3 minute read

Varaždin majstorski apsolvirao Rijeku

Presretni smo. Trebalo nam je takva pobjeda. Znao sam da moji igrači to posjeduju. Ipak, pobijedili smo ekipu koja je osvojila najviše bodova u proljeće, a to nije mala stvar – ističe Mario Kovačević, trener Varaždina.

Na stadionu Varteksa po vrlo kišnom vremenu odigran je susret 34. kola SuperSport HNL-a između Varaždina i Rijeke. Varaždinci su pred 1700 gledatelja slavili s 2:0 za drugu pobjedu u nizu.

Prvu priliku imali su gosti u 10. minuti kada je Veiga nakon kornera s pet metara pucao preko gola. S druge strane prvu ozbiljniju prilika za Varaždince vidjeli smo u 20. minuti.

Odlično se Brodić ubacio ispred svojih čuvara, ušao u kazneni prostor, dao povratnu, no nitko je nije us- pio proslijediti u gol. U 30. minuti najbolja prilika za Varaždin. Marin je izgubio loptu na sredini, ona je došla do Brodića koji si je sam

U idućem kolu Varaždin gostuje kod Gorice, a utakmice se igra u subotu, 20. svibnja u 18 sati kreirao priliku, odapevši s 25 metara, no još ljepše je obranio riječki vratar Labrović. Pod kraj poluvremena Jakirovićeva momčad je pokazala zube. Prvo je u

40. minuti Janković pucao s 30 metara, no varaždinski golman Zelenika njegov pokušaj je odbio u gredu. Potom je u sljedeći napad Ampema bio opasan, ali njegov udarac od bloka se odbio u stativu. U drugom dijelu stala je kiša, a stigli su domaći golovi. Igrala se 47. minuta ubacio je Stanić, a Domjanić je glavom majstorski pogodio za 1:0.

Otvorilo se Sedam minuta kasnije mogli su Riječani izjednačiti. Nakon kornera pucao je efektno Galešić, no još je bolje obranio Zelenika. I onda je u 58. minuti stigao i drugi varaždinski pogodak. Sve je započeo Domjanić,

Pilj je pronašao Teklića koji je prednjim škaricama od stative zabio za 2:0.

Taj rezultat ostao je do kraja usprkos riječkim pokušajima – Presretni smo. Trebalo nam je takva pobjeda. Znao sam da moji igrači to posjeduju. Ipak, smo pobijedili ekipu koja je osvojila najviše bodova u proljeće, a to nije mala stvar. Imali smo mnogo problema tijekom tjedna. Mnogo ozlijeđenih igrača, Teklić je pola tjedna bio bolestan, no moji igrači su pokazali iznimnu snagu i karakter. Mladi Niko Domjanić je pokazao da imamo centarfora koji može glavomsjajnozabiti,kasnije još ljepši gol Teklića. Najvi- še me raduje što je priliku je dobio i maleni Vito Težak iz naše škole nogometa –dodao je Kovačević.

Napeto Varaždinci imaju 45 bodova i drže 6. mjesto. Isti broj bodova ima i petoplasirana Istra 1961. Četvrtoplasirani Osijek ima 46 bodova, odnosno dva boda manje od trećeplasirane

Rijeke koja je skupila 48 bodova.

Nogometaši

Varaždina drže

6. mjesto lige s 45 osvojenih bodova, koliko ima i petoplasirana Istra 1961

– Imamo još dva kola. Ne opterećujemoseborbomza Europu. Svaki bod je važan, no mi imamo sjajnu sezonu i sve ćemo napraviti da maksimalno dobro odigramo u sljedećoj utakmici protiv Gorice –zaključio je Kovačević. Utakmice u Velikoj Gorici na rasporedu je u subotu, 20. svibnja u 18 sati.

NIKOLA GORIČANEC PRIJE UTAKMICE S DINAMOM (D) OTIŠAO S KLUPE BUMBARA

MarkoTrojak vodit ćeVarteks do kraja sezone

Nogometaši Varteksa stigli su do slavlja protiv Dinama iz Domašinca. U susretu 24. kola 3. nogometne lige Sjever, Varaždinci su kod kuće upisali pobjedu rezultatom 2:0. Nakon što se na odmor otišlo s 0:0, u nastavku je Saša Stojko s dva gola u 57. i88.minutidonioVarteksu vrijedna tri boda.

Samo dan pred utakmicu protiv Dinama iz Domašinca, trener Nikola Goričanec se zahvalio klubu na suradnji, i odlučio napustiti Varteks, a momčad je preuzeo Marko Trojak, voditelj škole nogometa i njegov dosadašnji pomoćnik.

Nije mu to trenerski debi, već je debitirao u Virovitici, kada je trener Goričanec bio spriječen, i pobijedio rezultatom 1:2. Slavio je i u subotnjoj utakmici, u kojoj je Varteks pobjedom stigao nadomak potvrde trećeg mjesta.

– Zahvaljujemo treneru

Goričancu na suradnji. Posebno će se pamtiti osvajanje Županijskog kupa prošle sezone, i rezultati kroz ovogodišnju prvenstvenu sezonu. Želimo treneru

Goričancu puno sreće u nastavku trenerske karijere. Imamo tri kola do kraja, Marko će voditi ekipu, a mi imamo dovoljno vremena da definiramo strategiju, planove i ciljeve i sukladno tome odaberemo trenera – rekao je Siniša Fučar, predsjednik Varteksa na klupskim stranicama. Dodajmo da je Podravina visoko poražena u Križevcima od domaćeg Radnika sa 6:2. U međimurskom derbiju Polet je u Svetom Martinu na Muri svladao Rudar iz Murskog Središća s 5:1. (it)

Uspje Ni Nastupi Tenisa A Vara Dina 1181

Na teniskim terenima u Varaždinu krenula je sezona na otvorenim terenima. Odigrana su prva kola II. hrvatske teniske lige – seniori, III. hrvatske teniske lige – seniori, ženska seniorska liga – kvalifikacijski susret za ulazak u II. hrvatsku žensku ligu i Veteranske lige. Igrači i igračice TK Varaždin 1181 u ligaškim natjecanjima ostvarili su tri besprijekorne pobjede i jedan poraz. U 2. hrvatskoj teniskoj ligi Varaždinci su slavili protiv TK San-spina iz Zagreba sa 6:1. Ovom pobjedom ostvarili su tri boda i trenutno su na 2. mjestu tablice. U 3. hrvatskoj ligi tenisači Varaždina 1181 svladali su križevački Radnik sa

6:1. Ovom pobjedom ostvarili su tri boda i trenutno su na 1. mjestu ljestvice. Seniorke su pak u kvalifikacijama za 2. ligu poražene od osječke ekipe Tennis talents s 4:1. Ovim porazom seniorke su ostale bez mogućnosti nastupa u II. ligi. U veteranskoj ligi Varaždinci su bili bolji od Ivančana s 4:3. (it)

Pobjede su upisali dvije seniorske i vetaranska momčad, dok su jedini poraz doživjeli seniori