Page 1

SLOVO REDAKCE Tak jako všichni i náš časopis přivítal nový rok 2016. Odstartoval poslední desítku, která mu zbývá k jeho stému vydání. Tento výhled je však ještě poměrně vzdálený, obraťme se tedy k uplynulému času, který byl vyplněn spoustou kulturních akcí. Amaro jilo Vám přináší průřez akcemi, které proběhly od posledního čísla. Dále pak na stránkách časopisu naleznete pokračování hororového příběhu a poučný komiks. První časopis v novém roce byl doplněn opět obrázky, které vznikaly v hodinách výtvarné výchovy a výtvarném kroužku a Školním klubu. Příjemné čtení, listování a mnoho úspěchů přeje celému Osmecu a všem čtenářům redakce Amaro jilo a návštěvníci školního klubu.

Tentokrát rubrika ,,Stalo se“ funguje jako fotogalerie z akcí, které žáci Osmecu absolvovali od prosince do února. Zajímavých akcí bylo mnohem více, jsme však omezeni stránkami, proto jsme pro Vás vybrali jen některé. Oživte si je s námi! 

8.12. 2015 Vystoupení na Zelňáku

9. 12. 2015 Celoměstský turnaj deskových her. Skvělý úspěch, Jakub Gregurek, 4. místo - kat. Starší žáci!

14. 12. 2016 Vystoupení na nám. Svobody fandíme těm, kteří v zimě účinkují.

15. 12. Vánoční akademie netřeba dalšího komentáře.

16. 12. Janáčkovo divadlo představení Čarokraj – podívali jsme se na jeviště.

Florbalový vánoční turnaj Mgr. Olga Kušnierová Florbalový vánoční turnaj trojic se letos uskutečnil 16. 12. ve středu. Rozhodčí Tonda Mirga – bývalý žák a praktikant z prvního stupně zahájil turnaj v 10:15. Odehrálo se 18 zápasů v základních skupinách a skupinách o umístění. V průběhu turnaje vládla dobrá atmosféra a všichni jsme si ho užili. Nejlepší hráč turnaje byl Filip Holub z týmu ČR a nejlepší střelec s 10 góly Robert Gulkáš z Komety. Vítězný tým KUŠNIEROVCI reprezentovali Emir Ramič, Pepa Zubák a Laďa Ferenc, kteří všechny zápasy vyhráli. Na druhém místě byla KOMETA ve složení Robert Gulkáš, Pepa Triebl a Jirka Gregor. Třetí místo si vybojovali SLOVÁCI: Jožko Čonka, Tom Dirda a Nikolas Horváth. 4.místo ČR 5.místo Úleťáci 6.místo Real 7.místo Pittsburg 8.místo Atletico 9.místo Holky

Fotbalový fotbal trojic Mgr. Olga Kušnierová Vánoční fotbalový turnaj trojic odehrálo 17.12. 2015 devět týmů. Hrálo se ve třech skupinách a souboje byly vyrovnané. Celkovým vítězem se stal tým Kušnierovci : Emir Ramič, Tom Dirda a Zdeněk Gabčo, na druhém místě Bílý Balet ve složení Filip Holub, Mirek Horváth a Laďa Ferenc a na třetím místě Real – Robin Dirda, Niki Farkaš a René Malík. Nejlepší střelci byli Filip a Robin Dirda, ale na penalty byl úspěšnější Filip Holub z 8.A. Nejlepším hráčem turnaje se stal Viktor Ferčák ze 7.A.

POČTENÍČKO V tomto čísle Vám přinášíme pokračování příběhu Daniela Procházky. Snad Vám bude alespoň trochu běhat mráz po zádech. To, co reportér Miles spatřil, viděl poprvé. Byl to pacient ústavu. Měl zohavený obličej a po celém těle nepěknou vyrážku. Miles prolezl šachtou a seskočil dolů na další chodbu. Všechny cesty zde byly zataraseny, až na jedny dveře vpravo. Vešel do nich a dostal se zase do tmavé a zpustošené místnosti. Lépe řečeno do knihovny., ve které bylo několik nebožáků pověšených za nohy dolů a další hromada těl a nad nimi dožíval těžkooděnec, který náhle promluvil.,,Ty nevíš, co se tu stalo, uteč, dokud můžeš! Zachraň si svůj život!“ jen to dořekl, naposledy se nadechl a zemřel. Miles ho však neposlechl a šel dál. Jakmile se dostal z knihovny na další chodbu nezbývalo, než ji celou projít. Jediná cesta, která se nabízela byla škvíra mezi nábytkem. Sotva se škvírou protáhl, zaslechl za sebou, jak někdo říká:,,Malé prase!“hned potom ho někdo chytil za krk a prohodil ho oknem o patro níž, do registrační haly. Pár minut potom se Miles probudil a nad sebou viděl plešatého muže s křížem na hrudi. Říkal si sám pro sebe:,, Konečně, konečně došel. Musí se stát svědkem, musí ukázat světu pravdu!“ V té chvíli Miles opět omdlel, když se probudil, plešatý muž už tam nebyl. Zvedl se ze země a porozhlédl se. Všiml si, že je v nějaké velké hale s výtahem, mnoha dveřmi a schody nahoru i dolů. Vyzkoušel, které dveře jsou zamčené. Zjistil, že jen dvoje vedou do dlouhých chodeb,. Vydal se jednou z nich a na toaletách ho čekal další hrůzný nález…………………………………………………..pokračování příště.

KOMIKSOVÁ PŘÍLOHA AUTOR KOMIKSU: MICHAL KROKA, 8.A