Page 1

14 OCAK 2014

zete


(Vincent West / İspanya- REUTERS) İspanya’nın Bilbao kentinde tutuklu ETA militanları için düzenlenen gösteriye binlerce kişi katıldı.


(Max Rossi/ İtalya- REUTERS) 13 Ocak, yolcu gemisi Costa Concordia’nın Giglio adası yakınlarında yaptığı kazanın ikinci yıldönümüydü. Kazada hayatını kaybeden 32 kişi enkazın yanında anıldı. 20 ay boyunca adaya paralel yatık şekilde kalan gemi, 4 ay önce doğrultulmuştu.


(Mohemmed Salem/ Gazze- REUTERS) İsrail’in roket saldırısında hayatını kaybeden Filistinli Muhammed Salama el Jilan’ın cenaze törenini izleyen küçük çocuk, ateşlenen silahların gürültüsünü duymamak için kulaklarını kapatıyor.


(Adnan Abidi/ Hindistan- REUTERS) Yeni Delhi’de sisin bastığı caddede bisikletiyle evine dönmeye çalışan bir adam.


(Adrees Latif/ ABD- REUTERS) Manhattan’da bir ana okulu öğretmeni minik öğrencilerini kütüphaneye götürürken, bir yandan da tatlı tatlı yağan karın tadını çıkarıyor.


(Morris Mac Matzen/ Almanya- REUTERS) Hamburg’da solcu grupların kültür merkezi olarak kullandıkları Rota Flora isimli binanın tahliye girişimi, kentte olayların çıkmasına neden oldu. Yaklaşık 8000 solcu polisle çatıştı, 170 polis ve 20’si ağır 500 gösterici yaralandı.


(Eric Miller/ ABD- REUTERS) Minneapolis’te eksi 13 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı, Calhoun gölünün donmasına neden oldu. Göl kıyısındaki plajda cankurtaran kulesine oturan bir kent sakini, karlarla kaplı gölü seyrediyor.


(Bassam Khabieh/ Suriye- REUTERS) Beşar Esad’a bağlı güçlerin Şam’ın banliyölerinden Duma ‘ya düzenlediği hava saldırısı, evlerin yıkılmasına, bölgenin enkaza dönmesine yol açtı. Enkazın altından bir bebek mucizevi bir şekilde kurtarıldı.


(Jean- Paul Pelissier/ Bolivya- REUTERS) Dakar Rallisinin Salta ve Uyuni arasında düzenlenen 7’nci ayağı öncesinde turistler Uyuni’deki Salar tuz gölünün kıyısında yerlerini almışlar.


(Beawiharta/ Endonezya- REUTERS) Yaklaşık 100 yıldır uyuyan ve geçtiğimiz hafta faaliyete geçen Sumatra adasındaki Sinaburg yanardağında patlamaların artması üzerine 25.000 kişi bölgeden tahliye edildi.


(Yuya Shino/ Japonya- REUTERS) Japon itfaiyecileri, bambu çubuklar üzerinde dengede durarak hünerlerini sergiliyorlar. Bu gösteri, Edo itfaiye grubunun yeni yılı karşılama etkinliğiymiş.


(Gonzalo Fuentes/ Fransa- REUTERS) Yahudilere karşı nefret söylemleri kullandığı gerekçesiyle Fransa’nın bir çok kentinde gösteri yapması yasaklanan komedyen Dieudonne M’bala M’bala’nın yasağı mahkeme kararıyla kaldırıldı. Hakkındaki suçlamalara rağmen Dieudonne’un ilk gösterisi, izleyici rekoru kırdı.


(Stoyan Nenov/ Bulgaristan- REUTERS) Kalofer’de yaşayan Ortodoks Bulgarlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da Epifani Bayramında Tunca Nehri’nin buz gibi sularında şarkı söyleyip dans etti ve papazın suya attığı haçı bulmaya çalıştı.


(Gary Hershorn/ ABD- REUTERS) Sisler altındaki Manhattan’ın görüntüsü, One World Trade Center’in heybetli silüetiyle bir bilim kurgu filminin dekoru gibi.


(Mohammad Ismail/ Afganistan- REUTERS) Kabilli küçük kız öğrenciler okuldan eve dönüyorlar.


(Mohamad Torokman/ Batı Şeria- REUTERS) İsrail’in Batı Şeria’daki kanunsuz yerleşimlerine karşı her cuma günü düzenlenen protesto gösterilerinden aşina olduğumuz bir sahne. Filistinli gösterici sapanla İsrail polisine taş fırlatıyor.


(Danish Siddiqui/ Hindistan- REUTERS) Mumbai metrosunun raylarının yanından yürüyen bir kadın.


(Osman Orsal- REUTERS) Paris’te üç Kürt kadının öldürülmesinin birinci yıldönümünde Kürtler Avrupa’nın ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde anma törenleri, yürüyüşler düzenledi. İistanbul’daki gösteride bir kadın, yürüyüşü engellemeye çalışan polisle tartışıyor.


(Ahmad Masood/ Hindistan- REUTERS) Hindistan 26 Ocak’taki Halk Bayramı’na hazırlanıyor. Törende önemli bir görev üstlenecek olan askerler, provalar sırasında şakalaşıyor.


(Mark Blinch/ Kanada- REUTERS) Toronto’da köpeğini gezmeye çıkaran kadının ve ağaçların buzları çözülmeye başlayan su birikintisindeki yansıması ayna etkisi yaratmış.


zete

GOZ 14 OCAK 2014  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you