Međimurske novine 766

Page 55

11. svibnja 2010.

17. kolo III. ŽNL istok SK – JADRAN 4:1 (2:0) EHOVEC. Igralište Makovica. Suci: Nino Škrobar (Brezje), Mario Horvat (Cirkovljan), Bernard Vu enik (D. Dubrava). Delegat: Antun Horvat. Strijelci: 1:0 Pigac (13), 2:0 Baranaši (41-11m), 3:0 N. Horvat (68), 4:0 Kramar (70), 4:1 D. Novak (80-11m). SK: Vojvoda (od 76. V. Novak), Baranaši , D. Horvat, Bašnec, Ke keš (od 62. Sinkovi ), Kuhanec, Pigac (od 78. Lon ari ), Vadlja, N. Horvat, I. Horvat, Kramar. Trener: Davor Horvat. JADRAN: Fegeš, Korent, Bedi , Colev, Gori anec, Horvat, Hamunajec, Varga (od 26. Mesari ), Bacinger (od 70. Jambrovi ), Kolari , Novak. Trener: Goran Kolari . Žuti kartoni: Fegeš, Colev, Bacinger, Koren (Jadran). Crveni karton: Koren (Jadran).

KRALJEV AN 38 – MLADOST URKIN 2:1 (1:0) DONJI KRALJEVEC. Igralište Fundacije. Suci: Jasmin Lozi (Belica), Mario Pintari (Nedeliš e), Ivan Pergar (Zasadbreg). Delegat: Daniel Košak (G. Mihaljevec). Strijelci: 1:0 Vlah (6), 2:0 Miketek (59-11m), 2:1 Pintari (82). KRALJEV AN38:Vlah,Radmanovi ,Pandur,Jakši ,Mlinarec,Stankov,Filipaši , Iskra, Lipi (od 57. Perca ), Miketek, Pigac. Trener: Miroslav Radmanovi . MLADOST URKIN: Magdaleni , Majeri (od 63. Hajdarovi ), J. Ciceli (od 63. A. Ciceli), urkin, Žerjav, Novak, Pintari , Rošani , D. Novak, Krznar (od 78. Hliš ), Furdi. Trener: Renato Ciceli. Žuti kartoni: Iskra, Filipaši , Stankov, Miketek (Kraljev an 38), Rošani , urkin, Žerjav (Mladost urkin).

HODOŠAN – BUDU NOST (M) 2:2 (0:2) DONJI KRALJEVEC. Suci: Kristijna Genc (Pretetinec), Ivica Križai (Štefanec), Davor Šupljika (Šenkovec). Delegat: Petar Krha (Novakovec). Strijelci: 0:1 D. Drk (29), 0:2 Sklepi (34), 1:2 Megli (68), 2:2 D. Kranj ec (90). HODOŠAN: Vidovi (od 36. Vuk), Košak, Mesari , Naran a (od 66. Grkavec), Kova evi , D. Krznar, Blagus (od 57. Megli ), D. Kranj ec, Lj. Krznar, Kova , Majeti . Trener: Sre ko Kova . BUDU NOST: Bauer, Fažon, Varga, Jurši , Zadravec, Marodi, Lisjak, D. Drk (od 77. Šolti ), Sklepi (od 66. Cerovec), Antolovi , Okreša. Trener: Stanislav Tot. Žuti kartoni: Kova , Grkavec (Hodošan), Marodi, Šolti (Budu nost).

III. ME IMURSKA NOGOMETNA LIGA - istok

SK ponovno u pobjedni koj kolote ini SK uvjerljiv sa Jadranom. Nakon pretrpljenog poraza od Budu nosti igra i mom adi SK-e brzo su se oporavili i kod ku e zabilježili pobjedu. U prvom dijelu strijelci su bili Miroslav Pigac u 13. minuti i etiri minute prije kraja prvog dijela iz kaznenog udarca Tomislav Baranaši . Nikola Horvat povisuje na 3-0 u 68. minuti. Dvije minute kasnije ve je 4-0, a strijelac Aleksandar Kramar. U 78. minuti kada je sudac utakmice Nino Škrobar opomenuo igra a Jadrana Darija Korenta isti je nastavio vrije ati suca i zaradio isklju enje. Jadran je po asni zgoditak postigao u 80. minuti iz kaznenog udarca koje je izveo Danijel Novak. Niti jedan doma i opomenuti igra , a ak etiri gostuju a igra a. Napredak spretno stigao do boda u Otoku. Nakon prvog poluvremena i vodstva doma ih od 2-0, Napredak je u posljednjih desetak minuta utakmice uspio sti i do poravnanja rezultata na 2-2. Za Otok je oba zgoditka postigao njihov najbolji strijelac, a trenutno i najbolji strijelac lige Matej Gorupi . Bod za Napredak je tim ve i jer su od 63. minute igrali sa igra em manje isklju en im je Siniša Mikolaj zbog grubog starta s le a na doma eg igra a. Za goste iz Gornjeg Kraljevca strijelci su bili Neven Bogdan i Dragan Kova i . ak petorica doma ih opomenutih igra a, a gostuju a trojica.

OTOK – NAPREDAK 2:2 (2:0) OTOK. Igralište Otoka. Suci: Goran Žgnaec (S. Ves), Valentino Kantoci (Šandorovec), Damir Klari (D. Mihaljevec). Delegat: Željko Podgorelec. Strijelci: 1:0 Gorupi (13), 2:0 Gorupi (33), 2:1 Bogdan (80), 2:2 Kova i (86). OTOK: Farkaš, Toplek (od 60. M. Balent), Novak (od 75. P. Kalšan), Malek, J. Novak, Vuji , I. Kalšan, Šimec, Z. Kalšan, Gorupi , Jasni . Trener: Ivica Kalšan. NAPREDAK: T. Novak, Govedi (od 86. Hutinec), Matoša, M. Žganec (od 18. Mikolaj), S. Žganec, Jambroši , Hutinec (od 67. I. Ma ari ), M. Ma ari , Kova i , D. Jambroši , Bogdan. Trener: Siniša Mikolaj. Žuti kartoni: Toplek, I. Kalšan, Jasni , Gorupi , J. Novak (Otok), N. Jambroši , Hutinec, Matoša (Napredak). Crveni karton: S. Mikolaj (Napredak).

17. kolo III. ŽNL zapad MALI MIHALJEVEC – DRAVA 0:1 (0:0) MALI MIHALJEVEC. Igralište Malog Mihaljevca. Suci: Marin Horvat (Šenkovec), Darko Kutnjak ( ehovec), Ivan Žganec ( akovec). Delegat: Dragutin Horvat (Belica). Strijelac: 0:1 Medved (83). MALI MIHALJEVEC: Magdaleni , N. Bestijani , M. Peras, Srnec, P. Peras, Trupkovi , Varga, Vugrinec, Posavec, Kova i , Pušar. Trener: Krunoslav Mezga. DRAVA: Martin evi , Zlatarek, Vuk, Carevi , Bajkovec, Šol, M. Martin evi , Tomaši , Medved (od 89. Silaj), Dombaj, Treska. Žuti kartoni: N. Bestijani (M. Mihaljevec), M. Martin evi , Šol, Medved (Drava).

DINAMO – OMLADINAC (M) 0:8 ŽIŠKOVEC. Igralište Peliš e. Suci: Tomica Cerovec ( akovec), Danijel Ko ila (Žabnik), Robert Horbec (Strahoninec). Delegat: Antun Mesari (M. Mihaljevec). Strijelci: 0:1 Kanižaj (7-11m), 0:2 Januši (8), 0:3 Kanižaj (13), 0:4 Kanižaj (17), 0:5 Horvat (23), 0:6 Koren (28), 0:7 Januši (43), 0:8 Januši (44). DINAMO: Pintari , S. Šoštari , T. Šoštari , Toplek, Ehrenreich, Horvat, Hunjadi, Mikulaj, Baka , Srpak, Srnec. Trener: Radovan Preložnjak. OMLADINAC: Dodlek, Januši , Peserlin, Horvat, Vrbanec, Pani , Vinceti , Vida ek, Kanižaj, Novak, Koren. Trener: Branko Zebec. Žuti karton: T. Šoštari (Dinamo).

LISTA STRIJELACA

EKO – BORAC 4:2 (2:1) SVETI KRIŽ. Igralište Mi igen. Suci: Milivoj Bali (Nedeliš e), Drago Mar ec (Mihovljan), Smiljan Šafari (Zasadbreg). Delegat: Toni Martinjaš ( akovec). Strijelci: 1:0 Bajri (2), 2:0 Ko iš (15), 2:1 Jankulija (28), 3.1 Lastavec (71-11m), 4:1 Bajri (82), 4:2 Zrna (85). EKO: Domini , Šopar (od 79. M. Balog), An . Ma ek (od 79. Vutek), . Balog, Sabadi, Zagorec, Novak, Lastavec, Ko iš, Rudni ki (od 40. Z. Novak), Bajri . Trener: Zlatko Novak. BORAC: Taradi, Jambroši , Malovi , Pavlic, Mavrin (od 40. Jur ec), Pozderec, Blagus, Ivkovi , Jankulija, Zrna, Vidovi . Trener: Damir Krznar. Žuti kartoni: D. Novak (Eko), Pavlic (Borac).

Gosti iz Miklavca ispustili pobjedu u 90. minuti. Nakon prvog dijela Budu nost je zgodicima Dragutina Drka i Filipa Sklepi a imala u Donjem Kraljevcu gdje je ovo kolo Hodošan bio doma in zbog vatrogasne proslave na svom terenu u Hodošanu vodstvo od 2-0. Saša Megli je u 68. minuti smanjio vodstvo gostiju na 2-1. Do boda je Hodošan došao u drugoj minuti suda ka nadoknade zgoditkom Darija Kranj eca. Po dvojica opomenutih igra a u svakoj mom adi. Doma a pobjeda Eka. Bio je tijekom cijele utakmice Eko bolja mom ad od gostiju iz Donjeg Hraš ana. Ve u 2. minuti Eko je poveo 1-0 zgoditkom Muhameda Bajri a. U 15. minuti na 2-0 povisuje Goran Ko iš. Do kraja poluvremena to nije u 28. minuti Borac je zgoditkom Denisa Jankulije smanjio na 2-1. Dugo gledatelji njih oko 80 nisu vidjeli zgoditak. U 71. minuti vrlo dobri sudac Milivoj Bali opravdano je za doma e dosudio kazneni udarac kojeg je realizirao Jadranko Lastavec za vodstvo od 3-1. Seriju doma ih zgoditaka rano je zapo eo Muhamed Bajri , pa ju je što se doma ih ti e i u 82. minuti zaklju io zgoditkom za 4-1. Pet minuta prije kraja utakmice Damjan Zrna smanjuje na kona nih 4-2 za Eko. Zanimljivo da su se tijekom utakmice dogodile dvije ozlijede i to u istoj minuti. U svakoj mom adi po jedna Dino Rudni ki je kod doma ih u 40. minuti ozlijedio koljeno pa je morao biti zamijenjen, a kod Borca je u Jurica Mavrin ozlijedio gležanj. Po jedan opomenuti igra u svakoj mom adi. Kraljev an 38 bolji od Mladosti urkin. Ve u 6. minuti doma i imaju kazneni udarac, ali isti Alen Vlah ne realizira, no od odbijene lopte i u nastavku igre ipak uspijeva posti i zgoditak i dovesti doma e u vodstvo od 1-0. U 59. minuti i drugi kazneni udarac za Kraljev an 38. Ovaj je puta udarac izveo Roberto Miketek i pogodio za 2-0. Vladimir Pintari uspio je u 82. minuti smanjiti doma e vodstvo na 2-1. etiri doma a, a tri gostuju a opomenuta igra a.

19 zgoditaka – Matej Gorupi (Otok) 15 zgoditaka – Miroslav Pigac ( SK) 14 zgoditaka – Zoran Kalšan (Otok) 11 zgoditaka – Dragu n Vadlja ( SK), Ivica Okreša (Budu nost M) 10 zgoditaka – Krešo Kova (Hodošan) 9 zgoditaka – Ljubomir Krznar (Hodošan), Luka Lipi (Kraljev an 38), Muhamed Bajri (Eko) 8 zgoditaka – Mario Kova evi (Hodošan), Zlatko Novak (Eko), Aleksandar Kramar ( SK) 7 zgoditaka – Nikola Horvat ( SK), Dubravko Novak, Željko Hajdarovi , Vladimir Pintari (Mladost urkin), Matejas Antolovi (Budu nost M), Zoran Kolari (Jadran) 6 zgoditaka – Stjepan Vlahek (Hodošan), Dragan Kova i (Napredak)

FAIR PLAY Isklju eni igra i: Dario Korent (Jadran), Siniša Mikolaj (Napredak) Zbog tre e opomene pravo nastupa u sljede em kolu nemaju: Karlo Pavlic (Borac DH), Jasmin Novak (Otok), Nino Jambroši , Darko Matoša (Napredak), Siniša Stankov (Kraljev an 38), Oliver Fegeš, Dario Korent (Jadran)

STATISTIKA 22 pos gnuta zgoditka ili 4,4 po utakmici; 25 opomenu h igra a; 2 isklju ena igra a; 4 kaznena udarca dosu ena i is realizirani

Rezultati 17. kola: Kraljev an 38 - Mladost urkin 2-1; Otok – Napredak 2-2; Hodošan - Budu nost (M) 2-2; SK – Jadran 4-1; Eko - Borac (DH) 4-2

9

Parovi 18. kola: Borac (DH) – SK; Jadran – Hodošan; Budu nost (M) – Otok; Napredak - Kraljev an 38; Mladost urkin - Torpedo

III. ME IMURSKA NOGOMETNA LIGA - zapad

Derbi prvenstva Dravi za korak do naslova prvaka Dravi derbi u Malom Mihaljevcu. Minimalnom pobjedom od 1-0 Drava je u Malom Mihaljevcu napravila veliki posao i korak k naslovu prvaka. Sedam minuta prije kraja utakmice zgoditak odluke postigao je Davor Medved. Vrlo živo i borbeno igralo se svih 90 minuta. Jedan doma i, a tri gostuju a opomenuta igra a. Plavi 1975 blizu bodu u Gornjem Mihaljevcu. Nakon što je doma e Jedinstvo zgodicima Damira Mikulana u 23. minuti i Matije Horvata u 39. minuti stiglo do vodstva od 2-0 gosti iz Prekope-Bukovca uspjeli su u drugom poluvremenu u periodu od 53. do 57. minute zgodicima Tomislava Bistrovi a i Borisa Radikovi a sti i do poravnanja rezultata na 2-2. Romeo Pani je ipak u 70. minuti svojim zgoditkom Jedinstvu donio pobjedu od 3-2. Samo jedan opomenuti igra i to gostuju i. Pobjeda slavila u Preseki. Dalibor Kresinger zapo eo je i završio seriju zgoditaka mom adi Pobjede na gostovanju u Preseki. Oba zgoditka za doma e postigao je Bojan Novak. Prvo je u 17. minuti poravnao na 1-1, a potom u 66. minuti iz kaznenog udarca smanjio na 3-2. I Pobjeda je imala kazneni udarac u 37. minuti kojeg je realizirao Nikola Ladi . Marinko Kova i bio je još strijelac za goste iz Gornjeg Hraš ana u 61. minuti. Na kraju je završilo pobjedom gostiju od 4-2. Jedan doma i, a tri gostuju i opomenuti igra i. U Žiškovcu prekid u 44. minuti. Kako je doma i Dinamo utakmicu zapo eo sa devetoricom igra a polako su od 35. minute pa do 44. minute trojica igra a ostala bez «goriva». Sucu utakmice Tomici Cerovcu drugo nije preostalo nego odfu kati kraj zbog nedovoljnog broja igra a. Do tad su za

goste iz Ma kovca po tri zgoditka postigli Mihael Kanižaj i Mario Januši , a po jedan Dino Horvat i Benjamin Koren. Jedan doma i igra uspio je biti u tom periodu i opomenut. Utakmica Zebanec – Krištanovec odgo ena je zbog obveza igra a Zebanca oko sakramenta svete potvrde i odigrat e se 03.06.2010.(srijeda) s po etkom u 17,30 sati.

STATISTIKA 20 pos gnu h zgoditaka ili 5 po utakmici 10 opomenu h igra a isklju enja nije bilo 3 kaznena udarca dosu ena i is realizirani

JEDINSTVO – PLAVI 1975 3:2 (2:0) GORNJI MIHALJEVEC. Igralište Pod Borom. Suci: Tihomir Jambroši (NSR), Mladen eke (Ferketinec), Branko Martan (Štefanec). Delegat: Ivan Mezga (Tur iš e). Strijelci: 1:0 Mikulan (23), 2:0 M. Horvat (39), 2:1 Bistrovi (53), 2:2 Radikovi (57), 3:2 Pani (70). JEDINSTVO: Angel, S. Krumpi , M. Krumpi (od 79. M. Novak), Vuk, Mohari , Fujs, Mikulan, D. Novak, Horvat, Ladi (od 78. Janež), Pani (od 86. D. Novak). PLAVI 1975: Petran, Korošec, Škvorc, Puri (od 39. Bistrovi ), Radikovi , Ciglari , Karlov ec (od 83. Škvorc), Gre l, Leva i , D. Škvorc, Janež (od 46. M. Bistrovi ). Žuti karton: Karlov ec (Plavi 1975).

BRATSTVO – POBJEDA (GH) 2:4 (1:2) PRESEKA. Igralište Bratstva. Suci: Tihomir Kralji (Vularija), Miran Culjak (Ma kovec), Smiljan Perho (Zasadbreg). Delegat: Davor Drvenkar (Belica). Strijelci: 0:1 Kresinger (15), 1:1 B. Novak (17), 1:2 Ladi (37-11m), 1:3 Kova i (61), 2:3 B. Novak (66-11m), 2:4 Kresinger (89). BRATSTVO: Jambrovi , M. Novak, Škvorc, Polak, M. abradi, Miljan i (od 84. Boži ), B. Novak, Kova i , D. Novak, Golub, Trupkovi . Trener: Vladimir Hunjadi. POBJEDA: Mikulan, M. Kocijan, M Kova (od 45. T. Kocijan), D. Kova , Ivan i , Zorkovi , Tkal ec (od 85. Balog), Ladi , Borko, M. Kova i , Kresinger (od 90. D. Tkal ec). Trener: Željko Vukši . Žuti kartoni: Golub (Bratstvo), M. Kocijan, D. Kova , Borko (Pobjeda).

22 zgoditaka – Bojan Novak (Bratstvo P) 17 zgoditaka – Ma ja Horvat (Jedinstvo GM) 13 zgoditaka – Milan Posavec (Mali Mihaljevec) 12 zgoditaka – Mario Januši (Omladinac M), Boris Radikovi (Plavi 1975) 10 zgoditaka – Zoran Zadravec (Mali Mihaljevec), Mihael Kanižaj (Omladinac M) 9 zgoditaka – Hrvoje Treska (Drava K), Sandi Pušar (Mali Mihaljevec) 8 zgoditaka – Andrej Vugrinec, Vedran Kova i (Mali Mihaljevec), Nikola Tkal ec (Pobjeda), S ven Šparavec (Krištanovec), Damir Mikulan (Jedinstvo GM), Davor Medved (Drava K) 7 zgoditaka – Nino Bestijani (Mali Mihaljevec), Goran Zlatarek (Drava K), Nikola Radikovi (Krištanovec), Tomica Posedi, Hrvoje Sen ar (Hajduk B), Tomislav Bistrovi (Plavi 1975) 6 zgoditaka – Tomislav Šafari (Omladinac M), Danijel Štrukelj, Dalibor Kresinger (Pobjeda), Marko Januši (Krištanovec)

FAIR PLAY Isklju enja nije bilo

Rezultati 17. kola: Zebanec – Krištanovec odgo eno; Dinamo (Ž) - Omladinac (M) 0-8; Mali Mihaljevec - Drava (K) 0-1; Bratstvo (P) – Pobjeda 2-4; Jedinstvo (GM) - Plavi 1975 3-2