Lamų slėnis 2020/08 Menas gyventi lėtai

Page 130

Į ŽVAIGŽDES Tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė Nuotraukos: asmeninis archyvas Portretai: Žygimantas Jakimovas

Nuo seno tikėta, kad iš šio pasaulio išėjęs žmogus atgimsta žvaigžde. Kad užgesus švieselei čia, žemėje, kita užsižiebia kažkur aukštai danguje, už tūkstančių kilometrų. Pomirtinio gyvenimo paslaptimi besidomintys dizaineriai Greta Unguvaitytė ir Jonas Kentrus Aliukas savo mintis perkėlė į netradicinį dizaino objektą – kruopščiai savo pačių rankomis sukurtas urnas. Jos, pavadintos lotyniškais dangaus kūnų vardais, tampa amžinais namais ir durimis į kosminę begalybę.

– Greta, urnos – netradicinė ir net drąsos reikalaujanti veikla. Kaip ir kada tavo galvoje užgimė jų idėja? – Šis projektas užgimė prieš dvejus metus studijuojant produkto dizainą Vilniaus dailės akademijoje – tai buvo mano bakalauro darbas. Mintis sukurti urnų kolekciją kilo labai natūraliai: visuomet buvau mokoma ieškoti problemos, kad sukurčiau ką nors, kas verta dėmesio. Laidojimo ir apskritai mirties kūrybinis laukas nėra labai išplėtotas – ši tema vis dar savotiškas tabu, todėl yra labai tinkama kūrybai, ypač dizainui. Žinoma, urna nėra kasdieniškas daiktas, todėl ir man, kaip dizainerei, teko atsakinga užduotis. Kūrybiniame procese buvo visko – ir džiugių akimirkų dėl dėstytojų, artimųjų palaikymo, ir kūrybinių kančių – esu jautri asmenybė. Turbūt tai ir padėjo į šį darbą pažiūrėti labai atsakingai. 130


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.