» (1979), «Така пізня, така тепла осінь» (1981), «Небилиці про Івана» (1989) та багато інших, став автором 9 сценаріїв та 2 режисерських робіт. За часів УРСР за патріотичні проукраїнські погляди носив тавро «неблагонадійного». За словами народних артистів України Валентини Ковальської таГероя України Ніни Матвієнко «Миколайчук був актором від Бога і від народу, кінозіркою 60 – 70-х років, справжнім, як сама природа, йому всі вірили, називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком». В особі Івана Миколайчука наша нація має світового героя, сповненого сили та позитиву, який пробуджував дух народу. «Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко», – казав про Миколайчука Сергій Параджанов. – «Він – один з тих мистецьких скарбів, які ми маємо берегти та доносити нащадкам». Нагадаємо, що сквер облаштували навпроти житлових будинків на однойменній вулиці, вздовж проспекту Возз‘єднання. Це була дійсно прекрасна подія.

Рикова, Т. На Березняках відкрили сквер імені Івана Миколайчука  

Рикова, Т. На Березняках відкрили сквер імені Івана Миколайчука / Тетяна Рикова, Євгенія Мельник // Вечірній Київ. – 2016. – 10 вересня.

Рикова, Т. На Березняках відкрили сквер імені Івана Миколайчука  

Рикова, Т. На Березняках відкрили сквер імені Івана Миколайчука / Тетяна Рикова, Євгенія Мельник // Вечірній Київ. – 2016. – 10 вересня.

Advertisement