Page 1

ŽIEMA 2016

2016 12 01 – 2016 12 31 LEIDINYS NEMOKAMAS


Turinys

6 ŠVIEŽUMO GŪSIS Gardžiausios šviežių daržovių salotos. 6 psl.

12

21

KALĖDINĖS TRADICIJOS Jaukus pokalbis su Vytaro Radzevičiaus šeima.

RECEPTAS Netikras zuikis su obuoliais. 21 psl.

12 psl.

27

40

DEKORO IDĖJOS Rankų darbo atvirutės.

DEKORO IDĖJOS Kalėdų vainikas.

27 psl.

40 psl.

42

56

RECEPTAS Pekaninių pinijų pyragas.

KALĖDŲ KALĖDOS Šiais metais su didžiausiais Lietuvos gamintojais šventėms ruošiamės iš anksto.

42 psl.

56 psl.

63 TEGYVUOJA KALĖDOS Kokio šventinio stalo gardumyno labiausiai laukiate? 63 psl.


Stebuklai virsta tradicijomis Kalėdos – nuostabus, tačiau ir labai užimtas metas. Pasineriame į įvairius darbus, iki švenčių stengiamės nuveikti kuo daugiau. Juk taip sunku nepasiduoti šventiniam laukimui ir entuziastingai nesuskubti puošti namų, sudarinėti šventinio meniu, ieškoti dovanų ir jų pakuoti. Kada pajuntate ore tvyrančią Kalėdų dvasią? Krintant pirmosioms snaigėms, suskambus puikiai pažįstamos giesmės akordams, namuose pasklidus mandarinų ir imbierinių sausainių kvapui, o gal užkabinus pirmąjį žaislą ant eglės šakos? Kalėdų dvasia – nematoma ir rankomis jos nepagausi. Ji nejučia įsliūkina į mūsų namus ir apgaubia šiluma. Tą akimirką mūsų veidus papuošia šypsenos ir mes šiek tiek pasikeičiame: akys sužiba, viduje sukirba kažkas nepaprasto, o šventinė nuotaika paskatina džiaugtis kiekviena šio laikotarpio detale. Kai dalinamės džiaugsmu – jis didėja. Tai kodėl gi nepradėjus juo dalintis jau dabar? Didžiausi Lietuvos gamintojai ir MAXIMOS meistrai paruošė ypatingą asortimentą Jūsų šventiniam stalui ir dovanoms. Drauge ruoškimės didžiausioms metų šventėms ir kartu pasitikime tikras „Kalėdų Kalėdas“!


Citrusų baladė Citrusiniai vaisiai priverčia dainuoti ne vieną patiekalą. Net paprasčiausius, kelių ingredientų receptus jie gali paversti tikromis virtuvės primadonomis. Šiek tiek apelsino žievelės ir kasdienis desertas taps vertas švenčių stalo. Lašelis citrinų sulčių ir iškeptam žuvies gabalėliui neatsispirs net didžiausias kritikas. O kelios greipfruto skiltelės išgelbės net nuobodžiausias salotas.

4

1 / Mandarinai Kokios Kalėdos be kvapniųjų mandarinų? Saldūs, sultingi ir tokie aromatingi.

2 / Didieji greipfrutai „Pomelo“ Sultingas vaisius puikiai tiks pusryčiams ir suteiks sotumo jausmą.

3 / Geltonieji greipfrutai „White Marsh“ Gardžius greipfrutus valgykite vienus ar jais pagardinkite salotas. Greipfrutai labai tinka prie krevečių ir krabų mėsos.

4 / Geltonieji greipfrutai „Sweetie“ Valgomi vieni arba naudojami salotoms ruošti. Greipfruto skonį sustiprina mėtos, žaliosios citrinos ir aštrieji pipirai.


5

5 / Citrinos Šaltuoju metų laiku ne tik padės išvengti ir gydyti peršalimo ligas, bet ir pagardins ne vieną Jūsų valgį.

6 / Mandarinai pakuotėje Rodos, lupi mandariną, ir aplink pasklinda taip laukiamų švenčių nuotaika.

7 / Mandarinai dėžutėje Valgykite vienus, spauskite sultis, gardinkite salotas ir įvairius kepinius.


Šviežumo gūsis Be uogienių ir marinuotų gėrybių sunkiai įsivaizduojame žiemą. Vis dėlto langus kaustanti šalna negali sustabdyti MAXIMOS meistrų, kurie kasdien Jums ruošia gardžiausias šviežių daržovių salotas. Išsirinkite mėgstamiausias ir bent trumpam nusikelkite į saulėtą vasarą.

6

2

1

1 / Salotos su kepta vištiena ir persikais Sodri vištiena ir saldūs persikai sukuria įdomų ir netikėtą skonį. 1 kg - 689 Eur

2 / Salotos su garinta kalakutiena, marinuotais salierais ir vynuogėmis Vynuogių gaiva ir salierų rūgštelė paryškina garintos kalakutienos skonį. 1 kg - 689 Eur


3

7

5

4

3 / Daržovių salotos su cukinijomis, ankštiniais žirniais ir morkomis Spalvingos ir traškios salotos primins vaikystę.

4 / Tunų salotos su avokadais Puikus sprendimas išalkus – žuvis ir avokadai ilgam suteikia energijos.

1 kg - 578 Eur

1 kg - 738 Eur

5 / Daržovių salotos su bazilikų skonio skrebučiais Salotose žaidžia skirtingi skoniai ir tekstūros, todėl kiekvienas kąsnis maloniai nustebina. 1 kg - 648 Eur


Šiltiems susitikimams Šventinis laikotarpis – tikrai nuostabus metas, kai aplankome artimuosius, susitinkame su gerais draugais ir priimame daugybę svečių. Tik kaip spėti paruošti gardžias vaišes ir nepražiopsoti įdomiausių pokalbių? Mūsų meistrai pasiruošę Jums padėti. Rinkitės jau paruoštus ar gaminti parengtus „Meistro kokybės“ gaminius. Juk šioms šventėms sukūrėme ne vieną naują gardėsį.

2

1

8

3

1 / Kepta silkės filė įdaryta daržovėmis ir sūriu Malonus silkės sūrumas daržovėms suteikia neįprastą skonį.

2 / Keptų žuvų filė kepsneliai su sūriu Netradicinis žuvies ir sūrio derinys tiks ir kasdieniam, ir šventiniam stalui.

3 / Kepti vištienos suktinukai su vaisių įdaru Saldžiarūgštis skonis puikiai tiks su daržovių ir ryžių garnyru.

1 kg - 649 Eur

1 kg - 649 Eur

1 kg - 838 Eur


5

9

4

4/ Mocarela įdaryta vištos krūtinėlė vyno ir grietinėlės padaže Puikaus skonio vištiena su minkštutėlio sūrio įdaru.

5 / Kepta triušiena vyno ir grietinėlės padaže bei keptomis bulvėmis su rozmarinais Tiesiog pašildykite ir mėgaukitės šventiniais pietumis ar vakariene.

250 g - 284 Eur 1 kg - 1136 Eur

300 g - 389 Eur 1 kg - 1297 Eur


Orkaitės stebuklai Kokios Kalėdos be orkaitėje čirškančio meistriškai paruošto mėsos gabalėlio? O jei dar šalia auksu dabinasi skrundančios bulvės – tikra pasaka. Marinavimas subtilus ir ilgas procesas. Kodėl gi jo neišvengus ir tiesiog nepasimėgavus gardžiais kepsniais? Nuostabi įdaryta antis ar išskirtinis viščiukas papuoš kiekvieną stalą, o gardūs kepsneliai sulauks ne vieno prašymo pakartoti.

10 3

2

1

1 / Vištos krūtinėlė, įdaryta sūriu ir saulėje džiovintais pomidorais Sultinga vištiena subtilų skonį atskleidžia gaminama ir keptuvėje, ir orkaitėje.

2 / Kiaulienos nugarinės krepšeliai „Fitaki“, įdaryti sūriu Sūrio krepšelis, traškūs svogūnai ir minkštutėlė kiauliena. Rodos, garnyro net nereikia.

3 / Šventinė antis bruknių marinate, įdaryta obuoliais Šventinio stalo žvaigždė – antis. Šiek tiek kantrybės kepant, ir galėsite džiaugtis klasikiniu antienos, bruknių ir obuolių trio.

1 kg - 697 Eur

1 kg - 634 Eur

1 kg - 628 Eur


4

11

5

6

4 / Graikiškai ruoštas marinuotas viščiukas su džiovintais vaisiais Švelni vištiena ir saldūs vaisiai susijungia, sukurdami fantastišką skonį.

5 / Kiaulienos šoninės suktinis „Bavariškos Kalėdos“ Vokietijos pasididžiavimas – kiauliena ir kopūstai – dabar gardžiame suktinyje.

6 / Kiaulienos sprandinės suktinis „Kaip pas girininką“ Gardžios mėsos suktinyje slepiasi smulkintos morkytės, baravykai, svogūnai ir sūris.

1 kg - 448 Eur

1 kg - 524 Eur

1 kg - 627 Eur


Kalėdų tradicijos pagal Radzevičius 12

Kaip atrodo šventinis laikotarpis Jūsų namuose? Vytaras: Kalėdos – tai buvimas su šeima. Šventinę nuotaiką į mūsų namus atneša artimieji. Per Kalėdas visuomet visi susiburiame. Anksčiau leisdavomės į kelionę pas senelius. Dabar visi susirenka mūsų namuose. Laisvė: Pasiilgstu tų važiavimų naktį apšerkšnijusiu automobiliu į kaimą, kur dar sovietmečiu močiutė dengdavo stalą, kišdavo šieną po staltiese, degdavo žvakę ir visi kartu kalbėdavom „Tėve mūsų“. Vytaras visada turėdavo kalėdinių dainų rinkinį, kurio klausydavome visą kelią. Vieną Kūčių vakarą, kai stipriai pustė, pastebėjome pusnyje įstrigusį automobilį. Nuvažiavome iki artimiausio kaimo, prisikvietėme traktorių ir ištraukėme nelaimėlius. O paskui vėl judėjome į priekį skambant toms pačioms Kalėdų dainoms. Mano vaikystės namų jau nebėra. Kalėdos persikėlė į Vilnių. Tačiau šieno po staltiese vis dar randame. Gal turite žiemos ar Kalėdų tradicijų? Augustė: Kalėdoms visuomet ruošdavomės labai atsakingai. Tėtis parnešdavo gyvą eglutę. Ją puošdavome visi kartu, ant palangės degant advento žvakėms, o ant lauko durų kabant vainikui. Kai išsikrausčiau kalėdinis namų dekoravimas dingo. Jį prisiminiau tik pradėjusi gyventi su Neilu. Bet kad ir kaip dailiai papuoštume savo namus, nebus taip gražu, kaip pas tėvelius. Tik ten, susirinkus gausiai mūsų šeimai, pajuntu tikrąją Kalėdų dvasią – nesumeluotą, nepriklausomą nuo dekoracijų kiekio. Vytaras: Eglutės puošimas – tvirčiausia mūsų šeimos tradicija. Tik eglutė ne blizgi ar pompastiška, o subtili, net santūri.

Ją puošiame dar mano ir žmonos vaikystę menančiais žaislais, taip pat Vincento pagamintais darželyje. Tai – prisiminimų eglutė, į namus atnešanti Kalėdų dvasią ir jaukumą. Laisvė: Man gražiausia būtent gyva, vazone pasodinta eglutė. Labai saugome senuosius žaisliukus. Būtų smagu, jei jie liktų mūsų vaikams. O jei perkame naujus, tai tik pasiūtus iš medžiagos, iš veltinio, medinukus ar stiklinius. Plastikas gyvai eglutei netinka. Augustė: Pamenu, kartą, kai dar nebuvo Vincento, namuose turėjom dirbtinę eglę su rožiniais burbulais. Tai ją juokais praminėm Barbe. Tuomet turėjome katę Murką, tai eglė-barbė krito daugybę kartų.

Kvapai išties turi magišką galią sužadinti prisiminimus. Ir man mandarinai asocijuojasi su Kalėdomis. Kai buvau dar vaikas, jais pasidžiaugti galėjome tik kartą metuose.

Kalėdos – ne tik dekoracijos. Kas Jums primena šventinį laikotarpį? Laisvė: Kalėdos man – mandarinai. Tas kvapas kasmet tarsi praskleidžia laiko uždangą, atveria duris atgal į vaikystę, kai eglutę puošdavome Kūčių vakarą ir ji stebuklingai kvepėdavo šalčiu, sniegu ir mišku.


Vytaras: Kvapai išties turi magišką galią sužadinti prisiminimus. Ir man mandarinai asocijuojasi su Kalėdomis. Kai buvau dar vaikas, jais pasidžiaugti galėjome tik kartą metuose. Mandarinų kvapas tuomet išties reikšdavo šventę. Žalios eglutės namuose ir šaltos ugnelės kvapai – taip pat išskirtiniai. Priklausantys tik šiai šventei. O kaip atrodo Jūsų Kūčių stalas? Maistą ruošiate kartu ar turite vieną šventinių patiekalų ekspertą? Augustė: Visi turime savo firminius patiekalus. Viena močiutė – tortą, kita močiutė – salotas, kurių neįmanoma sustoti valgyti, teta – tobulą silkę pataluose, o mama su tėčiu Kūčių stalą pildo vis įmantresniais patiekalais, tokiais kaip saviče, atsiranda saulėje džiovinti pomidorai, alyvuogės. Tradicinis stalas po truputį keičiasi. Laisvė: Mano močiutė gamino ypatingai skaniai, mamos patiekalai taip pat puikūs. Labai daug iš jų išmokau. Mano sritis – virtinukai su džiovintais grybais. Grybus išmirkome, pakepiname su svogūnais, dedam į tešlą ir verdam. Padažui – traškūs aliejuje pakepti svogūnai. Neįtikėtinai skanu! Vytaras: O aš gaminu Vilniaus žydų salotas: stambios pupelės, morkos, grybai. Labai skanu! Ruošiu žuvį. Mėgiamiausias – klasikinis keptos žuvies miltuose receptas. Kasmet labai laukiu kisieliaus, silkės patiekalų, be kurių, rodos, nebūtų Kūčių stalo. Tiesa, mes su Auguste nemėgstame aguonų pieno, kuris žmonai – tiesiog būtinas. Augustė: Didžiąją gyvenimo dalį buvau šventinių patiekalų nešiotoja, o pastaruosius keletą metų esu atsakinga už tortą. Tik nė vienas mano saldėsis negali pralenkti močiutės torto su žele ir vaisiais. Vincentas: Na o mano pareiga – ne gaminti, o ragauti (juokiasi). Kaip keitėsi požiūris į šventes bėgant metams? Augustė: Nors pati keičiausi, bet mano požiūris į Kalėdas nepasikeitė. Vis dar jaučiu tą susijaudinimą, laukimą ir kiekvienu susibūrimu džiaugiuosi kaip mažas vaikas. Dabar viskas dar nuostabiau – šiemet bus antrosios mano sūnelio Skajaus Kalėdos. Per pirmąsias jam buvo vos 20 dienų, todėl bus be galo įdomu stebėti jo reakcijas. Vytaras: Oi, kardinaliai! Išgyvenau visą Kalėdų ciklą. Man vaikui tai buvo stebuklų metas, kai tikėjau Kalėdų Seneliu. Paauglystė – nihilizmo etapas, kai šventė atrodė beprasmė. Tapęs tėvu pats tapau Kalėdų Seneliu. Vaikai net neįtardavo, kad ten aš. Veidą pridengdavau barzda, pastorindavau balsą, o rankas paslėpdavau storose pirštinėse. Vincentas: Teisybė! Kartą net apsilankė mano darželyje. Atsisėdau jam ant kelių ir pradėjau pasakoti, kad mano mama – žurnalistė, tėtis – taip pat, todėl labai daug keliauja. Bet man buvo vos 3 m. Atleistina!

13


Geriausi ingredientai „Sojade“ siūlo virš 40 skirtingų sojos, ryžių ir kanapių pagrindu pagamintų, prancūziškų produktų, kurie sukutena Jūsų skonio receptorius su kiekvienu paskutiniu kąsniu! „Sojade“ siūlo jums geriausią, ką gamta gali duoti. Įmonė renkasi geriausius ingredientus iš geriausių šaltinių, siekiant užtikrinti Jūsų pasimėgavimą skaniais, ekologiškais produktais.Visi „Sojade“ produktai yra ekologiški ir gaminami Prancūzijoje.

6

14

4

5

1

3

2

1 / Natūralus sojos desertas „Sojade“

2 / Natūralus sojos desertas „Sojade“

400 g - 229 Eur 1 kg - 573 Eur

125 g - 099 Eur 1 kg - 792 Eur

3 / Sojos desertas „Sojade“ (braškių skonio)

4 / Sojos desertas „Sojade“ (mangų bei persikų skonio)

5 / Sojos desertas „Sojade“ (mėlynių skonio)

6 / Sojos desertas „Sojade“ (vyšnių skonio)

125 g - 129 Eur 1 kg - 1032 Eur

125 g - 129 Eur 1 kg - 1032 Eur

125 g - 129 Eur 1 kg - 1032 Eur

125 g - 129 Eur 1 kg - 1032 Eur


4

2

15

1

3

5

1 / Natūralus sojos gėrimas „Sojade“ 1 l - 209 Eur

6

2 / Natūralus sojos gėrimas „Sojade“ su kalciu

3 / Natūralus šokoladinis sojos gėrimas „Sojade“

4 / Natūralus vanilinis sojos gėrimas „Sojade“

5 / Sojos alternatyvi grietinėlė „Sojade“

6 / Ryžių alternatyvi grietinėlė „Sojade“

1 l - 259 Eur

1 l - 255 Eur

1 l - 299 Eur

200 ml - 149 Eur 1 l - 745 Eur

200 ml - 159 Eur 1 l - 795 Eur


Naujas požiūris Manėte, kad vištiena Jūsų nebegali nustebinti? Ragavote ją ir aštrią, ir rūgščią, ir sūrią, ir saldžią. Su pagaliukais, šakute ir peiliu ant duonos riekelės, ar tiesiog rankomis. Rūkytą ir keptą. Ar dar gali būti kažkas naujo? Tikrai taip! Pristatome Jums dar nepažintų skonių paletę. Neįprasti ir klasikiniai skoniai sugula į nuostabią „Vilniaus paukštyno“ vištienos gaminių kolekciją.

4

7

3

16

5

6

2

1

1 / Karštai rūkytas įdarytas „Šventinis“ viščiukas su slyvomis ir abrikosais Tai nepakeičiamas šventinio stalo patiekalas. 1 kg - 759 Eur

2 / Keptas vištienos sūris Puikiai tinka šaltiems šventiniams užkandžiams ir gardiems kasdieniams sumuštiniams. 420 g - 288 Eur 1 kg - 686 Eur

3 / Keptas vištienos sūris su česnakais ir kmynais Nuostabaus aromato gaminys gali būti patiekiamas vienas.

4 / Keptas vištienos sūris su paprikomis Netradicinės formos keptas vištų šlaunelių mėsos gaminys papuoš šventinį stalą.

420 g - 288 Eur 1 kg - 686 Eur

420 g - 288 Eur 1 kg - 686 Eur

5 / Kepta vištienos filė su ananasais Vištiena su ananasais pasižymi išskirtiniu, šiek tiek saldžiu skoniu. 1 kg - 997 Eur

6 / Kepta vištienos filė su papajomis Neįprasto, truputi saldaus skonio vištienos gaminys tiks šventiniams užkandžiams ruošti. 1 kg - 997 Eur

7 / Kepta vištienos filė su kumpiu ir sūriu Sotus gaminys puikiai tiks pusryčiams, pietums ar vakarienei. 1 kg - 997 Eur


1

17

2

3

1 / Keptas vištienos filė vyniotinis su šonine Šoninė suteikia gražią tekstūrą ir nepakartojamą skonį.

2 / Keptas vištienos filė vyniotinis su kumpiu ir sūriu Sūrio ir mėsos deriniui tiesiog neįmanoma atsispirti.

3 / Keptas vištienos filė vyniotinis su kmynais Tradicinis skonis puikiai tiks šventiniam užkandžių stalui.

1 kg - 729 Eur

1 kg - 729 Eur

1 kg - 699 Eur


Malonumas dalintis Užkandžiaukite ryžtingai, praktiškai, moderniai ir stilingai! Dešrelės puikiai tinka kramsnoti kelyje, darbe ir patiekti kaip užkandį. Net gurmanai vertina šias dešreles dėl jų ryškaus skonio ir šiek tiek aštraus poskonio. Pradarykite pakuotę ir atraskite malonumą užkandžiauti.

2

4

1

18

5

4

7

6

1 / Vytintos kiaulienos dešrelės „Mini“ Tradicinis skonis derantis ir su alumi, ir su vynu. 75 g - 199 Eur 1 kg - 2653 Eur

2 /Vytintos kiaulienos dešrelės „Mini Chorizo“ Visame pasaulyje vertinamos chorizo dešros skonio. 75 g - 199 Eur 1 kg - 2653 Eur

3 / Vytintos kiaulienos dešrelės „Mini“ Mažos, todėl labai patogios valgyti. 100 g - 248 Eur 1 kg - 2480 Eur

4 / Vytintos kiaulienos dešrelės „Mini Chorizo“ Puiki bulvių traškučių alternatyva.

5 / Vytintos dešrelės su riešutais ir rokforo sūriu „Mini“ Netradicinis skonis tiks šaltų užkandžių stalui.

6 / Vytintos dešrelės su ementalio sūriu „Mini“ Gardus užkandis žiūrint filmą ar išalkus.

100 g - 248 Eur 1 kg - 2653 Eur

100 g - 248 Eur 1 kg - 2653 Eur

100 g - 248 Eur 1 kg - 2653 Eur

7 / Vytintos dešrelės „Mini“ Mažos dešrelės patiks ir vaikams ir suaugusiems. 150 g - 298 Eur 1 kg - 1987 Eur


Prancūzijos legenda

3

1950 m. įsikūrusi „Jean Larnaudie“ veikė Fižako miesto centre ir greitai pagarsėjo savo nepaprastai gardžiu žąsų kepenėlių paštetu. Jau 1967 m. įmonė paštetu pradėjo prekiauti visoje Prancūzijoje. Dabar įmonė specializuojasi gurmaniško maisto ir delikatesų prekybos srityje.

4

6

7

19

5

2

1

1 / Ančių paštetų rinkinys „Foie Gras la gout“

2 / Ančių paštetų rinkinys „Foie Gras la tradit“

3/ Ančių „Foie Gras“ kepenėlių paštetas

485 g - 3499 Eur 1 kg - 7214 Eur

485 g - 3499 Eur 1 kg - 7214 Eur

80 g - 699 Eur 1 kg - 8738 Eur

4/ Žąsų „Foie Gras“ paštetas

5 / Ančių „Foie Gras“ paštetas

80 g - 699 Eur 1 kg - 8738 Eur

120 g - 1199 Eur 1 kg - 9992 Eur

6 / Ančių „Foie Gras“ paštetas su druska, pipirais 120 g - 1199 Eur 1 kg - 9992 Eur

7 / Ančių „Foie Gras“ paštetas su X0 konjaku 120 g - 1199 Eur 1 kg - 9992 Eur


Gyvenimo skonis Nuolatos skubantiems, tačiau gardų naminį maistą mėgstantiems pristatome tikrą perversmą. „Vilniaus paukštynas“ sukūrė naują greitai paruošiamų produktų liniją „Dos Pollos“. Paragaukite ir įsitikinkite, kad greitas maistas gali būti skanus ir net labai kokybiškas. „Dos Pollos“ skatina gardžiuotis kiekviena akimirka. Atraskite pasaulio skonius neužsidarydami virtuvėje.

4

1

20

3

2

1 / Šaldyti vištienos kepsneliai džiūvėsėliuose „Dos Pollos“ Ruošiami kepsneliai pasidengia gražia aukso spalva ir paskleidžia gardų aromatą.

2 / Šaldytos keptos sparnelių dalys „Dos Pollos“ Kepsnelių mylėtojams – tikras vasaros skonis, kurį galima paruošti ir orkaitėje, ir keptuvėje.

600 g - 414 Eur 1 kg - 690 Eur

600 g - 372 Eur 1 kg - 620 Eur

3 / Šaldyti vištienos kepsneliai „Dos Pollos Cordon bleu“ Greitai paruošiami kepsneliai tiks ne tik kaip užkandis ar leidžiant laiką su šeima, bet ir kaip pagrindinis patiekalas. 550 g - 446 Eur 1 kg - 811 Eur

4 / Šaldyti vištienos kepsneliai tešloje „Dos Pollos“ Aromatingi vištienos kepsneliai su traškia plutele paruošiami vos per 8–10 min. 600 g - 414 Eur 1 kg - 690 Eur


21

Netikras zuikis su obuoliais Jums reikės: 800 g malto kiaulienos faršo 3 riekelių juodos ruginės duonos 25 g sviesto, 50 ml pieno 2 obuolių, 2 morkų, 1 svogūno 2 skiltelių česnako 2 kiaušinių 1 a. š. druskos 1 a. š. čiobrelių 1 a. š. kvapiųjų maltų pipirų 1 a. š. raudonėlių

R E C E P TA S

1 žiupsnelio muskato Duoną dedame į didelį dubenį, užpilame pienu ir paliekame 5 min. Tada sutriname duonos riekeles. Svogūną smulkiai sukapojame, obuolius ir morką sutarkuojame ir dedame į duonos masę. Į ją įspaudžiame česnaką, įmušame kiaušinius ir suberiame druską, pipirus, smulkintus čiobrelius, raudonėlius bei muskatą. Viską gerai išminkome rankomis. Paruoštą masę dedame į kepimo popieriumi išklotą pailgą kepimo formą. Kepame iki 190 ºC įkaitintoje orkaitėje apie 45–50 min.


Gardžiausioms šventėms Pamėgtiems receptams suteikite naujų spalvų su „Šventine prieskonių kolekcija“. Keturių pipirų mišinys – tobulas įvairios mėsos, troškinių, žuvies ir vegetariškų patiekalų partneris. Prieskonių mišinys „Bruschetta“ sukurtas skrebučiams, salotoms ir padažams. Prieskonių mišinys su alyvuogėmis paįvairins patiekalus iš kiaulienos, jautienos, paukštienos, daržovių. „Bajoriški“ prieskoniai tiks gardinti troškinius, sriubas, padažus, vegetariškus patiekalus. Prieskonių mišinys „Velniukas“ aštrumo suteiks orkaitėje ir ant grotelių kepamiems patiekalams. „Antienos, žąsienos prieskoniai“ šventiniam stalui suteiks lengvo aitrumo. O „Šventiniai žuvies prieskoniai“ paskleis nuostabų juodųjų pipirų aromatą.

22

1

1 / Šventinė prieskonių kolekcija „Saldva“ Išskirtiniai, patogūs ir funkcionalūs įpakavimai sukurti taip, kad ilgai išlaikytų prieskonių aromatą ir skonį. 1 rink. - 698 Eur


Viduramžių paslaptys Istorinius laikus menančios Lietuvos didikų puotos su „Etno“ prieskonių mišiniais atgimsta Jūsų namuose! Nubudinkite aromatus ir skonius su ekspertų sukurtais prieskonių mišiniais. Jokios druskos, tik žolelių sukuriama harmonija.

23 1

2

3

4

5

1 / Prieskonių mišinys „Etno“ paukštienai gardinti Kmynų sėklos, imbierų ir ciberžolių šaknys, kalendra, cinamonas ir gvazdikėliai kaskart patiekalams suteiks šventinio skonio.

2 / Prieskonių mišinys „Etno“ maltai mėsai gardinti Rozmarinas ir čiobreliai suteikia malonų aromatą, o mairūnų, bazilikų ir kalendrų lapeliai praturtina skonį.

3 / Prieskonių mišinys „Etno“ jautienai ir žvėrienai gardinti Kartumo ir sūrumo harmoniją kuria smulkintos kadagių uogos, kmynai, kalendrų sėklos ir rozmarinų lapeliai.

50 g - 298 Eur 1 kg - 5960 Eur

25 g - 298 Eur 1 kg - 11920 Eur

50 g - 298 Eur 1 kg - 5960 Eur

4 / Prieskonių mišinys „Etno“ žuviai gardinti Taip žuviai tinkančią rūgštelę suteikia šalavijai, gaivos – mėta ir raudonėliai, o pikantiškumo – laurai.

5 / Prieskonių mišinys „Etno“daržovių patiekalams gardinti Egzotiškas kalendrų, pankolių, mairūnų, kardamonų ir ožragių derinys atskleis daržovių skonius.

30 g - 298 Eur 1 kg - 9933 Eur

35 g - 298 Eur 1 kg - 8514 Eur


3

Gėrybių denis Kūčios – tinkamiausias metas parodyti savo įgūdžius ruošiant jūrų gėrybes. Koks pats skaniausias būdas iškepti krevetes? Kaip paruošta žuvis gardžiausia? Koks receptas, geriausias norint patiekti vėžį? Žinote visus atsakymus? O gal norite išmokti šių virtuvės gudrybių? Keliaukite į MAXIMĄ išsirinkite jūros gėrybes ir leiskitės į skonių atradimus.

3

2

24

1

1 / Atšildyta paprastosios vilkžuvės (Anarchichas lupus) filė Įspūdinga žuvis dera su cukinijomis ir imbierais. 1 kg - 1199 Eur

2 / Atšildyta alpinių šalvių filė (Salvelinus alpinus) Standi, tankios tekstūros žuvis kepant nesisluoksniuoja todėl tinka daugybei skirtingų patiekalų. 1 kg - 1699 Eur

3 / Atšildyta paprastųjų brosmių filė (Brosme brosme) Norvegišką žuvį gardinkite gvazdikėliais ir petražolėmis. 1 kg - 999 Eur


4

25 5

6

4 / Atšildyti norveginiai omarai, virti (Nephrops norvegicus) Visame pasaulyje populiarus skanėstas turi labai tvirtą kiautą ir ypač skanią mėsą. 1 kg - 2998 Eur

5 / Didžiosios laukinės tigrinės krevetės virtos (penaeus monodon) Salotas pagardinkite svieste apkeptomis krevetėmis. 1 kg - 4999 Eur

6 / Atšaldytas amerikinis omaras (Homarus americanus) Jūrų gėrybių karaliai gardūs su virtomis bulvėmis ir gabalėliu sviesto. 450 g - 2999 Eur


Japonų dovana Prekės ženklas „Viči“ – lyderis krabų lazdelių kategorijoje, rinkai pateikiantis itin platų produktų asortimentą. Naujiena – keturių skirtingų formų ir skonių krabų lazdelių asorti patogioje, iš karto patiekti tinkamoje pakuotėje. Apvali ir negili juoda pakuotė primena lėkštelę. Ji padalinta į atskirus skyrelius, kurie atskiria skirtingas krabų lazdelių rūšis. Krabų lazdelės skiriasi atspalviu, dydžiu, forma ir surimio kiekiu. Krabų lazdeles galima valgyti kaip užkandį arba naudoti kaip ingredientą, ruošiant salotas ar karštus patiekalus.

4 3

26

2

1

1 / Šaltai rūkytų tunų filė „Viči“ Rūkyti tunai yra išskirtinio ir išraiškingo skonio, kuris skiriasi nuo įprastos žuvies. Dėl šios priežasties prancūzai rūkytus tunus kartais linkę vadinti jūros jautiena.

2 / Krabų lazdelių asorti su mažo riebumo majonezo padažu Vos per kelias minutes galite paruošti puikių karštų patiekalų, sriubų, užkandėlių ar salotų.

170 g - 398 Eur 1 kg - 2341 Eur

330 g - 338 Eur 1 kg - 1024 Eur

3 / Šaltai rūkyta laukinių lašišų filė, pjaustyta „Viči“ Laukinės gamtos produktas, pagardintas tik druska ir natūralaus lietuviško alksnio dūmo suformuotu poskoniu. 100 g - 399 Eur 1 kg - 3990 Eur

4 / Šaltai rūkytų kuprių filė lazdelės Kuprių filė galite patiekti kaip užkandį arba pagardinti salotas. Gardu su konservuotomis daržovėmis, sūdytais riešutais ir džiovintais vaisiais. 120 g - 328 Eur 1 kg - 2733 Eur


27

D E K O R O

I D Ė J O S

Nr. 1 Rankų darbo atvirutės Jums reikės: mėgstamų spalvų storesnio popieriaus ir guašo, pieštuko plokščiu apvaliu galu, eglės šakelės, purškiamo sniego, žirklių, klijų. Gaminame: Iš popieriaus išsikirpę norimo dydžio stačiakampį, pieštuko galą įmerkiame į dažus ir sutaškuojame visą jo paviršių. Palaukiame, kol išdžius. Sukerpame eglės šakelę į kelias skirtingo dydžio dalis, papurškiame dirbtiniu sniegu, o tada horizontaliai užklijuojame jas nuo mažiausios iki didžiausios. Kamieno vietoje vertikaliai užklijuojame kelis spygliukus.


Gero apetito! Ikrai – tai delikatesas visame pasaulyje siejamas su gerove ir klestėjimu. Šis vertingas produktas ruošiamas labai atsargiai, neapkraunant prieskoniais, bet išsaugant jūros suteiktą sūrumą. Gamintojai įsitikinę, kad šis produktas turi lepinti ne tik gomurį, bet ir akis, todėl naudojami tik nepažeisti, didžiausi ir žvilgantys ikrai.

3

2

1

28

4

5

1 / Lašišinių žuvų (kuprių) ikrai Švelnaus skonio, mažesnio sūrumo ikrai – tikras švenčių delikatesas. 100 g - 799 Eur 1 kg - 7990 Eur

2 / Raudonieji upėtakių ikrai Per šias šventes pasimėgaukite prabangiu ir rafinuotu užkandžiu. 100 g - 699 Eur 1 kg - 6990 Eur

3 / Lašišinių žuvų (ketų) ikrai Šventinių užkandžių stalo žvaigždė – sūroki, pikantiško skonio ikrai.

4 / Juodieji eršketų ikrai „Golden line“ Ypatingas delikatesas, kuriuo mėgaujasi ne tik gurmanai, bet ir tradicinio skonio mėgėjai.

5 / Juodieji eršketų ikrai „Platinum line“ Šie ikrai smulkesni ir kietesni, itin ryškaus specifinio skonio bei aromato.

100 g - 899 Eur 1 kg - 8990 Eur

50 g - 2999 Eur 1 kg - 59980 Eur

50 g - 5999 Eur 1 kg - 119980 Eur


29

Nr. 2

D E K O R O

I D Ė J O S

Kalėdinio stalo serviravimas Jums reikės: didelių kvadratinių žalios spalvos servetėlių. Lankstome: išskleidžiame servetėlę ir perlenkite ją pusiau, kad gautume stačiakampio formą. Tuomet perlenkiame dar kartą, gaudami kvadratą. Jį pasukame taip, kad kampai būtų nukreipti į viršų, apačią, kairę ir dešinę. Į viršų po vieną atlenkiame servetėlės sluoksnius taip, kad kiekvienas kraštas būtų šiek tiek žemiau nei esantis prieš jį. Apverčiame servetėlę. Į vidurį lenkiame kairį ir dešinį kraštus, suformuodami deimanto formą. Dar kartą apverčiame servetėlę. Viršutinio sluoksnio kampą atlenkiame iki eglutės viršūnės. Tada atlenkiame esantį žemiau, o jo kampą paslepiame po viršutinio sluoksnio briauna. Veiksmą kartojame su kitais sluoksniais. Eglutę papuoškite norimais dekoro elementais.


Saldžioms akimirkoms Vėjyje šokančios snaigės, mirguliuojančios šventinės lemputės ir linksmas svečių šurmulys. Nusišypsokite, atsipjaukite torto gabalėlį ir pasidžiaukite akimirka. Juk kas gali būti šventiškiau už elegantiškai pasipuošusį desertą. Leiskite šakutei susmigti į minkštutėlį biskvitą ir lūpomis nubučiuoti saldų kremą. Taip, tai – Kalėdos!

4

2

30

3 1

1 / Tortas „Braškės kokosų sniege“ Pasakiškos išvaizdos, gaivus tortas patiks lengvų desertų mėgėjams. 1 kg - 849 Eur

2 / Tortas „Juodoji orchidėja“ Sukurtas saldumynų mėgėjams. Patikėkite, saldus kremas tiesiog tirpsta burnoje. 1 kg - 898 Eur

3 / Jogurtinis citrininis tortas Žiemiškos gaivos įkvėptas desertas tiks ir šventiniams pusryčiams ir nuodėmingai vakarienei. 1 kg - 598 Eur

4 / Tortas su pasiflorų ir grietinėlės kremu „Linksmos Kalėdos“ Neskanių tortų nebūna, tačiau šis prabangaus skonio desertas nukautuos net didžiausius skeptikus. 1 kg - 998 Eur


Ypatingam susitikimui Desertinis šaukštelis ar valgomasis šaukštas? Tokia dilema laukia ne vieno smaližiaus išvydus pasakiškus MAXIMOS meistrų sukurtus desertus. Purūs, saldūs ir viliojantys – nusišypsoti privers ne tik jus, bet ir užsukusius svečius.

5

3

1

6

2

31

4

1 / Pyragaitis su lazdyno riešutų ir kakavos kremu Pyragaitis tiesiog sukurtas mėgautis su karšta kava.

2 / Pyragaitis su sūrio ir mandarinų kremu Kalėdų simbolis – mandarinai!

3 / Pyragaitis „Crème brulle“ su rausvųjų apelsinų kremu Nuostabus skonių žaismas.

4 / Saldukinis kokosinis pyragaitis Purus, minkštas ir kvapnus desertas kaip tik Jums.

88 g - 099 Eur 1 kg - 1125 Eur

110 g - 099 Eur 1 kg - 900 Eur

96 g - 099 Eur 1 kg - 1031 Eur

65 g - 045 Eur 1 kg - 692 Eur

5 / Traškus desertas su vanilinio skonio kremu Subtilus desertas.

6 / Gaivus desertas su aviečių želė Tiems, kas vis dar nežino, kuo nustebinti svečius.

88 g - 084 Eur 1 kg - 955 Eur

110 g - 075 Eur 1 kg - 682 Eur


Tradicijų saugotojai Ar įsivaizduojate šventes be dar vaikystėje pamėgtų Kūčių ir Kalėdų kepinių: taip maloniai traškančio vyniotinio su aguonomis, it ką tik iškritęs sniegas purių pyragų su saldžiais vaisiais ir konditerių pasididžiavimo – aikštingojo dešimtalapio. Specialiai šventėms sukurti gardėsiai MAXIMOS meistrų kepami kiekvieną dieną, todėl ragaukite drąsiai – jų tikrai nepritrūks.

4

2

1

32

3

1 / Šventinis aguonų vyniotinis Kalėdų klasika atgimsta naujai. Šlapias ir minkštutėlis aguonų pyragas nukels į vaikystę. 1 kg - 697 Eur

2 / Pyragas su vaisiniu raugu ir abrikosų džemu Paragavę suprasite, kad ne tik tortai puošia šventinį stalą. 370 g - 187 Eur 1 kg - 505 Eur

3 / Pyragas su slyvomis Labai švelnaus ir malonaus skonio pyragas. 320 g - 208 Eur 1 kg - 650 Eur

4 / Pyragas „Dešimtlapis“ Neapsakomas gardumynas. Pasiruoškite karštos kavos ar arbatos puodelį ir pasinerkite į skonių kelionę. 1 kg - 775 Eur


33

R E C E P TA S

Moliūgų kisielius Jums reikės: 500 g moliūgų 500 ml pieno 2 v. š. cukraus 1 v. š. imbiero 1 a. š. vanilinio cukraus 1 žiupsnelio druskos 1 v. š. krakmolo Moliūgą sutriname smulkia tarka ar elektriniu trintuvu. Užverdame pieną. Šaltame vandenyje išmaišome krakmolą ir supilame į verdančio vandens stiklinę. Gerai išmaišome. Į pieną suberiame trintą moliūgą, cukrų, imbierą, druską ir verdame, kol masė taps vientisa. Supilame krakmolą ir gerai išmaišome. Išvirusį kisielių supilstome į indelius ir paliekame atvėsti.


Užgimusios Italijoje „Bonta di Puglia“ naudoja vienas populiariausių alyvuogių, kurios pradėtos auginti Italijoje maždaug 1400 m. Alyvuogių panaudojimo galimybėms nėra ribų: naudokite kaip pagardą prie įvairių sūrių ar ruoškite šventinius patiekalus. Be abejo, iš alyvuogių galima gaminti įvairius užkandžius arba pačias alyvuoges patiekti kaip užkandį, jas įdarant, papildomai marinuojant ar ragaujant tokias, kokios yra.

4

3

34

1

2

1 / Juodosios alyvuogės Puikus užkandis ir įvairiausių salotų ingredientas. 1,5 kg - 1399 Eur 1 kg gr. masės - 1473 Eur

2 / Didžiosios žalios alyvuogės Alyvuogės – nuostabus ingredientas ruošiant ne tik šaltus, bet ir karštus patiekalus. 1,5 kg - 1399 Eur 1 kg gr. masės - 1473 Eur

3 / Alyvuogių mišinys Kai neišsirenkate, kokių alyvuogių norite šiandien – rinkitės visą jų gausą. 1,5 kg - 1399 Eur 1 kg gr. masės - 1473 Eur

4 / Saulėje džiovinti pomidorai Nuostabus salotų, karštų sumuštinių, įdarų ir keptų sūrių partneris. 1,5 kg - 1399 Eur 1 kg gr. masės - 1473 Eur


Tarsi ką tik išspaustas Viskas prasidėjo dar 1888 metais, kai klestinti Barbera šeima nutarė įkurti naują dvarą. Jame šeimos galva, temperamentingasis Lorenco Barbera, ir jo brolis Vincento įkūrė ūkį, kuriame augino alyvuoges ir citrusinius vaisius. Jiems sekėsi aliejaus gamyba, todėl netrukus pradėjo bendradarbiauti su galinga Florio šeima ir įkūrė bendrovę „Oleifici Siciliani“. Tuomet prasidėjo ilga ir sėkmės lydima kokybiško, visame pasaulyje garsaus Sicilijos aliejaus istorija.

2

3

35

1

1 / Ekologiškas ypač tyras alyvuogių aliejus „Lorenzo N° 1“ Aliejus paskleidžia šviežių vaisių aromatą ir suteikia malonų migdolų poskonį. Tinka sriuboms, raudonos mėsos ir daržovių patiekalams ruošti. 500 ml - 1999 Eur 1 l - 3998 Eur

2 / Ekologiškas ypač tyras alyvuogių aliejus „Lorenzo N° 3“ Aliejus turi šiek tiek saldumo, todėl puikiai tinka su žuvimi, šviežiais sūriais, vaisiais ir daržovėmis. 500 ml - 1999 Eur 1 l - 3998 Eur

3 / Ypač tyras alyvuogių aliejus „Lorenzo N° 5“ Intensyvaus saldaus aromato, pikantiško skonio aliejus – geriausias konditerio ir jūros gėrybių mėgėjo virtuvės partneris. 500 ml - 1999 Eur 1 l - 3998 Eur


6

4

9

5

3

8

36

2

1 7

10

1 / Kietasis sūris „Roche d'Argental“

2 / Pelėsinis sūris „Brebis d'Argental“

1 kg - 1798 Eur

150 g - 459 Eur 1 kg - 3060 Eur

3 / Pelėsinis sūris „Delice d'Argental Bbois“

4 / Pelėsinis sūris „Gres truffes fd boite“

200 g - 459 Eur 1 kg - 2295 Eur

125 g - 569 Eur 1 kg - 4552 Eur

5 / Pelėsinis sūris „FdB confitbeaujo“ 125 g - 459 Eur 1 kg - 3672 Eur

6 / Pelėsinis sūris „Champagne fd boite“

7 / Kietasis sūris „Cheddar d'Argental Truffe“

8 / Sūris su šokoladu ir apelsinais „Wensleydale“

125 g - 499 Eur 1 kg - 3992 Eur

1 kg - 2559 Eur

1 kg - 1489 Eur


Vertingas pasakojimas Kiekvienas sūris pasakoja savo istoriją: kur ganėsi karvės ir avys, iš kokio pieno ir grietinėlės jis buvo sukurtas, kur brendo ir kaip gardinamas buvo. Skirtingos tekstūros, skoniai ir aromatai byloja apie skirtingas jų patirtis. Ragaukite sūrių ir atraskite jų istoriją.

11

37

12

13

9 / Kietasis sūris „Caciocavallo vinaccia“

10 / Airišas sūris su degtine ir mėlynėmis

11 / Kietasis avių pieno sūris „Il pistac di“

12 / Kietasis avių pieno sūris „Il roncione“

13 / Kietasis sūris „Fior d'Arancio“

1 kg - 1998 Eur

1 kg - 1898 Eur

1 kg - 1998 Eur

1 kg - 2398 Eur

1 kg - 2699 Eur


Istorijos subrandinti Jorkšyro pasididžiavimas – sūris užkariavęs pasaulį! Puoselėjantys paveldą ir vertinantys savo kilmę gamintojai didžiuojasi išsaugoję sūrių gamybos tradicijas. „Wensleydale“ sūris pasiekė ir MAXIMOS lentynas, todėl šventinių užkandžių stalą galėsite papuošti dailiai byrančiais ir burnoje tiesiog tirpstančiais sūriais.

1

38

2

3

1 / Čederio sūris su spanguolėmis „Wensleydale“ Kreminis, šiek tiek trapus su subtiliu sultingų spanguolių skoniu.

2 / Čederio sūris su abrikosais „Wensleydale“ Puikiai subalansuotas skonis: riebi grietinėlė ir saldūs abrikosai.

3 / Čederio sūris su imbierais „Wensleydale“ Šventiniai skonis sušildys Jūsų gomurį. Kreminė tekstūra puikiai dera su ryškiu imbiero prieskoniu.

200 g - 428 Eur 1 kg - 2140 Eur

200 g - 428 Eur 1 kg - 2140 Eur

200 g - 428 Eur 1 kg - 2140 Eur


Desertų magija Kalėdos – stebuklų metas. Tik per šventes galime atrasti nuostabių ir netikėtų derinių: pasaulyje populiariausi šokoladukai virsta gardžiausiais kokteiliais, o aksominiai jogurtais stebina klasikinių žiemos švenčių receptų skoniais. Paragaukite ir pasiruoškite būti sužavėti. 4 3

2

39

1

7

8

5

1 / Pieno gėrimas „Twix“

2 / Pieno gėrimas „Skittles“

3 / Pieno gėrimas „Bounty“

4 / Pieno gėrimas „Snickers“

350 ml - 199 Eur 1 l - 569 Eur

350 ml - 199 Eur 1 l - 569 Eur

350 ml - 199 Eur 1 l - 569 Eur

1 l - 569 Eur

350 ml - 199 Eur

6

5 / Jogurtas su migdoliniu biskvitu „Almighurt“

6 / Jogurtas su vaniliniais sausainiais „Almighurt“

150 g - 049 Eur 1 kg - 327 Eur

150 g - 049 Eur 1 kg - 327 Eur

7 / Jogurtas su marcipanais „Almighurt“ 150 g - 049 Eur 1 kg - 327 Eur

8 / Jogurtas su keptais obuoliais „Almighurt“ 150 g - 049 Eur 1 kg - 327 Eur


40

Nr. 3

Kalėdų vainikas

D E K O R O

I D Ė J O S

Jums reikės: baltų dažų, teptuko, seno laikraščio ar žurnalo, tikros ar dirbtinės eglės, pušies ar tujos šakų, karštų klijų arba plonos vielutės, žirklių, balto arba sidabrinio kaspino, kankorėžių (tinka ir džiovinti vaisiai, uogos, cinamono lazdelės), kalėdinių žaislų ir kitų papuošimų. Gaminame: ant seno laikraščio ar žurnalo dedame pasirinktas šakeles. Vielute ar karštais klijais po vieną jungiame šakeles taip, kad susidarytų apskritimas. Ant viršaus rišame ar klijuojame dar vieną spygliuočių sluoksnį. Vainiką atsargiai apsukame kaspinu, o nukirptą galą pritvirtiname vainiko nugarėlėje. Ant popieriaus išdėliojame pasirinktus puošimo elementus, nudažome baltai ir paliekame išdžiūti. Tada po vieną tvirtiname ant vainiko. Kalėdų vainikas neturėtų būti perkrautas dekoracijomis, todėl tarp jų paliekame gan didelius tarpus. Jei pasirinktas platus kaspinas, vainiką galime papuošti dailiai surištu kaspinėliu.


Nr. 4

Kalėdinė paukščių lesyklėlė

D E K O R O

I D Ė J O S

Jums reikės: 4 puodelių paukščių lesalo, 3/4 puodelio miltų, 1/2 puodelio vandens, 1 v. š. želatinos, 3 v. š. šiaudelių, stipraus storo siūlo ar vielutės. Gaminame: dideliame dubenyje iki vientisos masės sumaišome miltus, vandenį, sirupą ir želatiną. Po truputį beriame paukščių lesalą ir maišome, kol jis visiškai pasidengs lipnia mase. Ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos išdėliojame sausainių formeles. Šaukštu į jas dedame paukščių lesalą ir gerai jį suspaudžiame. Šiaudelius sukarpome į 4 lygias dalis ir įkišame į sausainių formeles, padarydami vietos skylutėms, pro kurias versime siūlą. Paliekame džiūti 3–4 val. Tuomet atsargiai nuimame formeles ir ištraukiame šiaudelius. Paliekame dar 12–24 val. Per skylutes perveriame siūlą ir tvirtai užrišame. Paukščių skanėstais lyg kalėdiniais žaislais galime papuošti medžius, eglutes, krūmus, turėklus ar net tvorą.

41


Pekaninių pinijų pyragas

R E C E P TA S

42

Jums reikės: 1/2 puodelio sviesto 2 puodelių miltų 2 puodelių rudojo cukraus 2/3 puodelio pieno 3/4 puodelio pekaninių karijų ar migdolų miltų 2 puodelių pekaninių karijų 3 kiaušinių 3 a. š. kepimo miltelių 1 a. š. vanilės ekstrakto Kambario temperatūros sviestą išsukame su cukrumi iki vientisos masės. Atskiriame kiaušinių trynius ir baltymus. Trynius išplakame ir sumaišome su sviestu. Tada atsargiai įmaišome sausus ingredientus. Į gautą masę po truputį pildami atsargiai įmaišome pieną. Įpilame vanilę ir suberiame smulkintus riešutus. Standžiai išplakame kiaušinių baltymus ir įmaišome juos į tešlą. Kepame iki 180 ºC įkaitintoje orkaitėje apie 45 min.


Kalėdų meistrai

4

Kalėdas pasitinkame su žaismingais skanėstais! Išbandykite „Malsenos“ miltų mišinius sausainiams, dvelkiantiems vaikyste, kai avižiniai ir sviestiniai gardėsiai mūsų veiduose nupiešdavo didžiausią šypseną. O šventiniams tortams, pyragams ir keksiukams suteikite išskirtinę išvaizdą, papuošę neįtikėtinai spalvingomis ir mielomis dekoracijomis.

3

2

1

43

5

6

1 / Cukrinė dekoracija „Kalėdinė gėlė“ Rankų darbo kalėdinė gėlė tortams ir keksiukams.

2 / Cukrinė dekoracija „Kalėdiniai bugienio lapeliai“ Išskirtiniai papuošimai Jūsų šventiniam stalui.

3 / Cukrinė dekoracija „Kalėdinės kepurėlės“ Savo gardėsiui suteikite šventinį rūbą.

4 / Cukrinė dekoracija „Kalėdų rinkinys“ Kiekvienas saldėsis – tai šventė.

23 g - 298 Eur 1 kg - 12957 Eur

38 g - 298 Eur 1 kg - 7842 Eur

26 g - 298 Eur 1 kg - 11462 Eur

54 g - 298 Eur 1 kg - 5519 Eur

5 / Mišinys sviestiniams sausainiams „Malsena“ Trapiais naminiais sausainiais pasimėgauti ar jais užklydusius svečius pavaišinti galėsite per mažiau nei 15 min.

6 / Mišinys avižiniams sausainiams „Malsena“ Vaikystėje pamėgtais sausainiais galėsite mėgautis kasdien ir be jokio vargo.

350 g - 159 Eur 1 kg - 454 Eur

400 g - 139 Eur 1 kg - 348 Eur


Žaismingi saldėsiai Jei šie neįtikėtinai mieli gardėsiai neprivers sužibėti mažylių akių, tikriausiai jų Kalėdas pavogė Grinčas! Saldūs ir žavingi skanėstai – puiki dovana. Tik atsargiai, sunku ne tik išsirinkti, bet ir pačiam neparagauti dailiai supakuotų gardėsių. 1

44 5

4

2

3

1 / Kalėdų saldainiai „Fizzy“ su elniu Žaismingi saldainiai puiki dovana keliaujant aplankyti mažųjų.

2 / Kalėdų saldainiai „Fizzy“ su šuniuku Sukurti vaikams, tačiau labai patinka ir suaugusiems.

80 g - 1598 Eur 1 kg - 19975 Eur

135 g - 1788 Eur 1 kg - 13244 Eur

3 / Kalėdų saldainių rinkinys „Racing car“ Išdykusiai skanūs saldainiai.

4 / Kalėdų saldainių rinkinys „Loco truck“ Vieno paragavus, norėsis dar ir dar.

5 / Kalėdų dovanėlė „Elnias“ Žaislas visada pradžiugins vaikus.

55 g - 597 Eur 1 kg - 10855 Eur

55 g - 597 Eur 1 kg - 10855 Eur

40 g - 1554 Eur 1 kg - 38850 Eur


7

1

45

6

3

4

2

5

1 / Zefyras „Sniego senis“ Linksmas gardėsis pakels nuotaiką net didžiausiam surūgeliui. 65 g - 137 Eur 1 kg - 2108 Eur

2 / Zefyrinis „Kalėdų keksiukas“ Baltas ir purus zefyras puikiai tiks su dar garuojančia kakava.

3 / Zefyrinis „Kalėdų tortas“ Minkštutis zefyras primena vaikystę ir gomuryje paskleidžia saldumą.

40 g - 158 Eur 1 kg - 3950 Eur

105 g - 298 Eur 1 kg - 2838 Eur

4 / Zefyriniai „Kalėdų žaisliukai“ Ne tik be galo gardūs, bet ir nepaprastai mieli. 70 g - 128 Eur 1 kg - 1829 Eur

5 / Zefyrinis „Kalėdų tortas“ Neįprastas, žaismingos išvaizdos tortas. 190 g - 227 Eur 1 kg - 1195 Eur

6 / Ledinukas „Mega Christmas“ Gardi dovana mažiesiems.

7 / Šokoladinių saldainių rinkinys „Sorini“ Pradžiuginsite ir didelius, ir mažus.

80 g - 208 Eur 1 kg - 2600 Eur

450 g - 857 Eur 1 kg - 1904 Eur


Geriau nei gerai! Vau! Va čia tai saldainių rinkinys. Ieškote dovanos tikram smaližiui? Turime Jums puikų pasiūlymą! Nuostabūs saldainiai ir neįtikėtinai didelės pakuotės tikrai pelnys geriausios dovanos titulą.

46

1

2

1 / Saldainių rinkinys „Lambertz domino“ Trapus šokolado glaistas pavergs Jūsų širdį nuo pat pirmojo kąsnio.

2 / Saldainių rinkinys „Stuhmer“ Dar pirštuose pradedantis tirpti šokoladas nepalieka abejingų.

1250 g - 1198 Eur 1 kg - 958 Eur

510 g - 1398 Eur 1 kg - 2741 Eur


5

47

4 3

3 / Saldainių rinkinys „Lambertz XXL big size“ Geriau nei advento kalendorius! Net 90 cm ilgio pakuotė suteiks ne vieną džiaugsmo akimirką.

4 / Juodojo šokolado saldainių rinkinys „Stuhmer“ Sodrus juodasis šokoladas puikiai atskleidžia įvairių įdarų skonius.

1 kg - 1298 Eur

170 g - 498 Eur 1 kg - 2929 Eur

5 / Pieninio šokolado saldainių rinkinys „Stuhmer“ Kiekvienas saldainis kaskart Jums dovanoja mažą šventę. 170 g - 498 Eur 1 kg - 2929 Eur


Traškus džiaugsmas Tikri saldaus stalo ekspertai Jums parengė saldėsių kolekciją, kuri praskaidrins Jūsų dieną ir papuoš šventinį stalą. Gardėsiai „Forum“ patvirtina auksinę taisyklę, kad genialumas slypi paprastume. Profesionaliai paruošta tešla, tobulas trapumas ir gardus šokoladas sukuria saldėsius, kuriems neatsispiria net išrankiausieji.

5

1

2

48

4

3

1 / Sausainiai su kakava „Duo oublies“ Trapus sausainis ir burnoje tirpstantis šokoladas – duetas, kuris nuginkluoja kiekvieną. 125 g - 142 Eur 1 kg - 1136 Eur

2 / Sausainių rinkinys „Biscuit selection“ Viena pakuotė – daugybė gardžių sausainių. 200 g - 278 Eur 1 kg - 1390 Eur

3 / Sausainiai su vanilės skonio kremu „Speculoos choc o-creme“ Plonytį sausainį su grietinėle viduryje puošia saldus šokoladas.

4 / Šokoladiniai sausainiai „Chocolates“ Paragavus šių sausainių nekils abejonių – šventės jau čia.

5 / Šokoladiniai sviestiniai vafliai „Choco wafers“ Vaflis ir šokoladas! Kas gali būti geriau?

140 g - 188 Eur 1 kg - 1343 Eur

100 g - 188 Eur 1 kg - 1880 Eur

110 g - 188 Eur 1 kg - 1709 Eur


Kvapų pasaka Lauke skruostus bučiuojant šaltukui, namuose juos glamonėja karšto gėrimo garai. Nesvarbu, esate užkietėjęs kavos mylėtojas ar mieliau renkatės aromatingą arbatą, MAXIMOJE tikrai išsirinksite mėgstamiausią skonį. Siūlome Jums didžiulį specialiai Kalėdoms sukurtų arbatų ir kavų asortimentą.

3

49 2

1

5

4

1 / Šventinė kava „3 stebuklų kava“ Riboto tiražo šventinėje kavoje jausite duonos, riešutų poskonius, užuosite juodąjį šokoladą. 250 g - 495 Eur 1 kg - 1980 Eur

2 / Malta kava „Aroma Gold christmas edition“ Nudžiuginkite savo artimuosius subalansuoto skonio kava, kurios skirtingos pupelės skrudinamos atskirai, itin lėtai ir tolygiai. 500 g - 544 Eur 1 kg - 1088 Eur

3 / Arbata GEROVĖ „Karštas vynas“ Cinamono, kardamono, gvazdikėlių skonių ir kvapų puokštė nukels Jus į švenčių sūkurį.

4 / Kalėdinė juodoji arbata su cukrinėmis eglutėmis „Etno“ Pasilepinkite patys ar nustebinkite mylimą žmogų.

300 g - 238 Eur 1 kg - 793 Eur

23 g - 188 Eur 1 kg - 8174 Eur

5 / Kalėdinis arbatų ir medaus rinkinys „Etno“ Natūralių žolelių arbatų, ruošiamų pagal ilgaamžę lietuviškos arbatos tradiciją, ir natūralaus bičių medaus, surinkto Lietuvoje, rinkinys taps rūpestinga dovana artimiesiems. 145 g - 498 Eur 1 kg - 3434 Eur


Linkėjimai iš Rytų 2

„Borna“ – visame Irane gerai žinomi gamintojai, jau du dešimtmečius tiekiantys gardžiausias datules, riešutus ir džiovintus vaisius. Bendrovė savo procesuose nenaudojanti jokių cheminių priedų, todėl siūlo saugius, natūralius ir puikaus skonio produktus. Ekspertai „Borna“ meistriškai paruošia ypatingus gardėsius, kurie yra kupini vaisių energijos ir supakuoti į dailias dėžutes išsaugo išskirtines produktų savybes, aromatus bei skonius.

1

4

50

3

1 / Džiovintos datulės „Borna“ Datulės puikiai malšina alkio jausmą, todėl galite jas rinktis kaip užkandį tarp valgių. 500 g - 298 Eur 1 kg - 596 Eur

2 / Džiovintų datulių, įdarytų riešutais, rinkinys „Borna“ Datulės – sveikesnė alternatyva saldumynams. Išbandykite ruošdami desertus ir kokteilius. 330 g - 698 Eur 1 kg - 2115 Eur

3 / Rinkinys su gliaudykle „Šventinis“ Rinkinyje rasite viską, ko reikia artimiesiems ir svečiams nustebinti ar padovanoti. 1570 g - 2499 Eur 1 kg - 1592 Eur

4 / Datulių triufeliai „Borna“ Skanėstas pasižymi minkšta tekstūra, stipriu skoniu ir švelniu saldumu. 480 g - 798 Eur 1 kg - 1663 Eur


Sukurti patirties „Basilur“ įmonė buvo įkurta patyrusios ir ambicingos komandos, kurios tikslas – tiekti išskirtinio skonio ir aromato arbatas. Kiekvieną pakuotę puošia būtent jai sukurtas pavadinimas ir piešinys, atspindintis joje slypintį skonį. Aukščiausios kokybės arbata, maišoma su nuostabiais įvairių skonių vaisiais ir prieskoninėmis žolelėmis, dovanoja gaivias arbatos gėrimo patirtis.

1

2

51

5

3

1 / Juodoji arbata „Frosty night“ Puodelyje atsiskleidžia erškėtuogių, vanilės ir migdolų skonių natos. 100 g - 498 Eur 1 kg - 4980 Eur

4

2 / Juodoji arbata „Frosty day“ Arbatoje susijungia mangų saldumas ir spanguolių rūgštelė.

3 / Juodoji arbata „Frosty evening“ Arbata paskleidžia apelsinų ir mandarinų aromatą.

100 g - 498 Eur 1 kg - 4980 Eur

100 g - 498 Eur 1 kg - 4980 Eur

4 / Juodoji arbata „Frosty morning“ Stipri, todėl puikiai tinka su pienu. 100 g - 498 Eur 1 kg - 4980 Eur

5 / Arbatų rinkinys „Oriental assorti“ Žalioji ir juodoji arbatos supakuotos atskiruose folijos maišeliuose, todėl išsaugo stiprų skonį ir kvapą. 115 g - 698 Eur 1 kg - 6070 Eur


Saulės porcija visai šeimai „Rauch“ kompanija įkurta 1919 m. Šiuo metu yra valdoma ketvirtosios šeimos kartos. Iš nedidelio šeimos verslo ji išaugo į didžiausią sulčių gamintoją Austrijoje ir dėl savo gaminamų sulčių bei šaltųjų arbatų tapo plačiai žinoma visame pasaulyje. Šiuo metu „Rauch“ produkcijos galima nusipirkti daugiau nei 90 pasaulio šalių.

3

1

2

52

1 / Spanguolių nektaras „Happy day“ Kas šventiniam rytui gali tikti labiau nei karalienės spanguolės?

2 / Ananasų ir kokosų sulčių gėrimas „Happy day“ Šiame gėrime susijungia prinokusių vaisių gaiva ir saldumas.

3 / Ananasų sultys „Happy day“ Dieną pradėkite gardžių sulčių stikline. Saldūs ananasai nustebina malonia rūgštele.

1 l - 202 Eur

1 l - 202 Eur

1 l - 173 Eur


Tyrumas, sukurtas šalčio Sveikai gyventi paprasta! Ar žinojote, kad nuo šiol galima mėgautis pačiu tyriausiu vandeniu be didelių pastangų? Anksčiau tik saujelė sveikos gyvensenos entuziastų gerdavo ledo tirpsmo vandenį, o unikaliu vandeniu „Melt Water“ galite mėgautis ir Jūs. „Melt Water“ – tai tikras ledo tirpsmo vanduo, pagamintas Lietuvoje ir pripažintas pasaulyje! „Melt Water“ yra išgaunamas naudojant unikalią technologiją, kuri atkartoja ledynų formavimąsi ir tirpsmą. 5

6 7

4

53

4 / Negazuotas stalo vanduo „Melt water“ Tikras ledo tirpsmo vanduo, pagamintas Lietuvoje ir pripažintas pasaulyje! 500 ml - 129 Eur 1 l - 258 Eur

5 / Negazuotas stalo vanduo „Melt water“ Atsigaivinkite vandeniu, išgrynintu šalčiu. 1,5 l - 149 Eur 1 l - 099 Eur

6 / Gazuotas stalo vanduo „Melt water“ Švelniai gazuotas, mažos mineralizacijos vanduo tonizuoja ir atgaivina.

7 / Gazuotas stalo vanduo „Melt water“ Šis vanduo neapsunkina organizmo, todėl juo mėgautis galite kasdien.

500 ml - 129 Eur 1 l - 258 Eur

1,5 l - 149 Eur 1 l - 099 Eur


Aromatų pasaka „Skonis ir kvapas“ kviečia atrasti tradicijas, produktus, kultūras. Kurti savo ritualus, Jums brangias tradicijas ir jas puoselėti. Juk kiekvieno istorija – išskirtinė, kartu patirtos akimirkos – neįkainojamos. Kiekviena šventinė pakuotė sukurta atspindėti Jūsų istoriją, puoselėti Jūsų tradicijas, kurti savitus ritualus.

4

5

3

54

1

1 / Dovaninis rinkinys „Draugų vakaras“ Vaisių ir juodosios arbatos mišinys – puiki dovana artimajam. 180 g - 498 Eur 1 kg - 2767 Eur

2

2 / Dovaninis rinkinys „Šildanti dovana“ Juodoji ir baltoji arbatos bei rankomis gaminti sausainiai ir glazūruotas imbieras. 1 vnt. - 949 Eur

3 / Šventinis arbatų rinkinys „Žiemos vakaras“ Raudonoji arbata be kofeino ir klasikinė juodoji arbata kutens nosį saldžiais aromatais. 1 vnt. - 579 Eur

4 / Šventinių arbatų rinkinys „Jaukumas“ Ypatingą aromatą namuose paskleis baltųjų ir žaliųjų arbatų mišiniai. 130 g - 498 Eur 1 kg - 3831 Eur

5 / Šventinis arbatos rinkinys „Mamos pasaka“ Kalėdinę nuotaiką kurs raudonoji arbata su apelsinų ir pankolių gabaliukais bei obuolių pyragu kvepianti juodoji arbata. 150 g - 498 Eur 1 kg - 3320 Eur


55

Nr. 5

Advento kalendorius

D E K O R O

I D Ė J O S

Jums reikės: 4 vnt. skirtingų raštų nepermatomo dovanų popieriaus, liniuotės, žirklių, klijų, skirtingų rūšių saldainių ar kitų smulkių dovanėlių, didelio krepšio ar kartoninės dėžės, kalėdinės girliandos, ryškaus flomasterio. Gaminame: ant kiekvienos rūšies popieriaus nusibrėžiame po 6 kvadratus, kurių kraštinės ilgis 15 cm. Ant visų kvadratų, rašto pusėje, užrašome po skaičių nuo 1 iki 24. Iškerpame kvadratus ir iš kiekvieno formuojame piltuvėlio formą – dvi gretutines kraštines lenkiame vieną prie kitos, kol jos šiek tiek padengia viena kitą. Tuomet suklijuojame. Kai turime 24 piltuvėlius, juos pripildome saldainiais ar kitomis pasirinktomis dovanėlėmis. Kiekvieno įpakavimo viršuje esantį snapelį užlenkiame ir užklijuojame, taip sandariai uždarydami dovanėles. Dovanas sudedame į krepšį ar kartoninę dėžę ir ją dekoruojame girlianda.


Kalėdos ne Kalėdos be sniego, dovanų ir… lūžtančio vaišių stalo! 56

Belaukiant Kalėdų visi stengiamės padaryti tai, ką mokame geriausio. Todėl šiais metais su didžiausiais Lietuvos gamintojais šventėms ruošiamės iš anksto: ypatingi sūriai jau brandinami lentynose, verda šventiniai padažai, uogienės pilstomos į dailius stiklainius, skrudinamos aromatingiausios kavos pupelės ir pakuojamos arbatos, sušildysiančios net žvarbiausią dieną, riešutai su džiovintais vaisiais apsivelka specialiai šioms Kalėdoms sukurtus glaistus, o mėsa ir žuvis įgauna klasiškus skonius. Šventiškai nusiteikę ir MAXIMOS meistrai. Išlavinti skoniai ir miklios profesionalų rankos nepaprastoms šventėms ruošia jų vertus patiekalus ir desertus. Pažadame, jie sužavės ne tik aukščiausios kokybės ingredientais ir nuostabiais skoniais, bet ir išskirtine išvaizda bei pakuotėmis. Ir visi šie produktai kuriami nepaprastoms Jūsų šventėms. O kol MAXIMOS meistrai ir didžiausi Lietuvos gamintojai ruošia išskirtinį asortimentą Jūsų šventiniam stalui, Mantas Jankavičius kuria naują kalėdinę dainą, kuria pasveikins su artėjančiomis šventėmis. Drauge kuriame tikras Kalėdų Kalėdas!


Dovanų dėžutės Pirkite 3 Kalėdų Kalėdos prekes ir įsigykite vieną iš dviejų dovanų dėžučių vos už 1 centą!*

57

* Asortimento prekės pažymėtos specialu „Kalėdų Kalėdos“ ženkliuku. Pasiūlymas negalioja perkant alkoholinius gėrimus.


Šokolado burtai Vuolia! Pristatome Jums tikrus MAXIMOS meistrų šedevrus. Pamačius juos sužiba akys, pjaunant – sutraška šokoladas, dedant gabalėlį – pasklinda nepakartojamas aromatas, o paragavus – atima žadą.

2

58

1

1 / Šokoladinio skonio tortas su maskarponės sūriu Maskarponės sūris sužavi savo kremine tekstūra, o šokoladas nukautuoja švelniai tirpdamas burnoje. 1 kg - 898 Eur

2 / Tortas su raudonųjų uogų tyrės grietininiu kremu Minkštutėlį biskvitą apgaubia aromatingas raudonųjų uogų kremas. 1 kg - 698 Eur


Šventės receptas Laukiamiausioms metų šventėms – skaniausi patiekalai. Šią žiemą pasitinkame su naujutėliais receptais. Jūsų dėmesiui – ypatingi gardėsiai, sukurti tik MAXIMOS klientams ir ruošiami tik šventiniu laikotarpiu.

1

59

2

1 / Šventinis kiaulienos sprandinės kepsnys su įdaru Ištraukę iš orkaitės šventinį kepsnį palikite kelioms minutėms, kad mėsa į save sugertų visus skonius. Tuomet patiekite visą arba supjaustytą riekelėmis. 1 kg - 998 Eur

2 / Gurmaniškas kiaulienos nugarinės suktinis su obuoliais, razinomis ir mocarela Tiesiog burnoje tirpstanti kiaulienos nugarinė suteiks šventinį skonį net ir kasdieniam Jūsų pietų stalui. 1 kg - 633 Eur


Kabinkite su šaukštu Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, 1991ųjų kovo mėnesį, 4 ambicingi žmonės įkūrė uždarąją akcinę bendrovę „Veikla“. Tai buvo unikalių majonezų ir pomidorų padažų receptų kūrimo, gamybos startas. „Daumantų“ skonių įvairovę įkvėpė ne augantis pagardų poreikis, bet smalsumas, kaip paruošti nepaprastai skanų lietuvišką majonezą ir padažą. „Kėdainių konservų fabriko“ ištakos siekia 1944 m. Išsaugodami gilias tradicijas technologai sukuria vis naujus skonius, o dabar pristato ir šventinę „Proginių“ marinatų ir majonezų kolekciją.

4

3

60

6

1 / „Kėdainių konservų“ majonezas su šafranu Tirštas, išskirtinio skonio majonezas puikiai tinka įvairiems patiekalams gardinti. 220 g - 119 Eur 1 kg - 541 Eur

5

1

2

2 / „Kėdainių konservų“ majonezas su trumais Trumai – delikatesas, dėl išraiškingo skonio ir kvapo ypač vertinamas net išrankiausių maisto mėgėjų.

3 / Aštrusis „Proginis“ marinatas Itin lengvai naudojamas marinatas užtikrins maloniai aštrų Jūsų mėsos patiekalų skonį.

4 / Švelnusis „Proginis“ marinatas Nesudėtingas ir patogus paruošimo būdas palengvins maisto gaminimo procesą šventiniu laikotarpiu.

220 g - 179 Eur 1 kg - 814 Eur

420 g - 359 Eur 1 kg - 855 Eur

420 g - 359 Eur 1 kg - 855 Eur

5 / „Daumantų“ adžika su džiovintomis slyvomis Tinka troškiniams, sriuboms, žuvies ir mėsos patiekalams paaštrinti. 280 g - 198 Eur 1 kg - 707 Eur

6 / „Daumantų“ garstyčios su klevų sirupu ir rožiniais pipirais Garstyčiomis įtrinkite marinuojamą kiaulieną, vištieną ar jautieną. 180 g - 167 Eur 1 kg - 928 Eur


Slaptas ingredientas Aliejų reikia rinktis pagal tai, kam ruošiatės jį naudoti: kepti, gruzdinti, troškinti ar salotoms pagardinti. Rapsų aliejus pasižymi aukšta degimo temperatūra, todėl tinka kepti, o dėl malonios tekstūros – puikus ir salotoms. Ypatingos kolekcijos trejetas Jūsų pamėgtiems patiekalams suteiks malonaus aitrumo, švelnios ugnelės ir gardaus aromato.

61

1

3

2

1 / „Obelių“ aštrusis aliejus Mėsos ir žuvies patiekalams suteiks neįprastą skonį.

2 / „Obelių“ česnakinis aliejus Be galo gardu kepinant skrebučius ar ruošiant salotas.

3 / „Obelių“ aliejus su rozmarinais Puikiai tiks pagardinti mėsos patiekalus, troškinius.

450 ml - 249 Eur 1 l - 553 Eur

450 ml - 249 Eur 1 l - 553 Eur

450 ml - 249 Eur 1 l - 553 Eur


Iš vyno plaukęs Tobulas maisto ir vyno derinys! Pasitelkus geriausių pasaulio restoranų patirtį ir naudojant mėsos paruošimo technikas, sujungėme vyno ir mėsos gamybos tradicijas. Specialiai „Kalėdų Kalėdoms“ sukurtas mėsos delikatesų asortimentas stebina kumpio ir vytintos dešros sąjunga su raudonu vynu. Nuostabaus aromato ir ryškaus skonio gaminiai privers aiktelėti – nepaprastas skonis!

1

2

62

4

5

3

1 / Keptas paštetas su spanguolėmis „Biovela“, a.r. Tradicinis patiekalas su netikėta spanguolių nata. 200 g - 139 Eur 1 kg - 695 Eur

2 / Vytinta dešra su raudonuoju vynu „Samsonas“, a.r. Nuostabus specialiai „Kalėdų Kalėdos“ asortimentui sukurtas maisto ir vyno derinys!

3 / Juodasis kumpis raudoname vyne ir klevų sirupe „Biovela“, a.r. Pasileiskite į pojūčių pasaulį! Paragaukite stipraus aromato ir sodraus skonio kumpio.

4 / Juodasis kumpis raudoname vyne ir klevų sirupe „Biovela“, a.r. Stipraus skonio kumpis nustebins maloniu vyno prieskoniu ir vos juntamu klevų sirupo saldumu.

5 / Juodasis kumpis raudoname vyne ir klevų sirupe „Biovela“, a.r. Subtilaus skonio ir išskirtinės spalvos delikatesas.

200 g - 339 Eur 1 kg - 1695 Eur

110 g - 279 Eur 1 kg - 2536 Eur

1 kg - 2397 Eur

1 kg - 2279 Eur


Tegyvuoja Kalėdos Kokio šventinio stalo gardumyno labiausiai laukiate? Šeimininkės pasididžiavimo kepto viščiuko, Kūčių pažibos žuvies, o gal užkandžių karaliaus sūrio? „Kalėdų Kalėdos“ pasipuošė visų mėgiamiausiais skoniais ir siūlo šventiniais skanėstais pradėti mėgautis jau dabar.

4

3

5

63

2

1

4

1 / Sūris „Rokiškio mini Kalėdoms“ Ilgo brandinimo, gintaro spalvos, malonaus pikantiško, sodraus skonio. 400 g - 354 Eur 1 kg - 885 Eur

2 / Kietasis sūris „Džiugas Gourmet“ Brandus sūris, dvelkiantis pikantiškumo magija. Tvirto, stipraus, maloniai aitraus ir aštraus skonio, kiek primenančio vaisius.

3 / Silkių filė apelsinų ir cinamono marinate „Zigmas“ Neįprastas skonis, tačiau vaisinė skonių gama puikiai dera su sūria silke.

300 g - 799 Eur 1 kg - 2663 Eur

560 g - 339 Eur 1 kg - 605 Eur

4 / Karštai rūkytos lašišos „Zigmas“ Šis išskirtinis produktas, gaminamas būtent šventėms. 1 kg - 1999 Eur

5 / Marinuotas viščiuko broileris su šeivamedžio uogomis ir obuolių įdaru Magiškai gardus traškių obuolių ir karstelėjusių uogų derinys vištienai suteikia išskirtinį skonį. 1 kg - 446 Eur


Iškalbinga dovana Šventės – tai laikotarpis, kai dažniau prisimename senus draugus, daugiau galvojame apie artimuosius. Žinoma, pradedame galvoti ir apie dovanas jiems. Kas patiktų, kas nudžiugintų, ko jiems reikia? Svarbiems žmonėms dovanas renkame atsakingai, juk tai būdas ne tik pasveikinti, bet ir parodyti meilę bei rūpestį. Šias Kalėdas artimuosius nudžiuginkite ne tik šiltais sveikinimais, bet ir šiltu, aromatingu gėrimu.

5

64

3

4

2

1 8 9 6 7

1 / Juodoji „Kalėdinė arbata“

2 / Šventinė kava „Dangus namuose“

3 / Šventinė kava „Leliumai“

60 g - 362 Eur 1 kg - 6033 Eur

200 g - 498 Eur 1 kg - 2490 Eur

200 g - 498 Eur 1 kg - 2490 Eur

4 / Šventinių arbatų rinkinys „Plius H2O 12 priežasčių susitikti“ 37 g - 498 Eur 1 kg - 13459 Eur

5 / Šventinė „9 norų kava“

6 / Šventinė arbata su marcipanais „Susi200 g - 498 Eur būrimas“ 1 kg - 2490 Eur 80 g - 362 Eur 1 kg - 4525 Eur

7 / Šventinis žaliųjų arbatų mišinys „Atsivėrimas“

8 / Šventinė baltoji arbata „Balta dovana“

60 g - 362 Eur 1 kg - 6033 Eur

40 g - 362 Eur 1 kg - 9050 Eur

9 / Kalėdinė arbata „Jauki šiluma“ 60 g - 362 Eur 1 kg - 6033 Eur


Maloniai stebinantys Jūsų Kalėdoms – nepaprasti skoniai. „Kėdainių konservai“ sukūrė uogienes su kininių ožerškių uogomis, vakaruose vertinamomis kaip itin prabangus maistas. Tokio pripažinimo uogos nusipelnė dėl itin turtingos sudėties. Aviečių ir raudonųjų serbentų uogienės su kininių ožerškių uogomis paįvairins kalėdinį pusryčių stalą, gali būti naudojamos pyragams, blyneliams ir bandelėms gardinti. „Alvo“ specialiai „Kalėdų Kalėdoms“ skirti išskirtinio skonio džiovintų vaisių ir riešutų mišiniai su pagardais laužo nusistovėjusias skonio tradicijas.

65

6 5

1

1 / „Kėdainių konservų“ aviečių uogienė su kininio ožerškių (Goji) uogomis 430 g - 379 Eur 1 kg - 881 Eur

2 / „Kėdainių konservų“ raudonųjų serbentų uogienė su kininių ožerškių (Goji) uogomis 430 g - 359 Eur 1 kg - 835 Eur

2

3 / Riešutų ir vaisių mišinys „Karamelinė svajonė“ 200 g - 299 Eur 1 kg - 1495 Eur

3

4 / Riešutų ir vaisių mišinys „Itališkas“ 200 g - 299 Eur 1 kg - 1495 Eur

4

5 / Riešutų ir vaisių mišinys „Gardumėlis“ 200 g - 299 Eur 1 kg - 1495 Eur

6 / Riešutų, vaisių ir pieninio šokolado mišinys „Gudruolių“ 200 g - 299 Eur 1 kg - 1495 Eur


Kalėdų Kalėdos Jei ruoštis Kalėdoms, tai ruoštis „Kalėdų Kalėdoms“! Savo klientams ne tik suradome gardžiausių ir visame pasaulyje vertinamų skonių, bet ir sudėjome juos į šventines pakuotės. Pasinerkime į nuostabų laukimą ir kartu atraskime Kalėdas!

1

2

66

6

5

3

4

1 / Dražė su trijų sluoksnių šokoladu „Makadamijos riešutai“ Klasikinis desertas išsiskiria išraiškingo skonio trijų sluoksnių šokolado glaistu.

2 / Dražė su pieniniu šokoladu „Anakardžių riešutai“ Subtiliai saldūs, ypač gardūs anakardžių riešutai apgaubti pieninio šokolado glaistu.

145 g - 558 Eur 1 kg - 3848 Eur

145 g - 448 Eur 1 kg - 3090 Eur

3 / Triufeliai „Kalėdų Kalėdos MAXIMA“ Burnoje tirpstantis gardėsis tikrai taps ne vieno smaližiaus favoritu. 200 g - 198 Eur 1 kg - 990 Eur

4 / Saldainių rinkinys „Kalėdų Kalėdos MAXIMA“ Nežinote, kurio saldainio norite? Paragaukite visų! 177 g - 258 Eur 1 kg - 1458 Eur

5 / Dumplūnės juodajame šokolade „Kalėdų Kalėdos MAXIMA“ Subtilus dumplūnių kartumas puikiai dera su turtingo skonio juoduoju šokoladu.

6 / Spanguolės juodajame šokolade „Kalėdų Kalėdos MAXIMA“ Juodojo šokolado kartumas ir spanguolės – nuostabus vertingo skonio derinys.

100 g - 158 Eur 1 kg - 1580 Eur

100 g - 158 Eur 1 kg - 1580 Eur


3

Skanumynų pūga Gardus kąsnelis – maloni dovana sau. O kai supa tiek viliojančių skonių, jų skanauti galime visą gruodį. Ragaukite į valias – MAXIMOS lentynose daugybė nuostabių kepinių! Norite išbandyti savo jėgas virtuvėje? Rinkitės kalėdinio pyrago mišinį butelyje!

1

2

5

67

4

7

6

1 / Keksas su grietinėle „Eglutė“ Purus kaip sniegas kalėdinis desertas.

2 / Keksas su kakava „Eglutė“ Drėgnas, šokoladinis ir sodrus. Toks, kaip vaikystėje.

230 g - 169 Eur 1 kg - 735 Eur

270 g - 169 Eur 1 kg - 626 Eur

3 / Keksas su cukatais, aguonomis ir riešutais „Eglutė“ Tikra šventinių skonių audra viename deserte. 270 g - 199 Eur 1 kg - 737 Eur

4 / Kūčiukai „JDC“ su linų sėmenimis Nesenstanti klasika atgimsta naujai. 200 g - 081 Eur 1 kg - 405 Eur

5 / Kūčiukai „JDC“ su nelukštentomis kanapių sėklomis Sėklos kūčiukams suteikia malonaus traškumo.

6 / Miltinis mišinys „Kalėdinis pyragas“ Su šiuo mišiniu šventėms pasiruošite greičiau ir paprasčiau.

200 g - 081 Eur 1 kg - 405 Eur

620 g - 399 Eur 1 kg - 644 Eur

7 / Varškės tortas su aguonomis Purus kaip sniegas kalėdinis desertas. 1 kg - 478 Eur


Leidinyje nurodytos kainos galioja prekybos tinklo parduotuvėse

2016 12 01 – 2016 12 31 dienomis.

Prekių kiekis ribotas. Nemokama MAXIMOS infolinija 8 800 20 050, el. paštas kokybe@maxima.lt. ISSN 1392-9291. Tiražas – 50 000. © Reklaminis bukletas MAXIMA LT, UAB. Jei leidinyje kainos ir kita informacija apie prekes nesutampa su parduotuvėje esančiomis, prašome leidinyje pateiktas kainas ir informaciją laikyti spaudos klaida. Kuriant šį leidinį nė vienas maisto produktas nebuvo dažytas, lakuotas ar kitaip pakeistas siekiant pagerinti jo išvaizdą.

MAXIMA leidinys Skonių knyga „Žiema 2016"