Page 1

lifestyle / warsaw / shopping nr 2 WRZESIEŃ 2011

STYLOWA GWIAZDA

Beyoncé

str. 9

Stylistka na tropie:

ORYGINALNA MODA RODEM Z TOKIO Wysyp nowych marek:

/ sklepy / nowoÂCI /

kola˚ tkanin

Baw się fakturą!

str. 10

Po wakacjach nowe sklepy wyrosły w Złotych Tarasach jak grzyby po deszczu. Wybierz się na zakupy.

68 stylowych Hitów Jesienne trendy, najnowsze kolekcje


{

Z-edytorial

Zmieƒ skór´ Sukienka

na jesieƒ

109PLN

Dziękujemy za wszystkie listy i słowa uznania, które docierają do redakcji na temat magazynu. Cieszymy się, że pierwszy numer Z przypadł Wam do gustu. Wiemy też, że niekiedy pomógł Wam zachować stylową fryzurę, kiedy w strugach lipcowego deszczu wracaliście do domu po koncertach Letniej Sceny. Wspomnienia z tej imprezy odświeży relacja na s. 14. Zerknijcie również do kalendarium (s.15), sprawdźcie, gdzie wybrać się tym razem. Na pewno warto wpaść do Złotych Tarasów, bo tu po wakacjach wiele się zmieniło. Nowe sklepy kuszą świetnym designem (s.8) oraz kolekcjami utrzymanymi w najnowszych trendach. A tych ostatnich w nowym sezonie jest naprawdę dużo. W „Stylowym Mikserze” (s.10-11) podpowiadamy, co jest najmodniejsze tej jesieni. Z nowym stylem poczujecie się wyjątkowo, jak utalentowana bohaterka numeru – Beyoncé (s. 4-5), która podkreśla, że tak naprawdę „wszyscy jesteśmy gwiazdami”.

12 Zobacz, jaki makijaż na tegoroczną jesień proponuje ekskluzywna, ale i awangardowa marka MAC.

Magdalena zawadzka redaktor naczelna

Moda, w której nie można wyjść na ulice nie jest modą .

9

10

Razem ze stylistką Złotych Tarasów wyruszyliśmy na poszukiwania mody rodem z Tokio! I znaleźliśmy prawdziwe perełki!

/////////

CENTRUM HANDLOWE ZŁOTE TARASY UL. ZŁOTA 59, WARSZAWA

Foto: Elżbieta Zawadzka, Shutterstock, materiały prasowe. Okładka: Sony Music Polska, materiały prasowe: Tatuum, Bershka

COCO CHANEL

Prezentujemy najnowsze trendy sezonu jesień-zima 2011. Sprawdź, co warto mieć.

9

Fashion meets design Najnowsze tendencje zarówno w modzie, jak i we wzornictwie w tym sezonie łączy jedno – zamiłowanie do udanego związku dwóch kontrastowych kolorów. Chodzi o czerń i biel – dwie barwy będące synonimem elegancji i wyrafinowania. Jesienią warto zainwestować w ubrania i elementy wystroju wnętrz w tych kolorach. Podpowiadamy, które wybrać.

Wydawca: Złote Tarasy Sp. z o.o., ul. Złota 59, 00-120 Warszawa; Kierownik Marketingu: Marcin Berendt; Produkcja: Valkea Media S.A., ul. Elbląska 15/17, 01-747 Warszawa; Redaktor naczelna: Magdalena Zawadzka, mzawadzka@valkea.com; Zespół: Agata Michalak, Sylwia Kawalerowicz, Katarzyna Błażuk; Korekta: Ewa Kiedio; Reklama: Monika Barchwic, mbarchwic@valkea.com, tel. 506 019 953, Agnieszka Łochocka, alochocka@valkea.com, tel. 505 510 642; Graficy: Łukasz Dziubalski, Monika Zając; DTP: Studio Graficzne Valkea Custom Publishing; Fotoedycja: Mateusz Gołąb, Jan Malinowski; Menedżer projektu: Jerzy Kamecki, jkamecki@valkea.com; Dyrektor artystyczny Valkea Custom Publishing: Marta Dziubalska, mdziubalska@valkea.com; Dyrektor Valkea Custom Publishing: Tomasz Opiela, topiela@valkea.com Złote Tarasy nie odpowiadają za treść reklam oraz błędy powstałe w przygotowaniu i druku. Informacje zamieszczone w niniejszym wydawnictwie mają charakter reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa handlowego. Wszystkie ceny produktów podane są w przybliżeniu.


{

/////////

Z-homo urbanus

B

3 minuty mody:

eyoncé

Z-MAGAZYN: Dlaczego tytuł twojego nowego albumu to „4”? Beyoncé: 4 to dla mnie wyjątkowa cyfra, może dlatego, że dużo jest czwórek w moim życiu. Urodziłam się 4 września, wyszłam za mąż 4 kwietnia, mój mąż urodził się 4 grudnia, a mama – 4 stycznia. Nawet kiedy uprawiałam hazard, czego teraz nie robię zbyt często, wygrałam mnóstwo pieniędzy, stawiając właśnie na ten numer. Z-MAGAZYN: Kiedy Barack Obama został prezydentem, bardzo chciał, żebyś to właśnie ty zaśpiewała piosenkę, do której tańczył pierwszy taniec ze swoją żoną na przyjęciu inaugurującym jego prezydenturę.

4

Co poczułaś, kiedy się o tym dowiedziałaś? Bardziej strach czy podekscytowanie? Beyoncé: Bardzo trudno jest śpiewać dla tak szczególnej pary. Wiedziałam, że muszę zachować zimną krew. Przed występem musiałam cały czas sobie przypominać: „Lepiej zrób to dobrze, bo to historyczny moment. To jest twój spadek, twoje dziedzictwo”. A jednocześnie: „zapomnij o sobie, to przecież dziedzictwo Baracka Obamy”. Udało mi się opanować nerwy i zaśpiewać. To było wspaniałe uczucie. Byłam częścią jednego z najważniejszych wydarzeń w amerykańskiej historii. Z-MAGAZYN: Czy występ na Glastonbury był równie

Z-MAGAZYN: Poprzez swoje piosenki dajesz dużo siły kobietom. Dzięki nim uczą się patrzeć na swoją kobiecość z innej strony. Dlaczego tak ważne jest dla ciebie to przesłanie? Beyoncé: Dorastałam pośród kobiet. I wierzę, że one mogą się od siebie wiele nauczyć. Uważam, że jesteśmy bezinteresowne. Jednocześnie, będąc kobietami, żyjemy pod dużą presją. Próbowałam napisać piosenki, które zbliżyłyby nas, przedstawicielki płci pięknej, do siebie i wydobyły z nas to, co najlepsze. Kiedy podróżowałam po świecie, miałam okazję zobaczyć, jak ważny był dla kobiet utwór „Independent Woman”. Widziałam, ile siły dawały im słowa piosenki „Irreplaceable”. Kiedy usłyszałam potem, że musiały zakradać się, żeby słuchać mojej muzyki, ale że teksty dodały im siły i pozwoliły zmienić nastawienie do życia, zdałam sobie sprawę, że przekaz jest mocniejszy, niż mogłabym sobie wyobrazić. Zamierzam więc dalej pisać piosenki, które dodadzą kobietom siły i staną się inspiracją.

Najlepiej przeżyć coś samemu, doświadczać na własnej skórze stresujący jak ten przed Pierwszą Parą? Beyoncé: Tak, byłam bardzo, bardzo zdenerwowana. Bałam się porównań do mojego męża Jaya Z, który trzy lata temu swoim występem podbił serca widzów tego festiwalu. Ale miło jest czuć, że ciągle towarzyszy mi trema. Z-MAGAZYN: Masz bardzo bogate doświadczenie. Wiele w życiu osiągnęłaś swoją ciężką pracą. Czy zdarza ci się jeszcze pytać o radę? Beyoncé: Myślę, że najlepiej jest przeżyć coś samemu, na własnej skórze doświadczyć pewnych rzeczy. Ale mam grono przyjaciół, z którymi wymieniam swoje spostrzeżenia. Wśród osób, które dają mi wskazówki, są: Bono, Edges, Chris Martin i Gwyneth Paltrow. Z-MAGAZYN: Trzymasz się z daleka od medialnego szumu, nie budujesz swojego wizerunku na skandalach. Nigdy nie kusiło cię, żeby odejść od tego grzecznego wcielenia? Beyoncé: Nie, bo do sławy dochodziłam powoli. Nie obudziłam się pewnego dnia, po wydaniu jednego, dwóch albumów i nie stwierdziłam nagle, że jestem gwiazdą. Musiałam na to wszystko zasłużyć swoją bardzo ciężką pracą. Wiele mnie to kosztowało, prawdopodobnie dużo więcej niż innych artystów, przynajmniej tych, których znam. Pamiętam, jak z „Destiny's Child” jeździłyśmy w trasy, podróżowałyśmy autobusem, dzieliłyśmy pokoje i walczyłyśmy o telefon. Tak działo się nawet wtedy, kiedy byłyśmy już na szczycie. Pracowałyśmy po16 godzin dziennie. Wszystko, co osiągnęłam, zawdzięczam sobie i pracy, którą wykonałam. Ale nigdy nie narzekałam. Myślę, że jeśli musisz włożyć w coś bardzo dużo wysiłku, bardziej to cenisz. Za każdym razem, kiedy przychodzi mi do głowy zrobienie czegoś głupiego albo czegoś, co byłoby szkodliwe dla mojej kariery, myślę o tym wszystkim, co udało mi się osiągnąć, i o tym, co musiałam poświęcić, żeby być w danym miejscu.

Z-MAGAZYN: Masz wiele talentów. Nie tylko śpiewasz i piszesz teksty, ale także grywasz w filmach. Masz już na swoim koncie kilka produkcji. Wszyscy pamiętają twój debiut na dużym ekranie w filmie „Austin Powers i Złoty Członek”. Później były takie produkcje jak „Dreamgirls” czy „Różowa pantera” u boku Steve'a Martina. Teraz grasz w reżyserowanym przez Clinta Eastwooda obrazie „Narodziny gwiazdy”. Czy faktycznie narodziła się gwiazda? Beyoncé: Być może. Urodziłam się, by robić właśnie to, czym się teraz zajmuję. To jest dla mnie bardzo naturalne. Są pewne rzeczy – umiejętności, które posiadasz pomimo tego, że nikt cię ich nie uczył i nie pokazywał, jak to robić. Wychodziły mi spontanicznie, bo taka po prostu jestem. Czasami czuję, że wszyscy jesteśmy gwiazdami.

Choć nie nosi rozmiaru 0 i jej figura nie jest idealna, piosenkarka śmiało pokazuje swoje kształty.

Nakrycie głowy niczym u bizantyjskiej księżniczki pasuje idealnie do pięknej wokalistki.

W „Why Don't You Love Me” wcieliła się w gospodynię domową. Efekt – nawet umorusana wygląda hot.

Wywiad: Paul Flynn / The Sunday Times / The Interview People

Z ciemnymi włosami w „Telephone”? My wolimy piosenkarkę w nieco jaśniejszym odcieniu.

/////////

Śpiewała na inauguracji Baracka Obamy i na festiwalu Glastonbury. W czerwcu wydała swój czwarty solowy album zatytułowany „4”. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Beyoncé jest jak mityczny król Midas – wszystko, czego dotknie, zamienia w złoto.

Beyoncé -– kobieta kameleon. Nieważne, czy tańczy na pustyni niczym bizantyjska królowa w otoczeniu hien, czy też siedzi w amerykańskim barze. Niezmiennie zachwyca stylizacjami. Choć jej teledyski trwają nie więcej niż 3 minuty, widz ma szanse zobaczyć prawdziwe show. Wszystko to dzięki niepowtarzalnym kreacjom artystki i dopracowanej scenografii. Beyoncé z takim samym pietyzmem dba bowiem o wrażenia wokalne co wizualne.

Foto: Sony Music Polska, East News (5)

cztery strony sukcesu

Piosenkarka na scenie jest chodzącym seksapilem. Jednak na co dzień chetnie zamienia kokieteryjne ubrania na coś wygodniejszego. Najczęściej nosi proste T-shirty i dżinsy. Jednak niezmiennie zafascynowana jest obcasami.

Beyoncé w teledyskach stawia na bardzo skąpe stylizacje. Zachwyca awangardowymi dodatkami i wyszukanym obuwiem. Na początku kariery zdecydowanie lepiej czuła się jednak w sportowych ubraniach. Beyoncé zachwyca nawet w samej bieliźnie i skromnym makijażu. Tu w piosence „Best Things”.

5


z-akcja

>> marcin myszkowski Organizator Warszawskiej Masy Krytycznej, aktywny działacz stowarzyszenia Zielone Mazowsze, członek zarządu WSR Polskater, animator wielu innych inicjatyw. Inicjator budowy rowerowych soundsystemów, w tym prawdopodobnie największej na świecie muzycznej rikszy. Medalista Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie i wrotkarstwie szybkim, podróżnik i aktywista wrażliwy na sprawy ekologii.

Zew Miasta:

///////////////////

orsay bransoleta 34,95 zł

raGe aGe rękawiczki Hero's 449 zł

/////////////// W serialoWyM stylu:

Masa Krytyczna ma młodszą siostrę. Ostatnia inicjatywa Myszkowskiego to Nightskating – nocne grupowe jeżdżenie na rolkach. W imprezie może wziąć udział każdy, kto pewnie czuje się na rolkach i opanował technikę hamowania. Szczegóły znaleźć można na: www.nightskating.pl.

eMpik książka 42,49 zł

>>agata michalak Rocznik '81, dziennikarka, redaktor naczelna magazynu „Aktivist", miejska entuzjastka.

tester warsZawsKi:

>>>Co: Lubię to GdZie: poziom 0 Złotych Tarasów, lokal 025 A KliMat: niezobowiązujący luz Niebo w G¢bie: przepyszna pizza z pieca w wielu wariantach, która potrafi uzależnić do piCia: fantazyjne smoothiesy owocowe i warzywne FajNe: energetyczna sałatka z arbuza z serem feta

>>>Co: Quick Steak & Music GdZie: Poziom –1Złotych Tarasów (wejście od patio), lokal 023 KliMat: Nowy Jork, eleganckie lata 50. Niebo w G¢bie: steki w każdej postaci – dla wielbicieli ekstrawagancji – ze strusia i aligatora, dla sympatyków klasyki – oryginalny amerykański wołowy stek z kością do piCia: klasyczna amerykańska kawa z ekspresu hojnie nalewana z dzbanka przez kelnerów FajNe: burgery i hot dogi (14-26 zł) oraz amerykańskie śniadania (pancakes z syropem klonowym) sprawdê inne restauracje na www.zlotetarasy.pl

6

Lubię to

Kolejny po „Grze o tron” tom nosi tytuł „Starcie królów” i pozwoli wam na prawie tysiąc stron zanurzyć się z powrotem w świat niby-średniowiecznych walk o władzę, dworskich intryg i pradawnego zła kryjącego się za wysokim murem na Północy... Na najbardziej spragnionych czekają kolejne książki z siedmiotomowej sagi „Pieśni Lodu i Ognia”, odsłaniające dalsze losy Siedmiu Królestw. Wprawdzie będziecie zdani na wyobraźnię, ale może ona okazać się nawet bujniejsza niż panów D.B. Weissa i Davida Benioffa, twórców seriali, których ograniczały plany filmowe na Malcie i w Irlandii... Zapaleni fani mogą postawić też na trochę mody w konwencji.

alMi decor żyrandol 2190 zł

/////////

Off golf to rozrywka dla tych, którzy lubią adrenalinę, a nad zielone łąki przedkładają miejskie pejzaże.

Dla wszystkich rowerzystów mamy dobrą wiadomość: w Złotych Tarasach można zostawić swoje dwa kółka na specjalnie przygotowanym podziemnym parkingu (od ul. Złotej). I spokojnie ruszyć na zakupy!

Polecamy restauracje idealne na wrześniowe wieczory w gronie znajomych.

Ekskluzywne żyrandole w barokowym stylu to prawdziwa gratka dla romantyków lub miłośników eklektycznych wnętrz. Wygięte w łuk dekoracyjne ramiona nawiązujące do świata roślin zakończone są żarówkami imitującymi płomienie świec. Taka ornamentyka to prawdziwe wspomnienie epoki. Do kupienia w salonach Almi Decor.

Golf pomi´dzy blokami

priorytety dla transportu miejskiego, rowery publiczne”. Jednak Marcin nie ogranicza się jedynie do roweru i stara się animować miejską społeczność na wiele innych sposobów. Jego najnowszym pomysłem jest Nightskating – tym razem na ulice wyjeżdżają rolkarze (rolki to druga pasja Marcina) – w ostatniej sierpniowej edycji wzięło udział ponad 300 osób.

Klimaty jesieni

Kultowy już serial HBO – soft-fantastyczna „Gra o tron” – wywołał swoją pierwszą serią prawdziwe szaleństwo. Aktorzy święcą triumfy, a „Grę” nominowano w aż pięciu kategoriach do prestiżowych nagród Emmy (rozdanie w połowie września), zaś autor literackiego pierwowzoru, George R.R. Martin, namaszczany jest na następcę Tolkiena (podwójne inicjały przed nazwiskiem sprzyjają!). Cóż począć, jeśli już zapoznaliście się z losami rodów Starków, Lannisterów, Baratheonów i Targaryenów i chcielibyście więcej, a czekanie na kolejną porcję do wiosny jest nie do wytrzymania? Sięgnijcie po literacką kontynuację!

Miasto jest nasze:

Quick Steak & Music Foto: Mateusz Gołąb/clipit.pl, Rebecca Reid/PA/East News, Rafał Milach/Przekrój/FORUM, Shutterstock, materiały prasowe

/////////

obiekt po˚Ñdania

Tęsknicie za Siedmioma Królestwami Westeros? Jest sposób, by doczekać do następnej wiosny!

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Poznajcie Marcina Myszkowskiego, organizatora Warszawskiej Masy Krytycznej, czyli wielkiego przejazdu rowerami przez centrum miasta.

czamy to, że nowe ścieżki rowerowe są nowoczesne i zgodne z europejskimi standardami. Kiedy zakończy swoją prorowerową krucjatę? Wtedy, gdy w Warszawie powstanie obiecane przez władze 900 kilometrów ścieżek – zapowiada i dodaje: „Osoby odpowiedzialne za rozwój miasta powinny zacząć myśleć o nim jako o miejscu, gdzie żyją ludzie i ułatwiać im spełnianie potrzeb. Nie wymaga to wielkich inwestycji, a efekty odczulibyśmy bardzo szybko. Brakuje też odwagi we wprowadzaniu rozwiązań wpływających na poprawę jakości życia, które znakomicie sprawdzają się w innych miastach, tak jak strefy uspokojonego ruchu,

złoty

Wyprzedê akcj´

społecznik na dwóch kółkach Od dziewięciu lat nieprzerwanie walczy o to, by po warszawskich ulicach rowery mogły poruszać się bezpiecznie. Zawsze w ostatni piątek miesiąca prowadzi Masę Krytyczną. Biorą w niej udział wszyscy, którym zależy na tym, by nasze miasto było nowoczesne i przyjazne nie tylko dla samochodów. Zima, lato, zwykły piątek czy świątek. „W grudniu jechaliśmy w Boże Narodzenie, bo tak wypadło. Wtedy na Krakowskim Przedmieściu były iluminacje świąteczne, mnóstwo spacerowiczów. Ludzie nam klaskali. Coś pięknego” – wspomina. I choć wiele osób zarzuca mu, że paraliżuje miasto, to w dużej mierze jemu zawdzię-

zara etola z piór 289 zł

{

Off golf zwany też turbo golfem to bardziej ekstremalna wersja tego tradycyjnego. Rozgrywany w przestrzeniach miasta wymaga wyobraźni i odwagi, ale przynosi dużo radości. Plac do rozgrywek można znaleźć dosłownie wszędzie. Zasady też są proste – chodzi o to, by umieścić piłeczkę w konkretnym miejscu – rolę dołków pełnią tu rynny, puszki, kosze na śmieci. To gra pełna fantazji i spontaniczności. Można zapomnieć o tradycyjnych zasadach. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Miejski golf to propozycja zarówno dla niepokornych wielbicieli sportów ekstremalnych, jak i tych, którym przestały wystarczać

emocje na klasycznym polu golfowym. Nietypowa gra jest wyzwaniem dla osób, które grały wcześniej „normalnie” – tutaj trudniej przewidzieć efekt swojego uderzenia. Do golfa w mieście potrzebny jest taki sam sprzęt jak na tradycyjnym polu, ale warto zaopatrzyć się w znacznie więcej piłek. W stolicy offgolfiarze grywają w byłej fabryce traktorów w Ursusie, w żwirowni koło mostu Świętokrzyskiego oraz w Wilanowie w pobliżu Elektrociepłowni Siekierki. Aby skompetować sportowy strój, zajrzyj do sklepów: Intersport, Reebok. Nike, Adidas i Puma.

ÂWiat pieczyWa Chleb razowy z migdałami 18.50 zł/kg

Wszystkie oczy na:

Chleb nasz niecodzienny Pieczywo pieczywu nierówne! Sprawdziliśmy, co oryginalnego mają do zaoferowania designerskie stoiska z chlebem w Złotych Tarasach. Duży wybór na poziomie –1.

Marks&spencer chleb indyjski Naan 4,50 zł

stoisko z preclaMi, pozioM 0 Precel Krakowski 2,5 zł

/////////////// Po żniwach nadchodzi czas konsumpcji ich efektów! Miejskie zwierzęta mają ograniczone rozeznanie w tej pierwszej kwestii, za to mogą śmiało uchodzić za ekspertów w drugiej. Pajda chleba może występować w dziesiątkach odmian. Jest pieczywo polskie, tureckie i indyjskie, ciemne, jasne, na zakwasie, orkiszowe i ziemniaczane... Najzdrowsze wypieki – np. chleb żytni pełny bio (11,90 zł) – oferuje sklep Organic Farma Zdrowia. W Świecie Pieczywa natkniemy się na chleb razowy z migdałami (18,50 zł/kg) czy razowy na zakwasie z siemieniem lnianym (9,4 zł/kg). Wielbiciele egzotyki ucieszą się z hinduskiego naana w wersji zwyczajnej (4,99 zł/dwie sztuki) i czosnkowej z kolendrą (4,99 zł/4 mini naany), które oferuje Marks&Spencer. Ci, którym w duszy bardziej niż bhangra pobrzmiewa hejnał, będą zadowoleni z krakowskich precli (stoisko przy wejściu, 2,5 zł/sztuka).


/ / ////////////// / /

>>Pierwszy salon w polsce Wittchen Shoes to udany debiut na polskim rynku. Jedyny salon wyłącznie z obuwiem Wittchen otwarto w Złotych Tarasach!

Foto: VAN GRAAF

Warszawa projektuje:

Torba na zakupy Musi pomieścić wszystko i zachwycać stylem. To cechy idealnej torby miejskiej. Konkurs na torbę Złotych Tarasów Big Bag, którego finał odbył się podczas Fashion Designer Awards, cieszył się ogromnym powodzeniem. Projektanci mieli za zadanie stworzyć idealną torbę na zakupy. Wykazali się wyjątkową kreatywnością i smakiem. Zobacz zwycięskie projekty. Sprawdź, jak z tematem zmierzyły się marki odzieżowe.

wittchen buty 819 zł

Wysyp nowych marek Złote Tarasy po lecie przeszły metamorfozę. Pojawiły się Wittchen Shoes i Próchnik. Van Graaf, Bershka i Oysho zmieniły się dla Ciebie. Jeśli wyjechaliście na wakacje na dłużej i nie było was w Warszawie, zmiany w Złotych Tarasach mogą was zaskoczyć. Pozytywnie! Sklepy odzieżowe latem nie próżnowały. Sezon ogórkowy wykorzystały, by zadbać o swoje wnętrze. Wszystko po to, aby zachwycić klientów wysmakowanym designem i pomieścić jeszcze więcej najnowszych kolekcji zgodnych z trendami panującymi

na światowych wybiegach. Warto wybrać się do szykownego Van Graaf i zanurzyć się w stylowych ubraniach ekskluzywnych marek. Zajrzyjcie także do Bershki i Stradivariusa – hiszpańskie sklepy pełne swobodnej mody w najlepszym wydaniu przeszły prawdziwy lifting. Podobnie jak ich siostrzana marka Oysho specjalizująca się w wygodnej i bardzo kobiecej bieliźnie. Ale to nie koniec zmian! Panowie

powinni znaleźć coś dla siebie w nowo otwartym sklepie z biznesową modą – – Próchnik. Wszystkich zachwyci natomiast luksusowe wnętrze i bogaty asortyment Wittchen Shoes. To pierwszy salon tej marki w Polsce – w samym sercu miasta. Znajdziecie w nim doskonałej jakości obuwie uznanej firmy galanteryjnej Wittchen. Poszukaj nowości. Szczegóły na www.zlotetaresy.pl/plan

Zwycięskie torby wyłonione podczas półfinału FDA. Poniżej propozycje sklepów. new yorker torba 99,95 zł

BIG STAR torba 129,90 zł

bershka body 44,90 zł

OYsho tank top 49,90 zł

Bershka

Próchnik vip collection torba, 199 zł

KONKURS:

Masz styl? Si´gnij gwiazd! Już wkrótce zaprosimy cię do udziału w wyjątkowym wydarzeniu modowym, którego główną bohaterką będziesz... ty sama! Poznaj gwiazdy polskiego haute couture i pokaż światu swoje własne stylizacje. Celebrity Dress Up Match to konkurs, którego nie możesz przegapić. Czekają na ciebie wyjątkowe wrażenia i atrakcyjne nagrody.

Niedługo dowiesz się więcej. Tymczasem zapraszamy na naszą stronę www.złotetarasy.pl i na Facebook'a.

8

W gwiazdorskim

Szykowna Jackie Trapezowa sukienka znów wraca do łask. Tym razem w nieco odmienionej, nowocześniejszej formie. Wylansowany przez Mary Qant fason ponad pół wieku temu przypadł do gustu Pierwszej Damie i ikonie stylu – Jackie Kennedy, stając się jej znakiem rozpoznawczym. Projektanci marek Simple, Solar czy Camaieu zainspirowani wdziękiem Jackie postanowili przypomnieć ten szlachetny krój, dając mu nowe życie.

VAN GRAAF: ZIMĄ BĘDZIE GORĄCO! TERAZ SERCE MODY BIJE W VAN GRAAF NOWY FLAGOWY SALON W ZŁOTYCH TARASACH

ZMAG_277x400mm_PL 1

18.08.11 16:19


Nowe centrum mody ZŁOTYCH TARASÓW

NOWY FLAGOWY SALON VAN GRAAF PRZESTRZEŃ, PIĘKNO, NOWOCZESNOŚĆ

1

2

MODER N T R ENDS Świetne marki, modne stylizacje. Poświęcony aktualnym trendom mody nowy dział MODERN TRENDS w salonie VAN GRAAF w warszawskich ZŁOTYCH TARASACH sprawi, że w sezonie jesień/zima 2011 będzie gorąco!

WARSZAWSKI SALON VAN GRAAF PO GRUNTOW-

Po gruntownej przebudowie, na

NEJ PRZEBUDOWIE ZYSKAŁ ZUPEŁNIE NOWE

powierzchni 500 m2, zmieści się

OBLICZE I DWUKROTNIE WIĘKSZĄ POWIERZCHNIĘ.

jeszcze więcej modnych i markowych pro-

NA PONAD 4500 M2, NA DWÓCH POZIOMACH,

pozycji dla kobiet i mężczyzn,

OFERUJE MIŁOŚNIKOM MODY FASCYNUJĄCĄ

w tym m. in.: Diesel, Napapirij,

RÓŻNORODNOŚĆ UBRAŃ NA KAŻDĄ OKAZJĘ

La Martina, G-Star, Drykorn,

I W KAŻDYM STYLU - OD BASICS NAJWYŻSZEJ

Gant, Tommy Hilfiger,

JAKOŚCI, PRZEZ WYBRANE KOLEKCJE ZNANYCH

Scotch&Soda.

PROJEKTANTÓW, AŻ PO KULTOWE MARKI MŁODZIEŻOWE. NOWY FLAGOWY SALON VAN

3

4

MODNE MARKI W VAN GRAAF

GRAAF W ZŁOTYCH TARASACH TO PRAWDZIWE CENTRUM MODY I STYLU, W KTÓRYM BĘDZIE

1 Kardigan z kwiatową aplikacją, Marie Lund. Mieszanka bawełny.

MOŻNA ZNALEŹĆ NIEMAL 200 LIFESTYLOWYCH

Dostępny w sześciu kolorach. 199.95

MAREK Z CAŁEGO ŚWIATA.

2 Modny szal, Marie Lund. Ciekawie karbowany brzeg. 100% kaszmir. Dostępny w pięciu jednolitych kolorach, czterech wzorach w paski i czterech

10 LAT VAN GRAAF

w cętki. 249.95

W 2011 ROKU VAN GRAAF OBCHODZI JUBILEUSZ

3 Koszula, Finshley&Harding. Kołnierzyk na guziki. 100% bawełny.

10-LECIA. FIRMA JEST JUŻ OBECNA W PIĘCIU

Różne wzory. 199.95

KRAJACH EUROPY I STALE SIĘ ROZWIJA. W TYM

4 Kardigan w norweskie wzory, Marie Lund. 100% wełna merynosowa.

ROKU ZOSTANĄ OTWARTE KOLEJNE SALONY

Dostępny w sześciu kolorach. 249.95

W POLSCE: WE WRZEŚNIU W SZCZECINIE I PÓŹNĄ

Szal w norweskie wzory, Marie Lund. 100% wełna merynosowa. Dostępny

JESIENIĄ W KATOWICACH ORAZ NOWY FLAGOWY

w trzech kolorach. 29.95

SALON W ZŁOTYCH TARASACH W WARSZAWIE.

Czapka w norweskie wzory. 100% wełna merynosowa. Dostępna w trzech kolorach. 25.95 Rękawiczki w norweskie wzory. 100% wełna merynosowa. Dostępne w trzech kolorach. 19.95

ZMAG_277x400mm_PL 2

18.08.11 16:19

ZMAG_277x400mm_PL 3

18.08.11 16:19


zara torba 459zł

Stylistka na tropie:

Ubrania rodem z Tokio

z-moda

zara marynarka 459 zł

Sandra w mgnieniu oka odnalazła w sklepach japoński styl.

EMPIK słuchawki Urbanears 240 zł

solar sukienka 469 zł Âwiat spinek opaska 9,90 zł

>> sandra Borowiecka Wystylizuj się w 30 min ze stylistką ZT. Zadzwoń: 660 443 220 lub napisz: stylista@zlotetarasy.pl

wallis etola 79 zł

bershka okulary 44,90 zł

vagabond buty 499 zł

{

Mieszkańcy Tokio to wielbiciele kolorowych i niebanalnych stylizacji, takich, które pozwolą wybić się z tłumu. Aby w Warszawie powiało stylem japońskiej stolicy, trzeba odważnie poeksperymentować ze strojem. Jak najłatwiej uzyskać taki efekt? Miksując ze sobą rzeczy pozornie niepasujące do siebie. Dopełnieniem całości będą wyraziste dodatki: opaski i bransolety.

®

A kuku! Właśnie odnalazłyśmy stylowy płaszcz idealny na jesienne chłody.

Wizerunki leśnych zwierząt to najczęściej wybierany motyw w biżuterii sezonu.

Kupić albo nie kupić? Oto jest pytanie! My znamy na nie odpowiedź...

Sandra pomaga skompletować ubrania, by tworzyły niezapomnianą stylizację.

almi decor sofa 3690 zł

Fashion meets design:

Black & white

W tym sezonie te dwa kontrastowe kolory zawładnęły wyobraźnią architektów wnętrz i projektantów mody. Kolory występują w pojedynkę jako monochromatyczne, szykowne stylizacje, albo tworzą zgrane duety! Czarno-białe przedmioty idealnie sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Ubrania utrzymane w tych wyrafinowanych odcieniach są znakiem rozpoznawczym elegantek i ludzi sukcesu. W tym sezonie projektanci zachęcają do zabawy konwencją, proponując połączenia w stylu op-art. Biel i czerń mogą wówczas pojawiać się jako przyciągające spojrzenia wzory: kropki i paski.

intimissimi bielizna 144,80 zł tally weijl sukienka 179 zł

DEichmann buty 179 zł

almi decor fotel 2390 zł

duka waga 179,90 zł I SPOT iPad2 2949 zł

duka półmisek 5,90 zł

SWISS zegarek Armani 2105 zł

YES bransoleta 149 zł

Top Secret

/////////

Foto: Mateusz Gołąb/clipit.pl, Bettmann/CORBIS, Shutterstock, materiały prasowe

Czerń i biel to sztandarowe kolory elegancji. Obecnie nieodłączny motyw w wystroju wnętrz i w garderobie.

Nasycone kolory to wyznacznik mody prosto z Tokio. Najlepiej zestawiać kilka!

50 zł w Złotych:

stylu:

To jest komiks

Warszawa | Złote Tarasy www.vangraaf.com solar sukienka 349 zł camaieu sukienka 129,90 zł

>>Jackie Kennedy Pierwsza Dama wraz z rodziną. Wszyscy ubrani niezwykle szykownie.

Czas odnaleźć w sobie dziecko. Jak? Kupując kolorową kulę i angażując do gry znajomych. Lub zaopatrując się w portfel z myszką, dzięki któremu wydawanie pieniędzy będzie czystą przyjemnością. Można też zamienić się w bohatera kreskówki, zakładając czapę-misia.

HOUSE T-shirt 49,90 zł cropp portfel 29,99 zł

new yorker czapka 54,95 zł

TOYS 4 BOYS zabawna kula od 49 zł

9 ZMAG_277x400mm_PL 4

18.08.11 16:20


Cekiny i kropki /// HOT SPOT

new look bielizna 69,99 zł

z-moda

HOUSE szal 39,90 zł

Wszystko, co okrągłe, święci teraz triumfy! Figlarne kropki, zabawne koła i błyszczące cekiny pojawiają się na wszystkich elementach garderoby. W tym sezonie wylansowali je kreatorzy: Stella McCartney i Marc Jacobs.

pretty one sukienka 630 zł

Aldo

Mango

wittchen chusta 359 zł

van graaf T-shirt 499 zł

Stylowy mikser carry kapcie 19,90 zł

Wraz z nadejściem jesieni do sklepów wkroczyły nowe trendy. Przedstawiamy najsilniejsze z nich. Zobacz, co warto wybrać z mnogości kolekcji.

New Yorker

tally weijl chusta 29,90 zł

camaieu szal 54,90 zł

zara buty 329 zł

orsay peleryna 119,95 zł

Marks & Spencer

/////////////////

Nieêle namieszane /// KOLA˚ TKANIN Wełna, skóra, koronka, tweed, sztuczne futerko... nie wiesz, na jaki materiał postawić? Załóż wszystkie naraz. Jesienią projektanci serwują bowiem smakowity tkaninowy koktajl! Swobodnie miksują kontrastowe faktury: mięsiste z gładkim, delikatne z ciężkim. To dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Z powodzeniem!

Marks & spencer beret 89 zł

Marks & spencer T-shirt 189 zł

gino rossi torba 499 zł

zara marynarka 399 zł

jackpot kapelusz 229 zł

orsay sukienka 129,95 zł h&M kolczyki 39,90 zł

Aldo torba 179 zł

new yorker rękawiczki 54,95 zł

carry nauszniki 29,99 zł

///////////////

New Look

simple płaszcz 899,90 zł

deni cler torba 499 zł

levis kurtka 319 zł

Lee

Tatuum

10

carry bransoleta 39,95 zł

{

DEICHMANN buty 89 zł

venezia buty 449 zł

Indiaƒski akcent /// FR¢DZLE Ten sezon należy do swawolnych chwostów stanowiących ozdobę niemal każdego elementu garderoby. Moda na frędzle to przedłużenie lubianego latem stylu boho chic. Teraz jest ich jednak znacznie więcej! Liczne i gęste zdobią torebki i poncha, pojedyncze to świetne wykończenie modnych botków. Jedyna zasada obowiązująca w tym temacie to umiar.

Marks & spencer buty 229 zł

11


/////////

z-moda

mac cień do powiek 95 zł mac szminka 90 zł

mac pędzelek 105 zł

MAC błyszczyk 85 zł mac kredka do ust 82 zł

{

MAC

Urban CHIC:

rzy Cp A M stu u s -up ke do g m ek a M nie zko d pa śnic cji o n mił aga ch w ny a r t rw i ba 0. 6 t la

Pot´ga koloru

Doskonała jakość, wytrzymałość i nawiązywanie do całej feerii barw to cechy kosmetyków do makijażu ekskluzywnej, ale i awangardowej firmy MAC. Zaskakują! Makijażyści MAC stworzyli na jesień linię kosmetyków, dzięki którym chłodna pora roku na pewno nie będzie ponura. Wszystko to za sprawą cieni do powiek, błyszczyków i kredek do ust dostępnych w każdym kolorze tęczy. Ich atut to mocny, nasycony kolor (przedłużenie letniego trendu na intensyw-

fushion:

van graaf płaszcz s.Oliver Selection 1199 zł

wittchen szal 359 zł

Koneser win Tam, gdzie dobra kuchnia łączy się z doskonałym winem, doznania podniebienia gwarantowane!

Kieliszek wina pozwala na chwilę wytchnienia. Siedząc w restauracji i popijając ten szlachetny trunek, można na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Szczególnie przy dźwiękach muzyki na żywo. Na tę okazję warto wybrać klasycznie prosty strój. W Passion du Vin najlepiej sprawdzi się klubowa marynarka, proste spodnie, mokasyny i dodatek – dobry zegarek.

12

vistula spodnie od garnituru 1399 zł

wittchen buty 889 zł

vision express okulary 899 zł

vistula marynarka 799 zł

time trend zegarek Lorus 335 zł

wittchen portfel 279 zł

Degustację wysmakowanych gatunków win zapewnia klimatyczna restauracja La Passion du Vin (poziom1).

Foto: Shutterstock, materiały prasowe

Gino Rossi

ne barwy), który przyciąga spojrzenia. Ale to nie wszystko! Wykraczająca w przyszłość technologia pro-laywear pozwala bowiem utrzymać nieskazitelny make-up przez kilkanaście godzin (kredka wytrzyma15, błyszczyk 6). Z pewnością wystarczy, by zrobić piorunujące wrażenie.


////////////

gorÑCO na letniej scenie

wrzesieƒ

>ECCO WALKATHON > 10.09 > agrykola > start: 9.00 < Twoje kroki mogą pomóc. Każdy przebyty kilometr przełoży się na 4 PLN przekazane na rzecz Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce lub Fundacji Radia Zet. Spaceruj w szczytnym celu!

Dwa miesiące wysmakowanej muzyki w samym centrum Warszawy!

> wstęp 15-20 zł (bilety do nabycia w salonie ECCO w Złotych Tarasach) <

>Pat Metheny Trio > 11.09 > Sala Kongresowa > start: 20.00 <

Empik: Książki NOWOŚCI

e

wystawa /////////

martyny

Z którym ze zdjęć z wystawy wiążą się najsilniejsze emocje? Wywołuje je zdjęcie, które zrobiłam sobie sama podczas wyprawy na Mount Vinson na Antarktydzie. Na zewnątrz było ok. –50 stopni… co zresztą wypisane jest na mojej twarzy. Która z podróży zapadła Pani najgłębiej w pamięć? Ostatnio podróżuję z programem „Kobieta na krańcu świata”. Niedawno poznałam mężczyzn, którzy w duszach czują się… kobietami. Są to Fa’afafine z wyspy Samoa. Wkrótce ten odcinek wyemituje TVN, to będzie murowany hit serii.

10 wrzeÊnia spotkaj Martyn´ w ZT!

Czy są rzeczy, które przywozi Pani z zagranicznych wyjazdów? Zawsze, trochę już nałogowo, przywożę lokalną biżuterię, którą rzeczywiście noszę na co dzień. Ubrania też się zdarzają, ale zazwyczaj

są tak „wykręcone” i strojne, że zachowuję je na specjalne okazje, gdy tak wystylizowana czuję się dobrze. Jak wspomina Pani program Studio Złote Tarasy, którego była Pani prowadzącą? Nowe doświadczenie, ciekawa oprawa i piękne miejsce. Do dziś szklany dach robi na mnie ogromne wrażenie! Lepiej czuję się jednak w autorskim projekcie „Kobieta na krańcu świata”, kiedy jestem „w terenie”. Chyba jednak nie umiem usiedzieć długo na miejscu.

>ÂWIETLIKI

Jennie Dielemans

„Witajcie w raju. Reportaże o przemyśle turystycznym”

> 20.08 > hard rock cafe > start: 20.30 < To duże szczęście, że swoim talentem Marcin Świetlicki obdarza nie tylko nie tak znów licznych czytelników tomików poetyckich, lecz także wielbicieli dobrej muzyki! Od ponad 20 lat ten ekscentryczny krakowski band rzuca nam swoje „Perły przed wieprze”. Doceńmy i stawmy się licznie!

Sezon urlopowy dobiega już końca, ale warto zrobić sobie rachunek sumienia: jak bardzo nasze wojaże przysłużyły się środowisku i autochtonom? Pomoże w tym krytyczna książka szwedzkiej dziennikarki, która bezwzględnie wypunktowuje grzechy zachodnich travellersów i rabunkowość przemysłu turystycznego.

> wstęp 30-40 zł <

wydawnictwo Namas cena: 41,90 zł

>PUDELSI > 27.09 > hard rock cafe > start: 20.30 < Legendarna grupa Püdelsi, tworząca psychodeliczny, eksperymentujący rock z elementami popu, obchodzi swoje 25-lecie. Na koncercie z cyklu Pepsi Rocks! nie może zabraknąć wielbicieli inteligentnej artystycznej zgrywy.

14

> wstęp: 30-45 zł <

„Maximum City Bombaj”

Artur Rojek Selection / Off Festival 2011

Washed Out / Within and Without

Foster The People / Torches

Nie mieliście czasu wybrać się do Katowic na OFF Festival? Nie szkodzi. Szef Festiwalu Artur Rojek na dwóch płytach prezentuje najciekawsze zespoły z kręgów indie rocka i elektro popu.

Rozkoszna płyta, przynosząca ostatnie wspomnienia leniwego lata. Łagodne brzmienie, lekkie melodie, rozmarzone wokale. Album wymieniany wśród najciekawszych debiutów tego roku.

Najgłośniejszy debiut ostatnich miesięcy i najbardziej radosna płyta tego lata. Ciepłe melodie, energetyczne riffy i klimat nieskrępowanej zabawy. Każda piosenka inna, każda znakomita!

Zdobywca tytułu Książki Roku według „The Economist”. Jego outsiderska (autor mieszkał przez wiele lat w Stanach) wizja Bombaju spotkała się wprawdzie z krytyką jego mieszkańców, dla europejskiego czytelnika może to jednak być zaletą. Suketu Mehta patrzy na swoje miasto jak człowiek Zachodu i snuje piękną, czasem brutalną wizję największej metropolii świata. wydawnictwo Namas cena: 41,90 zł

> 10.09 > złote tarasy > start: 20.00 <

11 16 20 25 27

Znana podróżniczka, dziennikarka i szefowa obu polskich wydań „National Geographic” zaprasza do wspólnej podróży! Cztery żywioły symbolizują najdalsze krańce świata, najgłębsze morskie tonie i najwyższe szczyty, które odwiedziła Martyna Wojciechowska. Odkryjcie z nią cuda natury i obce kultury!

> wstęp wolny <

skóra, w której ˚yj¢< > 16.09 >MULTIKINO > start: 20.00 <

30

> wstęp 27 zł <

urszula dudziak< I femi kuti > 25.09 > sala kongre-sowa > start: 20.30 <

7. Festiwal Skrzyżowanie Kultur to muzyczny kobierzec na mapie Warszawy. Otworzy go artysta z Afryki, Nigeryjczyk Femi Kuti, z zespołem Positive Force i Urszula Dudziak.

> wstęp 30-70 zł <

bitwa warszawska< > 30.09 > multikino > start: 20.00 < Natasza Urbańska i Borys Szyc? Interesujący duet gwarantowany. Jeśli dorzucimy jeszcze w tle przedwojenną Warszawę, to film z miejsca stanie się pozycją obowiązkową tej jesieni.

> wstęp 27 zł <

ofertY specjalnE – TYLKO w magazynie „Z”

Zaprasza na Nowe menu Foto: materiały prasowe

TOP CD

Suketu Mehta

Wystawa martyny< wojciechowskiej

Almodovar na warsztat wziął głośną powieść „Tarantula” Thierry’ego Jonqueta. Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu piękną Ewę. Kim jest kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem?

> wstęp: 100-200 zł <

Jeśli zagląda Pani do Złotych Tarasów, jak najczęściej spędza Pani czas? Zawsze zaczynam od kawy, a potem oddaję się zakupowemu szaleństwu… bo jest w czym wybierać. Top Shop, który lubię, jest tylko tu. Obsesyjnie kupuję też buty! Poza tym na pewno przyjdę otworzyć swoją wystawę. Zawsze to dobry powód do odwiedzin (śmiech).

Polecamy najlepsze płyty na pierwsze jesienne dni. Zastrzyk energii i optymizmu zawsze si´ przyda. Dost´pne w Empiku.

10

Ten pan z burzą blond loków jest osobowością amerykańskiej sceny jazzowej już od ponad trzech dekad. Chociaż gra między 120 a 240 koncertów rocznie, niech was to nie zniechęca. To klasa sama w sobie i legenda, która trwale odmieniła sposoby wykorzystywania gitary w muzyce jazzowej.

lectro tango z Buenos Aires, klasyka polskiej alternatywy, damy i lordowie polskiego jazzu, akustyczne eksploracje, uznani didżeje oraz legenda muzyki świata znad Wisły – tak prezentował się program Letniej Sceny Złotych Tarasów, stworzony wraz z Radiem Pin. Koncerty wybitnych twórców muzyki improwizowanej, elektronicznej i etnicznej z powodzeniem zapełniłyby sale niejednego stołecznego klubu. Letnie brzmienia w otoczeniu kameralnych restauracji pożegnał występ grupy improwizatorów z Daktari i choć pogoda nie zawsze sprzyjała melomanom, publiczność dopisała i zagłosowała stopami za świetną muzyką w centrum miasta! Kto nie był, niech żałuje.

10

{

Z-kalendarium

Deser lub karafka wina domowego 250 ml gratis do każdego głównego dania Dwie pasty w cenie jednej Oferta obowiązuje do 30 września razem z magazynem Restauracja Petit Moulin Rouge Poziom -1, tel. 22 222 08 64

Od września śniadania Wspaniałe desery lodowe Dla stałych gości karty rabatowe (10%) ORAZ WIELE INNYCH ATRAKCJI W piàtki od 21:00 – Karaoke Restauracja New Rusticoni. Poziom -1, wejście od placu. Tel. 022 222 05 50


Magazyn Z  
Magazyn Z  

Cykliczny magazyn informacyjny Centrum Handlowego Złote Tarasy w Warszawie

Advertisement