Aukcja 120 - odznaki, odznaczenia, monety - DESA Kraków

Page 8

96. Odznaka organizacyjna Związku Rezerwistów, 52 x 52 mm, mosiądz srebrzony, tombak, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers z kontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 600,97. Odznaka organizacyjna Związku Oficerów Rezerwy, 20 x 20 mm, srebro(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewers gładki, napis: „Z.G. 224”. Słupek, nakrętka sygnowana Zjednoczeni Grawerzy Warszawa. Stan dobry. 200,98. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego, komendancka, 35 x 35 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana Bronisław Grabski Łódź. Stan dobry. 400,99. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego 2 stopnia, ogólna, 35 x 35 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 150,100. Odznaka pamiątkowa Przysposobienia Wojskowego 1 stopnia, ogólna, 35 x 35 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Uszkodzona emalia. Stan dobry. 100,101. Odznaka pamiątkowa Motorowego Przysposobienia Wojskowego, średnica 35 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Wytarte srebrzenia na awersie, zniszczony gwint. Stan słaby. 150,102. Miniatura odznaki „Za walkę o szkołę polską”, 19 x 31 mm, srebro, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra i imiennik wykonawcy „WG”, numer. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 80,103. Odznaka pamiątkowa „Za walkę o szkołę polską”, 38 x 59 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, numer i sygnatura wytwórcy „TI”. Słupek, nakrętka sygnowana T. Iwańczak E. Ślązak Warszawa. Stan dobry. 400,104. Odznaka Powszechnej Odznaki Sportowej, klasa 3, 27 x 32 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki, sygnatura „Bcia Sztainlager Warszawa”. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 35,105. Miniatura Powszechnej Odznaki Sportowej, klasa 1, 19 x 22 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 50,-

106. Odznaka Powszechnej Odznaki Strzeleckiej, klasa 2, 30 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 30,107. Monogram na pagon 81 pułku piechoty im. Stefana Batorego, 20 x 37 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Brak drucików zapięcia. Stan dobry. 60,108. Odznaka harcerska „Honor i Ojczyzna”, 36 x 36 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, napisy: „1909-1921-W-186”. Słupek, nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry. 1 400,109. Odznaka pamiątkowa Ligi Morskiej i Kolonialnej, 37 x 50 mm, tombak, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J. Chyliński Warszawa. Minimalne odpryski emalii. Stan dobry. 250,110. Odznaka patriotyczna 1915, 21 x 17 mm, srebro złocone. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, próba srebra „84”. Agrafka. Stan dobry. 150,-

111. Odznaka patriotyczna, „Rocznica Unii Lubelskiej 15691916”, średnica 36 mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Wtórnie lutowany słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 60,112. Odznaka patriotyczna NKN, „16 sierpnia 1914-1915”, 26 x 26 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Częściowo wytarte srebrzenia na awersie. Stan dobry. 100,113. Odznaka patriotyczna NKN, „16 sierpnia 1914-1915”, 25 x 25 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 30,114. Odznaka patriotyczna NKN, „16 sierpnia 1914-19151916”, 25 x 25 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 40,115. Odznaka patriotyczna „5.XI.1916 Narodowa Pamiątka Wskrzeszenia Polski”, 35 x 33 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 120,116. Odznaka patriotyczna „5.XI.1916”, 26 x 26 mm, mosiądz. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Odznaka na biało-czerwonej materiałowej rozecie. Stan dobry. 100,-

–7–