Nr 22 (022) 11 czerwca - 17 czerwca 2010

Piłka nożna Wyniki, tabele, mecze

Piłka nożna IV liga - grupa lubelska

Niezawodny trener

27 kolejka – 2/3 czerwca Janowianka – Łada 2:2 (Bielak 21, Firosz 84 – Zarczuk 76, Rozwadowski 90), Roztocze – Huragan 3:0 (Piotr Lipiec 3), Hetman – Cisy 1:0 (Wójcik), Chełmianka – Unia 2:1 (Drob 45, Zdunek 48 - Zieliński 16k), POM – Start 0:1 (Polikowski 18), Orion – Lublinianka 1:3 (Żarnowski 54 - Góral 15,47, Martyniak 90). 28 kolejka – 5/6 czerwca Łada – Orion 1:0 (Zarczuk 83), Lublinianka – Olender 0:2 (Albingier 62, A. Kusiak 74), Start – Janowianka (Szarowski 59sam. – Gąbka 36) , Lewart – POM 3:1 (Mitura 39,84, Urbaś 45 – Szalak 90), Unia – Sparta 2:2 (Ręba 15, Boniaszczuk 27 – Ziarkowski 67, Kozioł 84), Cisy – Chełmianka 2:4 (Adamczyk 43, Zawadzki 90 – Krzyżak 6, Fajman 17, Drob 38, Tatysiak 77), Huragan – Hetman 2:5 (Mazur 66, Krzemiński 90 – Ivliev 25,73, Nikonowicz 31, Wójcik 56, Przemysław Skrzypczyński 58), Orlęta – Roztocze 1:0 (Gaj 14). 9 czerwca Olender – Orlęta 2:1 (Dobromilski 42, Stelmach 49 – Grula 54), Sparta – Lewart 1:0 (Adamiec 13k).

O słabszej dyspozycji z pierwszej części rundy rewanżowej zapomnieli już piłkarze Łady Biłgoraj. „Biało - niebiescy” wygrali z Orionem Niedrzwica 1:0, przedłużając serię spotkań bez porażki do pięciu. Zwycięstwo biłgorajanom zapewniło trafienie niezawodnego Ireneusza Zarczuka.

41:60

29 kolejka – 13 czerwca Olender – Roztocze (n.17), Lublinianka – Łada (n.17), Hetman – Orlęta, Chełmianka – Huragan, Sparta – Cisy, POM – Unia, Janowianka – Lewart, Orion – Start.

Po remisie wywalczonym już w doliczonym czasie gry wyjazdowego starcia z Janowianką Janów Lubelski zawodnikom Łady przyszło podejmować na własnym boisku drużynę Orionu Niedrzwica. Zespół prowadzony przez Waldemara Wiatra miał bardzo udaną jesień. Na półmetku rozgrywek niedrzwiczanie plasowali się na drugim miejscu w tabeli, premiowanym awansem do III ligi. Jednak wiosną team z Niedrzwicy ani trochę nie przypomina już drużyny, która w pierwszej części sezonu potrafiła wielokrotnie urywać punkty faworytom. Szkoleniowiec Orionu szuka usprawiedliwień swojej ekipy. - Niestety ciężko zmobilizować zespół, który wie że nie awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej, ani nie opuści szeregów IV ligi. Nie inaczej było też i w starciu z Ładą. Goście próbowali zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale to nie wystarczyło na „biało - niebieskich”, którzy tego dnia grali ze zdwojoną determinacją od początku spotkania. Choć od pierwszego gwizdka arbitra znacznie więcej ochoty do gry przejawiali miejscowi, to pierwsze groźne ataki były dziełem rywali z Niedrzwicy. Przyjezdni zagrozili bramce Grzegorza Wlizło wykonując seryjnie w przeciągu kilku minut stałe fragmenty gry. Gdyby przy którymś z nich przytomniej zachowali się napastnicy Orionu to rywale mogliby się cieszyć z prowadzenia. Jednak później zarysowała się wyraźna przewaga piłkarzy z Biłgoraja. Gospodarze robili sporo zamieszania dzięki dobrej grze skrzydłowych. Na prawej stronie pomocy dobrze dysponowany tego

dnia był Jan Komosa, natomiast na lewej flance defensorów z Niedrzwicy próbował zwodzić Jakub Rozwadowski. Napór biłgorajan rósł wraz z upływem kolejnych minut. W 27 minucie przed doskonałą szansą na pokonanie Kamila Kozłowskiego stanął Ireneusz Zarczuk, ale jego uderzenie z najbliższej odległości minęło o centymetry prawy słupek bramki rywali. Osiem minut później w roli głównej znów wystąpił grający trener Łady. Napastnik „biało - niebieskich” znalazł się w niemal identycznej sytuacji, jak przed kilkoma minutami, tyle tylko że tym razem posłał piłkę nad poprzeczką. Wydawało się, że miejscowi dopną swego w 41 minucie. Wtedy niepilnowany na piątym metrze znalazł się Jan Komosa, który bez wahania uderzył na bramkę Kozłowskiego. Mocny strzał pomocnika Łady zdołał w ostatniej chwili zablokować jeden z obrońców Orionu. Nieporadność gospodarzy w ofensywie mogła się zemścić pięć minut przed końcem pierwszej części gry. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Marcina Gorczycę głową na bramkę Grzegorza Wlizło uderzał Piwowarski. Biłgorajskiego golkipera od utraty bramki uratowała poprzeczka. Po zmianie stron znów widoczna była optyczna przewaga Łady. Miejscowi za wszelką cenę dążyli do zdobycia bramki, jednak bramka Kozłowskiego w dalszym pociągu była zaczarowana. Goście „odgryzali” się niebezpiecznymi kontrami, po których futbolówka mogła niefortunnie znaleźć drogę do bramki „biało - niebieskich”. Jednak tego dnia szczęście sprzyjało lepszym.

W 84 minucie meczu z rzutu wolnego dośrodkowywał Sebastian Skrzypek, a pięknym uderzeniem głową popisał się Ireneusz Zarczuk zapewniając biłgorajanom dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Dziewiąta wygrana pozwoliła awansować Ładzie w ligowej tabeli na…9 miejsce, jednak małe różnice punktowe nad pozostałymi zespołami powodują, że piłkarze Łady nadal nie są pewni zachowania ligowego bytu. - Dzisiejsza wygrana była kontynuacją dobrej passy spotkań bez porażki. W kolejnym meczu w końcówce spotkania zdobywamy bramkę na wagę punktów. Gramy do końca. Zostały nam dwa mecze i będziemy się starali wywalczyć w nich jak największą ilość punktów - podsumował trener Ireneusz Zarczuk. - Dziś Łada była lepszym zespołem. Co mogę powiedzieć o postawie mojego zespołu. Niestety wiosna nie jest dla nas udana i dobrze że jesienią wywalczyliśmy taką ilość punktów, bo teraz praktycznie nie grozi nam widmo spadku do niższej ligi. Łada Biłgoraj - Orion Niedrzwica 1:0 (0:0) Bramka: Zarczuk 84' Łada: Wlizło - Góra, Skrzypek, Bubiłek, Krzyszkowski, Rozwadowski, Wołoszyn (77 Iwanek), Onkiewicz, Komosa (63 Obszyński), Zarczuk (90 Bednarz), Garbacz (66 Rataj). Orion: Kozłowski - Feliński, Piwowatrski, P. Gorczyca, Piech, Witek, Olko, Żarnowski, M. Gorczyca, Boguszewski (63 Szymuś), Gutek. Żółte kartki: Witek, Feliński, Olko, Piwowarski Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).

Kura

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA 27 kolejka – 5/6 czerwca Nord – Tur 1:1 (Kaszuba 27 – Gorczyca 88), Korona – Cosmos 4:0 (Brytan 7k, Borowiak 32, Dyda 42, Lechowicz 45), Unia – Kryształ 1:0 (Baran 75), Sparta – Omega 1:3 (Czerwiński 72 – Andrade 48, Santos 62, Ignaciuk 88), Echo – Płomień 5:0 (Waga 20,65, Pliżga 35,78,85), Huczwa – Granica 2:1 (Somik 20, A. Mac 84 – Leszczyński 49), Victoria – Tanew, Ostoja – Olimpiakos (przeł. 16.06), 19 kolejka 3/9 czerwca Cosmos – Olimpiakos 3:4 (Okoń 10,38, Dołęski 51 – Baran 44,65, Bielak 81, T. Mazurek 89), Korona – Nord 4:0 (Dyda 46, Borowiak 58, Bataszow 62, Chromiec 63), Victoria – Echo 2:2 (Rymarz, Paluch), Płomień – Tur (nie odbył się), Omega – Tanew , Sparta – Kryształ 1:2 (Krawczyk - Hałas, M. Kycko), Huczwa – Ostoja 5:1 (Mruk 41, Anioł 45, Pavlenko 58, Orzechowski 66, Joniec 68 – Blonka 4), Granica – Unia 0:2 (Baran 16, Otręba 74). TABELA ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Lp.