Katalog aukcji Agra-Art 17 marca 2013

Page 130

98 ADAM BOROWY

99 ARIKA MADEYSKA

(Soko³ów Podlaski 1972, mieszka w Kosowie Lackim)

(Warszawa 1920 - Pary¿ 2004)

WY CIG

PEJZA¯, ok. 1959

olej, p³ótno, 73 x 100 cm sygn. p. d. : ABor Na blejtramie napis: ADAM BOROWY WY CIG

olej, p³ótno naklejone na sklejkê, 51 x 37 cm sygn. p.d : MADEYSKA A Na odwrocie na sklejce napis tuszem: MADEYSKA ARIKA | WARSZAWA | BERNARDYÑSKA 1A; o³ówkiem: BERNARDYÑSKA | PEJZA¯ Ponadto trzy szcz¹tkowo zachowane nalepki, m.in. nalepka wystawy w Warszawie w roku 1959.

3 000 z³ Informacja o artystach - www.agraart.pl

estymacja: 4 000 - 6 000

43 000 z³

estymacja: 8 000 - 10 000

Obraz reprodukowany: - Gazeta Pomorska Bydgoszcz z dnia 13 sierpnia 1959; - G³os Szczeciñski Szczecin z dnia 13 sierpnia 1959; - G³os Wybrze¿a Gdañsk z dnia 22-23 sierpnia 1959 (wszystkie trzy reprodukcje to zdjêcie artystki w pracowni z prezentowanym Pejza¿em na sztalugach).