Page 1

#3ТРАВЕНЬ2011

vkontakte.ru/zuzimo

ЖУрналістська весна в Інституті ЖУрналістики В Інституті журналістики традиційно відбудеться вже 44-й фестиваль “Журналістська весна”. Про усі найцікавіші заходи і не тільки нашим набридливим журналістам розповіла одна із організаторів – Катерина Кундельська. – Цього року «Журвесну» організовують видавці. Як до цього поставилися викладачі? – О, це ж спочатку так цікаво було! Викладачі одразу специфічно відреагували на засіданні Вченої ради… Ми не будемо називати імена, щоб мене раніше часу не вигнали. :) Спочатку дуже сильно здивувалися, навіть трішки скептицизму було. Як це так: видавці? Їм же тільки книги видавати, верстати, максимум – сайти робити. А тут – цілу «Журвесну» організувати? Але потім все нормально сприйняли. Саме наші дві кафедри – видавничої справи та електронних видань і медіадизайну – добре поставилась, підтримали нас. Висловлюємо вдячність Катерині Степанівні: вона з нами і деревця садила, і так у всьому допомагає й досі. – А що, не було журналістів, які б узялись за цю справу? – Чесно кажучи, і не було. Вийшло так, що у нас одразу була велика команда організаторів. Але в кінці

Катерина Кундельська - організатор “Журвесни” вийшло так, що лишилися тільки ми і ще дві дівчинки-рекламістки, які знімали усіх випускників. Вони й зараз співпрацюють з нами: контактують із випускниками. О, ще цікавий випадок був на засіданні Вченої ради. Нас запитали: «А чому ви не залучаєте журналістів?» Як це не залучаємо? Та ми ж тільки за!

На чому їздять наші викладачі?

6 с.

– Які твої враження від торішньої «Журвесни»? – Я торік мало бачила, але бувала раніше (це 2008 і 2009 роки) на фінальних концертах. А в 2010 відвідувала лише деякі заходи. Щодо фінального концерту окремо скажу: сам захід не передбачає чогось такого масового, великого

8-9 с.

Що не сподобалось КНУКІМівцям на FYPE?

Які тренінги будуть на “Журвесні”?

4 с.


ПОЖУЖИ Хто ЖУжатиме на ЖУрвесні

і гарного, тому що це передусім зібрання випускників, які хочуть вийти на сцену, себе показати, заспівати… Те, що від нас залежить, ми намагатимемося зробити, проте сам формат досить дивний, тому нічого такого назвичайного навіть не варто очікувати. – Прокоментуй, будь ласка, організацію «Журвесни-2010». – Ну, організація так собі. Деякі заходи були недоорганізовані, але це моя суб’єктивна думка. – Тобі сподобалось в СкайПарку (постзахід торішньої “Журвесни” - від ЖУ)? – Це вже був постзахід. Звісно, було класно. Мені сподобалось. Але деякі інші заходи були, можливо, не достатньо анонсовані. Взагалі-то вони були хорошими, і ідеї гарні, а от людей мало було. Деякі задуми частково зривалися, не було домовленості з адміністрацією. І вже цього року адміністративний відділ навіть згадує, що тоді було так: «Вони з нами не погодили, тому й заходи зривались». – А ви все погоджуєте з адміністрацією? – Аякже! Ми все узгоджуємо. – Розкажи нашим читачам, які цікаві заходи плануються на

«Журвесні» цього року. – У нас їх стільки!.. Будуть тренінги. Цікаві тренери з радіо, телебачення, і піарники, і політтехнологи. Потім паралельно будуть заходи школи фотографії, яку її Фурман організовує. Уже є програма, яка майже не зазнаватиме змін. Ще буде студентська конференція. Ми її плануємо зробити не так, як завжди: секційні засідання, сидить три людини – нецікаво… Хочемо провести у залі Вченої ради це так, щоб був практичний досвід – хтось зробить презентації, у когось вони є. Щоб не просто вийшли, прочитали тези, всі сіли, ніхто нічого не зрозумів і розійшлися. Ще буде студентський брейн-ринг між університетами. Ми плануємо провести літературні читання і благодійну виставку-ярмарок студентського хендмейду. – На літературних читаннях будуть тільки студенти нашого Інституту чи ще когось запросите? – Запрошуємо випускників і наших студентів. Будуть Черняхівська, Захарченко. Перед початком читань одна дівчинка гратиме на гітарі, буде чай і печиво. Читання проводитимуться в спортзалі, тому ласкаво просимо.

Промо-захід з озеленення території – А «Вперше чую» буде? Торік не було… – Ми з ними ведемо переговори, але в Кутєпова щось не виходить. Вони кажуть, що, можливо, прийдуть або на відкриття, або на фінальний концерт, але виступити не обіцяють. Ще будемо говорити, бо особисто мені дуже хотілося б, аби “Вперше чую” виступили. Якщо ні, то в нас на фінальному концерті замість їхньої пісні «Боже, храни…» буде співати Анатолій Матвійчук «Гімн журналістів». – Яким буде відкриття? – Будемо запускати літачок. Нам допомагає школа молодих радіофізиків, і вони зробили великий літак, десь довжиною з метр. Він буде різні піруети виконувати… Поки цей великий літатиме в небі, зі смуги журналістського польоту запускатимуться прості паперові літачки. І, звісно, буде відкриття двох фотовиставок робіт школи. Планується виставка книжкової графіки Ігоря Женченка. Він ілюстрував дуже багато видань, серед них і книги Шкляра. На самому відкритті, можливо, буде Притула, Анна Гомонай, Андрій Шевченко, Петрів. Приходьте, буде цікаво!

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011


ПОЖУЖИ Чи сподобалась Вам торішня “Журвесна”

Настя Москвичова

Галя Тодоренко

Галя Харук

Сподобалось. Особливо - літературні читання. ;)

Була організатором. Сподобалось те, що старалися зробити програму під студентів, а не викладачів.

Найяскравіший момент – волонтерська робота на “Журвесні”. А було це так: кілька десятків метрів до замкнених дверей у гуртожиток міжнародників, ще кілька до таких же в альма-матер і шість першокурсників. Так, нас зачинили біля їдальні, коли ми робили проект для виставкової галереї на фестиваль. Десь до години дев’ятої ми там посиділи… На “Журфіксі” попри доручені завдання вдалося поспілкуватися із колишніми студентами, побачити навіть кількох знайомих із телебачення. Волонтерували, от лише нічого нам за це не дали, хоч обіцяли якісь грамоти чи то відзнаки, але (це теж непогано) звозили на тролей. :)

Ліля Федорович

Яна Коробенко

Анонім

Минулого року я активно відвідувала практично усі заходи в рамках “Журвесни”. Вони мені надзвичайно сподобались. Для довідки

"ЖиВе" для мене була першою журналістською весною. Ніколи раніше не зустрічалася ні з чим схожим. Найбільше мені сподобались заняття школи DOCUMENTU, які продемонстрували фільми про журналістів. Це було вражаюче. Мені було приємно спостерігати за дорослими людьми, котрі, як діти, обіймалися і раділи, побачивши одне одного. Сподіваюсь, що цього року буде щось нове та ще цікавіше.

Це було моє найбільше розчарування в Інституті. Я тоді була на першому курсі і надзвичайно багато чула про “Журвесну”. Очікувала чогось феєричного. Гала-концерт мені не сподобався найбільше, хоч зараз я розумію, що він повинен бути цікавий випускникам, а не студентам (та і вони до кінця не досиділи). Хоч були й цікаві заходи, ніде правди діти.

Торішній “Журвесні” дУЖе не вистачало хлопців-волонтерів.

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011


ХАЛЯВА Не просто цікаво і пізнавально, а ще й безкоштовно! Тренінг – це значно ефективніший метод навчання, ніж традиційні способи – нудні лекції, доповіді, семінарські заняття і (таке популярне) самостійне вивчення предмету. А коли тренінги проводять цікаві досвідчені люди, на халяву, ще й в рідному інституті, то не піти на них просто гріх. Отож, “Журвесна” дарує нам такий шанс.

агентства КАСКОМ. Де: прес-центр. О 16.00 не пропустіть тренінг «Етика інформаційного продукту на радіо». Хто: Ярина Матвійчук, редактор на Радіо «Свобода». Де: 421 аудиторія.

Сергій Рахманін 23 травня О 15.00 ви дізнаєтесь про “Права журналістів та етичні норми в міжнародних та українських документах”. Хто: Марія Сидорчук – шеф-редактор інформаційного агентства «ЦК». Де: прес-центр. О 16.00 - «Новий погляд та тлумачення закону про публічну інформацію». Хто: Ігор Розкладай, експерт у галузі медіаправа. Де: 421 аудиторія.

Хто: Катерина Венжик, екс-головний редактор Контракти.UA Де: прес-центр. «Людина чи юзер – чи коректне використання інформації з особистих блогів публічних осіб» - така ось тема наступного тренінгу (16.00) Хто: Катерина Венжик Де: 421 аудиторія.

Денис Богуш

25 травня Тренінг на тему: «Етика і політична журналістика» відбудеться о 15.00. Хто: Сергій Рахманін, редактор відділу «Політика» газети «Дзеркало тижня». Де: прес-центр.

27 травня На тему «Інформаційні війни» ви зможете поспілкуватись о 15.00. Хто: Денис Богуш, генеральний директор «Bohush Communications» Де: прес-центр.

О 16.00 ви дізнаєтесь «У що трансформується журналістика». Хто: Єгор Соболєв, експерт з розслідувальної журналістики. Де: 421 аудиторія.

О 16.00 тренінг на тему «Морально-етичні норми в рекламі та стратегічному просуванні продукту». Хто: Олександр Недбаєв, генеральний директор «Checkpoint Group». Де: 421 аудиторія.

Ярина Матвійчук

Єгор Соболєв

Андрій Кашпур

24 травня О 15.00 відбудеться тренінг на тему: «Точки дотику етичних норм і PR». Хто: Андрій Кашпур, директор

26 травня О 15.00 – «fact-checking на сайтах новин – як не пожертвувати якість на догоду оперативності»

Слідкуйте за програмою фестивалю у групі ВКонтакті на офіційному сайті http://journalist-vesna.kiev.ua.

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011


ХАЛЯВА Закінчилась стипендія, а душа прагне насиченного життя? 29 травня о 20.00 виступить група «Brunettes Shoot Blondes». Вони не позиціонують себе як представники якогось стилю. Завдяки багатогранності своєї музики до рядів прихильників і фанатів потрапляє все більше меломанів. Група дебютувала сольним концертом у київському «44», і за наступні 10 місяців їх пісні встигли пролунати в російських та українських клубах, на телебаченні та радіостанціях. Brunettes Shoot Blondes – нові романтики сучасного українського музичного незалежного світу. “Жужужу” рекомендує. Де: Фестиваль-ресторація «Диван», пл. Бесарабська, 2 Скільки: халява!

У Києві 27 травня о 10.00 відкриють парк сучасної скульптури та інсталяції. За місяць українські дизайнери, художники та скульптори втілять свої найсміливіші ідеї на Пейзажній алеї. Вони представлять 24 роботи – ексклюзивні лавки, інсталяції та статуї. Частину робіт вже почали встановлювати. На цьому організатори зупинятися не планують, у майбутньому хочуть прикрасити Володимирську гірку та Парк імені Тараса Шевченка. Та є і зворотній бік медалі. Пейзажна алея – це заповідна частина Києва. Уже декілька разів проводились протести під гаслом “Пейзажна алея – не приватна галерея!”. Адже, за даними Головного управління охорони культурної спадщини, у забудовників навіть офіційного дозволу немає. Чи дійсно наші сучасники створюють такі шедеври мистецтва, що варті того, аби знести архітектурні пам’ятки, спроектовані ще Авраамом Мілецьким, видатним українським архітектором? Переконайтесь на власні очі. Де: Пейзажна алея Скільки: халява!

До 3 червня у галереї «Wunjo-Art» триває виставка живопису Оксани Шапкаріної «Поки ти спиш, я розповім тобі казку». Оксана Шапкаріна стверджує, що творчість для неї є способом життя, та зізнається, що більше любить творити нові образи, ніж відтворювати наявні. Тому її роботи виконані в жанрах «фантазія» і «наївне мистецтво» та наповнені тонким мрійливим романтизмом. Ви зможете частково компенсувати свою втому та недоспані у передсесійний час години, адже потрапите у світ казкових мрій, а також відчуєте тепло й душевну гармонію, що випромінюють роботи пані Оксани. Де: просп. Героїв Сталінграда, 8 корпус Скільки: халява!

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011


СУБ’ЄКТИВНО Що не сподобалось на фестивалі гостям із КНУКІМу? Нещодавно в Інституті журналістики пройшов Другий фестиваль молодих видавців та редакторів. Усі, хто там був, отримали безліч вражень. Приємно, що на фестивалі було багато гостей з різних міст та інститутів. Наші колеги із КНУКІМу отримали завдання написати, що їм не сподобалось на Другому фестивалі молодих видавців і редакторів. “Жужужу” вдалось дітати ці ексклюзивні матеріли та поділитись з вами. Отож, як це виглядало в їхніх очах?

анонім 1 Спочатку недоліки: 1. Багато цікавих зустрічей та заходів накладалися одне на одне, і доводилось вибирати; 2. Хотілося б на фестивалі познайомитися не лише зі студентамиорганізаторами, а й зі студентами-авторами та студентами з інших міст, не лише з Києва; 3. Дещо складно було орієнтуватись в Інституті, через що ми спізнювались стабільно на хвилин 10-15. Позитивне: 1. Уважні, компанійські та відкриті організатори; 2. Чудова атмосфера, яка панувала між гостями, учасниками, слухачами; 3. Цікаві та неординарні люди, запрошені на фестиваль, були відкритими та позитивними, говорили реальні речі, не завуальовуючи і не перебільшуючи.

анонім 2 Фестиваль сподобався неймовірно, але не покидало відчуття, що там усе «для своїх». Хотілося б якоїсь більшої відкритості, хоча звичайно це стосується не всіх. Але загалом залишились лише приємні враження та з’явився потужний стимул до роботи. P.S.: ще хотілося б трохи пришвидшити темпи проведення лекцій, бо іноді виникали “простої” в програмі.

анонім 3 Розчарувала відсутність деяких довгоочікуваних гостей. Незручність полягала ще й у тому, що багато заходів (цікавих) було заплановано на одну й ту ж годину (хоч розірвись). Слухаємо одну лекцію, а в цей же час уже починається наступна. Гості фестивалю (особливо з інших університетів) губились у корпусі (торік було більш продумано, були допоміжні стрілки й карти). Але багато чого сподобалося, чудова ідея і її реалізація.

анонім 4 Другий фестиваль молодих видавців та редакторів мені сподобався значно більше. Ці два дні я практично жила у приміщенні Інституту журналістики. На фестивалі було багато творчих цікавих людей. Завдяки їм я дізналась багато нового та корисного для моєї майбутньої професії. Особливо сподобався майстер-клас із ліногравюри. Порадував безкоштовний буфет, що рятував студентів від голодної смерті. Не сподобалося те, що багато лекцій та майстер-класів проводилось одночасно, тому доводилося обирати, хоча й хотілося відвідати усі заходи. Виникали деякі незручності через нестачу сидячих місць та погане озвучення. Загалом було круто. Так тримати!

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011


СУБ’ЄКТИВНО Вирвані сторінки зі щоденника волонтерки FYPE

І коли ти пізно повертаєшся додому, і коли твої ноги гудуть-ЖУжать, і коли твоя голова переповнена новими іменами, знайомствами, враженнями, подіями, і коли ти розказуєш друзям про те, як просила у "Сільпо" картонні коробки для будівництва пресс-центру й розклеювала афіші в різних університетах, і коли ти закохана в пісні Марунича і "Вперше чую", і коли відкриваєш для себе людину зовсім в іншому світлі, і коли ти так жалкуєш, що не потрапила на "Ніч у бібліотеці", і коли ти цілий день бігаєш, ні, коли ти вже не просто бігаєш, а ганяєш коридорами Інституту за маршрутом скляна зала – кафедра – третій поверх – бібліотека – телестудія, ледве не збиваючи на шляху гостей, які не знають, як сприймати таку навіжену волонтерку, і коли ти вчиш людей ставити діагнози книжкам і правильно оформлювати бланки, і коли ти переглядаєш сторінки з блокнотів письменників, написані їхньою рукою, і коли ти відвідуєш зустрічі, презентації, майстер-класи, і коли дійсне перевершує очікуване!!!, і коли ти живеш цілий день на чотирьох цукерочках і ковткові "Живчика" (після важких днів і безсонних ночей сама все ще залишаєшся живчиком) :), і коли ти (і не тільки ти!) кричиш на весь голос, просто горлаєш "Боже, храни Інститут журналістики", і коли пані Коваль говорить: "Я не люблю маленьких фестивалів. Але цей… особливий…" і коли ти носишся з бейджиком по всьому Києву, забувши його зняти, і коли у тебе на фотику стільки нових світлин, які ти думаєш викласти в соцмережах (нехай подивляться й позаздрять ті, що не прийшли до нас) :), і коли твої голову переповнюють сотні таких "і коли", і коли після повернення в гуртожиток застрикаєш у ліфті разом із такими, як і ти, стомлено-весело-вражено-очуміло-прикумарено-щасливими волонтерами, і коли ти разом із ними святкуєш завершення фестивалю, і коли все так чудово, тоді ти достеменно розумієш, як пощастило, що ти навчаєшся саме в цьому Інституті журналістики, саме на цьому відділенні видавничої справи і редагування, саме цієї милої кафедри серед таких пречудових викладачів і студентів. Саме в цій атмосфері народився фестиваль, саме при цьому кліматі ти формуєш інше ставлення до видавничої справи, саме за таких умов розумієш, що ти справді щаслива.

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011


КУСЮЧА ТЕМА Кому з ІЖ пересуватися добре Буває, за келихом пива після пар наші колеги рекламники-піарники з Інституту журналістики правлять байки про те, на яких машинах їздять їхні викладачі. Ми подумали: а чим наші гірші? І вирішили розповісти вам, на чому пересуваються викладачі нашого Інституту. Особливу увагу приділили саме тим, з якими найчастіше доводилося спілкуватися нам, видавцям. Отже…

$ 15-18 тис.

$ 9-10 тис. $ 60-125 тис. СИТНИК Олексій Валерійович Chery Amulet Олексієві Валерійовичу припав до душі Chery Amulet. Це автомобіль, що є найбільш популярним «китайцем» на нашому ринку. Машина створена передусім для тих, хто на перше місце ставить практичність. Chery Amulet є оптимальним варіантом для цілеспрямованих молодих людей, які цінують якість, вартість та комфорт (чи не про нашого це Олексія Валерійовича?).

ТИМОШИК Микола Степанович Chevrolet Niva Микола Степанович не женеться за модою, обираючи сучасні іномарки. Натомість він віддає перевагу Chevrolet Niva – компактному позашляховику, що випускається у Росії спільно з партнерами – американцями General Motors. Авто зберегло особливості старої «Ниви» і водночас отримало новий стильний дизайн. Машина підходить тим людям, що змушені пересуватися по ненадійних українських дорогах, а також тим, хто полюбляє відпочивати на природі. Загалом Chevrolet Niva є недорогим, просторим і зручним автомобілем, що прекрасно впорається з будь-якими перешкодами.

КРАЙНІКОВА Тетяна Степанівна

ЧІЧАНОВСЬКИЙ Анатолій Анатолійович

BMW 5 Завідувач кафедри електронних видань і медіадизайну довіряє традиційним машинам бізнес-класу, якою є BMW 5. Це особливий автомобіль, що приваблює перш за все своїм виразним дизайном. Машина й справді є розкішною та елегантною, вона сподобається найпримхливішому автомобілісту. BMW 5 встановлює високі стандарти не лише до якості і комфорту пересування, але і до безпеки водіння: цього року автомобіль отримав позитивну оцінку під час спеціального випробовування.

$ 9-10 тис.

Nissan Micra Тетяна Степанівна береже навколишнє середовище, адже викиди її автомобіля можна порівняти з велосипедними (витрати бензину – мінімальні). Такі автомобілі називають «підкорювачами жіночих сердець». Nissan Micra з його скромним, але витонченим дизайном, світлим салоном та компактним розміром причарує будь-яку автомобілістку.

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011


КУСЮЧА ТЕМА Транспорт наших викладачів

$ 28-42 тис. $ 12-15 тис.

$ 300

РЯБІЧЕВ В’ячеслав Львович

АФАНАСЬЄВА Катерина Олександрівна

САЛИГА Павло Георгійович

Nissan X-trail В’ячеслав Львович обрав для себе автомобіль, який підкреслює його мужність і забезпечує надзвичайний рівень безпеки - Nissan Xtrail. Машина створена для тих, хто часто пересуваться містом, але разом із тим люблять проводити час на природі, займатися активними видами спорту. Крім того, X-trail великий і зручний, тому у ньому може без проблем розміститися уся родина. Хтозна, можливо тому В’ячеслав Львович обрав саме цей автомобіль.

Hyundai Getz Катерина Олександрівна "осідлала" маленького корейця Hyundai Getz, на якому вона швидко протискається між великими авто в київських заторах. Машина не впадає у вічі і не займає багато місця на парковці. Автомобіль має універсальний інтер’єр і вдосконалену систему безпеки. Hyundai Getz ідеальний для міських доріг. Своєму власнику він забезпечує все, чого потребує житель мегаполісу, – комфорт, зручність і безпеку.

$ 5-9 тис.

ШЕВЧЕНКО Вікторія Едуардівна

Велосипед Univega Alpina HT-5300 За статистикою, на один автомобіль у Китаї припадає 250 велосипедів. Проте, на щастя чи на жаль, у нас на всіх викладачів з іномарками є лише один велосипедист – Павло Георгійович Салига. На нашу думку, велосипед – це найкращий транспортний засіб, перевірений роками. Катання на велосипеді тримає організм у тонусі, дарує надзвичайний заряд бадьорості та гарного настрою. Варто зауважити, що Павла Георгійовича можна прирівняти за крутизною до швейцарських політиків, які щодня на роботу їздять на велосипедах. Заздріть, викладачі на іномарках!

Daewoo Matiz Автомобіль Вікторії Едуардівни – ідеальний для великого міста. Автівці з такими розмірами не страшні ніякі затори. Цю компактну машину без проблем можна припаркувати в будь-якому місці й почуватися в щільному транспортному потоці, як риба у воді. Окрім того, Matiz відрізняється сучасним і елегантним дизайном. Авто є економним та швидким, що так важливо у сучасному ритмі життя.

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011

Щиро дякуємо нашим шпигунам та викладачам за надану інформацію P.S.: Ми свідомо не друкуємо фото реальних машин наших викладачів, щоб уберегти їх від вдячних фанатів чи підступних зловмисників.


ЗАХОДЬ Путівник по всесвітній павутині, або Інтернет-гід chytomo.com

clientsfromhell.ru

factroom.ru

Читомо Спеціально до однієї з тем нашого випуску – Другого фестивалю молодих видавців та редакторів – презентуємо сайт Читомо. Саме там ви знайдете інформацію про перебіг фестивалю та матеріали про його учасників. Проте цей портал цікавий не тільки причетністю до подій, що проводяться в Інституті журналістики. Читомо – справжня Мекка для книголюбів. Такі розділи, як «Книжки-фріки», «Book Fashion», «Пози читання», «Фетиш» припадуть до душі навіть найбільш вишуканим книжковим гурманам. І до речі, це бакалаврський проект наших студентів. Вчіться! “Адові” клієнти Якщо ви якось пов’язані з медійною або видавничою сферами, то вам неодноразово доводилося співпрацювати з авторами або замовниками. Останні ж часом самі не можуть визначитися, чого хочуть, а вимоги до виконавців більше схожі на знущання. На сайті clientsfromhell.ru дизайнери розповідають про такі випадки. Часом вони смішні, часом безглузді, інколи і зовсім нестерпні. До того ж портал буде корисним для наших колег-студентів: якщо всі записи на сайті вам зрозумілі, то вітаємо – курси поліграфії, комп’ютерної графіки та електронних видань не пройшли даремно! Кімната фактів «Интернет уже не торт», – доводиться чути від корінних жителів всесвітньої павутини. Вони скаржаться, що у мережі відсутній портал з новою небанальною інформацією про все на світі. factroom.ru пропонує нам саме таку. Тут публікуються факти на різноманітні теми, але їх місія розважати і дивувати користувачів чимось яскравим та неординарним. Ви знайдете на порталі те, чого не бачили ще ніде – факти у картинках. Записи з’являються на сайті щодня, і кожен може співпрацювати з проектом, пропонуючи свої матеріали і коментуючи чужі.

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011


ЗАХОДЬ Бллллоооооооггггггггоооооо сфера useless-faq.livejournal.com Запитання без користі Поцікавтеся у своїх батьків, як часто їм доводилося відбиватися від приголомшливих питань свого дитяти, на які ніхто не міг дати відповіді. Натомість сучасним матусям і татусям пощастило. Вони можуть завітати до спільноти «Даремні питання» і дізнатися там про все, що на думку спаде. Є лише одна умова: запитання не мають нести жодної практичної цінності. Наприклад, вони можуть бути такими: «Як робиться смугаста зубна паста» або «Що їсть на сніданок качкодзьоб». Можливо, ви нарешті довідаєтесь про те, що не давало вам спокійно спати стільки років. Народні месники Вам набрид начальник, сусіди або незнайомі люди навколо? Викладачі до вас придираються і вигадують все нові знущання? Хочеться провалитися крізь землю, щоб лише не бачити і не чути всього, що відбувається? Єдиний шлях до порятунку – помститися. ЖЖ-спільнота «Отомстим» – якраз для таких ситуацій. Одні користувачі скаржаться на проблему або людину, які їм заважають, а інші – дають поради щодо усунення. Звісно, ніякого криміналу у них і бути не може, навпаки – заохочуються здоровий гумор і креативні пропозиції. Особливо актуальною спільнота виявиться для злих сонних студентів під час сесії. Світлини на щодень Французький кінознавець і критик Анрі Базен казав: «У наш час все існує для того, щоб закінчитися фотографією». Світлини зберігають у собі чарівні відбитки часу. Учасники спільноти Everyday-i-show діляться саме такими. Вони публікують старі, переважно чорно-білі, фотокартки, які досі вражають нас своєю красою і справжністю. Спільнота знайомить із надбанням різних фотографів зі всього світу і доводить, що навіть фраза Фауста «Зупинися, мить, ти прекрасна» може справджуватися.

ЖУЖУЖУ №3 // травень 2011

otomstim.livejournal.com

everyday-i-show.livejournal.com


УСМІХНИСЬ Гутенберг надихає коли дивлюся в очi Гутенберга, менi там мариться капець: я справдi бачу жовтi ребра, судини, м’язи –холодець, там чорнi зуби випадають, там око котиться услiд... таких людьми не називають, а кажуть просто – iнвалiд.

Постлюдія: Цей вірш був надрукований на друкарські машинці. Автори перших двох рядків невідомі, всі наступні – результат мозкового звиху трьох неформалів групи ГОК. Постпостлюдія: Звиняй, Гутенберг, що тебе образили. Просто дуже перло від твого портрету на наших майках.

У наступному ЖУ У кого з викладачів можна отримати “автомати”?

Автостоп-стоп, або Як подорожують наші студенти ЖУжімо разом!

Редакція газети перепрошує за триденну затримку випуску. Сподіваємось, слово “сесія” буде зрозумілим поясненням для всіх студентів. Окрема подяка за цінні поради та надані матеріали Артемові Дмитровичу Онковичу.

Редакція: Комиз Ольга / Кравчук Вікторія / Клименко Марина / Кічковський Максим / Харук Галина Шеф: Салига Павло Беріть участь в обговореннях ВКонтакті у групі vkontakte.ru/zuzimo або надсилайте Ваші гострі й актуальні статті на адресу vsr_1-2@ukr.net

Жужужу №3 // травень 2011

zuzuzu3  
zuzuzu3  

Газета набридливих журналістів #3 травень 2011

Advertisement