2 minute read

Krenuo je kuglački spektakl u Varaždinu

Pod pokroviteljstvom Grada Varaždina ulaz na natjecanja za građane grada Varaždina je besplatan, a od 25. do 28. svibnja besplatan ulaz za građane grada Varaždina ograničen je na prvih 400 posjetitelja, koji propusnice mogu podići na info pultu tih dana od 10 do 17 sati.

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

U varaždinskoj Areni u petak, 12. svibnja svečanom ceremonijom otvoreno je XV. Svjetsko prvenstvo za mlađe juniore U-18 i VIII. Svjetski kup za kadete U-14. Prilikom otvorenja, u ime gradonačelnika Nevena Bosilja sve prisutne pozdravio je Lovro Lukavečki, predsjednik Gradskog Vijeća, u ime Hrvatskog kuglačkog saveza, organizatora ovog natjecanja prisutnima se obratio predsjednik prof. dr. sc. Tonči Mikac, a u ima WNBA-NBC govor je održao prvi dopredsjednik Jiji Jančalek. Na ceremoniji otvorenja prisustvovala

Nakon juniora i kadeta od petka, 19. svibnja krenut će Svjetsko ekipno prvenstvo u seniorskoj konkurenciji je 13 zemalja, a program su upotpunile djevojke iz Plesnog kluba Feel i Cheerleading cen- ter Bravo iz Varaždina. Nakon juniora i kadeta od 19. do 28. svibnjaodržatćesenajvećekuglačko natjecanje i to 15. Svjetsko ekipno prvenstvo za žene i muškarcegdjećesudjelovati17 nacija. Natjecanje se održava u dvije faze. Prvo je natjecanje u grupama koje traje osam dana te nakon grupa eliminacijskim sistemom se razigrava od četvrtfinala do finala.

Najbolji od najboljih U ženskoj konkurenciji Hrvatska je u skupini C s Bosnom i Hercegovinom, Italijom i Rumunjskom, a naše djevojke će prvi put na kuglanu 19. svibnja protiv Italije. Momci skupinu D otvaraju s Francuzima dan kasnije, a snage će još odmjeriti s Poljskom i Rumunjskom. Od 12. do 18. svibnja osiguran je besplatan ulaz za sve, a od 19. do 28. svibnja ulaz se naplaćuje prema objavljenim cijenama. Pod pokroviteljstvom Grada Varaždina ulaz na natjecanja za građane grada Varaždina je besplatan, a od 25. do 28. svibnja besplatan ulaz za građane grada Varaždina ograničen je na prvih 400 posjetitelja, koji propusnice mogu podići na info pultu tih dana od 10 do 17 sati.

U VARAŽDINU ODRŽANO PRVENSTVO HRVATSKE U KAJAK KANU SLALOMU ZA SENIORE

Na mutnoj i brzoj Dravi nastupilo 70 natjecatelja

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks bili su organizatori Prvenstva Hrvatske ukajakkanuslalomuzaseniore

Najuspješniji od Varaždinaca bili su brat i sestra, Katja i Roko Bengeri i Kupa Republike Hrvatske za mlađe kategorije koji se održao između cestovnog i željeznič- kog mosta na rijeci Dravi kod Varaždina. Na mutnoj i brzoj Dravi nastupilo je 70 natjecatelja iz hrvatskih klubova.

NaPrvenstvuHrvatskenajuspješniji od Varaždinaca bili su Katja Bengeri koja je pobijedila u kajaku jednosjedu (K-1) i kanuu jednosjedu (C-1) kod seniorki i njezin brat Roko Bengeri koji je u kajaku pobijedio, a u kanuu bio drugi. U kajaku na četvrto mjesto plasirao se Nikola Novosel, Jan Petrić bio je 7., David Šestak 8., a Robert Rauš plasirao se na 11. mjesto. Danijel Mijatović nastupio je u kanu jednosjedu i plasirao se na 7. mjesto.

Varaždinci su bili uspješni i u ekipnim vožnjama gdje je u kajaku u disciplini 3xK1 pobijedila ekipa Roko Bengeri, Nikola Novosel i Jan Petrić, a u kanu jednosjedu ekipa 3xC1 u sastavu Danijel Mijatović, Nikola Novosel i Jan Petrić bila je treća. Na utrci Kupa Republike Hrvatske za mlađe kategorije koja se održala na istoj stazi organizirano je natjecanje za kadete i juniore. U kajaku jednosjedu kod mlađih kadeta Borna Valjak plasirao se na peto mjesto. Kod starijih kadetkinja pobijedila je Hana Valjak u kajaku, dok se stariji kadet Neo Vugrek plasirao na 5. mjesto, a Marin Bjeliš bio je 7. Kod juniora u kajaku Jan Petrić bio je drugi, a David Šestak plasirao se na treće mjesto.