2 minute read

Eesti sai esimesed Michelini tärni restoranid

Kolmapäeva õhtul kuulutas Michelin Guide välja esimesed Eesti restoranid, kes on välja teeninud Michelini tärnid.

Kokku tunnustati 31 restorani, kellest viit peeti tiitli Bib Gourmand vääriliseks ja kaks restorani said Michelini rohelise tärni.

Advertisement

Eesti restoranidest kõrgeima tunnustuse ehk ühe Michelini tärni pälvisid Tallinna restoranid 180° by Matthias Diether ja NOA Chef’s Hall. Eesti on Balti regioonis esimene Michelini restoranigiidiga riik.

Bib Gourmandi auhinnad nende hea hinna ja kvaliteedi suhte eest said: NOA, Härg, Fellin, Lore Bistroo, Mantel ja Korsten.

Michelini rohelise tärniga tunnustati nende pühendumuse eest jätkusuutlikule gastronoomiale Põhjaka mõisa ja Fotografiskat.

Kolm Michelini eriauhinda anti andekate professionaalide tunnustamiseks. Michelini noore koka preemia läks Bib Gourmand restorani Lore Bistroo peakokale Janno Lepikule.

NOA Chef’s Halli sommeljee Robert Põld pälvis Michelini sommeljee auhinna.

Michelini teenusauhind läks Kloogarannas Lahepere Villa restorani meeskonnale, mille juht on omanik Helen Vihtol.

Michelin Guide Estonia tõstis kokku esile 31 restorani: NOA Chef’s Hall, 180° by Matthias Diether, NOA, Härg, Fellin, Lore Bistroo, Mantel ja Korsten, Puri, R14, Gianni, Tchaikovsky, Cru, Horisont, Moon, Tuljak, Pull, Fii, Hõlm, Wicca, Ruhe, Põhjaka Manor, Fotografiska, Lee, Rado, Mon Repos, Paju Villa, SMAK, 38, Joyce, Lahepere Villa, Mere 38.

,,Eesti on üks neist riikidest, mida meie inspektorid on juba mitu aastat suure huviga põhjalikult uurinud. Pärast mitut kuud mööda riiki Tallinnast Tartuni ja Mäekülast Kloogarannani reisimist leidsid nad eest elava kulinaariaskeene, mis on täis kvaliteetseid asutusi ja mitmekesiseid kööke. Tõstes esile andekaid kokkasid ja professionaale, kes esitavad nii klassikalist Eesti kui ka rahvusvahelist repertuaari, on esimene restoranivalik suurepärane kutse põneva gastronoomilise sihtkoha avastamiseks,“ vahendas portaal Michelin Guidesi rahvusvahelist direktorit Gwendal Poullenneci.

,,Kui selline tunnustus tuleb Eestile, mis on maailma kõige kuulsam restoranide kvaliteedimärgis, siis see tähendab, et Eesti on maailma gastronoomiakaardil. See tähendab seda, et need inimesed, kelle jaoks on reisielamuse juures ülioluline see, mida nad söövad ja mida nad joovad ja kuidas seda kõike neile serveeritakse, nad leiavad tee Eestisse. On terve hulk inimesi, kes ainult selle järgi oma reise seavadki, et külastada Michelini restorane,“ ütles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiturunduse valdkonnajuht Heili Klandorf-Järvsoo.

(PM/ERR/EE)