Page 1

10 ARALIK 2013

zete


(Babu/ Hindistan- REUTERS) Güney Afrikalı efsanevi lider Nelson Mandela için sadece ülkesinde değil, dünyanın dönt bir yanında yas tutuluyor. Minik Hintli öğrenciler mumlar ve fotoğraflarıyla Mandela’yı anıyor.


(Vasily Fedosenko/ Ukrayna- REUTERS) Kiev’de hükümetin Avrupa Birliği ile ortaklık anlaşmasını dondurması üzerine çıkan gösterilerde her yaştan eylemciye rastlamak mümkün. Yaşlı kadınlar, göstericilere müdahale etmeye hazırlanan polisle tartışıyorlar.


(Dylan Martinez/ Tayland- REUTERS) Bangkok’ta başbakan Yingluck Şinavatra’nın istifası talebiyle sokağa dökülenler arasında Budist rahipler de var. Rahipler polisin biber gazlı müdahalesine karşı ortama uyum sağlamaya çalışıyorlar.


(Robert Pratta/ Fransa- REUTERS) Lyon her yıl 8 Aralık’ta Işık Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyor. 1852’de Meryem Ana heykelinin açılışıyla başlayan gelenek, bugün milyonlarca turisti kendine çeken, sokaklarda ve meydanlarda görsel şovların düzenlendiği dev bir şölen halini aldı.


(Renata Dabrowska/ Polonya- REUTERS) Soğuk hava ve fırtına Avrupa’yı etkisi altına aldı. Gdansk’ta aniden bastıran kar , günlük yaşamı felce uğrattı.


(Ricardo Moraes/ Brezilya- REUTERS) Rio de Janeiro’da 2012’de şiddet mağduru olan 4000 kişi, kentin en işlek caddelerinden Carioca’ya tebeşirle çizilmiş bedenlerle anıldı.


(Michaela Rehle/ Almanya- REUTERS) Prien’deki Chiemsee gölünde yaşlı balıkçılar ağlarını topluyorlar. Günbatımında manzara, tablo tadında.


(Dylan Martinez/ Tayland- REUTERS) Bangkok’daki hükümet karşıtı gösteride polisle çatışan eylemciler, gazdan etkilenmemek naylon sapkalarla, kasklarla korunuyorlar.


(Omar Sobhani/ Afganistan- REUTERS) Kabil’de bisikletiyle balon satmaya çalışan yaşlı bir adam.


(Amr Abdallah Dalsh/ Mısır- REUTERS) Kahire’de evsizleri ve açlığı sembolize eden graffitinin önünde fotoğraf çeken gençler.


(Henning Bagger/ Danimarka- REUTERS) Hanstholm körfezinde bölgeyi etkisine alan Bodil kasırgasının yarattığı dalgalar, cesur sörfcünün gözünü korkutmamış.


(Damir Sagolj/ Tayland- REUTERS) Bangkok’da hükümetin istifası talebiyle sokaklara dökülen göstericiler, eylemlerin ardından caddeleri sabunlayarak temizliyorlar.


(Mısır- REUTERS) Mısır’da, hükümet karşıtı gösteriler nedeniyle yargılanan “Sabah 7 Hareketi” üyesi 21 kadın serbest bırakıldı. Hareketin 7 üyesi 18 yaşından küçük oldukları için beraat etti. 14 kadın için birer yıl tecilli hapis cezası verildi.


(Stoyan Nenov/ Ukrayna- REUTERS) Kiev’de gösterilerin devam ettiği Bağımsızlık Meydanı’ndaki barikatlar, bir sanat projesine fon olmuş. Modeller barikatların üzerinde proje için poz veriyorlar.


(Javier Barbancho/ İspanya- REUTERS) Real Madrid’ın yıldızı Cristiano Ronaldo, Madrid’deki balmumu müzesinde kendisinden imza almak isteyen hayranlarının hücumu karşısında zor durumda.


(Nigel Roddis/ İngiltere- REUTERS) Martının kovaladığı deniz papağanı, sonunda ağzındaki yılan balığını yere düşürmüş. Elbette saldırgan martı az sonra bu yemi kapacak ve zavallı papağan aç kalacak.


(Khalil Ashawi/ Suriye- REUTERS) Özgür Suriye Ordusu savaşçıları, Der el Zor’un iç savaş nedeniyle enkaza dönmüş sokaklarında volta atıyorlar.


(Gene Blevins/ ABD- REUTERS) ABD hükümeti adına gizli bir kargoyu taşıyan 19 katlı bir bina yükskliğindeki Atlas 5 roketi fırlatıldı. Kargonun, Amerikan hükümetinin ulusal keşif dairesine ait olduğu söyleniyor.


(Jason Reed/ ABD- REUTERS) ABD’nin First Lady’si Michelle Obama’nın Beyaz Saray’da asker ailelerini ağırladığı davette Obamaların köpeği Sunny iki yaşındaki çocuğa zor anlar yaşattı. Köpeğin itmesiyle yere düşen minik çocuğu Michelle Obama yatıştırdı.


zete

GOZ 10 ARALIK 2013  
GOZ 10 ARALIK 2013