Page 1

MEDZI NAMI

T E X T : A L E X A N D R A O K Á LO VÁ F OTO : I S I FA

SOS Na obzore

KRÁSNA ŽENA!

A

j vás ide rozhodiť z toho, že vždy, keď idete s vašou krajšou kamarátkou po ulici, hltavé pohľady mužov smerujú vždy len k jej zadku, všetky ruky sa chcú dotýkať len jej nôh a v podniku sa opije skôr ako vy, a to neminie ani korunu? Vám neostane nič iné, len si pokorne celý večer sŕkať svoje mojitko, ktoré ste si, samozrejme, museli zaplatiť z vlastného vrecka. No môže byť svet taký nespravodlivý? Zbytočne si robíte nervy...Veď žiarlivosť ešte nikomu nepomohla! Prestaňte sa zožierať nezmyselnými myšlienkami. Dokážeme vám, že s krásnymi ženami to nie je úplne tak, ako ste predpokladali. Dalo by sa povedať, že v prípade, ak ste priemerná žena ako ja, máte v niektorých oblastiach dokonca výhodu.

NEBOJA SA NÁS Psychológovia zistili, že nie všetky krásne ženy majú úspech u mužov. Niektorí totiž majú z atraktívnych žien strach. Že ich odmietnu, vysmejú, jednoducho, majú pocit, že na ne nemajú. Do veľkej miery na tom majú podiel aj médiá, ktoré vyzdvihujú takmer výlučne dokonalú photoshopovú krásu. Keď bežný chlap vidí obrázok topmodelky pri krásnom mladom mužovi s vyrysovaným telom, podvedome okamžite nadobudne dojem, že aj v reálnom živote krásne ženy vyhľadávajú len dokonalých mužov. Výsledok? Nesebavedomí zakríknutí chudáčikovia, ktorí sa boja dať ženám najavo, že majú o ne záujem. A to nie je jediný strach, s ktorým muži zápasia. Každý chlap si je dobre vedomý toho, že okolo atraktívnej ženy sa vždy budú krútiť nadržaní „trúdi“ a je tu riziko, že jednému z nich podľahne a opustí ho. Preto si muži, ktorí hľadajú stabilitu

32/LA FEMME

Sú VŠADE okolo - NEHANEBNE pekné, SEXI, nohaté, okaté, s úsmevom ANJELA, dokonalými VLASMI a so zástupom MUŽOV ležiacich im pri NOHÁCH. A čo máte ROBIŤ vy, priemerná žena s PÁR kilami nadváhy a KRUHMI pod očami? Ako sa MÁTE cítiť pri dámach „DOKONALÝCH“, keď k vám príroda až taká štedrá nebola? LA FEMME vám DOKÁŽE, že nie je všetko ZLATO, čo sa blyští...

a chcú sa usadiť, hľadajú, na naše šťastie, partnerky medzi bežnými ženami, pri ktorých im nič podobné nehrozí.

MÁME VIAC ČASU NA SEBE PRACOVAŤ Predstavte si deň dokonalej krásky, ktorá je nútená sa o seba starať, lebo inak by riskovala stratu svojho „príjmu“. Ráno jej väčšinou trvá niekoľko hodín, kým sa dostane do použiteľnej podoby, hoci by jej určite stačil len mejkap, špirála a rúž. Ďalšiu minimálne hodinu a pol zaberie líčenie, pol hodina účes, ďalšia

pol hodina styling, hodina vo fitnescentre, ďalšia u kozmetičky, potom nákupy a na konci dňa milú slečnu čaká pocit prázdnoty... Ale vlastne, možno v tej svojej peknej hlávke pri všetkých starostiach s vlastným imidžom neostane miesta na sebakritiku, pretože superkočka ako ona pracovať alebo venovať sa nejakým koníčkom nepotrebuje. Stačí Tereza Maxová ani z ď aleka nepatrí ku klasickým kráskam a predsa patrí k najlepšie plateným topmodelkám.


Naše krajšie kolegynky však musia o status inteligentnej krásky tvrdo zabojovať... Tak čo, kto má väčšiu smolu?

MÁME SA KAM POSÚVAŤ Jeden múdry človek raz povedal, že nikto nie je dokonalý. Ale pri dievčatách, ktoré sa narodili s tvárou Adriany Limy a telom Laeticie Casty ten pocit často nadobúdame. Je vôbec možné vyzerať ešte lepšie? Ťažko. Zato my môžeme na sebe pracovať celú večnosť. A o čo viacej nás potom teší, keď po mesiacoch makania v posilňovni zhodíme tri z desiatich nadbytočných kilogramov a zmeníme farbu vlasov na viacej chic! Dôležité je sa pravidelne motivovať a odmeňovať. Mimochodom, pamätáte sa, aká bola Dara Rollins kedysi buchtička? A teraz? Chceli by sme také telíčko! Makať na sebe sa oplatí. Ale nielen na svojom zovňajšku. Veď viete, ako to myslím.

MÁME DLHŠIU ZÁRUČNÚ LEHOTU

dobre vyzerať, ostatné už zariadi zámožný priateľ. My – nedokonalé, ale o to snaživejšie ženy, toľko „šťastia“ síce nemáme, ale máme čas chodiť do divadla, navariť večeru priateľovi, upratať byt a vyzdobiť ho sviečkami, ísť si trikrát do týždňa zacvičiť jógu, čítať kvalitné knihy, vzdelávať sa, skrátka, máme hodnotný život plný ozajstných zážitkov. Čo myslíte, s ktorou ženou bude muž radšej tráviť čas? Tak, a zasa sme lepšie. 2:0!

NEHOVORIA O NÁS, ŽE SME HLÚPE Bohužiaľ, krásne ženy sú často obeťami predsudku, že sú hlúpe. Česť výnimkám, ale väčšinou je to pravda. Pekná žena môže totiž nadobudnúť dojem, že krása je to jediné podstatné a k pohodlnému životu viacej nepotrebuje. Kašle na vzdelanie, nečíta, nemá záujem o nič, len o to, či má správne vytrhané obočie, či už u Gucciho dostali tie nové lodičky, poprípade v ktorom klube bude cez víkend najväčšia koncentrácia nezadaných pracháčov. Ak nemáme práve dokonalú postavičku a bezchybnú tvár, nikto nás a priori neodsúdi, že máme nízke IQ.

Nie sme možno kandidátkami na Miss World, ale po prvé, nás to ani nezaujíma, a po druhé, aspoň môžeme o sebe povedať, že sme zaujímavé. Načo by nám bola prvoplánová krása, ktorou by sme ohúrili muža našich snov, a ten by po mesiaci zistil, že ho to s nami už vlastne vôbec nebaví, že jeho láska k nám vyhorela a on nevie prečo. My poznáme odpoveď. Dokonalá krása zvykne veľmi rýchlo omrzieť a nevravte, že ste sa s tým nikdy nestretli. Buďte vďačné za materské znamienko na tvári, tešte sa z väčšieho zadku či kučeravých nepoddajných vlasov. Keď už nič, aspoň si môžete povedať, že si vás s nikým nezmýlia. Všetky tie krásavice sa totiž chlapom postupne aj tak zlievajú do jednej. Ale Barbaru Streisand, Terezu Maxovú, Beyoncé a vás si nikdy s nikým nezmýlia, na to vezmite jed.

SME VERNEJŠIE Samozrejme, že sme. Máme totiž menej pokušenia a vieme si vážiť Dnes vyzerá Dara omnoho mladšie a krajšie ako pred desiatimi rokmi. Pracova ť na sebe sa oplatí!

Postava Venuše? Žiaden problém, ke ď ste Beyoncé. Muži milujú disproporcie...

muža po svojom boku, pretože sme si vedomé toho, že s nami nie je pre naše pekné modré oči, ale si nás váži a miluje preto, aké sme. Poznáme cenu plnohodnotného vzťahu, nekalkulujeme, pretože sme vypočítavosť nedostali do vienka. Krásne ženy majú, naopak, tendenciu zneužívať svoju krásu, rátajú s tým, že stačí, ak sa odzbrojujúco usmejú alebo vyronia slzičku a bude im odpustené. My sa na niečo také spoliehať nemienime, však? A sme na to právom hrdé.

A EŠTE BONUSOVÉ POVZBUDENIE NA ZÁVER: Väčšina mužov síce túži po dokonalej kráske, ale za životnú partnerku si zvolí úplne iný typ ženy. Milé dámy, keď ide do tuhého, každý správny muž si dobre rozmyslí, s kým bude zdieľať život. Výskumy potvrdili, že priemerne pekná, ale láskavá, starostlivá žena so zmyslom pre humor má u chlapa vždy najväčšiu šancu! Tak, a už nám ostáva naučiť sa variť len tú sviečkovú... :)

33/LA FEMME

A5_032-033  

32/LA FEMME NEBOJA SA NÁS MÁME VIAC ČASU NA SEBE PRACOVAŤ Tereza Maxová ani zď aleka nepatrí ku klasickým kráskam a predsa patrí k najlepšie...