{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 1

Petra Hล™ebejkovรก 602 761 227 hrebejkova@zipinzert.cz zipinzert www.zipinzert.cz


ZIP O ZIPU

ZIPáci mají z prvního finále v Lucerně dva stříbrné poháry a jeden bronzový

19. května se Taneční centrum Z.I.P. zúčastnilo prvního velkého finále mezinárodního festivalu MIA Dance League v krásném prostředí pražské Lucerny. Ve velké konkurenci si zipácké děti/mládež vytančili medailové úspěchy v kategoriích Dynamic. Gratulace patří všem tanečníkům a velký dík přítomným rodičům za „hlasovou podporu“. ZIPáci v krásně obsazených kategoriích získali 2x stříbro a 1x bronz! Děti vytančily 2. místo s Teletubbies (Kateřina Písaříková, Klaudie Sýkorová). Nejstarší ZIPáci vybojovali z osmi choreografií 2. místo za Vulkán (Láďa Beran). Druhý nejstarší kurz také nezůstal pozadu a obsadil 3. místo s The Greatest Show (Monika Vrbová). Takto dopadlo první finále. Zipáci se na postupových soutěžích v březnu a v dubnu ale nominovali i s dalšími choreografiemi a tak je v neděli 26. května čekají zase krásné „taneční souboje“ ve velkém finále v Lucerně. Ty proběhnou v kategoricíh Slow. Pro letošní soutěže má taneční centrum připravených deset choreografií. Tančí v nich na sto dvacet tanečníků a tanečnic. Nejmladším dětem z choreografie Indiáni je v průměru pět let. Sečteno podtrženo ZIPáci zatím posbírali patnáct zlatých medailí, pět stříbrných, tři bronzové a z prvního velkého finále přivezli tři poháry. Velké díky patří tanečníkům a lektorům za jejich výkony, za podporu městu Písek a hlavně všem rodičům.

Hledáme

OPERÁTOR VÝROBY BRUSIČ SVÁŘEČ Práce nejen v Táboře Nabízíme jisté a dlouhodobé zaměstnání pravidelnou mzdu výplata záloh každý týden ubytování a další výhody Máte zájem? Volejte zdarma: 800 101 301

D Ř E V O LE S

PALIVOVÉ DŘEVO Čejetice

Nabízíme: KVALITNÍ PALIVOVÉ DŘEVO - MĚKKÉ I TVRDÉ - dřevo je nařezané, naštípané a připravené k expedici Objednávky přijímáme každý den vč. víkendů a svátků na tel.: 736 466 031 a 773 498 768

• DOPRAVA DO 15 KM ZDARMA! •


KOUPELNY / PODLAHY... jinak Prémiové povrchy Luxusní designová betonová stěrka Bezesparé řešení – žádné čištění spár

Připrav

ujeme pro Vá s show roo o rozlo ze 400 m m2

SHOWROOM EXPERIENCE Pražská 313/45, Písek Tel.: 731 043 946 E-mail: aronnpb@gmail.com Architop INDUSTRIAL LOOK

®

Microtopping CONTINUOUS SURFACES

®


VZDĚLÁVÁNÍ Vážení, dovoluji si Vás oslovit s nabídkou možnosti absolvování bakalářského nebo magisterského studia kombinovanou (dálkovou) formou v Jihočeském regionu. Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze otevírá ve svém Konzultačním středisku Sezimovo Ústí – Tábor, bakalářské a již jedenáctým rokem také magisterské studium, kde absolventi získávají titul Bc. resp. Ing. Ve školním roce 2019/2020 je v bakalářském, tříletém stupni i v magisterském, dvouletém obor Veřejná správa a regionální rozvoj. Studium probíhá o víkendech a je koncipováno tak, aby jej bylo možné zvládnout při zaměstnání.

Výuku zajišťují přímo kmenoví vyučující z Provozně ekonomické fakulty. Přijetí je bez přijímacích zkoušek a vlastní studium je rozděleno do dvou částí. První část (polovina) studia je organizována jako kurz celoživotního vzdělávání, který je účastníky kurzu placený. V druhé části studia, která je již zdarma, se účastníci stávají studenty univerzity a na konci skládají státní zkoušku. Na základě rozhodnutí vedení PEF ČZU v Praze byla zrušena podmínka studijního průměru. Jedinou podmínkou pro přestup na řádné studium nyní je, že studenti musí mít splněné všechny povinnosti (zkoušky, zápočty) z kurzu CŽV, resp. na základě žádosti lze povolit přesun maximálně dvou neuzavřených předmětů (zkoušek, zápočtů).

Výuka probíhá na Vyšší a střední odborné škole Sezimovo Ústí - COP, magisterské studium v budově Na Kopečku v Táboře a naše společnost Trend Partner s.r.o. zajišťuje nábor studentů, objednává přednáškové místnosti, prostory pro zkoušení, komunikuje s vyučujícími a se studijním oddělením a informace od nich přeposílá všem studentům. Veškeré poplatky zasílají zájemci přímo na studijní oddělení Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity do Prahy. Přihlašuje se již on-line na adrese https://is.czu.cz/prihlaska/. Možnost přihlášení je do 20. srpna 2019. Bližší informace o studiu naleznete na www.pef.czu.cz, (v pravé nabídce zvolte odkaz „Studenti CŽV“ a dále vyberte „Konzultační středisko Sezimovo Ústí – Tábor), dále na webových stránkách www.trendpartner.cz, kde v záložkách bakalářské nebo magisterské studium najdete popis studia, přehled předmětů v jednotlivých semestrech, které jsou odkazem propojeny s univerzitním informačním systémem, u každého předmětu se dozvíte obsah, garanta předmětu, literaturu apod. V případě zájmu nebo potřeby dalších informací prosím kontaktujte Ing. Bohumila Bareše na E-mailové adrese bares@trendpartner.cz nebo mobilu 605 449 489. Ing. Bohumil Bareš, Trend Partner s.r.o.

TREND PARTNER s.r.o., Dub 4, Kondrac, 258 01 Vlašim www.trendpartner.cz


Vědecké léto na Euroškole ve Strakonicích Objev vědu. Je Země placatá?

PŘIHLAS SE NA TÁBOR!

www.vedanasbavi.cz

JAZYKOVÁ ŠKOLA LITE Vás srdečně zve na

INTENZIVNÍ LETNÍ KURZY anglického jazyka pro všechny úrovně S námi se nenaučíte jen mluvit, s námi se naučíte komunikovat. Tel.: 604 289 123 E-mail: cb@lite.cz www.lite.cz Adresa: Česká 195/20, České Budějovice Ž

S tímto letáčkem 10% sleva z kurzu


TIP NA PRÁZDNINY

Intenzivní letní doučování Studijního centra BASIC v Písku Jistě to dobře znáte. Učíte se s dítětem dlouhé hodiny a výsledky tomu moc neodpovídají. S přibývající látkou ve škole je to čím dál horší a zdá se to nezvladatelné. Říkáte si, že v tom přece dítě nenecháte. Látku se tedy naučíte a pak se ji pokusíte naučit své dítě. Největší katastrofou je, že když už si myslíte, že máte určitou část zvládnutou a jde to, za čtrnáct dní si to Vaše dítě zase nepamatuje. A tak začínáte nanovo. Za čas je to tak šílený boj, že neděláte skoro nic jiného, než že se učíte. Konečně se blíží prázdniny. Na ně se těší snad všechny děti, ale i někteří z Vás rodičů. I pro Vás je to doba odpočinku od školních povinností, kterou zaslouženě potřebujete. Otázkou ale je, jak to bude vypadat příští školní rok s nezvládnutými základy z předchozích ročníků.

S končícím rokem bude ve škole ubývat učení a přijdou prázdniny. A toto je právě ta nejvhodnější doba zaměřit se na oblasti, které dítěti nejdou a nenásilnou cestou zacelit mezery v základech. Můžete tak zvládnout problémy ve čtení, v pravopisu, či v matematice.

ZAČNETE JEŠTĚ BĚHEM ŠKOLNÍHO ROKU A POKRAČUJETE O PRÁZDNINÁCH. Nabízíme intenzivní letní doučování určené dětem z 1. a 2. stupně základní školy.

Pro více informací volejte 775 902 049 nebo navštivte naše webové stránky www.basic.cz „Náš syn Míra, žák 2. třídy, navštěvoval doučování Basic 3 měsíce. Měl problémy hlavně s matematikou, čtením a vyjadřováním. Zlepšil se ve čtení, psaní, vyjadřování a vyprávění. Stal se sebevědomějším. V matematice se také zlepšil, ale občas mu některé příklady dělají problémy. Na doučování a na paní učitelku Kačku se vždy těšil. Pokud bude Míra ještě potřebovat, rádi se do Basicu vrátíme.“ Paní Renata, maminka Miroslava (8 let)

„Jsem ráda, že moje dcera chodila k Vám na doučování. Naučila se nebát chodit do školy a jak se učit, aby jí to lépe šlo. Hlavně se zlepšila i po psychické stránce. Byla vždycky uzavřená, smutná a vůbec se nesmála. Dnes je úplně jiná a za to jsem moc ráda. Děkuji moc její učitelce Katce, která si dala práci a měla s ní trpělivost. Dcera ji brala jako kamarádku, která jí chce pomoci a to se povedlo. Děkuji. Je dobře, že centrum BASIC existuje, protože dětí, které Vás potřebují, je dost.“

775 902 049 Studijní centrum BASIC Karlova 108, 397 01 Písek E-mail: pisek@basic.cz

LETNÍ DOUČOVÁNÍ A PŘÍPRAVA NA REPARÁTY

Paní Ivana, maminka Šárky (15 let)

Studijní centrum BASIC Písek Karlova 108, 397 01 Písek


• MEDIACE •

Nabízím služby mediátora při mimosoudním řešení sporů jako alternativu ke zdlouhavému soudnímu řízení. Mediace je vhodná pro široké spektrum konfliktů. Její předností je rychlost, efektivnost a menší finanční nákladnost.

V případě zájmu volejte - 606

515 044


KAM VYRAZIT

Pozvánka na pohodovou dovolenou v Dačicích Kontakt:

Infocentrum Dačice, Palackého nám. 1/I, 380 13 Dačice

tel.: +420 384 401 265 info@dacice.cz www.dacice.cz Léto se blíží a čas výletů a dovolených je za dveřmi. Pokud se rádi procházíte přírodou, navštěvujete historické památky nebo jezdíte na kole, pak jsou pro vás Dačice ta správná volba. Podyjí, Česká Kanada, Waldviertel, Thayaland – to jsou unikátní turistické oblasti, do kterých to je z Dačic, co by kamenem dohodil. Kromě tradičních značených tras vám na infocentru doporučíme další okruhy a stezky, které spojují to nejlepší, co zdejší region nabízí. Ať už si vyberete jakýkoliv směr, délku či náročnost, čeká vás cesta krásnou přírodou, poznávání místních pamětihodností a poutních míst, výlety do rakouského příhraničí a koupání v přírodních rybnících i na městském koupališti. Pro vyznavače krás fauny a flóry tu máme naučnou stezku po přírodních zajímavostech. Pro děti jsme vybudovali hravou a zábavnou stezku hajného Kázka. Milovníci památek by neměli minout dačický zámek s jeho nádhernou prohlídkovou trasou. Návštěvníci rozhleden si můžou vyběhnout na mohutnou renesanční věž a prohlédnout si město z výšky. Muzeum tu máme tradiční městské, ale i soukromé letecké se zajímavou sbírkou nejrůznějších exponátů. A co víc? Všechny cesty vedou do Dačic a přijet k nám můžete i elektromobilem. Přímo v centru města je tu pro vás nabíjecí stojan. A také nabíjecí stojany pro elektrokola a spoustu USB nabíječek pro vaše mobilní zařízení, takže si s námi můžete zahrát i zábavnou geolokační hru o dárečky. U nás zkrátka jdeme s dobou. Kultura šlechtí ducha a v Dačicích jsme si toho dobře vědomi. Hudebně divadelní festival, slavnosti orchestrů, koncerty, divadla, historické veselice, řemeslná sympozia, tradiční jarmarky, kino, besedy. To všechno tvoří žánrově bohatou celoroční nabídku. Z té letní vás zveme zejména na:

22. 6. Letňák - velkolepé zahájení letní sezóny 4.–14. 7. Dačická kostka – hudebně divadelní festival na zámeckém nádvoří 26.–27. 7. Rockfest Dačice 10. 8. Prázdninové hraní Pod Lipkami a oslava 15 let Leteckého muzea Viléma Götha 12.–17. 8. Dačická řežba – řezbářské sympozium 19.–22. 8. Kovářské dny 24. 8. Countryfest Dačice


Naše realitní kancelář nabízí i REKREAČNÍ

CHATY A CHALUPY...

Tel.: 731 110 367 REMAX Optimal Písek

Tř. Národní svobody 181/26, Písek

www.remax-czech.cz/reality/re-max-optimal/

Písek, Malé Nepodřice Tel.: 603 551 481 PRODEJ - SERVIS - PŮJČOVNA

Po - Pá: 8.30 - 17.00 So: 9.00 - 12.00

Přes 100 kol vystavených na prodejně!

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA ELEKTROKOL Sleva pro seniory 2.000 - 5.000 Kč dle vybraného modelu. Pro držitele tohoto inzerátu

VÝPRODEJ

OBUVI


PIVOVARSKÁ POUŤ 22.6. 2019

od 12:30 hod

A M R A D Z p u t vs CIVILNÍ OBRANA SCÉNA PARKÁN

TRAKTOR SUPPORT LESBIENS YOYO BAND CLAYMORE PROGRAM:

1. SCÉNA ( nádvoří pivovaru )

CIVILNÍ OBRANA YOYO BAND CLAYMORE

SUPPORT LESBIENS TRAKTOR PARKÁN

DUDÁK-Měšťanský pivovar Strakonice 2. SCÉNA ( parkoviště )

SCÉNA

3. SCÉNA ( u řeky )

NEKTARKA

NECKYÁDA 2019

11:00 START KATOVICE KEMP OTAVSKÝ RÁJ 14:00 PLAVBA PODSKALÍM

PŘIJĎTE PRODAT VŠE, CO JIŽ NEPOTŘEBUJETE NEBO LEVNĚ NAKOUPIT. AEROKLUB TÁBOR (U Čápova dvora) Měšice 477, 391 56 Tábor

úterý 11. června od 19.30 hod.

Termíny:

Legenda folkové scény

08.06. / 20.07. / 10.08. / 21.09. / 05.10. / 09.11. / 07.12. / vždy od 7 do 12 hodin Vstupné 50,- / Parkovné 20,Neomezené prodejní místo 150,-

WWW.BURZATABOR.CZ tel. 725 167 254

Dům kultury Protivín

Nezmaři Vstupné 120 Kč

Předprodej a rezervace na tel.: 382 251 806, mob.: 734 271 080


Rekonstrukce bitvy 1619—2019 akci moderuje Václav Vydra

vojenský tábor, tržiště historická hudba, hodokvas, kejklíř, program pro děti Začátek v 11 h. Vstupné: 100,- Kč / osoba děti do 10 let zdarma

Dříteň - Záblatí Vlakové spojení na trase ČB–Strakonice

Mediální partner:

Na akci bude pořizován obrazový a zvukový materiál. Akce se koná pod záštitou náměstka hejtmanky Jihočeského kraje p. Pavla Hrocha. Plakat FIN + ROZHLAS.indd 1

07.05.19 8:57


V Písku po mnoha desetiletích opět vaříme poctivé pivo! Naše nefiltrované a nepasterované pivo je plné původních výživných a zdraví prospěšných látek, tak jako kdysi pivo bývalo, a je čepováno přímo v pivovarské restauraci, kde k němu můžete ochutnat spoustu dobrot z naší kuchyně, zaměřené právě na jídla vhodná k našemu pivu, jako jsou Pivovarský guláš, Pečená marinovaná žebra, Vepřové kolínko, Tlačenka vlastní výroby nebo Špíz z vepřové panenky. V základní nabídce piv máme spodně kvašená piva PÍSECKÝ LEŽÁK VÍDEŇSKÝ LEŽÁK - PÍSECKÝ FLORIÁN - PÍSECKÝ OTAKAR (oceněný Zlatou pivní pečetí ve své kategorii) a svrchně kvašená piva PIPA (Písek India Pale Ale) - PÍSECKÝ CARDU-US. V případě zájmu vás naši sládci seznámí s celým procesem výroby piva a provedou pivovarem. Za příznivého počasí možnost posezení na našich venkovních předzahrádkách v prostoru Palackého sadů a náměstíčka V Koutě.

Ve dnech 31.5. – 2.6. , 2.8.- 4.8., 4.10. – 6.10. 2019 Vám nabídneme skvělé steaky z jihoamerického masa.

Pravidelně pořádáme steakové víkendy

Jihoamerické steakové hovězí je výborně vyzrálé maso vynikající kvality z masných plemen býků chovaných místními farmáři na rozlehlých pláních v těch nejlepších podmínkách. Právě kvalita masa je základním předpokladem výborného steaku. A když si k tomu dáte i některé z našich piv ..... Sládci - prodej piva, exkurze,

piseckypivovar

Otevírací doba PÁ - SO: 11:00 - 00:30 NE: 11:00 - 21:00

e-mail: sladek@piseckypivovar.cz Rezervace míst v restauraci: 722 030 717, rezervace@piseckypivovar.cz

Vyluštěnou tajenku zašlete se svým jménem, adresou a telefonem na e-mail: hrebejkova@zipinzert.cz nebo na adresu: Tyršova 65/5, 397 01 Písek do 15. 6. 2019. Vylosované výherce vyrozumíme telefonicky nebo e-mailem. 7 výherců získá dárkový poukaz v hodnotě 200 Kč na nákup či konzumaci v restauraci Píseckého hradebního pivovaru.


JE VAŠÍM SNEM PRACOVAT S DĚTMI? MÁTE RÁD/A DĚTI A HLEDÁTE KREATIVNÍ, SMYSLUPLNOU PRÁCI, KTERÁ VÁS BUDE NAPLŇOVAT? NYNÍ MÁTE MOŽNOST. Studijní centrum BASIC, které pomáhá dětem (i dospělým) s potížemi ve čtení, psaní, počítání a studiem všeobecně, hledá do písecké pobočky schopné kolegy/gyně na pozici:

SOUKROMÝ/Á UČITEL/KA Podmínkou není pedagogické vzdělání, pouze nadšení, ochota učit se novým věcem a upřímná touha pomoci někomu druhému v nouzi. Pokud tedy máte rád/a děti, Vaší motivací nejsou jen peníze a jste ochoten/na na sobě pracovat, máte možnost získat další vzdělání, nové, jednoduché, ale zároveň velmi účinné vzdělávací nástroje, se kterými budete schopen/na skutečně pomoci druhým při studiu.

Pokud je toto důležité i pro Vás, zašlete nám životopis s motivačním dopisem na adresu: pisek@basic.cz. Tato práce je vhodná i pro absolventy a maminky na mateřské dovolené. Je možné pracovat i na částečný úvazek.

Více informací na www.basic.cz


Lenka Miklasová Písecká 127, Radomyšl tel.: 605 786 166 www.farmaumiklasu.cz farmaumiklasu

samosběr jahod

Předpokladáná doba sběru začátek června PŘESNÝ ZAČÁTEK A CENY NAJDETE NA NAŠICH STRÁNKÁCH www.farmaumiklasu.cz a farmaumiklasu JAHODÁRNA SE NACHÁZÍ MEZI RADOMYŠLÍ A OSEKEM U VLAKOVÉ ZASTÁVKY RADOMYŠL NÁDRAŽÍ DÁLE PĚSTUJEME: • OKURKY NAKLADAČKY K SAMOSBĚRU • CIBULI • BRAMBORY • ZELÍ • DÝNĚ


POZVÁNKA NA VÝSTAVU + SOUTĚŽ

POZNEJ LEONARDA ZBLÍZKA Od května je pro Vás v Českých Budějovicích připravena interaktivní výstava Leonardo k příležitosti 500. výročí úmrtí slavného renesančního umělce. Návštěvníci hravou formou objeví Leonardovo myšlení, tvorbu, vynálezy a poznání, napříč všemi vědami. Na své si přijdou rodiny s dětmi, ale i fanoušci Leonarda každého věku. Interaktivní výstavu LEONARDO můžete navštívit v podkrovních prostorách nově zrekonstruované budovy Solnice na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích do 8. září 2019. Otevírací doba pro veřejnost: úterý - neděle 11.00-18.00 hod.

www.objevarium.cz

Víkendové workshopy: 1.6. Leonardův padák, 15.6. Leonardova ztracená freska, 6.7. Pohyblivý Vitruvián, 20.7. Veselá mechanika, 3.8. Kouzlo perspektivy, 17.8. Kreslení robotů, 7.9. Překvapení! Nejoblíbenější worskshop ještě jednou!

ž soutě

Odpovězte na otázku „K jakému výročí je výstava připravena?“ a vyhrajte vstupenky na výstavu LEONARDO. Odpovědi zasílejte se svým jménem, adresou a telefonem do 15.6.2019 na: e-mail: hrebejkova@zipinzert.cz nebo na adresu: ZIP Inzert s.r.o., Tyršova 65/5, 397 01 Písek. Vylosovaní výherci budou kontaktováni.

Ideal – nábytek

Písek, Harantova (u restaurace Olympie) e-mail: ideal.nabytek@seznam.cz tel. 382 272 618 • 603 829 587

Cena: 16.790 Kč (29.890 Kč)

Cena: 18.890 Kč (31.980 Kč)

Ivonne Ramona Cena: 16.990 Kč (30.570 Kč)

Postele a matrace od českých výrobců

Vegas


09.06. 2019 (neděle) 10:00 - 18:00

víkend otevřených zahrad Komentované prohlídky zahrady s autory parku Mitrowicz Ferdinandem Lefflerem a Annou Chomjakovou z Atelieru Flera. Ukázka osazovacích plánů, konceptu zahrady i bylinkové zahrádky. Prohlídky zámku s průvodcem, ukázka vázání lučních květin, živá kapela, stylové občerstvení, piknik, hřiště pro děti, odpočinková zóna, výlety lodí. Vstupné: 130 Kč, děti 90 Kč. +420 601 601 136, Koloděje nad Lužnicí, www.zamekmitrowicz.cz www.flera.cz

@zamek_mitrowicz


POZVÁNKA NA FESTIVAL + SOUTĚŽ

Festival Okolo Třeboně zve na humor i unikátní setkání špičkových muzikantů

Organizátoři 28. ročníku multižánrového festivalu Okolo Třeboně slibují v letošním programu více humoru a také novinku určenou hlavně publiku staršího věku, které si rádo poslechne dobrou dechovku. Přehlídka, která na jihu Čech tradičně zahajuje prázdniny, zahrne od 26. června do 1. července osm mimořádných hudebních setkání.

soutěž

Odpovězte na otázku „Který z umělců, kteří vystoupí na festivalu Okolo Třeboně 2019, je autorem oficiální hymny města Frýdek-Místek?“ a vyhrajte vstupenky na festival. Odpovědi zasílejte se svým jménem, adresou a telefonem do 15.6.2019 na: e-mailovou adresu: hrebejkova@zipinzert.cz nebo na adresu: ZIP Inzert s.r.o., Tyršova 65/5, 397 01 Písek. Vylosovaní výherci budou kontaktováni.

Červnový program: 26.6. (17:00) Zahájení výstavy fotografií 26.6. (20:00) Laco Deczi 26.6. (22:00) Rendez-fou (Vítěz Houpacího koně 2017) 27.6. (19:00) Žižkovské divadlo Járy Cimrmana - Švestka 27.6. (21:30) Kinematograf 100 28.6. (19:00) René Souček, Ponožky pana Semtamťuka, Ivan Mládek 28.6. (22:30) René Souček a hosté Marek Hlosta a Pavel Barnáš 29.6. (11:00) Houpací kůň - finále 29.6. (19:00) Huménečko, Sprirituál kvintet, Hradišťan & Jiří Pavlica 29.6. (23:00) Michal Braxatoris 30.6 (15:00) Jižani, Třeboňská dvanáctka a Baboučci - odpoledne s českou písničkou 1.7. (20:00) Cimbal Classic

www.okolotrebone.cz


» dotkni se písku « městská slavnost 7/8/9 června 2019

MŇÁGA A ŽĎORP

OLYMPIC

FRANTA NEDVĚD ILONA CSÁKOVÁ

LIPO

HISTORICKÉ CEREMONIE

HANA ZAGOROVÁ

GAZDINA ROBA

BRIXTN

OHŇOSTROJ

w w w.dotknisepisku.cz

ONDRA ŠKOCH


KEKS


PROCHÁZKA ČESKOU KNIHOU REKORDŮ Z historie festivalu PELHŘIMOV – MĚSTO REKORDŮ 1991 – první ročník festivalu: ing. Aleš Spirman představil nejmenší motocykl ve střední Evropě. Motorka vysoká 28 cm dosahuje rychlosti až 50 km/hod. 1992 – vytrvalec Zdeněk Jiruše ušel za 24 hodin na chůdách neuvěřitelných 122,5 km nonstop. 1993 – Bratři Edrové ujeli s nákupním vozíkem (na střídačku - jeden tlačí, druhý se veze) 111 614 m za 24 hodin. 1994 – Železný Zekon utáhl v zubech 5 osobních automobilů. 1995 – Slovák Jozef Vodila ubalancoval na bradě sloup z 20 pivních přepravek. 1996 – Technický sklář Michal Zahradník představil světový unikát – funkční parní stroj ze skla. 1997 – Ladislav Hanzel roztlačil 2 lokomotivy o celkové váze 128 tun 1998 – Perníkáři Aleny Zachové vytvořili z půl tuny materiálu perníkovou chaloupku o rozměrech 3 x 2 metry a výšce 330 cm. 1999 – Fred Meier z Německa vsoukal do nafukovacího balónku 22 lidí. 2000 - Jan Luňák dokázal odmocnit z hlavy 16 osmimístných čísel za 15 min. 2001 - Ladislav Krňa vylezl neuvěřitelně rychle na odvětvený smrk postavený na

náměstí. Do výšky 10 m a zpět vylezl a „sjel“ za 8,44 s. 2002 – Jindřich Zobl z Prahy zhasnul plamen svíčky bičem dlouhým téměř 3 metry 81 krát ze 100 pokusů. 2003 – Jiří Korn umístil při kulečníkové hře pool do děr kulečníkového stolu během 1 hodiny 434 koulí. Překonal tak stávající rekord jistého Angličana (285 koulí za 1 hodinu). 2004 – Ladislav Salaj se jako vůbec první člověk nechal zabalit do krabice a odeslat poštou. 2005 – Španěl Ramón Campayo si dokázal zapamatovat a následně zapsat na papír 44 čísel v binární soustavě, přičemž ta se mu předtím na obrazovce počítače objevila na pouhé 2 vteřiny. 2006 – Orchestr jednoho muže: Alexander Zoltán předvedl svou unikátní hudební show, v rámci které dokázal najednou hrát na 15 hudebních nástrojů. 2007 – Kytara z kamene: kytarový virtuos Štěpán Rak se stal prvním hudebníkem používajícím pravidelně při svých vystoupeních unikátní nástroj zhotovený sochařem Janem Řeřichou z mramoru Verde Guatemala starého 160 miliónů let.

Staré dveře?

Nové za pouhý 1 den!

29. ročník festivalu

PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ

se koná

7.- 8. června 2019 2008 – Radomír Wolf dokázal zdvihnout nad hlavu trhem jednou rukou 50 kg vážící činku 26krát za sebou, a to bez dotyku se zemí a v čase 1:08 min. Překonal tak sto let starý rakousko-uherský rekord Gustava Frištenského.

2015 – Pavel Šín s řemeslníky z Konice představil 6 metrovou tesařskou sekyru o hmotnosti 610 kg.

Miroslav Marek prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov

www.dobryden.cz

Starý strop v místnosti? Opět nový za 1 den!

dříve Bez vybourání, špíny a hluku Dveře nemusíte již nikdy natírat Vhodné pro každé dveře a zárubně Výběr z více než 1 000 modelů Familia NOVÁK & NOVÁK s.r.o. Více informací a produktù na:

Jednička na renovace v Evropě

www.renovace-novak.cz Výhradní zástupce pro okresy:

Tábor, Písek, Strakonice, Prachatice, Příbram, České Budějovice

Zavolejte nám: tel. 602 11 77 30

Napínaný stropní podhled: Nemusíte již nikdy malovat Není nutné vyklidit nábytek Bez vybourání stávajícího podhledu Hodí se do každé místnosti

Familia NOVÁK & NOVÁK s.r.o. Více informací a produktů na:

Jednička na renovace v Evropě

www.renovace-novak.cz

Výhradní zástupce pro okresy: Tábor, Písek, Příbram, Strakonice, Prachatice, České Budějovice

Zavolejte nám: tel. 602 11 77 30


ZEDNICTVÍ BYTOVÁ JÁDRA INSTALATÉRSTVÍ

FILIP ŠEVČÍK / Tel: 728 058 116 e-mail: filipsevcik@post.cz

rekonstrukce bytových jader, koupelen rekonstrukce bytů, objektů veškeré stavební a instalatérské práce obklady, dlažba RYCHLE Sleva až 20 % na materiál, práce

KVALITNĚ LEVNĚ


DBS INFORMUJE

Domovní a bytová správa města Písku rozšiřuje služby Domovní a bytová správa města Písku zajišťuje správu domů, bytů a ubytoven ve vlastnictví města Písku, prodej bytů z majetku města Písku v celém rozsahu. DBS města Písku rovněž zajišťuje agendu - vymáhání pohledávek, vypracování a podávání žalob, zastupování u soudních, exekučních a insolvenčních řízení. Současně zajišťuje komplexní správu domů pro společenství vlastníků, a to i mimo obec Písek. Pro společenství vlastníků, která si chtějí zajišťovat technickou správu domu sama, DBS města Písku nabízí pouze vedení účetnictví za cenu 135 Kč měsíčně na jednotku. Vlastníci i nájemníci městských bytů se mohou přihlásit přes webové stránky www.poschodech.cz do nového informačního systému. Registrační kód naleznou vždy na rozúčtování služeb. Po za registrování uživatelé uvidí informace týkající se jejich bytu případně společenství vlastníků, jehož jsou členy (např. informace o platbách, vyúčtování služeb, vyúčtování „fondu údržby“, evidenční list, Průkazy energetické náročnosti budov, atd.).

Nový informační systém umožňuje zasílání zpráv správci i komunikaci mezi vlastníky. Věříme, že nový informační systém si uživatelé brzy osvojí a že povede k jejich větší spokojenosti a lepší informovanosti. Dále jsme se rozhodli pro digitalizaci stavebních projektů jednotlivých domů, které budou přístupné pro zaregistrované uživatele výše uvedeného portálu Skenování jednotlivých projektů začalo v loňském roce a předpokládáme, že digitalizace v základních stavebních výkresech bude hotova pro všechny domy ve správě DBS do dvou let.

Další novinkou pro vlastníky i nájemníky jednotek je možnost nahlašování poruch (zařizovací předměty, voda, plyn, výtah, topení, elektroinstalace, ostatní) přes webové stránky www.dbspisek.cz

Domovní a bytová správa města Písku nabízí

A/ komplexní správu vaší nemovitosti • stavební opravy, plánování a provádění ve spolupráci s prověřenými firmami • revize elektro, plynu • zajištění dodávek služeb a jejich rozúčtování • vedení účetnictví • právní servis včetně hlídání záznamů v insolvenčním rejstříku B/ ekonomickou správu domu – vedení účetnictví To vše dle požadavků vlastníků v cenách od 135 Kč za jednotku včetně DPH, vždy v souladu s platnými právními a daňovými předpisy a technickými normami. Disponujeme týmem odborníků, kteří se díky dlouholeté praxi orientují v problematice správy domů a jsou schopni vaše požadavky splnit. Správu zajišťujeme i mimo území města Písek. Pokud máte o naše služby zájem, můžete nás kontaktovat na tel. čísle 382 789 011 nebo na e-mailu: info@dbspisek.cz


Dům barev Písek Žižkova třída 90 Po - Pá: 8.00 - 17.00 | So: 8.00 - 12.00


EXPERTI NA PODLAHY

Plánujete renovaci schodiště?

Vinylové schodiště se stane perlou Vašeho domu. Vinylové podlahy jsou v současné době velmi oblíbené, vinylová schodiště si svou cestičku do podvědomí teprve budují. Přitom se jedná o originální a po vizuální stránce velice zajímavou variantu.

PROČ VINYLOVÉ SCHODY • Moderní design Schody z vinylu jsou unikátní svým čistým a souměrným vzhledem. Hrany schodů jsou ohnuté patentovaným systémem a plynule navazují na další části schodnic. Kombinace vinylové podlahy a schodů ze stejného materiálu působí uceleně.

• Odolnost Vinylové schody přebírají vlastnosti vinylových podlah, jsou velmi odolné vůči zátěži, mechanickému poškození (oděru a otlačení) a vodě. Odolnost je zajištěna povrchovou polyuretanovou vrstvou. • Izolace Vinylové podlahy výborně izolují nejen hluk ale i teplo. • Variabilita Vinylové schody lze vyrobit z jakéhokoliv typu a dekoru vinylové podlahy, jsou vyráběny na zakázku přesně dle Vašeho schodiště. • Snadná údržba Na Vaše vinylové podlahy NIKDY nepoužívejte přípravky se změkčovadly. Stačí je občas vysát a vytřít vlhkým hadrem. • Uživatelský komfort Vinylové schody jsou 100% bezpečné díky protiskluzové úpravě, vytváří skvělou akustiku a jsou hřejivé na dotek. • Zdravotně nezávadné Stejně jako vinylové podlahy jsou vhodné pro děti, alergiky a astmatiky.

Vinylové schody jsou navíc cenově dostupné Zajistíme financování modernizace Vašeho bydlení

Jestliže stavíte dům nebo plánujete rekonstrukci, která bude zahrnovat novou podlahu i schodiště, pak není nad čím váhat. V naší prodejně si vyberete dekor, schody u Vás zaměříme, uděláme cenovou nabídku a realizaci obložení schodů vinylem zajistíme.

POKUD JSME VÁS INSPIROVALI, PŘIJĎTE SI VYBRAT VINYLOVÉ SCHODIŠTĚ K NÁM. Podlahové studio Pokorný, Čechova 36/1, Písek, tel.: 777 821 427

www.podlahovestudiopokorny.cz


SPOLEHLIVÉ PRODUKTY Prověřená systémová řešení • vyrovnávací hmoty • nivelace • hydroizolace, lepidla • spárovací hmoty • betonové štěrky

Písek/Strakonice Stavební chemie pro profesionály

Poptávky zasílejte na: Zdenek.Pacalt@botament.cz Tel.: 602 101 234

!

SLEVY!!

VÝPRODEJ

VEŠKERÉHO ZBOŽÍ

LIKVIDACE POSLEDNÍCH ZÁSOB DO KONCE ČERVNA ZOBALOVÁ NÁBYTEK s.r.o. Dopravní 34, Strakonice Prodejní doba: PO-ČT Tel.: 383 321 429 / Mob.: 734 155 180


HLEDÁME SERVISNÍ TECHNIK - zemědělská technika Místo výkonu práce: Dynín, Bystřice, Záhoří

ÚČETNÍ Místo výkonu práce: Bystřice

POŽADUJEME

POŽADUJEME

• SŠ vzdělání nebo výuční list v technickém nebo zemědělském oboru • řidičský průkaz skupiny B, T, (C+E)

• VŠ vzdělání případně SŠ vzdělání ekonomického směru • znalost Excel • znalost SAP výhodou • vhodné i pro absoloventy

SKLADNÍK, PRODEJCE NÁHRADNÍCH DÍLŮ k zemědělské technice Místo výkonu práce: Bystřice POŽADUJEME • SŠ vzdělání technického nebo zemědělského směru, • znalost práce na PC • znalost anglického jazyka výhodou • řidičský průkaz sk. B, T, (C+E) • osvědčení na motorové vozíky (n.p.)

NABÍZÍME

NABÍZÍME

NABÍZÍME

• práce v dobrém kolektivu • kvalitní technické zázemí • systematické vzdělávání a profesní růst (odborná školení v ČR i v zahraničí)

• pracovní příležitost v prosperující společnosti • systematické vzdělávání a profesní růst • široké spektrum benefitů pro zaměstnance

• pracovní příležitost v prosperující společnosti • systematické vzdělávání a profesní růst • široké spektrum benefitů pro zaměstnance

Kontakt: tel.: 725 975 679 vaclav.machacek@kvarto.cz

Kontakt: tel.: 601 323 210 jana.lhotkova@kvarto.cz.

Kontakt: tel.: 602 542 796 frantisek.linhart@kvarto.cz

K V A R T O, spol. s r. o., Dr. E. Beneše 496, 257 51 Bystřice

Přechovice NA PRODEJ areál budov, včetně pozemků 18 000 m2

Lesostavby Třeboň a.s.

Hledáme: STAVEBNÍ DĚLNÍK – ZEDNÍK Náplň práce:

• zednické práce při dopravních a vodohospodářských stavbách • ostatní stavební práce • obsluha jednoduchých stavebních mechanizmů

Požadujeme:

• vyučení jako zedník • ŘP skup. B • samostatnost a spolehlivost • praxe ve stavební společnosti výhodou

Nabízíme:

Využití: komerční, zemědělské i bydlení. Václav Požárek T: 605 915 416 E: vaclav.pozarek@re-max.cz W: www.vapo-remax.cz

• dobré pracovní podmínky • 1 směna, práce i přes zimu • nástup možný ihned • pracoviště Protivín (dle zakázek) Kontakt: Ing. Pavlína Pražáková Tel.: 725 762 801 Email: prazakova@lstb.cz


INFORMACE Z JHK Jihočeská hospodářská komora v Písku vás zve na: Seminář: Pracovní právo prakticky aneb zaměstnavatelem bez potíží Přednáší: Mgr. Lucie Demeterová Termín: 18. 6. 2019 (9 – 14 hodin) Místo konání: Nábřeží 1. máje 2259 (Úřad práce), Písek

Cena:

990 Kč člen JHK 1500 Kč ostatní (cena je včetně 21% DPH)

Být v dnešní době zaměstnavatelem není zcela určitě nic snadného. Obdiv zaslouží všichni, kdo se pustí nejen do podnikání jako takového, ale zvláště ti, co na sebe vezmou odpovědnost a vytvoří pro druhé pracovní místo. Ne každý si to uvědomuje, ale být (úspěšným) podnikatelem vyžaduje v dnešní době nejen nápad, finance, chuť a odvahu podnikat, ale zejména celou řadu znalostí, u podnikatele-zaměstnavatele to platí dvojnásob. Na zaměstnavatele jsou kladeny čím dál tím větší nároky a bývá složité všechny staré, nové či staronové povinnosti nejen správně pochopit a plnit, ale často už jen, při té legislativní „smršti“, zaznamenat. Nabízený seminář má za cíl jediné, stát se Vám praktickým průvodcem v pracovněprávních otázkách či problémech, se kterými se v rámci praxe naší advokátní kanceláře opakovaně setkáváme. Více informací a přihlášky: Jihočeská hospodářská komora, www.jhk.cz, tel: 725 562 315, hajickova@jhk.cz

Letní intenzivní jazykové kurzy ve Strakonicích 1.-5.7.2019 – Příměstský tábor pro děti s angličtinou Helen Doron (přesný program tábora na www.jazykystrakonice.cz). Denně od 9. do 17. hod, v ceně výuka aj, strava a pití na celý den, vstupné, programy, doprava. Cena 3490,- Kč 22.-26.7.2019 – Intenzivní kurz anglického jazyka mírně pokročilí – 16. – 18. hod / cena 1550,- Kč

22.-26.7.2019 – Intenzivní kurz německého jazyka mírně pokročilí – 16. – 18. hod / cena 1550,- Kč V případě zájmu otevřeme v srpnu další kurzy.

Více informací na www.jazykystrakonice.cz nebo tel.: 605 833 849


HLEDÁTE ZAJÍMAVOU PRÁCI? Chcete pracovat ve stabilní české firmě s nejmodernějšími technologiemi v oblasti zpracování, přípravy nebo přepravy drůbeže a získat nejen zajímavé finanční ohodnocení, ale i celou řadu dalších zaměstnaneckých výhod a benefitů?

Přijďte pracovat do naší výrobní provozovny v Mirovicích na pozici:

Informace a kontakt: tel.: 383 838 527, 724 037 701, e-mail: personalni.mirovice@voddrubez.cz nebo se dostavte osobně na personální oddělení provozovny Mirovice adresa: Vodňanská drůbež, a.s., Zámostí 272, 398 06 Mirovice


Žižkova třída 428/52 • Písek Tel.: 725 438 240

BARVY • LAKY • MÍCHÁNÍ BAREV

PORADÍME, POMŮŽEME

NO VIN KY

VS OR TIM EN TU

Profile for ZipInzert

Zip Písek - červen 2019  

Zip Písek - červen 2019  

Profile for zipinzert
Advertisement