WYDANIE POWIATÓW PRUSZKOWSKIEGO I GRODZISKIEGO

AKTUALNOŚCI

nr 34 (500)/2013/W2

Memoriał im. Axentowicza

TENIS ZIEMNY Na kortach Milanowskiego Centrum Kultury odbył się II memoriał im. Grzegorza Axentowicza w tenisie ziemnym dzieci i młodzieży Turniej toczył się w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców, w sumie gromadząc blisko 50 zawodniczek i zawodników. Organizatorzy, szkoła tenisa Drajw – Antoniak Waldemar i Dział Spotu MCK zapewnili dla wszystkich kibiców i zawodników dodatkowe atrakcje w postaci stanowisk łuczniczych oraz pokazu samoobrony i pierwszej pomocy. Każdy zawodnik memoriału został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal a zwycięzcy odebrali z rąk burmistrza Milanówka puchary oraz na stałe zapisali się w historii tenisa dzieci i młodzieży miasta, gdyż ich nazwiska zostaną uwiecznione na pucharze przechodnim, dedykowanym do memoriału. Zwyciężczynie kategorii dziewcząt: Weronika Filczak, Paulina Szyk, Aleksandra Kucharska. Zwycięscy kategorii chłopców: Igor Jaszczyszyn, Maciej Szadkowski, Maciej Hejnrych.

ms

Pokonywali kolejne granice

PIASTÓW Już po raz czternasty na stadionie w Piastowie odbyła się Olimpiada Niepełnosprawnych. Jak co roku placówka gościła drużyny niepełnosprawnych sportowców z okolicznych ośrodków

Gościem specjalnym tegorocznej edycji imprezy była lekkoatletka Jolanta Bartczak, uczestniczka Igrzysk Olimpijski w Seulu (1988 r.) w skoku w dal. Zawodnicy wzięli udział w takich konkurencjach jak strzał do bramki, skok w dal, rzut piłką lekarską, slalom z piłką rzut woreczkami do kosza oraz wyścigu z jajkiem. Sportowcy z wielkim zaangażowaniem i determinacją walczyli ze swoimi słabościami, wspierani przez opiekunów i kibiców przekraczali dotychczasowe granice. Zmaganiom towarzyszył konkurs plastyczny dla uczniów i rodziców „Niepełnosprawni a sport”. Talent plastyczny zaprezentowało aż 25 rodzin. Tradycyjnie już rozegrano towarzyski mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci. Spotkanie budziło olbrzymie zainteresowanie, zwłaszcza ze strony uczniów, którzy chcieli wygrać ze swoimi ojcami. Mecz dobrze rozpoczęła reprezentacja szkoły, gdy po rajdzie prawą stroną boiska Szymon Nowacki fantastycznie dośrodkował, a Piotr Borkowski ze spokojem umieścił piłkę w bramce. Radość uczniów nie trwała jednak długo, bo już po kilku minutach rodzice wrócili do gry, wyrównując wynik. Ojcowie stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką reprezentacji szkoły, w efekcie zdobyli pięć goli i wygrali ostatecznie 6:2. W myśl maksymy: „ Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” wszyscy uczestnicy Olimpiady mogli mieć poczucie satysfakcji i spełnienia, gdyż podjęli próbę, walczyli ze swoimi słabościami. Kolejną okazję do bicia swoich rekordów będą mieli już za rok w Piastowie.

ms

Pływające pierwszaki

PŁYWANIE „Pływam pierwsza klasa” to zajęcia, które gmina Brwinów zorganizowała dla uczniów klas I ze wszystkich szkół podstawowych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki Od 9 września do końca października wszystkie pierwszaki wezmą udział w zajęciach nauki pływania. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w wysokości 25 tys. złotych zajęcia na pływalni w Pruszkowie, jak też dojazdy na basen i z powrotem są bezpłatne. W ramach projektu „Pływam pierwsza klasa” każdy uczeń będzie uczestniczyć w szesnastogodzinnym kursie na basenie, prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów. – Umiejętność pływania przydaje się w życiu - podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński. - Dzięki niej można uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Władze gminy zapowiadają, że będą chciały kontynuować projekt w przyszłym roku szkolnym, zapraszając do uczestnictwa w nim kolejną grupę pierwszaków.

Porażka z Wigrami

PIŁKA NOŻNA II LIGA Znicz Pruszków przegrał u siebie z Wigrami Suwałki 1:2. Gola dla miejscowych zdobył Adrian Paluchowski. A już jutro pruszkowianie zagrają z Siarką w Tarnobrzegu liły pierwszego gola. W 32. minucie Marcin Bochenek podał głową do Michała Bigajskiego, jednak Rywale z czuba tabeli przegrali w piłkę przejął Piotr Karłowicz i umietym sezonie tylko raz – z Wisłą Puścił ją w siatce Michała Bigajskiego. ławy aż 0:4 i radzili sobie zdecydoZespół trenera Roberta Kochańwanie lepiej niż w poprzednim seskiego dążył do wyrównania jeszcze zonie. Wtedy zakończyli rozgrywki przed przerwą. W 40. minucie przed dopiero na 13. miejscu, a w obu sposzansą stanął Paluchowski, ale udetkaniach z pruszkowianami wywalrzył niecelnie. Kilka minut później, czyli zaledwie punkt. We wrześniu tuż przed gwizdkiem na przerwę, ubiegłego roku padł bezbramkowy Znicz przeprowadził skuteczną akremis, w rewanżu wygrał Znicz po cję. Sebastian Olczak uderzył sprzed golu Michała Zapola karnego, a paśnika w 3. mi- W sobotę, 21 września Znicz golkiper Wigier nucie. odbił piłkę przed zagra na wyjeździe z Siarką Pierwszą siebie. Do futboTarnobrzeg. W ostatnim groźną akcję melówki dopadł Adczu przeprowaspotkaniu obu drużyn, rian Paluchowski dzili piłkarze Wi- rozegranym w maju w sezoi tym razem bez gier w 9. minucie. problemu umienie 2012/2013 , rywale wyNelson Bacerra ścił ją w bramce. grali w Pruszkowie aż 4:1 zdecydował się na Już w pierwstrzał z około 25 szych sekundach metrów, ale świetną paradą popidrugiej odsłony meczu na strzał sał się Michał Bigajski. Trzy minuty zdecydował się Maciej Machalpóźniej na bramkę rywali uderzył ski, jednak piłka przeszła nad poRafał Kosiec, bramkarz wybił piłkę przeczką. W 48. minucie w sytuacji pod nogi Bartosza Niksińskiego, ale sam na sam z bramkarzem Wigier pomocnik Znicza uderzył nad postanął Bartosz Niksiński, ale Karol przeczką. Salik obronił jego strzał. W 29. minucie ponownie strze W 61. minucie sprzed pola karlał Kosiec, ale piłka poszybowała nego uderzył Tomasz Tuttas, danad poprzeczką. Mimo wzmożojąc Wigrom prowadzenie. Mimo że nych ataków Znicza, to Wigry strzeZnicz miał okazje do ponownego wyrównania, zabrakło skuteczności Znicz Pruszków i to rywale mogli cieszyć się z trzech – Wigry Suwałki 1:2 (1:1) punktów. Pruszkowianie wciąż zajmują w Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Martabeli ósme miejsce. W ramach dziecin Bochenek (‚46 Krzysztof Kopciński), wiątej kolejki w sobotę, 21 września Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki (‚84 zagrają na wyjeździe z Siarką TarMateusz Muszyński), Kamil Tomas – Senobrzeg, która zajmuje siódmą lobastian Olczak (‚72 Krystian Pieczara), katę. W ostatnim spotkaniu obu Artur Januszewski, Bartosz Niksiński drużyn, rozegranym w maju w sezo(‚78 Karol Grudniewski), Maciej Machalski, Rafał Kosiec – Adrian Paluchowski. nie 2012/2013 , górą była Siarka. Rywale wygrali w Pruszkowie aż 4:1. Anna Żuber

Ławka rezerwowych: Paweł Pazdan, Krystian Pieczara, Mariusz Zawodziński, Krzysztof Kopciński, Karol Grudniewski, Mateusz Muszyński, Marcin Rackiewicz. Wigry Suwałki: Karol Salik – Artur Bogusz, Kamil Lauryn, Kamil Wenger, Bartosz Widejko – Dawit Makaradze (‚46 Mateusz Romachów (‚89 Michał Jegliński), Marcin Tarnowski, Karol Drągowski, Nelson Becerra (‚46 Tomasz Tuttas), Adam Pomian – Piotr Karłowicz (‚70 Sebastian Radzio). Ławka rezerwowych: Patryk Sobolewski, Mateusz Romachów, Tomasz Tuttas, Przemysław Makarewicz, Yury Mamaev, Sebastian Radzio, Michał Jegliński. Bramki: ‚45 Adrian Paluchowski – ‚32 Piotr Karłowicz, ‚61 Tomasz Tuttas Żółte kartki: Kamil Tomas – Artur Bogusz, Dawit Makaradze. R