Урок конкурс прощавай букварику

Page 1

Урок-конкурс «Прощавай, Букварику» Форма проведення : конкурс Мета: закріпити й поглибити знання учнів з читання; виховувати бажання більше дізнатися; розвивати мислення, мовлення, уяву, увагу; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку: До уроку діти об'єдналися в 3 групи: «Читайки», «Розумійки», «Знайки». Вчитель: Шановні діти і гості! Сьогодні у нас урок – конкурс «Прощавай, Букварику!» Буквар ви вже вивчати закінчили, цю книжку полюбили, як зорю. Вона усіх вас грамоти навчила, тож скажемо спасибі Букварю! Ви наполегливо і старанно трудились, робили це ви, друзі, залюбки. З книжок багато мудрого навчились, воно вам знадобиться навіки. 1 учень: Ось над містом, тихим ранком, Зайнялась зоря! В нашім класі урок – конкурс До Свята Букваря! 2 учень: Є святкових днів багато, Нам усіх і не згадать… А між ними й наше свято – Вшанування Букваря. 3 учень: Навкруги гостей багато – Є бабусі, мами й тата. Всі прийшли нас привітати Із Буквариковим святом. 4 учень: Це свято першокласників збирає, нас мами і учителька вітає. Радіє, веселиться дітвора – сьогодні свято, свято Букваря! 5 учень: І ми гостей вітаємо! І дуже вам радіємо. Усі вже букви знаємо Книжки читати вміємо! 6 учень: Буквар взяли ми перший раз, Коли прийшли у перший клас.


Сьогодні хочемо сказати: Всі: Тепер ми вміємо читати! 7 учень: Ми всі вчимося залюбки, Гартуємося, міцніємо, Читаємо з захватом книжки, І про майбутнє мріємо. 8 учень: Взяв до рук Букварик я, Там букви всі від «А» до «Я». Від звуків до складів та слів Букварик стежку нам провів. 9 учень: Тепер ми розуміємо, Що букви треба знати, Щоб навчитися читати. 10 учень: Буква – ключ від знань і від науки. Старанним він дається в руки. 11 учень: Ця книжка добра і весела, Її знають і міста, і села. З кожним з нас вона вже подружилась, Щоб дитина легко вчилась. Вчитель: - Діти, а що ж це за книжка така? Всі: - Букварик! Вчитель: - Покличмо його до нас на незвичний урок. Всі: - Букварику, йди до нас! Букварик: Я, Букварик, вам відомий, Залюбки всіх вчу читати, Я мандрую по країнах, З Алфавітом я дружу, І малечу, як зустріну, Грамоти одразу вчу. (Заходить Алфавіт і плаче) Алфавіт: - Ой –ой – ой! Я на конкурс поспішав, Посковзнувся і упав. З мене випали всі букви Вітер їх порозкидав.


Вчитель: - Давайте діти допоможемо Алфавіту зібрати букви та поставити їх по порядку. Отже, 1 конкурс «Віднови Алфавіт» . Вам потрібно вставити пропущені букви. Вчитель: - Перевіримо, чи всі команди правильно впорались з цим завданням. Алфавіт, нумо, поглянь! Алфавіт: - Молодці, діти. Букви швидко ви зібрали. По порядку їх розташували. Вчитель: - А зараз… Здається, до нас гість. Та це ж Незнайко! Незнайко: - А чого ви всі тут зібралися? Вчитель: - У нас урок – конкурс до Свята Букваря. Ось подивись і послухай, як дітки дадуть відповіді на мої запитання. 2 конкурс «Бліц опитування» - Скільки голосних звуків є в українській мові? (6) - Скількома буквами вони позначаються? (10) - Які є звуки в українській мові? (голосні і приголосні, тверді і м'які, дзвінкі глухі) - Які є букви? (писані, друковані, великі, маленькі) - Яка буква не позначає жодного звука? (ь) - Який м'який приголосний не має парного твердого? (й) Незнайко: - Ой, ой, ой! Конкурс! Це ж треба, всі літери вивчили, читати навчилися. А я також вмію і читати, і писати. Ось склав слова. Прочитайте їх! Вчитель: - 3 конкурс «Нумо, прочитай та слово відгадай». - ВЕЦІЛЬО (олівець) - ЛИПЗЕНК (пензлик) - ЛИНСТІПЛА (пластилін) Вчитель: - Ось, Незнайко, подивись як наші діти впорались із твоїм завданням. А тобі повинно бути соромно, що не вмієш читати і плутаєш букви при письмі. Незнайко: - Я для дітей склав ще й приклади з букв. Виконайте математичні дії та прочитайте слова. Вчитель: - 4 конкурс «Дії» 1) ПЕН – Н + РЕК – К + РВА = (перерва) 2) КАН + І + КОМ – ОМ + УЛА – А + И = (канікули) 3) ЩУ – У + ОДА – А + ЕННА – А+ ИК = (щоденник) Незнайко: - Молодці, впорались! Вчитель: - А ти гадав, що діти не вміють читати, додавати, віднімати. Отже, ти помилявся! Незнайко: - А чи впораються діти з моїми шкільними загадками? Вчитель: - 5 конкурс «Загадка» 1) У білому полі сині простягнулись лінії. Ними друзі йдуть, один одного за руки ведуть.

(букви в зошиті)


Білий зайчисько стрибає коричневим полем. Шкільній сумці я лежу, як ти вчишся, розкажу. Вчитель: - Ну, що розумні наші дітки? 2) 3)

(крейда і дошка) (щоденник)

Незнайко: - Так. Проте, я вигадав вам ще одне хитре завдання. Складіть за 2 хвилини декілька слів, використовуючи букви, що входять до складу слова ПАРОПЛАВ. Вчитель: - 6 конкурс «Слова» Вчитель: - Зачитайте слова, які утворили. (пара, лава, ропа, вал, пава, пора, рвав, повар, опал, лапа, порвав….) От бачиш Незнайко, діти вміють не тільки прочитати слова, а й скласти їх та правильно записати. Незнайко: - Так, я вражений! Цікаво, а чи знають діти казки? Про якого казкового героя йдеться? Вчитель: - 7 конкурс «Казка» 1) Поліно якось приніс Джузеппе до хати, Почав він з нього майструвати, Поліно стало розмовляти. Хто в цім поліні розмовляв? Кого Джузеппе змайстрував? (Буратіно) 2) Скоріше б вечір надійшов, Настала чарівна година, Щоб принц на сходах вже знайшов Криштальну туфельку єдину. (Попелюшка) 3) Стріла полетіла – попала в болото. А в ньому зелена потвора жила. Заради Івана стала чарівна, Красива, рум'яна. (Царівна Жаба) Вчитель: От бачиш, Незнайко, діти і казки знають, тому що багато вже читають. Незнайко: - А прислів'я про книги знають? Вчитель: - 8 конкурс «Віднови прислів'я» Золото добувають із землі,

розуму набирайся.

Хто багато читає,

коли її читають.

Книга вчить,

усе знати.

Книги читати,

як на світі жить.

Книга корисна,

той багато знає.

Книгу читай,

а знання – з книги.


Вчитель: - Бачиш, Незнайко, діти все знають і все вміють. А для тебе, Незнайко, сценка "Ледаче Кошеня» (дійові особи: учень, Кошеня, Баранець) Учень: Засмутилось Кошеня: Треба в школу йти щодня. І прикинулося вмить, Що у нього хвіст болить. Довго думав Баранець І промовив як мудрець: Баранець: Це хвороба не проста – Треба різати хвоста. Кошеня (кричить): Ніколи! Краще я піду до школи! Вчитель: - Так, Незнайко, якщо хочеш багато знати, треба багато вчитися! В нашому класі ледачих немає. А які дітки в нас є? 1 учень: Танцюристи, є й музики, Є спортсмени і базіки. 2 учень: Є плаксиві й веселенькі, Галасливі і тихенькі. 3 учень: Нетерплячі та активні, Артистичні і співучі. Всі: Отакі у нас є учні! 4 учень: І сьогодні всі разом ми дякуємо нашому Букварику за те, що навчив нас читати, мислити і багато працювати. Пісня «Букварик» 5 учень: Прощавай, Букварику, наш найперший друже. Ми тобі дякуємо дуже 6 учень: Жаль розлучатися, хоч і треба. Ми не забудем ніколи про тебе. 7 учень: Спасибі тобі за добру науку, За паличку першу і першу букву.


Букварик: - Спасибі вам за добрі слова Мені вже час Чекає інша дітвора. Вчитель: - Давайте, діти, оплесками проведемо наш Букварик. Ну а ти, Незнайко, будеш з нами вчитися? Незнайко: - А візьмете в 1 клас? Всі: - Так! Вчитель: Ось і завершився наш урок незвичний. Дійсно Букварик навчив вас читати, Гарно й сумлінно працювати. Тож хай щаслива вас чекає днина, Хай лиш радість принесуть знання! Ви навчайтесь, діти, на «відмінно» Цього від душі бажаю я! Прийшла пора підвести підсумок нашого конкурсу. 8 учень: Вже Букварик прочитали Повний курс наук пройшли А тепер безперестану Будемо читать книжки! -

Вчитель: - всіх учасників нашого конкурсу хочу нагородити медаллю: «Справжній читайлик» Вчитель: - А зараз надаємо слово вашим батькам. (Звернення батьків до дітей) Використана література: 1. Пономаренко Л.В., Тютюнник С.В. Ми – діти твої, Україно! Сценарії заходів національного спрямування. 1-4 класи. – Х.: Вид.група «Основа», 2015. – 126. 2. Степаненко Н. Урок – свято «Прощавай, Букварику!» - журнал «Початкова школа» № 3 (501), березень 2011 с. 61 – 63.


«Справжній читайлик»


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.