Revista TARE! nr.3

Page 114

Gimnastică artistică

147,950 p, în următoarea componenţă: Ioana Nicoară, Vasilica Filipescu, Patricia Beg, Miriam Aribaşoiu. Locul al doilea a revenit sportivelor de la CSM Onesti, cu 144, 200 p: Silvia Zârzu, Anca Horciu şi Ştefana Coman. Întrecerea sportivelor cu vârsta cuprinsă între 10 şi 11 ani a fost una mult mai disputată, încheindu-se cu victoria fetelor de la Cetate Deva, cu 221,650 p, în următoarea componenţă: Adela Florea, Eliza Pârvu, Andreea Iridon, Laura Jurcă, Mădălina Blendea. Mădălina Blendea este, de altfel, sportiva care a obţinut cel mai mare punctaj din concurs: 15,400 la bârnă şi 14.500 la sol. Pe locul secund la această categorie s-au situat sportivele de la Clubul Sportiv Scolar Gimnastica Focşani: Diana Damian, Mădălina Racoş, Ana Postolache, Mălina Postolache şi Aida Orhianu. Pe locul 3 s-a clasat CS Farul Constanţa 2: Georgiana Juravle, Teia Milea, Crina Ioneşi, Adelina Cenuşă. Autor: Ioana Coman sursa poze: Amalia