1 minute read

Dandy odigrao neriješeno protiv deseteročlanog Kingstona u srazu momčadi s vrha ljestvice

Navijača je bilo u velikom broju, a utakmica ih nije razočarala donijevši uzbuđenje, dramu te na kraju neočekivani obrat koji je navijače doveo do ruba živaca. Utakmica je počela energično, bivši igrač Kingston Cityja Damien Iaconis, koji sada igra za Dandy City, dao je početkom utakmice gol svojoj bivšoj momčadi. Dojmljivim udarcem samouvjereno je poslao loptu u mrežu te donio Dandy Cityju ključno vodstvo od 1-0. Međutim, u 31. minuti dogodio se dramatični preobrat kada je Kingstonov igrač Faisal Sakhizada zaradio crveni karton nakon incidenta nevezanog za loptu kojeg je opazio linijski sudac.

S igračem manje Kingston se sada suočio s teškim zadatkom zadržati položaj na vrhu ljestvice. Unatoč tome, s nevjerojatnom odlučnošću, Kingston City u 41. minuti uspio je izjednačiti. Unatoč brojčanom zaostatku odbili su se pokoriti te su pokazali čvrstinu na terenu. U drugom poluvremenu Dandy City nastojao je iskoristiti brojčanu prednost bombardirajći Kingstonov gol udarcima. Međutim, Kingstonova obrana ostala je čvrsta, što je u redove Dandyja donijelo nove frustrirane pokušaje da dođe u vodstvo. Unatoč većem broju udaraca na gol, Dandy City nije uspio iskoristiti prilike pa je kući odnio tek bod. Kao posljedica toga ostat će drugi na ljestvici, a za Kingstonom zaostaje svega bod. Sa svega šest bodova razlike među prvih pet momčadi na ljestvici utrka za naslov nije ni blizu odluke, što svaku sljedeću utakmicu čini važnom. Dandy City imat će malo vremena kako bi promislio o propuštenim prilikama dok se priprema za novi izazovni nastup ovog petka, 28. srpnja, protiv šestoplasiranog Northcote Cityja. Pokušat će se iskupiti za raniji ovosezonski poraz od Northcotea od 3-0 te se ujedno nada time održati san o plasmanu u viši rang na životu. Utakmica se igra u 19:45 na Frank Holohan Reserveu.