Page 1

Francesca Simon WIELKA KSIĘGA KSIĘGA WIELKA KAWAŁÓW KOSZMARNEGO KAROLKA

KAWAŁÓW

KOSZMARNEGO

KAROLKA

Francesca Simon spędziła dzieciństwo na plaży w Kalifornii. Potem studiowała historię i literaturę średniowiecza na uniwersytetach Yale i Oxford. Obecnie mieszka w Londynie z mężem Anglikiem i synem. Kiedy nie pisze książek, publikuje recenzje teatralne oraz rekomenduje różne restauracje, a czasami ugania się również za swym spanielem tybetańskim, Szanti.

Tony Ross to jeden z najsłynniejszych brytyjskich ilustratorów. Jest autorem książeczek z własnymi obrazkami, niezliczonych rysunków do różnych innych książek. Mieszka w Oxfordshire.

Ilustracje Tony Ross


WIELKA KSIĘGA KAWAŁÓW KOSZMARNEGO KAROLKA

Francesca Simon

Ilustrował Tony Ross Tłumaczyła Maria Jaszczurowska Kraków 2013


SPIS TREŚCI DOŻARTE ŻARTY JESZCZE BARDZIEJ DOŻARTE ŻARTY

7 83

ARCYDOŻARTE ŻARTY

163

GAGI GANGU PURPUROWEJ RĘKI

249


Ostrzeżenie! Nie czytaj tej książeczki, jeśli: – nazywasz się Mądra Misia – jesteś grzecznym kujonem, czyścioszkiem, lizusem albo skarżypytą – oglądasz Domowe Przedszkole. Kawały w tej książeczce są obrzydliwe. Gwarantujemy, że młodszemu braciszkowi zrobi się po nich niedobrze, a rodzice z krzykiem wybiegną z pokoju. Te dowcipy są tak wstrętne i ordynarne, że… „Damianku, zostaw tę książkę! Powiedziałem, odłóż moją książkę, albo… 11


Te cudowne żarty nie są dla obleśnych larw!” „Mamo, Karol mi dokucza!!” „Nie bądź koszmarny, Karolku, pozwól Damiankowi poczytać kawały”. „NIGDY PRZENIGDY!”


DOWCIPY, KTÓRYCH MAMA NIE CIERPI Dlaczego kościotrup nie walczył z potworem? Bo straszny był z niego cienias. Dlaczego syn Ali Baby był smutny? Bo jego tata był babą. Jaki był napis na nagrobku metalowego potwora? Wieczne odrdzewianie.

13


Co należy zrobić, przywitawszy się z potworem? Policzyć palce u rąk. Co ma kaczka, jak za dużo wypije? Kacza. Co mówi wampir, czołgając się przez pustynię? Krwi… W czym wampiry gotują zupę? W naczyniach krwionośnych. Jak się nazywa miś, który straszy? Kubuś Duchatek. Jaką fryzurę lubi mafia sycylijska? Mokrą Włoszkę.


Co odpowiedział kościotrup, gdy uderzył go pirat? Chcesz w czachę? Jakie kroki należy podjąć, gdy spotka się wściekłego wampira? Jak najdłuższe. Gdzie pływają kościotrupy? W Morzu Martwym. „Mamo, a Olo mówi, że jestem wilkołakiem!” „Cicho bądź i uczesz się na buzi”. 15


Kat do skazańca: „Masz ostatnie życzenie?”. „Tak. Mogę zaśpiewać piosenkę?” „Zgoda. Ale tylko jedną”. „Pięćdziesięciu Murzynów, w spodenkach na szelkach…” Co potwór powiedział swojej córce? „Jesteś moimi oczkami w głowie”. Jaka jest ulubiona zabawka potwora? Straszak. Jak należy się przywitać z duchem? Jak się leci? Co piją małe duchy? Mleko duchate.

16


Kiedy zwykle pojawiają się duchy? Zaraz zanim ktoś krzyknie. Jak jest w nawiedzonym domu? Duszno. Co nosił Smok Wawelski, gdy pogorszył mu się wzrok? Smokulary. Gdzie duchy jeżdżą na wakacje? Do Doliny Śmierci. Czemu mumia nie ma przyjaciół? Bo się zamyka w sobie.


MAKABRYCZNE JEDZONKO

Be-eek! Chrup! Mlask! Haa, haa, oto kolejna porcja dowcipów. Jeśli tylko chcesz, żeby koledze zrobiło się niedobrze…

Wampir do synka: „Spóźniłeś się. Mieliśmy gości na obiedzie. Byli pyszni”. Co dasz kanibalowi na śniadanie? Podam mu rękę. Co Drakula lubi na śniadanie? Krewką sąsiadkę.

18


Jak potwory nazywają rycerzy? Konserwy. Jak potwór polarny przyrządza jajka? W koszulkach. Czym się różni obiad w szkolnej stołówce od robaka? Obiad w stołówce podają na talerzu. Jak nazywa się ktoś, kto dodaje truciznę do kanapek? Ser-yjny morderca. Z czym syrenki jedzą kanapki? Z serkiem topionym. Czemu trzeba uważać na musli? Bo są tam kiełki.

19


UWAGA!

Zbyt okropne dla rodziców i doskonałych młodszych braciszków! Wielka Księga Kawałów Koszmarnego Karolka to niesamowity zbiór jego ulubionych żartów. Jego mama ich nie cierpi, Damianek nie powinien ich czytać, a Mądra Misia zatyka sobie uszy. Bądźcie koszmarni i wypróbujcie Karolkowe żarty na swoich kolegach i rodzicach. Gwarantujemy, że z krzykiem wybiegną z pokoju.

mumie nie Dlaczego o szkoły? chodzą d zwijać. ją ro Bo się bo

ą Co wampiry jedz w? zamiast cukierkó . Pijawki

Cena 27,90 zá

Dlaczego z ebry lubią stare film y? Bo są czar no-białe.

Koszmarny Karolek. Księga kawałów  
Koszmarny Karolek. Księga kawałów  

UWAGA! Zbyt okropne dla rodziców i doskonałych młodszych braciszków! Wielka Księga Kawałów Koszmarnego Karolka to niesamowity zbiór jego ul...