№16

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ФК «ЗІРКА» WWW.FCZIRKA.COM.UA

«Зірка» (Кіровоград)

1

ПФК «Олександрія» (Олександрія) №16 22 травня, 2014 р. четвер. Перша ліга. 29 тур. Початок о 19:00. Олександрія. Стадіон «Ніка».

23-й чемпіонат України. Перша ліга. Друге коло.

Гра «Зірки» №673 за всю історію національних чемпіонатів України. До зустрічі в наступному сезоні!

2

гра на виїзді 22.05.2014

Вольова перемога «Зірки»

«Десна» (Чернігів) - «Зірка» (Кіровоград) 2:4 (2:3). 17 травня 2014 року (субота). Початок матчу о 18.00. Чернігів. Стадіон ім Ю. О. Гагаріна. «FAVBET Ліга 1». 28-й тур. 1030 глядачів. +20 С. Арбітр: Павлюк Олександр (Київ). Асистенти арбітра: Наскалов Сергій (Мукачеве), Шланчак Володимир (Городище). Четвертий арбітр: Новохатній Володимир (Київ). Спостерігач арбітражу: Криницький Валерій (Рівне). «Десна»: 1. Федоренко Андрій к/к, 3. Щедраков Павло, 4. Мельник Вадим, 8. Плешаков Юрій (21. Деребчинський Олександр, 76), 9. Кондратюк Петро (11. Бовтрук Вадим, 58), 12. Картушов Єгор (5. Чуланов Володимир, 85), 14. Чепурненко Євгеній, 17. Мачуленко Роман (10. Крамар Антон, 46), 18. Бурлін Андрій, 22. Каваців Ярема, 27. Смалько Андрій. Запасні: 13. Шевченко Олег, 6. Стеценко Олександр, 23. Агапов Микола. Головний тренер: Рябоконь Олександр. «Зірка»: 72. Козаченко Дмитро, 4. Мостовий Андрій, 5. Бочкур Роман к/к (11. Галенко Ярослав, 66), 8. Родіна Вадим, 13. Сокуренко Віталій, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор (29. Рожок Сергій, 76), 22. Баранець Григорій, 55. Чередніченко Ігор, 66. Осадчий Дмитро (19. Самойленко Вячеслав, 84), 77. Чичиков Олексій (24. Тітов Дмитро, 90+4). Запасні: 33. Поштаренко Павло, 15. Степанов Андрій, 18. Бурдіян Андрій. Головний тренер: Бузнік Анатолій. Голи: 1:0, Чепурненко Євгеній (2), 1:1, Чичиков Олексій (23), 2:1, Чепурненко Євгеній (28), 2:2, Баранець Григорій (35), 2:3, Чичиков Олексій (39), 2:4, Фатєєв Дмитро (81) Попередження: Мостовий Андрій (36), Картушов Єгор (64), Каваців Ярема (67), Крамар Антон (71), Баранець Григорій (90).

В матчі 28-го туру чемпіонату «FAVBET Ліга 1» кіровоградська «Зірка» в Чернігові здобула вольову перемогу над місцевою «Десною». Починався звітний матч для кіровоградської команди не вдало. Вже на другій хвилині після помилок в обороні був пропущений м’яч, автором якого став Євгеній Чепурненко. Пропустивши так швидко, підопічні Анатолія Бузніка намагалися грати «першим номером», кон­т ролюючи м’яч та створюючи моменти біля воріт суперника. Та все ж у першій половині першого тайму доволі небезпечні атаки були і в господарів. На 12-ій хвилині матчу Дмитро Козаченко парирував удар Євгенія Чепурненка зі штрафного, а через шість хвилин півзахисник з лівого флангу прострілив у штрафний майданчик «Зірки» - не прикритий гравець господарів в один дотик, на щастя, пробив поруч з воротами. А в середині першого тайму матчу Олексій Чичиков результативно замкнув подачу партнера з флангу, зрівнявши рахунок на табло – 1:1. Зусиллями

№16

гра на виїзді

того ж Євгенія Чепурненка, який чудово виконав штрафний удар, «Десна» знову вийшла вперед. Але не пройшло і 8 хвилин як кіровоградська команда знову відновила рівновагу в рахунку: Григорій Баранець після передачі Дмитра Осадчого з кількох метрів проштовхнув м’яч у пусті ворота суперника – 2:2. Другий пропущений м’яч схоже «шокував» господарів. Як наслідок, біля воріт «Десни» у наступні хвилини було створено ще кілька небезпечних моментів. І якщо спочатку після прострілу з правого флангу Олексій Чичиков на дальній штанзі не дотягнувся до м’яча, то в другому епізоді Олексій результативно на ближній штанзі замкнув подачу партнера з лівого флангу – 2:3. Чичикову асистував Дмитро Осадчий, який в звітному матчі на свій рахунок записав дві результативні передачі. За рахунку 2:3 завершився перший тайм зустрічі, який видався щедрим на забиті м’ячі. Після перерви господарі вперед відправили всі сили для того, щоб зрівняти рахунок. Але от стовідсоткові моменти чернігівська команда не створювала. Можна лише згадати, що на 53-ій хвилині господарі забили м’яч з явного положення поза грою, який справедливо не був зарахований, а на 70-ій хвилині господарі провели стрімку контратаку, результатом якої був потужний удар гравця «Десни», але захисники гостей самовіддано «по-хокейному» кинулися під м’яч. Захопившись атаками господарі проґавили контрвипад «Зірки»: захисник Дмитро Фатєєв зблизька переправив м’яч у ворота суперника, тим самим встановивши остаточний рахунок зустрічі 4:2. Варто відзначити, що Дмитро забив у другому матчі поспіль, а загалом він в цьому сезоні в офіційних матчах на своєму рахунку має три забиті м’ячі, а от Олексій Чичиков, оформивши дубль в звітній грі, має вже 5 забитих м’ячів. Таким чином, вперше чернігівська «Десна» в чемпіонаті нинішнього сезону пропускає чотири

3

м’ячі в одному матчі. До цього чернігівчани пропускали лише 1-2 м’ячі, і лише двічі по три – від ФК «Полтава» та «Сталі». Щодо кіровоградської «Зірки», то в цьому сезоні вже була одна виїзна перемога з рахунком 4:2 – над харківським «Геліосом» 17 серпня 2013 року. Варто відзначити, що сьогодні перебіг подій на полі був подібним до того матчу в Харкові: «Зірка» програвала 0:1, 1:2 і змогла до перерви зрівняти рахунок. Але в Чернігові команда встигла вийти вперед ще до перерви, а от в Харкові переможні м’ячі були забиті у другому таймі. Здобувши три очки в Чернігові, кіровоградська команда в турнірній таблиці чемпіонату «FAVBET Ліга 1» обійшла суперника по звітному матчу «Десну» і піднялася на п’яте місце.

4

Адреса: пр. Будівельників, 39, м.Олександрія, 28000 Телефон: (05235) 6-93-45 Факс: (05235) 7-57-10 E-Mail: pfc-alexandria@rambler.ru Сайт: http://www.pfcalexandria.com.ua/ Історія сучасного флагману олександрійського футболу бере свій початок з 1990 року, коли на заводі поліграфічної техніки була створена заводська команда «Поліграфтехніка», що того ж року стала чемпіоном Кіровоградщини та футбольною командою № 1 у місті. У 1991 році нова команда дебютувала у республіканських змаганнях серед колективів фізкультури і відразу стала переможцем зони, а у фінальному турнірі, що проходив у Маріуполі, стала бронзовим призером чемпіонату, що дало їй право наступного сезону грати в першій лізі національного чемпіонату України. Перший матч в чемпіонатах України команда провела 14 березня 1992 року в Олександрії проти черкаського «Дніпра». Свій перший сезон серед професійних команд «Поліграфтехніка» закінчила на високій третій сходинці в групі «А» першої ліги, а серед гравців, які того сезону грали за олександрійців, були Олег Діброва, Костянтин Сосенко, Ігор Макогон, Олександр Михайленко, Олександр Суховей, Станіслав Боровський, Станіслав Казаков, Віктор Богатир, Євген Бурхан… Всі ці футболісти в різний час приносили славу і кіровоградському, і олександрійському футболу. А якщо говорити про всіх футболістів, які в різний час виступали за обидві команди, то їх кількість далеко за сотню (!!!). Лише в нинішньому складі «Зірки» виступають відомі вболівальникам обох команд Олександр Кочура, Ігор Чередніченко, Дмитро Осадчий, Олег Допілка, Дмитро Козаченко. Потрібно врахувати і те, що і найвідоміші тренери «Зірки» працювали в обох командах (і Олександр Іщенко, і Юрій Коваль виводили кіровоградців до вищої ліги). А якщо додати, що й обидва нинішні головні тренери обох команд в різний час очолювали і «Зірку», і «Олександрію», то стає зрозумілим, чому всі зустрічі суперників носять принциповий характер.

візитка суперника

22.05.2014

Повертаючись до виступів олександрійців в чемпіонатах України, варто зазначити, що команда досить вдало виступала в першій лізі, лише одного разу в сезоні 1997/98 років посівши місце нижче 10-го. Двічі «Поліграфтехніка» обіймала третю сходинку турнірної таблиці – в 1993/94 рр. (тренер Юрій Коваль) та в 2000/01 рр. (тренер Роман Покора). Саме бронза чемпіонату 2000/01 років вперше вивела команду з райцентру на Кіровоградщині до вищого дивізіону України. «Поліграфтехніка» протягом двох сезонів утримувала прописку у вищій лізі, двічі посідаючи 13-те місце. За підсумками чемпіонату 2001/02 рр. команді навіть довелось грати перехідний матч у Києві проти житомирського «Полісся», у якому олександрійці виявились сильнішими – 1:0. Через фінансову скруту в 2003 році команда була змушена на рік призупинити своє членство у ПФЛ. Але в сезоні 2004/05 років клуб розпочав свій новий похід до вершин національної першості. Перший сезон у другій лізі олександрійці завершили на третій сходинці турнірної таблиці групи «Б», а за рік, як краща команда серед тих, що посіли у своїх групах другі місця, «Олександрія» здобула путівку до першої ліги. Наступну п’ятирічку команда знову провела на відмінно, здобувши третю бронзу першої ліги в сезоні 2008/09 рр., а за підсумками сезону 2010/11 рр. «Олександрія» під керівництвом Володимира Шарана (на фото) здобула чемпіонство і путівку в елітний дивізіон. На жаль, там команда протрималися лише один сезон (20 очок і підсумкове 16 місце). Щоправда, в другому колі колектив очолював вже не Володимир Богданович… У минулому сезоні в першій лізі «Олександрія» знову посіла третє місце, набравши 60 очок. Колектив міг виходити до прем’єр-ліги (алчевська «Сталь» відмовилася під такого права), але керівництво клубу порахувало цей крок передчасним. Звичайно, прем’єр-ліга – це почесно, але лише за спортивним принципом. Тож цього року одна з найбільш титулованих команд першої ліги, схоже, втретє може здобути путівку до елітного дивізіо-

№16

взаємовідносини команд

ну українського футболу. Під час зимової перерви склад команди підсилили екс-гравці «Миколаєва» Антон Голенков, Артем Чорній, а також Олександр Іващенко (останній клуб «Оболонь-Бровар»), Максим Імереков («Белшина» Білорусь), Ігор Озарків (львівські «Карпати»). І на даний момент «Олександрія» в турнірній таблиці перебуває на другому місці, здобувши в 28-ми матчах 13 перемог, 9 нічиїх та зазнавши всього 6 поразок. У останньому матчі 18 травня олександрійці з рахунком 4:2 в Тернополі переграли місцеву «Ниву». Відзначимо, що того дня футболісти ПФК «Олександрія» провели свій сотий матч в чемпіонатах України під керівництвом Володимира Шарана. Гравці не могли не зробити подарунок своєму наставнику і впевнено перемогли. Кращими бомбардирами ПФК «Олександрія» в цьому сезоні на даний момент є Сергій Старенький (11 забитих м’ячів), Василь Грицук (7) та Юрій Коломоєць (5). Історія взаємовідносин між олександрійською та кіровоградською командами ділиться на кілька етапів за часовими інтервалами, які розмежовані участю команд в різних лігах. Перша офіційна зустріч відбулася в 1/16 фіналу Кубка України 7 серпня 1993 року в Кіровограді: забивши швидкий гол завдяки чудовому удару Ігоря Пурцакіна вже на третій хвилині, «Зірка» не змогла втримати переможний рахунок і в другому таймі пропустила два голи, тож в наступний етап змагань вийшла «Поліграфтехніка». Та вже через рік, коли кіровоградська «Зірка» вийшла до першої ліги (той сезон став переможним для кіровоградців і вони завоювали перепустку до вищої ліги), команди подарували, мабуть, найдраматичніший матч за всю історію їх протистоянь, які символізуються для вболівальників як дербі. В Кіровограді «Зірка» двічі поступаючись протягом гри, зуміла відігратися, а за три хвилини до завершення матчу після подачі Юрія Мартинова Олександру Михайленку головою вдалося забити переможний гол – 3:2. В іншому вдалому переможному сезоні в першій лізі (але вже для «Поліграфтехніки» в 2000/01 роках), «Зірка» вдома розійшлася миром з олександрійцями, а от на виїзді зазнала мінімальної поразки – єдиний гол на рахунку екс-гравця «Зірки» Олега Жиліна. З шести перемог, які олександрійська команда здобула над «Зіркою», найпереконливішою стала «вікторія» 22 жовтня 2005 року. В той день «Зірка» вдома була розгромлена з рахунком 5:0, залишившись в меншості вже на другій хвилині матчу (вилучили захисника «Зірки» Миколу Лапу). Пропустивши гол з пенальті, кіровоградці в меншості не змогли нічого протиставити супернику. До речі, в тому матчі за «Олександрію» виступав Ігор Чередниченко, а за «Зірку» Олександр Кочура. В першому колі сезону 2010/11 років в напруженій боротьбі перемогу з рахунком 2:1 святкували олександрійці, у Кіровограді ж команди зіграли внічию 1:1. В минулому сезоні в Олександрії була зафіксована нічия, а в Кіровограді олександрійці святкували впевнену перемогу з рахунком 4:1. У матчі першого кола нинішнього сезону глядачі забитих м’ячів не побачили. Найкращим бомбардиром в кіровоградських дербі є нападник «Олек-

5

сандрії» Олександр Гребінюк, на рахунку якого сім забитих м’ячів. Всі офіційні матчі між кіровоградською «Зіркою» та ПФК «Олександрія»: 1993/94 рр. Кубок України 1/16 фіналу (перший етап). «Зірка» – «Поліграфтехніка» – 1:2 (1:0) (Пурцакін, 3 – Пугач, 57 пен.; Богатир, 73) 1994/95 рр. «Зірка» – «Поліграфтехніка» – 3:2 (Мизенко, 32; Олійник, 54; О.Михайленко, 87 – Ільєнко, 14; Панчишин, 41) «Поліграфтехніка» – «Зірка» – 0:0 2000/01 рр. «Зірка» – «Поліграфтехніка» – 1:1 (0:1) (Мартиненко, 66 – Іванов, 35) «Поліграфтехніка» – «Зірка» – 1:0 (1:0) (Жилін, 31) 2004/05 рр. «Зірка» – ПФК «Олександрія» – 2:1 (1:0) (Мизенко, 39; Штурко, 55 – Щекотилін, 56) ПФК «Олександрія» – «Зірка» – 3:1 (0:1) (Гребінюк, 48, 85; Бурий, 82 – Пашковський, 45) 2005/06 рр. «Зірка» – ПФК «Олександрія» – 0:5 (Миклашевич, 3 пен; Гребінюк, 14, 27, 90+1; Буличев, 89) ПФК «Олександрія» – «Зірка» – 3:1 (1:0) (Гребінюк, 20; 56; Кундель, 71 – Береш, 47) 2009/10 рр. ПФК «Олександрія» – «Зірка» – 1:1 (0:0) (Запорожан, 72 пен. – Морозов, 56) «Зірка» – ПФК «Олександрія» – 0:2 (0:0) (Іващенко, 52; Ксьонз, 70) 2010/11 рр. ПФК «Олександрія» – «Зірка» – 2:1 (1:0) (Чередніченко, 21; Іващенко, 55 – Кочура, 54) «Зірка» – ПФК «Олександрія» – 1:1 (1:0) (Скороходов, 38 – Запорожан, 84) 2012/13 рр. ПФК «Олександрія» – «Зірка» – 1:1 (1:0) (Чередніченко, 41 пен. – Шаврін, 69) «Зірка» (Кіровоград) – ПФК «Олександрія» – 1:4 (1:3) (Горбаненко, 23 – Пічкур, 2; Шевченко, 22; Кіча, 32,85) 2013/14 рр. ПФК «Олександрія» – «Зірка» – 0:0 Всього команди між собою провели 16 ігор: дві перемоги «Зірки», 6 нічиїх та 8 перемог олександрійської команди, м’ячі 14-29=-15 теж не на користь «Зірки».

6

оФіЦіЙниЙ саЙт Фк «зірка» WWW.FCZIRKA.COM.UA

22.05.2014

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ГЛЯДАЧІВ на стадіонах під час відвідування футбольних матчів (затверджені Президією ФФУ 24 жовтня 2002 року) I. Загальні положення. 1.1. Правила поведінки глядачів на стадіонах під час відвідування футбольних матчів (далі - Правила) розповсюджуються на Всеукраїнські змагання з футболу серед професіональних команд; 1.2. Регіональна федерація футболу та її футбольний клуб можуть вносити доповнення до Правил з урахуванням місцевих особливостей та стану конкретного стадіону. II. Глядачі мають право: 2.1. Придбати квиток/квитки для перегляду футбольного матчу, що відбувається на відповідному стадіоні; 2.2. Зайняти на трибуні і секторі стадіону місце, вказане у квитку; 2.3. Користуватися послугами розташованих на стадіоні камер схову, ресторанів, буфетів, кафе, кіосків, гардеробів, пунктів медичної допомоги, туалетів тощо; 2.4. Підтримувати особисто обраний футбольний клуб (команду), окремих гравців і тренерів усіма незабороненими засобами і формами поведінки; 2.5. Отримувати інформацію щодо перебігу подій на стадіоні, за його межами, а також щодо змагань в інших містах. III. Глядачі зобов’язані: 3.1. Дотримуватися громадського порядку та загальновизнаних норм поведінки; 3.2. Виявляти нетерпимість до порушників правопорядку; 3.3. Інформувати представників влади, служб безпеки, інших офіційних осіб про порушників Правил, скоєні та можливі порушення правопорядку, осіб та предмети, що викликають підозру; 3.4. Дбайливо ставитися до обладнання і майна стадіону та клубів (команд), які беруть участь у матчі; 3.5. Поважати уболівальників інших клубів (команд), футболістів, офіційних осіб, арбітрів, що обслуговують матч; 3.6. Виявляти повагу до національних гімнів, прапорів, символіки держав, ФФУ, ПФЛ та клубів (команд); 3.7. Виконувати вимоги стюардів, розпорядників, представників органів влади та безпеки щодо дотримання чинного законодавства, Правил, інструкцій, а у разі виникнення надзвичайної ситуації, вимог плану евакуації зі стадіону; 3.8. Сприяти отриманню насолоди від перегляду футбольних матчів всіма відвідувачами стадіону.

IV. Глядачам забороняється: 4.1. Вхід до стадіону у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння та вживання алкогольних напоїв і/або наркотичних речовин на території стадіону; 4.2. Перегляд матчу у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, вхід на стадіон із будьякими пляшками, метальними чи піротехнічними приладами або предметами, вибухівкою, вогнепальною та холодною зброєю, набоями; 4.3. Кидання на футбольне поле, в футболістів, арбітрів, тренерів або глядачів, їх транспортні засоби будь-яких предметів; 4.4. Розпалювання факелів або вогнищ; 4.5. Використовування грубих, нецензурних, образливих виразів, жестів, пісень, політичної пропаганди, а також застосування погроз та залякування; 4.6. Пропаганда расизму, дискримінація футболістів, тренерів, арбітрів, інших офіційних осіб та глядачів за національною ознакою або кольором шкіри; 4.7. Входження на футбольне поле, до місць розташування команд, арбітрів, делегата матчу, кімнати допінг-контрою, приміщень для офіційних осіб та ложі VIP або інших спеціальних приміщень стадіону; 4.8. Пошкодження майна та обладнання стадіону, клубів (команд), футболістів, офіційних осіб та їх транспортних засобів. V. Відповідальність за порушення Правил: 5.1. Особи, що скоїли порушення Правил, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством України; 5.2. Організатори змагань, в особі уповноважених осіб стадіону і/або футбольного клубу-господаря, представники органів внутрішніх справ мають право вивести за межі стадіону особу, яка не дотримується вимог Правил, і прийняти рішення щодо недопущення такої особи на стадіон у майбутньому.

№16

7

Турнірне становище команд станом на 21 травня М 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Команда "Олімпік" Донецьк ПФК "Олександрія" Олександрія "Сталь" Алчевськ ФК "Полтава" Полтава "Зірка" Кіровоград "Десна" Чернігів "УкрАгроКом" Головківка "Нива" Тернопіль "Нафтовик-Укрнафта" Охтирка "Буковина" Чернівці ПФК "Суми" Суми "Титан" Армянськ "Авангард" Краматорськ МФК "Миколаїв" Миколаїв "Геліос" Харків "Динамо-2" Київ

I 28 28 27 27 28 28 28 27 28 28 28 28 26 27 26 28

В 16 13 14 13 12 13 10 10 10 10 10 9 7 9 7 7

28 тур

Н 7 9 2 3 6 2 8 7 7 6 5 7 10 4 10 7

П 5 6 11 11 10 13 10 10 11 12 13 12 9 14 9 14

М’ячі 44 - 27 41 - 27 38 - 32 36 - 33 33 - 31 32 - 26 26 - 27 31 - 27 37 - 35 26 - 33 27 - 37 27 - 39 23 - 27 34 - 41 23 - 34 27 - 29