SEHA LIGA

OÄŒEKIVANO: OdbojkaĹĄi Budvanske rivijere dobili derbi u „MoraÄ?iâ€?

Lovćen juri bodove u Ljubuťkom

Budućnost ugrabila set

DuĹže od oÄ?ekivanog trajala je pauza rukometaĹĄima Lovćena u SEHA ligi nakon poraza u Banjaluci od Borca (25:24) - punih 18 dana. Vremenske neprilike uticale su na dva odlaganja meÄ?a sa Crvenom zvezdom u Beogradu i dovele na „dnevni red“ meÄ? u LjubuĹĄkom protiv IzviÄ‘aÄ?a. - OÄ?ekujemo jako teĹĄku utakmicu, ali idemo na pobjedu. IzviÄ‘aÄ? je mlada, ali kvalitetna ekipa. KljuÄ? uspjeha je u naĹĄoj jakoj odbrani, te pametnom i efikasnom napadu kaĹže za „Vijestiâ€? lijevi bek Cetinjana % & ĹĄ ć. Izabranici % ĹĄ ć su u prethodnom meÄ?u u Banjaluci podbacili u drugom poluvremenu, poĹĄto su na odmoru vodili 11:7. - Tamo nam je falilo discipline i efikasnosti u napadu. Ali, uvjeren sam da ovoga puta to neće biti sluÄ?aj dodaje DraĹĄković. Kao i mnoge druge crnogorske ekipe, ali posebno one na sjeveru Crne Gore i u prijestonici, rukometaĹĄi Lovćena nijesu imali baĹĄ idealne uslove za trening, ĹĄto je oteĹžavalo pripreme za duel protiv IzviÄ‘aÄ?a, kojeg su Cetinjani savladali na svom parketu, u prvom dijelu lige, sa 39:30. - Malo nas je poremetio ovaj veliki snijeg i neigranje protiv Zvezde. Nadam se da to neće uticati na nas, da ćemo pruĹžiti dobru partiju i vratiti se zadovoljni sa ovog gostovanja zakljuÄ?io je DraĹĄković. Utakmica u LjubuĹĄkom poÄ?inje u 18 Ä?asova.

* ć * .(/ 0. ( 12 1(.32 ./( 12 . ( 14 - Dvorana „MoraÄ?aâ€?. Gledalaca: 150. Sudije: KovaÄ?ević i VujoĹĄević (obojica iz Podgorice). Poeni iz napada: Budućnost 34, Budvanska rivijera 44. Poeni iz bloka: Budućnost 8, Budvanska rivijera 16. Poeni iz servisa: Budućnost 5, Budvanska rivijera 10. Servis greĹĄke: Budućnost 17, Budvanska rivijera 13. GreĹĄke: Budućnost 6, Budvanska rivijera 10. * ć ( ĹĄ ć2 * 5 ć2 Ä? ć /2 % ć 0 5 42 $ ć 2 Ä? ć ..2 * ĹĄ ć .2 7 .2 Ä?# 2 #" ć

82 $ ć2 ) * ( Ć ć ć 32 ć2 ć2 Ć .12 $ ć2 $ Ä? .92 $ ĹĄ ć 0 5 42 ć ..2 & 5 ć 12 ÄŒ ć2 % ć ..) Nakon pet uzastopnih maksimalnih poraza, Budućnost je osvojila set protiv Budvanske rivijere - za razliku od 15. februara proĹĄle godine, kada su to uradili u Budvi, izabranici ; Ä? ć su sada u „MoraÄ?iâ€? poraĹženi sa 3:1. Na debiju novog trenera # ć , protiv kluba u kojem je ponikao kao igraÄ? i trener, Budvanska rivijera je izgubila prvi set u sezoni. To su, zapravo, jedine novosti u duelu dva najbolja crnogorska kluba, koji su posljednjih godina liĹĄeni bilo kakve neizvjesnosti. Izdanjem u drugom dijelu igre, i na poÄ?etku trećeg, PodgoriÄ?ani su nagovijestili da bi u finiĹĄu sezone, moĹžda, mogli biti neĹĄto ozbiljniji takmac nego do sada, iako je jasno da su Budvani u velikoj prednosti i apsolutni favorit za duplu krunu... - Nakon pet dana zajedniÄ?kog rada, smatram da smo odigralu kvalitetnu utakmicu, bez obzira na gubitak drugog seta, koji je bio produkt dobre igre Budućnosti, ali i naĹĄeg mlakog pris-

Sa tri asa odbio posljednji napad BuduÄ?nosti: Ivan RaiÄ? napada blok rivala tupa nakon furiozno i kvalitetno odraÄ‘enog prvog seta. Treći i Ä?etvrti set smo odigrali u jednom ritmu, ĹĄto je za pohvalu i Ä?estitke igraÄ?ima koji su koncentraciju i nivo igre drĹžali na jednom, stvarnom, nivou - komentar je Joksimovića. Nakon ĹĄto su ekspresno osvojili prvi set (uz pet poena iz bloka, tri Ć , te po jedan & 5 ć i % ć ), Ä?inilo se da će opet sve biti gotovo u tri seta, posebno ĹĄto je rivijera na startu drugog seta povela 4:1. MeÄ‘utim, PodgoriÄ?ani su se tada razigrali, pa je meÄ? postao i interesantan za gledanje. Asom Ä? ć , Budućnost je prvi put

povela (13:12), a na servis 7 stigla do 19:15 i izjednaÄ?ila na 1:1. Na krilima igre iz drugog seta (u kojem su imali Ä?ak pet asova), Budućnost je nastavila i na poÄ?etku trećeg, kada je stigla do voÄ‘stva od 9:5, ali je stala. Budvani su podigli nivo prijema i servisa, razigrao se $ Ä?, koji je u trećem setu osvojio osam poena, od Ä?ega tri servisom. Domaćin je vodio do 11:10, a onda je nakon izjednaÄ?enja na servis doĹĄao RaiÄ? i servirao u seriji Budvana od 9:0. To je bio preveliki udarac za Budućnost, koja se viĹĄe nije oporavila do kraja meÄ?a, iako je u Ä?etvrtom setu drĹžala prikljuÄ?ak do

8:9... - Mislim da je bilo bolje nego do sada. U meÄ? smo uĹĄli sa previĹĄe respekta, i taj grÄ? je bio prisutan na poÄ?etku. Ali, kako je meÄ? odmicao tako smo se i oslobaÄ‘ali, dolazili do neke naĹĄe igre. Nadam se da je na momente ta igra i bila kvalitetna. U trećem setu vidjelo se koje je iskustvo na strani Budvanske rivijere, kod naĹĄeg voÄ‘stva 9:5 uĹĄla je u seriju i do kraja seta nije nam dala nijedan poen greĹĄkom. ÄŒestitam rivalu i nadam se da će u naĹĄim narednim susretima biti joĹĄ zanimljivije odbojke - kazao je VukÄ?ević.

LIGA Ĺ EST: Jadran u 3. kolu doigravanja za fajnl-for danas (13.15) gostuje Mladosti

Posljednja ĹĄansa za plasman na fajnl-for Posljednji voz za fajnl-for, dvostruki uzastopni ĹĄampion Jadranske lige mora da traĹži na gostovanju klubu koji je, uz Partizan, rekorder sa sedam titula prvaka Evrope - zagrebaÄ?koj Mladosti. Tri kola prije kraja Lige ĹĄest, hercegnovski Jadran je na 5. mjestu sa 23 boda, dok „Şapci sa Saveâ€? imaju 28. Zbog toga je jasno da mladom

timu sa Ĺ kvera samo pobjeda ostavlja nadu da moĹže makar da se pojavi na zavrĹĄnom turniru, za koji su vize već obezbijedili Pro Reko, Jug i Primorje. - Svima nam je jasno koliko nam znaÄ?i ovaj meÄ? protiv Mladosti. Trijumf u Zagrebu, uz pobjedu na koju raÄ?unamo protiv Mornara na naĹĄem bazenu, praktiÄ?no nam ovjerava

plasman meÄ‘u Ä?etiri najbolje ekipe u Jadranskoj ligi. S te strane nam je utakmica odluÄ?ujuća, ali mi, ipak, nemamo nikakav imperativ - rekao je ljevoruki napadaÄ? Jadrana ć. Novljani su već napravili veliki uspjeh u regionalnom takmiÄ?enju, poĹĄto plasman meÄ‘u prvih ĹĄest ekipa ne samo da im je donio mo-

gućnost borbe za zavrťnicu, već im je obezbijedio i prvu poziciju i bodovnu prednost u nadmetanju za prvaka Crne Gore. Međutim, puleni

će pokuĹĄati da iskoriste i ĹĄansu za plasman na fajnl-for Jadranske lige. - Svjesni smo snage Mladosti i kakva je to ekipa, pogotovo na domaćem terenu. RijeÄ? je o veoma kvalitetnom sastavu i mi moramo da pruĹžimo 100 odsto svojih mogućnosti da bismo odradili neĹĄto viĹĄe u tom meÄ?u. Već smo ove sezone pokazali da znamo da igramo protiv njih, kada smo ih na poÄ?etku Jadranske lige savladali na naĹĄem bazenu. Tada smo odigrali odliÄ?no, vratili se iz velikog rezultatskog minusa i uspjeli da pobijedimo. MeÄ‘utim, ovo će sasvim sigurno da bude mnogo drugaÄ?ija utakmica, jer Mladost u Zagrebu igra

drugaÄ?ije - konstatovao je Sekulić. Najveća snaga ZagrepÄ?ana su odliÄ?ni golman ć, bek Ä? ć i fenomenalni centri ć i ! "# $ . - Svjesni smo njihove snage, pogotovo kvaliteta Pavića, UdoviÄ?ića, Hinića i Radua, koji su okosnice njihove igre. Ako uspijemo da onemogućimo igru tim vaterpolistima, onda imamo ĹĄanse da ostvarimo povoljan rezultat - zakljuÄ?io je Sekulić. Utakmica se igra na bazenu SC „Savaâ€?, a termin je veoma neobiÄ?an 13.15 Ä?asova. Razlog je odrĹžavanje plivaÄ?kog mitinga u glavnom gradu Hrvatske. I preostala dva meÄ?a se igraju danas - Mornar doÄ?ekuje Jug (17 Ä?asova), a Pro Reko gostuje svojoj filijali Primorju (20.15). Ć

BUDVA u Sloveniji, Primorac protiv splitskog Jadrana

„Svima nam je jasno koliko nam znaÄ?i ovaj meÄ? protiv Mladostiâ€?: Luka Sekulić

' ( ) *+ , + Ć

Nastavlja se i takmiÄ?enje u Ligi sedam, a crnogorski klubovi igraju meÄ?eve koji, osim prestiĹža, i nemaju poseban znaÄ?aj - Budva gostuje Kopru (18 Ä?asova), dok Primorac doÄ?ekuje Jadran iz Splita (18.30). Budvani su u proĹĄlom kolu na svom bazenu bili bolji od Medveťćaka sa 13:12, a Kotorani su poraĹženi u Splitu od POĹ K-a rezultatom 10:7. Aktuelni ĹĄampion Crne Gore je ubjedljivo prvi u Ligi sedam (prenio je najviĹĄe bodova iz regularnog dijela regionalnog takmiÄ?enja) - Budva ima 21 bod, osam viĹĄe od drugoplasiranog POĹ K-a. Primorac je pretposljednji sa Ä?etiri boda. U 3. kolu se igra i meÄ? izmeÄ‘u Ĺ ibenika i POĹ K-a, dok je slobodna ekipa Medveťćaka.