2 minute read

U Saudijskoj Arabiji vlada veliki entuzijazam i želja za napretkom

Ženski nogomet u Saudijskoj Arabiji u usporedbi s Hrvatskom tek je u povojima, u smislu broja igračica, trenera, i strukture natjecanja – ističe Ivančanka

PIŠE: IVAN TOMAŠKOVIĆ ivan@regionalni.com

Ivančanka Stella Gotal početkom ove godine odlučila se za nove nogometne izazove. S mjesta hrvatske U-17 ženske reprezentacije otišla je u Saudijsku Arabiju gdje sada vodi njihovu U-17 žensku vrstu.

– Do kontakta je došlo

3. NL SJEVER

Rudar srušio Radnik

Predstavnici iz Varaždinske županije u subotu, 6. svibnja odigrali su susrete 23. kola 3. NL Sjever. Varteks je stigao do slavlja protiv Papuka rezultatom

3:1. U vodstvo ih je doveo Stojko u 16. minuti, na 2:0 je povisio Glavica u 23., da bi za 3:0 zabio Premužić u 38. minuti. Počasni gol Papuk je postigao u 45. minuti. Podravina je ugostila Viroviticu i završilo je 2:2.

Međimurskiderbiodigranje u Domašincu gdje je domaći Dinamo ugostio Polet iz Sv. Martina na Muri. Momčad Josip Brezovca slavila je s

4:0. Hat-trick za SvetomartinčanepostigaojePatafta,a jednom se u strijelce upisao i Mezga. Treći međimurski predstavnik Rudar u nedjelju, 7. svibnja u Murskom Središću ugostio je Radnik iz Križevaca i završilo je 4:1 za Rudar. (it)

S hrvatskom kadetskom ženskom reprezentacijom u tri se navrata plasirala u elitni krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo zahvaljujući tehničkoj direktorici Moniki Staab. U odluci je prevagnula želja za stjecanjem međunarodnog iskustva, ali i izazov u ostvarivanju projekata koje mi je predstavila Monika. Očekujem razvoj i napredak igračica na svakom kampu–ističe Stella Gotal koja je ugodno iznenađena.

– Nogomet je općenito najpopularniji sport. Status ženskog nogometa svakim danom je sve bolji i bolji u Saudijskoj Arabiji. Sama igra ekipa napreduje, ženski nogomet postaje sve atraktivniji i popularniji te sve više publike dolazi na stadione podržati nogometašice – dodaje Stella koja je vodila U-17 reprezentaciju, ali i seniorsku vrstu.

Izazov – S obzirom na to- da sam bila izbornica U-17 reprezentacije

Stella Gotal je tri godine bila izbornica hrvatske U-17 ženske reprezentacije, a vodila je i seniorsku ekipu

Hrvatske tri godine i u tri navrata plasirala se s ekipom u elitni krug kvalifikacijazaEuropskoprven- stvo,ciljmijejednogdanato isto ponoviti sa reprezentacijom Saudijske Arabije, ali na drugom kontinentu te se po mogućnosti i plasirati na jedno od velikih natjecanja – rekla je Ivančanka kojoj su glavni ciljevi selekcija i razvoj mladih nogometašica u tehničkom, taktičkom i mentalnom smislu te priprema istih za seniorsku reprezentaciju. – Ženski nogomet u Saudijskoj Arabiji u usporedbi s Hrvatskom tek je u povojima, u smislu broja igračica, trenera, strukture natjecanja, ali u isto vrijeme vlada veliki entuzijazam i želja za napretkom i natjecanjem pa je tako Saudijska Arabija aplicirala za domaćinstvo Azijskog kupa za žene 2026. godine, primjerice, Hrvatska nikada nije bila domaćin velikog natjecanja u ženskom nogometu. Potajno se nadam plasmanu na neko veliko natjecanje jednog dana – zaključila je nogometna trenerica.

PREMIER LIGA: PODTUREN SLAVIO U DERBIJU

Odigrane su utakmice 24. kola međimurske nogometne Premier lige. U derbiju kola Podturen je u gostima minimalno svladao Nedelišće. Pogodak vrijedan velika tri boda zabio je Andrej Goričanec u 48. minuti. Vodeći Graničar spasio se poraza u samoj završnici utakmice u gostima kod Centrometala. Domaćini su poveli u 22. minuti preko Jaše Kocijana, a bod Kotoripčanima donio je Nikola Golenja u petoj minuti sudačke nadoknade.

Svetomarska Mladost rutinski se obračunala protiv momčadi Naprijeda upisavši domaću 2:0 pobjedu, a istim rezultatom slavilo je i Bratstvo (SV) na gostovanju kod Međimurca. Golove su zabili Filip Škvorc i Vedran Knežević. Ostali rezultati 24. kola: Draškovec – Bratstvo (Ju) 3:1, BSK –Mladost Komet 1:1, Galeb – Sloga (Š) 0:9, Jedinstvo (GM) – Dinamo (P) 1:3.

ULigizaprvakaElitneŽNLVaraždin,BednjajekodkućeremiziralasIvančicom2:2.Svigolovimapalisuuprvompoluvremenu. Ivančica je imala prednost od 1:0 i 2:1, ali Bednja preko Đurina i Kuljija ipak lovi jedan bod na domaćem travnjaku. Nedeljanec pak nije dopustio nikakvo iznenađenja pred svojom publikom upisavši uvjerljivo slavlje od 4:0 protiv Mladosti (M). Dva gola postigao je Tomislav Medved, dok su po jedan dodali Jurica Hanžek i Filip Štefulj. U subotu je u Tuhovcu domaći Polet s 1:0 svladao Novi Marof golom Renata Sakača. U Liga za ostanak veselili su se gosti. Zelengaj je slavio u Jalžabetu 3:2, dok je Budućnost bila bolja od Dubravke-Zagorca rezultatom 4:1. Sjajan vikend gostujućih ekipa upotpunila je Plitvica koja je u subotu slavila kod Poleta (C) s 2:1. (rp)