Page 32

TÉMA ČÍSLA

Nejlepší herní notebooky z CESu 2019 Michala Benešovská

Na letošním veletrhu CES 2019 se představila řada výkonných herních zařízení, jež mění standardy v kategorii, kde nabídka v posledních letech poměrně stagnovala. Na světlo světa se dostaly špičkové produkty, které ukázaly, že těžkopádným, velkým a hlučným herním notebookům definitivně odzvonilo. Trend v oblasti gamingových notebooků je jasný: lehké, tenké modely s precizním chlazením a výkonem srovnatelným s desktopy. Okázalé herní mašiny, které byly neskladné a prakticky nepoužitelné, jsou ty tam. Herní notebooky nové generace, které se budou od  letoška dostávat na  trh, zaujmou působivým a  úsporným designem, a  především špičkovým výkonem. Řada značek se vytasila se zásadními inovacemi napříč svým herním portfoliem a mnoho modelů se dostalo na takovou úroveň, že představují lákadlo i  pro zaryté odpůrce herních notebooků. Pojďte se podívat na ty nejzajímavější kousky, které se letos na CESu objevily.

Alienware Area-51M

Značka Alienware je pro mnohé reprezentativní ukázkou, jak by měl gamingový notebook vypadat. S modelem Alienware Area-51M se Dell pokouší narušit zajeté normy tím, že jej nabízí coby upgradovatelnou platformu, kterou si uživatelé mohou vylepšit, jakmile bude nový hardware k dostání. A nejde přitom jen o upgrade operační paměti nebo úložiště, ale hráči si mohou vylepšit i procesor nebo gra-

fiku, čímž se z Alienwaru Area-51M stává důstojný souputník stolních sestav. Alienware Area-51M dostane do základní výbavy procesor Intel Core i9-9900K a grafiku Nvidia GeForce RTX 2080, takže je asi jasné, že se bez upgradu ještě nějakou dobu obejde. Designově je Alienware Area-51M opravdu úchvatný. Vše je dokonale sladěné – od rozložení šroubků pro vyměnitelné komponenty až po RGB prstenec na zadní části. Alienware Area-51M je k dispozici od ledna a jeho doporučená cena je 2 549 dolarů. Cenově dostupnější varianty budou brzy následovat.

Acer Predator Triton 900

Také Acer se pustil do inovací a  jeho Predator Triton 900 přichází s  displejem Ezel Aero Hinge, který má čtyři různé polohy. Predator Triton 900 připomíná svým provedením konvertibilní zařízení, ale přináší ještě více možností a větší flexibilitu. Provedení umožňuje hráčům libovolně si přizpůsobit zařízení tak, aby jim nejlépe vyhovovalo. Jednotlivé módy jsou: laptop, easel, tablet a převrácená obrazovka. Příjemné a neobvyklé provedení doplňuje solidní výbava. Predator Triton 900 má pod kapotou procesor Intel Coffee Lake, ultra rychlé NVMe PCIe SSD v poli RAID 0 a až 32 GB DDR4 paměti. Predator Triton 900 korunuje grafika Nvidia RTX 2080, která patří v současné době k absolutní špičce. Notebook se 4K IPS panelem bude k dispozici během března letošního roku, jeho jedinou nevýhodou je ale cena, která má začínat na 4 000 dolarech.

Asus ROG Mothership

Asus se pustil do inovací pěkně z gruntu a  svou řadu zařízení Zephyrus nahradil řadou ROG Mothership, která se má stát novou prémiovkou tchajwanského výrobce. Tato zcela nová generace herních strojů má být plnohodnotná náhrada za klasická PC a přináší hned několik zajímavých novinek. ROG Mothership je zcela nový koncept herního přenosného počítače. Má vlastní stojánek umožňující individuální nastavení úhlu obrazovky a magneticky připojitelnou

32

Reseller Magazine

březen 2019 | www.rmol.cz

Profile for DCD Publishing s.r.o.

Reseller Magazine (3/2019)  

Reseller Magazine (3/2019)