{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 1

Z ajímavosti I nzerce P řehledně

Petra Hřebejková zipinzert 602 761 227 • hrebejkova@zipinzert.cz

TIPY NA

LÉTO

Červenec 2018 Písek, Strakonice a okolí

www.zipinzert.cz

DŮVOD, PROČ ZAJET V LÉTĚ DO BUDĚJC Nejširší výběr letní módy Kavárny a restaurace příjemné za každého počasí Večery ve znamení filmu

Y S LE V M NÉ V PL D U U P RO


Návštěva IGY je skvělým nápadem na zpestření léta

KUPÓN

. í jc em GY te udě pit v I v příz 18. j e u 0 u ěl B ko ina nk 7. 2 Ud t do i na ltik ím stá o 31. u le s čn tí d vý te m rma Pla si řijď do a info inku. Plánujete v létě výp te íte n svač a jdě lety k  moři nebo do drž alou a b z o přírody? Chcete navštívit m am bo ne ntr památky? Co takhle zpestřit ne kupó ího ce o n t si prázdniny návštěvou česím od S t obch kobudějovického IGY? Právě tam totiž na jednom místě nakoupíte, posedíte v kavárně, navštívíte multikino nebo se naobědváte. To vše v příjemně klimatizovaném prostředí. A  slevy jsou už v plném proudu!

Nákupní centrum IGY nabízí vše, co potřebujete k naplnění každodenních potřeb. Běžné nákupy obstaráte v supermarketu nebo v drogerii, vybavení domácnosti v  prodejnách doplňků. Je tu i  elektronika. Radost sobě nebo svým blízkým můžete udělat v prodejnách módy, kosmetiky, sportovních potřeb či hraček. Všichni, kdo v centru hledají chvíli relaxace během rušného dne, mají na výběr ze široké škály bister a kaváren. To je hned několik důvodů, proč zajet v létě do Českých Budějovic a  navštívit IGY – největší obchodní a společenské centrum v Jihočeském kraji. Těšíme se na vás!

Obchodní centrum IGY úspěšně funguje v centru Českých Budějovic již 14 let. Po loňské rozsáhlé rekonstrukci a  přístavbě rozšířilo obchodní plochy o  více než osm tisíc metrů čtverečních na celkových 29  tisíc metrů čtverečních. Návštěvníci v  něm naleznou maximální komfort pro pohodlné nakupování a nejširší nabídku obchodů a služeb v jižních Čechách. Nechybí ani moderní multikino, gastronomická zóna či dětské koutky. Na jednom místě naleznete 120 obchodů a značek. A nemusíte platit za parkování jako jinde ve městě – v IGY máte k dispozici 700 míst ke stání automobilů.

U Lázní 44, 390 01 Tábor, tel.: +420 720 536 570 www.zizkovylazne.cz

atbu, pro Vaši sv apod. é n la ě d o Místo jak vu, firemní školení me. sla ede rodinnou o dívat, rádi Vás prov o Příjďte se p

Restaurace je pro Vás otevřena každý PÁ-NE (PÁ 16.00 - 22.00 / SO 11.00 - 22.00 / NE 11.00 - 15.00). 2

Těšíme se na Vás!


TRAKTOR VISACÍ ZÁMEK PEKAŘ

WALDAGANG TRAUTENBERG JAKSITAXI KABÁT rev. Plzeň COMPROMISH

4. 8. JINCE Sokolská zahrada od 13.00 hod. KRYTÉ SEZENÍ

Vstupné - předprodej 380,- na místě 450,- děti do 120 cm v doprovodu rodičů zdarma Předprodej: ČENKOV - Hospoda Za Vodou, HOŘOVICE - autobazar BODASY, JINCE - autobazar BODASY, PŘÍBRAM - Restaurace U Kosů - Březové Hory, PŘÍBRAM - DOMINO - zvuková a světelná technika - Boční 482 PB VII www.ticketstream.cz nebo na označených prodejních místech. lnfo a předprodej na tel.: 723 654 099 facebook: Hospoda „Za Vodou“ Čenkov

Srdečně Vás zveme na pouť do ŘEPICE u Strakonic 21. 7. 2018 15:00

STAROČESKÁ KONOPICKÁ S MLADOU DUDÁCKOU MUZIKOU

22. 7. 2018 15:00

DIVADLO DIVOLOĎ

VENKOVNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI „SOUBOJ KOUZEL“ 3


ZÁBAVA

Hudební klenoty před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově Hudební blok před Otáčivým hledištěm zahájí Dvořákova nejkrásnější opera  Rusalka, která nezazní nikde lépe, než na tomto magickém místě. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu v  režii jednoho z  nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose bude uvedeno od  10. 7. do  15. 7. 2018. Roli Vodníka alternuje Štefan Kocán, který je pravidelným hostem v Metropolitní opeře New York.

života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i  zvířecí osudy se prolínají v  úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Tuto Janáčkovu operu s porozuměním pro její komické stránky přeneslo před Otáčivé hlediště režisérské duo Martin Kukučka a  Lukáš Trpišovský (SKUTR) pod taktovkou Maria De Rose. 

Od 18. 7. do 29. 7. 2018 si nenechte ujít proslavené verdiovské drama o osudné záměně identity a spalujících vášních. Tato operní inscenace zasazená do středověkého Španělska je doslova plná těch nejmelodičtějších operních hitů.  Verdiho Trubadúr v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v  italském originále s  mezinárodním pěveckém obsazením.

Nenechte si ujít ani jeden z nejslavnějších milostných příběhů Valmont zasazený do osvícenské Francie. Možná jste jej už viděli ve slavném filmu Miloše Formana - jeho taneční podoba v divadle s nejvyšším stropem na světě pod zářícími hvězdami nad hlavou Vás okouzlí stejně. Libreto tohoto baletu na motivy známého románu psaného v dopisech dalo vzniknout úchvatné inscenaci na pomezí tanečního divadla a  činohry. V  titulní roli se od 1. do 5. 8. 2018 představí hvězda baletu Národního divadlo v Praze Alexandre Katsapov. Více na www.otacivehlediste.cz

„Je to pohádka, či pravda?“ Vtipnou odpověď naleznete v opeře  Leoše Janáčka  Příhody lišky Bystroušky od 8. 8. do 11. 8. 2018. Tato geniální opera – přístupná všem generacím - je jásavým i  teskným podobenstvím

Vyluštěnou tajenku se jménem, adresou, příp. i telefonem zasílejte na: hrebejkova@zipinzert.cz nebo na adresu: ZIP Inzert s.r.o., Tyršova 65/5, 397 01 Písek do 15. 7. 2018. Výherci získají 2 x 2 vstupenky na Příhody lišky Bystroušky a 1 x 2 vstupenky na Valmonta. Vylosované čtenáře budeme kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

4


Rozhovor se sládkem

Se sládkem Píseckého hradebního pivovaru Pepou Talafou o vaření piva. Co musí umět každý správný sládek? Tak samozřejmě musí především umět vařit pivo, ale musí mít i smysl pro čistotu, pořádek a  disciplínu, která je vzhledem k tomu, že jde o práci s alkoholem velmi důležitá. Která piva máte nejraději? Mám rád piva z  malých pivovarů, která nesklouzla k  nepoctivosti a  „eurobírům“, a  to i  proto, že jsou nepasterovaná a nefiltrovaná, a jsou v nich tak zachované všechny původní výživné látky. A která piva nejraději vaříte? Asi nejraději vařím speciály Pale Ale – IPA (India Pale Ale) a  APA (American Pale Ale), kde je možnost experimentovat s exotickými chmely, které mají zajímavé ovocné aroma. Myslím, že třeba náš nedávno uvařený speciál PIPA (Písek India Pale Ale) tato moje slova jen potvrzuje. O pivě stylu IPA je často slyšet. Co to přesně je? Jedná se o silnější a hodně hořké svrchně kvašené pivo chmelené za studena, mající původ ve staré Anglii, která pivo tohoto stylu posílala do svých kolonií v Indii. Bylo potřeba, aby pivo vydrželo několikaměsíční plavbu lodí.

Je rozdílná doba výroby u jednotlivých druhů piv? Výroba piva začíná na varně, kde trvá proces vaření u všech piv zhruba stejně dlouho. Hodně rozdílný je až proces kvašení. Záleží na tom, jestli je pivo kvašené spodně (např. Ležák) nebo svrchně (např. Ale, Weizen), od toho se pak odvíjí i doba zrání (ležení). Celou výrobu piva od suroviny až k výčepu můžete poznat během exkurze v našem pivovaru, a to i včetně plnění do výčepního tanku, sudů nebo láhví tak, aby bylo dosaženo co největší kvality výsledného produktu. Hodně lidí určitě překvapí, jak je celý výrobní proces dlouhý, nebo že první fáze výroby je úplně bez alkoholu, a možná i spousta dalších věcí, které obnáší práce sládka.

www.piseckypivovar.cz

V Koutě 90/4, 397 01 Písek Sládci - prodej piva, exkurze, informace o výrobě piva: 773 959 007 popř. 773 958 007, e-mail: sladek@piseckypivovar.cz

Piseckypivovar

Rezervace míst v restauraci: 722 030 717, e-mail: rezervace@piseckypivovar.cz

Otevírací doba restaurace PO - ČT: 10:00 - 23:00 PÁ - SO: 10:00 - 24:00 NE: 10:00 - 22:00

Prostory Music Clubu Hvězda jsou ideální k pořádání různých akcí! -

Firemní akce a večírky Narozeninové oslavy Maturitní a tematické večírky Přednášky, konference Školení pro zaměstnance Společenské akce dle Vašich individuálních požadavků - Profesionální personál a servis pro Vaše potřeby

Lidická 1081 Strakonice 38601

Více informací a kontakt na

www.musicclubhvezda.cz 5


6


7


POZVÁNKA

VIMPERK

Město Vimperk je rozloženo v údolí řeky Volyňky v překrásné šumavské přírodě. Malebná poloha se zámkem na kopci, mimořádně dochované městské opevnění a široká škála památek mu vdechují středověký ráz. A nejen milovníkům historie, ale i všem ostatním máme co nabídnout. Tak neváhejte, přijeďte a užijte si u nás nejen léto!

STEINBRENEROVA TISKÁRNA - logická hra na principu her únikových Při této hře vstoupíte do historického sklepení domu z 16. století a  hra vám nabídne pohled na dějiny vimperského knihtisku, tedy na dobu, kdy tiskařská čerň voněla dálkou a  výrobky z  vimperské Steinbrenerovy tiskárny byly známé po celém světě. Interiéry jsou tvořeny z  části replikami dobových předmětů a  každá, byť zdánlivě nepodstatná věc, může být tou, která vás ve hře posune blíže k cíli. Neváhejte, navštivte naši tiskárnu a rozluštěte její tajemství!

STEZKA LESNÍCH SKŘÍTKŮ Nachází se v dosahu centra města a  bezprostředním okolí historické vodárny Solar. Stezka je z  části vyznačena na současném Vycházkovém okruhu kolem Vimperku a její délka se pohybuje kolem 1,5 kilometru. Na stezce se nachází 7 informačních panelů – domečků s razítky, obří králíci, pařezoví skřítci, skřítčí domečky z přírodních materiálů, poznávací hry pro malé i velké. U posledního skřítka Bukovníčka se nachází také drobné výtvarné potřeby, kterými je možné skřítky vyrobené ze šišek, kůry, mechů, kamínků nebo chrastí dozdobit. A za 6 otisknutých razítek v hrací kartě získáte v  Turistickém informačním středisku drobnou odměnu.

Turistické informační středisko Vimperk nám. Svobody 42, 385 01 Vimperk Tel.: 388 402 230 Infocentrum@mesto.vimperk.cz www.vimperk.cz 8


Křenovická jízda po deváté

POZVÁNKA

Klub historických vozidel pořádá již 9. ročník tradičního srazu veteránů - Křenovické jízdy Diváci se mohou těšit na orientační závody s úkoly, jízdu zručnosti, zábavu pro děti i dospělé, výstavu vozidel. Občerstvení zajištěno místním sborem dobrovolných hasičů. Celý průběh akce je moderován a divácké vstupné je dobrovolné. Program: 9.30 – 11.30 příjezd a registrace 13.00 start závodu 17.00 vyhlášení výsledků závodu

14. 7. 2018

REGISTRACE A ZAČÁTEK

STARTOVNÉ

300,-

www.krenovickajizda.cz

9

9,30 hod.


Pozvánka

Pozvánka Rýžování zlata na Otavě v Kestřanech Na březích zlatonosné Otavy s původním názvem „Atava“ tedy „Bohatá řeka“ vznikaly již v 8. století n.l. rýžovnické osady. Z jedné takové osady vzniklo i  město Písek. Nejen řeka, ale i  všechny její přítoky obsahovaly zlatonosný písek a  díky tomu byly jednou z nejbohatších řek v Čechách. Z historických pramenů je známo, že jižní Čechy patřily se svými nalezišti k  nejvýznamnějším v Evropě. Nejryzejší zlato se vyskytovalo v  podobě zlatinek, které se dodnes nejvíce vyskytují v  zákrutách meandrů, kam je říční voda naplavuje. K  rýžování se odpradávna užívaly různé nástroje a  nářadí. Nejstarší z  nich je dřevěná mísa. V  ní se zlatonosný písek propíral a  za stálého kroužení mísou se vyplachoval kal, až těžké zlaté kousky zůstaly ve středu nádoby. Později se užívalo dnes známých rýžovnických pánví založených na principu gravitačního ukládání jednotlivých složek

muzikanti z 10 zemí

a zlatinek. Kroužením pánve za pomocí proudu vody se vyplavují postupně lehčí částice ze směsi štěrku a písku, až zůstanou na dně pouze zlatinky, popř. nugety zlata, které mají specifickou hmotnost přibližně 19x větší než voda a  desetkrát než písek a  štěrk. Stejný princip se využívá i  při rýžování zlata rýžovnickým splavem opatřeným na dně příčkami a ovčí kožešinou (zlaté rouno – hornický

mech) nebo jinými povrchy na zpomalení pohybu a sedimentaci částeček zlata. Dodnes se všehlas rýžování zlata dochoval v  podobě dnes již XXVI. ročníkem „Rýžování zlata na Otavě“ v Kestřanech. Obec ve spolupráci s  Českým klubem zlatokopů to vše připravila na 28. 7. 2018 s  bohatým doprovodným programem,. Vlastní soutěž organizovaná Českým klubem zlatokopů začíná v 9,30 a je otevřena pro všechny příchozí. Pro méně zdatné nebo začátečníky je připravena „Škola rýžování zlata“. Pro návštěvníky jako hlavní bod večera jsme připravili vystoupení Věry Martinové a  zakončený večerní country zábavou s Hastrmany. I letošní ročník byl finančně podpořen grantovým programem Jihočeského kraje „Podpora kultury“.

Za použití dostupných zdrojů z internetu Lubomír Málek, starosta obce

www.dobrsskabrana-fest.cz

ČR/ Norsko/ USA Švédsko/ Nizozemí Polsko/ Japonsko Maďarsko/ Německo Rakousko

jazz freejazz folk improvizace worldmusic

vstupenky na www.goout.cz 17/08 2018 18/08

2

mezinárodní hudební festival international music festival dobršská brána 10


11


Procházka Českou Knihou rekordů

Unikátní rekord uvnitř demižónu aneb stoly a židle v žárovkách Leopold Heneš z Třebenic je zapsán v  České knize rekordů jako autor největší kolekce objektů sestavených uvnitř lahví či žárovek. Touto podivuhodnou a  pro mnohé neuvěřitelnou dovedností se zabývá už několik desítek let. Sám si musel vlastnoručně vyrobit řadu atypických pomůcek, pinzet a dalších „udělátek“, díky kterým se mu podařilo uvnitř lahví a žárovek slepit předměty ze špejlí, poskládat puzzle či (taktéž uvnitř) sestavit hlavolamy. Láhve ani žárovky přitom nejsou nikterak upravovány či lepeny. Předměty mistr zkrátka vkládá dovnitř pouze hrdlem lahve nebo žárovky, u  které sejme objímku. Některé předměty musí nejdříve vyrobit, pak rozřezat na tak malé dílky, aby prošly hrdlem, a  pak uvnitř lahve nebo žárovky za pomoci speciálních nástrojů zase sestavit a následně slepit. Jinak by je dovnitř nebylo možné dostat. Což o to! Nedávno rekordman poslal do Muzea rekordů a  kuriozit v  Pelhřimově dopis, v  němž stručně a  jasně píše něco, nad čím zůstává rozum stát. Cituji : - Mám doma stůl a  dvě židle. Na stole je demižón (nic neobvyklého, ale čtěme dál :) - V  demižónu je stůl a  dvě židle a  na tom stole žárovka. - V žárovce je stůl a dvě židle a na tom stole je žárovka.

- V žárovce je stůl a dvě židle a na tom stole je žárovka. - V  žárovce je stůl a  dvě židle a  na stole je žárovka. - No a ta žárovka svítí.

Ne není to chyba tisku jsou to čtyři různé žárovky. V té nejmenší je zkrátka stůl se židlemi, a  tato žárovka leží na stole, u  něhož stojí dvě židle a celé je to zase v žárovce ... a tak dále - celkem 4x. Patříte-li mezi nevěřící Tomáše a chtěli-li byste tohle mistrovské dílo vidět na vlastní oči, měli byste zavítat do expozice Zlaté české ručičky pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit, kam tento exponát a jeho autor - pan Heneš právem patří. Právě tito lidé s fantazií, umem a odvahou pustit se do něčeho, co ještě nikdo nezkusil, přinášejí nám ostatním radost a potěšení. Podobných

exponátů najdete ve městě rekordů několik stovek! PS: abychom nemystifikovali Vás čtenáře, kteří budou o výše popsaném unikátu přemýšlet: demižón je vlastně jen jakousi neobvyklou vitrínou, sloužící k přepravě exponátu a  jeho ochránění. U  něho bylo odříznuto dno a  následně po vložení celého díla zas přilepeno. Zbylý pracovní postup odpovídá uvedenému popisu. MUZEUM REKORDŮ A  KURIOZIT PELHŘIMOV - dobrá zpráva: S  blížícím se koncem školního roku máme dobrou zprávu pro premianty. V  prvním prázdninovém týdnu mají všichni, kdo se u  pokladny prokážou vysvědčením se samými jedničkami, vstup do pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit ZDARMA!

Vše o českých rekordech najdete na stránkách WWW.DOBRYDEN.CZ Miroslav Marek prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov

31. 8. –– 1. 9. 2018 Město Písek coolvplote.com #coolvplote

12


POZVÁNKA NA FESTIVAL

FESTIVAL FOOTFEST OPĚT PO ROCE V ŽELČI

Další ročník hudebního festivalu Footfest se nezadržitelně blíží a s  ním i  ta nejkvalitnější muzika a  nezapomenutelné zážitky. Nebudou chybět sportovní aktivity, speciální akce pro děti a  zajímavý seznamovací projekt. Těšíme se na vás 20. – 21. července 2018 v Želči u Tábora!

Oběma dny vás provedou zábavní moderátoři Zdeněk Izer a Kateřina Nekolná. Na pódiích se představí čeští i  zahraniční interpreti, jako Arakain s Lucií Bílou, Divokej Bill, Slza, Pipes And Pints, Ross The Boss, UDG, No Name, Buty, legendární Alphaville a spousta dalších. Zúčastnit se můžete turnaje v  malé kopané, utkání v  Bumperballu nebo Beer Pongu. Nepatříte mezi fanoušky týmových her? Pak můžete vyzkoušet nevšední individuální verzi fotbalu 1VS1. Footfest myslí také na děti, a proto budou mít o zábavu ZIP-FF inzerce.pdf 1 postaráno i ti nejmenší. Footfest

2018 připravil pro vaše ratolesti množství zábavných aktivit, které je perfektně zabaví. Čeká na ně malování na obličej, boulderingová lezecká stěna, vodní skluzavka a vystoupení divadelníků a kejklířů. Nezadané a  flirtuchtivé návštěvníky jistě potěší nová seznamovací akce Footfest – SEZNAMTE SE. Na samolepky jsme otiskli různé balicí hlášky, které napovídají, o  co máte zájem a  s  kým byste se rádi seznámili. Ať už hledáte lásku na celý život, chcete si jen zaflirtovat nebo najít někoho na pokec u piva, 20.6.2018 11:24:43samolepky vám to usnadní.

13

Footfest 2018 bude ve znamení té nejlepší hudby, zábavy, sportu a seznamování s  novými lidmi. Přijďte i vy 20. – 21. července do Želče u Tábora a odneste si z něj ty nejlepší zážitky! Vstupenky v  předprodeji na pátek získáte za 450 Kč, na sobotu za 500 Kč a za oba dny zaplatíte 750 Kč. Dětská permanentka na celý festival stojí 300 Kč. Zvýhodněné vstupenky čekají i  na držitele průkazů ZTP a  ZTP/P. Vstupenky na místě v den konání jsou pak o cca 100 Kč dražší. Pro více informací sledujte web www.footfest.cz a FB stránku www. facebook.com/footfestZelec


Pozvánka do Borovan u Českých Budějovic

Borůvkobraní v Borovanech – i nebe je u nás modřejší Pokud patříte mezi milovníky borůvek, vydejte se do Borovan 14. a  15. července a  užijte si spolu s  námi již 14. ročník borůvkového festivalu Borůvkobraní. Už jste někdy ochutnali z borůvek připravené pivo, víno, likér, zelňáky, lívance, natahovačky, koláče, nebo nápoj Mahapéro? Místní kuchařky pro vás už s  rozbřeskem začínají připravovat luxusní kynuté knedlíky s  borůvkovým žahourem. Na řemeslném jarmarku si můžete koupit výrobky s  borůvkovou tématikou. Po oba dva dny je připraven bohatý kulturní program pro děti i dospělé a  také soutěže O  krále jedlíků borůvkových knedlíků nebo malování obrazů borůvkovým žahourem. Novinkou letošního Borůvkobraní je dřevosochání borůvkového betlému

přímo před zraky diváků nebo souboj kuchařů. Na hlavním pódiu se v sobotu představí folklórní soubory z  Čech a Moravy, v podvečer si zavzpomínáme

na Jirku Schelingera s kapelou Memory Band. V neděli se vystřídají kapely různých žánrů, děti se na svém pódiu v parku mohou těšit po oba dva dny na pohádky, klauny, tvoření, soutěže, kozí taxi a také kapelu Pískomil se vrací. Otevřeny budou i  naše zahrádky Bylinková a  hlavně Borůvková, ve které vám s  pěstováním a  výběrem kanadských borůvek poradí vyhlášený borůvkový zahradník Ing. Pavel Chlouba.

Doprovodné akce letošního ročníku: Výstavy: Tam, kde voní borůvčí, Jihočesko ve vtipech, Výstava Příroda Třeboňska Cyklistický okruh „Na kole okolo Borůvkovan“ Prohlídky bunkru předválečného čs.opevnění, Borůvkové menu v místních restauracích 10% sleva ze vstupného na vybraná místa: prohlídky kláštera, ZOO Dvorec a 50% sleva na koupaliště Lazna Vstupné (platí po oba dva dny). Základní 150 Kč, Snížené 80 Kč (děti 6-15 let, ZTP, senioři nad 70 let),Rodinné: 300 Kč (2 dospělí + max. 3 děti), Zdarma: Děti do 6 let a průvodce osoby ZTP/P. Pokud přijedete vlakem nebo autobusem a předložíte jízdenku budete mít slevu 20% ze základního vstupného. Do areálu není umožněn vstup s  koly a  se psy! Parkování zdarma.

FOTOGRAFKA IVA VESELÁ Fotografuji • ženy • těhotné ženy • svatby • děti • miminka • porody • zvířata • rodiny Iva Veselá Telefon: 777 572 177 e-mail: ivavesela.foto@gmail.com gmail.com www.ivavesela.cz https://www.facebook.com/fotoatelierivavesela 14


Hostínské divadlo z. s. a organizátor přehlídky Václav Bláha ve spolupráci s obcí Kovářov

Divadelní přehlídka

čtvrtek 9. srpna až neděle 12. srpna 2018

čtvrtek 9. srpna 19.30

pátek 10. srpna 19.30

sobota 11. srpna 14.00

19.30

neděle 12. srpna 14.00

19.30

divadlo palace Jiří Hubač: Stará dobrá kapela Hluboce lidská, hořko-sladká komedie o lásce, snech a síle přátelství. Hrají: V. Postránecký, V. Beneš, J. Čapka, Z. Košata, D. Sitek, J. Tesařová, N. Konvalinková. Vstupné: 380/350 Kč agentura dap Henri Meilhac, Albert Millaud s hudbou Florimonda Hervé Mam‘zelle Nitouche aneb Pravda pana Célestina Příběh o klášterní chovance Denise a Célestinovi, učiteli zpěvu, klášterním varhaníkovi a zároveň operetním autorovi je vtipnou konfrontací tří rozdílných světů: kláštera, divadla a kasáren. V hlavní roli Otakar Brousek ml. Dále hrají: H. Civišová, J. Wohanka, P. Gelnar, B. Kotiš, M. Bednářová, J. Untermüller/F. Sychra. Vstupné: 380/350 Kč divadelní spolek kovářovská opona REBELOVÉ – muzikál Příběh lásky dvou mladých lidí na pozadí událostí dramatického roku 1968 doprovázený dobovými melodiemi v podání živé kapely. Vstupné: 90/60 Kč agentura harlekýn Neil Simon: Vězeň na Druhé avenue Slavná americká komedie s jiskřivými dialogy a dramatickým spádem groteskních i tragických situací. Hrají: Simona Stašová, K. Halbich, V. Fridrich, V. Jeníková, Z. Mixová, H. Karochová, M. Weigertová. Vstupné: 380/350 Kč agentura dap Božena Šimková: Čert a Káča Kdo by neznal pohádkovou Káču! V českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidová postava. Hrají: Z. Košata, J. Daňhelová/L. Vopatová, Š. Dostal, M. Bednářová. Vstupné: 90/60 Kč divadlo bez zábradlí Yasmina Reza Art V současnosti jedna z nejslavnějších francouzských komedií, která posbírala snad všechny prestižní ceny ve Francii i v zahraničí. Hrají: Karel Heřmánek, Josef Carda, Zdeněk Žák Vstupné: 380/350 Kč

Informace a kontakty: www.divadlovhostine.cz Václav Bláha, blaha@divadlovhostine.cz, mobil: 603 811 387. Vstupenky možno zakoupit: Obecní úřad Kovářov: Michaela Smrčinová, oukovarov@volny.cz, tel.: 382 594 218. Turistické informační centrum: nám. E. Beneše 485/6, Milevsko, tel.: 383 809 101 15


Pozvánka do Netěchovic

Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích: zábava pro celou rodinu!

Jihočeské zemědělské muzeum je netradičním muzeem, kde poznání prochází všemi smysly. V současné době se zde nachází 3 stálé zemědělské expozice: Příprava půdy a setí, Sklizeň a Zemědělské produkty. K tomu všemu ještě Kolářská dílna s výstavou základních kolářských výrobků. Muzeum je zajímavé nejen svou rozsáhlou sbírkou zemědělské techniky a nástrojů využívaných v zemědělství i  řemeslné činnosti, ale hlavně svými interaktivními prvky. Návštěvníci si mohou většinu exponátů sami vyzkoušet a  některé dokonce i  rozhýbat. Přímo v  expozici si vyzkouší například výmlat obilí cepem, čištění obilí na čisticím mlýnku, mletí mouky na ručním kamenném mlýnku, roztočit kolovrátek atd. Mohou dokonce nakouknout do včelího úlu, vydovádět se v  dětském agrokoutku nebo v  Agrohopsáriu na dvoře statku. Agrohopsárium je obrovský fenomén, odkud děti odchází unavené, ale blažené, že si vyzkoušely zábavu dříve běžnou, ale dneska velmi vzácnou. Skákání do sena a prolézačky z obřích balíků slámy baví všechny bez rozdílu. Na dvoře muzea je možné se projet i  na šlapacích traktůrkách nebo roztočit žentour. Že ani nevíte, co to je? Nevadí, přijeďte k nám do muzea a dozvíte se to. Krom toho je tu množství traktorů, na které si mohou návštěvníci dle libosti sednout a  zakusit tak pocity skutečného traktoristy. Nabízíme také možnost nakouknout do naší minifarmy s živými zvířaty nebo zažít tradiční činnosti v novém kabátku při zážitkových programech. Ty nabízíme celoročně, jen je nutné se předem objednat. Vybírat je možné z těchto zážitkových programů: Obilí, Mléko a ovčí vlna.

Podrobnější informace a ceny programů jsou k  nalezení na webu muzea: www.zemedelske-muzeum.cz V  letošní sezóně Vás zveme na tyto kulturní akce: 14. 7. 2018 FARMADEN v muzeu (farmářský den plný zábavy, her pro děti, aktivit v zemědělském duchu, senohrátky, ukázky řemesel atd.) 15. 9. 2018 Dožínky v  muzeu (tradiční slavnost k  zakončení žní s mnoha novodobými prvky a zážitkovými aktivitami) 27. 10. 2018 Zabijačka v  muzeu (zakončení sezóny s ukázkami tradiční zabijačkové výroby a bohaté občerstvení) Pro celou letošní sezónu platí, že KAŽDÝ PRVNÍ VÍKEND V MĚSÍCI MAJÍ DĚTI VSTUP DO MUZEA ZDARMA!

Kontakt: Jihočeské zemědělské muzeum, o.p.s., Netěchovice 14, 37501 Týn nad Vltavou Tel.: 601 299 113 • Email: info@zemedelske-muzeum.cz • Web: www.zemedelske-muzeum.cz 16


vn 24. sla

osti města Mirot ic

ALŠOV Y DNY 6. – 7. července 2018

Akce podpořena z grantového programu jihočeského kraje v oblasti kultury za rok 2018.

Pátek 6. 7.

5P Luboše PosPíšiLa 19.00 uširváč 21.00 Frajára Putika 23.00

Doprovodný program: Prohlídka Pa mátníku Mikoláše alše a Matěje kopeckého

Sobota 7. 7. Zahájení starostkou města Mirotic 13.30 žáci základní školy Mirotice

volejbalový tu

v sobotu od 9

rnaj,

hod.

Malířská díln a a. rádyho „alšovy Mirotic e“ ZiMní Příběhy včeLích Medvídků 15.30 umění sebeob rany – Divadlo Krapet mistra Františ ka javůrka 17.00 (kurz sebeob rany) Zd ravice malíře shoW radka danieLa Pokorného 17.30 j. M. vojny, pr avnuka 19.00 Mikoláše alše

buřt Pohádky - Divadlo Buřt 14.00

Pokáč

the taP taP

o5 a radeček 20.30 tinG 22.00

tombola a da lší doprovodný prog

ram

výtvarné díln y

Losování toMboLy

tLustá berta 24.00 a ohňová shoW

Celým programem bude provázet moderátor

radek d. Pokorný vstuPné Pá: dospělí 100 Kč / děti 30 Kč

www.mirotice.cz

• so: dospělí 130 Kč / děti 40 Kč • vstupné 2 dny: dospělí 200 Kč / děti 50 Kč JV Galvanovna s.r.o. Mirotice 17

Zdeněk Pichlík

Mlýn Mirotice spol. s.r.o. Sedlčany


KULTURA GALERIE PORTYČ Anatolij Jevsejenko Umělecká retrospektivní do 27. července..

výstava,

KINO PORTYČ • Úterý 3. července ve 20:30 • Středa 4. července v 18:00 GHOST STORIES Profesor Phillip Goodman se zabývá vyvracením zdánlivě nadpřirozených událostí. • Úterý 3. července v 18:00 • Středa 4. července ve 20:30 MÁŠ JI Každý rok se pět velmi soupeřivých přátel zostra pustí do měsíc trvající hry na babu. • Čtvrtek 5. července v 16:00 • Pátek 6. července v 16:00 PŘÍŠERKY Z VESMÍRU Planetu Zemi čeká invaze animované kosmické legrace. • Ve čtvrtek 5. července v 18:00 MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTA Pohádkového dobrodružství se konečně stává skutečností. Reklamní agent Toby cestuje v čase. • Čtvrtek 5. července ve 20:30 • Pátek 6. července v 18:00   • Sobota 7. července v 18:00 • Neděle 8. července ve 20:30 • Pondělí 9. července ve 20:30 ANT-MAN A WASP Nová kapitola o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. • V pátek 6. července ve 20:30 • Sobota 7. července ve 20:30 • Neděle 8. července v 18:00 • Úterý 10. července v 18:00

PRVNÍ OČISTA Přežijte nejnebezpečnější noc v roce. • Sobota 7. Července v 16:00 • Neděle 8. července v 16:00 PAT A MAT ZNOVU V AKCI VARY VE VAŠEM KINĚ • V pondělí 9. července ve 20:30 MAMA BRASIL Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, moře a starost, aby všichni byli najezení, umytí, šťastní a milovaní. VARY VE VAŠEM KINĚ • V úterý 10. července ve 20:30 STUDENÁ VÁLKA Příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. VARY VE VAŠEM KINĚ • Ve středu 11. července ve 20:30 TÍSŃOVÉ VOLÁNÍ Asger Holm, bývalý policista, odpoví na volání od unesené ženy. • Středa 11. července v 18:00 • Čtvrtek 12. července ve 20:30 • Pátek 13. července v 18:00 NEŽ PŘIŠLA BOUŘE Dobrodružné drama inspirováno skutečným příběhem dvou svobodomyslných lidí. • Čtvrtek 12. července v 18:00 • Sobota 14. července v 18:00 • Pondělí 16. července v 18:00 MRAKODRAP Dwayn Johnson se opět vrací jako nezapomenutelný akční hrdina. • Pátek 13. července ve 20:30 • Sobota 14. července ve 20:30 • Neděle 15. července v 18:00

• Pondělí 16. července ve 20:30 ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ Film podle stejnojmenného knižního bestselleru Josefa Formánka. • Sobota 14. července v 16:00 • Neděle 15. července v 16:00 HOTEL TRANSYLVÁNIE3: PŘÍŠERIOZNÍ DOVOLENÁ S naší známou rodinkou strašidel se vydáme na výletní parník, kde si má Drákula zaslouženě oddechnout od práce v hotelu. • Neděle 15. července • Úterý 17. července ve 20:30 MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTA • Úterý 17. července v 18:00 JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE Od chvíle, kdy zběhlí dinosauři zničili zábavní park a luxusní resort Jurský svět, uběhly už čtyři roky. MINI MARATON MAMMA MIA • Ve středu 18. července v 18:00 MAMMA MIA! Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN Pokračování oblíbeného muzikálu plného písní skupiny Abba. • Čtvrtek 19. července v 18:00 • Pátek 20. července ve 20:30 • Sobota 21. července ve 20:30 • Neděle 22. července v 18:00 • Pondělí 23. července ve 20:30 • Středa 25. července ve 20:30 MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN Více na www.centrumkultury.cz

Í

EVN

ST NOŽ

VA E L S 5% až 1

M

18


KINO PORTYČ - pokračování ze str. 18, více info na www.centrumkultury.cz • Čtvrtek 19. července ve 20:30 • Pátek 20. července v 18:00 • Neděle 22. července ve 20:30 DĚSIVÉ DĚDICTVÍ Když zemře Ellen, matriarcha rodu Grahamů, začíná rodina její dcery rozplétat záhadná a čím dál tím děsivější tajemství svých předků. • Sobota 20. července v 16:00 • Neděle 21. července v 16:00 JIM KNOFLÍK, LUKÁŠ A LOKOMOTIVA EMA Jim je docela obyčejný kluk s tak trochu neobyčejným příběhem. V sobotu 20. července v 18:00 JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE • Pondělí 23. července v 18:00 PŮLNOČNÍ LÁSKA Romantický příběh lásky mezi Charliem a sedmnáctiletou Katie. • Úterý 24. července v 18:00 • Středa 25. července v 18:00 ANT-MAN A WASP • Čtvrtek 26. července ve 20:30 • Sobota 28. července v 18:00 • Neděle 29. července ve 20:30 HOTEL ARTEMIS Krása třináctipatrového hotelu Artemis již dávno pominula.

• Pátek 27. července ve 20:30 • Sobota 28. července ve 20:30 • Neděle 29. července v 18:00 • Pondělí 30. července ve 20:30 CHATA NA PRODEJ Komedie o tom, co všechno se může stát, když se o víkendu sejde svérázná rodina na poslední rozlučce s chatou. • Čtvrtek 26. července v 18:00 • Pátek 27. července v 18:00 • Úterý 31. července ve 20:30 PLÁN ÚTĚKU 2 Pokračování akčního thrilleru se Sylvesterem Stallone a Dave Bautistem. • Sobota 28. července v 16:00 • Neděle 29. července v 16:00 HOTEL TRANSYLVÁNIE 3: PŘÍŠERIOZNÍ DOVOLENÁ • Pondělí 30. července v 18:00 • Úterý 31. července v 18:00 MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN PREMIÉRA

Dynamická lovestory plná tance a hudby. • Čtvrtek 5. července ve 21:30 • Pátek 6. července ve 21:30 MANŽEL NA ZKOUŠKU Leonardo Montenegro je bohatý a rozmazlený playboy, který si celý život jen užíval. Ale jak se říká - karma není zdarma. • V sobotu 7. července ve 21:30 JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE • Neděle 8. července ve 21:30 • Pondělí 9. července ve 21:30 ESCOBAR Zfilmovaný příběh jednoho z  největších zločinců všech dob má překvapivého vypravěče. Děkujeme všem čtenářům za velké množství došlých odpovědí a zde jsou vylosovaní výherci, kteří si vyzvednou v Píseckém pivovaru láhev piva:

Jan Huleš, Čimelice Karel Novák, Praha Ladislav Hřídel, Lety Markéta Lukášová, Strakonice • Úterý 3. července ve 21:30 Luboš Breu, Stará Dobev DEADPOOL 2 Jiří Lojka, Písek Chlapík mnoha tváři, byť ta jeho pravá, Šárka Bartušková, Albrechtice n. Vlt. Jan Nový, Vrbice – Stachy ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Věra Schneiderová, Mirovice • Ve středu 4. července ve 21:30 Pavla Blažková, Písek BACKSTAGE

LETNÍ KINO

BARVY • LAKY

Žižkova třída 428/52

PÍSEK

tel.: 725 438 240 PO-PÁ: 7:30-12:00 13:00-16:00 SO: 8:00-11:00 19


ZIP O ZIPU Taneční centrum Z.I.P.Písek zakončilo letošní sezónu úspěchem na mezinárodní finále MIA Prague 2018 a hlavně řadou vystoupení pro veřejnost Taneční centrum Z.I.P.Písek si v semifinálových kolech Mia festivalu v dubnu a na začátku května zajistilo se všemi šesti soutěžními choreografiemi postup do pražské Lucerny. Mezinárodní finále mělo po řadě semifinálových kol devět finálových dní. ZIPáci měli finálová kola v  pátek a  v  sobotu 25.-26. května. Ve velké a  hlavně opravdu krásné konkurenci Taneční centrum Z.I.P. vybojovalo 3 tituly druhých Vicemistrů. Nejstarší tanečníci tak získali tituly dva v profi kategoriích s  choreografiemi Vedeni osudem a  Bezmoc. Další titul získali junioři s  choreografií Paris. Nejmladší zipáčtí účastníci této

608999 999 885 608 885

HORAŽĎOVICE HORAŽĎOVICE

608 885 608777 777 885 PÍSEK

projektem One Year Ago v kulturním domě, kam ZIPákům přišla poděkovat i  paní starostka Mgr. Eva Vanžurová za jejich skvělé úspěchy a reprezentaci města Písku. Taneční centrum Z.I.P.Písek tímto děkuje našemu Městu Písek za celoroční podporu naší činnosti.

Přístrojová pedikůra

VO J Í K

TA X I A P Ř

VA O S OB PA RA STRAKONICE STRAKONICE

EL

Další nabízené služby:

P

soutěže Gargamelové (s průměrem věku 6,1 let) obsadili krásné 4. místo. Podle pravidel soutěže MIA je i toto místo medailové. Ve stejné kategorii získaly šesté místo děti s  choreografií Království sladkostí. Dětská choreografie AlzaCZ vytančila v další kategorii sedmé místo. V  měsíci červnu pak už ZIPáci nesoutěžili, ale vystupovali na mnoha akcích. Diváci je mohli vidět na dvou krásných charitativních akcích

V

Strakonice Písek Horažďovice tel. 608 999 885

E

Autopůjčovna

Letní ples Diacelu a na Slavnostech Letnice, dále na Pískovišti a  slavnostech Dotkni se Písku, oslavili první narozeniny OC Galerie. Zatančili i pro jejich přátele v Seniorském domě… Sezónu pak zakončili

608 PÍSEK 999 190 608 999 190

• přeprava osob na/z mezinárodní letiště • přepravy pro svatby, pravidelné přepravy • okružní jízdy po ČR • individuální přepravy dle klienta (na hory, dovolenou, služeb. cesty, společ. akce, výlety turistů po památkách a zámcích) • zajištění odvozu z večírků, oslav • doprava za nákupy • jednodenní koupání v Itálii (odjezd z ČR v pátek v noci, návrat v neděli ráno)

• • • • • • •

odstraňuji mykózy provádím protetiku nehtu ošetřuji zarostlé nehty aplikuji rovnátka (špony) na nehty odstraňuji kuří oka tejpuji příčnou klenbu a haluxy vyrábím korektory na haluxy na míru Vše bezbolestně.

Půjčovna čisticích strojů tel. 608 999 885

Sídlím v nemocnici nad lékárnou 2.p. Radomyšlská 336, 386 01 Strakonice tel.: 607 711 485 - Pavla Chadrabová 20


21


ODBORNÁ POMOC

Sanace vlhkého zdiva je cestou ke zdravému prostředí

„Při sanaci vlhkého zdiva je potřeba mít na paměti nejenom estetické a finanční aspekty finálního řešení, ale především aspekty zdraví vlastního a svých blízkých,“ říká Jochen Schönfelder, jednatel ATG Czech republic.

kosti atd. Teprve z výsledku šetření na místě vyplývá, jaký injekční materiál se bude používat, kolik ho bude, jak konkrétně se bude postupovat, jak hustá bude vrtaná síť a pod jakým tlakem do ní bude emulze vpravována. Jedná se tedy vždy o individualizované řešení. Každý objekt proto musí posoudit specialista, který musí vše proměřit námi prověřenými metodami a musí navrhnout metodu řešení na míru objektu. Teprve pak lze stanovit, kolik to bude stát. Vlivem ceny materiálu nemůže tato technologie patřit k nejlevnějším. Pokud u tohoto řešení někdo nabízí velmi nízkou cenu, hrozí riziko, že nebude dlouhodobě funkční. Jde o  poměrně zásadní zásah do budovy a  o  celkové řešení vlhkosti objektu, nelze tudíž počítat s opravou v řádu třeba 20 tisíc. Je však třeba si uvědomit, že pokud zdivo trpí dlouhodobě zvýšenou vlhkostí, podstatně se zhoršují jeho vlastnosti. V prvé řadě je potřeba myslet na kvalitu prostředí v  místnostech. Tvorba plísní obvykle vede ke zdravotním potížím. Dále je potřeba uvážit ztráty na hodnotě objektu způsobené degradací vlhkého zdiva nebo mnohem vyšší náklady na vytápění vlhkého objektu. Analýza konkrétní využitelnosti a cena sanace probíhá vždy u zákazníka. U nás je v zásadě posouzení u zákazníka zdarma. Jde o riziko naší firmy, které máme zakalkulováno už řadu let. Hájíme tak i své vlastní zájmy. Nemůžeme totiž vzít zakázku, pokud zjistíme, že bychom nedokázali zákazníkovi nabídnout optimální řešení pro jeho konkrétní případ. Proto nabízíme nezávazné zdarma. Vzkaz pro čtenáře na závěr. Vždy mě potěší, když lidé začnou chápat, že sanace vlhkého zdiva není pouze kosmetickou záležitostí, jako když obnovíte nátěr nebo omítku. Pokud jsou vlhkostí zasaženy obytné místnosti a je v nich relalivní vlhkost nad 80 %, tak to samozřejmě není nic dobrého pro zdravé užívání takových prostor a už vůbec ne, pokud je tam například rodina s malými dětmi. Toto hledisko bych chtěl zdůraznit.

Představím vám technologii, kterou nabízíme. Začnu tím, že naše firma na trhu existuje již 25 let, začali jsme v roce 1992 a od té doby se zabýváme výhradně sanacemi vlhkého zdiva. Tato technologie se opírá o  patent z roku 1983 a dnes je obecně známá jako injektážní tlaková metoda. V současnosti mnoho firem používá podobné technologie, ale my jsme byli první, kteří s touto metodou začali, a během těch 25 let ji vylepšujeme a zdokonalujeme. Problémy vlhkých zdí jsou zpravidla způsobeny především odspodu vzlínající kapilární vlhkostí. Běžně používané izolace totiž mají životnost kolem 30 let, a  u  starších domů jsou proto nefunkční a je třeba je obnovit, aby se zabránilo dalšímu vzlínání. Na rozdíl od klasických metod, jako je třeba podřezávání zdiva či vtloukání nerezového plechu, má injektážní metoda hlavní výhodu v tom, že neohrožuje statiku zdiva. Funguje tak, že se na základě určitého schématu provedou poměrně vrty zhruba do 80 % tloušťky zdiva a jejich prostřednictvím se do zdiva vtlačuje injektážní prostředek. Tlak tak částečně vodu vytlačuje z kapilárního systému zdiva a nahrazuje ji speciální emulzí. Kapilární systém tedy naplníme emulzí, čímž zabráníme dalšímu vzlínání vlhkosti a odstraníme tak i hlavní příčinu problému s vlhkostí zdiva. Výhody námi nabízeného řešení oproti konkurenci. Každou technologii můžete používat dobře nebo špatně. Nám jde o to, aby se sanační zásah dělal pouze jednou. Problém může nastat už volbou nevhodného emulzního materiálu, nebo pokud není injektážní emulze použita v dostatečném množství. My používáme koncentrát silikonové mikroemulze. Materiál, který zůstává trvale elastický, je hygienicky nezávadný, neobsahuje žádná rozpouštědla a není znám žádný faktor, kvůli kterému by měl ztrácet své izolační schopnosti. Jedná se tedy o řešení jednou provždy. Silikonových emulzí a jejich koncentrátů existuje na trhu několik. Naše firma se společně s jedním výrobcem v Německu podílela na vývoji vlastní značky emulze, která funguje i při velmi vysokých stupních prosycení zdiva vlhkostí. Cenu sanace nelze paušálně stanovit. Závisí na síle zdi, na stavebním materiálu, na míře vlh-

Odlupuje se vam omítka? Dochazí ke vzniku plísní a hub? Ničí vlhko vaše tapety? Máte v místnostech vysokou vlhkost vzduchu? Nemůžete ve vlhkém sklepě nic skladovat? Degradují vám nátěry na vlhkém zdivu?

25 letou zkušeností s vysoušením zdiva! Suché zdivo jednou provždy! Analýza škody zdarma! Rychlé a operativní řešení! lnjektáž s exkluzivním materiálem DRYSILEX®

ATG SANACE VLHKÉHO ZDIVA & ODSTRANĚNÍ VLHKOSTI SKLEPA 22

Tel. 800 556 556 • www.atg-sro.cz


Staré dveøe?

ZEDNICTVÍ / BYTOVÁ JÁDRA INSTALATÉRSTVÍ

evčík Filip Š 8 116 728 05 • 3D návrhy koupelen • Výstavby a rekonstrukce koupelen a bytových jader • Obklady, dlažby • Veškeré elektro a instalatérské práce • Sádrokartony • Rekonstrukce bytů, domů • Zámková dlažba

Nové za pouhý 1 den!

døíve

SLEVA % až 20 l iá r e t a m práce

Bez vybourání, špíny a hluku Dveøe nemusíte již nikdy natírat Vhodné pro každé dveøe a zárubnì Výbìr z více než 1 000 modelù Familia NOVÁK & NOVÁK s.r.o. Více informací a produktù na:

Jednièka na renovace v Evropì

www.renovace-novak.cz

KVALITNĚ, LEVNĚ, RYCHLE

Výhradní zástupce pro okresy:

Tábor, Písek, Strakonice, Prachatice, Pøíbram, Èeské Budìjovice

filipsevcik@post.cz

Zavolejte nám: tel. 602 11 77 30

před těžbou i vyrobené dle našich požadavků platba ihned nebo dle dohody rychlé platby za nejvyšší možné ceny v případě zájmu koupíme i Váš les za vysokou cenu preferujeme výkup smrkové kulatiny v délkách 5 a 10 metrů

BZK PLUS PLASTY s.r.o. 398 21 Kestřany 147, okr. Písek tel. 382 262 415, 777 116 004 bzkplus@bzkplus.cz www.bzkplus.cz

zahradní bazény s příslušenstvím bazénová chemie vodoměrné šachty, šachty na vrty jímky, septiky, zemní filtry, ČOV zakázková výroba z plastů

23


SPOŘTE SI VE ZLATĚ! Chcete mít první smysluplné spoření nejen na důchod a pořídit si tak v čase vše, co chcete, aniž by Vám úspory pohltila inflace? Chcete mít bezpečnou a dříve splacenou hypotéku? Pak je tu pro vás OTEVŘENÝ ÚČET NA ZLATO nebo STŘÍBRO kde si můžete spořit do fyzických slitků od 500 Kč měsíčně.

ZLATO NEPODLÉHÁ INFLACI ANI MĚNOVÝM REFORMÁM,

oproti spoření do penzijních či dluhopisových fondů, stavebního spoření, akcií a životních pojistek. Nemáte pouhý výpis účtu, ale jste ihned ANONYMNÍM vlastníkem fyzického kovu, které si uchovává svou hodnotu již 6000 let. Nemusíte mít hotovost, abyste měli to, co jiný nemá. Nakupujte než bude pozdě s nejsilnější skupinou na našem trhu! Nebojte se zavolat na tel.: 777 159 508 nebo napsat zlatopisek@volny.cz, Lenka Klečacká.

Přijmu ihned 2 – 3 spolupracovníky!

Starý strop v místnosti? Opìt nový za 1 den!

døíve

Napínaný stropní podhled: Nemusíte již nikdy malovat Není nutné vyklidit nábytek Bez vybourání stávajícího podhledu Hodí se do každé místnosti

Familia NOVÁK & NOVÁK s.r.o. Více informací a produktù na:

Jednièka na renovace v Evropì

www.renovace-novak.cz

Výhradní zástupce pro okresy: Tábor, Písek, Pøíbram, Strakonice, Prachatice, Èeské Budìjovice

Zavolejte nám: tel. 602 11 77 30

24


BRAMBORY É V O N www.farmauhosticku.cz

Naše brambory prodáváme vytříděné v 10 kg a 25 kg pytlích. Denně od 17 do 18 hodin v Chrášťovicích na čp. 38 (u kapličky) nebo po telefonické dohodě. PředPokládaný termín zahájení začátek července.

Tel. 728 486 077

PLOTY BOČEK

Rovná 13, 386 01 Strakonice tel.: 602 877 436 e-mail: kvatro.stav@seznam.cz

Výstavby plotu (krome betonových) za nejnižší ceny v ČR. Montáž včetne materiálu na klíč, opravy oplocení atd.

     

www.ploty-bocek.cz

autodoprava po celé ČR a EU zajišťování rozvozů stěhování bytů - firem vyklízení nemovitostí možnost výmalby před a po stěhování odtahy vozidel Farma Semice K Píseckým horám 176 Písek – Semice Po, St, Pá 14:00 - 16:00 Út, Čt dle telefonické domluvy

ŘÁDKOVÁ INZERCE • Koupím staré jízdní kolo motokolo, moped, skůtr. Může být i nekompletní, nepojízdný, bouraný nebo jen díly. Volat večer tel. 722562695 • Prodám SUV Nissan Almera Tino 1,8 benzín, velmi dobrý stav, nové zimní i letní pneu, STK do roku 2020 , najeto 155000 km. CENA - DOHODA JISTÁ. Cena nového 650 000 Kč, nyní prodej za 66 000 Kč.2 ks disky na Žigula, 2 ks komplet kola 14 palců. Kompletní nápravu na káru (za auto, za Teru), listová pera. Tel. 602853095 • Prodám věci z pozůstalosti. Vše levně. Tel. 602853095 • Pronajmu garsonieru ve Střelských Hošticích tel. 602132238 • Koupím starý motocykl i nefunkční. Může být i bez SPZ. tel. 602132238

vyzrálé HOvĚzÍ MASO Nabízíme Vám hovězí maso z našeho chovu plemene Limousine. Maso je kuchyňsky opracováno a vakuově zabaleno. Balíčky připravujeme o hmotnosti 1,0 - 2,5 kg. • přední 219 Kč/kg • zadní 299 Kč/kg

• roštěná 439 Kč/kg • svíčková 849 Kč/kg

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel. čísle +420 607 022 292 nebo na e-mailové adrese: maso@farmasemice.cz.

Měsíčník Zajímavosti, Inzerce, Přehledně – ZIP Písek a okolí, vydavatel: ZIP Inzert s.r.o., Tyršova 65/5, 397 01 Písek, tel. 602 761 227, IČ 04599659. Registrováno u Ministerstva kultury ČR pod č. MK ČR E 22379, náklad 30.000 ks.

Více informací najdete na našich webových stránkách www.FarMaSeMice.cz. 25


ŠVÝCARSKÉ VINYLOVÉ PODLAHY Švýcarská kvalita bez kompromisů

Přijďte si k nám vybrat kvalitní švýcarskou vinylovou podlahu, nakupte a získejte až 100% peněz z nákupu zpět! Podlahové studio Pokorný, Čechova 36/1, Písek www.podlahovestudiopokorny.cz, e-mail: podlahypokorny@email.cz tel. 777 821 427

KK&&VV obkladačské práce obkladačské práce OD OD NÁVRHU PO REALIZACI NÁVRHU PO REALIZACI

BEZPLATNÁ DLUHOVÁ PORADNA

3D návrhy přípravné n obkladačské n zednické n instalatérské n elektro n úklidové práce n

- bezplatné dluhové poradenství - konsolidace půjček - zastavení exekucí

n

ZPRACOVÁNÍ ŽÁDOSTI O POVOLENÍ ODDLUŽENÍ INSOLVENČNÍM SPRÁVCEM

Kompletní rekonstrukce bytů a domů mob.: 728 601 800 / 724 518 942

e-mail: kavobklady@seznam.cz

Velké náměstí 4, Písek ÚT, ČT 14 – 16 hod nebo po tel. domluvě Tel.: 725828814, 602134647 E-mail: info@ab-finance.cz AB finance s.r.o.

www.ab-finance.cz 26

Obkladačské práce


Mírová 146, Protivín 398 11

přijme

brigádníky na pozice řidič nebo skladník tel. 736 521 153, dispecer@polanskych.cz

B a K Písek CNC zpracování plechu, svařování, práškové lakování, výroba rozvaděčů, elektromontáže Nabízíme vám práci u prosperující společnosti se zajímavými platovými podmínkami a zaměstnaneckými benefity. Například: firemní závodní stravování, příspěvek na dopravu, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené, odměny za flexibilitu, odměna za doporučení nového pracovníka, odměna za zlepšovací návrhy aj.

Hledáme zaměstnance:  Operátor výroby – obsluha ohraňovacího lisu  Operátor kompletace  Operátor výroby – lakýrník  Revizní technik  Elektrikář  Svářeč – zámečník  Technik kvality Purkratice 18, 397 01 Písek www.bak-pisek.cz Více informací na telefonu: 382 206 239, 734 852 556 Životopisy zasílejte na e-mailovou adresu: k.dyckova@bak-pisek.cz 27


tip na Prázdniny

Intenzivní letní doučování Studijního centra BASIC v Písku

Jistě to dobře znáte. Učíte se s dítětem dlouhé hodiny a výsledky tomu moc neodpovídají. S přibývající látkou ve škole je to čím dál horší a zdá se to nezvladatelné. No, ale přece v tom dítě nenechám. Tak se látku naučím a pak se to pokusím naučit moje dítě. Největší katastrofa je, že když si myslím, že máme již něco zvládnuté a  jde to, za čtrnáct dní si to mé dítě zase nepamatuje. Tak začínáme znova. Za čas je to tak šílený boj, že když chci, aby dítě mělo nějaké vzdělání, neděláme skoro nic jiného, než že se učíme.

Právě pro tyto děti a rodiče teď, když bude ubývat ve škole učení a nastanou prázdniny, je nejvhodnější doba zaměřit se na věci, které dítěti nejdou a  nenásilnou cestou zacelit mezery v základech. Tímto způsobem můžete zvládnout problémy ve čtení, v pravopisu či v matematice.

ZAČNĚTE S DOUČOVÁNÍM JIŽ NYNÍ A POKRAČUJTE O PRÁZDNINÁCH.

Konečně se nám blíží prázdniny. Na ně se těší snad všechny děti, ale i někteří rodiče. I pro ně je to doba odpočinku od školních povinností, kterou zaslouženě potřebují. Otázkou ale je, jak to bude vypadat příští školní rok s nezvládnutými základy z předchozích ročníků.

Nabízíme intenzivní letní doučování určené dětem 1. a 2. stupně základní školy.

Pro více informací volejte 775 902 049 nebo navštivte naše webové stránky www.basic.cz. „Náš syn Míra, žák 2. třídy, navštěvoval doučování Basic 3 měsíce. Měl problémy hlavně s matematikou, čtením a vyjadřováním. Zlepšil se ve čtení, psaní, vyjadřování a vyprávění. Stal se sebevědomějším. V matematice se také zlepšil, ale občas mu některé příklady dělají problémy. Na doučování a na paní učitelku Kačku se vždy těšil. Pokud bude Míra ještě potřebovat, rádi se do Basicu vrátíme.“ Paní Renata, maminka Miroslava (8 let) „Než jsme se dozvěděli o Basicu, byli jsme velice nešťastní. Jak syn, tak i my rodiče. Syn propadal z českého jazyka. V Basicu výuka syna velice bavila a výsledky byly znát po 14 dnech doučování. Dnes mu vychází známka o 3 stupně lepší a je velice spokojen. Chtěli bychom v doučování pokračovat dále. Paní učitelce Janě velice děkujeme a přejeme spoustu dalších úspěchů a spokojených žáků.“ – maminka Petra

Studijní centrum BASIC Písek, Karlova 108, 397 01 Písek 28


Společnost Lázně Hotel Vráž hledá spolupracovníky na pozici:

Firma KOVOS ST s.r.o. se sídlem v Řepici u Strakonic hledá pracovníky na tyto pozice:

Kuchař, číšník/servírka.

- OBSLUHA - CNC soustruhu - OBSLUHA - CNC frézy

Nabízíme zajímavou práci a platové ohodnocení, výhody, další informace osobně.

Nabízíme: • Práce na moderních strojích • Třísměnný provoz na plný úvazek • Příplatek za odpolední směnu 10 Kč/h • Příplatek za noční směnu 20 Kč/h • Příspěvek na penzijní pojištění • Příspěvek na životní pojištění • Nadstandardní příspěvek na stravování • Motivující finanční ohodnocení (základní mzda + prémie), mzda až 35.000 Kč dle schopností • Příspěvek k narození dítěte • Odborná školení s možností seberealizace

Požadujeme ochotu a samostatnost, praxe v oboru vítána. Kontakt: tel.: 382 737 217, e-mail: kabatkova.l@lazne-vraz.cz

Požadujeme: • Znalost strojních výkresů • Manuální zručnost • Ochota seberealizace

ZVVZ v Milevsku přijme nové zaměstnance na pozice:

Rádi Vás provedeme firmou a zodpovíme veškeré otázky. Kontakt: Tomáš Zeman KOVOS ST s.r.o. Řepice 123 386 01 Strakonice

www.kovosst.cz t.zeman@kovosst.cz tel. 724 077 877

• podnikový právník • obchodník • zámečník • svářeč • klempíř Zaměstnancům nabízíme:

- motivující mzdové ohodnocení - možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu - příspěvek na stravování, penzijní připojištění, dopravu a týden dovolené navíc Kontakt personální oddělení: lng. Martin Toman, tel. 382 55 3008, martin.toman@zvvz.cz Mgr. Šárka Nováková, tel. 382 55 2858, sarka.novakova@zvvz.cz

www.zvvz.cz

29


informace z jhk

Třetí ročník soutěže „Učeň roku“ 2017/2018 zná svého vítěze Celoroční soutěž „Učeň roku“ je určená pro žáky třetích ročníků tříletých učebních oborů strojní mechanik, opravář zemědělských strojů JIHOČESKÁ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA a truhlář. Soutěž vyhlásila Oblastní hospodářská komora v  Milevsku a SOŠ a SOU Milevsko za podpory starosty města Milevsko Ing. Ivana Radosty na začátku školního roku 2017/2018. Vítězství je podmíněno splněním řady kritérií jako je např. prospěch bez nedostatečných na vysvědčení v  1. a  2. pololetí školního roku 2017/2018, z  odborného výcviku je žák na vysvědčení hodnocen známkou výborný nebo chvalitebný a  významnou složku celkového výsledku představuje hodnocení závěrečné zkoušky, zejména její praktické části.

Nejlepším učněm školního roku 2017/2018 se stala Michaela Kolková – absolventka oboru truhlář, na druhém místě se umístil Marcel Náprava a na třetím místě skončil Jakub Kadeřábek oba absolventi oboru opravář zemědělských strojů. Předávání ocenění se zúčastnil starosta města Milevsko ing. Ivan Radosta, Mgr. Dagmar Švárová – ředitelka SOŠ a  SOU Milevsko, Ing. Petr Bašík člen představenstva JHK a GŘ firmy AURA, a.s., za partnerskou firmu ZVVZ a.s. Ing. Martin Toman – personální ředitel a  Mgr. Šárka Nováková – personalistka společnosti. Ocenění studenti převzali certifikáty a  věcné dary. Marcela Kužníková ředitelka Oblastní hospodářské komory Milevsko a Tábor

MASO UZENINY PÍSEK, a.s. Výrobní středisko Samoty 1533, 397 01 Písek

přijme

Brigádníky na léto • Výpomoc na výrobních střediscích v době letních dovolených • Pro studenty středních a vysokých škol • Od 16 let věku • Po dobu letních prázdnin • Nutný potravinářský průkaz

Bližší informace na tel. 382 203 275, 602 379 152 nebo osobně na personálním odd. p. Benešová


MIMOŘÁDNÁ STUDIJNÍ PŘÍLEŽITOST

První střední škola s waldorfskou pedagogikou v Jihočeském kraji se pro Vás nově otevírá od 1. 9. 2018

Waldorfské lyceum v Českých Budějovicích

vyhlašuje přijímací řízení na úterý 26. června a 29. srpna 2018 Přijímací zkouška: strukturovaný rozhovor se studentem Celkem 30 studijních míst - školné: 2 500 Kč za měsíc - možnost internátního ubytování - angažovaní, plně kvalifikovaní učitelé Více informací:

www.waldorfcb.cz BUDETE STUDOVAT SE ZÁJMEM, PROTOŽE PŘI STUDIU BUDETE POZNÁVAT SAMI SEBE! 31


automotive bohemia Přijmeme pro výrobní závod v centru Písku: • Šičky (2 směny) • Dělníky/dělnice do výroby kontrola, obsluha strojů, seřizovač katru ... • Mechaniky šicích strojů vhodné pro ženy, muže i absolventy bez praxe • Mistry/mistrové požadujeme praxi na obdobné pozici ve výrobní společnosti

Nábor zamestnancu Nabízíme:

• práci v klidném čistém prostředí v centru Písku • příspěvek na dopravu pro mimopísecké • pracovní doba 37,5 hod/týden • mimořádné bonusy za noční směny 400 Kč/noční směna + 20 Kč/hod • 5 týdnů dovolené • stravenky v hodnotě 100 Kč/směna (plně hrazené zaměstnavatelem) • příspěvek na penzijní připojištění po zkušební době

NÁSTUP IHNED ERT Automotive Bohemia s.r.o. U Vodárny 1506, 397 01 Písek

Tel.: 732 120 827 • E-mail: nabor@ertautomotivebohemia.com

Profile for ZipInzert

Zip Písek -červenec 2018  

Zip Písek -červenec 2018  

Profile for zipinzert
Advertisement