Page 1

Řešení pro informační technologie

Počítačové workshopy pro školáčky

URČENO PRO: Programy jsou určeny pro třídy žáků I. stupně, včetně školních družin. D É L K A P R O G R A MU : Dvouapůlhodinový program – tři vyučovací hodiny + přestávka na svačinu. CENA: Finanční příspěvek na materiál a lektora činí 50 Kč za žáka. MÍ S T O K O N Á N Í : Workshopy se konají v

Blok tvořivých činností na počítači, kdy děti pracují u počítače samostatně nebo ve dvojicích pod vedením zkušených lektorů TIB. Programy jsou vhodné pro děvčata i chlapce. Na základě zvoleného tématu si mohou děti zábavnou formou rozšířit poznatky z vybrané oblasti ICT. Hotové výstupy (převážně tiskové) si děti odnesou s sebou.

Vyberte si z následujících programů: Deník mimozemšťana Našli jsme havarovanou kosmickou loď mimozemšťana Pityho, ve které byl velmi zničený deník. Budeme se ho snažit rekonstruovat, abychom zjistili, jak žil.

Internetové bludiště Baltíkovy závody V Baltíkově – zemi, kde žijí všichni čarodějové Baltíci, se bude konat významná událost – Baltíkoboj. Mohou se ho zúčastnit Baltíkové ze všech počítačů.

učebně TIB na FZŠ PedF UK, Trávníčkova 1744, Praha 5. K O N TA K T : Mgr. Zuzana Kocíková Tel.: 603 195 233 Email: zuzana.kocikova@tib.cz Další informace naleznete na internetu na adrese

Stavitel Zahrajte si se spolužáky na stavitele domů. Váš dům, i když vytvořený jen na počítači, bude jistě nejlepší.

Moje vizitka Vyrobte si s Baltíkem originální vizitku! Toužíte-li po originálním vzhledu vizitky, použijte Baltíka. Baltíkovo bludiště Vytvořte si vlastní hru v počítači – bludiště. Jak bude vypadat, co tam bude za nástrahy, je na vás. Přání k vánocům nebo velikonocům Vytvořte si pohlednici k Vánocům (Velikonocům).

www.tib.cz

Digitální fotografie Získejte základní znalosti pro úpravu a archivaci fotografií.

Nauč se pracovat s internetem a nezabloudi! Zaměření především na vyhledávání informací a bezpečné chování na internetu. Kodu Kodu je grafický programovací jazyk vytvořený primárně pro tvorbu počítačových her, má jednoduché ovládání. Děti se stanou tvůrcem i hercem svého vlastního příběhu v PC. Příšerky s.r.o. Vytvořte si svoji vlastní příšerku a udělejte pro ni klubovou členskou kartu.

TIB, občanské sdružení K Rovinám 532/20 158 00 Praha 5 IČ 26673266 tel.: +420 739 659 720 e-mail: tib@tib.cz

Workshopy pro školáčky  

Tématicky zaměřené workshopy ICT

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you