Page 1

COMAN, OUT!!! »2 1

O decizie socanta luata de managerul Rapidului. Dupa ce sa accidentat de 2 ori, o data pentru 4 zile si a 2-a oara la 3 zile distanta, sa accidentat iar pentru 3 saptamani, PwNeR crede ca deja, batranul Coman nu mai are sanse prea mari la Rapid.

2

Dupa un meci condus in prima repriza de Navodari, Rapidul a intors scorul si a punctat de 3 ori. Mutarea critica venita la pauza cand au intrat Spadacio si Cassio.

6

Chiar daca Sportul a dominat o mare parte din meci, Rapidul a reusit sa scoata un egal in deplasare cu o echipa cat se poate de in forma.

7

Batalie intre Romania, Israel si Elvetia pentru locul 15.

13

Meci pierdut si castigat in acelasi timp de Rapid. Dupa ce au fost condusi cu 2-0 in prima repriza, dupa un autogol al lui Rui Duarte in minutul 2 si golul lui Stancu, Rapidistii sau motivat si au echilibrat partida in a 2-a repriza. Putem sa ii spunem mai mult decat echilibrat, poate chiar dominat! De Ce

De Ce

Un autogol stupid al lui Rui Duarte in primele minute ale partidei, un pressing nebun facut in repriza a 2-a care merita mai mult si ocazii mai periculoase.

Dominati de Stelisti in prima repriza, revenind cu 2 goluri si punand o presiune imensa pe Stelisti in partea a 2-a a meciului, este ceva. Obositi dupa ce au jucat Meciul cu Victoria Branesti, Pandurii Tg. Jiu in aceasi saptamana. 10/11, repsectiv 17/11 si Steaua 21/11. Si Sportul 04/11. 14

Inca 1 meci fara victorie pentru Rapid

15

Chiar daca Rapid nu a castigat de 2 etape, ramane pe 1 si mai ales sa distantat la 5 pct. de locul 2 (fata de 3 pct. acum 5 etape).

16

Chiar daca a pierdut 2,5 pct. din cauza rezultatelor din campionat, Rapidul a urcat 2 locuri in clasamentul European pe cluburi, si este din nou, cea mai buna echipa cotata Romaneasca.