Gazeta bezpłatna KURIER LOKALNY POWIATU KĘPIŃSKIEGO Numer 16 (16)

1 - 14 października 2008 r.

SPORT Piłka ręczna. GMTS Sparta ZSLiT - KKS Polonia 31:22.

Daniel TARCHAŁA e-mail: redakcja@radiosud.pl

Nie udał się start w II lidze Polonii Kępno. Piłkarki ręczne z Kępna w I kolejce II-ligowych rozgrywek przegrały w niedzielę w Gubinie ze Spartą 22:31. Gdyby dziewczyny z Kępna zagrały bardziej odważnie mogły nawet powalczyć o zwycięstwo. Zagrały jednak bardzo bojaźliwie czego przyczyną było między innym niewykorzystanie aż 5 rzutów karnych. Pierwszą bramkę dla Kępna na II-ligowych parkietach zdobyła w 3 minucie Justyna Lulkiewicz. Oba zespoły prowadziły bardzo otwartą grę, dzięki czemu do 11 minuty, żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi. Zmieniło się to dopiero po kolejnych trzech minutach, gdzie gubinianki odskoczyły naszej drużynie na cztery trafienia (9:5). Do końca pierwszej części meczu osiągnięta przewaga miejscowych nie uległa zmianie i oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 16:12. Przez długi czas drugiej połowy meczu, gra toczyła się bramkę za bramkę. Decydujący o wyniku końcowym „cios”, spartanki zadały między 41 a 46 minutą, gdzie

Piłka nożna. Wielkopolska Liga Juniorów Młodszych.

Inauguracyjna Bez punktów porażka P

zdobyły 4 bramki przy zerowym dorobku szczypiornistek trenera Zbigniewa Cichonia. W drugiej części kostkę skręciła Agata Gałka i nie pojawiła się już więcej na parkiecie. Najlepiej w Gubienie dla naszego zespołu punktowała Zuzanna Pacyna, która zdobyła 7 goli. Pięć razy do siatki trafiła Monika Nowicka a czterokrotnie Izabela Grądowa. Dwukrotnie bramkarkę miejscowych pokonała Justyna Lulkiewicz, a do protokołu meczowego ze zdobyczą punktową wpisała się także Anita Karwacka, Agata Gałka oraz Julita i Kinga Zawadzka. W sobotę w Hali Wi-

iłkarze Marcinków Kępno przegrali z Polonią 1912 Leszno 1:2 w meczu o Mistrzostwo Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. To kolejna strata punktów w ostatnich kilku kolejkach. Początek sezonu był udany dla piłkarzy z Kępna Przez kilka kolejek nasi zawodnicy plasowali się w czołówce drużyn z województwa wielkopolskiego. Niestety ostatnie tygodnie nie były pomyślne. Marcinki w ostatniej kolejce zremisowały w Jarocinie, a głównie musiały uznać wyższość rywali.

cą jednej bramki. Niestety sytuacja powtórzyła się w sobotnie przedpołudnie. Piłkarze trenera Jacka Falszewskiego zeszli pokonani przez Polonię Leszno w stosunku 1:2. Porażka boli tym bardziej, że decydujący cios goście zadali w doliczonym czasie gry, strzelając rzut karny. Wcześniej gospodarze mieli mnóstwo okazji by przesądzić losy tego spotkania, ale celownik Pawła Baraniaka od kilku kolejek jest mocno rozregulowany. Jedyną bramkę dla Marcinków strzelił Kamil Urbański. „Porażka z Polonią

Co ciekawe prawie w każdym z tych meczów Marcinki nie były zespołem zdecydowanie gorszym. Co więcej, Marcinki przegrywały przeważnie różni-

1912 Leszno boli bardzo, gdyż jest to rywal z dolnej części tabeli.” - powiedział trener Marcinków Jacek Falszewski. (dete)

dowiskowo-Sportowej w Kępnie rywalkami Polonii będzie faworyzowana KS Finehfarm Jelenia Góra. Początek meczu o 16:00. (dete) Polonia grała w następującym składzie (w nawiasie zdobyte bramki): Walczak M., Lulkiewicz J. (2), Gałka A. (1), Dziergwa J., Hasek P., Pacyna Z. (7), Uszycka N., Zawadzka K. (1), Wencel A., Nowicka M. (5), Grondowa I. (4), Karwacka A. (1), Zawadzka J. (1). Kary: Sparta: 3 upomnienia + 16 minut wykluczenia Polonia: 3 upomnienia + 10 minut wykluczenia

R E K LAMA

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.