@dnovine

36 Sport

PONEDJELJAK, 5. 11. 2012.

SERIJA A, 11.KOLO

Jovetin bijes za let viole Gol, asistencija, povreda - Fiorentina na pogon crnogorskog napadača razbila Kaljari (4:1) Aleksandar Popović

D

ok Italija i dalje bruji o prvom porazu Juventusa nakon 49. utakmica i herojskom podvigu Intera, epicentar nedjeljnog popodnevnog potresa dogodio se u Firenci, a njegov pokretač ponovo je bio fantastični Stevan Jovetić! Fiorentina se mučila sa Kaljarijem na prepunom “Artemio Franki” stadionu, a onda je za samo četiri minuta “Jo-Jo” okrenuo vjetar golom u 50. odnosno asistencijom za Luku Tonija u 54. minutu, nakon čega je Kvadrado potvrdio veliku pobjedu, vrijednu četvrtog mjesta u prvenstvu.

Šesti gol pod nebom Apenina, uz podršku Stefana Savića sa klupe za rezervne igrače, Joveta je proslavio na nesvakidašnji način nakon što je “ukrao” minut slave Nenadu Tomoviću crnogorski napadač je otrčao ispod zapadne tribine i bijesnim gestikulacijama prema svojim navijačima pokazao što misli o zvižducima koji su se čuli kod rezultata 1:1, a poslije svog šoua se požalio i na povredu, napustivši travnjak... “Stevan je juče bio odlučujući protiv Kaljarija! Njegova proslava pogotka je više bila emocionalno pražnjenje i ne mislim

da je bio ljut na nekog sa tribina. Što se tiče njegove povrede, nadamo se da nije ozbiljnije prirode, jer je Jovetić za nas neopisivo važan”, smatra trener Fiorentine, Vinćenco Montela. Predstava vrijedna tri velika boda i četvrtog mjesta na tabeli, koju su italijanski mediji ocijenili sa odličnom ocjenom 7, mogla bi da košta Stevana Jovetića nastupa protiv San Marina 14. novembra, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Iako se čini da povreda 23-godišnjeg Podgoričanina nije opasna, njegova molba da izađe može da zabrine crnogor-

ske navijače, uprkos činjenici da “hrabri sokolovi” imaju lagan zadatak protiv fudbalskih liliputanaca. Nakon delikatnog poraza od Juventusa prošlog vikenda, Katanija je svoje frustracije izlliječila protiv Lacija (4:0) - Sicilija je gorjela, rimska posada napustila “Anđelo Masimino” stadion potopljena, a njihovo razočara-

nje je podijelio i Napoli, kojeg je u posljednjem minutu šokirao Đanluka Sansone, zahvaljujući kojem su “bikovi” isčupali bod pod Vezuvom. “Čestitke za Torino, ali smo izgubili dobijeni meč”, kratko je rezimirao razočarani strateg tima iz Napulja, Valter Mazari. SEMAFOR: Peskara - Parma 2:0 (Abruskato 49’, Vajs 90’), Bo-

lonja - Udineze 1:1 (Dijamanti 46’ - Di Natale 73’), Katanija - Lacio 4:0 (Gomez 9’, 28’, Lodi 25’ pen, Barijentos 69’), Fiorentina - Kaljari 4:1 (Rodrigez 14’, Jovetić 50’, Toni 54’, Kvadrado 85’ - Kazarini 43’), Napoli - Torino 1:1 (Kavani 6’ - Sansone 90’), Sampdorija - Atalanta 1:2 (Mareska 53’ - Bonaventura 2’, De Luka 76’), Sijena - Đenova 1:0 (Paći 55’).

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.