Page 1

JÄ—zuitai ir Vilnius


Šv. Kazimiero bažnyčios išorė yra barokinio stiliaus, pastatyta 1618m. Išorę puošia puošnūs ornamentai Viduje matomi nuostabūs skliautai, daug paveikslų, labai puošnu. Bažnyčia taip pat turi 45 vamzdžiai. Čia puiku ateiti pasiklausyti.

Šv. Ignoto bažnyčios stilius yra, taip pat barokinis, bet dėja ne visada galima ieiti į vidu ir apsižiūrėti. Viduje vaizdas įspūdingas, bet dėja naturime iš ten nuotraukų, todel turėsite pasižiūrėti patys.


Šv. Jonų bažnyčia pastatyta 1426 m., tai taip pat yra aukščiausias senamiesčio pastatas ir mano iki šios mėgstamiausias dėl savo puošnaus vidaus. Geriausios už viką ten vyksta višios. Vieta verta dėmesio

Jėzaus Draugijos įkūrėjas šv. Ignacas Lojola gimė 1491 m. Ispanijoje, baskų provincijoje Gipuskojoje, Lojolos pilyje Aspeitijos vietovėje. Jis buvo jauniausias iš 13 vaikų. Dar prieš tėvo mirtį, berniukas atsiduria Arevale. Kastilijos karaliaus iždininkas Chuanas Velaskesas de Kuejaras (Juan Velasquez de Cuellar) Ignaco tėvui pasiūlė vieną iš savo sūnų atsiųsti į jo dv arą, kad gau tų kilmingos šeimos nariui deramą auklėjimą ir išsilavinimą. Beltranas Lojola paskyrė savo jaunėlį. <...> Ignacas Lojola paskelbtas palaimintuoju 1609 m. liepos 27 d., o kanonizuotas 1622 m. kovo 12 d. kartu su šv. Pranciškumi Ksaveru. Ad majorem Dei gloriam - didesnei Dievo garbei. Šis posakis – iš šv. Ignaco Lojolos raštų yra vienas iš žinomiausių Lojolos posakių.


s Žv in ys

Ar mi na

Prie projekto dirbo Arminas Žvinys, 8c klasės mokinys, maketavimo meno mokė Jūratė Karašauskienė, tikybos klausimais konsultavo S. Aistė, po istorijos labirintus vedžiojo Kristina Januškienė. 2018.06.13

Jėzuitai ir Vilnius  

Tai yra mano atsiskaitomasis darbas, tema ''Jėzuitai ir Vilnius''

Jėzuitai ir Vilnius  

Tai yra mano atsiskaitomasis darbas, tema ''Jėzuitai ir Vilnius''

Advertisement