1 minute read

SPORT

Remi Varteksa, slavlje Podravine

VARAŽDINCI OSVOJILI 19. MEMORIJAL VUKOVARSKIH BRANITELJA

Pioniri Varaždina (2009. godište) osvojili su 19. Memorijal vukovarskih branitelja. Utakmice su se igrale na četiri stadiona – Borovo naselje, Radnički, Mitnica i Bogdanovci, a nastupilo je 16 ekipa. Varaždinski nogometaši u skupini su svladali Rijeku s 2:1, Šibenik s 4:2 i selekciju Amerike i Kanade s 1:0 te se plasirali u završnicu. U polufinalu su bili bolji od Hajduka s 2:1. U finalu ih je čekala Gorica i Varaždinci su slavili nakon penala.Uutakmiciza3.mjestoboljije bio Hajduk koji je pobijedio Dinamo. Titulu najboljeg igrača turnira odnio je Adriano Debelec iz varaždinske momčadi, najboljim vratarom proglašen je njegov suigrač Bartol Tuđan, dok je pehar za fair play otišao u ruke selekcije Hrvata iz Australije. (it)

Nogometa I Vara Dina Pora Eni Kod Hajduka

Odigrano je 21. kolo 3. NL Sjever, a derbi kola odigran je na stadionu Sloboda gdje su se susreli trećeplasirani Varteks i vodeći Radnik iz Križevaca. Završiloje3:3.Gostisupoveli u 23. minuti, no devet minuta kasnije Bumbari su izjednačili preko Saše Stojka. U 52. minuti Dejan Glavica je bio strijelac za 2:1, ali u 60. minuti Križevčani su izjednačili. U 86. minuti IvanDolovskizabiojeza3:2,no samo minutu kasnije Radnik je izjednačio na 3:3 što je na kraju bio konačni rezultat. Do novog slavlja stigla je ludbreška Podravina koja je na domaćem terenu pobijedila Podravac2:1.Doslavljajestigao i Polet iz Sv. Martina na Muri koji je s 5:1 deklasirao Papuk. Dinamo iz Domašinca kod kućejepaks2:0svladaoViroviticu, dok je Rudar s 3:2 poražen od Koprivnice. (it)

Elitna Nl

Bednja u derbiju

bolja od Ivančice

Kompletirano je 21. kolo Elitne županijske lige, a nedjeljni derbi odigran je u Beletincu gdje su se susreli vodeća Bednja i do ovoga kola trećeplasirana Ivančica. Slavili su Beletinčani s 2:0. U vodstvo ih je doveo Filip Holi u 39. minuti, da bi pet minuta kasnije Roberto Bregović svojim golom postavio konačni rezultat. Uvjerljiv je bio i Nedeljanec koji je u općinskom derbiju sa 6:0 svladao Budućnost u Vidovcu. Po dva gola za Nedeljančne postigao je Emanuel Škvarić, dok su po gol zabili Tomislav Medved, Filip Štefulj, Jošua Horvat i

Luka Modrić. U preostalim nedjeljnim susretima tuhovečki Polet s 2:0 je u Turčinu pobijedio Dubravku-Zagoractejezasjeona3.poziciju, dok je Jalžabet s 4:2 bio bolji od Plitvice u Gojancu. Još u subotu, 22. travnja Zelengaj je slavio protiv cestičkog Poleta s 3:1, dok je Novi Marof s 2:1 svladao Mladost iz Margečana. U zadnjem kolu prije razigravanja za prvaka, sredinu tablice i ostanak, vodeća Bednja gostuje kod Mladosti u Margečanu, a drugoplasirani Nedeljanec, kojiimaosambodovamanje od lidera, dočekuje Dubravku-Zagorac. (it)