Aukcja 120 - odznaki, odznaczenia, monety - DESA Kraków

Page 24

422. Medal pamiątkowy „Za trudy powszechnej mobilizacji 1914”, średnica 28 mm, tombak złocony. Uszko do zawieszania. Stan dobry. 80,Turcja 423. „Order Osmana”, komandoria, 64 x 80 mm, srebro, emalia. Brak wstążki. Minimalny odprysk emalii na jednym z ramion. Stan dobry. 1 200,Włochy 424. „Order zasługi Republiki”, komandoria, 57 x 75 mm, srebro złocone. Wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączone oryginalne pudełko. Stan dobry. 350,-

MONETY

cylindrowy. Tarcza biało emaliowana, zdobiona złoconą girlandą.. Na kopercie zewnętrznej wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z herbami Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: „BOŻE POLZKĘ ZBAW”. Wnętrze koperty porysowane, prymitywnie ryte nazwisko właściciela. Stan dobry. 700,428. Zegarek kieszonkowy damski, koniec XIX w., dwu kopertowy odkryty, Zewnętrzna koperta srebrna, częściowo złocona, próba „800”. Wewnętrzna koperta metalowa. Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie wizerunek orła. 300,429. Zegarek kieszonkowy damski koniec XIX w., dwu kopertowy, odkryty. Zewnętrzna koperta srebrna, złocona i giloszowana, próba „800”. Wewnętrzna koperta metalowa. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie symbole Wiary, Nadziei i Miłości. Stan dobry. 350,430. Zegarek kieszonkowy damski, koniec XIX w., dwu kopertowy, zakryty. Zewnętrzna koperta metalowa złocona. Wewnętrzna koperta metalowa.Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie grawerowany orzełek z białymi kryształami. Stan dobry. 400,-

Niemcy Biskupstwo Bamberg Lotar Franc (1693-1729) od 1695 do 1729 Arcybiskup Moguncji 425. Talar 1696 – bity w złocie, o wadze 15 dukatów (51,94 gramy). Stan awers: III, rewers: II/III. Bardzo rzadki. 100 000,-

431. Zegarek kieszonkowy damski koniec XIX w., przerobiony na naręczny, dwu kopertowy, odkryty. Zewnętrzna koperta srebrna, złocona, giloszowana i emaliowana, próba „800”. Wewnętrzna koperta srebrna. Wychwyt cylindryczny. Tarcza biało emaliowana. Na kopercie emaliowane symbole Wiary, Nadziei i Miłości. Dołączona bransoletka z początku XX w. Stan dobry. 800,432. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem gładkim, długość 64 cm, wulkanit/ebonit, XIX w. Stan dobry. 1 800,-

BIŻUTERIA PATRIOTYCZNA

426. Zegarek kieszonkowy męski, połowa XIX w., dwu kopertowy, odkryty, kluczykowy. Koperty srebrne próby „800”. Wychwyt cylinder. Tarcza biało emaliowana ręcznie dekorowana. Na kopercie zewnętrznej wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z herbami Polski i Litwy, poniżej wstęga z napisem: „NIE OPUSZCZAJ NAS”. Stan dobry. 800,427. Zegarek kieszonkowy męski, koniec X I X w. dwu kopertowy odkryty. Koperta zewnętrzna srebrna próby „800”, częściowo złocona. Wewnętrzna metalowa. Wychwyt

433. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem dekorowanym kwiatami róży, długość 34 cm, wulkanit/ebonit, zapięcie i koluszko metalowe, XIX w. Stan dobry. 1 800,434. Naszyjnik żałobny z krzyżykiem, plecionka z włosów, metal, długość 26,5 cm. Zapięcie w formie splecionych dłoni. XIX w. Stan dobry. 900,435. Naszyjnik żałobny z medalionem, wulkanit/ebonit, długość około 50 cm. Zapięcie metalowe. Medalion mosiężny powlekany czarną emalią(?). nałożony srebrny monogram „ER”. Stan dobry. 2 500,-

– 24 –