3 minute read

Motokros EP

BRAĆA IRT NAJBRŽI U OREHOVOJ VASI PIŠE: BORNA VINCEK FOTO: BORNA VINCEK, YOUTHSTREAM

Posljednja runda EMX-Open prvenstva održana je u Orehovoj Vasi u Sloveniji. Pobjedu je odnio Vasi pokvarilo bolji plasman. Najbolji Hrvat u ukupnom poretku je Marko Leljak na 8. mjestu, Danijel Božić je domaći, slovenski vozač Matevž Irt ispred svog brata Jerneja, te Čeha Petra Bartoša. Blizinu ove utrke iskoristili su i neki hrvatski vozači. Marko Leljak je ponovo bio najbrži Hrvat. Nakon što je u prvoj utrci bio deseti, u drugoj je završio kao peti i tako zauzeo ukupno 6. mjesto. Danijel Božić je bio 15., Danko Braim 18., a Luka Križnik 20. Rus Semen Rogozin je na ovoj priredbi bio tek osmi, no zadržao je bodovnu razliku u odnosu na Bartoša te tako postao prvak. Treće mjesto u ukupnom poretku pripalo je Bjelorusu Evgenyju Tyletskom, kojemu je tek sedmo mjesto iz Orehove za mjesto slabiji. Od ostalih Hrvata tu su: Hrvoje Karas na 14. mjestu, Luka Križnik je ukupno 22., a Danko Braim je zauzeo 34. poziciju. EMX-65 & EMX-85 Finale Europskog prvenstva u klasama EMX65 i EMX85 održano je u sklopu MXGP-a Finske. Na iznimno teškoj i pjeskovitoj stazi Hyvinka nastupili su samo najbolji vozači iz četiri europske zone. Među njima

Marko Leljak - EMX Open Nikola Hranić - EMX85

EMX OPEN KONAČNI POREDAK su bili Dominik Piskor i Nikola Hranić, koji su zahvaljujući osvoje1. 2. 3. Rogozin Bartoš Tyletski 281 243 235 nim naslovima u zoni Jugoistok ostvarili pra4. Burenko 223 vo nastupa na završni5. Michalec 198 ci. U subotu su voženi 8. Leljak 78 slobodni treninzi i kva9. Božić 73 lifikacije, ali i po jedna 14. 22. 34. Karas Križnik Braim 51 39 26 utrka, dok je u nedje lju vožena druga, final na utrka. Dominik Piskor je u klasi EMX65 bio 39. na slobodnom treningu, dok je u kvalifikacijskoj vožnji bio za mjesto bolji. Prvu utrku je završio na 35., a drugu na 37. mjestu. Ujedno je zauzeo 37. poziciju u ukupnom poretku. Nikola Hranić je u klasi EMX85 na slobodnom treningu zauzeo 23. mjesto, dok je u kvalifikacijskoj vožnji bio 29. Prvu utrku je završio na 27. mjestu, a u drugoj je bio za poziciju slabiji. U ukupnom poretku je tako zauzeo 30. mjesto. Pobjede su inače odnijeli Rus Nikita Kucherov u EMX65 te Belgijac Jago Dominik Piskor - EMX65 Geerts u EMX85. n

MOTOKROS - KUP NACIJA EUROPE

Italija najbolja u Europi, a mi sedmi Po novom sustavu Europski kup nacija afirmira mlade vozače

Europski kup nacija u motocrossu održan je dom održava Kup nacija za žene. Filipaj na 17. mjestu. U drugoj utrci je Hranić no. U prvoj vožnji Crnkov- mjestu završile Franić je bio 15., a Križnik 16. U cuskinje s istim brokrajem kolovoza u češkom Pacovu. Sam Europski kup se od prošle godine održava prema novom konceptu. Naime, reprezentaciju čine dva vozača u klasi MX85, te po jedan vozač u klasama MX125 i MX250. Time je samo natjecanje podređeno razvoju i afirmaciji mladih vozača. Uz navedene klase se već treću godinu za reNa natjecanje je bila prijavljeno ukupno 10 reprezentacija, među kojima i reprezentacija Hrvatske u prvobitnom sastavu: Luka Križnik u MX250, Luka Crnković u klasi MX125 te Nikola Hranić i Dominik Piskor u klasi MX85. No, Piskor se na treningu dan uoči natjecanja ozlijedio te ga je zato zamijenio Mischel Filipaj. U prvoj utrci klase MX85 Nikola Hranić je završio na 13. mjestu, a Mischel došao do 16. pozicije, a Filipaj je završio na 18. mjestu. mjesto. Kod žena su taUtrke Klase MX125 i kođer slavile TalijanMX250 vozile su se zajed- ke, dok su na drugom drugoj vožnji su se malo jem bodova kao i Nipopravili, pa je Križnik jemice. n

došao do 8. pozicije, a Crnković je poboljšao plasman na 14. mjestu. Ukupni pobjednik je bila Italija ispred Nizozemske te Francuske, dok je naša reprezentacija zauzela 7.