2 minute read

Semifinále v aréně

Semifinále varéně

Viktor Sliva

Jména členů hokejového týmu Univerzity obrany zněla ve středu 12. února největší sportovní halou vČeské republice. Jako součást mužstva Armády České republiky se zúčastnili turnaje, který pražský extraligový klub pravidelně pořádá kpoctě složek Integrovaného záchranného systému. Reprezentanti české armády vyhráli základní skupinu, ovšem vsemifinále, které se hrálo před plnými ochozy O2 arény, se knim obrátilo štěstí zády a po smolné brance vsamostatných nájezdech zůstali před branami finále.

„Policie!“ Výkřik, jenž ve filmech provází zásahy bezpečnostních složek, tentokrát zazněl jako bojový pokřik hráčů jednoho zúčastnických týmů turnaje, kteří se před každým zápasem sjeli kolem svého gólmana k tradičnímu motivačnímu rituálu. Ten završil krátké rozbruslení, po kterém v základní skupině vždy následoval zápas na 2x10 minut. Časový tlak ještě více u m o c ň o v a l fakt, že za každý faul byl nařízen trest ve formě samostatného nájezdu. Tomu hráči a r m á d n í h o týmu čelili už vúvodním utkání hned dvakrát, naštěstí úspěšně. Mužstvo, jehož základ tvořili hokejisté Univerzity obrany, doplnění vojáky zútvarů vBechyni aOlomouci, vyhrálo základní skupinu. Nejprve porazilo tým zdravotnických záchranářů z Karlovarského kraje a pak bojovným výkonem v zápasech s policisty z Krajského ředitelství v Praze a hasiči z Ústeckého kraje dotáhlo vždy dvougólové manko avýsledek otočilo. Jako vítěz celé základní skupiny se pak armádní reprezentace utkala znovu se zdravotnickými záchranáři.

Semifinálový zápas o postup do ne

dělního finále se odehrál ve večerních hodinách o první přestávce extraligového utkání Sparta – Hradec Králové před velkou částí z celkem 12 000 přítomných diváků. Těm hlasatel na začátku pře

četl také jména zúčastněných hokejistů Univerzity obrany – byli jimi svobodník Daniele Brugioni v bráně, dále obránci svobodník Václav Imlauf, četař Jaroslav Klusák a konečně útočníci svobodník Jan Kolenatý, desátník Přemysl Polách a kapitán mužstva major Ivo Dumišinec. Armádní tým téměř po celý průběh pětiminutového utkání nepustil soupeře z jeho obranné třetiny, potřebnou branku, která by znamenala postup, však nevstřelil. Na řadu tak přišla ošemetná série samostatných nájezdů. V této loterii padl jediný gól, bohužel do branky vojáků, a tak se sen o nedělní finálové účasti rozplynul.

Armádní tým téměř po celý průběh pětiminutového utkání nepustil soupeře z jeho obranné třetiny, potřebnou branku, která by znamenala postup, však nevstřelil. Na řadu tak přišla ošemetná série samostatných nájezdů. V této loterii padl jediný gól, bohužel do branky vojáků, a tak se sen o nedělní finálové účasti rozplynul.

„Těšili jsme se na novou zkušenost a porovnání s týmy mimo armádní prostředí, ve kterých nastoupili i stále aktivní hráči první a druhé ligy. Základní skupinu jsme absolvovali vzhledem k optické kvalitě soupeřů velmi dobře, těší mě bojovnost v zápasech, jejichž vývoj jsme zvrátili adotáhli je do vítězného konce.