Aukcja 120 - odznaki, odznaczenia, monety - DESA Kraków

Page 25

436. Element z bransolety z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, 39 x 29 mm, ebonit, otwory. Stan dobry. 800,437. Bransoletka żałobna, srebro, czarna emalia, perełki. Uszkodzenie emalii przy zawiasie i zapięciu. 900,438. Obrączka plecionki włosia z nakładką z symbolami Wiary, Nadziei i Miłości, metal. Stan dobry. 900,439. Bransoletka wycinana z monet dwuzłotowych, okres międzywojenny. Długość 170 mm, srebro. Stan dobry. 150,440. Brosza w formie orła, 83 x 50 mm, mosiądz. Piękne przestrzenne przedstawienie. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 300,441. Broszka z monet Księstwa Warszawskiego, 49 x 25 mm, srebro. Zapinka. Stan dobry. 300,442. Spinka do mankietu z wizerunkiem orła, średnica 18 mm, srebro. Stan dobry. 120,443. Spinka do mankietu z wizerunkiem orła w liściach lauru, 13 x 18 mm, tombak, srebro. Stan dobry. 120,444. Spinka do mankietu z wizerunkiem orła na tarczy z labrami, 14 x 17 mm, srebro, tombak. Stan dobry. 120,445. Para spinek do mankietu z wizerunkiem orła, koniec XIX w., średnica 25 mm, srebro. Na kopytkach nieczytelne próby srebra. Stan dobry. 8/37 500,446. Zawieszka patriotyczna z tarczą herbową Polski, Litwy i Rusi pod koroną., 27 x 31 mm, srebro, emalia. Na rewersie orzełek. Uszko do zawieszania. Częściowa uszkodzona emalii. Stan dobry. 250,447. Broszka patriotyczna, 55 x 29 mm, srebro, lakier. Wieloczęściowa. Na skrzyżowane kasę i lancę nałożona tarczka z herbami Polski i Litwy. Poniżej data „1830” i wstęga z napisem „ZBAW NAS BOŻE”. Powyżej nałożona czapka „Krakuska”. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 1 000,-

448. Broszka patriotyczna z nałożoną odznaką, 50 x 18 mm, mosiądz srebrzony, srebro. Trzyczęściowa. Rewers gładki. Zapinka. Stan dobry. 200,-

449. Broszka patriotyczna w formie dwóch belek z nałożonym orzełkiem, 42 x 13 mm, srebro(?). Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 250,450. Broszka patriotyczna w formie belki z nałożonym orzełkiem w koronie cierniowej, 44 x 13 mm, srebro(?). Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 250,451. Broszka patriotyczna z orzełkiem i sztandarem, 43 x 23 mm, srebro, alpaka. Dwuczęściowa. Na sztandarze napis: „WOLNOŚĆ JEDNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ 1-5 1905”. Rewers gładki, brak zapinki. Stan dobry. 250,452. Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 40 x 46 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ”. Naprawiana łapka orła. Stan dobry. 350,453. Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 35 x 42 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ”. Stan dobry. 600,454. Broszka patriotyczna w formie orzełka na wstędze, 36 x 42 mm, srebro. Dwuczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Na wstędze napis: „BOŻE ZBAW POLSKĘ”. Stan dobry. 800,455. Broszka patriotyczna, średnica 30 mm, żelazo, celuloid. Wieloczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Stan dobry. 250,456. Broszka patriotyczna „W jedności siła”, 39 x 40 mm, tombak srebrzony, emalia. Czteroczęściowa. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 1 600,-

457. Wpinka patriotyczna, orzełek pod koroną, 14 x 17 mm, mosiądz, celuloid. Wieloczęściowa. Rewers gładki, przycięta szpilka. Stan dobry. 150,458. Broszka patriotyczna, 18 x 25 mm, metal złocony, sztuczne kamienie. Wieloczęściowa. Wyrób amerykański. Rewers gładki, zapinka. Stan dobry. 150,459. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 30 x 30 mm, mosiądz, granaty, XX wiek. Agrafka. Stan b. dobry. 750,460. Broszka z symbolami Wiary Nadziei i Miłości, 25 x 27 mm,mosiądz, granaty. Agrafka. XX wiek. Stan b. dobry. 400,-

– 25 –