2 minute read

Pobjeda St Albans Dinamu osigurala ostanak u ligi 2024.

StAlbans Dinamo uspio se oteti ispadanju iz lige nevjerojatnom pobjedom s 1-0 protiv Moreland Cityja u napetoj utakmici. Odlučujući udarac dao je pouzdani Brian Summerskill koji je hladne glave loptu poslao u mrežu iz Dinamu dosuđenog jedanaesterca. Ovaj jedini gol utakmice u 2. minuti igre bio je ujedno i odlučujući budući da je zapečatio sudbinu obiju momčadi i Saintsima osigurao ostanak u sezoni 2024. NPL-a.

Vjerni navijači Dinama mogli su dakle odahnuti kada se oglasio posljednji sučev zvižduk budući da je to značilo da njihov voljeni klub i dalje nastupa u NPL-u u sezoni 2024. Trud na travnjaku bio je rezultar odlučnosti koju su Saintsi pokazivali cijele sezone. Dinamo sada očekuje posljednja utakmica sezone u kojoj će na Churchill Reserveu ugostiti Green Gully. Utakmica se igra u subotu 19. kolovoza u 15 sati. Iako ova utakmica više neće utjecati na položaj obiju momčadi na ljestvici, budući da Green Gully nije uspio osigurati željeno mjesto u �inalu, a Dinamo se spasio ispadanja iz lige, ova će utakmica biti prava prilika za domaću publiku da proslavi svoje junake posljednji put ove sezone na domaćem terenu. Kako se bliži završe- tak sezone NPL-a, Dinamo će svoju pažnju usmjeriti na Hrvatski nogometni turnir, nogometni događaj koji će se od 28. rujna do 1. listopada održavati u gradu punom života - Adelaideu. Dinamo je aktualni prvak Prve divizije i osvojio je naslov Kupa nevjerojatnih 10 puta te će nastojati dodati i 11. naslov - osvajanjem Hrvatskog turnira. nijevši tako svojoj momčadi tračak nade. Međutim, ova zdraka optimizma uskoro je zatrta nemilosrdnim napadom koji je plasirao Oakleigh pokazavši napade koji su donijeli četiri neuzvraćena gola. Warriorsi su se hrabro borili, no nisu uspjeli prekinuti dominaciju Oakleigha. U kasnom nastojanju da spasi ponos svoje momčadi, James

Alexander postigao je utješni gol u 81. minuti, iako je to već bilo premalo i prekasno te je Oakleigh iz utakmice izašao kao pobjednik s 4-2.

Iako je matematički još moguće da Warriorsi izbjegnu ispadanje iz lige, očekuje ih put prepun golemih izazova. Najprije bi morali svladati South Melbourne na domaćem terenu ove subote

19. kolovoza. Međutim, zvijezde bi se morale posložiti i na drugom polu budući da bi i Bentleigh Greens i Moreland City trebali izgubiti u svojim nastupima protiv dobrih protivnika - Avondalea i Oakleighja, dvije odlične momčadi u NPL-u. Warriorsima međutim ide u prilog izreka da je u nogometu, gdje se sreća stalno okreće, lopta okrugla te da je sve moguće. Hrvatske momčadi imaju povijest pronalaska najboljih trenutaka u najtežim situacijama i navijači Warriorsa nadaju se da će i sada vidjeti tračak ovog nepobjedivog duha. U iščekivanju iduće utakmice navijači puni nade okupit će se na Elcho Parku u subotu za ovu ključnu utakmicu koja se igra u 15 sati.

Sydney United 58 dao pobjednički gol u zadnji tren

Sydney United 58 osigurao je ključnu pobjedu s 2-1 nad Central Coast Marinersima u napetom susretu u Sportskom centru Sydney United. Utakmica je bila puna prevrata, kasni udarac 19-godišnjeg Alessandra Lacalandre zapečatio je pobjedu za domaće. Od samog početka Sydney United 58 pokazao je dominaciju na terenu postavivši ton utakmice golom Lerojya Jenningsa u 11. minuti kada je iskoristio grešku u obrani protivnika. Utakmica je eskalirala u drugom poluvremenu kada je Luke Cukar ostvario herojsku obranu jedanaesterca u izvedbi Jordana Segreta. Segreto se međutim iskupio za ovu pogrešku izjednačivši za Marinerse u 59. minuti.

Crveni karton Glena Tri�ira i isključenje Deana Larsona dodatno su povećali dramu na terenu. Uslijedila je borba s deset igrača, no United 58 nije gubio na odlučnosti. U posljednjh nekoliko minuta Alessandro Lacalandra po- kazao se herojem postigavši pobjednički gol. Marinersi su uzvratili udarac, no nisu uspjeli probiti obranu Uniteda 58 te je tako zapečaćena Unitedova dramatična pobjeda. Ova pobjeda učvrstila je položaj Sydney Uniteda 58 i pokazala snagu ove momča- di, međutim do kraja sezone ostale su još dvije utakmice te nastup u �inalu više nije moguć. Syndey United iduću utakmicu posljednji put ove sezone u NPL-u na domaćem terenu igra protiv St Georgea u nedjelju 20. kolovoza s početkom u 15 sati.