6. 11. 2020 | 20 020 20//2202 0 1 2020/2021

7. KOLO | FC ZBROJOVKA BRNO

50 &$3,7$/ V U R 6RXNHQQi -DEORQHF QDG 1LVRX

Vánoční balíčky za speciální ceny!

Připravili jsme pro vás ve fanshopu více jak dvacet speciálních vánočních balíčků za zvýhodněné ceny! V dnešním bulletinu k utkání s Brnem vám jich přiblížíme pět. Všechny ostatní balíčky najdete na internetu na stránkách fanshop.fkjablonec.cz

VÝVOJ POŘADÍ DO 7. KOLA #

1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo 7. kolo 8. kolo 9. kolo 10. kolo 11. kolo 12. kolo 13. kolo 14. kolo 15. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.

7. kolo | JABLONECKÝ GÓL

5

5. KOLO FORTUNA:LIGY

Přesvědčivá výhra 4:1 proti Opavě V 5. kole FORTUNA:LIGY jsme na Střelnici přivítali Opavu a podařilo se nám zvítězit 4:1. Mezi střelce se zapsal kapitán Tomáš Hübschman či po delší době Jakub Považanec. Jablonec začal aktivně a brzy se ujal vedení. Centr Zeleného z pravé strany skvěle tečoval za sebe Čvančara a dezorientovaný Didiba zamířil do vlastní sítě. Severočeši v úvodu dominovali. Zelený v 10. minutě netrefil odkrytou branku a v 26. minutě se neprosadil ani Schranz. Brankář Opavy Fendrich si poté poradil s Ladrovou střelou, ale po následném rohu v 38. minutě už Jablonečtí zvýšili. Hübschman po několika odrazech míče doklepl balon do sítě, a přestože asistent signalizoval ofsajd, hlavní sudí Hrubeš po konzultaci s videorozhodčím gól uznal. Zkušený domácí kapitán dal teprve čtvrtou branku v české lize. Slezané se ale nevzdali a ještě do pauzy snížili. Po akci z pravé strany doklepl míč za čáru polský ofenzivní záložník Pikul a připsal si první gól v české lize. Do druhé půle vstoupila lépe Opava. Nejprve hosté marně reklamovali ruku domácích ve vápně, poté zazmatkoval jablonecký brankář Vlastimil Hrubý, který zbytečně odehrál míč hlavou. Do obrovské šance se díky tomu dostal Holík, ale sám před gólmanem mířil nad. Jablonečtí se probrali a znovu převzali iniciativu. V 66. minutě

6 JABLONECKÝ GÓL | 7. kolo

FK Jablonec

4:1 (2:1)

SFC Opava

Branky: 3. vlastní Didiba, 38. Hübschman, 73. Schranz, 90.+3 Považanec – 42. Pikul. ŽK: Štěpánek – Řezníček, Večerka, Fendrich. Jablonec: V. Hrubý – Holík, Martinec, Štěpánek, Podaný (90. Krob) – Ladra (72. Pilař), Hübschman, Považanec, Zelený (61. R. Hrubý) – Schranz, Čvančara (72. Doležal). Trenér: Rada. Opava: Fendrich – Didiba, Žídek, Večerka – Mondek (56. Harazim), Texl, Řezníček (78. Dordič), Holík, Helešic (46. Hrabina) – Juřena, Pikul (56. Dedič). Trenér: Skácel.

Považancův gól sudí Hrubeš po konzultaci s videorozhodčím neuznal, ale za sedm minut už favorit zvýšil. Střídající Robert Hrubý nacentroval z levé strany a Schranz hlavou zvýšil.

Domácí se uklidnili a přidali ještě jednu branku. Střídající Doležal se ještě neprosadil, ale v třetí minutě nastavení tečovanou střelou překonal Fendricha Považanec.

7

6. KOLO FORTUNA:LIGY

Na Letné nám velmi dobrý druhý poločas na bodový zisk nestačil V 6. kole FORTUNA:LIGY jsme zavítali na Letnou, kde jsme čelili týmu, který jako jediný neztratil ani jeden bod. Po urputném boji jsme nakonec Spartě podlehli 2:1. Svou premiérovou branku v lize vstřelil Tomáš Čvančara. Sparta měla v úvodní půlhodině vytrvalý tlak, ale bez pořádného zakončení. Snad jedině Hložkova nepřesná rána z 10. minuty mohla jabloneckého gólmana trochu vystrašit. První velkou možnost měli do té doby hodně pasivní hosté. Ve 20. minutě se dostal míč od Pilaře, který překvapivě nastoupil v základní sestavě, na Ladru, ale jeho ostrá přízemní střela šla mimo tyče. Až po půlhodině domácí výrazně zabrali a udeřili. Ve 30. minutě v nepřehledné situaci uvnitř šestnáctky Hložek vrátil míč šikovně Julišovi a ten vstřelil šestý ligový gól v sezoně. Pojistil si tak vedení v tabulce kanonýrů. O čtyři minuty později favorit přidal pojistku. Po přihrávce z pravé strany se prosadil výborně hrající mladík Hložek a zaznamenal už svůj čtvrtý gól v ligové sezoně. V druhém poločase sparťanský nápor ze závěru úvodního dějství nepokračoval. Hosté si už pečlivěji hlídali hlavní domácí opory a lépe zachytávali rychlé akce Letenských. V 76. minutě Severočeši zaslouženě snížili, když se po odražených míčích v šestnáctce nej-

8 JABLONECKÝ GÓL | 7. kolo

AC Sparta Praha

2:1 (2:0)

FK Jablonec

Branky: 30. Juliš, 34. Hložek – 76. Čvančara. ŽK: Plechatý, Dočkal – Štěpánek, Čvančara, Hübschman, Rada (trenér). Sparta: Heča – Plechatý, Čelůstka, Ladislav Krejčí II – Ladislav Krejčí I (87. Polidar), Sáček, Dočkal, Trávník (78. Souček), Hanousek – Juliš (56. Kozák), Hložek. Trenér: Kotal. Jablonec: V. Hrubý – Haitl, Martinec, Štěpánek, Podaný (87. Pleštil) – Ladra, Hübschman, R. Hrubý (65. Doležal), Považanec, Pilař (78. Zelený) – Schranz (65. Čvančara). Trenér: Rada.

lépe zorientoval střídající Čvančara. Dvacetiletý útočník se v šestém ligovém utkání kariéry dočkal premiérové branky. Jablonec výrazně ožil. Sedm minut před koncem měl na hlavě

vyrovnání Štěpánek, ale těsně minul branku. Dvě minuty před koncem pak Spartu zachránil dvěma vydařenými zákroky brankář Heča – nejdříve po akci Pleštila a poté po ráně Zeleného.