Međimurske novine 684

Page 53

OLVWRSDGD I. HOL - poraz Me imurje Centorometala u 1. kolu KOĹ ARKA

A 2 LIGA SJEVER

Sjajna obrana Me imurja! U prvom kolu drugoligaťkog nadmetanja na sjeveru Lijepe naťe odigrano je nekoliko zanimljivih utakmica u kojima su odli nom pripremljenoť u, kako kondicijskom, tako i takti kom, prednja ili naťi klubovi akovec, Me imurje i novajlija Nedeliť e, dok se od Modeksa niti nije o ekivalo da neťto uťi ari u Vrbovcu kod jednog od favorita cijele lige. U akovcu je gostovala napada ki najpotentnija ekipa lige – varaŞdinska Vindija, pa je uspjela u 30 minuta utakmice ili nakon pune 3 etvrtine zabiti - 22 koťa!?Da ne bude zabune o kvaliteti, ista proťlogodiťnja Vindija se za ovu sezonu joť i dodatno poja ala s tornjevima od 214 i 208 cm! No, presudila im je visoko motivirana ekipa Me imurja koja je rijetko vi enom (na ovom nivou natjecanja) individualnom obranom ve u ranoj fazi utakmice odvela susjedski derbi u jednosmjernu ulicu. Gosti su u posljednjoj dionici igre uspjeli smanjiti svoj veliki rezultatski zaostatak, no nedovoljno za popravljanje dojma. Uostalom, kona ni rezultat utakmice (66:39) sve govori. akovec je potvrdio dobru formu iz pripremne faze, pa je ve u prvom kolu s neugodnog gostovanja iz ur evca donio bodove, te iz vrlo uvjerljivog nastupa nagovijestio i ove godine borbu za

REZULTATI, SASTAVI, KOŠEVI, TABLICA Podravac – Prima pivo Ivan ica 73:60 Grafi ar – Bjelovar 114:71

-43

prvo mjesto. Pobjeda je od samog po etka bila trasirana kroz vrstu obranu i e ikasan napad u kojem su po koť bili opasni svi igra i koji su izlazili na parket. Na kraju uvjerljiva pobjeda od skoro 30 koťeva razlike. Nedeliť e je kao novajlija u ligi o ekivalo teťku utakmicu na tradicionalno teťkom gostovanju u KriŞevcima. O ekivanja su se i obistinila, dvoboj je bio doslovno rezulatski neizvjestan do posljednje minute. Presudila je gostuju a preciznost u ťutu za tri poena u drugom poluvremenu. U svakom slu aju, kao ťto smo i predvidjeli, Nedeliť e ima apsolutno pravo na razmiťljanje o gornjem dijelu tablice A 2 lige Sjever. Oslabljeni Modeks je kod jednog od najja ih ekipa u ligi, Petra Zrinskoga iz Vrbovca o ekivano poraŞen visokom razlikom. Koťarkaťima iz Murskoga Srediť a preostaje joť nekoliko bezbriŞnih nastupa (Me imurje, Vindija, akovec) u kojima e teťko, u stvari nemogu e do bodova, dok ih prave utakmice za opstanak o ekuju od 5. kola (Bjelovar kod ku e) pa na dalje. (bh) Me imurje – ŠK Vindija 66:39 (21:10, 14:8, 18:4, 13:17) ME IMURJE: Podvezanec 2, Terek 12, Novak Marek 10, Vugrinec 12, Habuť 4, aji 3, Hrka N. 9, Drk 4, Leva i , Novak Mario 10, Car, Šopar. Mladost – akovec 62:90 (22:28, 19:20, 14:25, 7:17) AKOVEC: Horvat 24, Novak Mat. 18, Radinovi , Megla 15, Mudri 11, Zaspan 7, Juras, Ostoja 6, Biťevac 8, Stani 1, Novak N., Lenar . Radnik – Nedeliť e 65:74 (20:17, 12:11, 13:21, 20:25) NEDELIŠE: Gospo i 2, Hrga J., Marciuť 1, Golubi A. 26, Hrga D. 12, Šegovi , Golubi N. 2, Plazani , Kranj ec 13, Valkaj 18. Petar Zrinski – Modeks 99:56 (18:14, 27:16, 28:17, 26:9) MODEKS: Varga 6, Brodar, Kralji , Radikovi , Leva i , Bedi 10, Vehtersbah 8, Bogdan 6, Fran i 11, Dodlek 2, Srnec 13.

HRVATSKI KUP

NedeliĹĄ e u finalu! U finalu Kupa za podru je naĹĄe Ĺžupanije igrat e A 2 ligaĹĄi NedeliĹĄ e i akovec. NedeliĹĄ e je nakon lagane utakmice i pobjede u Prelogu do ekalo sraz protiv Me imurja koje nije ponovilo dobru igru u obrani kao dan ranije protiv Vindije. Naprotiv,

REZULTATI, SASTAVI, KOŠEVI Prelog – Nedeliť e 51:76 (8:19, 17:17, 11:29, 15:11) PRELOG: Šari , Ciglar M. 2, Todi , BlaŞeka 8, Poljak 4, Mikec, Ciglar D. 5, BlaŞona 7, Poredoť 20. NEDELIŠE: Gospo i 1, Hrga J. 8, Marciuť, Golubi A. 16, Hrga D. 9, Mikolaj, Šegovi 7, Golubi N. 2, Plazani 4, Valkaj 15, Kranj ec 14.

koťarkaťi Nedeliť a su poga ali iz svih mogu ih i nemogu ih pozicija, dok je s druge strane stariji Medo trpao koliko je mogao, imao ak i ťut za pobjedu, no ovaj puta nije uťlo. Nedeliť e u finalu igra protiv akovca koji je ipak favorit ovoga natjecanja. Barem za razinu naťe Şupanije, ak i regije Sjever! (bh) Nedeliť e – Me imurje 84:82 (22:25, 23:16, 20:23, 19:18) NEDELIŠE: Gospo i 3, Hrga J., Marciuť, Golubi A. 30, Grga D., Mikolaj 1, Šegovi 3, Golubi N. 6, Plazani 3, Valkaj 20, Kranj ec 18. ME IMURJE: Podvezanec 3, Terek 6, Novak Marek 7, Vugrinec 13, Habuť, aji 7, Hrka N. 14, Drk, Leva i , Novak Mario 32, car, Šopar.

VaraĹždin - Me imurje Centrometal 3:0

Pravi otpor VaraĹždincima samo u tre em setu Bez bodova su odbojkaĹĄi hrvatskog prvoligaĹĄa Me imurje Centrometala otvorili novu odbojkaĹĄku sezonu. Premda se u VaraĹždinu o ekivala, ako ne baĹĄ pobjeda, onda barem pet setova, naĹĄi odbojkaĹĄi kao da su zaboravili kako nadmudriti VaraĹždince, iako im je to uspjelo u dva navrata tijekom pripremnog razdoblja. U prva dva seta slabo pa repriza. Nakon po etnog vodstva od poena ili dva Me imurci parket kao da prepuĹĄtaju doma ima. Mnogo bolje raspoloĹženi VaraĹždinci u prvom su

PROMIJENJEN sustav natjecanja

Normalni dvokruĹžni sustav Klubovi e normalno odigrati dvokruĹžni sustav natjecanja u ovoj sezoni I. HOL, s tim da e Zagreb i Mladost igrati MEVZA ligu. Nakon 18 kola ĹĄest najbolje plasiranih, uz dva “Europljanaâ€? ulaze u doigravanje za prvaka, dok ostale ekipe ostaju na mjestu kojeg su zauzele tijekom sezone, a posljednji ispada u 1. B ligu.

setu bod mogli pisati ve kod 16:10, u drugome kod 18:13. Umnogome je odluku donosila izvanredna serva mom adi iz VaraĹždina, koju naĹĄi odbojkaĹĄi nisu znali zaustaviti niti valjano primiti, dok je s druge strane ma imurski ĹĄut eĹĄ e bio neprecizan. Uzbu enje tek u tre em setu, kad doma i opet rade zamjetnu razliku na 18:13, da bi se Me imurci odjednom probudili i po eli igrati kako valja. Nakon ĹĄto je novopridoĹĄli CentrometalaĹĄ GrubiĹĄi servirao u mreĹžu, mnogo je bolji Petran, na ijem servisu naĹĄa ekipa dolazi do 24:24. ak su odbojkaĹĄi iz re ana preĹĄli i u vodstvo kod 25:26, neizvjesnost je drĹžao dobar Kova , no potom ipak pogreĹĄke opet donose svoje, a VaraĹždin kod 29:27 osvaja tri boda. Strateg Me imurje Centrometala Sre ko Horvat nije mogao biti zadovoljan vi enim: “Doma in je u utakmicu uĹĄao mnogo bolje, i odli no su procijenili da e im za pobjedu trebati jak i agresivan servis. Forsirali su naĹĄeg libera i imali neuobi ajeno visok postotak prolaska servisa, na tome su zaradili poprili no bodova. doma in uĹĄao puno bolje, znali da ĹĄansa u jakom servisu, forsirali su naĹĄeg libera. U visokom postotku riskantan servis.

Na tome dobivali, imali visok postitok srevisa.â€? Mogao je na kraju Centrometal osvojiti barem bod, da se okrenuo tre i set u potpunosti, vjerojatno bi se otiĹĄlo i u peti set: “U drami tre eg seta imali smo priliku i kontre, mogli smo nanovo otvoriti utakmicu i izboriti peti set. No, mislim da krajnjih 3:0 nije de initivan omjer snaga, jer mi nismo bili pravi. Treba i naĹĄem novom tehni aru GrubiĹĄi u joĹĄ vremena da se uigra, ali vjerujem da se ne emo morati bojati za

(25:20, 25:20, 29:27)

VaraŞdin, dvorana u Graberju, gledatelja 100. Suci: Raki – Radanovi (Osijek) VaraŞdin: A. i kovi , Miťek, Kurteť, Tomi i , Vincek, M. i kovi , Rai , Cvrkalj, Modri , Kapus , Josi Me imurje Centrometal: David, Grubiťi , Kova , Marciuť, Petran, D. Posavec, M. Posavec, T. Posavec, Todorovi , Vabec

ostanak.� Po prvi e puta sluŞbenu utakmicu Centrometal odigrati idu e subote u novoj dvorani SGC Aton. U goste stiŞe Daruvar, debitant lige, koji je na otvaranju sezone s 3:2 bio bolji od Šibenika. O novopridoťloj ekipi malo se zna, tek to da su angaŞirali ve i broj igra a iz Karlovca i Zagreba, sve odredom mladih odbojkaťa. Kako je najavio Horvat, neizvjesnosti oko pobjednika u Nedeliť u ne bi trebalo biti. (Ivana Strahija)

PRVA DUKAT hrvatska rukometna liga

Odli ni PreloĹžani u Crikvenici Nakon poraza protiv Buzeta i ozljede prvog vratara Maleka nije bilo lako vratiti se preloĹĄkom sastavu u daljnju normalnu kolote inu prve hrvatske rukometne lige. Me utim, “na muci se poznaju junaciâ€?. PreloĹžani su se pod vodstvom trenera Peteka o ito dobro spremili za ovu sezonu, psiholoĹĄki su puno ja i nego je to bio slu aj ranije i, ĹĄto je najvaĹžnije, igra ki puno raznovrsniji i kompletniji nego je to bio slu aj nekad kad se gostovalo. Tako je na drugom gostovanju i vru em terenu u Crikvenici Prelog stigao do tre e prvenstvene pobjede rezultatom 29:25. Bila je to odli na predstava preloĹĄkog sastava u kojem je briljirao vratar Hamonajec na vratima, ali i cijela obrana, posebice u drugom poluvremenu kad je doma in u zavrĹĄnici potpuno razbijen. Ve