Page 1

Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 1

#2ТРАВЕНЬ2011

Про що ми ЖУжали з Теремком, або Як уникнути повторення курсів Чому студентам відділення ВСР повторно читають одні й ті ж самі предмети? Як не купити кота в мішку, тобто як боротися з повторенням старої інформації під новою назвою? Що треба зробити для того, аби ваша думка була почута? Відповіді на ці запитання ви знайдете в бліц-інтерв'ю завідувача кафедри видавничої справи та редагування газеті "Жужужу". – Василю Івановичу, я хотіла поставити Вам декілька питань на таку актуальну для студентів тему: повторення одних і тих самих курсів. Раніше це аргументували переходом на Болонську систему, але повторення трапляються й досі. Яка Ваша думка з цього приводу? – Це погано. Це є болісний результат перехідного періоду. Ми працюємо над тим, щоб наступного року при реалізації навчальних планів не було цієї проблеми, а в найближчому майбутньому - і в навчальних планах (бо є відмінність між навчальним планом і його реалізацією). Але думаю, що ми повторення курсів мінімізуємо або ліквідуємо зовсім. Проблема така є, вона вже обговорювалась, і ми над цим думаємо. Але нам було б цікаво почути вашу думку (думку студентів – В. К.). Які, на ваш погляд, курси повторюються і в чому саме? У чому ви бачите проблему для себе? Бо можливим є і таке, що ваше розуміння може не відповідати нашому розумінню, і потім ви знову мене будете запитувати: "Що відбувається?" – Взагалі-то ми проводимо серед студентів таке опитування (які дисципліни повторно читались). Знаю, що на третьому курсі вже три чи чотири предмети повторювалися. А студенти

говорять, що їм хотілось би більше якихось нових і свіжих знань. І ще є така проблема, як вичитування тих самих курсів, але вже під іншою назвою. Як Ви до цього ставитесь? – Блискуче запитання. Я готовий з вами зустрітися за круглим столом та дискусійно обговорити цю проблему. Зберіть інформацію від кожного курсу, представників із кожного курсу, з кожної групи, і давайте зустрінемось та над цим попрацюємо. Обговоримо два питання: "Що заважає?" і "Чого не вистачає?" І що швидше, то краще. Хоча бажано було б це зробити не пізніше середини травня. – Добре, я думаю, що таке організуємо. І ще одне: є така думка, ніби всі важливі предмети вже вичитали на першомудругому курсах і програма

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011

вичерпалась. А далі вже йде "повторення жанру". – Я знаю джерела цієї проблеми, але не можу з Вами про них відверто говорити, бо це на межі етики ділових відносин. Розумієте, етика ділових відносин у моєму становищі – це човен посеред ріки. Є два береги, а під дном човна – пороги. І треба якось зберегти бачення берегів, човен і себе. – Цікава думка! – Але давайте по-серйозному. Це питання непросте. Я знаю його природу. Тож давайте справді зберемось і його обговоримо. Два питання: "Що заважає?" і "Чого не вистачає?" Якщо навіть буде потрібно (якщо в нас не знайдеться сил для цього), то треба буде шукати сили на стороні. Але критерій має бути таким: щоб ви на фініші навчання були не тільки красиві, а й розумні та сильні.

1


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 2

ПОЖУЖИ Чи траплялось у вас повторення курсів?

Підготовка матеріалу до газети викликала резонанс на кафедрі видавничої справи. Буквально за день нам зателефонував Василь Іванович Теремко з пропозицією якомога швидше обговорити зі студентами питання організації круг- Іра Алещенко лого столу. Наразі ми разом із Іриною Алещенко працюємо Звичайно, повторювали. У першому семестрі знову читали основи реданад організацією та проведенням цього заходу. гування на третьому-то курсі, сміх та Шановні наші студенти, небайдужі до життя-буття Інституту! й годі. Правда, врятували тоді семіЗапрошуємо і вас до співпраці! Долучайтеся до нашої групи нари з Женченко. Вона подавала нам новий матеріал. А ще нам повторно vkontakte.ru/zuzimo та приєднуйтесь до обговорень! прочитали філософію, що теж не Пам’ятаймо: все залежить тільки від нас! Лише спільними могло не “порадувати”. зусиллями ми зможемо подолати усі проблеми і вийти на У другому семестрі "піддобрились" і поставили на чергове вивчення основий рівень ефективної організації освіти. нови наукових досліджень, добре,

Наталка Мехед Курси повторювалися, і неодноразово – вже кілька предметів вчили по другому колу! Це не подобається багатьом, і мені також! Більшість предметів читали ті ж самі викладачі й за тією ж програмою, а щось змінити – особливого шансу, на жаль, немає. Тому і доводиться "удосконалювати" свої знання з одного й того ж предмету.

2

що вже як залік. І до того ж нам знову читали право редактора і видавця. Моє ставлення до цього... намагатимусь висловитися пом'якше. Повторення курсів у нашому універі схоже на кризу жанру. Все важливе вичитали на перших двох курсах, а далі за принципом: “повторение – мать учения”. І що найголовніше, нам відмовили замінити їх на інші курси, запевнили, що читати будуть принципово нові речі. Що ж змінилося, наприклад, в історії філософії? Питання, ясна річ, риторичне.

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 3

ПОЖУЖИ ьсолялпарт иЧ ?вісрук яннеротвоп сав у

Анонім

Юля Вустілка

Марина Кондратюк

Было, точнее и сейчас есть, а происходит это потому, что у нас в универе все через ЖУ делается, и отношусь я к этому соответствующе... простите за излишнюю грубость, но это обыденные реалии...

Так, повторення були як у першому семестрі, так і в другому. Я негативно до них ставлюся, і мені не подобається, що в результаті ми змушені знову слухати вже вивчене замість того, щоб проходити нові курси.

Повторення курсів надзвичайно дратує. Одні предмети в нас читались аж тричі, а деяких взагалі не було. По колу вивчали те саме:теорію, часто зовсім непотрібну, а от верстати студентів-видавців навчили на четвертому курсі і в рамках оглядових лекцій з редфаху. Велике спасибі, що трапились добросовісні викладачі, які намагалися втиснути гори матеріалу в 80 хвилин. А от статистика у нас була двічі! Викладачка сама була здивована такому рішенню керівництва. Хоча в цьому теж є плюси: ту ж статистику на другому курсі я здавала зі складнощами, а на шостому розв'язувала статистичні задачі з заплющеними очима і без проблем отримала "відмінно" на іспиті. Нам повторення курсів пояснювали зміною програми, яку адаптують до Болонської системи (мовляв, ми такий курс нещасливий), але це трапляється й досі. Цікаво, чим зараз пояснюють це молодшим курсам?

Для довідки Рекордсменами у повторному прослуховуванні одних і тих самих предметів став третій курс: особисто для них двічі читались такі дисципліни – основи редагування, право автора і видавця, основи наукових досліджень.

Катя Кундельська У нас було не повторення курсів, а інша проблема: предмети-то по-різному називались, але суть була однакова. Ставлюсь негативно, тому що хочеться нових знань, а не товчіння в ступі одного й того самого. Зараз же такий вік, що цікаво все. :)

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011

3


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 4

ХАЛЯВА

Щосуботи з 30 квітня по 28 травня о 12.00 не пропустіть майстер-класи «Ваше Фото» Мережа магазинів електроніки «Ельдорадо», журнал Photographer і компанія Samsung люб’язно забезпечать цю халяву для вас. Унікальність майстер-класів у тому, що вони будуть корисними як для початківців, так і для спеціалістів. Проводитиме їх відомий український фотограф Сергій Галушко. Він не тільки поділиться своїм досвідом і розкриє секрети вдалих світлин, а й допоможе краще розібратись у вашому фотоапараті. 30 квітня – Макрозйомка: техніка і приклади; 7 травня – Функції та управління сучасним фотоапаратом; 14 травня – Все про репортаж; 21 травня – Ідея та стиль у фотографії; 28 травня – Пейзажна зйомка: техніка та прийоми. Де: Супермаркет «Ельдорадо», ТЦ «Плазма», просп. Московський, 20-б Скільки: халява!

Відвідайте Фестиваль ломографії, що відбуватиметься 13 квітня о 16.00. Ломографія – це певний стиль, новий креативний рух та філософія у фотографії. Його послідовники фотографують швидко і від стегна (від коліна, від плеча, з-за спини, на витягнутій руці і т. д.). Крім того, намагаються фотографувати завжди і всюди, у всіх можливих та неможливих ситуаціях. На території фестивалю вас чекатимуть великі ломостіни-панно, створені з тисяч фотографій, зібраних з усього світу, а також майстер-класи, конкурси та квести, арт-інсталяції, територія для юних ломографів та кінозал. Кожен гість Фестивалю зможе дізнатися, що таке ломографія, історію її розвитку, особливості, цікаві місця і, звичайно, долучитися до художнього процесу. Де: Галерея мистецтв «Лавра», вул І. Мазепи, 17 Скільки: халява!

4

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 5

ХАЛЯВА

Не оминіть увагою виставку молодої британської фотохудожниці Еллі Дейвіс, яка проходить з 16 березня по 9 травня 2011 року. За словами організаторів, підхід Дейвіс до створення зображень «відрізняється свідомістю і здатністю поєднувати професійну фотографію з роздумами про цілі і сутності мистецтва». Фотовиставка об'єднує серії: «Пункт спостереження», «Дим і дзеркала», «Після настання темряви», «Острови», «Тихий, темний, дрімучий» і недавні роботи під загальною назвою «Іди зі мною». Де: Галерея «Brucie Collections», вул. Артема 55-б Скільки: халява!

Цитати "Я дуже люблю Лондон, але для того, щоб створити світлини, треба усамітнитися, втекти від міської метушні, аби побачити більше. Коли ти живеш у місті, воно навколо тебе і ти звикаєш до цього. Важливо, щоб мене переповнювали емоції і надихали речі навколо. Мені до душі природа" «Я намагалась відобразити тишу — тишу серед лісу. Я дуже люблю англійський ліс, у ньому є щось магічне і навіть міфологічне. Раніше я фотографувала і людей, але тепер повністю перейшла на створення пейзажів» Еллі Дейвіс

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011

5


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 6

ХАЛЯВА Запрошуємо на виступ гурту «Брови папы», що відбудеться 6 травня о 20.00. «Брови папы» – це київський гурт, який сформувався у 2004 році в результаті спроби об'єднати дивні похмурі сюрреалістичні тексти з фанковими і джазовими ритмами. Це музика без кордонів, у ній багато драйву, незвичайних образів, зіткнення смислів і звуків. Залізна дисципліна і протуберанці замшевого хаосу, що монотонно смикають краї силіконового небосхилу – ось, мабуть, і все, що потрібно написати про "Брови папы". Решту треба чути! Де: Фестиваль-ресторація «Диван», пл. Бесарабська, 2 Скільки: халява!

20 травня о 16.00 відбудеться гучна подія року – RADIODAY. RADIODAY – щорічна тематична open-air вечірка, яка завоювала численну аудиторію. У 2008 році її відвідали близько 8 тисяч чоловік, що втричі більше, ніж минулі роки. Це вказує на стабільний ріст популярності, і в майбутньому цілком можливо, що захід привертатиме увагу більше 10 тисяч відвідувачів. Ви можете стати одним із них! Dj Fandy — 16:00 Dj Diablik — 18:00 Dj Tapolsky — 20:00 Dj John B — 22:00 Де: НТУУ КПІ (площа знань), проспект Перемоги, 37 Скільки: халява!

Щодня, окрім п’ятниці та суботи, ви можете завітати до справжнісінького музею туалетів. Це дійсно неординарне місце, де можна дізнатись історію походження такого інтимного для кожного з нас предмету. Микола Богданенко, власник експозиції, давно хотів відкрити власний музей, адже подарованим колекціонеру туалетам вже не вистачало місця в офісі (ще б пак, понад 300 експонатів!). Вхід та самостійний огляд доступний гостям майже щодня з 10.00 до 17.00. Де: вул. Рибальська, 22 Скільки: халява!

6

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 7

КУСЮЧА ТЕМА

Застосування мережі WI-FI (бездротового Інтернету) є дуже популярним у наш час. У неї є свої переваги та недоліки. Але не треба забувати, що саме Інститут журналістики особливо потребує у бездротового Інтернету – електронні бібліотеки, новини України та світу можуть знадобитися у будь-який час. Та й сам факт відсутності вільного доступу до WI-FI у будь-якому місці одного з найпрестижніших інститутів країни викликає здивування

та обурення. До речі, соціальні опитування України показали, що значна частина студентів згодна платити за WI-FI в своєму навчальному закладі (звісно, за помірними цінами), але тільки за умови роботи мережі цілодобово та безперебійно у будьякому куточку інституту. Про те, чому не скрізь доступний WI-FI в ІЖ, розмірковують студенти: Анонім № 1: Можливо, щоб на парах не в неті сиділи, а навчалися. Анонім № 2: Не знаю, може, бо-

яться, що ми будемо ВКонтакті сидіти багато. Або вважають достатнім забезпечення комп’ютерами. Анонім № 3: Мабуть, тому що в нашого інституту немає коштів на нормальне технічне забезпечення. Ну, все як завжди. Анонім № 4: Тому що наш корпус – колишня партшкола, а це означає, що стіни ізольовані на совість з метою припинення ворожих прослуховувань. :) Мене взагалі дивує, що WI-FI не ловить. У червоному корпусі ловить скрізь, хоча там будова корпусу – лабіринт. Анонім № 5: Це змова працівників нижньої столової із керівництвом університету – мабуть, деякі високопосадовці отримують певний процент від прибутку до своїх кишень. Анонім № 6: бо це ІЖ.... Анонім № 7: його тирять інопланетяни! На опитуванні студентів наші набридливі журналісти не зупинились. І вирішили поЖУжати з компетентною в цьому питанні людиною – начальником інформайнообчислювального сектору Рябічевим В’ячеславом Львовичем. Користуючись нагодою, поставили ще декілька питань щодо технічного забезпечення.

Знай про WI-FI – Чи правда, що за WI-FI відповідаєте Ви? Ну, ми обслуговуємо мережу WIFI. Так. – Тоді до Вас питання: чому не по всьому інституту є доступ? У нас три точки доступу, але одна забезпечує кафедру Іванова, інша дирекцію (там немає вільного підключення). А третя точка доступу з вільним підключенням обслуговує комп’ютерні класи 230 і 231. – Там не дають ключі доступу. І чому немає оголошення про це? Оголошення ми не пишемо, тому що прочитають його не тільки студенти Інституту журналістики, у нас тут є ще інститут. Але якщо потрібно, то звертайтесь до Максима Соловйова, інженера, він дасть пароль. – А чому не можна зробити

більше точок, від чого це залежить? Від фінансування університету. Насправді дирекція хоче і ми хочемо покращити ситуацію. – Тобто подібне планується? Поки що ті заявки, які ми подавали, не задовільняються. – Ще питання щодо ксероксів і принтерів: чому о шостій ніде роздрукувати матеріали, які нам потрібні для навчання? Ну, ксерокс працює до шостої в 102 кабінеті. – Жіночка, яка там працює, говорить, що її зміна закінчується о четвертій годині і вона не зобов’язана довше сидіти, бо і так із дев’ятої години ранку вже працює в Інституті. Ой, ну я поговорю з нею. Ми врахуємо ваші побажання.

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011

7


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 8

ЗАХОДЬ http://wechoosethemoon.com/

http://lurkmore.ru/

Обери Місяць Жужужу не може пройти повз тему космосу, адже нещодавно виповнилося 50 років з часу польоту Юрія Гагаріна. Напевно, кожен із нас хоча б раз у житті уявляв себе на місці астронавта. Народна мудрість говорить: якщо дуже захотіти, то і в космос можна полетіти. Обережно: мрії здійснюються! У всіх користувачів всесвітньої павутини з’явилася така можливість. Wechoosethemoon.com пропонує відчути себе справжніми пілотами й відвідати Місяць у режимі он-лайн, побувати на борту легендарного Apollo-11. Саме цей американський корабель 1969 року висадився на супутник Землі. На сайті описані і показані у вигляді флеш-фільму всі етапи польоту на Місяць. Атмосфера підсилюється і від переговорів екіпажу, які можна почути під час подорожі. Також ви маєте можливість розглянути все детально і подивитися світлини.

Не Вікіпедія, не Твітер, не ЖЖ Якщо вам відомо, що означають такі абревіатури, як ЧСВ, ФГМ та ОБВМ, звідки пішло знамените «британські вчені довели» і що це за загадкові слова бНОПНЯ та зЖАЖА, то ви вже здогадалися, про який сайт піде мова далі. Як пишуть творці порталу, Луркмоар – це енциклопедія сучасної культури, фольклору й субкультури з точки зору інтелектуальної меншості. Спочатку на сайті писали тільки про інтернетмеми, згодом – про все, про що варто й хотілося б написати. Якщо трапляється таке, що ви не можете відшукати щось у великій і могутній Вікіпедії, то є вірогідність, що ви знайдете це на Луркомор’ї. Він не прагне залишати лише ті матеріали, що підпадають під критерії значущості й енциклопедичності, тому там можна знайти більше цікавих і гострих статей, крім того, ще й написаних з лулзами (що у перекладі луркморівської мови – гумор). У даному випадку, краще всетаки один раз побачити і почитатити, ніж сто раз почути.

8

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 9

ЗАХОДЬ http://ru.akinator.com/ Дива від казкового джина Якщо вам набрид жорстокий та цинічний світ і ви засумували за казками і чарівниками, то цей сайт – саме те, що вам потрібно. Тут живе справжній джин, який володіє інтернет-магією, й ім’я якому – Акінатор. Це створений за допомогою flash персонаж, що може читати ваші думки. Для того, щоб почати спілкування з Акінатором, вам необхідно задумати якусь відому широкому загалу людину. Джин за допомогою своїх запитань спробує здогадатися, кого саме ви маєте на увазі. Дивовижно, але у більшості випадків йому вдається відповісти правильно з першої спроби. Навіть не намагайтеся зрозуміти, як воно працює – просто насолоджуйтеся магією, якої так мало в нашому житті. Цей сайт має лиш один величезний недолік: він «затягує», і під час процесу загадування-відгадування не помічаєш, як минають години… Тому варто застерегти майбутніх відвідувачів Акінатора: не заходьте сюди, якщо у вас є купа невідкладної роботи – спроби вийти через п’ять хвилин не увінчуються успіхом (перевірено на власному досвіді). Не кажи гоп, поки не гопнуть Нещодавно Юрій Андрухович у своєму блозі зазначив, що в Україні існує лише одна діюча субкультура – гопники. Хто, як не вони, найбільше впливають на життя країн колишнього Радянського Союзу? Хіба ви не зустрічали на вулицях цих чудових, освічених і висококультурних людей, що прагнуть поспілкуватися з вами і передати свій багатий досвід у вигляді мовних формул (нерідко також і фізичних). Кого, як не їх, щиро цікавить ваше особисте життя і матеріальне становище, а особливо те, чи є у вас зараз мобільний або цигарки. Тому час поцікавитися, чим живуть самі гопники. На допомогу прийде Віртуальний музей гопників – портал про реальних пацанів. Ви зможете дізнатися про їхній побут, звички, атрибути, культурне середовище й традиції. Сайт відкриє для вас глибокий і безмежний світ пацанчиків, з якими все-таки краще зустрічатися у віртуальному просторі, а не в реальному.

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011

http://www.gopniki.net

9


Project2_Layout 1 26.04.2011 20:51 Page 10

УСМІХНИСЬ Знаки Студіаку

Спеціальний гороскоп для ВСР зі своїми знаками Студіаку (1 курс, 2 курс, 3 курс, 4 курс). Та й зорі у нас особливі – викладачі… 1 курс (Риби) Придбайте нарешті зошит із котиками на літературний стиль. Відчуйте себе професіоналами на заняттях із верстки, даючи цим самим пихатим другокурсникам позаздрити вам. Але не зазнайтесь – чергове завдання зверстати журнал чи газету може поставити вас на місце. Зорі сигналізують про небезпеку отримання «незараху» з безпеки життєдіяльності в разі здачі реферату, завантаженого з Інтернету. Тому будьте обережні. Вчіть стандарти видавничої справи, бо якщо не запам’ятаєте зараз, то змусять на другому курсі. Та не сумуйте: після важкого робочого тижня на вас чекає заслужений відпочинок. За проведення часу в нічному клубі консультуйтеся з батьками. Вітаємо: у вас за час навчання в ІЖ кількість френдів у соцмережах збільшилась удвічі. Не переривайте комунікацію!

2 курс (Терези) Попри те, що весна надворі, тягне на романтику, зорі радять зануритися в науку, тобто в написання курсової. Розбір польотів (вибір тем) закінчився. Поспішайте, і в червні вам усміхнеться фортуна. Не бійтесь, курсова – це ще не магістерська (та й навіть не бакалаврська). І все буде добре, як співає Вакарчук. Вивчіть ДСТУ 3017-95, він буде вашим магічним заклинанням та оберегом від нечистої сили на всі роки навчання в ІЖ. Не надійтеся, що Теремко В. І. забуде про нулівку – все одно не дочекаєтесь. Зорі радять не приходити на лекції Миколи Степановича тим, хто закоханий (тоді ваші очі надто привертатимуть увагу своїм блиском, а скляний погляд зараз не в моді). Пам’ятайте, «забити» на навчання не вдасться – цвяхів не вистачить (та й ви не столяр). Зорі радять не сидіти вночі у соцмережах. 3 курс (Леви) Розслабтеся, вас уже ніхто не вижене. Але це не означає, що треба прогулювати пари. Не проспіть заняття із прав людини, бо так і не зна-

тимете нічого, крім своїх обов’язків. Перед семінаром із практичної стилістики прочитайте молитву для пом’якшення злих сердець, і все буде добре (та й Леви ж не боягузи). Впустіть у свою душу весняний настрій. «Повторение – мать учения», тому зайвий раз пройти курс ОНД не завадить. І головне: одна зоря сказала, що Катерина Степанівна вас любить. 4 курс (Стрільці) Майже відстрілялися. Проте не час розслаблятися. Бакалаврська рулить! Не нервуйтесь, що доводиться розриватися між навчанням і роботою. Усі теоретичні знання мають бути підкріплені практичними навичками. Пофілософствуйте на тему сприймання і розуміння твору. Тоді багато що стане на круги своя. Зорі кажуть, що ви можете написати і видати свою «Історію одного курсу», тож поспішайте збирати матеріали. Подумайте про вступ до магістратури. Цей крок кардинально змінить ваше життя. P.S. Нашим і не нашим 5-му й 6-му курсам. :) Хоч інколи давайте про себе знати.

Редакція: Комиз Ольга / Кондратович Мар’яна / Клименко Марина / Косова Ольга/ Кравчук Вікторія / Костюкевич Ольга / Карпань Олена / Кічковський Максим Керівник проекту: Салига Павло Беріть участь в обговореннях ВКонтакті у групі vkontakte.ru/zuzimo або надсилайте Ваші гострі й актуальні статті на адресу vsr_1-2@ukr.net

10

ЖУЖУЖУ №2 // травень 2011

zuzuzu2  

Газета набридливих журналістів #2 травень 2011

Advertisement