2 minute read

Dandy Cityja: gurana promocija

Nogomet Istra I Osijek U Trileru Podijelili Bodove

Hajduk je iskoristio to što je Dinamo odgodio utakmicu i s 3:0 protiv Slavena je zadržao stopostotni učinak

Marin TOMAŠ

(Za Hrvatski VJESNIK) strastveni navijači Dandyja gledali su prema nebu očekujući Božju intervenciju, Dandy City znao je da mora poduzeti nešto izvanredno kako bi preokrenuo izglede u svoju korist.

Rijeka je zbog obveza u Europi odgodila svoju utakmicu protiv Gorice u gostima. Dinamo je također iskoristio taj joker u gradskom derbiju s Lokomotivom. S obzirom da Dinamo uzvratnu utakmicu protiv AEK-a igra za vikend, automatski se odgađa i međusobni ogled Dinama i Rijeke.

I zaista, bili su izvanredni. Pokazavši isti nepokolebivi duh koji ih je pratio cijele sezone, Dandy City uputio je nesmiljene napade na obranu Bulleena.

Pritisak se konačno isplatio u 85. minuti kada je Matthew Hennessey bio najviši među obranom protivnika te je glavom u gol uputio loptu koju zadnja linija Bulleena nije uspjela očistiti. S ovim izjednačenjem i pobjedom nadomak ruke, stadion je obuzelo uzbuđenje.

No najmagičniji trenutak tek je uslijedio. Svega nekoliko minuta do kraja sudačke nadoknade, Riley Bidois upisao je svoje ime u folklor Dandy Cityja nevjerojatnim pogotkom glavom kojim je loptu smjestio u mrežu na sveopću euforiju putujućih navijača i gromoglasno slavlje na stadionu Barro. Kada se oglasio posljednji sučev zvižduk, postalo je i službeno: Dandy City osigurao je promociju s utakmicom više. Kada se situacija smiri i slavlje stiša, jasno je da putovanje Dandy Cityja nije niti izbliza završilo. Njihova posljednja utakmice sezone igra se u subotu 19. kolovoza i bit će prikladni crescendo njihove nevjerojatne sezone.

S osiguranom promocijom igraći će na travnjak izaći usmjereni na naslov uz potporu oduševljenog mora navijača koji su spremni uživati u pobjedničkoj atmosferi.

Odnesu li naslov ili ne, jedno je sigurno: slavlje će biti bez premca a vjerni navijači Dandy Cityja uživat će u slavi koju je dionio duh njihova kluba, otpornost te neodustajanje u ostvarenju izvrsnosti.

Utakmica se igra u 15 sati a možemo očekivati veliko �inale za pamćenje.

Varaždin je s 2:0 svladao Rudeš. Na početku susreta su obje momčadi imali svoju šansu. Za goste je promašio Luka Pasariček, dok je za do-

Hajduk se dodatno odlijepio od Dinama

maće neprecizan bio Brodić. Varaždin je nakon toga preuzeo inicijativu te je stigao do zasluženog vodstva u 58. minuti.

Vukčević je probio stranu i poslao oštru loptu, a na nju natrčava Brodić i šalje ju u mrežu. U 77. minuti smo vidjeli gol koji već konkurira za najljepši cijele sezone. Postonjski je opalio s 30 metara i nezaustavljivo zakucao loptu za konačan rezultat.

Istra i Osijek su u trileru odigrali 4:4. Golijadu je u 22. minuti otvorio armenski stoper Mkrtčjan nakon kornera. Istra je poravnala pet minuta kasnije preko bivšeg igrača Osijeka, Majstorocića, koji je bio najviši na prekidu. U drugom poluvremenu smo gledali triler.

Bukvić je na startu ubacio za Caktaša koji je zabio pogodak za 1:2, ali Nebyle odmah vraća stvari u ravnotežu. U 58. minuti je konačno zabio i Lovrić koji je iz penala pucao po sredini gola. U idućem napadu je isti igrač asistirao Nejašmiću za 4:2 Osijeka, ali tu nije bio kraj. Guedes i Mkrtčjan (autogol) su donijeli bod Istri u samoj završnici utakmice.

Hajduk je na krcatom Poljudu svladao Slaven Belupo s 3:0. U prvom dijelu bio je bolja i dominantna momčad, ali je Livaja promašio penal. Ipak, u 54. minuti je pobjegao obrani i zabio pored nemoćnog vratara za vodstvo.

Isti igrač je i povisio rezultat u 64. minuti kada je fantastičnim udarcem iz koljena prevario i braniče i golmana. Posao je dovršio Dajaku u 89. minuti lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora.

Marko

Livaja

‘Znamo gdje živimo’

“Lijepo je priča� o nekim brojkama, ali najbitnije je da je momčad pobijedila. Ne opterećujem se s brojkama, drago mi je da je momčad dobro reagirala nakon prvih 45 minuta u kojima nismo bili na našem nivou. Malo je europska utakmica ostavila trag, ali nije to opravdanje da se tako loše uđe u utakmicu. Ali na

Tablica

kraju smo zasluženo došli do pobjede. Atmosfera je stvarno bila odlična. Pro�v Belupa je bilo...koliko? 26-27 �suća ljudi? Svaka čast ljudima. Ali to nije nikakvo iznenađenje, znamo gdje živimo. Hvala svima još jednom”, zaključio je najbolji igrač Hajduka.